De „Carl Lehnkering" naar Duitsland vertrokken "S j. iü BEURSOVERZICHT VOETBAL RADIO EN TELEVISIE DE LEEUW VAN BASHRA EEIiMAKELUK Sternes??'}"'*7 Jongen bij het spelen met granaat omgekomen Voorlopig zaterdagelftal CARL LEHk Vrijdag 26 maart 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Pistool Mariner-4 is 64 miljoen kilometer van de aarde verwijderd De volgende Gemini-lancering in juli Lijk ontvoerde miljonair in Columbia gevonden wereld-delen speldjes. Nieuwe Oostduifse vice-premiers Nabeurskoersen (513%) Advieskoersen buitenlands bankpapier Oefenpartij voor interland op 29 mei te Terneuzen Noord-Ierse elftal op één plaats gewijzigd Het Noord-Ierse elftal, dat vo rige week woensdag te Belfast Nederland met 21 versloeg in een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het wereld kampioenschap, is op één plaats gewijzigd voor de ontmoeting met Wales op woensdag 31 maart welke eveneens in Belfast wordt gespeeld. Doelman Ronnie Briggs van Swansea is vervangen door Bobby Irvine van Stoke City. EUROPEES VOETBALKAMPIOEN SCHAP Prins Bernhard uit Lech vertrokken Daggeld wederom verhoogd WOLFGANG WEBER BRAK KUITBEEN FINALE VOOR DE EUROPA-CUP IN MILAAN U.E.F.A. NEEMT STELLING TEGEN DEFENSIEF SPEL De Duitse coaster „Carl Lehn kering" is donderdagmorgen naar Duisburg vertrokken met nog steeds de gezagvoerder Heinz Rhoden (35) op de brug. Het feit dat deze zelf zijn schip via Lobith naar 'Duitsland brengt, gevoegd bij enkele re sultaten van het verhoor van de bemanning door de Rotterdamse rivierpolitie, geeft reden te ver onderstellen dat de toedracht van 't gebeurde aan boord enigszins anders is geweest dan aanvan kelijk werd verondersteld. m f u - 4 IKEBmB Woensdagavond laat besloot de rederij in overleg met het Duit se consulaat het onderzoek voor lopig uit te stellen om het later in Duitsland te hervatten. Han gende het onderzoek werd be paald dat zowel de kapitein als de stuurman voor de reis van de „Carl Lehnkehring" naar het Ruhrgebied vervangen zouden worden. Dit laatste is slechts ge deeltelijk gebeurd. De stuurman vertrok per trein naar Duits land, maar de kapitein bleef tot ieders verbazing op het schip. De rederij en het Duitse con sulaat haastten zich te verkla ren dat de toedracht van de zaak niet zo ernstig is geweest als aanvankelijk werd veronder stel. Uit het verhoor zou o.m. zijn gebleken dat de kapitein nimmer een seinpistool heeft ge bruikt, dat de gezagvoerder ook niet door de bemanning is over meesterd en evenmin zou zijn ingesloten. Uit het verhaal van luitenant-ter-zee eerste klasse J. •D. Backer bleek echter dat de kapitein wel degelijk een sein pistool als bedreigingsmiddel zou hebben gebruikt. Zowel de stuurman als de ka pitein hadden de nacht doorge bracht in hun hutten aan boord van de „Carl Lehnkehring". Ondanks het feit dat de ver standhouding tussen het twee tal verre van prettig was te noe men, leek het donderdagavond niet nodig een politieman als ordebewaarder mee aan boord van de coaster te sturen. Dat is dan ook niet gebeurd. De keuringsdienst voor waren te „Utrecht heeft deze week schok kende cijfers gepubliceerd over de hygiënische toestanden in eetgelegenheden, bakkerijen en andere plaatsen waar voedsel wordt bereid. De keurings dienst constateerde ondeugde lijke koffiekannen, vuile can- tineauto's, een magazijn met vogeluitwerpselen, vuile kip- penslachtplaatsen, een snack bar waar constant de riolering overdliep en nog veel meer on smakelijkheden. Voorts werden in het district Utrecht 5000 blikken gehakt en een even groot aantal blikken andere vleeswaren afgekeurd. Opvallend was ook de afkeu ring van 2060 potten vruchten- conserven en ruim 800 blikken groenteconserven. Het broodvervoer blijkt nog 1ang niet aan.de eisen te voidoen. Ook de melkbezorging liet te wensen over. Veel