Fractieleiders werden het niet eens RADIO EN TELEVISIE DE LEEUW VAN BASHRA Griep...? Geen overeenstemming over criteria van toelating Om de instelling van Israëlisch- Westduitse diplomatieke betrekkingen De .stakingskas' van de ANMB In Selma neergeslagen predikant James Reeb Boston overleden Nederlander wint wtenatioiaal naziekesKOErs D* VRT1* r^Ftrw Pagina 9 Twee Eindhovense wethouders verongelukt Vader en vijfjarig zoontje verdronken Dodelijk ongeval Commissie van wereldraad van kerken wil conferentie over China en Vietnam DE TOEKOMST VAN DE TUINBOUW Openbare maaltijd op 5 mei in Zwartsluis BOEREN MOETEN PROFITEREN VAN TOERISME WEST-DUITSLAND EN DE ARABISCHE LANDEN Ex-nazi in Peru verdwenen Zaterdag IS maa^fc iÖCS De fractieleiders Geertsenia (V.V.D.), Beerninlc (C.H.U.), Van der Ploeg: (K.V.P.) en Smallenbroek (A.K.P.) zijn het na een vergade ring' met informateur drs. Sehmelzer niet eens geworden over een toekomstig televisiesysteem in Nedeland. Men heeft donderdag avond acht uur tot tien voor drie in de vrijdagmorgen vergaderd. Toen verklaarde drs. Sehmelzer vrijdag op een nader te bepalen uur naar Koningin Juliana te zul len gaan om zijn bevindingen als informateur mee te delen. Hij vroeg de toegestroomde journa listen begrip te hebben vtor de positie van zichzelf en de fractie leiders, vóórdat de Koningin op de hoogte was gesteld. Het was toen duidelijk, dat het overleg als mislukt kon worden beschouwd en dat de heer Sehmelzer zijn opdracht om te onderzoeken zo snel moge1 ijk een oplossing te vinden voor de in het kabinet gerezen moeilijkheden zou gaan teruggeven. Hij zei bo vendien geen tussentijds rapport te gaan uitbrengen. ONEENS OVER ZENDTIJD VERDELING. De grote waarschijnlijkheid van een mislukking rees tot ze kerheid toen de K.V.P.-fractielei- der Van der Ploeg later namens zijn collega's verklaarde, dat geen overeenstemming werd bereikt over de zendtijdverdeling en over criteria tot toelating van nieuwe zendgemachtigden. De heer Geertsema zou vol gens de heer Van der Ploeg een vrij grote mate van zendtijd voor nieuwe gegadigden, waarbij men het niet zou moeten zoeken in aantallen van de aanhang, heb ben gevraagd. De heer Beernink heeft pogin gen in het werk gesteld om een middenweg te vinden, maar de heer SmaTenbroek was niet be reid een soepeler regeling te aan vaarden. De heer Geertsema was bereid deze voorstellen aan zijn fractie voor te leggen. De heer Beernink, zo bleek later, bepleitte weliswaar een bepaald systeem van zendtijdverde'ing en criteria, maar wilde in een wettelijke re geling de minister van O. K. en W. een brede bevoegdheid ge ven van deze regeling af te wij ken. De heer Geertsema verklaarde later, dat ten aanzien van de zenduren geen overeenstemming kon worden bereikt. Hieruit kan worden afgeleid, dat de V.V.D. geen pogingen De rechtse „Heroet" en de linkse „Verenigde Israëlische ar beiderspartij" (Mapam) hebben zich uitgesproken tegen de ves tiging van Israëlisch-Westduitse diplomatieke betrekkingen. De Israëlische radio-omroep, die dit donderdag meldde, voegde hier aan toe, dat de leidingen van deze partijen haar parlementaire fracties hebben opgedragen te gen een voorstel tot instelling meer in het werk heeft gesteld om populaire programma's, die wellicht extra attractief voor ad verteerders zouden kunnen zijn, met een extra portie uit de daar mee met rec'ame verworven gel den te honoreren. Uit de korte verklaring van de heer Van der Ploeg bleek, dat op een aantal punten overeenstem ming was bereikt, over een aan tal andere punten niet. Hij zei, dat hij met zijn collega's „een lang en goed overleg had ge voerd." TELEURGESTELD. De heer Scmelzer verklaarde eerder in sommige opzichten dankbaar te zijn voor het con structieve niveau van de bespre kingen. De heer Beernink, van wie bekend is, dat hij zeer ver met zijn bemidde'ingspogingen is gegaan, zei ronduit teleurgesteld te zijn. De CJLU.