Provinciaal nieuws Zij deden mijn was waar ik bij Gasverwarming Fa VERLINDE GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN Hofstede „Zeldenrust" wordt aangekocht Belgische kamer aanvaardt nieuwe ziekte- en invaliditeitswet Boterprijs weer omhoog 3kvnes?"*}*xi'! Pagina 3 Terneuzen Aardenburg Axel Breskens Driewegen Sluis IJzeudijke Zuidzande NIEUWE BOERENLEENBANK TE PHILIPPINE OFFICIEEL GEOPEND Dit jaar verwacht men het 3e miljoen aan spaargeld Standaard gymnastieklokaal XI w©u?UF;e5i te Sluiskil Vuilnisstortplaats Zaamslag Afwijzend voorstel wereld-delen speldjes» Vrijdag 19 maart 1963 DF VRTJF ZEFUW De gemeenteraad vergadert op 24 maart De gemeenteraad van Terneu zen komt in openbare vergade ring bijeen op woensdag 24 maart a.s. om half acht. Aan de orde komen de volgen de punten van behandeling: Beëdiging van het raadslid M. J. M. van Nispen; Voorstel van B. en W. tot be noeming van de heer J. Note- baart als onderwijzer in vaste dienst aan de Zuidlandschool, on der voorbehoud dat hem vóór 1 september 1965 vervroegd klein verlof in afwachting van groot verlof van de militaire dienst wordt verleend; een voorstel tot aankoop van het perceel Catspolderdijk no 1; idem tot aankoop van grond in de Kleine Huissenspolder te Zaamslag; idem tot aankoop van de hof stede „Zeldenrust" alhier; idem tot verkoop van grond, gelegen in het exploitatieplan „Sluiskil" aan de N.V. Handel Mij „Terneuzen"; idem inzake de bouw Van een gymnastieklokaal idem tot overname van een aan te leggen riool van de Mr. F. J. Haarmanweg tot de Otheense kreek; idem tot het verstrekken van voorschotten op de exploitatie vergoedingen 1965 aan de bestu ren van de bijzondere scholen voor v.g.l.o-, g.l.o. en u.l.o; idem tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 der L.O.- wet 1920 aan het bestuur van de v.k.-school voor v.g.l.o. te Sluis kil; idem tot het gedeeltelijk ver lenen en gedeeltelijk weigeren van medewerking aan het be stuur van de chr. school Leeu wenlaan 19; idem tot het weigeren van me dewerking ex artikel 72 der L.O.- wet 1920 aan het bestuur van de r.k.-school voor u.l.o.; idem tot wijziging van het raadsbesluit van 20 april 1961 in zake het garanderen van door de stichting Protestantse Bejaarden zorg in Oost Zeeuws-Vlaanderen af te sluiten geldleningen. Nieuwe secretaris Op de jaarvergadering van de Aardenburgse fanfare werd de heer A. P. de Baere gekozen tot secretaris. Hiermee werd voor zien in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer E. Spinnewijn. "- Reizend volkstoneel In de feestzaal van hotel „De Poode Leeuw" bracht het reizend Zeeuws volkstoneel het satirische stuk Bogobol van de Vlaamse schrijver Charles Cordier onder regie van drs. L. Lockefeer, die het stuk voor het publiek inleid de. De heer J. M. Paridaen, voor zitter van de plaatselijke V.V.V., bracht dank aan alle medewer kenden. Kandidaatsexamen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandi daatsexamen wiskunde en natuur wetenschappen de haar J. A. de Feijter, ai hier. Opvoering Door leêrlingen der openbare lagere school is in het Casino een opvoering gegeven van de kin deroperette „Het gelukskind". Het hoofd der school de heer •T. Robijn kon een groot aantal aanwezigen welkom heten, in het bijzonder wethouder W. C. v. d. Hooft. De heer Robijn zei, dat het zeer moeilijk geweest was om de juiste kinderen voor de di verse rollen uit te zoeken. Spreker bracht dank aan de vele medewerkers van deze avond. Eerst werd door een viertal kin deren gedeclameerd, waarna de operette werd opgevoerd. Het snel had een ieders bewondering alsmede de costuumpjes en het décor. De kinderen kregen dan ook een langdurig applaus. De heer Priester, voorzitter der oudercommissie, dankte aan het slot allen die aan het welslagen van deze avond hadden meege werkt. Vrouwendag In het Casino is door de vrij- evangelische