detaillisten (maar die bezitten toch een vakdiploma!) blijken niet be kend te zijn met het juiste ge bruik van de diepvriescontai ner. Vele malen moest 'de keu ringsdienst aanmerkingen ma ken op een onjuiste bewaring. Honderden kippen bleken bij voorbeeld niet meer verkoop baar. Al deze bedorven etenswaren zouden de consument hebben bereikt, indien de keurings dienst niet tijdig had ingegre pen. Men mag ach in dit ver band met enige bezorgdheid af vragen hoeveel ondeugdelijke voedingsmiddelen toch nog in de maag van de consument te rechtkomen De Amerikaanse Mariner-4, op weg naar de planeet Mars, was woensdag aan de 116e van zijn 228 dagen durende ruimtereis bezig. Het ruimtevaartuig was toen 64 miljoen km van de aarde verwijderd. De Mariner zal op 14 juli de planeet op een afstand van ongeveer 9000 km passeren en dan foto's naar de aarde zen den. MOEILIJKHEDEN OP DUITSE KUSTVAARDER Aan boord van de Duitse kust vaarder „Carl Lehnkering" zijn woensdagmorgen moeilijkheden ontstaan. Een onderzoekploeg van de kruiser „Zeven Provin ciën" is aan boord gegaan, en heeft de coaster tot Rotterdam begeleid. In de Maasstad zijn de opvarenden door de politie mee genomen voor verhoor. Op deze fotocombinatie zien we boven de „Carl Lehnkering" bij het afmeren; een van de op varenden springt aan boord on der politietoezicht. Links onder de twee mariniers, die op zee aan boord werden gezet onder commando van luitenant ter zee le kl. J. D. Backer. De volgende Gemini-lancering zal waarschijnlijk in juli plaats vinden doch in geen geval vóór het derde kwartaal van dit jaar, aldus een mededeling door func tionarissen van het Amerikaanse bureau voor lucht, en ruimte vaart. De kosmonauten James Mc- Divitt en Edward White zullen dan gedurende vier dagen hun banen om de aarde trekken. Een van hen zal in de ruimte zijn patrijspoort openen en zijn hoofd buiten de cabine steken. In navolging van de prestatie van Leonov acht men een poging van een van de Amerikanen om hem na te doen en zich buiten de ca bine te begeven, niet uitgesloten. Harold Eder, voormalige mi nister van Columbia en industri eel, die zaterdag j.l. door rebellen werd ontvoerd, is woensdag dood aangetroffen. Hij werd gevonden op 18 km afstand van de plaats waar hij werd ontvoerd. (Adv.) - Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stuk),-poeder, -crème, -olie, -shampoo en -baarlotion, voor de kinderen tijdelijk sierlijke KON. OLIE HOGER, HOLL.-AMERIKALIJN VAST Met de steun van Wallstreet in de rug heeft Kon. Olie gisteren voor de derde achtereenvolgende beursdag een koersherstel te zien gegeven. Gehandeld werd rond de 153,50 tegen woensdag als ge middelde prijs van de laatste tape 152,60. De handel in deze hoek was kalm. Kon. Olie sloot in Wallstreet een halve dollar hoger, Unilever een halve dollar lager. Dit tekende zich in de koers voor beide fondsen af. Unilever daalde van 130,80 tot 130,40. Wederom was in deze hoek van licht .Amerikaans aan bod sprake. Philips koos de zijde van Kon. Olie door een halve gulden te verbeteren tot 151,60. A.K.U. en Hoogovens gaven wei nig veranderingen te zien. Voor K.L.M. werd ƒ137 137,50) als advieskoers opgegeven. De rui me handel van de vorige weken in deze hoek behoort thans tot 't verleden. In alle hoofdfondsen was het stil doordat de arbitrage praktisch niet tot zaken kon ko men. In de scheepvaartsector trok ken opnieuw de aandelen van Holland Amerikalijn de aandacht Met ruime handel werd oplopend voor deze stukken 138% tot 140 betaald (135%). Van Nievelt kon het verhoogde niveau van woens dag handhaven op 123. Ook Scheepvaartunie was gevraagd waardoor de koers steeg tot De Oostduitse regering heeft de benoeming van drie nieuwe vice-premiers bekend gemaakt. Het zijn Alfred Neumann, voor zitter van de economische raad; Julius Balkow, voormalig