Rouwdagen in Michigan om vermoorde Viola Liuzzo DE LEEUW VAN BASHRA RADIO EN TELEVISIE TERECHTSTELLINGEN IN MAROKKO BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Een tweede Selma Steun voer «fohnson ragina 5 Maandag 29 dinsdag 30 maart 1965 LJK VRIJE ZEEUW De gouverneur van de Ameri kaanse staat Michigan, Romney, heeft bepaald dat vandaag en morgen rouwdagen zuilen zijn ter nagedachtenis van de 39- jarige mevrouw Viola Liuzzo, die donderdagavond in Alabama werd vermoord nadat zij aan de mars van Selma naar Mont gomery had deelgenomen. De begrafenis zal dinsdag in Detroit (Michigan) plaats vin den, waar mevrouw Liuzzo met haar echtgenoot en vijf kinderen woonde. De gouverneur van Louisiana, John McKeithen, is zaterdag per vliegtuig naar Jqnesboro gegaan om daar met de plaatselijke negerleiders te bidden en bij hen aan te dringen op matiging. In dit stadje, waarvan negers heb ben gezegd dat het wellicht een „tweede Selma" zal worden, zijn betogingen gehouden, nadat twee hoofdzakelijk door negers be zochte scholen waren afgebrand. „Men heeft mij gezegd dat ik niet zal kunnen worden her kozen, als ik hierheen zou ko men," aldus de gouverneur die verzekerde dat het onderzoek naar de oorzaak van de branden wordt voortgezet. Het was nog nooit gebeurd dat een gouver neur van Louisiana een derge lijke stap heeft gedaan. 19 studenten "van de universi teit van Syracuse in de staat New York waar zich vorig voor jaar rassenongeregeldheden heb ben voorgedaan, zijn onderweg naar Jonesboro om te helpen bij de wederopbouw van de twee verwoeste scholen. Tal van republikeinen uit de Amerikaanse senaat en 21 leden van het huis van afgevaardigden hebben meegedeeld, dat zij het voorstel van president Johnson steunen om een parlementair on derzoek naar de activiteit van de Ku Klux Klan in te stellen. In de Marokkaanse hoofdstad is officieel bekendgemaakt, dat veertien door een krijgsraad ter dood veroordeelden zaterdagoch tend zijn terechtgesteld. De ter- doodveroordeelden waren be schuldigd van samenzwering tegen de staat. Hun namen zijn niet bekendgemaakt. De terdoodveroordeelden zijn in juni en juli 1964 voor de krijgsraad verschenen. Volgens de beschuldiging waren zij in mei en juni 1964 uit Algerië naar Marokko gekomen om sabotage te plegen. Betoging tegen Marokkaanse monarchie Tweehonderd Marokkaanse studenten hebben zaterdagmid dag het Marokkaanse consulaat in Parijs bezet uit protest tegen „het reactionnaire en feodale be wind van Hassan de tweede" en „de bloedige onderdrukking door de Marokkaanse machthebbers van de onlangs gehouden beto gingen in Marokko". De betogers hielden het consu laat drie uur lang bezet. Zij wei- rctl Dode, en drie gewonden bij verkeersongeluk Bij een botsing tussen twee personenauto's op de Oostdijk in Rotterdam-IJsselmonde is za terdagnacht de 35-jarige me vrouw H. M. VermeulenIJssel- stein uit Ridderkerk om het le ven gekomen. Ze zat naast de be stuurder van de wagen, de 31- jarige timmerman C. A. C., even eens uit Ridderkerk, die onder involed van sterke drank ver keerde en plotseling naar de lin kerkant van de weg zwenkte. De bestuurder zelf werd licht ge wond. De 37-jarige echtgenoot van het slachtoffer, de heer F. L. Vermeulen liep ook lichte ver wondingen op. De vierde inzit tende, de 27-jarige G. J. van Gelden, ook uit Ridderkerk af komstig, werd met ernstig hoofd letsel in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis in Rotter dam vervoerd. De