PROVINCIAAL NIEUWS Wijkavond Nederlands Kerk ie Sluiskil Hervormde Drukte op eerste jaarbeursdag viel mee EERSTE KAMER ROEPING en STRIJD Gasverwarming Fa VERLINDE 18-jarige jongen reeds twee maanden zoek Terneuzen Middelburg Oostburg Zaamslag De heer F. M. Berbers belicht verleden en toekomst Verjaring oorlogsmisdrijven in Duitsland Dinsdag grote drukte op de jaarbeurs TERNEUZEN CONCERTGEBOUW J0HAN VR0EGRIJK Vuurgevecht aan de Israëlische grens Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 10 maart Iy65 SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand februari. ZEEVAART Totaal geschut op- afvaart. Aantal B.R.T. 729 659.364 Gelost of geladen te: Aantal B.R.T. Terneuzen 90 58.132 Terneuzen rede 10 154.451 Sluiskil 13 7.817 Sas van Gent 14 10.011 BINNENVAART Totaal geschut op- afvaart. Aantal Ton 4606 2.213.498 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 357 159034 Terneuzen rede 68 70.294 Sluiskil 304 181.038 Sas van Gent 174 58.338 Axel-Sassing 30 8.636 Boeiende causerie over helderziendheid „Aangenomen kan worden dat tenminste 90 van de zich in Nederland bevindende paragnos ten, helderzienden en hoe zij ver der ook mogen worden genoemd, bedriegers zijn en of de overige 10 wel au sérieux kunnen wor den genomen, is voor mij een open vraag", aldus de heer J. W. Gosker, inspekteur van politie te Arnhem, die gisteravond ln de benedenzaal van hotel „Rotter dam" op uitnodiging van de Poli tie Sport Vereniging en de reser ve gemeentepolitie, over dit on derwerp sprak voor een groot aantal zeer aandachtige bezoe kers. Het meest interessante van deze avond was, dat de heer Gosker, vóór de pauze ingeleid door adjudant E. Russchen sterke staaltjes van telepathie en hel derziendheid ten beste gaf. Later betoogde hij dat heel veel men sen over deze eigenschappen be schikken, maar dat men er nooit met zekerheid op kan bouwen. Het tweede gedeelte van zijn inleiding was gewijd aan wat men zou kunnen noemen de ont maskering van de vele bedriegers die op een eenvoudige en handi ge manier soms duizenden ver dienen, was zo mogelijk nog inte ressanter. Aan de hand van voor iedereen bekende gebeurtenissen en persverslagen bewees de heer Gosker zijn beweringen. Het behoeft dus geen verwon dering te wekken dat de inspek- teur-korpschef van de gemeente politie, de heer Van Ooijen, een hartelijk dankwoord sprak. Hi] kon daarbij niet nalaten om op heldering te vragen over een „sterk staaltje" door de heer Gosker vertoond. Deze vraag werd inderdaad be antwoord en het welslagen bleek dan ook niets met helderziend heid te maken te hebben. De heer Gosker zei tenslotte dat het hem weinig interesseerde of men al of niet naar zo'n séan ce gaat. Iedereen wil wel eens beetgenomen worden. Wèl had hij er bezwaar tegen dat na de „voorstelling" de geheimzinnige man privé-séances gaf, die veel geld kosten maar al heel dikwijls onnoemelijk leed hebben veroor zaakt. Geslaagd Voor het praktijkdiploma boekhouden der Nederlandse As sociatie slaagden mej. R. Rot- saert en de heren C. Bakker en J. v. d. Bruelle. Geslaagd voor machineschrijven Aan het Nederlands Handels instituut slaagden voor het di ploma machineschrijven de da mes R. Goethals, M. de Krijger, E. Verreij, M. de Smet, D. M. L. Geernaert, I. Schrier. H. Meyer, A. de Kraker, A. L. S. Wolfert, N. Buyze en de heren R. van Steenberghe, C. de Smidt en P. de Kunder. Geslaagd voor steno Aan het Nederlands Handels instituut slaagden verder voor steno 130 lettergrepen per mi nuut de dames A. I. Dieleman. G. M. L. Gelderland, A. J. M. Golverdingen en voor steno En gels (100 lettergrepen per mi nuut) de dames M. A. E. Nijs- ten, A. J. van der Klooster, M. Ribbens en W. E. P. de Mul. Generale synode naar Middelburg De generale synode van de Gereformeerde Kerken wordt dit jaar bijeengeroepen