minis ter voor de. buitenlandse handel en Gerhard Weiss, voormalig vice-minister voor de buiten'and- se handel. Als opvolger van Bal kow is benoemd Horst Soelle, tevoren eerste vice-minister voor de buitenlandse handel. De minister van handel en be voorrading Gerhard Lucht is op eigen verzoek van zijn ambt ont heven en vervangèn door Gün- ther Sieber. Volgens de bekendmaking houden deze mutaties verband met het overlijden van vice-pre mier Bruno Leuschner en ziekte van andere leden van de. minis terraad, nen en andere plaatsen bij elkaar had gescharreld. Hij had de mu nitie als hobby op zijn kamer staan. De politie wijst er naar aanleiding van dit tragische on geval nogmaals op dat ouders er op moeten toezien, dat hun kin deren geen gevonden munitie naar huis meenemen, maar dit direct op een politiebureau af geven. Bovendien is het verboden munitie in huis te hebben. Een 15-jarige Amsterdamse jongen is donderdagmiddag om het leven gekomen toen hij bin nenshuis aan het spelen was met een 2 cm granaat, die plotseling explodeerde. Granaatsplinters drongen in zijn hoofd. De jongen was met 'n vriendje die licht ge wond raakte, in zijn kamer in een benedenhuis in de Johannes van der Waalstraat aan het spelen. In deze kamer heeft de politie 'n verzameling kogels, granaten en ander oorlogstuig aangetroffen, waarbij in een deel daarvan de slaghoedjes en ontstekingsinrich- tingen nog intact waren. Het slachtoffer is de 15-jarige u.l.o.-scholier Niels de Goover (enige zoon). Zijn 13-jarig vriendje, Hendrik Arends, kreeg een scherfje in een van zijn ar men en is in een ziekenhuis op genomen. Niels zat omstreeks kwart voor drie op zijn slaapkamer aan de achterkant van het huis in de ontstekingskop van een 2 cm vliegtuigmitrailleur-brisantgra- naat te peuteren. Toen het pro jectiel explodeerde, werd hij door de rondvliegende scherven in armen, borst en hoofd getroffen en was op slag dood. Zijn vriend je zat achter hem op een bed een boek te lezen. Op de kamer vond de politie? naar schatting tien kilo oude en nieuwe munitie van allerlei soor ten, die de jongen op schietterrei- 143Va. Van de leidende cultures kon H.V.A. de winst handhaven op ca. 149. Amsterdam Rubber was prijshoudend met een note ring op H8V2. De staatsfondsen- markt was eerder iets hoger on danks de krapper wordende geld markt. De dividendverhoging van Van Nelle alsmede die van Smit's kledingindustrie hadden weinig invloed op de koers van deze aandelen. De advieskoers voor Kon. Zout was moeilijk te ver krijgen. Woensdag steeg dit fonds reeds 14 procent, moge lijk op voorwetenschap van het gunstige dividendvoorstel van deze maatschappij. Met de han del in claims „Hatema" (tot voor kort De Wit's textiel) werd een aanvang gemaakt. A. K. U.: Hoogovens: (542) (153.20) (151.50) (130.50) Kon. Olie: 152.20—152.90 Philips: 150.80 gb—151.00 Unilever: 130.40—130.60 K. L. M.: 125.00—136.00 Stemming: onvriendelijk. De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0010.10 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.283.33 Franse frank (100) 73.30—73.80 Belg. frank (100) 7.217.26 Zwitserse fr. (100) 82.6583.15 Duitse mark (100) 90.1590.65 Noorse kroon (100) 49.7050.70 Deense kroon (100) 51.55—52.55 Zweedse kr. (100) 69.50—70.50 Italiaanse lire (10.000) 56.50—58.50 Oostenrijkse schilling (100) 13.91—14.01 Portugese escudo (100 12.37Va12.52V2 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.92—6.06 De opstelling van het voorlopig zaterdagelftal dat woensdag 31 maart in Zeist een oefenwed strijd speelt tegen Fortuna (Vlaardingen), ziet er als volgt uit: Doel: De Joode (ZCFC). Achter; Van Soeren (CJW) en Mooibroek (Oranje Nassau). Midden: Van Elderen (Zwart Wit '28), Visser (Heerjansdam) en Koelewijn (IJsselmeer- vogels). Voor: Zuiderveen (Oranje Nas