Provinciaal nieuws President Johnson moest lenen om belasting te betalen Mr. H. Rijpstra 121/2 jaar burgemeester Vakcentralen willen bijzondere uitkering over 1965 Harris in Pretoria terechtgesteld Albert Harms door het gemeentebestuur ontvangen Pagina S Terneuzen Axel Breskens Vismijn Oostburg Schoondijke Sluis Naroes Tere huid? wereld-delen speldjes. Sluiskil Vlissingen Zaamslag „Hij komt nooit mot lege handen terug7' BISEV8ARCK HERDACHT IN DE BONDSDAG Vrijdag 2 april 1965 DE VRTTE ZEFUW Zilveren jubileum Voor de heer A. F. Kroes te Terneuzen was het donderdag 1 april 25 jaar geleden, dat hij in diénst trad bij de Zeeuws- Vlaamsche Tramwegmaatschap pij- Dit zilveren jubileum ontging zijn kennissen en vrienden niet. De gehele dag door liep bezoek in en uit en vele bloemen waren in zijn woning aanwezig. De direkteur, vergezeld van de technisch inspekteur en in- spekteur vervoer, betrad in de loop van de morgen zijn woning om hem geluk te wensen met .zijn zilveren feest en sprak daarbij ook voor de toekomst het beste voor de jubilaris en gijn gezin uit. Het was daarbij voor de heer Kroes een aangename verrassing toen hij een enveloppe met in houd in ontvangst mocht nemen, terwijl aan zijn echtgenote een bloemstuk werd uitgereikt. De heer Kroes dankte harte lijk voor de hem gebrachte hul de en voor het blijk van waar dering. Later op de middag ontving tie jubilaris o.a. nog bezoek van de commissie, die hem namens het personeel der maatschappij kwam gelukwensen en hem daarbij een geschenk aanbood. 't Was voor de familie Kroes een prachtige dag, die lange tijd in hun herinnering zal blij ven voortleven. Vrouwenbond N. V. V. De vrouwenbond van het N. V. V. te Terneuzen belegde woensdag een vergadering met voorlichting betreffende het aard gas. Na een kort welkomstwoord wei de voorzitster mevr. M. So1- d. Broek hield de heer Wieles van het gasbedrijf uit Axel een korte inleiding. Hij beperkte zich hoofdzakelijk tot de financiële zijde, hetgeen uiteraard voor zijn talrijk gehoor een belangrijk aunt was. Hij vertelde ook een en inder betreffende de ombouw van de gastoestellen en <ïs ruime perspectieven aangaande ruimte, verwarming. Na een korte pauze gaf de fleer Becks een uiteenzetting van verschillende gastoestellen en goede warmtevërdeling. Vragen van allerlei aard toonden aan, hoe na dit onderwerp de dames aan het hart lag. Er was tevens een mooie collectie van. dergetij- ke apparaten uitgestald door de heer I. de Mul. Bovendien had de heer De Mul enige mooie prijzen beschikbaar gesteld voor een gratis verloting. Na een dankwoord van de voor zitster keerden de dames een 'heel stuk wijzer huiswaarts. •SOT 90 Trekking loterij De trekking van de loterij ten behoeve van de voetbalvereni ging „Terneuzen" zal worden gehouden op zaterdag 3 april des avonds om 7 uur in de bo venzaal van café „La Belle Vue" te Terneuzen, aldus deelt men ons mede van de zijde van het bestuur der voetbalvereniging. Gecompliceerde autobotsing Donderdagmiddag te 16.50 uur reed P. L. uit Axel met zijn be stelauto met aanhangwagen door de Weststraat. Door onbekende oorzaak kwam de bestelauto tegen de vrachtauto van C. N. uit Axel die vóór zijn woning geparkeerd stond. De stoot tegen de vrachtauto was zo hevig dat deze tegen een er voorstaande personenauto opbotste. De bestel auto kwam door de botsing tegen een aan de andere zijde van de straat geparkeerde stationcar van J. A. v. d. W. uit Vlissingen. De bestelauto werd zwaar be schadigd; de stationcar en de personenauto werden licht be