Provinciaal nieuws Binnenlands nieuws alles kan met cEïa^inr Gasverwarming Fa VERLINDE Staatssecretaris Dr. J. F. G. M. de Meijer bracht werkbezoek aan Zeeuws-Vlaanderen ROEPING en STRIJD HET fEER Terneuzen Axel Groede Nieuwvliet Sluiskil Stoppeldijk IJzendijke Zeldzame kaleer geboorte Weerbericht Hoogwater Zon- en Maanstanden Pagina 2 4 DE VRÏJE ZEEUW Donderdag 11 maart 1905 De gerichte verkeerscontrole een succes Zoals bekend zijn sedert 15 januari 1965 een brigadier en twee hoofdagenten speciaal be last met de controle op z.g. aan- rijdingveroorzakende verkeers overtredingen. Eind febr. wa ren terzake 79 processen-verbaal opgemaakt tegen 114 gedurende liet gehele jaar 1964. Uit deze getallen blijkt dat de in deze gemeente toegepaste ge richte verkeerscontrole in een behoefte voorziet. Hoewel het nog te vroeg is om reeds thans conclusies te trekken, sluiten de cijfers van de aantahen ver keersongevallen opvallend aan bij de resultaten van Amerikaan se onderzoekingen, namelijk dat een streng en gericht verkeers toezicht tot een vermindering van het aantal verkeersongeval len leidt. Ter illustratie volgen hieronder de cijfers van de aan tallen verkeersongevallen in de gemeente Terneuzen gedurende de beide eerste maanden van 1964 en 1965: januari. 1964 januari 1965 februari 1964 februari 1965 32 28 32 22 De politie is dan ook voorne mens op de ingeslagen weg voort te gaan. Zonder dat het toezicht op de andere overtredingen wordt ver waarloosd, wordt meer in het bijzonder aandacht besteed aan de volgende overtredingen; 1. het niet verlenen van voor- Tang of vrije doorgang; 2. het inhalen op kruispunten en onverantwoord inhalen; 3. het niet of niet tijdig aange ven van richting; 4. het niet voldoende afstand bewaren; 5. het niet voldoende rechts houden; 6. onjuist stoppen of wegrijden; 1. het harder dan stapvoets ach teruitrijden;. 8. het verkeer hinderen bij uit rijden uitrit. Gevonden voorwerpen De inspecteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneuzen maakt bekend, dat de volgende gevonden voorwerpen op de daaraehterstaande adressen zijn te bekomen: Een paar groene en grijze wanten, R. Weert, Donze-Visser- str. 104; Blauw kunstleren kin- derhandschoentje, R. van Gorsel, Hondiusstr. 4; Halsketting, H. San'derse, Da Costastr. 2; Schot se collie, mevr. Schotvanger, Margrietstr. 36 (tel. 3270)Grijze wollen herensjaal, D. de Hamer, Donze-Visserstr. 85; Grijs ge verfde jerrycan, M. P. Gazan, P. de Hooghstr. 32; Noors kinder wantje, Koninginnelaan 28; Brui ne bontmuts, mevr. Van Es, Wil genplantsoen 34; Bruine motor handschoen, A. Hestnust, P. de Hooghstr.; Zwarte damesglacés, H. van Tatenhove, Hogen-dijk 62; Rood kinderportemonneetje met inhoud, Kroes, Schependijk E 18 Zilveren armbandje, A. D'Hont, Korenbloemstraat 3; Zwarte stoffen en bruine nylon handschoen, K. Meertens, Axel- sestr. 117; Flesopener, nageltan getje en sleutel aan kettinkje, Leunis, N. J. Hartestr. 16; Bromfietshandschoen, Hester, Jeroen Boschstr. 45; Witte porte- monnaie met inhoud, G. Mac. Daniel, Edisonstr. 7; Herenpols- horloge, H. Vermaire, Margriet str. 35; Donkerblauwe kinder handschoen, mevr. Renaud, Oranjestr. 17; Touwladder, Die- leman, 2e Verbindingsstr. 12; Muntbiljetten, B. Bonte, Noord- str. 73; P. T. T.