besuurder van de aangere den auto kwam met de schrik vrij. Visser gaf zeemijn cadeau Zaterdag is de Harlinger vis- afslag ternauwernood aan een groot gevaar ontsnapt. Visser Sj. Cousijn van de Ha 25 was de ha ven van Harlingen binnengelopen met aan boord een zeemijn. Het oorlogsvaartuig dat hij had op gevist in de „pitroute" zestig mijl ten noordwesten van Ter schelling, deponeerde hij op de kade van de visafslag. Hij gaf het „zeemonster", dat bij ont ploffing grote verwoestingen kan aanrichten, cadeau aan de arbei ders van een vissorteerbedrijf. De 28-jarige W. Roukema ging de mijn met een breekijzer en een moker te lijf en sloeg de kop er af, terwijl er een groepje toe schouwers aandachtig stond toe te kijken. Ze gingen er echter ijlings vandoor toen er een vol komen gaaf ontstekingsmecha nisme tevoorschijn kwam. De directeur van de visafslag, de heer J. Gielink, waarschuwde de mijnopruimingsdienst in Den Helder. Mannen van deze dienst hebben de ontsteking uit de nog zeer explosieve mijn verwijderd en het onding meegenomen. Jongen gedood door omvallende muur gerden heen te gaan voordat zij een petitie hadden overhandigd aan de Marokkaanse zaakgelas tigde, Idrissi. Terwijl zij wacht ten totdat zij door Idrissi werden ontvangen, riepen zij luide: „Has san ga weg, Marokko is niet van jou; geef het volk het woord; verscheur de portretten van koning Hassan de tweede." Na de ongeregeldheden Ook in Belgrado hebben Ma rokkaanse studenten de ambas sade van hun land bezet. Zij na men portretten van koning Has san van de muren af en hesen de Marokkaanse vlag halfstok. In Rabat, de hoofdstad van Marokko, hebben functionarissen zaterdag verklaard, dat 249 men sen veroordeeld zijn tot gevan genisstraffen van twee weken tot twee jaar na de ongeregeld heden die zich in het begin van de afgelopen week in Marokko hebben voorgedaan. In Marrakesj in Marokko hiel den verscheidene honderden stu denten een betoging voor moder nisering van hun leerplan. Zij gooiden banken door de ruimten van het universiteitsgebouw en vochten met politiemannen die hen hiervan wilden weerhouden. Er vielen geen slachtoffers. In Casablanca, Fez en Rabat zijn inmiddels 481 personen ver oordeeld in verband met de on geregeldheden van de afgelopen week. NAZI-ACTIVITEIT IN VENEZUELA Een Venezolaanse politie-in- specteur heeft zaterdag gezegd dat groepen voormalige leden van de nazi-Gestapo een mili taire opleiding geven aan jonge lieden om hen in staat te stellen met succes aanvallen uit te voe ren tegen Joden en Joodse in stellingen. De politie stelt een onderzoek in naar de activiteit van deze nazi's. In het verleden zijn al ver scheidene aanslagen met bommen en machinegeweervuur gepleegd op een Joodse instelling in het centrum van Caracas en op de Israëlische ambassade. Negers vochten met de politie Ruim 150 negers hebben vrij dagnacht te Waterbury in de Amerikaanse staat Connecticut met de politie gevochten. Zeven politiemannen en negers liepen verwondingen op. Het gevecht brak uit na een poging tot arres tatie van een neger wegens rust verstoring. NA DE MOORD OP MEVROUW LUIZZO De vier Ku Klux Klan-leden die vrijdag door de F. B. I. zijn gearresteerd in verband met de moord op mevrouw Viola Luizzo na afloop van de mars voor ras gelijkheid zijn vrijdagavond in Birmingham gevangen gezet. Hun borgtocht werd bepaald op 50.000 dollar per persoon. De advocaat van de gearres teerden noemde deze borgtocht, die werd vastgesteld door de