Provinciaal nieuws Pairol GEMEENTERAAD VAN AXEL Pagina S Axel Breskens Oostburg Stoppeldijk Vogelwaarde Vergadering van dinsdag 30 maart dient heel de huid Bonderdag 1 april 1965 DE VRTJE ZEEUW Afscheidsreceptie dokter Kats Woensdagmiddag hield de heer A. Kats in restaurant „Zomer- lust" een druk bezochte receptie bij zijn afscheid als huisarts te Axel. Naast mensen uit de burgerij waren ook een groot aantal medici uit de omgeving geko men om dokter Kats bij dit af scheid de hand te drukken. Gelijk met dit afscheid wer den de in zijn praktijk tredende de heer W. G. C. Kok, arts, en zijn echtgenote mevr. P. A. Kok- Kuijken, eveneens arts, aan de bezoekers voorgesteld. De heer Kats zal zich gaan wijden aan verdere studie. Boomfeestdag Ook dit jaar is in Axel weer de traditionele boomfeestdag ge houden. Hiervoor waren woens dagmiddag 160 leerlingen van de 6e klasse van de vier lagere scho len aanwezig bij de jeugdherberg. Burgemeester J. Ficq uit IJzen- dijke heette als voorzitter van de regionale commissie in Zeeland van de boomfeestdag" de kinde ren op deze bijeenkomstt wel kom. Het was voor het eerst dat de regionale commissie in aktie kwam en het deed de heer Ficq genoegen een kort woord tot de jeugd te kunnen spreken. Deze dag is een dag om liefde en respect voor de natuur bij te brengen. Het is goed te begrijpen dat deze bomen in de bossen er zijn voor de jeugd van nu en la ter en wij hopen dat men er waardering voor zal hebben. Het bos is van jullie en van ons, houdt dit goed in het oog en respecteert de natuur, aldus be sloot de heer Ficq. De heer H. Goossens, hoofd bouwbeambte van het Saatsbos beheer, gaf een uitvoerige uiteen zetting hoe dit bos tot stand was gekomen. Dertien jaar geleden was van dit alles nog niets te zien. Nu staan hier op deze 12 ha 885000 bomen en struiken. Dit bos is een loofbos, dit be tekent dat deze bomen in de win- ter hun bladeren laten vallen in tegenstelling tot naaldbomen. Hierna werd door twee leerlin gen van elke school, wier ver jaardag het dichtstbij deze da tum viel een esdoorn geplant. Dit waren voor de openbare school Lia Riekwiel en Wlm Martheze, voor de chr. school Nelleke Ro meinse en Kees Koster, voor de r.k- school Geertje Peersman en Arie v. d. Bosch en voor de school te Spui Janny Fieret en Wim Bf Ruijtenfoutgrt Hierrfa volgde een excursie; looi' het-bos. Bij de vijver werd halt gehou-* den en sprak de heer C- Smies iamens het gemeentebestuur tot de kinderen. Ook hij vroeg hen liefde en respect voor bos en planten te hebben. Hij deelde mee dat ook dit jaar weer een opstelwedstrijd aan deze dag is verbonden. Voor iedere school zijn twee boeken- bonnen te verdienen, terwijl de maker van het beste opstel deze zomer aan een natuurexcursie met de winnaars in de andere plaatsen zal mogen deelnemen. Tevens kreeg iedere aanwezige leerling een stuk schocolade aan geboden. Terug-bij de jeugdherberg dank te burgemeester Ficq de leerlin gen en het onderwijzend perso neel voor hun aanwezigheid. Open bejaardenwerk Op uitnodiging van het ge meentebestuur van Breskens is het voorlopig comité open be jaardenwerk op het gemeente huis bijeengekomen om de nota van dit werk te bespreken. Aan deze bespreking werd tevens deelgenomen door drs. Rienks van het provinciaal opbouwor- gaan en drs. Hietkamp van het bureau Zeeland van het minis terie van maatschapelijk werk. De voorlopige commissie wordt gevormd door vertegewoordigers van alle plaatselijke verenigin gen en is als volgt samengesteld: namens de algemene woning bouwvereniging „Breskens" zr. Schilder; voor de Ned. Herv. gemeente de heer Meeuwsen; R. K. kerkbestuur de eerw. heer A. Verhoeven; Vrij Evangelische gemeente de heer Wisse; Gere formeerde Kerk de heer Hart man; Vergadering der gelovigen de heer Van Hanegem; Kath. Zeeuws-Vlaamse woningbouw vereniging de heer Van Schaick; Algemene bond van bejaarden de heer Van Dijke; Groene Kruis de heer Oosterling; Wit-Gele Kruis de heer Steyaert; Vrijwil lige Vrouwenhulp mevr. Woit- tiez; commissie