schadigd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Judovereniging De judosportvereniging „Bres kens" heeft in hotel Valk de jaarlijkse algemene vergadering gehouden. Uit het jaarverslag van sekretaris P. Pielaat bleek dat 1964 een goed jaar voor de vereniging is geweest. Het aan tal leden steeg met 10, zodat het aantal op het ogenblik 75 be draagt. Aan diverse wedstrijden werd door de judoka's uit Bres kens deelgenomen en er werden goede successen behaald. Penningmeester W. van de Broecke bracht een gunstig financieel verslag naar voren. Voorzitter I. de Hulster deelde mee dat binnenkort een compe titie zal worden gehouden tus sen St. Kruis, Knokke en Bres kens. De bestuursleden J. Verhage, W. van de Broecke en A. Voogdt werden herkozen. In de vacature H. Fenijn, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd geko zen Abr. Verhage. Bij de rondvraag werden diver se interne zaken besproken. Aan de vismijn te Breskens gijn in de week van 21 maart t/m 27 maart aangevoerd: 524 kg bot, 171 kg griet. 664 kg wijting, 606 kg haring, 728 kg schar, 25 kg tarbot, 553 kg paling, 903 kg onverkochte bot, 2113 kg schol, 21 kg rog, 35 kg wulken, 861 kg tong, 23019 kg kabeljauw, 6885 kg Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Oost burg verleende een bijdrage van 25 cent per inwoner aan het co.nité dodenherdenking te Ade- gem. Een aanvullend crediet van 2500 werd beschikbaar ge steld aan de stichting algemene bejaardenzorg in West Zeeuws- Vlaanderen. Reeds eerder was een crediet van maximaal 5000 beschikbaar gesteld als bijdrage in het maken van een schets- plan en voorbereiding, maar achteraf bleek dit bedrag niet voldoende. De heer W. C. A. de Coene vroeg of er geen bezwaar be stond nu er tegen de plaats van vestiging bezwaren waren inge diend. De voorzitter betreurde deze vraag van de heer De Coene, die indertijd de enige tegen stemmer was tegen de- plaats van vestiging. Hij zei dat hij er van overtuigd was dat deze bouw doorgang zou vinden, waar dan ook in de gemeente. Tot tijdelijk leraar aan het Koningin Wilhelminalyceum wer den benoemd de heren F. de Paauw, A. Verdonk en Th. van Waterschoot, dit in verband met het ziekteverlof van mevr. M. Luwens. Met algemene stemmen be sloot men deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling in de streek tot vorming van een commissie van advies inzake de algemene bijstandswet. Als alle gemeenten meedoen, komt er een college van 2 kiesmannen, die op hun beurt de commissie van advies zullen kiezen. Bij de samenstelling van deze commis sie zal voldoende rekening wor den gehouden met de levensbe schouwelijke en maatschappe lijke samenstelling van de be volking. Het aanwijzen van de twee ge meentelijke vertegenwoordigers ging vrij lastig. Wethouder A. Modde zei namens het college dat men zou willen aanbevelen de voorzitter en wethouder Geuze, maar de raad beschikte anders. Bij de aanwijzing van de eerste vertegenwoordiger trok de voorzitter zich na de tweede stemming terug. Toen waren er nog twee stemmingen nodig om de heer J. van Hee (P.v.d.A.) aan te wijzen. Ook de tweede vertegenwoordigei kwam niet vlot uit de stembus. Na weer twee stemmingen be reikten de heren De Coene, Geuze en Van Dongen de finale, waarbij tenslotte de heer Van Dongen (K.V.P.) werd gekozen. Beide heren aanvaardden hun benoeming. Beroepen Ds. Th. A. C. van Drunen, N.