gemeente een vrou wendag, gehouden, waaraan door de gemeente Yerseke, Wemel- dinge, Cadzand, Goes, Breskens en Oostende werd deelgenomen. Mevrouw Praas, de presidente, kon een groot aantal deelnemers welkom heten en opende de dag met de schriftlezing over het kenmerk van de discipelen van Jezus uit Mattheus 5, vers 13-16, en Johannes 13, vers 34 en 35. De gemeente Yerseke voerde een toneelstuk on. Ds. Uitter- schoot uit Helvoirt hield een in leiding over'het gevangeniswerk, waarop een interessante discus sie volgde. Mevr. De Jong uit Yerseke be sloot deze geslaagde dag met dankgebed. Voorlichtingsavond kankerbestrijding In ..De Uitkomst" heeft het Kon'""in Wilhelminafonds van de r". Breskens een voorlich tingsavond gehouden. Mevrouw Spaans—Westerduin kon als voorzitster een groot aantal belangstellenden welkom heten. Dokter Ossewaarde uit Bres kens hield een causerie over kanker, waarin hij de verschil lende aspekten van kanker be lichtte. Dat tegenwoordig meer kankergevallen zouden voorko men dan vroeger, vond hij niet juist, daar men vroeger met het onderzoeken zover nog niet was als tegenwoordig. Bovendien werden de mensen vroeger niet zo oud als tegenwoordig, zodat eventuele kankergevallen niet bekend waren. Hij wees op vroegtijdige be handeling van eventuele gezwel len. Een ernstige waarschuwing richtte hij tegen het bezoeken van kwakzalvers. De heer H. van Wijck uit Am sterdam sprak een propagandis tisch woord en spoorde de aan wezigen aan lid van het Konin gin Wilhelminafonds te worden. In' Breskens zijn 51 leden. Dit moet volgens spreker zeker op gevoerd kunnen worden. Voorts werd nog een film over de kankerbestrijding vertoond en een ontspanningsfilm met Doris Day en Hock Hudson. De vismijn Aanvoer op de vismijn te Bres kens in de week van 7 t/m 13 maart: 808 kg bot, 1217 kg schar, 440 kg schol, 5 kg tong, 2 kg zalm, 3 kg rog, 7.690 kg kabel jauw, 275 kg wijting, 24.964 kg haring, 6674 kg exportgarnalen, 405 kg onverkochte bot en 26 kg onverkochte kabeljauw. Vijfde jaarvergadering N. C. V. B. De afdeling Terneuzen-Driewe- gen der N.C.V.B. vierde haar 5e jaarvergadering. De presidente mevr. Buijze-v. d. Beukei opende deze avond door te laten zangen psalm 105 1 en 24, waarna zij voorging in gebed. Vervolgens las ze uit Johannes 19 enkele ver zen voor waarop een meditatie aansloot „Vrouwen bij het kruis." In het welkomstwoord werden alle dames, zowel eigen leden als gasten en afgevaardigden van de zusterafdelingen, welkom gehe ten. De jaarverslagen van secre taresse en penningmeesteresse werden met een applaus beloond. Het zangkoortje onder leiding van mej. Van de Ree liet enkele prachtige liederen horen in ver band met de lijdenstijd. In de eerste pauze werd er ge- kollekteerd voor het Magdalena- en Albronda van der Nagelfonds. Een toneelstukje door drie da- imens op de planken gebracht, bracht de lachspieren van alle aanwezigen danig in beweging. Na de tweede pauze volgde een samenzang en een declamato- rium! „Gods woord houdt stand in eeuwigheid." De secretaresse dankte allen hartelijk, die op enigerlei wijze hadden meegewerkt deze avond te doen slagen en stelde voor te zingen gezang 282 vers 1 en 3, waarna zij met dankgebed deze mooie avond sloot. Vogelbeschermingswaclit 25 juli a.s. is het honderd jaar geleden dat de grote natuurlief hebber en natuurbeschermer dr. Jac: P. Thijsse te Maastricht werd geboren. In het gehele land worden lezingen etc. voorbereid om zijn nagedachtenis te eren. Ook de vogelbeschermingswacht in West Zeeuws-Vlaanderen wil daarbii niet achterblijven. In Sluis wordt in dit verband een lezing met dia's verzorgd door de heer A. de Visser uit Sint Laurens. Hij vertoont die avond in hotel Balmoral dia's over wil de planten en bloemen, die in de streek voorkomen. De heer De Visser maakte indertijd voor de vogelbeschermingswacht de