bejaardenzorg mevr. Poissonnier; bestuur van „De Uitkomst" mej. Meijer; als vertegenwoordiger van de raad mevr. Niermans en namens B. en W. de heer W. van der Hooft. Aan het slot van deze oriën terende bespreking werd een voorlopig dagelijks bestuur samengesteld: de heer W. van der Hooft, voorzitter; de heer Hartman, secretaris en zr. Schil ders, lid. Paasveemarkt Tijdens de wekelijkse markt is gisteren de 12e paasveeten- toonstelling gehouden waarvoor slechts weinig belangstelling be stond. In vetvee werden er slechts10 3. dieren aangevoerd. Door het mooie weer was de be langstelling van de zijde van het publiek zeer groot. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Oostburgs burgemeester J. van Leeuwen. Algemeen kampioen werd de os van de heer C. van Dries uit Souburg, reserve-kampioen werd de vaars van de wed. Blondeel uit Aardenburg. De beste groep vetvee werd aangevoerd door slagerij Bertou en Zn. uit Oostburg. De uitslag is als volgt: le prijs: de os van de heer C. v. d. Dries uit Souburg, de vaars van de wed. A. Blondeel uit Aardenburg en de vaars van A. Nortier uit Oostburg en E. de Martelaere uit Aardenburg; 2e prijs: de os van de heer J. de Ligny uit Groede en de stier van C. Verleije uit Sluis; 3e prijs: Bertou en Zn. uit Oostburg met een os. Afdeling schapen: le prijs: A. van Hoeve uit Philippine. Han delsvee: beste groep van de heer C. v. d. Dries uit Souburg. V erkeersongeval Mej. T, M. uit Stoppeldijk werd ernstig gewond toen de door haar bestuurde personen-auto op de zuidzijde van de weg geraak te en over de kop sloeg. Het slachtoffer werd door de passe rende heer W. uit Boschkapelle aangetroffen, liggende in de wegberm. Mej. M. werd naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht waar een schedelbasisfractuur werd geconstateerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de toedracht van dit onge val. Uitbreiding bestuur Gemeenschapswerk Het bestuur van de stichting Gemeenschapswerk Vogelwaar de is uitgebreid met de volgen de personen: mej. T. van Belle en de heer A. de Roos uit Hengstdijk, mevr. M. Ivlangnus— Serrarens uit Bo.scb,kapelle, mevr. J. van 't Westeindede Jonge en de heer W. Verrassel uit Ossenisse. Gymnastiek- en judoclub De vorig jaar in deze gemeen te gehouden enquête op het stuk van de vrijetijdsbesteding bracht een opmerkelijke behoefte aan het licht op het gebied van gym nastiek- en judosport. Het ge meenschapswerk is thans zover gevorderd met de verwerking van de gegevens en cijfers, dat tot oprichting -kon worden over gegaan van een gymnastiek- en judoclub. Meer dan 100 personen hebben zich als lid aangemeld. Door de grote deelname en de grote variatie in leeftijd zijn vier gymnastiekgroepen en twee judogroepen geformeerd. De les sen zullen worden gegeven'in de gymnastiekzaal van de school te Stoppeldijk en vangen aan op dinsdag 11 mei a.s. Om het pu bliek vast een voorproefje te ge ven, zijn er op 5 mei a.s. demon straties van gymnastiek, judo en jiu-jitsu in de fabriekshal te Stoppeldijk. Deze demonstraties worden verzorgd door de sport school Janssens uit Roosendaal. Om alle argwaan te voorkomen, vermelden wij met nadruk dat er deze keer geen aprilgrap in het geding is. Anton Geesink zal dan ook niet present zijn. zal in onze herinnering blijven voortleven. De heer De Feijter werd bij de uitoefening van zijn raadslid maatschap gedreven door een grote liefde voor Axel. Hoewel volbloed agrariër had hij steeds een open oog voor de stedelijke aspecten van onze plaatselijke gemeenschap. Sedert 5 september 1946 lid van de raad, had de heer De Aanwezig Voorzitter: de heer M. K. van Dijke, burgemeester. Secretaris: de heer P. G. van den Bosse, gemeentesecretaris. Wethouders: de heren M. L. M. IJsebaert en C. van Bendegem. Leden: mevr. Folkersma-Staal en de heren P. J. van Bende gem, K. Hamelink, A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. A. Maas, J. Vink en A. de Waard. Van de heren J. den Doelder en D. J. Oggel was bericht van verhindering