-fractieleider beant woordde de vraag of hij levens vatbaarheid zag in een coalitie van de drie christelijke partijen (76 zetels) botweg ontkennend. De heer Sehmelzer zei het van groot belang te achten de con clusies, waartoe men gekomen was, zo nauwkeurig mogelijk schriftelijk vast te leggen. De informateur zag er zeer vermoeid uit. De fractie'eiders maakten ook een afgematte in druk. „Van de financiële gang van zeiken in onze bond wordt geen geheim gemaakt". Aldus het ver slag over de jaren 1962, 1963 en 1964 van de Algemene Neder landse Bedrijfsbond voor de me taalnijverheid en de elektrotech nische industrie (A.N.M.B.) dat thans is verschenen. Dit verslag komt aan de orde op het in mei in Scheveningen te houden congres. In het verslag wordt opge merkt dat de cijfers over alle drie boekjaren die het verslag be strijkt, erin zijn opgenomen en gecontroleerd. Er wordt aan her innerd dat tegenover de leden al tijd verantwoording over het fi nanciële beleid wordt afgelegd. „Maar blijkbaar is dat niet vol doende om het sprookje van de geheime inhoud der .stakings kassen' de wereld uit te helpen. Laten we hier meteen aan toe voegen dat de .stakingskas' van de bond de weerstandskas aan het eind van deze verslag periode tegen de vijftien miljoen gulden bevatte. Een respectabel bedrag weliswaar, dat echter iets van zijn indrukwekkendheid ver liest, wanneer we na gaan re kenen welke bedragen bij het huidige loon- en salarispeil per week zouden moeten worden uit gekeerd als de bond een staking van enige omvang zou begin nen". (Adv.) 1/etofooMiS- (ft Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. Uetéïouur- o/» De Eindhovense wethouders mi. P. van 't Hof en Th. van Eupen zijn donderdagavond om streeks acht uur even voor de Nederlands-Belgische grens nabij de Bergeijkse barrière "met een personenauto in grote snelheid op een sti'staande vrachtwagen, beladen met heipalen, gereden en op slag gedood. Van de vrachtwagen drongen tien hei palen dwars door de auto. De stilstaande vrachtauto was vol gens de politie verlicht. Er heerst in Eindhoven en niet in het minst bij burgemeester ir. Witte grote verslagenheid om trent het tragisch ongeval. De heer Van Eupen, die 55 jaar was, is sinds 1949 lid van de raad in Eindhoven; vanaf 3953 wethouder. Hij beheerde de portefeuille voor onderwijs en cultuur. Mr. P. van 't Hof, 45 jaar oud en geboren in Rotterdam, was wethouder van de bedrijven. De heer Th. B. M. van Eupen was sinds 17 september 1963 voor de K.V.P. lid van de Tweede Kamer. Hij was officier in de or de van Oranje-Nassau. In een met water gevulde leemput is donderdagmiddag omstreeks vijf uur de 37-jarige P. van Oefelen uit Ossendrecht met vijfjarig zoontje Jacobus verdronken. Het kind was met een evenoud vriendje met zijn vader meege gaan naar het terrein van de steenfabriek, waar de man leem moest laden. Tijdens het laden speelden de kinderen een paar honderd meter verder. Op een gegeven moment is de vijfjarige Jacobus van het ongeveer 3% meter hoge talud gevallen }n de leemput De vader, die door het vriendje direct werd gewaar schuwd, liet zich van het talud glijden en sprong zijn kind na. Hij slaagde er wel in het kind te grijpen, doch kon zich niet in vei- ligheid stellen. Ook het inmiddels door het vriendje gewaarschuw de fabriekspersoneel kon in de diepe leemput niets uitrichten. De rijkspo'itie heeft later beide stoffelijke overschotten opge- dregd. Donderdagmiddag omstreeks zes uur is de zevenjarige Sape Kuiken uti Tzummarsum bij een