Gaullistische opzet faalde alles ^kan met cElafaiF Peróns sprookje is nog niet nit VIETCONG-AANVAL OP LUCHTMACHTBASIS DA NANG VERWACHT K0NG0-LE0P0LDSTAD TER STEMBUS Tsjombe rekent op overwinning TARIEFL00N OF VASTL00X? Koppeling van prestatie en beloning VERSLAG A.O.W. EN A.W.W. „OVER HET JAAR 1963 ROEPING en STRIJD Pagina 2 Vrijdag 19 maart 1965 En De Gaulle? Sprookje Perón Chili's voorbeeld Niet zaligmakend Agenda Uït. VKJjtt ZEEUW Na de eerste ronde van de Franse gemeenteraadsverkiezingen is duidelijk geworden dat de voornaamste opzet der gaullisten niet is geslaagd: de Fransen te laten getuigen van hun afkoer voor öc oude politieke partijen aan wie zo scherp de schuld wordt geweten waarom het in de vierde republiek zoveel minder goed ging dan nu in de vijfde. De socialisten hebben zich niet laten dwingen hun goede naam te verliezen door onder druk van de omstandigheden samen te werken met de communisten behalve in een reeks Parijse voorsteden waar dat toch al regel was. En bovendien: de stemmen van de centrumpartijen zijn niet naar de gaullistische U. N. R. gegaan. Er is niet alleen tevoren gemanipuleerd met de kieswet, maar de U. N. R. had bijna het monopolie van radio- en televisiepropaganda. (De regering heeft er met klëm op gewezen dat het voor de gemeen ten nuttig zou zijn te stemmen zoals minister Frey dat aanbeval, waarbij zachtkens werd gerammeld met de te verwachten kredie ten. Maar ondanks dat alles is er geen aardverschuiving geweest naar de U. N. R. Integendeel: het bleef bij het oude. Mag men dus wel spreken van een nederlaag voor de U. N. R-, dan vergete men daarbij niet dat dit niet inhoudt dat De Gaulle zelf aan prestige heeft verloren. De Fransen hebben slechts dui delijk laten blijken dat ze veel met de president op hebben, maar daarom nog niet met zijn makkers die de U.N.R. hebben gevormd, 'n partij die beschouwd wenst te worden als een volks beweging die meer Is dan een partij. Trouwens, ook de generaal zelf is uitermate schriel met het be tonen van zijn sympathie voor deze organisatie. Stellig maakt geen andere kandidaat dat zal vermoedelijk Defferre wel wor den, gezien de voorlopige uitsla gen in Marseille veel kans tegen hem. Maar wellicht wel (en dat is het overwegen waard) te gen zijn kroonprins, die vermoe delijk uit de rijen der U. N. R. zal komen, al is zelfs dat niet vol slagen zeker. Maar voor het zo ver is, komen nog de parlements verkiezingen aan de orde, waar voor de stemmingen van deze twee zondagen min of meer een generale repetitie zijn. En al is het altijd gevaarlijk in de Franse politiek te veel te voorspellen, de U. N. R. heeft tot dusver geen reden gekregen om de grote zege te verwachten die nu uitbleef. Hoe moeilijk een sprookje ver geten wordt, hebben de Argen tijnse verkiezingen aangetoond. Jongeman overboord geslagen Woensdagnacht omstreeks twee uur is op de Eems bij Delfzijl een ongeval met dodelijke af loop gebeurd aan boord van de sleepboot „Eems". Ter hoogte van Paapsand Sud is de 19-jarige Martin Schaap, vermoedelijk door het los schie ten van een sleeptros, overboord geslagen. Schipper Hamminga van de sleepboot wist de ge wonde drenkeling uit het water te halen. Zo spoedig mogelijk werd de jongeman naar een zie kenhuis in Groningen gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Verpleegsters slachtoffer verkeersongeluk Drie verpleegsters, twee uit Amersfoort en één uit Hengelo, die in een kleine auto zaten, zijn donderdagmorgen ernstig ge wond geraakt bij een auto-onge luk in Rotterdam. Op de krui sing in de Boezemlaan bij de Paradijsbrug reed het autootje vermoedelijk door een rood licht en werd gegrepen door een sta tioncar, aldus de politie. De per sonenauto werd tegen een licht mast gedrukt en letterlijk ge kraakt. De drie inzittenden