Provinciaal nieuws HALF ZWAAR - HEEL LEKKER I Openbare Bibliotheek Terneuzen AUTO-ONGEIM NABIJ ZAAMSLAG EIST DRIE MENSENLEVENS Marktberichten Beursoverzicht Gisverwarmmg Fi VERLIRDE Maandag 29 dinsdag 30 maart 1965 Pagina 3 Terneuzen Axel Goes Hulst Nieuwvliet Oostfourg Sluiskil IJzendijke OTC VRTJE ZEFtrW Afscheidsgeschenk voor tandarts Visser Daar de tandarts, de heer J. P. Visser, zijn praktijk per 1 janu ari 1.1. heeft neergelegd, na die 16 jaar te hebben uitgeoefend, was een groot aantal van zijn patiënten van mening dat dit niet ongemerkt mocht voorbij gaan. Om uitdrukking te geven aan hun dankbaarheid en waar dering voor al de jaren dat de heer Visser voor hen klaar stond, werd zaterdagmiddag af scheid van de heer en mevrouw Visser genomen. Het comité dat zich met de organisatie had be last, heeft dit geschenk aange boden met een toespraak van de heer ir. R. H. van Krevelen uit Sas van Gent. Namens de patiënten die aan dit afscheidsgeschenk hadden bijgedragen, werden de heer Visser een bandrecorder en een fiets aangeboden. Mevrouw Vis ser kreeg bloemen. De heer en mevrouw Visser waren door deze blijken van waardering uiter aard zeer verrast. De heer Visser gaf dan ook uiting aan zijn grote erkentelijkheid. De heer Visser zet zijn prak tijk te Hoek voort. Twintigste jaarvergadering „O.N.I." was druk bezocht Op de -20ste algemene verga dering van de Terneuzense hen gelaarsvereniging „Ontspanning Na Inspanning" kon de voor zitter, de heer C. J. v. d. Broek, een groot aantal leden waar onder veel jeugdleden be groeten. Nadat de notulen van de vergadering van 9 mei 1964 door de 2e secretaris, de heer C. v. d. Hooft, warden voorge lezen en na het jaarverslag van de 1ste secretaris, de heer Har- pe, bracht de penningmeester, de heer W. Cuijper, financieel verslag uit. De kascommissie, bestaande uit de heren F. van Tatenhove, J. Jonker en C. v. d. Muren, had alle beseheiden in orde bevonden. In de nieuwe kascommissie werd zitting geno men door de heer IJsebaert jr. die de heer Van Tatenhove we gens periodiek aftreden verving. De verkiezing van vijf be stuursleden wegens periodiek aftreden van de heren Van den Broek, Van der Hooft, J. van der Made, S, Kiel en E. IJse baert verliep vlot. Zij werden bij acclamatie herkozen. zitter dat deze dezelfde geble ven waren. Niet overal is de situatie even gunstig, maar dat ligt niet aan de vereniging. Na vele vruchteloze pogingen om toestemming te verkrijgen ook de Otheense kreek te bevissen, zei de voorzitter enig resultaat te hebben bereikt. Met de pach ter, de heer De Vos, is een over eenkomst afgesloten dat „O.N.I." leden tegen betaling van 10, per jaar een visvergunning kun nen krijgen (buiten de vereni ging betaalt men 15, De clubconcoursen werden vastgesteld op 5 juni op de Otheense uitwatering, 19 juni op de Otheense kreek en op 28 augustus en 25 september op de Westerschelde nabij het Essen- bruggetje. De feestdag 2 juni, waarop de leden het vierde lustrum van O.N.I." herdenken, was een apart onderwerp van bespreking, s Morgens om zeven uur begint het bestuur met een onderling concours, 's Namiddags is er een ledenconcours op de uitwatering van de Otheense kreek en 's avonds wordt er een one-man- show gegeven door Nico Schol- lenberg. Daarna is er bal. CONCOURSEN De volgende coucoursen staan voor dit jaar op het programma: 3 april Hoek; 19 april Vïis- singen; 25 april Heist; 1 mei Terneuzen (tevens Zeeland België); 2 mei IJzendijke; 