federale commissaris Charlton Exorbitant, hoog. Op 15 april zullen de mannen in staat van beschuldiging worden gesteld. Zij kunnen worden bestraft met ten hoogste tien jaar gevange- nistsraf en een boete van 5.000 dollar. De moordaanslag heeft de lei ders van de beweging voor ras gelijkheid diep geschokt. Zij kondigden nieuwe protestbeto gingen aan. Het stoffelijk overschot van mevrouw Luizzo is vrijdag per vliegtuig van Selma naar Detroit overgebracht. De begrafenis zal op verzoek van de echtgenoot van het slachtoffer in stilte plaats vinden. Drie van de vier gearresteerde leden van de Ku Klux Klan slaagden er binnen enkele uren in de borgtocht van 50.000 dol lar bijeen te krijgen. Zij zijn op vrije voeten gesteld. RUSSISCHE RAKETTEN VOOR NOORD-VIETNAM Volgens communistische diplo maten in Washington worden moderne Russische luchtafweer- raketten aan Noord-Vietnam ge leverd om dit land te helpen bij de verdediging van belangrijke centra, zoals Hanoi en Haiphong. Sowj et-personeel begeleidt de raketten. De diplomaten legden de na druk op de ernst van de door de Sowjet-Unie genomen maat regel. Zouden Amerikaanse vlieg tuigen de raketinstallaties aan vallen, zo verklaarden zij, dan zou Sowj et-personeel onvermij delijk daarbij betrokken zijn. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van de fensie zei vrijdag dat de V. S. tot dusver geen bewijzen hebben voor levering van Russische luchtafweerraketten aan Noord- Vietnam. Hij verklaarde dat de V. S. communistische leveranties aan Noord-Vietnam goed con troleren en dat zij tot dusver geen raketten hebben ontdekt. Ex-koning Faroek wordt in Egypte begraven Ex-koning Faroek zal in Egyp te worden begraven, zo meldt het Egyptische blad Al Ahram. De regering in Cairo heeft een des betreffend verzoek van de fa milie van de overledene inge willigd en de Egyptische ambas sade in Rome instrukties ge geven inzake de overbrenging van het stoffelijk overschot. Weer spionageschandaal in Engeland Volgens de „Daily Telegraph" is er in Engeland weer een spio nageschandaal ontdekt. Het zou als hoofdpersoon hebben een hooggeplaatste funktionaris in overheidsdienst die vroeger be kend stond om zijn pro-nazisti sche sympathieën en die na de oorlog geheime gegevens aan de Sowjet-Unie zou hebben ver kocht. De man zou verscheidene ver oordelingen achter de rug heb ben doch ondanks dit verleden toch als R. A. F.-officier gediend hebben tijdens de tweede we reldoorlog. Op grond van zijn staat van dienst zou hij een hoge funktie op één der ministeries hebben gekregen. Zijn identiteit wordt in de „Daily Telegraph" niet onthuld. JOELOE ONTSNAPT Fulbert Joeloe, ex-president van Kongo-Brazzaville het voormalige Franse Kongo is donderdagnacht ontsnapt uit de villa in Brazzaville waar hij sinds augustus 1963 werd vast gehouden. Zijn vrouw en kinde ren, die ook in de villa ver bleven, zijn met hem meege gaan. Joeloe, die premier en presi dent van zijn land werd nadat het onafhankelijk was geworden, werd op 15 augustus 1963 ge dwongen af te treden na beto gingen gericht tegen zijn bewind. SLINKSE AANRANDER De Vietnamees Troeoc Ngoe- jen Hoee is in Frankrijk wegens een niet bepaald alledaags feit tot tien maanden gevangenisstraf en het betalen van ruim drie duizend gulden schadevergoe ding veroordeeld. Troeoc Ngoejen Hoee maakte er een gewoonte van in treinen alleen reizende jonge vrouwen bonbons aan te bieden. Dit kan lofwaardig zijn, doch het was het niet, want de