raak ten beklemd. Toevallig passeren de rijkspolitiemannen wisten één van hen, de 25-jarige mej. Helga de Meerseman uit Amersfoort, uit het autowrak te bevrijden. De beide anderen, de bestuur ster, de 34-jarige mej. W. Smits uit Amersfoort en de 21-jarige mej. G. Bergers uit Hengelo, moesten door de brandweer met snijbranders worden verlost. Al le drie zijn met flinke verwon dingen naar het Bergwegzieken huis vervoerd en daar voorlopig opgenomen. Allen hebben o.m. een flinke hersenschudding op gelopen. Geen van de drie schijnt in direkt levensgevaar te verkeren. Vijf maanden voor man die onder invloed ongeluk veroorzaakte De rechtbank in Groningen heeft de 47-jarige service-mon teur W. J. W. uit Appingedam veroordeeld tot 10 maanden met aftrek waarvan 5 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 3 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Veertien dagen geleden was tegen hem 10 maanden gevange nisstraf met aftrek en 3 jaar ont zegging van de rijbevoegdheid geëist. Hij had onder invloed van alcohol op 12 januari op de brug over het afwateringskanaal in de Farmsumerweg te Appingedam verkeersongeluk veroorzaakt 'Wlarbij twee vrouwen ernstig werden gewond. President Illia is er wel in ge slaagd zijn eigen radicale volks partij te versterken in het parle ment, warvoor nu de helft dei- leden nieuw is gekomen, maar veel opvallender is dat de pe ronisten van zeventien naar te gen de vijftig zetels stegen. De herinnering aan de gouden jaren toen Perón de arbeiders rijkelijk liet delen in het verkwisten van Argjentinië's naoorlogse rijkdom, leeft kennelijk nog sterk. Overigens is het gevaar aan zienlijk minder groot dar opnieuw het leger moet verhoeden dat het peronisme wederom wordt ge ïnstalleerd. In de eerste plaats is de beweging onderling ver deeld. En in de tweede plaats heeft 't nogal belachelijke avon tuur van Perón zelf (die uit zijn Spaanse ballingschap over kwam vliegen, maar per kerende post teruggestuurd werd) deze zomer zijn aanzien toch wel geschaad. En over 't antwoord op de vraag wie de tweede Perón zou moeten worden, bestaat geen eensgezind heid. Niettemin is er geen reden om Illia's verdere ambtstermijn met optimisme te bezien. Zijn radi calen staan weliswaar sterker in het parlement, maar hebben er toch ook een geduchte tegen stander bij gekregen in de vorm van de peronistische oppositie. En nog steeds blijft het leger argwanend om zo nodig in te grijpen. Zo lang Perón weg is, heeft geen regering krachtdadig naar het economische herstel van het land gestreefd, kon dit wellicht ook niet. Dat er nu wél wat zal gebeuren is niet te verwachten. Tenzij wellicht het voorbeeld van buurland Chili aanstekelijk werkt. President Frei daar heeft nu een sterke parlementaire ha- sis gekregen tegen veler ver wachting in om zijn radicaal sociaal en economisch program nog sneller uit te voeren: inder daad een revolutie, maar dan een op een democratische grondslag. Slaagt Frei, dan ziet men voor het eerst sinds lange tijd een Zuidamerikaans land met ijver zijn achterstand wegwerken. In Argentinië daarentegen is er slechts stilstand en dat betekent in een snel levende wereld ach teruitgang. Van Amerikaanse militaire zijde is donderdag meegedeeld, dat de communistische Vietcong vijf bataljons samentrekt, waar mee mogelijk een aanval op de luchtmachtbasis Da Nang zal worden gedaan. De vijf batal jons worden gesteund door twee artillerie-eenheden, die zouden zijn uitgerust met 2105 mm hou- itsers, een wapen dat de com munisten nog niet hebben ge bruikt. Als de Vietcong inderdaad mocht aanvallen, zouden zij 3.500 Amerikaanse mariniers tegen over zich vinden die de basis be waken. Vandaag is het voor de Vietcong anti-Amerikaanse dag', In de afgelopen tien jaar heb ben de communisten speciaal 19 