sau), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Kiel (Go Ahead K), Pannen (WVF) en Vedder I Jsselmeervogels Zoals bekend speelt het Neder lands zaterdagelftal op 29 mei te Terneuzen een interlandwedstrijd tegen de Belgische zaterdagvoet ballers. De Noord-Ierse ploeg, die 7 april te Rotterdam de tweede wedstrijd tegen Nederland speelt, komt tegen Wales als volgt uit: Doel: B. Irvine (Stoke City); Achter: Parke (Sunderland) en Elder (Burnley); Midden: Harvey (Sunderland), Neill (Arsenal), aanvoerder: en Nicholson (Huddersfield) Voor: Humphries (Swansea), Crossan (Manchester City), W. Irine (Bunrley), Clements (Co ventry City) en Best (Man- chetser United). Het toernooi om de Europese voetbalbekel voor landenploegen, dat tot nu toe tweemaal is ge houden met als winnaars in 1960 Rusland en in 1964 Spanje, zal worden omgezet in een officieel Europees kampioenschap. Het uitvoerende comité van de U. E. F. A. heeft eenstemmig een Zuddamerikaans voorste] verwor pen om naar voorbeeld van de wedstrijd tussen de Europa cup winnaar (landskampioenen) en de Zuidamerikaanse bekerwin naar een ontmoeting te houden Prins Bernhard is gisteren per auto uit Lech vertrokken op weg naar München. Volgens de rijks voorlichtingsdienst wordt de prins zondag in Nederland ver wacht. Koningin Juliana en prinses Beatrix zullen tot de vol gende week woensdag in Lech blijven. Prins Irene en haar man heb ben reeds dinsdag hun vakantie in Lech beëindigd. In verband met de steeds krap per wordende geldmarkt door de ultimo-opvragingen werd giste ren het tarief voor daggeld (call money) met een half procent verhoogd tot drie procent. Woensdag werd het tarief even eens met een half proeent ver hoogd tot 2% procent. tussen Europa's beste nationale elftal en de succesrijkste Zuid- amerikaamse landenploeg. Er komt een Europa-cup bij. De Europese landen die naast (semi) beroepsvoetbal amateur voetbal kennen, zoals Engeland, Schotland, Spanje, Italië, West- Duitsland, Nederland en Frank rijk, zullen in de toekomst ook hun amateurtoernooi om de Europa-cup krijgen, iü. voor lan denteams. De U. E. F. A. wil hier mee de amateurs de mogelijkheid bieden zich internationaal op ge lijk niveau met elkaar te meten. De 20-jarige Wolfgang Weber, de achterspeler van FC Köln, die in de 22e minuut van de Europa cup-wedstrijd tegen Liverpool in Rotterdam een zo ernstige been blessure opliep, dat hij na eerst geheel van het toneel verdwenen te zijn, in de tweede helft nog slechts kon meehinken, blijkt zijn kuitbeen te hebben gebroken. Een medisch onderzoek te Keulen heeft dit uitgewezen. Weber die hierdoor verscheidene weken op non-actief zal staan, is het twee de slachtoffer bij FC Köln ge worden in de strijd om de Euro pa-cup. Aanvoerder Hans Sehafer moest eerder wegens een bles sure, opgelopen in de tweede wedstrijd tegen het Griekse Pa- nathinaakos, gedwongen rust ne men. De Europese voetbalunie (U.E. F.A.) heeft de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, die op 26 mei zal worden gehouden, toe gewezen aan Milaan. Hiermee is de mogelijkheid ontstaan, dat de bekerhouder Internazionale, die in de halve eindstrijden zal uit komen tegen Liverpool, in het San Siro-stadion voor eigen pu bliek de finale zal spelen. Een eventuele tweede wedstrijd zal plaats hebben op 28 mei. Deze zal in Brussel worden gehouden, indien Internazionale finalist is. Mocht Liverpool de eindstrijd bereiken, dan zal de tweede fi nalewedstrijd in Florence worden gespeeld. De Europese voetbalunie (U.E. F.A.) heeft de eerste stap gezet in haar streven om het defensie ve spel te beteugelen. Op een vergadering te Rome is het be sluit genomen het komende sei zoen in het toernooi om de Euro pese beker voor nationale beker winnaars geen derde wedstrijd tussen twee tegenstanders meer te spelen, zoals tot nog