door de Gereformeerde Kerk te Middel burg. Daar wordt dinsdag 11 mei de synode geopend in de congres zaal van de nieuwe schouwburg. De avond tevoren (10 mei) is de bidstond in de Hofpleinkerk in Middelburg, waarin de praeses van de laatst gehouden generale synode, dr. P. G. Kunst uit Am sterdam, zal voorgaan. Op de synodevergadering van 11 mei zal het moderamen worden ge kozen en zal men de agendastuk ken verdelen onder een aantal synodale commissies. Deze com missies bereiden de besprekingen voor, die eind augustus in het conferentie-oord „De Blije We- relt" te Lunteren zullen begin nen. Uitvoering van de harmonie De Oostburgse harmonie gaf in café „Victory" een zaalconcert onder leiding van de heer P. Ie Grand. De heer A. Gosseije kon bij de aanvang een groot aantal be langstellenden welkom heten. Vóór de pauze begonnen en eindigden de muzikanten met een pittige mars en tussendoor wer den diverse fragmenten ten ge hore gebracht, o.m. uit de „Lus tige Witwe". Na de pauze ver zorgde een toneelgroep uit Aar denburg een gedeelte van het programma. Gebracht werd „Poiverientje wint de laatste slag", een blijspelletje van Joop Spit. Ontspanningsavond Geref. jeugdvereniging Tijdens de dezer dagen gehou den ontspanningsavond van de gereformeerde jeugdverenigin gen was de grote zaal in het ieuEfdgebouw „De Poort" geheel bezet. De avond werd ingeleid met het declamatorium „Wij bouwen in de lentetijd" onder leiding van mej. Betsie van de Ree. De jongensclub voerde in sa menwerking met de meisjesclub een leuke schets op. Verder was er muziek en zang van de meis jesafdeling. Na de pauze (met de gebrui kelijke verloting en gratis kof fie) werd opgevoerd het toneel spel in drie bedrijven „Pension perikelen", dat aan het eind met een warm applaus werd beloond. Ds. Den Boer sloot de avond met dankgebed. J aarvergadering Zondagsschool „Samuël" Maandagavond hield de zon dagsschoolvereniging „Samuël" te Zaamslag Veer haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer N. Buijze, liet bij de opening van psalm 118 de verzen 1 en 7 zin gen, waarna hij voorging in ge bed. De secretaris, de heer Jac. Hamelink, bracht een kort ver slag uit over 1964. Hij deelde mede dat momenteel 11 jongens en 7 meisjes staan ingeschreven. Hij vond het jammer dat in veel gevallen de ouders niet in alle opzichten meewerken. De rekening van penningmees ter G. de Blaaij sloot met een saldo van 87,67. Als bestuurslid werden geko zen de heren N. Buijze, Jac. de Jonge en Jac. Hameiink. Mevr. Van Doeselaar kreeg 'n taart aangeboden in verband met het schoonhouden van het lokaal. Na de pauze was het woord aan de heer Joh. de Vries uit Terneuzen, die aan de hand van zijn bekende fraaie dia's een en ander vertelde over oud-Terneu- zen en oud-Zaamslag. Enige spookgeschiedenissen vonden ademloze belangstelling. De voorzitter dankte de heer De Vries uit naam van allen voor wat hij deze avond de mensen had geboden. Het was buitenge woon in de smaak gevallen en het was een onderhoudend en af wisselend slot geweest van een geslaagde avond. (Adv.) Terneuzen - Havenstraat 8 Telefoon «1150-2176 In samenwerking met Interpol speurt de Asser politie nog steeds naar de verblijfplaats van de sinds 8 januari van dit jaar verdwenen 18-jarige sla gersleerling Casper Kloos uit Assen. t De politie vermoedt dat de jon gen zich in het zuiden van het land ophoudt. Casper Kloos is op 1 juli 1947 te Vlissingen geboren. Hij is 1.80 m lang, heeft een stevig pos tuur, blond golvend haar en een rond gelaat. Casper heeft lit tekens van snijwonden op zijn linkerduim. De" jongen is gekleed in een zwartgrijs ge spikkelde tweedjas, een donker kostuum, wit overhemd met rode zelfbinder en bruine lage schoenen. Een ieder die inlichtingen kan verstrekken, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Asser