maart uitgekozen voor bomaan vallen op Amerikanen. School gebombardeerd Van Amerikaanse zijde is nog meegedeeld, dat donderdag bij de luchtaanval op een dorp bij Da Nang, uitgevoerd door Zuid- vietnamese vliegtuigen, 48 per sonen, onder wie 45 schoolkin deren, om het leven zijn geko men. Na de aanval trokken dor pelingen met doodkisten naar de basis Da Nang. Zij werden ech ter door Zuidvietnamese solda ten teruggestuurd vóór zij de basis konden bereiken. De dorps school en andere gebouwen wer den gebombardeerd nadat een Zuidvietnamees verkennings vliegtuig boven het dorp was neergehaald. Het dorp zou in de macht van de communisten zijn geweest, hoewel het maar 8 km van de Amerikaanse basis Da Nang ligt. Vier compagnieën, vernietigd Het N oordvietnamese pers bureau meldde donderdag dat communistische eenheden in de eerste tien dagen van de maand vier Zuidvietnamese compagnieën hebben vernie tigd en een bataljon Zuidviet- NAZI-MISDADEN IN POLEN Het Westduitse centrum voor vervolging van nazi-misdaden heeft uit Oostenrijk gegevens ontvangen over de moord op 35.000 mensen bij Kieloe in Po len, destijds door S. S.-eenheden gepleegd, zo heeft dr. Heinz Artz, onderchef van het centrum, woensdag in Lüneburg bekend gemaakt. Tot nu toe was geen van de S. S.-leiders of de mede schuldigen bij het centrum be kend, zei dr. Artz. Het centrum zal nu een vooronderzoek kun nen openen tegen twee a drie honderd personen ook na 8 mei, waarna oorlogsmisdaden zullen verjaren. Dr. Artz is voorstander van verlenging van deze verja ringstermijn. Het Westduitse parlement stemde vorige week voor opheffing van het betrok ken statuut, maar dit moet nog door twee commissies worden behandeld, nog in tweede en derde lezing in de bondsdag en daarna door het hogerhuis voor dat het ontwerp kracht van wet krijgt. namezen zware verliezen heb ben toegebracht. Zevenhon derd „marionetten van de V. S." waren gesneuveld. De Zuidvietnamese regering heeft bekendgemaakt dat ze vandaag drie leiders van een vredesbeweging over de grens naar Noord-Vietnam zal laten brengen. Eerder had generaal Ngoejen Chan gezegd, dat hij van plan was deze drie een veearts, een geschiedenisleraar en een journalist per val scherm boven Noord-Vietnam neer te laten. Dit plan werd ech ter verworpen door de regering in Saigon. ZUIDVIETNAMEES BOMBARDEMENT Zuidvietnamese vliegtuigen hebben woensdag het dorp Man Quang, acht kilometer van de Amerikaanse vliegbasis Da Nang gelegen, gebombardeerd. De dorpsschool en andere gebouwen werden verwoest. 45 personen, onder wie 37 kinderen die zich in de school bevonden, zouden zijn gedood. De Zuidvietnamezen gingen tot de actie over nadat een verken ningsvliegtuig vanuit het dorp was neergeschoten. Man Quang litg in Zuid-Vietnam. De opstan dige Vietcong-beweging is er op permachtig ondanks het feit dat de Amerikaanse basis er zo dicht bij ligt. Donderdag zijn in Kongo- Leopoldstad algemene verkiezin gen voor het parlement begon nen die zes weken zullen duren. Premier Moise Tsjombe heeft voorspeld dat hij deze verkie zingen zal winnen en door pre sident Kasavoeboe opnieuw met het premierschap zal worden be last. Alleen de mannen gaan ter stembus. De verkiezingen be rusten op een ingewikkeld sys teem van evenredige vertegen woordiging op provinciale basis. Het gaat om aanwijzing der leden van de nationale vergadering en van de wetgevende lichamen der 21 provincies. De provinciale parlementen zullen later de leden van de nationale senaat aanwijzen. In totaal nemen meer dan 230 regionale partijen aan de verkie zingen deel, hetgeen de waar nemers doet verwachten dat Tsjombe eventueel een coalitie regering zal moeten vormen. DE LOEMOEMBISTEN De enige andere als „natio naal" beschouwde partij naast de „Conaco" (Kongolese nationale