ongeval om het leven gekomen. Het jongetje was met een vriend je aan het spelen bij de veehou der A. Zwart.. Toen de melkwa gen kwam, greep de jongen de wagen vast, liet poltseling ech ter los en werd overreden. Het joogetje was op slag dood. van deze betrekkingen te stem men. De Heroet-partij beschikt in de knesseth, de Israëlische volks vertegenwoordiging, over 17 en de Mapam over negen stemmen. De knesseth telt 120 leden. De Mapai-partij waarvan ook de Israëlische eerste minister Esjkol deel uitmaakti en die 42 vertegenwoordigers in de knes seth heeft, heeft zich kortgele den uitgesproken voor instel ling van officiële betrekkingen tussen de bondsrepubliek en Is raël. De commisie voor internatio nale zaken van de Wereldraad van Kerken heeft zich uitgespro ken voor het houden van onmid dellijke besprekingen over Viet nam en over de toetreding van China tot de Ver. Naties. In een verklaring zegt de com missie onder meer, dat militaire maatregelen het gevaar van een oorlog doen toenemen en kritiek van de wereldopinie en in het bijzonder de publieke mening in Azië uitlokken. Op beide partijen wordt een beroep gedaan hun „valse trots" te laten varen. In de verklaring wordt gewe zen op de „rampzalige" omstan digheid van de afwezigheid van de Chinese volksrepubliek in de Verenigde Naties. De instand houding van een kunstmatige isolatie van 700 miljoen mensen, aldus de verklaring, zou zeer wel kunnen bijdragen tot het stijven van de onverzoenlijkheid van de werkelijk aan de macht zijnde regering. De verklaring is getekend door de leiders van de commissie, de Engelsman sir Kenneth Grubb en de Amerikaan Frederick Nol- de. De Wereldraad van Kerken, die in Genève zetelt, omvat meer dan 200 protestantse, orthodoxe en angelicaanse kerken in 80 landen met hondrden miljoenen lidmaten. Eén van de drie blanke gees telijken, die dinsdag in Selma door een groep bestrijders van de rassengelijkheid werden mis handeld, is donderdagavond overleden. Het is de 38-jarige predikant James Reeb Boston, vader van vier kinderen, die naar Selma was gekomen om mee te doen aan de betogingen voor gelijke burgerrechten. Nadat woensdag in verband met deze aanslag, die zich voor deed toen de geestelijken door In de donderdagmiddag te Naaldwijk gehouden algemene vergadering van de bond West- land, de organisatie der elf vei lingen in het Westland, heeft de voorzitter de heer L. J. Barend- se uit Poeldijk in zijn openings rede verklaard de toekomst van de tuinbouw niet donker in te zien, mits men bereid is alles te doen wat mogelijk is om de positie te versterken. Hij wees op de noodzaak diverse verbete ringen in de bedrijven aan te brengen want dit zal nodig zijn om het Westland als belangrijk tuinbouwcentra te handhaven. Zwartsluis in noordwest-Over ijssel zal het bevrijdingsfeest op 5 mei op bijzondere wijze vie ren. In de grote hal van de auto busonderneming de „Noordwest Hoek" zal namelijk een open bare maaltijd worden gehouden, waar „meat and vegetables" zal worden opgediend, in precies dezelfde samenstelling als het werd bereid door de kok van de Canadese troepen in de eerste dagen van de bevrijding in mei 1945. De maaltijd op 5 mei zal worden bereid door koks van de Johannes Post kazerne te Steen- wijkerwold en in de hal zullen de porties worden gedistribu eerd door de heer Adam Schring, die dat ook 20 jaar geleden deed. De maaltijd wordt georgani seerd door het plaatselijk oranje comité en het gemeentebestuur. Verwacht wordt dat vrijwel ge heel Zwartsluis aan deze maal tijd zal aanzitten. de negerwijk van Selma wan delden, de politie drie personen had gearresteerd, werd donder dag een vierde arrestatie ver richt Ook deze arrestant was een blanke. Reeb liep