-H. predikant te Twisk, heeft een beroep ontvangen naar de hervormde gemeente te Oost burg. Gemeenteraad De raad van Schoondijke heeft een krediet beschikbaar gesteld van 345 voor aanschaf van filmstroken op de christelijke school. Het herstraten van het speelplein, de aanschaf van sta len kasten, een stencilmachine en het mosvrij maken van de muren werd afgewezen. Ak koord ging men met het voor stel om toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling inza ke de commissie van advies krachtens de algemene bijstands wet. Tot afgevaardigden werden in deze commissie benoemd de heren P. Toesseint en J. Ver- kruijsse. Aan het comité herden king gevallenen zal voor ee»i her denking op het Canadese kerk hof te Adegem een kwartje per inwoner worden gegeven. De onderhandse overeenkomst met de fa. Bron te Waterland kerkje werd gewijzigd. Van de heer P. Neele werd grond aan gekocht voor een overstortriole- ring in het uitbreidingsplan Noord-West. De heer R. de Badts wees op de zijns inziens onredelijke ver deling van de gronden op het in dustrieterrein. Bij de bouw van garages in de Weststraat zou met ongelijke maten zijn geme ten. Een herindeling van de gronden van het industrieterrein zou wel gewenst zijn, aldus bur gemeester J. Hoftijzer. Voor het doen van nadere mededelingen vond men het beter In besloten zitting te gaan. Om de achterstand in de ge meenterekeningen weg te werken werd een krediet van 3000 be schikbaar gesteld voor de beta ling van een tijdelijke kracht. Boomplantdag De leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen in Sluis deden mee aan de natio nale boomplantdag 1965. Hier toe plantten ze een aantal es doorns op het Magdalenahof in het uitbreidingsplan. De laatste boom werd geplant door de ge zamenlijke hoofden van scho len. Burgemeester P. F. van Hootegem overhandigde na het planten aan iedere school een herinneringsvaantje en zei in zijn toespraak tot de kinderen o.m. dat de jeugd eerbied dien de te hebben voor alles wat in de vrije natuur groeit en bloeit. De jeugd dient ook de nodige aandacht te hebben voor de aan gebrachte 'beplantingen in de gemeente. Mevr. T. KapsenbergLinden- bergh overhandigde aan ieder kind een herinneringsspeldje en (Adv Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stuk), -poeder, -crème, -olie, -shampoo en -haarlotion, voor de kinderen tijdelijk sierlijke een reep chocolade en daarna maakten de kinderen een kleine excursie over de stadswallen on der leiding van de heer Verjaal van het staatsbosbeheer. Verkeerszuil aangereden Woensdagavond kwart over acht werd door de bestuurder van een Belgische auto een op de Oostkade alhier staande ver keerszuil aangereden, waarna de automobilist doorreed in de rich ting van Sas van Gent. De douanepost aan de grens werd verzocht de betreffende auto aan te houden, waaraan werd voldaan. De bestuurder, de heer A. van H., wonende te Gent, moest naar de politiepost te Sluiskil terug, waar tegen hem proces-verbaal werd opgemaakt wegens het doorrijden na het ongeval. Grieks schip op wrak gelopen Vrijdagmorgen om ongev. zes uur is het Griekse schip „Per- sian-Cambyses 2", dat onder weg was naar Antwerpen, op de Molleplaat ter hoogte van Vlis singen op het wrak gelopen van de hier enige tijd geleden ge zonken „Spyros-Armenakis". De machinekamer van het schip stond onder water. Het ongeluk gebeurde tijdens een plotseling opkomende mist. De autoriteiten van Vlissingen hebben de kapitein van het Griekse vrachtschip „Persion Cambyses 2" toestemming ge geven zijn schip te laten slepen naar de buitenhaven van Vlis singen. De sleepboot „Scaldis" belastte zich daarmee. Onderzocht zal worden welke schade het schip heeft opgelo pen en of de reis naar Antwer pen kan