ontvangen. De Voorzitter opent de ver gadering met het uitspreken van het ambtsgebed. Na de opening spreekt de Voorzitter de raad toe naar aan leiding van het overlijden van het raadslid, de heer W. de Feij ter. Bij de aanvang van deze ver gadering, aldus de burgemees ter, moge ik in herinnering roe pen de grote verslagenheid wel ke heerste in onze kring, toen op 25 februari j.l. ons mede raadslid de heer W. de Feijter, voor de meesten van ons, plot seling overleed. Wij gevoelen vooral ook op dit moment in sterke mate, dat de heer De Feiiter een lege plaats in ons midden heeft' achtergela ten. Zijn onnavolgbaar vriend schappelijke wijze van optreden (Adv.) VOOR MOORD GEEN VERJARING Het Oostenrijkse parlement heeft woensdag besloten, dat in geval van moord geen verjaring geldt. Een desbetreffend wets ontwerp is met de stemmen van beide regeringspartijen de r.-k. volkspartij en de socialis ten goedgekeurd. De rechtse oppositiepartij, de vrijheidspar tij, stemde tegen. Volgens het wetsontwerp geldt voor misdrij ven waarop levenslange gevan genis staat, geen verjaring. Daar door zal het in de toekomst in Oostenrijk steeds mogelijk zijn een vervolging in te stellen wegens nazi-moorden. De dienstplicht in de Sowjet-Unie De Sowj et-regering heeft de duur van de dienstplicht voor mannen die hoger onderwijs hebben genoten, teruggebracht tot één jaar. Tot dusver was de normale dienstplicht drie jaar en bij de marine soms zelfs vier jaar. De betrokkenen kunnen tewerk worden gesteld bij het onderwijs, de industrie en de landbouw. In december j.l. kondigde de Sowjet-regering een bezuiniging op de begroting van defensie van twee miljard gulden aan. Oudewater 700 jaar stad Op de grens van Utreicht en Zuid-Holland, aan de rivier de IJssel, ligt het oud-Hollandse plaatsje Oudewater, dat in sep tember 700 jaar stadsrechten heeft. Dit gebeuren moet natuur lijk gevierd warden. En daarom kan men in het plaatsje nu al lieden zien rondlopen in 13de eeuwse klederdrachten (foto). Op de achtergrond de befaamde heksenwaag. Feijter tevens zitting in de com missie voor openbare werken en in de commissie van advies voor strafverordeningen. Bovendien vertegenwoordigde hij de ge meente in het dagelijks bestuur van het Julianaziekenhuis te Terneuzen en was hij plaatsver vangend vertegenwoordiger van de gemeente in de raad van be stuur van de waterleidingmaat schappij. In al deze functies deed hij zich kennen als een man die in grote trouw de hem toevertrouw de belangen voorstond. Onze droefheid bij het gemis van de heer De Feijter wordt in hoge mate overtroffen door de smart, welke zijn verscheiden heeft teweeggebracht bij zijn echtgenote en kinderen. Moge de barmhartige God de geslagen wonden helen en hun Zijn bij stand niet onthouden. Ons aller vriend Willem de Feiiter ruste in vrede. De raad hoort staande deze woorden aan, waarna een ogen blik stilte in acht wordt geno men. Onderzoek geloofsbrieven en toelating van nieuw gekozen raadslid. De Voorzitter benoemt voor het onderzoek van de geloofs brieven van het nieuwe raads lid de heer P. Dekker jr e commissie, bestaande uit mevr. FolkersmaStaal en de heren Van der Lee en Van Luijk. Na een korte schorsing deelt de heer Van Luijk mede dat de geloofsbrieven in orde zijn be vonden, waarna de heer Dekker als raadslid wordt toegelaten. Ingekomen stukken en mededelingen. De heer Van der Lee is door het antwoord op zijn vraag over het woonwagenkamp niet geheel tevredengesteld. Wanneer wij moeten wachten tot er een regio naal kamp is, zal dit nog veel tijd vragen. Daarom dringt spr, aan op een spoedige oplossing. De heer De Waard vindt het ook niet juist dat het woonwa genkamp op de Sassing is ge plaatst. Er moet gezocht worden naar een tussentijdse oplossing. De Voorzitter zegt dat ook B. en W. de plaats niet ideaal vin den. Het college zal zoeken naar een andere plaats. Het was zó, dat de gemeente op de Sassing een stuk grond in eigendom had. Het is ook zó dat het niet aan te bevelen is een