Gemeenteraad van Terneuzen Nü bestellen PYTTERSEN'S VAN DE SANDE Begin april verschijnt NEDERLANDSE ALMANAK 1965 Zaterdag 13 maart 1905 DE VRTfE ZEFUW 11 gehouden op vrijdag 26 februari 1965, te 19.30 uur MEER UITGETROKKEN VOOR DE BRITSE MARINE MAANEROSIE Veroordeling met gelukkig gevolg Boekhandel Aanwezig: Voorzitter: Mr. H. Rijpstra. Wethouders: M. de Vos en H. A. M. A. de Meijer. Raadsleden: A. Ramondt, R. Hol, P. J. Huijbrecht, mevr. E. DoomsOrtelee, J. M. Hamelink, H. A. Brakman, C. J. Compiet, W J. Wete- rings, J. A. de Feijter, D. Waverijn, D. M. Ollebek en F. Dieleman Secretaris: A. J. van Pagee. Afwezig met kennisgeving: de heer M. van Lan- gevelde, wegens ziekte, en de heer P. Fijn van Draat, in verband met zijn verhuizing. De Voorzitter: Mevrouw, mijne heren, leden van de raad, ik heet U allen hartelijk welkom. Bericht van verhindering is binnengekomen van de heer Van Langevelde, wegens ziekte, en van de heer Fijn van Draat in verband met zijn verhuizing. Alvorens met de agenda te beginnen zou ik graag enkele woorden tot U wilen richten. De voorbereiding voor de vorige raadsvergade ring deed mij de vraag stellen of in die bijeen komst van uw college stil gestaan moest worden bij het overlijden van de Engelse Staatsman Sir Winston Churchill. Een sterk lichaam hield de strijd met de dood langer vol dan mensen ver wachtten, maar zondag 24 januari 1965 overleed h«. In grote erkentelijkheid zullen wij gedenken, wat hij voor ons volk en voor ons allen individueel heeft betekend en onze generatie zal zich blijvend verplicht weten jegens deze grote historische figuur, die op onnavolgbare wijze voor de demo cratie en daarin voor de vrijheid van verdrukten heeft gestreden. In dankbaarheid voor zijn verdienstelijk werk en nog bepaald by zijn indrukwekkende begrafe nis, werd onze provincie getroffen door het over lijden van haar Commissaris der Koningin, Jonk heer De Casembroot, die in zijn menselijkheid en liefde voor de provincie Zeeland ook voor onze gemeente veel betekende. Zijn nagedachtenis zal ongetwijfeld ook bij uw college in hoge eer ge houden worden. In. de vroege morgen, voorafgegaan aan de dag van zijn begrafenis, bereikte ons het ontstellende bericht van het verscheiden van het raadslid Jo hannes Cornelis Bleijenberg. De laatste vergadering nog gaf hij blijk van zijn intense belangstelling voor het wel en wee van onze gemeente. Wij wisten, dat de ontwikkeling van Terneuzen hem na aan het hart lag. Wanneer hij daarbij in het bijzonder dacht aan de toekomst van Sluiskil, wilde hij dit steeds doen in het verband van het grote geheel. De heer Bleijenberg was m.i. een raadslid, dat tot de meest geïnteresseerden van uw college ge rekend mocht worden. Hij had een sterke per soonlijke inzet, bestudeerde zijn stukken, gaf blijk van een goed inzicht, wilde constructief denken en paste ook overigens in de sfeer van uw college goed. Gevoelens van oprecht medeleven gaan uit naar zijn diep beproefde vrouw en kinderen. De hf er Bleijenberg wist zich gedragen door een sterke persoonlijke overtuiging, gegrondvest in het geloof,'dat hij beleed, niet alleen in de binnen kamer, maar ook daarbuiten. Moge God zijn gezin in deze moeilijke dagen, maar ook daarna, nabij zijn. Mjjn woorden van droeve inhoud besluitend, verzoek ik U met mij een ogenblik te gedenken de genen, die in deze korte tijd van ons zijn heenge gaan en die wij node missen. Een eventuele stemming, mevrouw, mijne heren, zal aanvangen bij no. 1, dat is in dit geval de heer Ramondt. 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 21 januari 1965. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wor den deze notulen vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit van 17 december 1964 inzake aankoop van het perceel Cats- polderdijk 12; b. besluiten van burgemeester en wethouders tot het verlenen van gemeente-garantie als bedoeld in het Besluit bevordering eigen- woningbezit; c. brieven van de commissie van advies ingevol ge de Algemene Bijstandswet inzake de ver ordening betreffende de taak en de werk wijze van deze commissie en de verordening betreffende de behandeling van aanvragen om bijstand en de behandeling van bezwaar schriften; d. controle-rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten; e. besluiten van Gedeputeerde Staten van Zee land tot vaststelling van de gemeente-reke ning 1960 en de rekeningen 1960 van het Woningbedrijf, het Grondbedrijf en de Ge meentelijke Dienst voor Maatschappelijke Zorg; f. begrotingswijzigingen 1963, 1964 en 1965, be groting 1965 en rekening 1963 van de A- Kring Zeeland-c der Bescherming Bevolking; g. jaarverslag 1964 van Centraal Bouw- en Wo ningtoezicht en Dienst van Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen h. begroting 1965 van de Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen; i. jaarverslag 1964 van de Commissie tot wering van schoolverzuim Terneuzen (kom). Zonder bespreking en hoofdelijke stemming worden bovenvermelde ingekomen stukken, voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot benoeming wegens periodieke aftreding van een Ud van het college van curatoren en van twee leden van de oommissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Aftre dend Bfln respectievelijk de heren Mr. H. Rijpstra, Drs. P. A. Neeteson en 3. P. Visser, allen herkiesbaar. D« ingediende aanbevelingen luiden: A, College van curatoren: Mr. H. Rijpstra; S. H. A. M. A. de Meijer. B, Commissie van toezicht op |iet M. O.: E Drs. P. A. Neeteson; 2. H. F. Kok. C, nnminlide van toezicht op het M. O.: 1. I. P. Visser; g. P. Fijn van Draat. De Voorzitter: Ik stel voor, dat wij eerst stem men over de aanbeveling voor het college van curatoren. Ik verzoek de heren Weterings en De Feijter met mij het stembureau te willen vormen. Uitgebracht worden 14 stemmen, alle op de heer Mr. H. Rijpstra. De heer Rijpstra is benoemd. De Voorzitter: Ik dank U zeer. Graag aanvaard ik deze benoeming, onder dankzegging voor het in mij gestelde vertrouwen. Bij de stemming inzake de benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het m. o. worden 14 stemmen uitgebracht, alle op de heer Drs. P. A. Neeteson. De heer Drs. P. A. Neeteson is benoemd. Bij de volgende stemming inzake de benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het m. o. worden 14 stemmen uitgebracht, waarvan 13 op de heer J. P. Visser en 1 op de heer P. Fijn van Draat. De heer J. P. Visser is benoemd. De Voorzitter: Ik dank het stembureau voor de medewerking. 4. Idem tot aankoop van gronden gelegen in het uitbreidingsplan „Sluiskil". Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 5. Idem tot aankoop van de percelen Baandijk 42 en 91. De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, ik wil over de aankoop van deze percelen nu niet nader spreken, maar ik zou het op prijs stellen als U bij een volgende aankoop de financiële commissie bij elkaar riep om in deze commissie door U geïn formeerd te worden over de wijze waarop de be dragen in de schattingsrapporten tot stand komen, en, indien het nodig is, daarover te discussiëren. Ik ben er niet meer van overtuigd, dat dit op de juiste wijze gebeurt. De Voorzitter: Ik zeg U toe, dat wij daarmee graag rekening zullen houden, mijnheer Huij brecht. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 6. Idem tot aankooo van het perceel Coegors- straat 1 te Sluiskil. De Voorzitter: Ik neem aan, dat U daarover het zelfde zoudt willen zeggen, mijnheer Huijbrecht. De heer Huijbrecht: In het algemeen wel, mijn heer de voorzitter. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten, 7. Voorstel van burgemeester en wethouders tot verkoop van grond in het exploitatieplan „Zuidpolder" aan: A. de Woningbouwvereniging „Werkmans- belang"; B. Van Vliet en Van Dulst's Bouwbedrijf N.V.; C. Oliehandel M. J. de Footer. De heer Weterings: Mijnheer de Voorzitter, ik zou in verband met de punten A. en B. willen op merken, dat wij een aanvullende nota hebben ge kregen, waaromtrent wij in het duister tasten aan gaande de prijzen. Wij weten niet welke grond het is, van 21,of van 100, De heer De Meijer: Hierin zit geen verandering van de kostprijs, maar alleen uitbreiding van de verkochte oppervlakte. Er is nl. verkocht en bloc, uitgerekend in zoveel percelen voor dit soort wo ningen, zoveel percelen voor dat soort. Deze extra grond is grond die oorspronkelijk voorzien was als stukjes publiek groen, doch die om onderhouds-technische redenen tamelijk onge lukkig gelegen waren; zij konden b.v. niet meer machinaal gemaaid warden. Het is beter hieraan in plaats van openbaar groen de bestemming tuin te geven. Dit heeft een zekere uitbreiding van de tuinen tot gevolg, waarbij het onderhoud van die tuinen door de bewoners zal geschieden. Het gehele be drag van de verkoop wordt er niet door aangetast. Ook in het exploitatieplan wordt hierdoor geen wijziging gebracht. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 8. Idem tot het verlenen van grond- en bouw- voorschotten aan de Woningbouwvereniging „Werkmansbelang" voor de bouw van 344 woningwetwoningen. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 9. Idem tot onderhandse aanbesteding van de reconstructie van de riolering ln de Piers- senspolderstraat met bijkomende werken. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10. Idem tot het verlenen van medewerking tot aansluiting van de percelen P 142 t/m 146 op het elektriciteitsnet. De heer Weterings: Deze percelen zijn toch ge legen in de Bontepolder, mijnheer de voorzitter? In een van de ter inzage gelegde brieven stond namelijk Pierssenspolderstraat. De Voorzitter: Inderdaad zijn deze gelegen in de Bontepolder, mijnheer Weterings. De heer Hamelink: Er is deze keer geen teke ning bij. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 11. Idem tot vaststelling van het beschikbaar te stellen bedrag per leerling over 1965 voor de scholen voor openbaar G. E. O. en -U. E. O. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 12. Idem tot vaststelling van het beschikbaar te stellen bedrag per leerling over 1965 voor de scholen voor bijzonder V. G. E. O. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 13. Idem tot vaststelling van het in 1905 te geven aantal lesuren vakonderwijs aan de school voor openbaar U. E. O. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 14. Idem tot wijziging van het raadsbesluit van 5 september 1963 inzake het onderwijs in lichamelijke oefening aan de lagere scholen. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 15. Idem tot het verlenen van medewerking ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Vereniging voor Christe lijk Kleuteronderwijs te Driewegen. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 16. Idem inzake uitbreiding van het leerplan van de Eandbouwhuishondschool alhier. Mevr. DoornsOrtelee: Mijnheer de voorzitter, onze fractie juicht het toe dat er aan de Land- bouwhuishoudschool een cursus zal worden ver zorgd voor bejaardenhelpsters. Deze cursus betreft een 2-jarige cursus, en wij hopen dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om hier aan deel te nemen. De Voorzitter: Ik dank U zeer, mevrouw Doorns, dat is ook onze wens. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 17. Idem tot het verlenen van medewerking ter zake van de viering van Koninginnedag en bevrijdingsdag in 1965. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, met het col lege van burgemeester en wethouders is ook onze fractie zéér erkentelijk jegens hen, die niet alleen het initiatief hebben genomen, doch tevens zich hebben willen belasten met de organistatie van de feestelijkheden ter gelegenheid van de a.s. ver jaardag van H. M. de Koningin en van de herden king van de bevrijding op 4 en 5 mei a.s. Gezien het reeds gepubliceerde voorlopige pro gramma, is ook naar ons gevoelen de verwachting gewettigd, dat de bevolking van Terneuzen een aantrekkelijk programma zal kunnen worden ge boden. En wie weet wat men nog in het vat heeft Reeds meerdere malen hebben ingezetenen, het zij via ingezonden stukken in de krant of ander zijds, hun misnoegen kenbaar gemaakt over het feit dat er op dergelijke herdenkingsdagen zo wei nig in onze veste viel te beleven. Bij een organisatie als de onderwerpelijke, komt nogal het een en ander te kijken. Het is dan ook duidelijk dat de organisatoren onder het motto „alle hens aan dek" een dringend beroep doen op de bevolking om medewerking te verlenen. En nu kunnen, dunkt ons, in het bijzonder zij, die voorheen van hun misnoegen hebben blijk ge geven, eens tonen dat zij het niet alleen bij woor den laten, doch voor 100 hun medewerking wil len verlenen. Want wil een en ander slagen, dan moge het duidelijk zijn dat de organisatoren moe ten kunnen rekenen op de steun van de gehele bevolking. Dat de financiën hier een hartig woord je meespreken ligt voor de hand. Onze fractie gaat er mee akkoord dat de aan de gemeente gevraagde garantie, alsmede de subsidie, wordt verleend, doch spreekt tevens de verwach ting uit, dat ook de bevolking en het bedrijfsleven zich van hun goede zijde zullen laten kennen. Indien dit het geval zou mogen zijn, dan zullen de organisatoren niet in hun verwachtingen wor den beschaamd. Alleen eendrachtige samenwerking zal hun in staat stellen een feest te organiseren waarover hopelijk nog lange tijd zal kunnen wor den nagekaart. De Voorzitter: Ik dank U, mijnheer Hol. De heer Weterings: Ik wil, wat de heer Hol ge zegd heeft, dik onderstrepen. Ik heb hierover deze week al meermalen een geluid laten horen en ik moet zeggen, dat ik dankbaar hen dat het initia tief nu genomen is en hoop dat men erin zal slagen een behoorlijk feest te organiseren. De heer Dieleman: Ik heb bezwaar tegen het voorstel. Ik ben er niet tegen om op gepaste wijze te herdenken dat ons land 20 jaar geleden bevrijd is, maar ik wou het op heel andere wijze vieren. Ik wil daarom tegenstemmen. De heer De Feijter: Ik wou onderstrepen wat de heren Weterings en Hol naar voren hebben ge bracht. Wij hebben ook de begroting van inkom sten en uitgaven gelezen, die de commissie hier voor heeft opgesteld en hiermede kunnen wij wel instemmen. De heer Ramondt: De woorden van de heren De Feijter en Hol wil ik onderschrijven en ik zou hier bij een hint willen richten tot de middenstand, dat deze inderdaad zijn taak ziet om een bijdrage te leveren en het welslagen van het feest in deze dagen mede te stimuleren. De Voorzitter: Ik dank U, mijnheer Ramondt. Ik neem aan dat, wanneer de heer Hol spreekt over „wat in het vat zit", hij dat figuurlijk bedoeld heeft. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten, waarbij de heer Dieleman ge acht wordt te hebben tegengestemd. 18. Idem inzake het treffen van salaris-maat regelen voor 1965 ten behoeve van het ge meente-personeel. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 19. Idem tot verhoging van het kasgeldlimiet voor het eerste kwartaal 1965. De heer Hol: Mijnheer de voorzitter, denkt men met deze verhoging toe te komen? De heer De Meijer: Ik durf dat niet te garan deren, mijnheer Hol. U weet welke uitbreidings plannen en grondaankopen wij reeds gerealiseerd hebben, welke wij nog zuBen moeten realiseren vooral dit jaar voor de woningbouw dan moet ik eigenlijk wel verwachten dat dit nog hoger zal worden. De Voorzitter: Het betreft thans alleen het eer ste kwartaal. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 20. Idem tot het aangaan van een geldlening van 845.000,—. Zonder bespreking en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 21. Idem tot wijziging van: A. de begroting 1965 van de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg; B. de begroting 1965 van het grondbedrijf; C. de begroting 1964 van het woningbedrijf; D. de gemeente-begroting 1964; E. de gemeente-begroting 1965. De heser Weterings; In de begroting voor de Dienst voor Maatschappelijke Zorg kan zeker nog wel wijziging komen. Sinds het gereedkomen van de Algemene Bijstandswet is hieromtrent natuur lijk nog niets bekend. De heer De Vos: Men kan er op rekenen, dat er nog wel meerdere wijzigingen zullen komen. Evengoed als de gemeente-begroting in de loop van het jaar verschillende malen wijzigingen on dergaat, zal dit ook met de dienst voor Maat schappelijke Zorg het geval zijn. Er zijn uiteraard nog onvoldoende inrichten be treffende de invoering van de Algemene Bijstands wet op de uitgaven. Men kan er nu weinig van zeggen. Wij kunnen wèl zeggen, dat het een kos- ten-verhogende invloed zal zijn. De heer Waverijn: Mijnheer de voorzitter, ik wil mijn voldoening er over uitspreken, dat het percentage-bedrag gebracht is op wat door bepaal de mensen is gevraagd. Ik ben U daar dankbaar voor. De Voorzitter! Ik dank U zeer, mijnheer Wave- rijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 22. Rondvraag. De heer Weterings: Ik wil namens de familie en onze fractie onze erkentelijkheid uitspreken voor de betoonde belangstelling van het college van burgemeester en wethouders en de raadsleden bij het overlijden van onze fractiegenoot de heer Bleijenberg. Wij zijn diep getroffen door de blij ken van belangstelling, die ook aan onze fractie gericht zijn geworden en wij hopen dat deze figuur nog lang in onze herinnering zal blijven. Mede namens de familie mag ik het college van burgemeester en wethouders en de raadsleden hier voor gaarne dankzeggen. De heer Compiet: Mijnheer de voorzitter, ik wil graag een vraag stellen en een verzoek doen. De eerste is: is het zogenaamde Bosje aan de Bosjesweg reeds eigendom van de gemeente? Momenteel wordt daar door wie weet ik niet grond ingevoerd. Ten tweede verzoek ik U na te gaan of het mo gelijk is, dat men daar over de spoorlijn een over weg creëert, bestemd voor voetgangers en rijwie len, desnoods zodanig dat men gedwongen is af te stappen. Dat zou zeer in het belang zijn van de school gaande jeugd, omdat men daar langs het kanaal over de brug moet. Het zou een verbetering zijn, vooral vanwege het gevaar voor de kinderen. Indien zulks mogelijk was, zou de bevolking van Sluiskil U daarvoor zeer erkentelijk zijn. De Voorzitter: Wat het laatste betreft, is reeds 10 dagen geleden een verzoek van ons college uitgegaan naar de Nederlandse Spoorwegen om dit te willen bevorderen. Wat uw eerste verzoek betreft, vindt U het goed dat wij dit eens bekijken? Kunt U iets zeggen over de achtergrond? De heer Compiet: Een bepaalde firma, die ik hier nu niet zal noemen, had overschot aan goede grond, en zij vroeg zich af „waar kunnen wij die kwijt?" Zij zag daar een heel bosje liggen, 'een laagte nog en zou die grond daarin kunnen brengen. Ik heb gezegd, dat mij niet bekend is of het eigen dom is van de gemeente of van de Waterstaat. De heer De Vos: Ik adviseer U die firma naai de Dienst van Gemeentewerken te verwijzen. De Voorzitter: Ik bemerk, dat het eigendom van de Rijkswaterstaat is, maar misschien kunt U de betrokkene toch met Gemeentewerken contact laten opnemen. 