politie (telefoon 059202244), of met de politie in zijn of haar woon- en ver blijfplaats. De hervormde gemeente te Sluiskil heeft een wijkavond voor bewoners van de nieuwe wijk (omg. Visartstraat) gehou den. Ds. Ruis sprak 'n woord van welkom en gaf direct het woord aan de heer F. M. Berbers, voor zitter van de belangengemeen schap Sluiskil. Deze begon met op te merken, dat het werk van deze belangengemeenschap, n.l. het helpen van gedupeerden in verband met de kanaalverbre ding, gedaan was. Hij wees op het feit, dat er in het zich vernieuwende en uit breidende Sluiskil nog veel te doen was voor een dergelijke groep, maar dat de juiste vorm nog gevonden moest worden. Dit is trouwens bij de gemeentelijke herindeling een algemeen pro bleem, waarin straks op een of andere wijze zal moeten worden voorzien. Wel kan als een vast staand feit worden aangenomen, dat een gemeenschap, die zijn bestuur verliest, de kans loopt ook zijn gemeenschapsleven te verliezen. En dit moet tot elke prijs worden voorkomen. De heer Berbers schetste op onderhoudende wijze en aan de hand van tekeningen de ontwik keling van Sluiskil. Hij voerde ons terug naar het jaar 1631. Toen bestond er aan de noorde lijke oever van het water, dat de verbinding vormde tussen Axel en de Braakman, een gehucht Sluiskil, tellende een veertigtal zielen. Dit aantal bleef vrijwel gelijk tot het jaar 1825. Sluiskil kwam in het nieuws in verband met de opdracht van koning Wil lem I tot het graven van het ka naal van Terneuze'n naar Gent. Bij Sluiskil zou een „kapitale draaibrugge" komen. Een twee de stoot tot de ontwikkeling van Sluiskil werd gegeven door de aanleg van de spoorlijn Terneu zenMechelen in 1865. Deze lijn werd bij Sluiskil gesplitst in de richting St. Niklaas. Zo zien we, dat het inwonertal in 1890 is ge groeid tot 594. In 1930 waren het er 1750 en thans ligt het getal in de buurt van 3200. Groot-industrie Terug nu naar het jaar 1911: vestiging van de cokesfabriek, aanvankelijk praktisch geheel een buitenlandse aangelegenheid, zowel wat betreft werkgevers als werknemers, later uitgegroeid tot een bedrijf, dat werk ver schaft aan een respectabel aan tal Zeeuws-Vlamingen. In 1929 wordt de Compagnie Néerlandai- se de l'Azöte, thans Nederlandse Stikstof Maatschappij, in Sluiskil gevestigd. Het zijn deze fabrie ken geweest, die aan Sluiskil de nodige bekendheid hebben gege ven, zowel in positieve als in negatieve zin. Positief voor zo ver het de werkgelegenheid be treft, negatief voor wat 't woon klimaat betreft. Waar de groei van de bevolking van Zeeuws- Vlaanderen sinds 1900 praktisch bleef stilstaan, kunnen we voor Sluiskil een groei constateren van 177 Door verbetering van^de werk gelegenheid zal er aan deze stil stand in Zeeuws-Vlaanderen, zeker met betrekking tot de ka naalzone, spoedig een eind ko men. De voorspellingen van pro fessor Thijsse en van het E.T.I. wijzen in de richting van een fabuleuse bevolkingsaanwas. Juist doordat Sluiskil in deze kanaalzone zo centraal ligt, heeft men de uitbreidingsplannen ri- goreus aangepakt. De ruimte die is ontstaan tussen het verbrede kanaal en de nieuwe rondweg, zal met de regelmaat van een klok worden volgebouwd, zodat we mogen rekenen op een ver dubbeling van het inwoneraan tal binnen een tijdsbestek van ongeveer tien jaar. Niet schelden. Dit zal, aldus de heer Berbers, voor een gedeelte aan ons zelf liggen. Schelden op Sluiskil, op de stank van de fabrieken en de afvalwaterleiding, die straks tot het verleden zal behoren, is niet moeilijk, maar je als Sluiskille- naar inspannen om de leefbaar heid te bevorderen is een opga ve, die bezinning en initiatief eist. We moeten begrip tonen voor spijtige gevoelens van de bewo ners van het oude Sluiskil, maar we moeten daarnaast en daar