-tang, bode So1, gemeentehuis; Witte valhelm, J. Verbrugge, Dokweg 26; Groene kinderhandschoen, Dobbelaar, Julianastr. 27; Grijze herenhand schoen, K. Boone, J. van Rom- pustr. 9; Witte gymschoenen, bruine herenglacés, Vermeulen, Herengracht 13; Wieldop met sierring V. W., A. Tollenaar, Axelsestr. 87; Blauw-crême auto ped, Bouwman, Vlooswijkstr. 79; Bruine glacés, R. v. d. Voorde, Spoorstr. 45 te" Sluiskil; Bruine kinderwantjes, M. Schipper, Al- bertpolderstr. 14 te Sluiskil. Aan het bureau van politie, Schoolplein 2 te Terneuzen, be vinden zich de volgende gevon den voorwerpen: Blauwe kinderwant, groene vingerplant, bruine want met leren band, bruine herenhand schoenen, bruine portemonnaie (Rombout), zwarte dameshand schoenen, kinderwantjes, zonne bril, wieldop van V. W., klein sleuteltje, zakportemonnaie met inhoud t.n.v. J. Kolijn, gummi handschoenen, gebloemde shawl, groene regenbroek, cowboy pistooltas, drie sponzen, groen achtige coat, groene handschoen, grijze kinderhandschoenen, zwart gevoerde want, bruin kinderwant je, bruine damesportemonnaie met inhoud, grijs kinderschoen tje, houten sandaal, zijden sjaal, sierring V. W., bruine herenglacé, wollen kinderwant. Aan het bureau van politie, Bosjesweg 1 te Sluiskil, bevinden zich de volgende gevonden voor werpen: Broche, leesbril, kettinkje met twee sleutels, ring met vier sleu tels. Afd. O. Z.-Vlaanderen N. O. D. O. opgericht Op initiatief van de Ned. Olie- detaillistenorganisatie werd in „De Stadsherberg" een vergade ring gehouden waarop alle han delaren uit Oost Zeeuws-Vlaan- deren en de inspecteurs van de diverse oliemaatschappijen wa ren uitgenodigd. Tijdens deze vergadering werd besloten door de minisetr van economische zaken goedgekeur de prijzen voor haardolie van 15 maatr af door te berekenen. Tevens werd een afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Ned. Oliedetaillistenorganisatie N.O. D.O.) opgericht. Het voorlopig bestuur wordt gevormd door de heren A. van Doorn (Zaamslag), L. C. Hamelink (Terneuzen), F. Patteer (St. Jansteen), F. de Pooter (Terneuzen) en A. Schouwvliekhere (Sas van Gent). Raadsvergadering De gemeenteraad van Groede verleende een eenmalige bijdrage van 0,25 per inwoner aan het comité herdenking gesneuvelde Canadezen. Deze herdenking zal 4 mei a.s. plaats vinden op het militaire oorlogskerkhof in het Belgische Adegem. Ingekomen was een dankbetui ging van mevr. S. C. de Casem- broot, baronesse Van der Feltz voor het bloemstuk dat de raad aanbood tijdens de ziekte van haar echtgenoot. De vergoeding voor het vak onderwijs aan de r. k. school werd vastgesteld op ƒ1006,90. Aan de heer J. Krane werd eer vol ontslag verleend als lid van de woonruimtecommissie. Indertijd besloot de raad on derhands aan te besteden het op halen van huisvuil. Het college van G. S. maakte kenbaar dat het graag schriftelijk op de hoogte zou worden gesteld van dit be sluit. B. en W. merkten op dat dit besluit genomen is in overleg met het provinciaal bestuur en stelden voor aan het verlangen van G- S. te voldoen. De burge meester zal de gemeente ver tegenwoordigen bij de haering over de herindeling. Gemeenteraad De gemeenteraad van Nieuw vliet verleende een subsidie van 0,25 per inwoner voor de doden herdenking on 4 mei a s- op het Canadese oorlogskerkhof te Ade gem. In principe werd besloten over te gaan tot