in ventarisatie op van de flora en fauna van de Kievittepolder en van de inlagen van Hoofdplaat. Jaarvergadering V. V. V. In het café van de heer J. de Does werd de algemene verga dering gehouden van de plaat selijke V. V. V. Na het openings woord door de voorzitter her dacht wethouder P. van Rijen de overleden secretaris de heer A. Dikkenberg, die zoveel voor de vereniging heeft betekend. Na het jaarverslag van de wnd. secretaris de heer E. Mee- der volgde rekening en verant woording. De ontvangsten waren ƒ3145,10, de uitgaven 1840,81; batig saldo 1304,10. De begroting iaat aan ont vangsten en uitgaven een post zien van 3054,29 met een bedrag voor onvoorzien van 854,29. Het aanvullen van de drie va catures in het bestuur bleek niet eenvoudig te zijn. De heer J. de Does, die gaarne het voorzitter schap aan een ander had over- gelaen, moest noodgedwongen deze funktie blijven vervullen. Als secretaris werd gekozen de heer E. Meeder. In de twee an dere vakatures door het bedan ken van de heren E. Lievens en F. Haartsen kon niet worden voorzien, zodat besloten werd het bestuur in te krimpen. Daar een paar leden hun con tributieschuld niet hadden be taald, werd voorgesteld bij even tuele weigering deze vordering uit handen te geven. Voor de Flandria-wandeltocht zal bij een eventueel tekort wor den bijgedragen tot een bedrag van ƒ100. Verkiezing ambtsdragers Bij de dezer dagen gehouden verkiezing voor drie notabelen bij de hervormde gemeente te Zuidzande werden als zodanig herkozen de heren P. van Cruij- ningen en P. Moll. In de vacature ontstaan dooi de periodieke aftreding van de heer P. de Hullu, die zich niet herkiesbaar stelde, kon nog niet worden voorzien, aangezien geen der candidaten een volstrekte meerderheid kon verwerven. Handwerktentoonstelling In de afgelopen wintermaanden is door een aantal afdelingen in West Zeeuws-Vlaanderen van de bond van plattelandsvrouwen een cursus gehouden in vrij borduren en applicatie-werk. De aan deze cursus deelnemende dames heb ben periodiek opdrachten gekre gen van mevr. Vermet-Vreeman uit Zierikzee, lid van de provin ciale handwerkcommissie in Zee land, die de werkstukken na vol tooiing kritisch beoordeelde en die zo nodig nadere adviezen ver strekte. Teneinde de mogelijkheden die deze cursussen bieden in een bre der kring bekendheid te geven, is besloten met de werkstukjes een tentoonstelling te houden. Deze expositie zal worden ge houden in Zuidzande en wel op 26 en 27 maart in de raadszaal. De opening zal geschieden door de presidente van de handwerk commissie in Zeeland, mevr. J. J. Goemans-van Langeraad. Kollekte De in Zuidzande gehouden huis- aan-huis collecte voor het Leger des Heils heeft ƒ70,30 opge bracht. (Adv.) (Adv.) Terneuzen - Havenstraat 8 BURGERLIJKE STAND VOGELWAARDE Geboren: 14 maart: Guido Re- mie Maria, zoon van Albertus van Leemput en van Johanna Paulina Louisa Naessens. Gehuwd: 16 maart: Robert Gelderland, 28 jaar, en Louisa Maria van Deursen, 26 jaar. LOOP DER BEVOLKING VOGELWAARDE Gevestigd: Wilfrida M. M. de Waal, van Rosmalen, eri" Corne lls Albers en gezin, van Hon- tenisse. Vertrokken: Theo de Vries en echtgenote, naar Terneuzen. Een van de Sunil was-teams deed de was voor mevrouw IV. H. Bors- boomBurg. van Haarenlaan 582, Schiedam. "Het scheelt niet zo erg veel maartoch is de Sunil was witter," gaf mevrouw Borsboom ruiterlijk toe. "Nu weet ik wat het hoogste wit betekent." De Belgische kamer van volks vertegenwoordigers lieeft don derdag- met overgrote meerder heid (149 tegen 5 stemmen) de nieuwe ziekte- en invaliditeits wet goedgekeurd. Het is de vierde keer dat de wet in het parlement wordt be handeld. De senaat moet er zich nog over uitspreken. De herhaaldelijke wijzigingen waren het gevolg van het verzet van de Belgische artsen tegen de wijzigingen in de oude ziekte- en invaliditeitswet, die zelfs