bonbons bevatten een slaapmiddel en wanneer dit voldoende uitwerking had ge had, randde de Vietnamees zijn slachtoffers aan. Dit gelukte hem acht maal, namelijk zeven keer bij alleen reizende jonge vrouwen en de achtste maal bij een jonge bruid, wier man juist even was inge sluimerd. De rechtbank in Bonneville, in zuidoost-Frankrijk, veroordeelde de man vrijdag tot tien maanden gevangenisstraf en het betalen van ongeveer 3.240 gulden scha devergoeding aan twee van zijn slachtoffers. Oud-S.S.'ers bij bende valsemunters in Brazilië De Braziliaanse politie heeft een bende internationale valse munters gearresteerd. Eén van hen is de vroegere S.S.-officier Franz Haber Ribka die tijdens de tweede wereldoorlog een be langrijke rol vervulde bij de verspreiding van valse Engelse en Amerikaanse geldmiddelen die door de nazi's waren ver vaardigd. De twee andere gearresteerden zijn de Duitser Heinrich Gerhard Nickel en de Uruguees Miguel Riotorto. Dertigduizend valse dollars en 12 valse cheques wer den in beslag genomen. (Adv.) Vreemde vangst op de Noordzee •fc Nijvere lieden van de visaf- it it slag in Urk hebben bij het it it lossen van de vangst van de it it U.K. 25 van schipper A. van it it Sloten een heel bijzonder vis- it it je gevonden dat bij nadere it it bestudering verdacht veel op it it een gaaf kunstgebit-fc it leek. Tot ieders verbazing it it herkende een andere schip- it it per, de heer C. Bakker van it it de U.K. 72 het als zijn al lang-jlj- it verloren gewaand eigendom, it it De vis van de U.K. 25 was it it gevangen in de z.g. „zilver- it it put" tussen de Nederland- it it se kust en het noorden van it it Engeland. Drie maanden ge- it it leden had de U.K. 72 op de- it it zelfde plaats gevist. Schipper it ■^•Bakker had de bewuste dag jij- it vóór hij z'n middagdutje deed ■^•zijn gebit in een papiertje it it gerold en voor zich op tafel it •^•gelegd. De koksmaat wierpH it het per ongeluk met de -jij- ■^■restanten van het eten over- it boord. it it Schipper Bakker heeft zich it inmiddels een nieuw gebit-fc- it aangeschaft, maar is toch it verheugd met het terugge--^- it vonden exemplaar dat hij nu it it in reserve kan houden. it TERNEUZEN Geboren: 19 mrt Maria Stefania, d. van V. G. Bizzotto en G. Basso, won. te Axel, Churchilllaan 5. 20 inrt Elizabeth, d. van D. Kotvis <en D. Hoekman, Nieuwediepstr. 40; Karolina Rosalia, d. van J. foorhans en J. L. M. de Theije, Irenestr. 26; Peggy, d. van R. M. Allonsius en J. C. M. Beresole, won. te Westdorpe, B. 103. 21 mrt Marinus Jacobus, z. van F. W. Buijze en J. D. de Fouw, Vondelstr. 69; Marco, z. van L. F. Voets en L. Graeff, won. te Axel, v. d. Moe- resstr. 18 B; Eric Clement Leonti- na. z. van P. A. Fruytïer en A. M. Boussen, won. te Sas van Gent, Leepstr. 15; Patricia Jo Maria, d. van C. J. van de Wege en C. Th. van Brunschot, Pierssenspolderstr. 101. 22 mrt Ingrid Martine, d. van G. de Vogel en N. M. de Winde, Hobbemastr. 18; Irene Antonie, d. van F. J. de Brouwer en M. G. Gommers, Louisastr. 62. 23 mrt Janna Elizabeth, d. van M. M. van de Velde en P. C. Jongman, Eras- musstr. 31. Huwelijksaangiften: 18 mrt W. Boschitz, 21 j., jm. en Ch. H. de Doelder, 20 j. jd. 19 mrt C. P. Hon- coop, 20 j., jm., won. te Dussen- Hank en G. C. Dezutter, 19 jr., jd. 22 mrt J. de Wilde, 52 jr., jm. en P. S. H. van Osselaer, 55 jr. geh. gew., won. te St Gilles-Waas (B.). 