het aanschaffen van een nieuwe projector ten be hoeve van de openbare school. De leden van de woonruimtecom missie zullen voortaan presentie geld krijgen. Het bedrag werd vastgesteld op ƒ5,per zitting. De burgemeester zal de gemeen te vertegenwoordigen op de hea ring die in Oostburg zal plaats vinden over het herindelingsplan in Zeeuws-Vlaanderen. Plannen Oranjecomité Het Oranjecomité te Sluiskil heeft in zijn vergadering een aantal plannen opgesteld ter vie ring van Koninginnedag 1965. Zoals bekend zal zijn worden ter gelegenheid van de bevrijdings dag op 5 mei a.s. te Terneuzen een aantal festiviteiten georga niseerd. Het Oranjecomité Sluis kil heeft gemeend er goed aan te doen om op deze dag te Sluis kil geen feestelijkheden te doen plaats hebben. Koninginnedag zal echter op de bekende manier worden gevierd. Begonnen zal worden met een aubade van schoolkinderen op het plein van de openbare school. Inmiddels zal een gekostumeer de optocht van het plein van de r.k. school vertrekken voor een rondgang. De aubade wordt be sloten met een balonnenwed- strijd. Hierna zullen in de voor middag voor de jeugd van de derde t8t en met de zesde klas van de lagere scholen een aan tal activiteiten worden georga niseerd. Om 1 uur worden weer de traditionele voetbalwedstrij den tussen de drie lagere scholen gesoeeld. Na deze wedstrijden komen bij voldoende deelname de men sen van 25 jaar en ouder aan bod bij de ouderwetse volks spelen. Ook de teenagers zullen niet worden vergeten, want indien het comité ook voor dit onder deel op voldoende deelname kan rekenen, zal er een grote ama teurshow op poten worden gezet onder het motto; „Durven en doen". Omtrent een en ander zullen de bewoners van Sluiskil, Stroodorpe en omgeving nog na der per circulaire worden inge licht. Ook de jaarlijkse lijstcol- lecte zal daarin worden aange kondigd. Indien de Sluiskilse be volking haar medewerking ver leent, ziet het er naar uit, dat Koninginnedag 1965 in Sluiskil weer een groot feest voor de ge hele gemeenschap zal worden. NKV-kaartavond De plaatselijke afdeling van het NKV hield in het vereni gingsgebouw een kaartavond. De uitslag was als volgt: 1. R. Peers manP. de Schepper; 2. R. de DalieB. Borm; 3. J. Mangnus (Adv.) Terneuzen - Havenstraat 8 Telefoon 01150-2176 P. de Maagt; 4. A. Verheijden— J. Sponselee; 5. J. Vernimmen— A. Sponselee; 6. E. de RijkP. Vermeulen; 7. D. DobbelaarF. Lauwereijs. Aangewezen als vertegenwoordiger In de raad der gemeente IJzendijke werd als vertegen woordiger bij de zitting van ge deputeerde staten van Zeeland in verband met de voorgenomen herindeling der gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen aangewezen burgemeester J. J. M. Ficq. Oudermiddag Jeugdbelang Door de stichting Jeugdbelang werd in het jeugdgebouw de jaarlijkse oudermiddag gehou den. Nadat voorzitter J. Everaard een openings- en welkomstwoord had gesproken, zette de drum band in met de gebruikelijke show. Hierna volgde een optre den van gymnastiekgroepjes van jongens en meisjes, afgewisseld door een toneel groepje en zang koortje. Het geheel werd omlijst met muziek. Voor deze middag bestond goede belangstelling. DUITSER STUURDE DREIGBRIEVEN AAN LEDEN VAN DE BONDSDAG Een 22-jarige Westduitser in Karlsruhe is woensdag gearres teerd onder verdenking van het