boven het oog richten op de toe komst van het nieuwe Sluiskil. Het „wangedrocht" op de krui sing van spoorweg en kanaal, zo als de spreker het oude Sluiskil betitelde, moet plaats maken voor een goed gevulde ruimte ten westen van het kanaal, waar zich eindelijk een gemeenschaps leven zal kunnen ontwikkelen Nu is het zo, dat Sluiskil één dag in het jaar een samenhangend geheel vormt, nl. op koninginne dag. Dan wordt er 'n gezamenlijk feest gevierd. Voor de rest van het jaar leeft ieder in zijn eigen buurt. Het gemeenschapsleven speelt zich af rond de r.k. jeugd raad enerzijds en de herv. jeugd raad anderzijds. Het „wange- droehtelijke" karakter van Sluis kil is ook een gevolg geweest van het feit, dat het bestuurlijk onder een drietal gemeenten ressorteerde, gemeenten die in het verleden stuk voor stuk met dat Sluiskil in hun maag zaten. Er is gelukkig op dit terrein wel een en ander veranderd en het behoren van Sluiskil tot één ge meente zal een normaal gemeen schapsleven bevorderen. Met het oog op de stedebouwkundige plannen, die van een hoog gehal te zijn, merkte de heer Berbers op dat Sluiskil „een mooi dorp kan worden, mits we zelf de no dige initiatieven tonen". Speeltuin Na deze uiteenzetting volgde een koffiepauze, die in verband met het feit, dat er juist op deze dag bij de familie Ruis een zoon was geboren, was versierd met de traditionele beschuit met muisjes. Tijdens de pauze werd over verleden, heden en toe komst van Sluiskil levendig van gedachten gewisseld. Uit de dis cussie kwam o.a. het onderwerp speeltuin naar voren. Het is te verwachten, dat er zich in de richting van een speeltuinvereni ging binnen niet al te lange tijd concrete initiatieven zullen ont wikkelen. Ds. Ruis bracht dank aan de heer Berbers en schrap te wegens het gevorderde uur zijn onderdeel, de geschiedenis van kerkelijk Sluiskil, van het programma. Hij besloot met de hoop uit te spreken dat een ge sprek, zoals dat zich deze avond heeft ontwikkeld, zou mogen leiden tot concrete resultaten in het belang van de gemeenschap Sluiskil. De drukte op de eerste dag van de voorjaarsbeurs is nogal mee gevallen. De politie kon dank zij de uitgebreide voorzorgsmaat regelen het verkeer overal i.i goede banen houden, hoewel en kele verkeersopstoppingen voor kwamen. Op de beurs zelf was het een komen en gaan van bmnen- en buitenlanders. De buitenlandse dienst van de jaarbeurs noteerde bezoekers uit 32 landen (vorig jaar 30). Daarbij was ook een handelsdelegatie uit Finland. Tot maandagavond werden op de Utrechtse parkeerterreinen 9000 auto's geteld, ongeveer 1000 minder dan op de drukste dag van de vorige voorjaarsbeurs. Politie en jaarbeursleiding had den de indruk dat velen beter weer afwachten, omdat in ver- De eerste kamer heeft gisteren een voorstel van de heer Van der Spek (P.S.P.) aangenomen inzake de verjaring van oorlogs misdrijven in de Duitse bonds republiek. De tekst van het voor stel luidt als volgt: „De Eerste Kamer der Staten-Generaal, met voldoening kennis genomen heb bende van het initiatief in de Duitse bondsdag om te geraken tot een verlenging van de ter mijn voor de vervolgbaarheid in de bondsrepubliek Duitsland van oorlogsmisdrijven, spreekt ge dreven door het besef van het leed, dat door deze misdrijven mede over het Nederlandse volk is gebracht, de hoop uit dat dit initiatief tot een positief resul taat zal voeren, besluit deze op vatting ter kennis te brengen van de Duitse bondsdag en gaat over tot de orde van de dag". In de toelichting zei de heer Van der Spek, dat de eerste ka mer niet gewoon is zich tot een buitenlands parlement te rich ten. Men meent dat dit thans terecht wordt gedaan gezien de ongewone omstandigheden en aangezien de kamerleden wor den gedreven door het besef van leed, dat door deze misdrijven ook over het Nederlandse volk is gebracht. Door elektrische stroom gedood De 34-jarige landbouwkundige opzichter C. Daalmeijer uit Utrecht is maandagavond dode lijk door de elektrische stroom getroffen toen hij bezig was bij zijn schoonouders in de Acacia straat een lek in het riool te re pareren. Oorzaak van het onge luk was de looplamp, die het slachtoffer zelf had gemaakt. De lamp was namelijk niet voldoen de beveiligd. (Adv.) DONDERDAG 11 MAART 1965 GEREF. GEMEENTE (Frans Halslaan) Terneuzen: 2.30 uur en 7.30 uur Ds. G. Mouw, uit Middelharnis. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. C. Westrate, van Meliskerke. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. Slagboom, van Dordrecht. schillende delen van het land de wegen met sneeuw waren be dekt. Automobilisten uit liet zuiden wordt aangeraden van het ver keersplein Ouden Rijn eerst en kele honderden nieters in de richting Arnhem te rijden en dan via de eerstvolgende afrit (Euro palaan) Utrecht binnen te rijden. Wie deze aanwijzingen negeert, loopt de kans niet langdurige vertraging op de plaats van be stemming te arriveren, aldus de politie. Het is gisteren bijzonder druk geweest op de voorjaarsbeurs in Utrecht. De politie telde op de parkeerterreinen (inclusief stra ten) 11-500 auto's, ruim 3800 meer dan op de tweede jaar beursdag vorig jaar. Ook de spoorwegen pikten een graantje mee van de grote beurs- drukte. Veel exposanten verkie zen de trein boven een afgelegen parkeerplaats. Op het Utrechtse station was het 20 procent druk ker dan op een normale dag. De N. S. hebben extra treinen inge legd en enkele normale treinen versterkt. Tot nu toe hebben bezoekers uit 36 landen de beurs bezocht. Blauwe andijvie bezorgde Leerdam buikpijn Een heel gezin in Leerdam, be staande uit man, vrouw en vier kinderen, is zondagmiddag in het Leerdamse ziekenhuis opgeno men omdat het last van buik krampen kreeg na het eten van Italiaanse andijvie. De groente was met een vettige blauwe sub stantie, waarschijnlijk een insec tenbestrijdingsmiddel, bedekt. De toestand van de andijvie-eters is niet ernstig. De Leerdamse politie heeft met hulp van een geluidswagen de inwoners gewezen op het ge vaar dat het nuttigen van de „blauiwe" andijvie met zich mee bracht. Anderen hebben de nare gevolgen hierdoor grotendeels kunnen voorkomen door het drin ken van flinke hoeveelheden melk of het slikken van norit. De middenstander die de ver giftigde andijvie heeft verkocht, had de groenten betrokken van een grossier. Hij heeft de politie alle medewerking verleend bij het achterhalen van de verkochte groepten. Lossing „Suva Breeze" - met brand in copralading - begonnen Onder toezicht van de Amster damse brandweer is men bezig met de lossing van het Britse vrachtschip Suva Breeze, dat met brand in de lading copra in een onderruim zondagavond binnenliep. De blusboot „Haven dienst I" is in de nabijheid om direct te kunnen ingrijpen. Op de oostelijke Handelskade waar het schip ligt afgemeerd, staan drie wagens van de brandweer. De deklading was maandag reeds gelost. De vloer van het tussendek boven het onderruim waar de brand heeft gewoed is met pre- sennings luchtdicht afgesloten, zodat het tussendek kan worden gelost. In dit onderruim staat tien voet water, maar de rook dringt daar toch nog doorheen. door ERNST MEISTER 109) „Zoals ik je zei, zijn er proe ven op dieren genomen en is be wezen dat het middel helemaal niet gevaarlijk is. Maar ja, hoe een mens er op reageert is na tuurlijk nog niet bekend, doch het menselijk en het dierlijk or ganisme ontlopen elkaar weinig. Enhet is natuurlijk voor de wetenschap nodig dat het toch een keer wordt vastgesteld, wil het middel tenminste alge mene toepassing vinden". „Nou, dokter, ik zou zeggen wanneer de dieren het hebben uitgehouden, dan zal