het vo rig jaar tot een geruchtmakende staking leidde. Een oplossing van het artsenconflict kon pas na maandenlange besprekingen wor den gevonden. De Belgische ge neesheren vreesden Sliet alleen dat hun professionele vrijheid in gevaar zou komen, maar ook dat door een volledige kosteloosheid Donderdagmiddag opende de waarnemend burgemeester van Philipoine, de heer A. P. van Ooteghem, in aanwezigheid van een groot aantal genodigden het nieuwe gebouw van de boeren leenbank in de Kasteelstraat. Nadat het fraaie gebouw dat werd ontworpen door het archi tectenbureau J. Steel uit Axel, was bezichtigd, begaf het gezel schap zich naar café-restaurant „Au Port" waar de heer J. S. Kind in zijn kwaliteit van voor zitter zeide erg blii te zijn met het fraaie en doelmatige pand dat het oude vervangt, omdat dit door de snelle groei van de industrie in de kanaalzone en de woongemeente Philippine niet meer aan alle eisen voldeed. Van boerenleenbank tot spaarbank uitgegroeid noemde de heer Kind het opmerkelijk dat niet alleen uit de agrarische sector, doch ook uit middenstandskringen relaties met de bank worden onderhouden. In het afgelopen jaar waren er 700 spaarders bij aangesloten. De boerenleenbank is een spaarbank voor iedereen geworden, aldus de heer Kind. Van de initiatiefnemers tot de oprichting in 1919 waren er op deze bijeenkomst twee aanwezig, n.l. L. L. van Voren en C. Bom- belijn. De heer E. A. IJsebaert, thans lid van de raad van toezicht en oud-voorzitter, werd door de directeur van de centrale bank te Eindhoven, mr. F. Claessens, wegens het feit dat hij de voor- zittersfunktie gedurende 24 jaar heeft bekleed, gehuldigd met een oorkonde. De vader van de huidige kas sier, de heer O. E. Cornelis, werd onderscheiden met een medaille, omdat hij 42 jaar het kassiersambt van het bijkantoor had bekleed. Reuzensehaakspel voor Utrechtse jeugd In de loop van het voorjaar zal Utrecht een bijzonder schaak spel rijk zijn. In het park Trans- wijk zal de jeugd zich bezig kun nen gaan houden met een gigan tisch schaakspel. De vakken zijn 80 bij 80 cm groot en de schaak stukken zelf zijn eveneens 80 cm groot. Dit (permanent) schaak spel is een primeur voor Neder land. De eerste burger van de Domstad, jhr. mr. C. -J. A. de Ranitz, had in West-Duitsland een dergelijk spel gezien. En thousiast heeft hij het in Utrecht geïntroduceerd. Het was een funktie waarvoor in de beginiaren geen salaris werd uitbetaald en er viel vaak weinig te beheren, omdat er soms zeen kassaldo aanwezig was. Dit vertelde de heer P. J. Cornelis, thans kassier, die in oude notulen gesnuffeld bad. In juni 1919 werd de boeren leenbank opgericht met 34 leden. Spaargelden kwamen er in die eerste jaren schaars binnen, dit in tegenstelling met voorschot leningen voor landbouwbedrij ven en woningbouw, die wel werden opgenomen.. In 1950 bedroeg het spaarsal do 1 miljoen, in 1962 was dit verdubbeld en dit jaar wordt verwacht dat het 3e miljoen zal worden volgemaakt. Deze inleg ger zal worden verrast met een bedrag van 50. De heer Van Ooteghem zeide zich evenzeer te verheugen in de groei van de boerenleenbank waardoor dit nieuwe fraaie ge bouw in een dringende behoefte voor de gehele bevolking voor ziet. Ook de gemeente heeft relaties met deze instelling en spreker zeide te hopen dat deze op dezelfde prettige wijze zou den worden gecontinueerd. Hij bood als geschenk van de ge meente een wandklok aan. Uit wat door vorige sprekers was gezegd, trok de heer Claes sens die de felicitaties van de centrale bank overbracht, de con clusie dat de wegen die om tot dit nieuwe gebouw te komen niet over rozen waren gegaan. De centrale bank heeft met dit alles meegeleefd en meegewerkt, want in het zich snel ontwikke lend Zeeuws-Vlaanderen moet een boerenleenbank voor een goede taakvervulling goed ge huisvest zijn. De 600 boerenleen banken