worden vervolgd. Er hebben zich bij het onge val geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. De „Persion Cambyses 2" meet 7643 ton en is geladen met 3000 ton stukgoederen. Ouderavond C.V.O. In een vol verenigingsgebouw werd woensdag een ouderavond gehouden van de school voor christelijk volksonderwijs. De voorzitter der schoolver eniging, de heer Jac. van Hoeve, opende met gebed. Hij sprak daarna zijn voldoening uit over de grote opkomst. Jammer vond hij het dat zo weinig van de 200 leden der vereniging aanwezig waren. Het bestuur overweegt voortaan de algemene vergade ring met de ouderavond samen te doen vallen. De heer P. de Leeuw, het hoofd van de school, lichtte het programma toe. Hij deelde mede dat 35 kinderen van de klassen 5 en 6 deze avond voor het eerst op de planken zouden verschij nen. Hierna volgden zangnummers en toneelstukjes die een warm applaus kregen. De handwerkonderwijzeres, me vrouw De Pooter belichtte de betekenis van het handwerkon- derwijs aan de hand van diverse werkstukken, waarbij zij op de verschillen wees van vroeger en nu. Na de pauze volgde nog een schetsje en een film over de luchthaven Schiphol. De heer De Leeuw sprak een dankwoord. Badinrichting Het aantal baden dat geduren de de maand maart 1965 werd genomen in de gemeentelijke badinrichting, bedroeg 618. De Amerikaanse voedseloverschotten President Johnson van de V.S. heeft het Amerikaanse congres meegedeeld, dat in 1964 ruim 100 miljoen mensen buiten de V. S. hun voeding mede te danken hebben gehad aan het Ameri kaanse programma dat „voedsel voor de vrede" heet. In het be stek van dit programma werd vorig jaar 18 miljoen ton uitge voerd. Het programma, met de uit voering waarvan tien jaar ge leden begonnen werd, voorziet in schenkingen van voedselover schotten aan andere landen uit menslievende overwegingen of in de verkoop van deze over schotten aan onvoldoende ont wikkelde landen. De opbrengst van de verkoop in plaatselijk geld komt vaak aan het ontvan gende land voor de economische ontwikkeling ten goede. De 27-jarige John Harris die op 24 juli vorig jaar een bom aanslag pleegde in het station van Johannesburg, is donderdag ochtend in de centrale gevange nis van Pretoria terechtgesteld. Harris, een blanke aanhanger van de beweging tegen apart heid, was veroordeeld wegens zijn aandeel in de bomaanslag Hij had een koffer met een boir erin op het station achtergelater Door de ontploffing kwam eer President Johnson van de Ver. Staten heeft donderdag onthuld, dit jaar 100.000 dollar te hebben moeten lenen om achterstallige belastig te kunnen betalen. De Amerikaanse president vertelde dit in een korte met anecdoten doorspekte toespraak bij een plechtigheid in het Witte Huis ter gelegenheid van de uit gifte van een speciale aan de strijd tegen de kanker gewijde postzegel. De president heeft een salaris van 100.000 dollar per jaar en een toeslag van 50.000 dollar voor onkosten. Het persoonlijke vermogen van Johnson wordt geschat op 4% miljoen dollar. President Johnson gaf in de zelfde toespraak ook een staalt,ie galgenhumor ten beste. Tien jaar geleden, toen hij door een hartaanval werd getroffen, dacht de president aan zijn einde. Drie dagen na zijn opname in het zie kenhuis kreeg mevrouw Johnson een telefoontje van de kleerma ker van haar man, die zich onge rust maakte over een bestelling waaronder een donkerblauw pak die enkele tijd tevoren door Johnson was gedaan. Toen hij van deze zaak ver nam, liet Johnson van zijn zie kenhuisbed de kleermaker zeg gen, dat hij in elk