conventie) waarvan Tsjombe de leiding heeft, en die het sterkste is in de provincie Katanga, Zuid-Kasai, Loeloeaburg en Ki- voe, is de Loemoembistische na tionale Kongolese beweging, be staande uit verschillende groe pen aanhangers van de in 1961 vermoorde eerste minister-pre sident van het in 1960 onafhan kelijk geworden Kongo, Patrice Loemoemba. Sommige andere partijen be staan alleen op papier in afge legen oerwoud-gebieden, veelal gebaseerd op stam-groeperingen. Deze hebben niet op nationaal niveau aan de verkiezingscam-' pagne meegedaan. Verkiezingen in de momenteel door opstandelingen bezette ge bieden in het noordoosten hoopt men te kunnen houden, als de regeringstroepen erin geslaagd zijn deze streken onder controle te krijgen. (Adv.) Amerikaanse ruimtevaartbureau ontwierp maannabootser Telefoto A.N.P.: Het Amerikaan se bureau voor ruimtevaart in Houston (Texas) heeft een toe stel ontworpen, dat de gevolgen van de geringe zwaartekracht op de maan kan nabootsen. De foto toont een technicus, die met het omvangrijke apparaat op zijn rug, een model op ware grootte van een maanvoertuig beklimt. Bij de opening van het in Utrecht gehouden arbeidsanaly secongres heeft ir. H. Kamerling aandacht besteed aan het over schakelen van tariefloon op vast loon. Hij ging in op een speciaal as pect van dit vraagstuk, dat naar zijn idee in de discussies die aller wegen gaande zijn, tot nu toe on- De sociale verzekeringsbank heeft verslag uitgebracht over 1963 aangaande de ouderdoms- verzekering, geregeld in de al gemene ouderdomswet, en de weduwen- en wezenverzekering geregeld in de algemene wedu wen- en wezenwet. Uit het verslag betreffende de A.O.W. blijkt dat over 1963 aan pensioenen (inclusief kinderbij slagen) 1.676 miljoen werd be taalbaar gesteld tegen 1.398 miljoen over 1962, een stijging met 20 Het totale aantal pen sioenen is toegenomen van 854.000 tot 874.000 (501.000 ongehuwden- pensioenen en 373.000 gehuwden pensioenen). Het premie-inko men over 1963 ad 1.724 mil joen is ten opzichte van 1962 ge stegen met 431 miljoen. De be- drijfsrekening van het ouder- domsfonds over 1963 sluit met een voordelig saldo van 37 mil joen. Dit saldo is toegevoegd aan de algemene reserve. Deze bedroeg per 31 december 1963 507 miljoen. Het aantal weduwenpensioe- nen en tijdelijke weduwenuit- keringen is toegenomen van 130.000 tot 133.000 en het aantal wezenpensioenen van 2.700 tot 2.800. Het premie-inkomen over 1963 ad ƒ328 miljoen is ten op zichte van 1962 met 47 miljoen gestegen. De bedrijfsrekening van het weduwen- en wezen fonds over 1963 sluit met een voordelig saldo van 27 miljoen. Ook dit saldo is toegevoegd aan de algemene reserve. Deze be droeg per 31 december 1963 47 miljoen. Zij is nog ontoereikend om de periode tussen de beta ling van de pensioenen en de latere ontvangst van de premies te overbruggen. De premievor deringen beliepen namelijk per balansdatum 86 miljoen. (Adv.) voldoende aan zijn trekken dreigt te komen, namelijk het financiële aspect. Financieel in de zin van: bedoelen we met afschaffing van tarieven dat de directe financiële stimulans tot een betere arbeids- produktiviteit nu verder secun dair kan worden gesteld? Hij vroeg zich verder af of het waar is dat allerlei andere stimulansen nu zwaarder wegen voor de wer ker dan zijn verdiensten en of het interesse in eigen werk heb ben een grotere stimulans is. Ir. Kamerling noemde nog en kele mogelijkheden die zwaarder zouden kunnen wegen: de duide lijker promotie-mogelijkheden en het betrekken van de werker in allerlei overlegsituaties. Natuur lijk brengt de evolutie van de maatschappij waarin wij leven mee, dat meer factoren de ar beidsprestatie beïnvloeden dan alleen de beloning in geld. Maar daarmee is niet de stimulans die uitgaat van de geldelijke