22 A. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de heer M. 3. M. van Nispen te Sluiskil. De Voorzitter: Ik benoem tot lid van de com missie voor het nazien van de geloofsbrief de heer Hol, voorzitter, en de heren Ramondt en De Feij ter. Voor dit onderzoek schors ik de vergadering een ogenblik. De Voorzitter heropent de vergadering. De heer Hol: Wij hebben de stukken onderzocht en in orde bevonden. Zonder hoofdelijke stemming wordt de heer Van Nispen toegelaten als lid van de gemeenteraad. De Voorzitter sluit de vergadering. Voor de Britse marine is voor het begrotingsjaar 1965/'66 ruim 5.44 miljard gulden uitgetrok ken, dat is naar schatting 560 miljoen gulden meer dan het voorgaande jaar, zo heeft don derdag de Britse minister van marine, Christopher Mayhew, in het Lagerhuis meegedeeld. Te genover deze verhoging stelde hij de annulering van de order voor de levering van een vijfde polarisonderzeeboot door de V. S. Minister Mayhew verklaarde verder, dat de Britse marine ten oosten van Suez permanent drie vliegdekschepen gestationeerd houdt. De regering had met het oog op de handhaving van een marineonderdeel in dit deel van wereld een verdrag gesloten met Australië over de vervaardiging in dat land, van een anti-duik bootraket, genaamd „Ikara". Deze geleide raket zal door op pervlakte schepen kunnen wor den afgevuurd. De maan vertoont een erosie van 600 ton per dag, terwijl de aarde langzaam aan gewicht toe neemt door de voortdurende stroom van meteorieten uit de ruimte, zo hebben geleerden van de Amerikaanse luchtmacht woensdag meegedeeld. Over de maan behoeft men zich echter geen zorgen te maken, omdat als de erosie op de huidige voet voortgaat, het ongeveer 40 mil jard jaren zal duren vóórdat de maan een tiende van haar massa heeft verloren. De aarde krijgt er dagelijks ruim 4.500 kg bij door de komst van meteorieten, aldus het bu reau van de Amerikaanse lucht macht voor ruimte-onderzoek. In de Franse stad Nantes ont moette dezer dagen een 28-jari- ge man zijn vader voor de eerste maal achter in een politie auto waarmee beiden naar de gevangenis werden gebracht. Hij raakte in gesprek met de ge boeide man die naast hem zat en. hoorde van hem, dat diens zoontje nog maar heel jong spoorloos was verdwenen toen hij zich in Duitse krijgsgevan- genschap bevond. Daar de jon geman bij nasporingen enkele bijzonderheden over zijn af komst te weten was gekomen kwam spoedig uit, dat vader en zoon elkaar hadden weergevon den. Zij hebben nu de gevange nisdirectie verzocht, een cel te mogen delen. het meest omvattende naslagwerk van personen en instellingen in Nederland. Deze informatiebron verschaft U de essen tiële gegevens (adres, telefoonnummers, doel, functie en activiteit, namen van be- stuurs- en stafleden, ambtenaren, enz.) van verenigingen en organisaties op elk gebied, P.B.O.-organen, werkgevers- en werknemersorganisaties, ministeries en rijksdiensten, provinciale besturen, ge meenten, kamerleden, Suriname, de Ne derlandse Antillen, rechtscolleges, advo caten, notarissen, universiteiten, scholen, musea, bibliotheken, archieven, politieke partijen, kerkgenootschappen, commissies, landeninstituten, internationale instellin gen, enz. Belangrijke nieuwe hoofdstukken werden dit jaar toegevoegd: vrije ondernemers organisaties, landelijke persorganen, zie kenhuizen en psychiatrische inrichtingen, erkende reclamebureaus. 60.000 persoonsnamen ¥00 pagina's (17 x 24 cm) Gebonden 28,50 Noordstraat 55-57 - Telefoon 2073 - Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 11