23 mrt J. de Ridder, 23 jr., jm. en M. M. van Cleem,putte, 23 jr., jd.; J. E. Lakerveld, 22 jr., jm. en J. J. Smallegang, 17 jr., jd. 24 mrt Th. E. de Koejjer, 27 jr, jm. en T. Bergsma, 22 jr., jd.; P. van Liere, 24 jr., jm., won. te Goes en P. de Bruijne, 22 jr, jd.; F. P. de Rocker, 28 jr. jm., won. te IJzendijke en M. E. C. Vanhpfte, 29 jr. jd. Huwelijksvoltrekkingen: 25 mrt P. D. van de Velde, 19 jr., jm. en J. S. Witte, 15 jr. jd. Overleden: 19 mrt G. Rottier, 73 jr, echtg. van E. A. V. Hemelsoet, won. te Westdorpe. 20 mrt N. de Feijter, 83 jr., echtg. van L. Cové, Tuinstr. 20. 21 mrt P. J. de Feijter, 71 jr., J. Vermeerstr. 10; J. M. de Klerk, 78 jr., geh. gew. met C. Ver poorten, won. te Philippine. 22 mrt P. Baert, 75 jr., geh. gew. met C. L. Heijens, Emmalaan 1. 23 mrt M. P. Bogaert, 57 jr., echtg. van P. J. Claeys, won. te Zuiddorpe TERNEUZEN In de periode van 18 tot en met 25 mrt hebben zich in deze ge meente gevestigd: H. A. Meijer, Fr. Halslaan 32, van Amsterdam; L. Bouwman, Tama- rindestr. 11, van Veldhoven; J. Storm, Koninginnelaan 2, van Mon ster; J. Mullié, J. Vermeerstr. 8. van Yerseke; N. M. Eckhardt-van Rosevelt, J. v. Lennepstr. 73, van O. en W. Souburg; B. R. E. A. Ver- straeten, Irenestr 27, van Zelzate (B.)J. de Jonge, Meidoornstr. 6. Watervliet (B.); M. J. Standaert, Nieuwe Kerkstr. 17, Zelzate (B.). In dezelfde periode zijn vertrok ken: M. H. van den Bos, Westsluis P 16A, naar HeterenH. M. Ever- aerd, Spoorstr. 9, naar Breda; N. P. IJzerman. Axelsestr. 45, naar Goes; J. H. E. Sluimer, Bellamy- str. 14, naar Rotterdam en L. Pee- ters, Dahliastr. 7, naar Sas van Gent. Bij slopingswerkzaamheden van restaurant Zomerzorg aan de Stationsstraat te Alphen aan den Rijn is zaterdag het twaalf jarige zoontje Wim van de slo per Tuis uit Linschoten door een omvallende muur dodelijk ge troffen. Onder de puinhopen was ook terechtgekomen de arbeider A. Hubrechts, eveneens uit Lin schoten, wiens verwondingen evenwel nogal meevielen. Aan genomen wordt dat het jongetje zich op de zolder bevond op het moment dat de muur plotseling omviel, 124. „Ik hoop dat die hersenloze snoever van een aanvoerder Rassi en Agua lang genoeg tegenhoudt tot wij de bergen bereiken", zei Aram strak tegen het meisje. Hij zette het paard tot het uiterste aan en reed recht op de bergen toe, die als een brede donkere lijn stonden afgetekend in het maan licht. In het oosten begon het al iets lichter te worden; over enkele uren zou het dag zijn. De avontu rier voelde een koude vrees bij zich opkomen. Zou hjj de top van de pas bereikt hebben, eer de morgen aanbrak? Zou hij op tijd komen om Sanai in de armen van de Leeuw terug te voeren eer deze zijn krijgers op de kleine christen stad Agnot losliet. En zou hij Ras- si en Agua voor kunnen blijven...? Bij de stadspoort streden Agua en Rassi op dat ogenblik een ver bitterd woordgevecht met de aan voerder van de burgerwacht. Deze dappere beijverde zich hen al de ambtelijke moeilijkheden in de weg te leggen, die hij maar kon beden ken, „Ik vermoed dat die dikke de vader van het meisje is en die lan ge haar oom", overwoog hij sluw. „Of zou het net andersom zijn? In elk geval ben ik nog niet klaar met hen." En dan greep hij zijn helm vast en groef een nieuw do zijn ambtelijke vragen op uit zijn reusachtig punthoofd. Pas twintig minuten later, toen zijn eigen hoofd leeg en dat van Rassi schar laken geworden was, trad hij ein delijk vermoeid doch uiterst vol daan, terzijde en liet hen doorgaan. „De burgerwacht staat altijd pa raat!" prevelde hij tevreden, de