beloning van een geleverde prestatie op eens tot vrijwel nul gereduceerd aldus ir. Kamerling. Die overige factoren, zo ging hij verder, worden steeds belang rijker, maar zij zullen niet alleen zaligmakend zijn. Zij kunnen dat niet zijn, omdat de persoonlijke behoeften van de werker niet op elk moment harmoniëren met de behoeften van het bedrijf. Hij wilde hiermee niet stellen dat vastgehouden moet worden aan de koppeling van prestatie en beloning door tariefloon. Hij meent echter dat het vastlopen van het tariefloon als prestatie stimulans niet zonder meer reden moet zijn om dit systeem over boord te gooien. Naar zijn oor deel ligt de fout veeleer in het feit, dat het niet lukt de tariefbe- loning juist te hanteren. MOORDPARTIJ IN COLUMBIA „Communistisch" gezinde ban dieten die werden geleid door Pedro Antonio Marin „de scherp schutter", zijn woensdag de Co- lumbiaanse stad Inza op onge veer 640 km van de hoofdstad Bogota binnengevallen. Zij ver moordden er 17 personen, vóór dat zij zich met een bedrag van ongeveer 53.000 gulden uit de voeten maakten. De eerste berichten over deze moordpartij zijn afkomstig van een gevangene, die naar een na burig dorp vluchtte, nadat de bandieten, die gekleed warén in uniformen van het (communis-,: tische) „nationale bevrijdings leger", de twee politiemannen die hem vergezelden, hadden ge dood. Dit geschiedde terwijl de rovers een autobus overvielen. Zij beschoten de bus eerst met machinegeweren en hakten daar na op de passagiers in. Onder de doden bevinden zich de burgemeester van Inza en twee kloosterzusters, die even eens als passagiers met de bus meereisden. Na de overval van de bus trok de 120 man sterke roversbende Inza binnen, waar zij de bank, het postkantoor, winkels en an dere gebouwen binnendrongen en waar zij geld roofden. ■ft ■ft door ERNST MEISTER 116) „Goddank. Iemand, die bang is wanneer hij zich gelukkig voelt, kan niet echt gelukkig zijn". „Ben jij niet bang, Klaus?" Verwonderd keek hij haar aan. „Jaik ben wel eens bang om jou. Maar niet zo erg meer, een klein beetje nog maar soms! Maar laten we er niet ver der over praten, Clara, vertel me eens, hoe gaat het met Nette- bohm? Is hij al onder behande ling?" Clara lachte. „Als wij op Net- tebohm moesten wachten, kon den we wachten tot we een ons wogen". „Is hij niet komen opdagen?" „Wel de eerste keer om een en ander te bespreken. Maar verder heeft hij het laten afweten. Ik zag het meteen al, die man was vreselijk bang". „Dus „Het was niet zo heel erg, de kliniek behandelt nu twee andere patiënten". „Gefeliciteerd. Zijn ze al be gonnen? Wanneer denk je de eerste resultaten ,te kunnen waarnemen?" „Over een paar maanden, hoop ik". „Dan zal het misschien moge lijk zijn, ook zónder de schenking je kliniek in te richten, je eigen kliniek". „Over welke schenking heb je het?", vroeg Clara verwonderd. „Wel, die van meneer Sieben- öhrl natuurlijk. Die had toch be loofd dat hij jou en mij een be drag zou geven voor onze inrich ting?" „Siebenöhrl? En dat zeg je maar zo rustig!" „Waarom zou ik me opwinden? We hebben toch niets verloren? Wat je niet hebt, kun jé immers niet verliezen?" „Dus Siebenöhrl wilde ons „Inderdaad. Uit dankbaarheid. Waarom hij ons dankbaar was, is me overigens niet duidelijk". Ze praatten samen nog een poosje over hun toekomst en het was al vrij laat toen Sevard af scheid nam. Hij dacht weer aan de Panto- pon-geschiedenis. Nu Siebenöhrl dood was had hij niet zoveel meer te vrezen, eigenlijk alleen Risa en voor haar was hij niet zo bang. Toch wilde hij wel eens weten wat dr. Hermann precies tegen haar vertéld had. Het had geen zin hem op te bellen, maar zou hij Risa Hij kon het met zichzelf niet eens worden en hij dacht eigen lijk al niet meer aan de zaak toen Risa hem opbelde. Ze kon digde