bjj de mishandeling ernstig hoofdletsel op. President Johnson heeft tele fonisch aan de weduwe van Reeb zijn deelneming betuigd. Hjj onderbrak hiervoor een bij eenkomst met leden van het huis van afgevaardigden toen hij van het overlijden in kennis werd gesteld. Ook mevrouw Johnson en vice-president Humphrey condoleerden mevrouw Reeb. De gouverneur van Alaska, William Egan, zei donderdag avond in Washington dat hij een telegram gestuurd had aan gou verneur Wallace van Alabama, met de volgende inhoud: „Uit de grond van mijn hart, George Wallace, ben ik van mening dat u meer schuld hebt dan degenen die de wapens hanteerden waar mee James J. Reeb werd ver moord. Wanneer uw dag van oordeel komt, hoop ik dat God, in zijn oneindige goedheid, een manier weet te vinden om uw ziel genade te verlenen". Het toerisme naar de drukke recreatiegebieden zal de komen de 20 jaren met de helft toe nemen. De boer moet zich hier bij aanpassen en klinkende munt trachten te slaan uit de verhuur van kamers en zomerhuisjes. Dit zei drs. D. H. Franssens, adjunct secretaris van de landelijke com missie grondgebruik van het landbouwschap op de woensdag in Arnhem gehouden algemene vergadering van de r.-k. boeren- en tuindersbond. De stedelingen hebben, zo vervolgde hij, het platteland ontdekt en leren liefhebben, terwijl in dezelfde periode de boerenstand steeds meer verstedelijkt. Zo komen beide volksgroepen steeds dich ter bijeen. KERK TE KOOP" William Richards, een aannemer, die zich uit de zaken had te ruggetrokken, had te Poole, in Zuid-Engeland, een kerk ge bouwd „om uiting te geven aan mijn dankbaarheid voor alles, dat God voor mij heeft gedaan". De kerk werd in no vember 1964 in dienst geno men en de openingsdienst werd door een honderdtal mensen bijgewoond. Doch de dienst, die vier weken geleden werd gehouden, werd slechts door de heer Richards en zijn gezin bijgewoond. De kerk zal nu, hetzij onders hands, hetzij in het openbaar, worden verkocht. In adver tenties, waarin dit werd mede gedeeld, is verklaard dat het kerkgebouw tot een warenhuis kan worden verbouwd. Hei commentaar van Jiichards luidt: „Dit is een bittere te leurstelling voor mij. Ik ge loof dat de mensen in Poole en omgeving God de rug heb ben toegekeerd". De Nederlandse organist Char les de Wolff heeft het interna tionaal concours voor jonge ver tolkers van muziek van onze tijd gewonnen, dat gedurende de af gelopen dagen in Utrecht is ge houden en waaraan 56 jonge musici uit Nederland, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Polen, Tsjecho-Slowakije, Ame rika, Australië, Israël, Finland en Spanje hebben deelgenomen. De stichting Gaudeamus had het concours weer voorbereid in samenwerking met het Utrecht se conservatorium. De uitslag van de internatio nale jury was als volgt: De eerste prijs van de heer De Wolff is een bedrag van 3.000 (de Europaprijs), beschikbaar gesteld door de Fondation Euro- peënne de la Culture. De twee de prijs 1500) was voor de Finse slagwerker Rainer Kuis- ma, de derde prijs 1000) voor de Duitse pianist Norbert Gross- mann, de vierde prijs 750) voor de Amerikaanse pianist James Avery en de vijfde prijs (ƒ375) voor de Nederlandse pia niste Chaia Gerstein. De prijzen werden na afloop van het concert uitgereikt dooi de heer W. A. F. Maas, plaats vervangend voorzitter van de stichting Gaudeamus, die de door een gemeenteraadszitting verhinderde burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ra- nitz, verving. President Bourguiba van Tune sië heeft donderdag op een pers conferentie in Beiroet gezegd dat een verbreken van de diploma tieke betrekkingen met West- Duitsland de Arabische landen duurder zal komen te staan dan Bonn. „Tunesië zal het