woonwagenkamp al te ver van de bebouwde kom te plaatsen, dit in verband met het toezicht. Bij een onderzoek is gebleken dat nauwelijks van overlast kan worden gesproken. Aankoop woning Buitenweg 14 De heer Van Luijk vraagt of het perceel na sloping voor bouw grond gebruikt zl worden. Wethouder Van Bendegem ant woordt dat de zaak zo ver nog niet is bekeken. Er wordt voor de Buitenweg een nieuw plan in studie genomen en daarom wilden wij nu deze grond kopen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. (Adv.) Super-A-Matic, een 5 kg volautomaat met 6 wasprogramma's voor witte, bonte en fijne was, Candy-filter, "mini-maten" (90 x 44 x 63 cm) RADIO TAZELAAR NOORDSTRAAT 21 - TERNEUZEN - TELEFOON (01150) 2361 Herziening grondprijzen De heer Van der Lee zegt dat het bedrag van de grond voor een autobox 1000,erg hoog is. Spr. zou dit terug willen brengen op 500,Door de hoge prijs van de grond zal het lang duren alvorens die be bouwd zal zijn en dit zal een renteverlies betekenen. De heer P. J. van Bendegem zegt ook, dat wij de bouw van autoboxen moeten stimuleren bij particulieren en de grondprijs niet te hoog stellen. De heer Hamelink meent dat, wanneer er meer boxen gebouwd worden voor een niet te hoge prijs, dit een ontlasting voor de straten zal zijn van het par keren. Wethouder Van Bendegem constateert dat de sprekers meer bezig zijn geweest met het bou wen van boxen dan het bepalen van de prijs van de grond. De bestaande prijs voor de grond was 900,— per box. De verho ging van de grondprijs zal voor de huurprijs van een box slechts een verhoging van 51 cent per week bedragen. Wanneer een particulier goedkope boxen wil creëren, zal het college dit niet in de weg staan, maar wanneer wij de grond goedkoper inbren gen dan zal de andere grond omhoog moeten. De Voorzitter zegt dat er geen vrees behoeft te bestaan dat we de grond niet kwijt zullen kun nen. Er is reeds een aanvraag Voor de bouw van boxen en het wachten is alleen op de rijks goedkeuring. De heer Van der Lee wijst er op dat het hem niet alleen gaat om de goedkopere grond, maar ook om het tempo waarmee dé bebouwing zal plaats hebben. Werkplaats gemeentewerken De heer P. J. van Bendegem vraagt of de inrichting niet iets eenvoudiger kan. Alleen voor verhuizing staat er een bedrag van 10.000,Dit vindt spr. wel erg hoog. De heer Van Luijk meent eveneens dat de inrichting wel op een royale basis geschiedt. Alleen voor de inrichting van de brandweerkazerne staat een bedrag van 35.000,vermeld. Spr. kan zich niet aan de ge dachte onttrekken dat het 15 a 20 duizend gulden goedkoper zou kunnen. De heer Maas vraagt of er ook een kantine en/of schaftlokaal is geprojecteerd. Wethouder Van Bendegem licht de zaak toe. In de post van 10.000,voor verhuizen zit een groot bedrag voor grond en straatwerk voor de opslag plaats van materiaal achter de gebouwen. Door het klaarmaken van dit alles moest werk, dat anders door eigen personeel uitgevoerd zou zijn, nu worden uitgegeven aan derden. Wij kunnen nu nog niet zeggen of het genoemde be drag geheel nodig zal zijn. De inspectie van de brand weer stelde ook hoge eisen en hieraan moeten wij voldoen. Het is nu zó, dat wij bij de gemeente een groot wagenpark hebben, benevens vele machines voor onderhoud van parken en gazons. Wanneer wij het onder houd hieraan goed willen doen, zullen wij een goed ingerichte werkplaats moeten hebben. De elektrische installatie vraagt ook heel wat geld door de hoge eisen die hieraan worden gesteld. Aan de heer Maas kan spr. mededelen dat er een kantine aan verbonden is. Het is langs alle zijden beke ken, maar het kan niet minder. De heer P. J. van Bendegem zegt na deze toelichting het be drag van 10.000,voor ver huizing te accepteren. Toch wil spr. aandringen om het zo goed koop mogelijk te doen. De heer Van Luijk meent dat op dit bedrag zeker geen aan vulling meer noodzakelijk zal zijn. De opzet van dit alles blijft z.i. erg royaal. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Belastingtarieven Wethouder IJsebaert brengt naar voren dat hij het niet met alle punten van dit voorstel eens is en er dan ook niet volledig achter staat. De heer P. J. van Bendegem is blij te horen dat er een min derheid in het college is. In deze wijzigingen zitten enkele grote contrasten. Een verhoging van het marktgeld zoals voorgesteld van 50 vindt spr. te weinig; dit zou hij willen verdubbelen. Als de reinigingsrechten met 400 procent omhoog gaan, is er zeker een contrast waar te nernen. De heer Van der Lee zegt dat de kosteloze huwelijksvoltrek king die nu mogelijk was op donderdag in de voor- en na middag, voortaan alleen op de maandagmorgen tussen 9 en 10 uur kan geschieden. Hiertegen heeft spr. bezwaar. De mogelijk heid moet ook in de namiddag worden geboden. Verder vroeg spr. of in het bedrag voor een jukebox, waar voor een bedrag van 100, wordt gesteld, de ƒ30,is be grepen voor een muziekvergun- ning. Voor een ontheffing van het verbod van speelautomaten wordt een bedrag van 250, genoemd. Liever zag spr. dat geen ontheffingen werden ver leend, maar als het toch gedaan wordt, dan hiervoor 1000,te vragen, dan ruimen ze vanzelf op. De heer Vink vraagt of in de kampeerprijs rekening is gehou den met gezinnen met kinderen. De heer P. J. van Bendegem kan zich met de woorden van de heer Van der Lee verenigen. Ik zag liever voor het kosteloos huwelijk de vóór- en namiddag van donderdag gehandhaafd. De Voorzitter stelt vast dat er een lans gebroken is voor het kosteloos huwelijk op donderdag. Het standpunt van het college is dat het kosteloos huwelijk uit de tijd is. Wanneer men ziet wat tegenwoordig voor een huwe lijksfeest wordt uitgegeven, kan een bedrag van 75,aan de gemeente te betalen geen grote uitgave worden genoemd. Om deze reden is de maandagmor gen genomen. Het college is niet blij met de verhogingen maar het is nood zakelijk om het begrotingstekort weg te werken. Bij de 100,voor het plaat sen van een jukebox komt de 30,voor een muziekvergun- ning. Ook het college is geen voorstander van het verlenen van ontheffingen voor speelauto maten en de vingerwijzing van de raad zal in gedachten wor den gehouden. Op de kampeerprijs is geen korting voor gezinnen met kin deren. Zelfs na de verhoging is de prijs hier nog laag. Zonder hoofdelijke stemming worden de nieuwe legesgelden vastgesteld. Marktgelden De heer P. J. van Bendegem stelt voor de marktgelden met 100 te verhogen. Er is na de markt altijd veel werk voor het scl.oonmaken. Het is hier een markt die zeer goed is voor de marktkooplieden en zij zullen deze 100 verhoging zeker kunnen betalen. De heer Hamelink heeft een andere mening. Niet voor iedere koopman is de markt zo goed, daarom kan het marktgeld niet verdubbelen; 50 is zeker vol doende. De heer Van der Lee zegt de mening van de heer Van Ben degem te delen. Wanneer met 50 wordt verhoogd, zal dit nog een tekort van 7000,be tekenen. De Voorzitter meent dat een verhoging met 100 wel erg rigoureus is. De markt mag al tijd wel wat kosten. Aanvanke lijk hadden wij gedacht aan 20 a 25 maar dit was onvol doende en daarom zijn wij met het voorstel van 50 gekomen. Het voorstel van de heer P. J. van Bendegem wordt met 6 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór stemden de heren Van der Lee, De Waard, Van Luijk en P. J. van Bendegem. Het voorstel van B. en W. wordt met 9 tegen één stem aan genomen. Tegen stemt de heer P. J. van Bendegem. Rioolrechten De heer Van der Lee meent dat de rioolbelasting een ver schuiving betekent. Het is een verlaging voor de bewoners maar een verhoging van de eige naars. De 24 van de kadastrale opbrengst van de bebouwde eigendommen is wel erg hoog. In andere gemeenten varieert dit tussen 5 en 16 daarom wil spr. voorstellen van de 24 16 te maken. De heer P. J. van Bendegem vindt het percentage ook erg hoog. Hij steunt de 16 door de heer Van der Lee naar voren gebracht. De heer Van Luijk sluit zich aan bij de vorige sprekers. De Voorzitter heeft met in stemming waargenomen dat de raad het eens is om de riool rechten te doen verhalen op de eigenaars der woningen. Dit be tekent voor de bewoners van de woningwetwoningen een aan zienlijke verlaging. Ook het col lege ware het liever geweest -l het percentage op 16 te stellen, maar dit was niet mogelijk. Met de voorgestelde 24 lopen de inkomsten van de riool rechten nog met 5000,per jaar omlaag. 