16 mei Kloosterzande; 27 mei Bier vliet; 30 mei Ostende; 13 juni Nieuwpoort; 20 juni Zeebrugge; 12 september Sluiskil; 26 septem ber Hoofdplaat; 9 oktober Hans- weert; 10 oktober Blankenber- ghe en 30 oktober Groede. Jaarvergadering C.P.B. In „Pro Rege" te Terneuzen hield de Chr. Plattelandsvrou wenbond een feestelijke jaarver- ■gaderng onder leiding van mevr. A. ScheeleDekker. De jaarverslagen werden afge wisseld met zang van een koor tje, samengesteld uit leden der vereniging. Er werden prachtige dia's vertoond rondom het bego- niafeest te Lochristie, waaraan de vereniging in 1964 een bezoek bracht. Vele leden namen deel aan de door het bestuur uitgeschreven bakwedstrijd. De jury stond voor de moeilijke taak voor de beste inzendingen prijzen toe te ken nen. Het één zag er al heerlijker uit dan het ander. Vele prijzen werden uitgereikt, waarna nog Over de viswaters zei de voor- een verloting volgde. (Adv.) ur-trt FC AANWINSTEN MAART 1965. Romans: Barnes, M. Campbell/ H. Elsna Biernath, H. Butor, M. Christie, A. Graham, W. Graham,' W. Roc, M. Smith, F. E. Steinbeck, J. Straker, J. Tolstoi, L. N. Troy, S. VisserRoosendaal, Wolkers, J. Engelse romans: Barlow, J. Chesterton, G. K. J. De maagd op de munt. De dood van Manuel Manueli. Retour Rome. Moord is kinderspel. Op leven en dood. Een vrouw verdween. Als een riet in de wind. Squadron 633. Het beloofde land. Een pistool is geen speelgoed. Huwelijksgeluk. In afwachting van Olivier. Tsrwijl de schepen wachtten De hond met de blauwe tong. The hour of maximum danger. The man who was Thursday. Studieboeken: Margadant, S. W. F. Plessen, J. Toland, J. Bovenste Korte, A. de Kelly, A. Dreux, D. Mansuelli, G. A. Hana, W. F. J. Buitenlandse letterkunde na 1945: Bachrach, A. G. H., J. Swart en F. W. S. van Thienen Govaart, Th. Sartre, J-P. Twintigduizend citaten. 044 Inleiding tot het denken van Sartre. 157.5 Gangsters terroriseren Amerika. 396 plank, de. 434.7 Televisie bij onderwijs en opvoeding. 454.5 611.5 658.2 700.1 774.9 825 Spreekuur met uw kinderarts. De boekaniers. Etrurië en het vroegere Rome. Klokken. Hoffman, W. Verbruggen, H. Genicot, L. Mechanicus,, Ph. Sluyser, M. Schevill, F. Bartstra, J. S. Madelin, L. Turon, S. Garavini di Innes, H. Rondom Shakespeare. Enge. 853.6 Het geclausuleerde beest. 856 De woorden. 856.6 Noord- en Zuidnederlandse sagen en legenden. 917 Zoeklicht op Oud-Perzië 922.6 Cultuurgeschiedenis der Middeleeuwen 925 In dépot. 928.9 Amsterdam je hebt een zoute smaak. Nhol. 938.1 Drie dames gaven hun visie op het onderwerp: „Hoe ben ik een goede gastvrouw". Twee nieuwe bestuursleden werden gekozen, n.l. mevr. M. Dekkervan Hoeve en mevr. C. Loeve. Tenslotte werd de scheidende presidente mevr. A. Scheele Dekker toegesproken door vice- presidente mevr. M. P. Diele- manDekker. Onder het aan bieden van cadeaus en bloemen bracht zij de dank over van be stuur en leden voor de zes jaar dat de vereniging onder haar leiding heeft gestaan. Na deze geslaagde vergade ring die zeer druk bezocht was, keerden de dames voldaan huis waarts. Diploma-uitreiking Algemene Tuinbouwcursus In het gebouw van de chr. school te Spui vond de diploma- uitreiking plaats aan een tiental cursisten van de tuinbouwcursus, afdeling fruit- en groenteteelt, uitgaande van de commissie agrarisch vakonderwijs in Zee land. Met de diploma-uitreiking kwam een eind aan de cursus, die een tweetal winterhalfjaren heeft geduurd en die de enige was op dit gebied