verzenden van dreigbrieven aan leden van de Westduitse bonds dag, waarin deze worden be dreigd met moord wanneer zij zich voor verlenging van de ver jaringstermijn voor oorlogsmis. daden zouden uitspreken. Wie het is werd niet bekendgemaakt. In de woning van de man werden nog tweehonderd exemplaren van de van hakenkruizen voorziene pamfletten aangetroffen, zo deel de de justitie in Karlsruhe mee. SCHOTEN OP ZWARTE MOSLIMS Dinsdagavond zijn in New York door twee negers schoten gelost op een neger die met een blad van de „zwarte moslims"- sekte ventte. T\vee blanke meis jes werden door verdwaalde kogels gewond. De krantenver koper kreeg geen letsel en de schutters ontkwamen in de win kelende mensenmenigte. Een koe van de landbouwer K. Hofstede in Staphorst heeft een kalvertweeling geworpen, waarvan de een zwartbont en de ander roodbont is. Dit is volgens deskundigen een grote zeldzaamheid. DONDERDAG 11 MAAKT 1965 BIDDAG NED. HERV. KERK Terneuzen: Kerk Noordstraat: "i uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. De staatssecretaris van sociale zaken, dr. J. F. G. M. de Meijer, heeft dinsdag en woensdag een tweedaags werkbezoek gebracht aan Zee land. Dinsdag werden Middelburg en Vlissin- gen bezocht, waarna voor gisteren diverse be sprekingen in Terneuzen op het programma stonden. In Middelburg vonden de gebruikelijke be sprekingen met het college van G. S. plaats, waarna dr. De Meijer een bezoek bracht aan de haven Vlissingen-Oost met de Scheldepoort- werf en aan de bedrijfsgeneeskundige dienst van de maatschappij „De Schelde". Woensdagmorgen arriveerde de staatssecre taris om kwart voor tien in Terneuzen. Het programma vermeldde in de eerste plaats een bespreking met burgemeester en wethouders. Verder werd een bezoek gebracht aan het ge westelijk arbeidsbureau en aan het centrum voor vakopleiding te Terneuzen. Ook had de staatssecretaris een ontmoeting met de heren ir. R. H. van Krevelen en C. A. Kammeraad, de voorzitters van de kamers van koophandel in Zeeland en met de heren drs. H. J. P. Verschaffel, voorzitter werkgevers in de kanaalzone, en G. v. d. Bil, directeur van de arbeidsvoorziening te Gent. Na de lunch, aangeboden 'door de beide kamers van koophandel, werd tenslotte nog een bezoek gebracht aan de Philipsfabriek te Ter neuzen. De besproken onderwerpen zijn van veel zijdige en uiteenlopende aard geweest. Dit mo ge blijken uit het deskundige gezelschap dat de staatssecretaris tijdens zijn werkbezoek heeft vergezeld: dr. ir. D. R. Mansholt, direc teur-generaal voor de arbeidsvoorziening; mr. H. P. Valentgoed, directeur-generaal van de arbeid; ir. K. M. L. Peeren, districtsinspecteur arbeidsinspectie Breda; K. van Dijk, hoofd inspecteur-directeur arbeidsvoorziening Utrecht; drs. L. D. van der Werf, id. in Zeeland; de wnd. Commissaris der Koningin jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en de heer M. F. de Jonge, chef van de afdeling ontwikkeling op de provinciale griffie. 320 woningwetwoningen voor ruim tien miljoen gulden Vier Haagse woningcorpora ties hebben opdracht gegeven tot het ontwerpen van 'n bouw plan voor 320 woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan Ley- enburg. Bij de woningen komen drie jeugdverblijven en vier on- derhoudsposten. Alle woningen krijgen centrale verwarming. De stichtingskosten zijn geraamd op 10.059.140. De woningen zullen volgens een arbeidsbesprarende methode worden gebouwd in vier bouwlagen op een onderbouw. 