stand punt aannemen waartoe op de komende conferentie van minis ters van buitenlandse zaken, in Cairo zal worden besloten. Maar ik moet wel zeggen dat West- Duitsland niet zal sterven wan neer wij met dat land breken", zei hij. 114) Ze waren boven aan de trap gekomen toen Agua zijn hand verschrikt op Rassi's arm legde. „Ik heb een domheid begaan", zei hij nadenkend. „Ik heb Aram zijn zwaard laten behouden". „Wat zou dat? De tralies zijn sterk genoeg." „Hij is handig", zei de hage dis. „We mogen geen risico lopen." Hij legde zijn vinger langs zijn neus. „Gesteld dat hij toch los weet te breken?" Rassi barste los. „Ik denk er niet aan om die ellendige trap nog eens af te dalen. Bovendien hebben we haast. „Geef mij die sleutel!" zei Agua rustig. „Ik neem hem zijn zwaard af en En nadat Rassi hem na een korte aarzeling de sleutel overhandigd had, daalde de hagedis voor de tweede maal de trap af. De flambouw walmde laag en wierp zijn schaduw spo- kig langs de wand toen hij het traliehek ontsloot. Aram kreun de zacht en scheen op het punt ontmoet u boven. Op dia manier i om uit zijn bewustalooshaid te verspillen we geen tijd". I ontwaken. i Een ogenblik aarzelde Agua. Toen wierp hij een snelle blik naar de trap, knielde naast zijn meester neer en begon diens sla pen te betten met water uit een gebroken waterkruik, terwijl zijn gezicht de angstige uitdrukking droeg van een bezorgd vader aan het ziekbed van zijn zoon, ZONDAG 14 MAART 1965 HILVERSUM I: 8.00 Nieuws, sportmeded. en soc. strijdlied: 8.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer, gevar. pro gramma; 9.45 Geestelijk leven, toespraak; 10.00 Stereo: Instr. ensemble: oude muz.; 10.30 Ad rem, quiz; 10.50 Klass. gram.; 11.25 Boeketje romantiek, liedies en proza; 12.00 Lichte muziek kaleidoscoop; 13.00 Nws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Knipperlicht, progr. voor alle weggebruikers; 14.00 Klankom- rankte levens, muzikale biogra fie; 15.00 Stereo: Strijkkwartet: klass. muz.; 16.00 Koste(r)iijk rendez-vous, cabaret; 16.30 Sportrevue; 17.00 Dansmuziek voor tieners; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportuitsl.; 18.05 Marathonrep. en beschou wingen van sportevenementen; 18.30 Na verloop van tijd, lezing: 18.45 Parlando; 19.30 Korte Doopsgezinde kerkdienst; 20.00 Nws; 20.05 Promenade oi'kest en solist; 20.45 Weet ik veel, wed strijd in kennis; 21.00 Licht en semble met solisten; 21.30 De wereld van Barend Bargerbeer, hoorspel (VI)22.05 Duetten voor twee baritons; 22.30 Nws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Franse chansons; 23.30 Stereo: Amuse- mentsmuz.; 23-5524.00 Nws. HILVERSUM II; 8.00 Nieuws; 8.15 Klass. pianospel (gr.); 8.25 Inl. hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Klass. gram.; 9.45 Nws; 10.00 Chr. geref. kerkdienst; 11.15 Me daillon, klankrijk portret aan de hand van wetenswaardige feiten uit de muziekgeschiedenis; 12.10 Boekbespr.; 12.20 Musette en semble; 12.30 Nws; 12.35 Buitenl. comm.; 12.45 Meded. of gram.: 12.50 De drie musketiers, licht progr.; 13.10 De springplank: jonge artiesten; 13 30 Voor de jeugd; 14.00 Radio filh. orkest en solist: semi-klass. werken; 14.50 Klass. gram.; 15.00 De hand aan de ploeg, lezing; 15.05 Marathon: lichte gram. en sportrep. (16.25 - 16.30 Toto-uitslagen); 16.30 Ge wijde muz.; 17.00 Ned. herv. kerkdienst; 18.00 Oecum, nws; 18.10 Zingt het voorbedachte lied: bespreking van kerkmuz.; 18.30 Kerk in stedelijk perspectief, klankbeeld; 18.45 Gram.; 18.50 Actualiteiten van het kerkelijk erf; 19.00 De open deur, veertien daagse rubriek; 19.30 Veel ge vraagde gewijde muz. (gr.)20 00 Nws; 20.07 Reflex, meditatie: 20.15 Int. volksliederen; 20.40 Staatsgeheim, luisterspel (1) 