in Zeeland. De cursus stond onder leiding van de heer S. van Harn te Spui, die dit cursuswerk een dertigtal jaren heeft gedaan. De heer Van Harn, die op het ogenblik in Zuid-Afrika vertoeft, kreeg evenals de andere docenten, de heren E. Slabbekoorn te Zaam- slag, P. Jansen te Axel en A. van Harn te Sluiskil, de dank van de heer C. L. de Wilde te Goes, die namens de inspecteur van het landbouwonderwijs de diploma's uitreikte. De heer De Wilde hield tevens een causerie over het on derwerp: „Hedendaagse econo mische vraagstukken op het ge bied van fruit- en groenteteelt". Namens de commissie van toe zicht was aanwezig de heer A. van Hoeve uit Sluiskil. De cursisten spraken hun dank aan de docenten uit bij monde van de heer J. Wolfert. Het diploma dat mogelijkheden biedt voot voortgezette studie, o.a. aan de fruitteeltvakscholen, werd uitgereikt aan: de dames A. G. Dees en J. Wie- land te Axel en de heren A. J. Dees, L. Haak. H. Vlaander, M v. d. Dorpel, J. Wijnia en J. Wol. fert te Axel, de heer G. van Re genmortel en de heer H. Schra- ma te Koewacht. C.H.U. in Zeeland achter kamerfractie De kieskring Middelburg van de C.H.U. (omvattende alle C. H.-kiesverenigingen in Zee land) heeft zaterdag op een ver gadering in Goes in een motie zijn instemming betuigd met „het gevoerde beleid van de Tweede Kamerfractie in het algemeen en van de voorzitter in het bijzon der". In deze motie dringt de kamer kring Middelburg er bij de frac tie en de fractievoorzitter op aan „al datgene te doen wat binnen het vermogen ligt om mede te blijven werken aan een snelle, maar ook verantwoordelijke op lossing van de kabinetscrisis". Deelnemers aan de bijeenkomst verklaarden na afloop dat de motie met overgrote meerder heid is aangenomen. De zinsnede over het mee blijven werken aan een „snelle maar ook verant woordelijke oplossing" moet zo opgevat worden, aldus 'deze waarnemers, dat dit geldt als een andere situatie bij de kabinets crisis zou ontstaan. Dit verzoek heeft geen betrekking op de hui dige situatie, nu besprekingen gaande zijn tussen de formateur en de fractieleider van K. V. P., P.v. d. A. en A.R. Op de vergadering in Goes heeft het Tweede Kamerlid drs. D. F. van der Mei van de C. H. U. over de kabinetscrisis gesproken. De kamerkring nam de motie aan na de uiteenzettingen van drs. Van der Mei over het ont staan en het verloop van de cri sis. DRUM J&NÖT^ De Medici. Adolf Hitler. Napoleon Bonaparte Lolomaï. Scandinavië. Eu-ital. 944.3 Eu-duit. 947 Eu-fran. 947 am-zd. 992 Eu-skan. 992 Baastad, B. F. Becker, M. Berna, P. Blinxma, J. Bonzon, P-J. Dulieu, J. Eising, M. Holm, A. ïterson, S. R. van Malmström, E. Rechlin, E. RenesBoldingh, M. A. M. Schaaf, P. Streef, N. Winsemius, D. Wolfel, U. Wolkowsky, M. Ontwikkelingsboeken Biegel, P. Graafland, B. Mackay, M. Rooy, P. de SchniidTannwald, K. Sprookjes WustmaaihJE. AANWINSTEN JEUGD MAART 1965. Dappere Kari. Alleen maar dochters. Spanning rond tankstation „De Ekster". Kansas-Kidd en de gouden totempaal. Een geheimzinnige ontmoeting. Paulus en schipper Makreel. Hans en Riekje. David ontdekt de wereld. De smokkelaars van Buenaventura. Bengt uit de Hemelstraat. Tonki. Een lift voor Linda. Kikibio en de kraanvogel. Nancy en haar hond. Dat valt niet mee, Carien. Overal schijnt de maan. Avontuur in Australië. Plet sleutelkruid. Rubens. Mijn vriend is een dolfijn. Gijsbreeht van Amstel en zijn strijd om Amsterdam. Pozuzo; vergeten in het oerwoud, uit duizdnd en