toe het geval was, indien na twee wed strijden de punten en doelcijfers gelijk zijn. Een beslissing zal nu worden verkregen door elk doel punt, dat op het veld van de te genpartij is gemaakt, met twee punten te waarderen. Indien ook dit geen beslissing oplevert, zal de winnaar bij loting worden aangewezen. Men hoopt door deze regeling die mogelijk van revolutionaire betekenis kan zijn voor het voetbal, het offensieve spel te bevorderen. ZATERDAG 27 MAART 1965 J HILVERSUM I: 7-00 Nieuws. Aansl.: Ochtendgym. en soc. strijdlied; 7.20 Lichte gram. (7.25 Van de voorpag., praatje)8.00 Nws en soc. strijdlied; 8.13 Lich te gram. (8.20—3.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties)9.00 Loon naar werken, praatje; 9.10 Moderne orkestmuz. (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Eten en drin ken gesprek over het Avond maal; 9.55 Iets voor niets, praat je; 10.00 Buitenl. weekoverz.; 10.15 Z.0.135, gevar. progr. (1100 Nws)12.27 Meded. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Actueel sport- nws; 12.55 VARA-varia; 13.00 Nws; 13.15 Stereo: Lichte orkest muz. en zangsolisten; 13.40 Uit laat, progr. voor de twintigers; 14.15 Radio jazzclub; 14.45 Het bevolkingsvraagstuk, toespraak; 15.00 Ned. zangers uit vroeger jaren (opn.); 16 00 Nws; 16.02 Boekbespr.: 16.20 Lichte orkest muz.; 16.45 Elektr. orgelspel; 17.05 Stereo: Lichte orkestmuz.; 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nws. Aansl.: comm.; 18.20 Tijd voor teenagers; 19.10 Je neemt er wat van mee, hobby-quiz; 20.00 Nws; 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, amusementsprogr.2100 Sos .comm.; 21.15 Stereo: Metro- pole-orkest, koor en zangsolis ten; amusementsmuz.; 21.45 Ik trek door het land. licht nroar.; 22.00 Rep.; 22.30 Nws; 22.40 Te waar om mooi te zijn, cabaret- progr.; 23.10 Even naolaten. licht muz. progr.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Het le vende woord: meditatie; 7.05 Oude muz. (gr.); 7.30 Nws: 7.40 Gewiide muz. (opn.); 7.55 Over weging 8.00 Diin'.i, gevar. pro gr.; 12.00 Angelus: 12.03 Licht ensemble en zanasoliston: 12 24 Marktherichten: 12.27 M°ded. t.b. v. land- en tuinb.; 12 30 Nws; 1240 Religieus nws: 12.45 Over- heidsvoorl.: De politie nu; 12.55 Licht instr. kwartet en zangsol.: 13.15 Voor de jeugd; 14.10 Musi cerende dilettanten: Vrouwen koor; 14.30 Voor de kleuters: 122. In het chaotische vertrek waar Messire Fillipo Rassi tien jaar had gehuisd en zijn op drachtgever had bezwendeld, was Agua onverstoorbaar doen de het slot van een overvolle koffer dicht te hameren met het achtereind van een bronzen beeldje, toen een kreet bij de deur Aram's eigenaardige die naar op deed zien. „Ontsnapt!", schreeuwde Ras- si, terwijl hij de deur opentrapte en binnenstormde. „Hel en dui vel! Zij zijn ontsnapt. Het meisje is weg. En uw voormalige mees ter ook!" Agua trok zijn gezicht in de plooi van iemand die zojuist ontstellend nieuws heeft ge hoord. „Het meisje ontsnapt. „En Aram ook!", schreeuwde Rassi, machteloos tegen een koffer trappend. „Dat is betreurenswaardig". „Hel en duivel! Dat is een ramp! Nu loopt alles mis. Aram zal het meisje natuurlijk naar de Leeuw terugbrengen „Dat acht ik hoogst waar schijnlijk", zei Agua, zijn best doende om nog meer ontstelte nis op zijn gezicht aan te bren gen. „En als de Leeuw zijn bruid vóór het ochtendkrieken terug ziet heeft hij beloofd de stad niet aan te vallen....!" „Maar als hij de stad niet aan valt ben ik verloren!", schreeuw de de handelsagent en gaf een stoel zo'n trap dat het voorwerp botweg achterover viel. „Als deze stad, dit huis en alles wat ik hier heb niet verwoest wordt door de Mamelukken, zal mijn opdrachtgever al mijn vervalsin gen ontdekken". Hij trapte weer tegen de koffer. „Als de Mame lukken niet alles verwoesten maken ze het mij onmogelijk