21.20 Altviool en piano: semi- klass. muz.; 21.45 Radio kamer orkest: semi-klass. muz. (opn.); 22.05 Wissewassen..., licht pro gramma; 22.25 Boekbesm'.; 22.30 Nws; 22.40 Epiloog; 22.50 Instr. ensemble: licht-klass. muz.; 23.10 Muziek van de lage landen, mu zikale lezing; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws; 12.03 Satirisch progr.; 12.55 Pro- gramma-overz- en ber. vnor de schippers; 13.00 Nws; 13.20 Voor de soldaten; 14.00 Nws; 14.03 Opera- en belcantoconcert; 15.30 Snortprogr. en gram. (17.00 en 18.00 Nws); 18.30 Kath. godsd. uitz.; 19.00 Nws; 19-40 Lichte orkestmuz.: 20.00 Orkestmuz. en zang; 22.00 Nws en berichten; 22.15 Lichte muz.; 23.00 Nws: 23.05 Stemmig gemengd avond- progr.: klass. muz.; 23.552400 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I; 16.00—16.55 Biljarten: Europees kamp. 47/1 te Apeldoorn; 17.00 Ned. herv. kerkdienst; 18.00 Biljarten: Europees kamp. 47/1 te Apel doorn; 18.30 Eurovisie; IJshocky: Europese en wereldkamp. in Tampere in Finland: Rusland- Canada; 20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld; 20.30 Memoran dum van een dokter, tv-spel (3); 21.20 Hoe bestaat 't, populair- wetenschappelijk progr.; 21.45 Onder 4 ogen, interview; 22.10 Gerichte klank: cantatevereni- ging, instrumentaal ensemble en solistenkwartet: geestelijke liede ren; 22.2522.30 Journaal. NEDERLAND II: 19.30 Robin son Crusoë, tv-feuilleton voor de jeugd; 20.00 Journaal; 20.05 Tom Ewell show; 20.30 Festival: ru briek van korte films; 21.20 Tan den met geheimen, spionagefilm; 22.1522.30 Sport in beeld. BELGIË (VI.)11.00—11.40 H. Mis vanuit Putkapei-Welsele; 14.30 De Flintstones, tekenfilm; 14!55 Vier in de storm, avontu renfilm voor de jeugd; 16.10 So listen van de opera van Sofia Bulgaarse volksliederen; 16.30 Eurovisie vanuit Frankrijk: rep. wielerwedstrijd ParijsNice: 16.50 Eurovisie vanuit Finland wereldkamp. ijshockey: 18-40 Soortuitslagen: 18.45 Voor de kinderen; 19.05 De kinderen van de Zoutkreek, tv-feuilleton; 19.30 Betoverende melodieën, variété programma; 19.55 Weerberichten en mededelingen; 20.00 Journaal. 20.15 Sportprogramma; 20.45 Zes jonge meisies te huwen, soeel- film; 22.10 Diapason, klankbeeld; 22.35 Journaal. MAANDAG 15 MAART 1965 HILVERSUM I: 7.00 Nws, och- tendgym. en soc. strijdlied; 7.20 Lichte gram. (7.25 Van de voor- pag.)8.00 Nws en soc. strijdlied; 8.13 Lichte gram.; 8.50 Ochtend- gym. voor de vrouw; 9.00 Franse kamermuz. (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Kleur bekennen, overdenking; 10.00 Voor de huis vrouw; 11.00 Nws; 11.02 Voor dracht; 11.32 Ned. orkestwerken (gr.ii 12.00 Licht instr. trio; 12.22 Voor het platteland; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12-30 Lich te gram.; 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Elektr. orgelspel: lichte muz.; 13.45 Wikken en wegen, lezing; 14.00 Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lezing; 14.30 Dit is uw leven; 15.30 Viool en piano: moderne muz.; 16.00 Nws; 16.02 Sociëteit zestig minuten voor boven de zestig; 17.00 Oude liedjes; 17.15 Klass. gram.; 17.30 Streekuitzending; 17.50 Militair comm.; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.25 Licht instr. trio; 18-50 Lich te gram.; 19.00 Onder de afwas, licht progr.; 19.30 Pari. overz.; 19.45 Overheidsvoorl.: Den Haag aan de lijn; 20.00 Nws; 20.05 Stereo: Licht ensemble, met zangsolisten; 20.30 Etherforum; 21.05 Klein gedrukt; 21.25 Het hangt aan de muur, spel van twintig vragen; 21-45 Stereo; Radio filh. orkest en zangsoliste: klass. en moderne muz. In de pauze: 22.25 Act.; 22.30—22.40 Nws; 23.15 Lichte gram.; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Dagope ning; 7.10 Oude kamermuz. (gr.); 7.20 