geval betaald zou worden want het blauwe pak zou, „wat er ook zou gebeuren" van pas komen. Donderdagmiddag werd onze stadgenoot Albert Harms, die op 21 maart te Waalwijk het dis- tricts-voorkampioenschap ge wichtheffen behaalde, met zijn echtgenote door het college van B. en W. op het gemeentehuis ontvangen. Tegenwoordig hier bij waren de gemeentesecretaris, de heer A. J. van Pagee, en de ambtenaar voor sportzaken, de heer J. Johanisse. De burgemeester zeide de vreugde die het gemeentebestuur ten opzichte van de prestaties van de heer Harms vervult, na de bloemen die de kampioen vo rige week van het college ont ving, in deze ontvangst tot uit drukking te willen brengen. Hij noemde het sportsucces een der facetten die eraan meewerkten Terneuzen meer bekendheid te geven. Uit het relaas dat Harms over zijn sporttraining deed, bleek dat hij het succes niet cadeau heeft gekregen. Een harde eenzame training, eenzaam vooral, omdat de be oefenaren van deze tak van sport nu eenmaal niet dik gezaaid zijn en omdat er in de naaste om geving geen club bestaat en er dus ook geen trainer is. Albert Harms heeft het voor het groot ste gedeelte op eigen houtje moeten doen ten koste van veel energie, van veel doorzettings vermogen en van al zijn spaar centen. Anderhalf jaar lang fietste hij driemaal per week naar Gent, waar een Duitse trainer hem de techniek bijbracht. „Want", zegt hij, „het is allemaal geen kracht, de mensen denken dat, doch dat is niet zo". Later werd hij lid van een club in het Belgische Klinge, dat was al wat dichter bij. Hij begon deel te nemen aan wedstrijden en leverde hierbij goede prestaties. In 1959 in Tege- len werd hij derde bij de jeugd kampioenschappen. In 1960 in Waalwijk tweede, in Nijmegen derde, in 1962, gehandicapt door een knieblessure en militaire dienst, vierde, in februari 1963 derde en vorig jaar het natio nale Nederlandse kampioenschap tweede klas. In een eireus mat hij zijn krachten met een sterke man die een veer uittrok tot 180 kg. Al- bert haalde er 170, 77-jarige vrouw om het leven. Ruim 20 mensen werden gewond. Zijn verdediger had tijdens het proces gezegd dat Harris niet de bedoeling had gehad ;emand letsel te bezorgen. Hij had op spectaculaire wijze uiting willen geven aan zijn anti- apartheidsgevoelens. Harris was leraar en maakte deel uit van de „beweging van Afrikaans verzet" welke o.a. tal rijke universitaire leerkrachten en studenten omvatte. De meeste leden zitten in de gevangenis of zijn naar het buitenland gevlucht. Een verzoek om gratie van Har- ris vrouw werd op het laatste ogenblik afgewezen. Harris was vader van een kind van negen maanden. Gisteren heeft burgemeester Rijpstra van Terneuzen zijn koperen ambtsjubileum ge vierd. Uiterlijk vertoon is daaraan niet te pas gekomen. Behalve de raadsleden die bij hem thuis waren genodigd (de burgemeester dacht dat ze niet wisten waarom) is daaraan en dat zal ongetwijfeld geheel volgens de wens van de jubilaris zijn geweest „nie mand te pas gekomen". Daarin zien wfj een reden temeer om er even aandacht aan te besteden. BELANGRIJKE DATUM De heer H. Rijpstra (45) studeerde rechten aan tie vrije universiteit te Amsterdam en werd na het behalen van zijn titel, referen daris bij het ministerie Van buitenlandse zaken. Op 1 oktober 1952 werd hij burge meester van de gemeente Smilde. Op 16 mei 1960 volgde zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Terneuzen. Niemand in Terneuzen heeft toen kunnen vermoeden, dat er met de komst van mr. Rijpstra voor de gemeente, die al enige tijd