16 zou een ver laging van ƒ21.000,— betekenen. Wanneer de 24 niet wordt gehandhaafd, zo is ons vanmid dag medegedeeld, zal een en an der niet de koninklijke goedkeu ring krijgen. Het is nog de vraag of wij het met 24 halen. De heer Van der Lee zegt het te betreuren dat nu tijdens de vergadering een mondelinge mededeling wordt gedaan. Spr. handhaaft zijn voorstel van 16 procent. Het voorstel-Van der Lee wordt met 9 stemmen vóór en 1 tegen aangenomen. Tegen stem de wethouder C. van Bendegem. Reinigingsrechten De heer P. J. van Bendegem wijst er op dat hier een voor stel is voor een verhoging van 400 der reinigingsrechten en bij de marktgelden durfde men het niet aan die met 100 te verhogen. Ook Zaamslag maakt van de reinigingsdienst gebruik, maar het verhoogde bedrag hiervoor is aanmerkelijk minder in pro centen dan hier wordt voorge steld. Er moet een nieuwe auto komen. De aanschaffing hiervan is toch zeker geen 400 hoger dan de vorige. De emmers gaan zeer lang mee; er sneuvelen er niet veel. Een bedrag van 10, voor de eerste en 4,voor de tweede vuilnisemmer lijkt spr. een goed bedrag. De heer Van der Lee is het met de heer P. J. van Bende gem eens. In West Zeeuws- Vlaanderen is er een particulier die voor 12,50 per jaar het vuil tweemaal per week ophaalt. Spr. zou hier de middenweg willen nemen en voorstellen 15,voor de eerste en 5, voor tweede vuilnisemmer. Wethouder Van Bendegem zegt dat de discussie onvrucht baar wordt. De zaak wordt in gewikkelder voorgesteld dan ze in feite is. Door de puntsgewijze behandeling komt men er niet meer uit. Waar gaat het bij dit belas tingpakket om? Toch enkel en alleen om het feit, dat de ge meente de begroting sluitend krijgt. Dit heeft de meerderheid van het college trachten te be reiken door alles zo te bekijken, dat de gemeente het nodige geld krijgt en de grootste bevolkings groep toch niet meer gaat be talen. Voor de huurders van woningen wordt de rioolbelas ting afgeschaft en moet nu door de eigenaars betaald worden. Hieronder vallen dus om te be ginnen reeds alle bewoners van woningwetwoningen. Door deze maatregel komt gemiddeld 26, per aanslag en per jaar vrij. Van deze ƒ26,wil de ge meente een groot deel gebrui ken om de reinigingsrechten te verhogen. Een aanslagbiljet van een be woner van een woningwetwo ning bedraagt nu ƒ35,Hier gaat 26,af en er komt 20, bij. Dit klinkt m.i. toch wel even anders. Nu wordt steeds maar alleen over een verhoging ge sproken en dit is niet juist. Spr. maakt zich geen illusie meer over het voorstel van B. en W. Er zijn nu eenmaal stel lingen ingenomen, die men om zekere redenen niet meer ver laat. Maar de verantwoordelijk heid voor de financiën ligt op de schouders van ieder van ons. Hierna wordt het voorstel van de heer Van der Lee aangeno men met 9 stemmen voor en 1 tegen. Tegen stemt wethouder C. van Bendegem. Keurloon De heer De Waard wil het voorstel positief benaderen. De 25 verhoging die hier wordt voorgesteld, wil spr. niet be twisten; er is een exploitatie tekort. Maar z.i. is deze dienst te klein om efficiënt te kunnen zijn. Misschien is er een andere weg te bewandelen door te ko men tot een vleeskeuringsdienst Oost Zeeuws-Vlaanderen. De Voorzitter zegt de sugges tie in overweging te willen nemen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Rondvraag. De heer Hamelink vraagt of het mogelijk is om eai zebra- oversteek te maken over de Kanaalkade ter hoogte van de Crijnsenstraat. Het is daar voor de kinderen die naar school moeten, zeer gevaarlijk. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering met dankgebed.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3