beide ruiters nakijkend. En daarna haastte hij zich met zijn ongedul dig krijgsvolk naar een taveerne, teneinde het goudstuk van Aram in goede wijn om te zetten. „De duivel hale die snoever", hijgde Rassi, bij gebrek aan beter zijn paard in de lenden trappend. „Wij halen Aram en het meisje nimmer meer in." Maar Agua legde sluw zijn hand langs zijn neus. „O nee", zei hij dreigend. „Ik weet precies hoe wij hen te pakken kunnen krijgen! Luister DINSDAG 30 MAART 1965 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Beiaard- muz.; 7.30 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; S.OO Nws; 8.10 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgym-; 9.00 De groenteman; 9.05 Klass. kamermuz. (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespr.; 10.00 Arbeids vitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Instr. trio: Me xicaanse muz. (gr.); 12.17 Over- heidsvoorl.: Voor de landbouw: 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Metropole-orkest en zangsoliste: lichte muz.; 13.00 Nws; 13.10 Meded., event, act. of gram-; 13.25 Beursber.; 13.30 Zangsolisten en pianospel; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolra dio; 15.00 Lichte gram.; 15.30 R.ejiortages; 16.00 Nws; 16.02 Mezzo-sopraan en piano: semi- klass. liederen; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Lichte gram. voor de tie ners; 18.00 Nws; 18.15 Event., actueel: 18.20 Pop. gram.; 18.55 Gesproken brief uit Pariis; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Verkor te uitvoering van de onera Les Huguenots (er.); 20.00 Nws; 20.05 Radar: radioperiodiek; 20.45 Tot uw orders: gevar. pro- pramma voor de militairen; 21.35 Klass. en moderne kamer muz. (opn.)21.55 Toneelhe- schouwing; 22.05 Sitar, radio- tüdschrift voor gitaristen; 22.15 Stereo: Oude kamermuz. opn.) 22.30 Nws en meded.: 22.40 Act.; 23.00 Gesproken brief; 23.05 Ven ster op de hedendaagse muziek, muz. lezing; 23.40 Zang met instr. begeleiding; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Het le vende woord; 7.05 Ouverture.... lichte eram., ren. en meded (7.30—7.40 Nws; 8.00—8.05 Me ditatie); 8.30 Nws; 8 40 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Oude en klass. kamermuz en orkestwerken (gr.); 1100 Voor de vrouw; 11.30 Licht vo caal ensemble (gr.); 11.50 Vol- aan... vooruit, praatje: 12.90 An gelus; 12.03 Ned. volksliedjes: 12.20 Voor de boeren; 12.27 Me ded. t.b.v. land- en tuïnb.; 12.30 Nws; 12.40 Act. of gram.; 12.50 Lichte gram, met comm.; 13.33 Lichte orkestmuz. (gr.); 14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Musiëstagevar. muz. pro gramma; 14.50 Lichtbaken, lez.; 1500 Rieieksen- amusements- nrogr.; 16.00 Voor de zieken; 1.6.30 Onderweg: gebedsdienst; 17.00 Voor 'de jeugd; 17.35 Voor de padvinders: 17.50 Overheids- voorl.: Taalverschijnselen op de Ned. Antillen, door J. A. van Hummelen; 18.00 Stereo: Licht instr. ensemble: 18.20 Uitz. van het G.P.V.; 18.30 Portret in muz.: lichte muz.: 18.50 En nu mijn geval: vragenbean twoordin g 19.00 Nws; 1910 Act.- 19.30 Franse chansons: 20.00 Kerkor gelconcert: moderne muziek (opn.)20.30 Hij is de erfge naam; lijdensmeditatie: 21.05 Klass. pianosnel (gr.); 21.15 Be nei Jisrael (De zonen van Is raël); Joodse liedjes en voor dr.; 21.40 Brabants orkest: Semi- klass. muz. (onn.); 22.05 TItr. kamerkoor: gewiide muz.; 72.