daarvóór „kerngemeente" was geworden, zulk een belangrijk tijdperk zou aanbreken. Wij herinneren ons een gesprek met één der raadsleden die kort na de installatie van mr. Rijpstra toen ieder zich nog afvroeg „wat voor een figuur hij zou zijn" verte'de, dat hij 's avonds op de dag waarop de nieuwe bur gemeester was geïnstalleerd, bij het diner de tafelgenoot was van een wethouder van Smtide, die de volgende (merkwaardige) opmer king maakte„Kijk eens meneer, het kan gebeuren dat mr. Rijp stra op een goeie dag naar Den Haag gaat om „iets" te bepleiten niet altijd komt hij thuis met de toestemming voor hetgeen hij ge. vraagd heeft, maar dan heeft hij wel voor iets anders een goed resultaat bereikt. Hij is nog nooit met lege handen teruggekomen". „Dank zij mijn vrouw heb ik doorgezet", zegt Harms. Dat be tekende tweemaal per week van 7 tot 10 uur 's avonds alleen in een kelder van de l.t.s. en 's zon dagsmorgens nog een keer trai nen, negen jaar lang. Het begon allemaal met pri mitief materiaal. Halters waren er in het begin niet bij. Gedu rende een half jaar oefende hij met twee oude wielen van een groentekar. In de loop der jaren gaf Harms 2500 aan materiaal uit. „Ik zou 't nooit meer doen", zegt hij. Ook voor zijn jongste succes heeft hij zich weer alleen voor bereid. Helemaal zonder gevaar is deze solo-training niet. Het overkwam hem een keer, dat hij een halter niet kon houden en die moest hij toen wel naar ach ter wegwerpen. De scherven van de vloertegels vlogen hem rond de oren. Zijn vurigste wens is dan ook nog eens te kunnen werken met een trainer. Wij hopen dït met hem; alleen om zijn moed en doorzettings vermogen heeft deze atleet dit ruimschoots verdiend. De Westduitse bondsdag heeft donderdag een plechtige herden king gehouden ter gelegenheid van de 150ste jaardag van de geboorte van prins Otto van Bis marck, de Pruisische „ijzeren kanselier" en grondlegger van de Duitse eenheidsstaat. Dit was de eerste openbare herdenking sedert het einde van de tweede wereldoorlog en wordt als een openbare rehabilitatie opgevat. Kanselier Erhard zei in een rede bij de plechtigheid dat Bis marck niet meer werd be schouwd als het symbool van nationaal machtsstreven maar van „onze pogingen om onszelf als een natie te voelen". Hij noemde Bismarck een groot man en zei dat het onjuist was hem af te schilderen als een machts politicus die koel en berekend de oorlog gebruikte voor het bereiken van zijn eigen doelein den. Marokko belemmert Westduitse voedselzending naar Mauretanië De Westduitse regering had drie militaire transportvliegtui gen met 27 ton melkpoeder en rundvlees in blik naar Maure tanië gezonden om bij te dragen aan de leniging van de hongers nood, die in deze Westafrikaan- se staat heerst. De drie toestel len waren uit de bondsrepubliek naar Bordeaux gevlogen om van daaruit hun reis via Casablanca in Marokko voort te zetten naar Port Etienne in Mauretanië. De Marokkaanse regering had ver gunning verleend voor de tus senlanding in Casablanca. Bij aankomst aldaar werd de bemanningen der drie toestellen echter medegedeeld dat zij hun reis naar Mauretanië niet moch ten voortzetten. De vliegtuigen bevinden zich nu op het mili taire vliegveld van deze Marok kaanse stad. Men neemt in Bonn aan dat de plotselinge Marokkaanse wei gering een gevolg is van de ge spannenheid, die de betrekkin gen tussen de bondsrepubliek en de Arabische staten kenmerkt. De betrokken autoriteiten der Westduitse luchtmacht overwe gen thans op welke wijze de levensmiddelen toch in Maure tanië kunnen