met meer dan 3 miljard inleggingen behoren tot de groot ste spaarinstellingen van ons land. In de totstandkoming van het nieuwe gebouw met kassiers woning zag de heer Claessens een uiting van het groter dienst betoon. De genodigden, onder wie drs A. J. Bierings, districts-inspec- teur van de Centrale Boeren leenbank, het college van B. en W, de raad van toezicht, r.k. kerkbestuur, pastoor R. de Bie, vertegenwoordigers van de mid denstandsvereniging en de r.k. boerenbond namen na het of ficiële gedeelte aan een maaltijd deel, waarna in de avonduren een drukbezochte receptie plaats vond. van de geneeskundige verzorging voor enkele groepen zoals ge pensioneerden, invaliden, wedu wen en wezen, misbruik van de geneeskundige verzorging zou ontstaan. In de nieuwe wet wordt nauw keurig vastgesteld de verhouding tussen de kosten van de medische zorg en de vergoeding voor de verzekerden. Voor de reeds ge noemde vier groepen is een com promis gevonden, dat de gratis verzorging ook wat de medicijnen betreft benadert. Er wordt aan de verzekerden een hogere uit kering gedaan voor specialisti sche zorg en de verpleging in de ziekenhuizen in kamers met meer dan twee bedden is voor hen kos teloos. Overigens 'zijn met alle afde lingen van de Belgische artsen federatie het helemaal met de nieuwe wet eens. Over de prae- tische toepassing van een aan tal bepalingen, waarin de bijdra ge van de verzekerde in de bos ten voor geneeskundige zorgen wordt geregeld, zal nog nader worden overlegd. De moms-katholieke kerk en de geboorteregeling De aartsbisschop van Canterbu ry, di- Michael Ramsev, is van oor deel dat er een verandering zal ko men in het volledige verzet van de r.k. kerk tegen geboorteregeling. De aartsbisschop die dit zei od een persconferentie in de Austra lische hoofdstad Canberra, acht het gerechtvaardigd als getrouw de mensen voorbehoedmiddelen ge bruiken. Hii d°elde mee dat deze mening door zijn kerk wordt ge- deeid. Ft- moet echter met nadruk op worden, gewezen dat het voort brengen van kinderen een van de doelen van het huweliik is, aldus dr Ramsey, die het verkeerd noem de te trouwen met de bedoeling het krijgen van kinderen te voor komen. De Britse dokters De leiders van de Britse art sen hebben aanbevolen dat de huisartsen de uitvoering van hun dreigement om uit de nationale gezondheidsdienst te treden drie maanden uitstellen, n.l. tot 30 juni teneinde meer tijd te schep pen voor onderhandelingen met de minister van volksgezondheid, die zich daartoe bereid heeft verklaard. De coöperatieve en de particu liere boterhandel hebben hun verkoopprijzen met elf cent per kilogram verhoogd. In de giste ren vastgestelde officiële weke lijkse notering is dit reeds tot uiting gekomen. Deze verhoging houdt verband met de verhoging van de inleve- ringsprijs voor boter die op 4 april a.s. zal ingaan. Die inleve- ringsprijs hangt op zijn beurt weer samen met de nieuwe richt prijs voor melk. Minister Biesjieuvel heeft op voorstel van liet produktschap voor zuivel besloten ae nieuwe inleveringsprijs 39 cent per kilo gram boven de oude te stellen. De verkoopprijs gaat met een kleiner bedrag omhoog, omdat deze al boven de oude inleve ringsprijs lag. De Terneuzense gemeenteraad krijgt woensdagavond een „veel kleurige" agenda af te werken met veel „kleingoed". Er komen echter ook enige punten van bui tengewone importantie aan de orde, die rechtstreeks verband houden met de groei van Terneu zen en... als u het woord niet te afgezaagd vindt, met de leefbaar heid. Voor de realisering van de tweede partiële herziening „Zuid van het uitbreidingsplan in hoofdzaak is het nodig, zo sehrij ven B. en W. aan de gemeente raad, dat de gemeente de be schikking krijgt over de in dat plan gelegen gronden. Met de eigenaar van de hofstede Zelden rust aan de Oudelandseweg, mevr. M. Th. F. L. Moretus Flan- tin de