zich aan met „Vereniging voor Geneeskunde", maar hij herkende haar stem terstond en het werd hem vrij onbehaaglijk om het hart. Zij had hem overi gens een heel nuchtere kwestie mee te delen, er was een kleine fout geslopen in een afrekening, maar Sevard vermoedde niet dat deze fout voor Risa een welkome aanleiding was opnieuw contact met hem te zoeken. „Hoe gaat het met u?" Hij ver meed opzettelijk haar „jij" te noemen. „Dank u, dokter", klonk het even plichtmatig. „U ook goed?" „Dat gaat wel". Opeens wist hij wat hem te doen stond, nog maals een avond met het bege rige meisje uitgaan en dan trach ten meer te weten te komen. Het ging om Clara! „Zeg, kunnen we elkaar weer eens ontmoeten?", vroeg hij met gedempte stem. „Met genoegen. Waar en wan neer u wilt, dokter". „Vanavond dan? Zoals de laat ste keer. Duidelijk?" „Natuurlijk, dokter. Ik heb het genoteerd, ik zal het niet verge ten". Na dit duistere gesprek legde Risa de hoorn neer; juffrouw Maurer, die in hetzelfde vertrek werkte, zou uit haar woorden niet hebben kunnen opmaken dat het om een rendez-vous ging. Hij viel haar dan ook niet op dat Risa zich die avond verontschul digde en een zijstraat insloeg. Daar wachtte dr. Sevard. Ze gingen dezelfde weg als de laat ste keer. In de parken vielen de eerste kastanjes van de bomen en huppelden lustig over de weg. Het begon reeds te schemeren. De dubbele rij lampen op de pro menade priemde reeds door het halfduister van de vallende avond. Toch was het alles anders dan toen. Sevard had meteen bemerkt dat Risa somber gestemd was. Zwijgend liepen ze naast elkaar voort, toen ze over de houten brug klonken de gelijkmatige schreden als een gesprek. „Waar om zeg je niets, Klaus?", sche nen haar stappen te vragen en zijn antwoord luidde: „Je bent een wonderlijk kind, Risa". „Waarom heb je me voor van avond utigenodigd, Klaus? Houd je dan werkelijk een beetje van me?" „Dat vraag ik mezelf niet meer af, al lang niet meer. Ik wil me daarin niet verdiepen. Ik wil al leen zekerheid en die zekerheid kun jij me geven, Risa". „Ik laat niet met me spelen, Klaus, die tijd is voorbij. Ik ben geen mannenspeelgoed meer. Ook niet voor jou, hoewel ik weet dat je nooit met me zult trouwen". (Wordt vervolgd.) VRIJDAG 19 MAART Terneuzen: Luxor, Theater, 8 uur: „Moord of overspel". ZATERDAG 20 MAART Axel: Het Centrum, 8 uur: „Goliath tegen de reuzen". Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Moord of overspel". Café „Kolkzicht", 7.30 uur: Prijskaarting. ZONDAG 21 MAART Axel: Het Centrum, 8 uur: „Goliath tegen de reuzen". Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 u.: „Tarzan's verborgen schat"; 5 en 8 u.: „Moord of overspel". MAANDAG 22 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Tarzan's verborgen schat.'"* DINSDAG 23 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Tarzan's verborgen schat." Alcohol, verkeer en onderwijs De Nederlandse vereniging tot bescherming van voetgangers! heeft aan haar wensen betref fende verkeersopvoeding op scho len voor V. H. M. O. het verzoek toegevoegd daarbij ook aandacht te besteden aan de invloed van alcohol op de functies. Afgezien van de vraag of alcoholgebruik op jeugdige leeftijd wel of niet voorkomt, acht de vereniging het voor de toekomstige autobestuur ders en -bestuursters, mede ge zien de snelle motorisering van de bevolking, van belang dat zij tijdig worden geïnformeerd over de aan alcoholgebruik verbonden gevaren. Zij spiegelt zich daarbij o.m. aan het feit, dat dit onder werp in de Verenigde Staten op het lesrooster verplicht is ge-- steld. De vereniging hoopt ook 0p de 23 april in de Ahoyhallen te Rot terdam te houden nationale on derwijstentoonstelling voor dit aspeot aandacht te kunnen vra- gen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2