495 woningwetwoningen 2,5 miljoen gulden duurder De 495 woningwetwoningen die vier woningcorporaties in het uitbreidingsplan Waldeck in Den Haag gaan bouwen, zullen 2.550.000 duurder zijn dan aan vankelijk was gedacht. Bij de aanbesteding van de bouw van deze woningen met centrale ver warming en gemeenschappelijke tuinen bleek- het niet mogelijk de woningen voor ƒ13.393.300 te bouwen. Na onderhandelingen op basis van de laagste inschrij ving resulteerde een aanneem- som van bijna zestien miljoen gulden, waarmee ook het minis terie van volkshuisvesting en bouwnijverheid akkoord gaat. De „San Martin de Porres' in Hoek van Holland Het Liberiaanse tankschip „San Martin de Porres", dat dinsdag brand in de machine kamer meldde toen het zich in het Engelse Kanaal bevond, is gisteravond bii Hoek van Hol land binnengesleept. De machinekamer van het 10211 brt. metende schip van de rederij Flaxman Cia Nav in Pa nama is uitgebrand. De beman ning is aan boord gebleven. De brand is geblust dank zij de hulp die de Duitse sleepboot „Hermes" kon bieden. De „Hermes" die in Dover op station lag en bij het eerste s.o.s.-bericht uitvoer, heeft het schip op sleeptouw genomen. Op welke werf het schip zal wor den gerepareerd, is nog niet be kend. Boerderijbrand Woensdagmiddag is de kapi tale boerderij, bewoond door de familie Kers in de Dijkhoek te Borculo door brand verwoest. De belendende gebouwen bleven gespaard. Het vee kon worden gered en van de inboedel van de beide gezinnen, die de boerdern bewoonden, werd een groot deel een prooi der vlammen. De scha de wordt aanzienlijk genoemd De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Latexfabriek in Botlek voltooid Naar het personeelsorgaan van Dow Chemical Internationaal N.V. in Terneuzen meldt, zal dezer dagen de uitbreiding van de latexfabriek van deze onder neming in de Botlek voltooid zijn. Dit resultaat betekent een verdubbeling van de capaciteit, die het mogelijk maakt ook nieuwe en andere latexsoorten te maken, terwijl de personeels bezetting slechts met 25 procent moest worden vergroot. Deze uit breiding'is gerealiseerd in hét kader van de plannep die men reeds maakte bij de opening van de fabriek in mei 1961. Wederom schietpartijen aan Syrisch-Israëlische grens Aan de grens tussen Israël en Syrië is het dinsdag opnieuw tot 'n schietpartij gekomen. Volgens radio Damascus kregen enke le Israëlische tractorbestuurders van leden van de internationale bestandscommissie opdracht het gedemilitariseerde grensgebied bij Dacca te verlaten. Toen zij dit weigerden openden Syrische militairen het vuur, dat door de Israëliërs werd beantwoord. Het schieten duurde twee uur, waarna het door bemiddeling van de bestandscommissie werd beëindigd. Aan Syrische zijde leed men geen verliezen, een Is raëlische tractor werd vernield. Er hebben zich de afgelopen dagen herhaaldelijk Syrisch- Israelische botsingen voorge daan. •k door ERNST MEISTER 110) Siebenöhrl liep naar de kast, haalde er een fles cognac uit en een fles vruchtensap. Hij schonk de dokter een cognac en zichzelf, overigens met een lang gezicht, een glaasje limonade. „Laten we klinken, dokter, dat ik dat