één nacht. De..wilde-1'uiters^.van da Sertao. Notaris Seydli'tz overleden Geheel onverwacht is zater dagnacht overigden mr. W. E. M. Seydlitz, notaris te Hulst, in de leeftijd van 51 jaar. Notaris Seydlitz was een zeer bekende figuur in het land van Hulst. Hij bekleedde naast zijn drukke no tarispraktijk nog diverse officië le functies. Hij was regent van het St. Ludwinaziekenhuis en van het bejaardentehuis St. Eli sabeth; verder voorzitter van het curatorium van het Jahsenius- lyceum en van de katb. middel bare school. Daarnaast was hij gezworene van diverse polders en waterschappen. Woensdag a.s. vindt de plech tige uitvaart plaats in de St. Willebrordus-basïliek te Hulst. Nieuw vaandel van de harmonie Zaterdag werd in de burger zaal van het stadhuis op plechti ge wijze het nieuwe vaandel uit gereikt aan de stedelijke harmo nie. Velen waren hierbij aanwe zig. Door deken Kooproans werd het vaandel ingewijd. Burge meester P. Molthoff en de voor zitter der harmonie mr. Van Son voerden het woord. Beide spre kers brachten naar voren dat een stad als Hulst niet zonder muziek kan. Jammer r dat - de jeugd zo weinig interesse heeft voor het muziekgezelschap. Het nieuwe vaandel is van wit satijn met groene strepen met in de hoek net wapen van Hulst. Als opschrift draagt het vaandel „Koninklijke Stedelijke Harmo nie Hulst 20 maart 1810". Na afloop van de plechtigheid werd er een heildronk uitgebracht op het korps. Afscheid van ds. J. Brezet Zondagmiddag heeft ds. Joh. Brezet voor een overvolle kerk afscheid genomen van de her vormde gemeente te Nieuwvliet wegens zijn vertrek naar Peize, waar hij a.s. zondag zijn intrede zal doen. De tekst van de afscheidspra diking was uit Efez. 6 10. Ds. Brezet gewaagde o.m. van de moeilijkheden die de kleine gemeenten hebben om een eigen predikant te kunnen beroepen, hetgeen ook voor Nieuwvliet nog niet helemaal zeker is. Na de prediking werd het woord gevoerd door de wnd. con sulent, ds. Spaans van Breskens, daar de consulent, ds. Doornink uit Groede momenteel ziek is, waarna verder nog gesproken werd door burgemeester Even- aers namens de burgerlijke ge meente; de heer Verhage namens de classis IJzendijke; ds. v. d. Molen namens de vrije evange lische gemeente en ds. Brinkman van Sohoondijke namens de pre dikanten van de ring IJzendijke. Namens de streekjeugdcentraie werd gesproken door wika Was- terval, de direkteur van „Hede- nesse", door de heer Cappon na mens de jeugdverenigingen en tot slot namens de kerkeraad door de heer Houderstein. Allen brachten ds. Brezet dank voor het vele werk dat hij op velerlei ge bied, inzonderheid voor de jeugd, heeft gedaan, waarbij ook mevr. Brezet werd betrokken. Op verzoek van de heer Hou derstein werd ds. en mevr. Bre zet toegezongen gez. ISO 1 en 9, waarna ds. Brezet een dank woord sprak en gelegenheid werd gegeven persoonlijk van het pre dikantsgezin afscheid te nemen. Smokkelauto in beslag genomen Een Belgische personenauto geladen met 220 kg boter, be stemd voor smokkel naar Bel gië, is zondagmorgen om half zes door douane-ambtenaren van de centrale post te Oostburg op de weg Oostburg—St. Mar griet in beslag genomen. De be stuurder ontvluchtte. De douane stelt een onderzoek in naar de identiteit van de ver dwenen smokkelaar. Openbare kleuterschool De nieuwe openbare kleuter school aan de Spoorstraat nadert met rasse schreden zijn voltooi ing. Het is een eenklassige school met een gecombineerd speel werklokaal. Verder