worden afgeleverd. GOEDE RESULTATEN. Na bijna vijf jaar burgemees terschap te Terneuzen heeft men genoeg ervaring, om hetzelfde te kunnen zeggen. Burgemeester Rijpstra komt altijd met „iets" naar huis a!s hij naar Den Haag is geweest. Wij geloven dat wij daarover niet veel behoeven te vertellen. Wanneer men het Ter neuzen van nu vergelijkt met vijf jaar geleden, dan ziet men toch nogal wat veranderingen. Er zijn geen gerneenteprob'emen die zijn belangstelling niet hebben gehad; de woningbouw, de infrastruc tuur, het onderwijs, de industria- Tsatie, de havenwerken, het on derwijs, de handel, enz., enz. AI deze onderwerpen hebben niet alleen zijn belangsteling, hij is een voorvechter die ai zijn gaven van hoofd en hart in dienst van de gemeente stelt. Bij de opening van het nieuwe zwembad merkte oud-minister mr. dr. Van Rooy op, dat hij zel den een burgemeester had te woord gestaan die op een zo za kelijke en tegelijkertijd sympa thieke wijze zijn belangen wist te bepleiten. In grote lijnen hebben wij ge- traoht een indruk te ge-ven van hetgeen mr. Rijpstra voor Ter neuzen heeft bereikt en als men de plannen kent waarvan de uit voering in de naaste toekomst op het programma staat, is men er van overtuigd dat er in Terneu zen heel wat te gebeuren staat. GOEDE SAMENWERKING. Burgemeester Rijpstra zelf zal ongetwijfeld al deze lof afwimpe. len en de opmerking maken, dat hetgeen werd bereikt, te danken is aan de raad. Daaruit valt te concluderen dat er tussen de bur gemeester en de raad een uitste kende samenwerking is en ook dat er tussen de fracties onder ling een goede verstandhouding bestaat. Wij hebben getracht een ruwe sohets te geven van de bestuur lijke resultaten die mr Rijpstra bereikte. Wij hebben nog géén melding gemaakt van de sympa thie die hij heeft weten te ver werven bij de bevo'king, even eens door belangstelling te tonen voor alles waarvoor een moderne mens belangstelling kan hebben. Wij feliciteren mr Rijpstra met zijn koperen jubileum en wij spreken daarbij de hoop uit dat hij nog vele jaren zijn gaven in dienst van de ontwikkeling van onze gemeente zal kunnen stel len. Mr Rijpstra, van harte: ad mui tos armos De drie vakcentralen zullen op basis van de bij het loonakkoord gemaakte afspraken tussen re gering en stichting van de ar beid het overleg openen over een bijzondere uitkering over het lopende jaar en de verwerking daarvan in de collectieve ar beidsovereenkomsten. Dit heeft het overlegorgaan van de drie vakcentralen na zijn gisteren in Utrecht gehouden vergadering aangekondigd. De drie vakcentralen die met belangstelling kennis hebben ge nomen van het centraal econo misch plan 1965, hebben vastge steld, dat In de uttgangspunten voor het tn 1965 te voeren loon- belèid is voorzien in de mogelijk heid van een bijzondere uitke ring, indien de économische si tuatie zich gunstiger zou ont wikkelen dan regering en werk gevers verwachtten op basis van de macro-economische verken ningen van september 1964. Het thans gepubliceerde cen traal economisch plan, dat naar het oordeel van de vakcentralen overigens wederom te pessimis tisch is gesteld bevestigt de verwachting van de vakbewe ging, dat de feitelijke ontwikke ling in 1964 en de mede daarop te baseren verwachtingen voor 1965 gunstig zou afwijken van de veronderstellingen die aan de huidige loonpolitieke uitgangs punten ten grondslag liggen. Zoals bekend was bij het loon akkoord sprake vdn een uitke ring ineens medio 1965 van on geveer twee procent.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3