Bouchout, gehuwd met F. X. G. M. J. Ch. baron van der Straten Waillet te 's-Graven- hage, is overeenstemming be reikt betreffende de aankoop van de genoemde hofstede bestaande uit huis, schuren, erf, tuin, bouw en weiland, enz,, tezamen groot 39.21.87 ha met inbegrip van .5.84.20 ha bouwland en water, ge legen in de gemeente Zaamslag. fEen totaal-prijs vonden wij in de raadsstukken niet vermeld.) In de raadsvergadering van 29 juli 1964 werd besloten tot de bouw van een standaardgymnas tieklokaal. Hiervoor werd be stemd een terrein gelegen in het uitbreidingsplan „Zuidpolder". Inmiddels in gebleken, dat in Sliedreeht een combinatie van een gymnastieklokaal en een overdekt L-vormig school-in- struktiebad naar een ontwerp van de Heidemaatschappij is gebouwd. Het bad is tevens geschikt voor recreatief zwemmen. Op verzoek van B. en W. heeft deze maatschappij onderzocht of het standaard-gymnastieklokaal in de toekomst uit te breiden zou zijn met een overdekt school-in- struktiebad, hetgeen tot de con clusie heeft geleid, dat hier een gunstige combinatie is te vinden. Het overleg in deze is nog niet afgesloten. Met name dient nog te worden bekeken of een L- vormig bad of een bad in recht- hoekvorm, waarbij een gedeelte van de bodem beweegbaar is, de voorkeur verdient. Aangezien aan een overdekt - instruktiebad behoefte bestaat, vragen B. en W. een krediet van ƒ5.000 voor het maken van een definitief schetsplan inclusief bij komende kosten. Voor drie onderdelen is aan de hand van een open begroting als volgt ingeschreven: a. het bouwkundig gedeelte in clusief werken, verband hou dend met plaatselijke omstan digheden, te bouwen overeen komstig het bestek van de HeWemaatschannii, N.V. Mar cel Mayres te Sittard voor een bedrag van ƒ157.527; b. centrale verwarming en warmwatervoorziening. N.V. Sehreuders Technisch Bureau te Amersfoort voor een be drag van f20.960; c. vloerbedekking (kurklino- leum) Arnhems Vloerenbe- driif en Vroom en Dreesman N.V. iel er voor een bedrag van ƒ5.500. De kosten van inrichting, aan kleding en tuinaanleg, het archi tectenhonorarium, toezichtskos- ten en bijkomende kotten worden geraamd op 60.830, zodat de kosten in het totaal te ramen zijn od 244.817 te vermeerderen met de erondkosten ad. 411464. Op bet terrein gelegen in het uitbreidingsplan „Zuidpolder" is niet voldoende ruimte voor zowel een gymnastieklokaal als een overdekt instructiebad, zodat voor een combinatie een groter terrein noodzakelijk is. Daarom stellen B. en V/. voor de bouw van het gymnastieklokaal onder hands aan te besteden en dit ge bouw te stichten op het perceel grond gelegen aan de Frederik van Eedenstraat. De N.V. Handelmij „Terneu zen" verzoekt toewijzing van oen perceel grond in het exploitatie plan te Sluiskil voor de bouw van 17 woningen. B. en W. stellen voor aan ge noemde N.V. voor dat doel te verkopen 2814 m2 bouwgrond voor de prijs van 16 per m2. Voor de aanleg van de vuilnis stortplaats in de Kleine Huis senspolder in de gemeente Zaam slag is het nodig dat de gemeen te de eigendom verkrijgt van een perceel grond voor het graven van een nieuwe polderwatergang ter vervanging van de te dempen kreek. Met de betreffende eigenaar de heer C. Scheele is overeenstem ming bereikt omtrent de aankoop van zijn onroerend eigendom ter grootte van ongeveer 3460 m2. aanschaffing van 40 leerlingen sets met 2 bijbehorende docen tentafeltjes ten behoeve van de school voor u.l.o. aan de le Ver bindingsstraat. Het is gebleken, aldus B. en W., dat in de jaren 1950 tot en met 1958 diverse malen medewerking is verleend tot aanschaffing van in totaal 6 eenpersoonsbanken, 120 tweepersoons-tafelstoelen, 20 tweepersoons-schoolbanken en 6 lessenaars. De banken in de school zijn uniform van model, van verschil lende grootte en van goed mate riaal en zien er goed onderhou den uit. In verband daarmee