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22 40 Epiloog; 22.45 Vnlksliedies; 23.15 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. RRUSSFL (V).l12.00 Nws; 12.0.3 Gram.: 12.15 Gevar. muz. 112.25 Weerber. en meded. voor de scheepvaart); W50 Beursber. en progr.overz.: 13 00 Nws; 1.3.70 Kamermuz.; 14,00 Nws; 14.0.3 Schoolradio (15 00 Nws); 15.45 Klass. muz.: 16.00 Nws; 16.03 F°ursber.; 16.09 Duitse les; 16.74 Klass. en moderne muz.: 17.00 Nws: 17.15 Ja7zmuz. voor de teugd; 1745 Blaasmuz.- 18.00 Nws; 18 03 Voor de soldaten: 18.28 Paardesnortbpr.: 18.30 Dansmuz.; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Gram,: 19,00 Nws en ra- diokron.; 19.40 Gr™.- 19.50 Eco nomische kron.; 20.00 Hoorsnel- 21.55 Gram.; 22.00 Nws- 2215 Amerikaanse muz.: 22.45 Da zeven kunsten; 23.00 Nws; 73 03 Klass. en moderne muz.; 23.55 Nws: 24 000.10 Voor de scheep vaart. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 14.05—14.30 Schooltelevisie; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Barend de Beer; 19.06 Weekjoumaa] voor ge hoorgestoorden; 19.33 Engelse les; 20.00 Journaal; 20.20 Pa Pinkelman en Tante Pollewop, beeldverhaal; 20.25 Attentie; 20.50 Maja Plisetskaja, ballet- progr.; 21.50 Liedjesprogr.; 22-20 Journaal; 22.25—22.30 Socutera. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Voetangels en klemmen, documentaire over enkele aspecten van het huis houdelijk beheer; 20.17 Signale ment van de hik, licht progr.; 20.4022.10 De Alchimist, klass. komede; 22.10—22.35 Paulus achterna, religieus programma. BELGIË (VI.)18.45 Franse les; 19.00 Zandmannetje; 19.05 Quiz; 19.30 De Flintstones, te kenfilm; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerbericht; 20.00 Nws; 20.25 Bonanza, tv- western; 21.15 Panorama; 22.00 Gastprogiramma: De socialisti sche gedachte in actie; 22.30 Nws- Volgen® het Cambodjaanse persbureau hebben op 27 maart zeven Zuidvietnamese vliegtuigen het Cambodjaanse luchtruim ge schonden. Geen enkel vliegtuig werd door het afweervuur aan de grens geraakt, de vliegtuigen hebben niet gesehoten of gebom bardeerd. WOENSDAG 31 MAART 1965 HILVERSUM I: 7.00 Nws. Aansl.: Ochtendgym. en soc. strijdlied; 7.20 Gram.; 7.25 Van de voorpag., praatje; 7.30 Lichte gram.; 8.00 Nws en soc. strijd lied; 8.13 Lichte gram. en rep.; 8.50 Gym. voor de vrouw; 9.G0 Kookpraatje,; 9.05 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.03 Romantische orkest werken (gr.); 11.00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Pianospel: moderne muz. (opn.); 11.55 Ste reo: Ritmisch strijkorkest; 12.22 Voor het platteland; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Or gelspel en zangsolist; 12.55 Act.: 13.00 Nws; 13.15 Kalender; 13.20 Stereó; Promenade-orkest: amu- sementsmuz.13.45 Gesproken portret: 14.00 Omroeporkest: moderne muz. (opn.); 14.50 Poli tieke lezing; 15.00 Voor de jeugd (1600 Nws); 16.50 Stereo: Voor de zieken; 17.20 Metronole-ork. amusementsmuz.; 17.50 Over- heidsvoorl.: Je wordt er wijzer van...; een klankbeeld over spa ren, samengesteld door Wil Mui lemeister; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Uitz. van de P.S.P.; 18 30 R.V.U.Kunnen levensmoeilijk heden ziekten doen ontstaan?, door mevr. dr. Elsa Pereira D'OIiveira; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Meisjeskoor met pia nobegeleiding; 19.30 Artistieke staalkaart: 20.00 Nws; 20.05 Dansorkest en zangsolisten; 20.40 Mensen uit de buurt, hoor spel; 21.30 Stereo; Selectie uit de operette: Der Bettelstudent; 22.15 Volksliedjes en balladen; 22.30 Nws; 22.40 Pano en viool: klass. muz. (opn.l; 23.15 Jazz- magazine; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Dagope ning; 7.10 Klass. gram.; 7.30 Nws en herh. SOS-ber.7.40 Ra diokrant; 7.55 Lichte gram.; 8.15 Gewijde muz.; 3.30 Nws; S.40 Lichte gram.; 9.00 Voor de zie ken: 9 40 Voor de huisvrouw; 10.10 Klass. pianospel (gr.); 10.30 Morgendienst; 11.00 Semi- klass. orkestmuz. (gr.)11.15 Lichte gram.; 11.50 Twaalfuur tje: cabaret: 12.05 Licht instr. kwintet; 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinb.: 12.30 Nws; 12.40 Kerk dienst; 13.00 Variant; lichte muz. en reportages; 13.90 Licht instr. trio (opn.)14.00 Boeren en burgers in Buitenveen, hoorspel; 14.25 Klass. pianospel; 14.50 Weens Filh. orkest: moderne muz. (gr.l; 15.50 Biibelvertel- ling voor de ieugd: 16.00 Voor de jeugd: 17.15 Lichte gram.; 18-00 Fhiit en harp: klass. muz. gr.)18.15 Oude geestelijke lie deren (opn.); 18.30 Het spek- trum: Nws uit de prot. chr. or ganisaties: 18.45 Licht instr. kwartet (opn.); 19.00 Nws; 19.10 Radiokrant; 19.30 Leger des Heilskwartier (oon.): 19.45 Op de man af, praatje; 19.50 Muziek ut de twintiger en dertiger jaren (opn.); 20.05 Klass. gewijde muz. (opn.); 20.55 D'r was er eens een dorp; klankbeeld over zoe- termeer; 21.15 Promenade-or kest: amusementsmuz. (onn.) 21.45 Sport; 21.55 Fluit en klave cimbel: klass. muz. (gr.); 22.05 Kruiswegen: passiedienst; 22.30 Nws; 22.40 Lichte gram.; 23.10 Evangelieverkondiging in we reldperspectief, 'lezing; 23.25 Ned. strijkkwartetmoderne muz. (opïi.)23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.02 Gram.; 12.15 Gevar. muz. (12.25 Weerber. en meded. voor de schippers)12.50 Beursber. en nrogr.overz.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 14.20 Jeugd- en kniderkoren: 15.00 Nws; 15.03 Gram.: 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.05 Engelse les; 16.24 Liedjes; 16.45 Srboolkorpn: 17.00 Nws (tussen 17.00 en 18.30 Rep. wielrennen); 17.15 Voov de tieners; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Sportkron.; 18.54 Gram.; 19.00 Nws en radiokron.; 19.40 Gram.; 20.00 Amusementsmuz.; 21.00 Kamermuz.; 21.30 Russi sche volksmuz.: 21.50 Pedagogi sche kron.: 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De zeven kun sten; 23.00 Nws; 23.05 Feiten en muziek uit vroeger jaren; 23.30 Amusementsmuz.; 23.55 Nws; 24.000.45 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 17.00—17.35 Voor de kinderen; 19.00 Nws in het kort; 19.01 Barend de Beer; 19.06 Teleac: Ongevallen in en om de woning: televisie-acade mie; 19.35 De Dick van Dyke- show; 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.20 Sportpanorama; 20.50 De Danny Kaye-show; 21.40 AVRO's televizier; 21.55 De decalostaat, filmrep. over de voedingsleer; 22.25—22.30 Jour naal; 22.4023.10 Teleac: moder ne onderwijsmethoden en didac tiek, televisie-academie- NEDERLAND II; 20.00 Nws in het kort; 20.01 Theater 65, gesprek met Henk van Ulsen; 20.25 Wsisky Galore. Engelse komedie; 21.4522.10 Onze man in Parijs. BELGIE (VI.): 17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Zandman netje; 19.05 Richard Leeuwen hart: De alchimist, tv-film voor de jeugd; 19.30 Te voet door Vlaanderen, rep.; 19.55 De weer man; 20.00 Nws; 20.25 Het ge luk vliegt, toeristische quiz; 21.10 Van bassengwerker tot ha venarbeider: sociale toestanden aan de Antwerpse haven; 22-00 Spaanse dansgroep; 22.15 Zoek licht op de culturele actualiteit; 22.35 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5