Nettebohm het ook wel overleven". „In ieder geval, meneer Nette bohm, ben ik er van overtuigd dat ook dat laatste haardje, waarover ik straks sprak, door het middel volkomen uitgeroeid zal worden en, wanneer u zich aan de proef onderwerpt, bewijst u de wetenschap een heel grote dienst. Ik zal professor Mervin opbellen en hem vertellen dat u bereid" bent de nieuwe behan deling op u te laten toepassen. U gaat dus naar de kliniek en dan hoor ik vanzelf wel hoe het afgelopen is". Hij liet Nettebohm uit. Nauwelijks had hij de deur achter zich gesloten of hij belde professor Mervin op. Hij sprak lang met hem en professor Mer vin verklaarde beslist dat het nieuwe middel F262, wanneer het goed werd toegepast volstrekt ongevaarlijk was. Scherpe con trole bleef natuurlijk nodig. Pro fessor Mervin beloofde een en ander met Nettebohm op de voorgeschreven wijze te zullen regelen en Nettebohm een ver klaring laten tekenen, dat hij ge heel vrijwillig zijn besluit om zich beschikbaar te stellen, had genomen. Klaus en Clara hadden nu de verantwoordelijkheid voor de proeven op professor Mervin af geschoven. Clara toonde zich buitenge woon verheugd en zij nam zijn laatste bezwaren weg door te zeggen, dat nu Mervin, een van de grootste specialisten, van het middel overtuigd was, er niets met de patiënt kon gebeuren. De zaak was officieel behan deld en wanneer Nettebohm ge nas, had hij inderdaad de weten schap een grote dienst bewezen en was diezelfde wetenschap een geweldige schrede vooruitgeko men. Vijftiende hoofdstuk. Het duurde niet lang of de rechtkundige van Siebenöhrl had alle formaliteiten kunnen ver vullen, welke voor de adoptie van Jochem nodig was. Van zelfsprekend hadden de maat schappelijke positie van Sieben öhrl en zijn bekende naam er wel toe bijgedragen dat de no dige spoed werd betracht. De advocaat bezocht Sieben öhrl in zijn villa en legde hem de benodigde documenten voor. Samen bespraken zij de ver schillende artikelen en paragra fen, waarin ook herhaaldelijk de naam van dr. Clara Eyken ge noemd werd. Eindelijk was de conferentie afgelopen en stopte de rechtskundige een omvang rijke lijst met aantekeningen in zijn aktentas. Siebenöhrl liet hem uit. „Dus u maakt wel de grootst mogelijke haast", zei hij. Zodra de advocaat vertrokken was, liet Sevard zich aandienen. Hij wilde Siebenöhrl vandaag grondig onderzoeken, de eerst volgende dagen zou hij daar geen tijd voor hebben. Sevard vroeg hem daarom voor een na behandeling een paar dagen lang bij hem te komen. „En dan kan ik me zeker zo langzamerhand uit mijn ambte lijke beslommeringen losma ken?", vroeg Siebenöhrl. „Dat zal me een waar genoegen zijn", voegde hij er aan toe en krabde zich in de baard. „Ik heb gehoord dat u met dr. Eyken verloofd bent. U had me dat gerust kunnen vertellen. Trouwens, ik heb het al opge merkt dat er tussen jullie een meer dan collegiale verhouding bestond. Ik wens je van harte geluk met deze vrouw, mijn jon gen". Na een korte pauze vervolgde hij: „Ik heb altijd geloofd, dat ik buiten een vrouw kon, ten minste, buiten een vrouw waar mee ik getrouwd was. Maar in ieder geval heb ik nu voor geld 'n kind gekocht, maar kun je er eigenlijk wel een kopen? Natuur lijk zal ik al het mogelijke doen dat het de jongen in zijn verdere leven goed gaat. En ook zal ik proberen het zo ver te krijgen, dat hij van me gaat houden, zo als hij werkelijk van een vader zou houden. Zie je, ik heb in mijn leven veel geld verdiend en eindelijk heeft dat geld dan toch nog iets goeds uitgewerkt. Intus sen heb ik inmiddels begrepen dat de zin van het leven niet be paald in dat vele geldverdienen ligt, maar in het juiste gebruik van hetgeen een mens aan aard se goederen verwerft. En ik ge loof, dat je alleen gelukkig kunt worden als je een ander een ple zier doet, dat is natuurlijk wel een oude wijsheid en voor vee) mensen is dat vanzelfsprekend, voor mij is' dat nooit zo geweest." Hij was bij deze bekentenis naar het venster gelopen. „Ja dokter het klinkt u misschien een beetje gek in de oren, maar ik geloof dat de toestand waarin ik eigen lijk thans verkeer mijn ge zondheid bedoel ik min of meer toch een geluk voor mij is. Begrijpt u dokter waar ik heen wil?" (Wordt vervolgd.) DINSDAG 16 MAART Aanvang 20.00 uur International Hypnotist JOHAN VROEGRIJK, bekend uit de T.V.