Sportuitslagen van zaterdag; 7.30 Nws en SOS-ber.: 7.40 Ra diokrant; 7.55 Lichte gram.: S.10 Gewijde muz. (gr.); 8.30 Nws; 8.40 Stereo: Lichte orkestmuz. (gr.)9.00 Verzoekprogr. voor de zieken; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Rondom het woord: theol. etherleergang; 11.05 Lichte gram.; 12.00 Lichte orkestmuz. en zangsoliste; 12.22 Voor boer en tuinder; 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.40 Variant; lichte muz. en rep.; 13.30 Licht instr. kwartet; 13.50 Lichte gram.' 14.05 Schoolradio; 14.30 Moderne kamermuz. opn.); 15.00 Als de kat van huis is...; 15.30 Berlijns kamerorkest: klass. muz. (gr.); 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Vocaal ensemble: geestelijke lie deren; 16.50 Cello-rechal: moder ne muz. (gr.); 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram. voor de tie ners 17-50 Overheidsvoorl.: Ooe- ratie Gwamba in Suriname; 18.00 Marinierskapel der Kon. Marine; 18.20 Uitz. P.v.d.A.; 18.30 Klass. gram.; 18.50 Openbaar kunstbe zit- 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19 30 Stereoj Lichte orkestmuz. (opn.); 19.5^ Op de man af, praatie; 20 00 Lichte orkestmuz.; 20.20 Ka- roethamma en de zee: hoorsoel; 2100 Klass. en moderne orkest muz. (gr.)21.30 Viool en piano; klass. muz. (sr.); 21.50 Wereld- panorama; 22.00 Vocaal- en in strumentaal ensemble: Zuïdafri- kaanse volksliedjes; 22.20 Boek- bespr.- 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Show-schouws muzikaal klankbeeld; 23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.08 Voor de land bouw; 12.15 Gevar. muz. (12.25 Weerber.); 12.50 Beursber. en progr.overz.; 13.00 Nws; 13-20 Kamermuz.; 14.00 Nws; J4.03 Schoolradio (15 00 Nws)1.i.4d Gram.; 16.00 Nws; 16.03 Beurs ber.; 16.09 Progr. voor de zieken; 17.00 Nws; 17.15 Gevar. muz.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de solda ten- 18.28 Paardesportber.; 18.30 Gram.; 18.45 Sportkron.; 1S.52 Gram.; 19.00 Nws, radiokron. en corresp. uit Ned.; 19.40 Volks- muz.; 20.00 Nieuwe gram. voor de teenagers en twens; 20.45 Ka mermuz.; 22.00 Nws en Jen; 22.15 In en om de opera; 22.35 Gram.- 22.45 De zeven kunsten; 23 00 Nws; 23.05 Jazzmuz.; 23.30 Gevar. muz.; 23.55 Nws; 24.00— 0.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 19.00 Nws; 19.01 Barend de Beer; 19.06 Ken merk, het veertiendaags journaal van de kerken; 19.35 Huckleber ry Hound, tv-film; 20.00 Jour naal en weeroverzicht; 20.20 Uitz. van de Boerenpartij; 20.30 Een kleine draaimolen, speelfilm (alle leeftijden); 22.00 De eerste we reldoorlog, documentaire (1); 22.2522.30 Journaal. NEDERLAND II20.00 Nws in het kort; 20.01 Waauw: gedanste hit-parade; 20.25 De eerste eeu wen van het christendom, docu mentair programma (3); 20.50 Amsterdams Kunstmaandorkest en solisten; 21.30 Vrouwenleven, serie monologen voor vrouwen: sociaal geweten; 21.5022.10 On ze man in Washington. BELGIË (VI.)14.05—15.15 Schooltelevisie; 19.00 Zandman nétje; 19.05 Internationale jeugd- kroniek; 19.25 Tienerklanken: programma voor de jeugd; 19.55 De weerman: 20.00 TV-meuws; 20.30 Der Biberpelz, bliisoel; 22.10 In de spiegel van de kunst: De wassende maan, een serie uit zendingen over het contact tus sen de oosterse- en westerse be schaving; 22.40 Journaal. De politie in Peru zoekt op het ogenblik naar een voormalige nazi, Hermann Fischer, die vol gens diens familie reeds enige weken wordt vermist. De 59- jarige, uit Hamburg afkomstige, Fischer arriveerde na de tweede wereldoorlog in Peru, waar hij een landbouwbedrijf begon. Men denkt aan de mogelijkheid, dat hij het slachtoffer is geworden van een organisatie die jacht maakt op voormalige oorlogs misdadigers.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 9