grote geluk nog een poos je mag vasthouden". „Prosit, meneer Siebenöhrl. Laten wij dat zeker hopen". „Ja. En wat nu die jongen verder betreft, wij, juffrouw Eyken en ik dan, geloven met Jochem een goeie keus te heb ben gedaan. U hebt hem nog niet gezien, maar als hij hier is moet u zo gauw mogelijk eens komen oplopen. Het is erg jammer, dat niet meer zoals vroeger artsen leerlingen aannemen, anders zou u mijn Jochem beslist als leer jongen krijgen. Maar in ieder geval hoop ik toch, dat u hem niet los zult laten, ook eh wanneer ik er niet meer ben. Ik bedoel wanneer hij eenmaal op de universiteit is". Clara heeft mij verteld dat hij ook graag dokter wil worden". „Wanneer het de jongen ernst is vind ik dat prachtig. Ik zal natuurlijk niet zeggen dat het een toeval is, dat is op de een of andere manier voorbeschikt". Sevard keek onopvallend op zijn horloge, de oude heer was vandaag weer bijzonder lang van stof. Hij dacht dat Siebenöhrl het niet gezien had, maar de oude vos had het wel terdege opge merkt. „Ja. Neem me niet kwalijk, dokter, ik ben weer heerlijk aan het kletsen. U hebt natuurlijk vandaag nog heel veel te doen en ik houd u maar op. Maar in ieder geval, dat is dan zo afge sproken. Ik zie aan uw gezicht dat u vandaag tevreden over me bent en ik zal zorgen dat het morgen niet verandert. Ik kom wel bij u óp het spreekuur". Toen Sevard vertrokken was belde Siebenöhrl zijn kantoor op en hij verzocht zijn secretaresse naar zijn huis te sturen. Wat hij nu ging uitvoeren, wilde hü in de besloten veiligheid van deze kamer doen. Het begin was ge maakt. In de kleine kamer naast zijn woonkamer, die hij gewoon lijk thuis als zijn werkkamer ge bruikte, lag een stapel akten. Papier! Papier! „Zo, Ursula", begroette hij hartelijk zijn secretaresse, „wij gaan vandaag weer een beetje aan het werk". „Zult u zich niet te veel ver moeien, meneer?", vroeg Ursula bezorgd. „Och kind, ik voel me gezonder dan ooit. Maar voorlo pig blijf ik toch maar thuis wer ken en jij, Ursula, moet me op handslag beloven, dat wat wij hier bespreken, absoluut tussen ons beiden blijft. Dat is een diep geheim." „Maar meneer. Ja, natuurlijk. Ik weet wel dat jij je mond kunt houden, maar ik zal het je meteen maar zeg gen, ik trek mij uit alle zaken terug". Ursula zag haar patroon ver bijsterd aan. „U meent het?", hijgde ze. „En of! Je zult gauw genoeg zien hoe of ik dat meen. Ga maar aan je schrijftafel zit ten. De brieven die ik je in de eerstvolgende dagen dicteer, maak je hier postklaar, want de inhoud is absoluut vertrouwelijk. Zo, wij gaan beginnen. Ben je klaar?" Dr. Siebenöhrl dicteerde juf frouw Ursula enige brieven. Met toenemende verwondering stenografeerde het meisje. Af en toe wierp ze een schuwe blik naar haar patroon, die geduren de de tijd dat hij ditceerde, in de kamer op en neer liep. „Maarde man is gek ge worden", dacht zij. Echter dicteerde hij zo reso luut en zo beslist, dat ze er toch niet aan twijfelde of hij had zijn gezonde verstand behouden. Langzamerhand begreep ze toch dat het Siebenöhrl ernst was. In derdaad wilde hij alles opzij zet ten. Toen Siebenöhrl klaar was met zijn dictaat gaf hij haar nog een paar opdrachten. „Zo, en nu zorg je er voor dat ik volgende week een conferen tie kan krijgen met de voorzit ter van de Vereniging voor Ge