-show „Voor de vuist weg" pre senteert 'n avond van ont spanning en vermaak nooit eerder in Nederland aan schouwd. Acht jaar een grandioos succes buiten Europa. NU: Na deze ervaring op het gebied van ver maak brengt deze ex- Nederlander voor U zijn verbazingwek kende, onbeschrijfe lijke komische show. Een lach per minuut - is een avondlange schater lach. Entrée ƒ2,50 en ƒ4,—. Voorverkoop aan theater vrijdag 12 maart 121 en 56 uur; dinsdag 16 maart 121 en 56 uur. Israëlische en Syrische vecht- wagens en mortieren hebben maandag schoten uitgewisseld op het punt, waar de rivier de Jor- daan in het meer van Alilea uit mondt. Er hebben zich in de af gelopen dagen in dit gebied reeds verscheidene Syrisch-Israëlische botsingen voorgedaan. In een bekendmaking van het Israëlische leger wordt gezegd dat de schietpartij begon toen een tractor, die aan de Israëli sche zijde van de Jordaan voor landaanwinning werd gebruikt, door een Syrische grenspost werd beschoten. Israëlisch tankgeschut bracht het vuren van de post tot zwij gen. Een uur later werd de trac tor echter opnieuw en deze maal met mortieren door een andere Syrische grenspost beschoten. Dit vuur werd door de Israëliërs met dezelfde wapens beantwoord. De bemanning van de tractor zette onder het schieten 't werk voort. Acht maanden voor schaking van een minderjarige Overeenkomstig de eis van de officier van justitie veroordeel de de Roermondse rechtbank de 28-jarige in Soerabaja geboren en in Venlo werkzame Indone siër M. B. tot acht maanden ge vangenisstraf wegens schaking van een minderjarig meisje, de 18-jarige mej. O. uit Heerlen, die in een gesticht te Venlo ver bleef. De arbeider was met het meisje naar Amsterdam getrok ken waar zij geruime tijd in ar moedige omstandigheden teza men verbleven in een huurka mer voor 25 per maand. Nu en dan hadden zij geen ander voed sel dan hondenbrood. B. ontkende dat hij geweten zou hebben dat het meisje min derjarig was. Maar dat was on aannemelijk omdat de politie het meisje al eens eerder bij hem vandaan had gehaald en naar het gesticht had teruggebracht. Dodelijke val van 25 meter Dinsdagmorgen omstreeks tien uur is de 23-jarige dakbedekker J. G. M. van Steenderen uit Arnhem tijdens werkzaamheden op het bouwwerk van de vrije universiteit in Buitenveldert te Amsterdam van het plateau van een elektrische lier gestort en 25 meter lager op de grond terecht gekomen. Het slachtoffer werd naar het Wilhelminagasthuis ver voerd waar hij bij aankonsst bleek te zijn overleden. Volgens de politie had hij zich tegen de voorschriften in met de elektri sche lier naar boven laten hij sen. FABRIEKSBRAND Een felle brand, die maandag avond uitbrak in een partij ga ren in de droogtunnel van de Nederlandse cocosfabriek te Apeldoorn, heeft aanzienlijke schade aangericht. Bij deze brand ging niet alleen een hoeveelheid erondstof verloren, doch werd de droogtunnel, een vitaal on derdeel van het bedrijf, zodanig beschadigd dat het produktie- proces grote stagnatie zal onder vinden. De Apeldoornse brand weer rukte met zes wagens uit en was na drie uur de brand meester. Zij werd in haar blus- singswerk gehinderd door da rookontwikkeling. Het bedrijf if verzekerd tegen brand- en be drijfsschade.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2