om met dit goud spoorloos te ver dwijnen". „Dit is vreselijk!" zei Agua op deelnemende toon. „Persoonlijk wil ik daar echter aan toevoe gen dat Aram en het meisje nog niet ver kunnen zijn gekomen Rassi sprong driftig overeind. „Waar wachten wij dan nog op!", schreeuwde hij opgewonden. „Te paard! Hen na! Wij moeten het meisje in handen krijgen eer zij de Leeuw bereikt. „Zeer juist!", echo'de de ha gedis. „Hen na! Te paard!" En terwijl hij achter de trap pende Rassi het vertrek uitrende deed Aram bij de stadspoort vruchteloze pogingen om de burgerwacht te bewegen hen de stad te laten verlaten. Helaas zonder enig succes....I 14.40 Franse les; 15.00 Amuse mentsmuz.; 15.30 Signaal: docu mentatie voor en over jonge mensen; 15.50 Karakteristiek, progr. van weinig woorden en veel buz,; 16.30 Sportperiscoop; 16.40 Lichte gram.; 17.00 Lichte gram.; 17.30 Kunstkron.; 18.00 Licht instr. ensemble: 18.20 Jazz- muz. met comm.; 18-50 Lichtba ken, lezing; 19.00 Nws; 19.10 Ac tualiteiten; 19.30 Radio Philh. or kest en solist; klass. muz.; 20.20 Klass. gram.; 20.30 Rieleksen, gevar. progr.; 21.35 Man en paard; een vrijmoedige kijk op actuele zaken; 21.45 Roulette, een spelletje met gram.; 22.00 Licht instr. ensemble met zangsolisten; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.45 Kruispunt, religieus gesprek; 23.15 Nieuwe klass. gram.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Stereo: Dansmuz.; 12.33 Weerber. en ber.; 12.35 Gevar. progr.; 12.55 Progr.overz.13.00 Nws; 13.20 Gevar. muz.; 14.00 Nws; 14.03 Muziek uit teken films; 24.45 Radioweek I, II en III; 15-00 Nws; 15.03 Hoorspel, 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Bantoeliederen, kleurling en Maleierliedjes; 17.30 Orgel spel; 17.55 Klass. muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten: 18.28 Paardesportber.; 18.30 Noord en zuid; kleinkunst uit Vlaanderen en Nederland; 18.45 Snortkron.; 18.52 Lichte muz.; 19 00 Nws, weerber. en radio- kron.; 19.40 Amusementsmuz.; 20.00 Lichte orkestmuz.; 21.30 Jazzmuz.; 22.00 Nws en ber.: 22.15 Lichte orkestmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuz.; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I; 1000 TeDac: Ongevallen in en om de woning, televisie-academie; 10.3011.09 Tel eae: Moderne onderwijsme thoden en didactiek, televisie academie; 15.00-15.30 Eurovisie: Paardesport. Grand national te Aintree; 16.00 Poneve, tekenfilm: 16.05 Luipaard on schoot; 16.30 Tn het tv-lab.; 17.00—17.35 Voor de jeugd: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Barend de Beer, film voor de kleuters: 19.06 De Ma- nuela show; 19.35 Robin Hood, tv-film; 20.00 Journaal en weer- overzicht: 20.20 AVRO's televi- zier; 20.35 AVRO's quiz uur: le deel; Wie van de drie; 21.10 Mu zikaal nrogramma rondom Wi'.ly en Willeke; 21.50 AVRO's ouiz uur: 2e deel; Wachtwoord; 22.10 Johny en Riik - 'n paar apart: amusementsprogramma; 22.40— 22.45 Journaal. NEDERLAND H: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Rendez-vous met Europa; Wir machen musik, amusementsorogramma uit Oos tenrijk; 20.35 Kruispunt Mont- martre, filmimpressie; 20.55 Vrouwenlevens, een serie mono logen voor vrouwen: Blij om te leven; 21.15 Hong Kong: avontu ren van een journalist in het Verre Oosten, tv-film; 22.05— 22.10 Epiloog. BELGIË (VI.); 10.30—11.40 Volksuniversiteit; 15.55 Muziek voor jonge mensen; 16.45 Repor tage veldloop; 17.15 Eurovisie; Rep. concours-hippique, vanuit Liverpool; 17.45 Schooltelevisie; 19.00 Dierenfilm; 19.25 Autora- ma: kroniek voor de automobi listen; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerbericht; 20.00 Nieuws; 20.25 De wijkagen ten, televisiefeuilleton; 20.50 Henk op de notenbalk, showpro gramma; 21.30 Echo; 22.00 Mijn wil is wet, speelfilm.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7