bestaat het gebouw, dat een modern en fris uiterlijk vertoont, uit een hal, gang, een leidsterkamer en een keukentje. Een ruime zandbak completeert het geheel. Binnen enkele maanden zullen de leid ster en de kinderen van de open bare kleuterschool, die thans is ondergebracht in een der lokalen van de o.l.s. „De Vrije Vlucht", kunnen verhuizen naar een nieuw gebouw dat geheel volgens de eisen des tijds zal worden in gericht. Gemeenteraad Vrijdagavond kwam de raad in openbare vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede dat het raadslid de heer J. Ch. Cornelis ernstig ziek is. Hij sprak de hoop uit dat hij spoedig zou herstellen. Aan de heer R. C. Marteijn werd grond in verkoop gegeven aan het Doel Bastion voor de bouw van een zg. vrijetijdswo- ning. De verkoopprijs werd be paald op ƒ12,50 per m2. Deze zomer zal weer een t.b.c.- bevolkingsonderzoek plaats heb ben. De kosten per foto zullen ƒ1,75 bedragen. De bijdrage per deelnemer wordt bepaald op 1,50. Voor de op 31 maart te hou den boomplantdag wordt ƒ125 beschikbaar gesteld. Voor het bestraten met oude keien van de ventweg in de Gou denpolder werd 3416 uitgetrok ken. De keurlonen zullen worden verhoogd en gelijkgesteld worden met die der gemeenten Hoofd plaat en Biervliet. In verband met de hogere kos ten voor de bouw van het zwem bad moest er een begrotingswij ziging plaatg hebben. De heer Pr. van Hijfte vond het erg dat men iedere keer weer met hogere bouwkosten komt. De bouw van een dienstwoning bjj het.sportcomplex -werd .be- Miiwa Bij een autobotsing op de weg tn Terneuzen naar Zaamslag zijn vanmorgen omstreeks kwart over zeven drie mensen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde tijdens dichte mist op de provinciale weg nabij de Groenstraat. Een personenbusje met vier inzitten den, komend uit de richting Zaamslag, botste bij het inhalen van een vrachtwagen frontaal tegen een uit de richting Ter neuzen komende vrachtauto van de firma Oosterbaan uit Oost burg. De gevolgen waren verschrik kelijk. Drie van de vier inzit- De luxe-auto die achter het busje reed, kwam na krachtig remmen vlak voor de vele brok stukken tot stilstand. tenden van het busje waren op slag dood. De slachtoffers zijn de 22-jarige ongehuwde metse laar P. van Kerkhoven, de 36- jarige timmerman J. L. de Waal, gehuwd en vader van vier kin deren, en de 32-jarige timmer man W. Steijns, gehuwd. De drie slachtoffers waren afkomstig uit Kloosterzande. De vierde inzit tende van het busje, J. A. R., werd licht gewond. De bestuurder van de vracht wagen, waarmee het busje in botsing kwam, werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Ter neuzen vervoerd. Het busje vervoerde werk nemers van een aannemingsbe drijf uit Kloosterzande naar een werk in Terneuzen. De Zaamslagse artsen Elen- baas en Verboom verleenden de eerste hulp. De weg lag bezaaid met stuk ken van de bestelwagen. Deze werd compleet vernield, terwijl de vrachtauto van de firma Oos terbaan zeer zwaar werd bescha digd. De vrachtauto van de firma Oos terbaan vloog na de aanrijding ver het bouwland in. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 1637 dieren, zijnde 1071 slachtrunde- ren en 566 varkens. Varkens ƒ1,78ƒ1,95; Stieren ƒ4,104,35; Worstkoeien f 3,25 ƒ3,35; Slachtzeugen ƒ1,58— ƒ1,65; Zware varkens 1,80— 1,65, alles per kg. (Adv.) Terneuzen - Havenstraat 8 groot op 30.000. Ds heer Van Hijfte vond het veiliger deze iets hoger te begroten opdat men weer niet voor een onaangename verrassing komt te staan. De beplanting om bet Ravelijn en de boulevard zal 18.4000 kos ten waarvoor men ƒ5000 subsi die krijgt. Molen onder de kap De restauratie van de oude Korenmolen vordert snel en dezer dagen is bij onder de kap geko men. Binnen niet te lange tijd zal men bij een gunstige wind de molen die de ingang van de ge meente van de Schoondijkse weg beheerst, weer zien draaien. Het ligt n.l. in de bedoeling dat mo lenaar G. Doens de molen weer in bedrijf zal nemen. De molen die eigendom is van de gemeente, wordt gerestaureerd op kosten der gemeente en monumenten zorg. Overzicht; Slachtrunderen: aanvoer korter, handel levendi ger en prijzen even hoger; Var kens; iets minder aanvoer, han del redelijk, betere soorten even stijver in prijs, verder als vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op ae Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd of boerderij: Zomergerst - volgens monster tot 39; Groene erwten tot ƒ35; Schokkers tot ƒ41; Bruine bonen - boerenschoon tot 49. AARDAPPELBF.URS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts ƒ16,50ƒ19; Bintje 35 mm tot 50 mm ƒ13,75; Bintje 40 mm opwaarts in twee maten gesorteerd ƒ15ƒ17; Meerlan- der 40 mm opwaarts 12,50- - ƒ14; Bevelander 40 mm op waarts 17—18; Furore 40 mm opwaarts ƒ13—ƒ15,50. Zandaardappelen voor het bin nenland: Libertas 40 mm op waarts 9,50. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd ƒ14,50 ƒ16; Bintje 45 mm opwaarts in verschillende maten gesorteerd ƒ17; Alpha 45 mm opwaarts ƒ12,50—/13. Zandaardappelen voor de ex port: IJselster 35 mm opwaarts ƒ9; Patrones 35 mm opwaarts ƒ9; Voran 35 mm opwaarts ƒ9. Voer-aardappelen 34. Stemming; binnenland vast, export vast. Prijzen berekend per 100 kg en op de handeïsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa- gtwi, schip of auto. STILLE MARKT Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met lagere koersen voor de meeste internationale -waarden. In alle hoeken van de hoofd fondsen was het stil. Hierdoor bleven de koersfluctuaties bin nen nauwe grenzen. Kon. Olie noteerde bijna 1 gulden lager op 150. Dit fonds sloot vrijdag in Wallstreet dollar lager, Phi lips een kwart en K.L.M. een halve dollar. Philips bleef van middag op 150,30 een halve gul den beneden vrijdag. Hetzelfde deed Unilever op circa 130,30. AKU 2 punten lager bij een ver handeling op 5IOV2. Hoogovens praktisch onveranderd op 538. Voor K.L.M. werd 124 (onv.) als advieskoers opgegeven. Van morgen werd gedurende de niet- officiële handel 122 tot 124,50 voor de stukken betaald. Het enthousiasme van de twee vorige weken in de scheepvaart sector bleek in ernstige mate be koeld. Ook in deze sector wer den weinig transacties uitge voerd. De stemming was licht verdeeld. Van de leidende cul tures lagen HVA en Amsterdam Rubber iets zwakker in de markt. De staatsfondsenmarkt gaf een onveranderde tot iets betere stemming te zien, dit on danks de steeds krapper worden de geldmarkt, als gevolg waar van vandaag het tarief voor dag geld weer met een half procent is verhoogd tot vier procent. In de lokale afdelingen waren de aandelen industriële maat schappij „Palembang" op de ho gere koers van 140 niet te krij gen. Deze maatschappij heeft het dividend verhoogd tot 10 (8) proceent. Ook Riva verhoogt het dividend tot 16 (15) procent. Claims Veenkoloniale Bank ver beten, da markt du circa 155.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3