neeskunde, dokter Kassany. En verder ook met de gedelegeerden van de kunststofgroep. Dan wil ik nog vergaderen met de men sen van de krant en met die van de bergspoor. Zorg dat ik tevo ren alle cijfers krijg. En wat heb ik nog meer? Oh ja! Ik wil nog vergaderen met het uitvoerend comité van het Kinderdorp. Dat wil ik hier doen, hier bij mij thuis. Ik4 geloof dat ik er ben. Waar zit ik nog meer in, wat ik nu niet genoemd heb? De com missie voor de stadsuitbreiding. Nou ja, dat is van niet veel be lang, maar wij zullen het toch ook maar even afhandelen. Ik wil deze maand van de hele ben de af zijn. De Kamer van Koop handel hebben wij geschreven. Dit zelfgenoegzame instituut zal Zeg, waarom kijk je me eigenlijk zo raar aan, Ursula? Ik ben heus niet gek zoals jij mis schien op het ogenblik denkt. Zie je, wanneer ik nu alles heb neer gegooid, dan heb ik meteen alle ballast weggeworpen, die ik nu al jarenlang overal rondslaep. Ik wil eindelijk ook eens wat leven, ik wil eindelijk méns zijH." (Wordt vervolgd.) Tijdens zijn werkbezoek aan Ter neuzen bezocht staatssecretaris De Meijer o.m. de school voor vakonderwijs. V.l.n.r.: Drs L. D. v. d. Werf, hoofdinspecteur-directeur van de arbeidsvoorziening; dr. J, F. G. M. de Meijer, staatssecretaris van sociale zaken; M. J. iipn Poelje lid van G. S. en de héér K. van Dijk, oud-hoofdinspec teur-directeur van de arbeids voorziening. ESSO VEILIG Het personeel van de Esso raf finaderij in de Botlek heeft gisteren taart gegeten, niet omdat de verloving van prin ses Margriet bekend werd, wel omdat er 365 dagen" was ge werkt zonder dat'êp óók blaar één 'ongeval is' geweest waar door een wm-knemer-een dag thuis moest blijven. De president-directeur van Esso Nederland N. V., de heer C. R. Smit, zei in een toespraak .dat deze prestatie alleen mogelijk was dankzij een gezamenlijke inspanning. Hij zei o.a.: onge- vafen uitsluiten vraagt de da gelijkse toewijding en waak zaamheid van iedereen, waar en wat ook zijn werk is. De bijeenkomst werd ook bijge woond door vertegenwoor digers van andere grote bedrij ven en het veiligheidsinstituut, stuut. ZUIDOOSTELIJKE WIND Boven Tsjecho-Slowakije ligt het centrum van een standvastig hogedrukgebied, dat in onze om geving een matige, schrale zuid oostelijke wind in stand houdt, De aangevoerde lucht heeft zijn brongebied in zuid-Duitsland, waar nog een sneeuwdek ligt. De maximum-temperaturen zijn der halve niet bijzonder hoog, het zonnige weer in aanmerking ge nomen. Het sneeuwdek in Duits land neemt echter snel in uitge breidheid af, zodat een geleidelij ke stijging van de maximum-tem peraturen verwacht wordt Da aangevoerde lucht is echter zó droog, dat zij 's nachts nog en kele graden vorst toelaat. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zonnig, maar schraal Zonnig weer met een overwe gend matige zuidoostelijke wind. Maximumtemperaturen van vijf tot acht graden. DONDERDAG 11 MAART v.m. n.m. Breskens 7.15 7.55 Terneuzen 7.50 8.30 Hansweert ,8.30 9.10 Walsoorden 8.40 9.20 VRIJDAG 12 MAART v.m. n.m. Breskens 8.36 S.1S Terneuzen 9.11 9.53 Hansweert 9.51 1Q.33 Walsoorden 10.01 10.43 ZON MAAN onder op onder op Maart 11 7.04 12 7.02 13 6.50 14 6.57 18,37 18.39 .18.41 18.42 11-O? 11.59 1*42 14.34 3.22 4.30 5,25 6.07

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2