is het col lege van mening, dat in dit geval door het verlenen van de ge vraagde medewerking de normale eisen, welke aan het geven van lager onderwijs moeten worden gesteld, zouden worden over schreden. B. en W, stellen daarom voor afwijzend op het verzoek te be schikken. Het bestuur van de school voor chr. onderwijs te Terneuzen ver zoekt medewerking voor veran dering van inrichting, aanschaf fing en vervanging van meubi lair en schoolbehoeften ten be hoeve van de school Leeuwen laan alhier. B. en W. stellen voor ten dela aan dit verzoek te voldoen. Door de medewerking te ver lenen aan de vervanging van he< onderste glas in de gang en da bel door zoemers, worden de nor male eisen overschreden naar da mening van het college. Wat de vervanging van da schoolbanken betreft, werd in da jaren 1947 tot en met 1949 ten behoeve van deze school diverso malen medewerking 'verleend tot vernieuwing van totaal 106 schoolbanken. Deze banken zullen na een onderhoudsbeurt nog goed bruikbaar zijn, zodat B. en W, het niet noodzakelijk achten, dat reeds nu tot vervanging wordt overgegaan. Vervolgens zijn B. en W. van mening, dat de aanschaffing van een harmonium voor de ver zorging van godsdienstlessen niet verantwoord is. Zonder dit kost baar hulpmiddel zal het gods- denstonderwijs naar behoren •kunnen plaats vinden. Het college stelt voor dit ge deelte van het verzoek af te wij zen. Het bestuur van de parochie „St. Willibrordus" te Terneuzen verzoekt medewerking voor de (Adv.) Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stuk), -poeder, •crème, «olie, «shampoo en «haarlotion. voor de kinderen tijdelijk sierlijk» Aardgasperikelen en kinderspenen Het Amsterdamse gemeente energiebedrijf is sinds kort een goede klant van de vervaardi gers van kinderspenen. Door deze te gebruiken weet men een groot aantal moeilijkheden bij de voor bereiding van de omschakeling van de hoofdstad op aardgas te omzeilen. Dit is op een aan deze omschakeling gewiide perscon ferentie meegedeeld door de directeur van het gasnet, ir. K. F. Meertens. Het geval wil dat men van de opblaasbaarheid van de spenen kan profiteren bij het vernieu wen van gaskranen in wonin gen. Voordat men hiertoe over gaat, brengt men de met een pompje verbonden spenen via de kranen 'in de gasleidingen. Even achter de kranen worden zij opgeblazen. Dit blijkt zo'n doelmatige afsluiting tot gevolg te hebben dat men zonder ge vaar de kranen kan demonteren. Hiermee wordt het afsluiten van hoofdkranen, waardoor ook be woners van andere verdiepin gen zonder gas zouden komen te zitten, overbodig. Stierf tuinder een natuurlijke dood Het stoffelijk overschot van de op 1 mei 1963 op 59-jarige leef tijd overleden tuinder P. E. uit Bemmel is op last van de offi cier van justitie bij de rechtbank in Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, opgegraven en onderzocht op sporen van gif door de patho loog-anatoom dr. J. Zeldenrust. Volgens de officier zijn er vol doende aanwijzingen gevonden om aan een natuurlijke dood van de tuinder te twijfelen, hoewel de staat waarin het lijk zich be vond, het onderzoek bemoei lijkte. De tuinder werd destijds 's morgens dood op bed gevon den, nadat hij de avond tevoren' nog bij kennissen had doorge bracht. „Daar weet zijn dochter Annie wel meer van", zei men in het Betuwse Bemmel. Toen Jo hanna werd gearresteerd, ver hevigden de praatjes en gaf mr. Pfeil tenslotte opdracht tot een onderzoek. De 30-jarige gehuwde Johan na, moeder van drie kinderen, bevond zich toen dit onderzoek begon, al in voorarrest op ver denking van diefstal, vermogens- delikten en oplichting van enkele familieleden. Ze zou n.l. na het zetten van valse handtekeningen geld hebben losgekregen van het spaarbankboekje van haar zus ter, evenals bij de bóerenbond en een suikerfabriek.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 3