Provinciaal nieuws Lezers die schrijve» Gasverwarming Fa VERLIRDE GEVECHTEN OP GROTE SCHAAL IN RUBREH-YIETHAM Zoüdagdienste» Eisen van Amsterdams bouwvakcomiié El, EL... EEN PAASEI President Schart met militaire eer begraven Groei aantal televisietoestellen Terneuzen Aardenburg Axe! Groede Nieuwvliet Tennisclub „Animo" bereikte de middelbare leeftijd, maar bleef jong van hart Middelburg Zaamstag Agenda Handenen Lippen ruw? POMOl Zaterdag 6 maart 190S BE VRTfE ZEFUW Pagina 3 Geslaagd Bij een te Goes gehouden sla- gersvakexamen, uitgaande van het S. V. O. te Utrech», slaagden J. de Theije, B. J. Vermeulen, J. Haak en W. Hoogsteen, allen te Terneuzen, Jac. Jansen te Lams- waarde en A. Buijsrogge te Hulst. Lezing over parapsychologie Op dinsdag 9 maart a.s. houdt de heer J. W. Gosker, inspec teur van politie te Arnhem, een lezing met alsonderwerp „Parapsychologie in de praktijk". Gesproken zal worden over de paragnosten die door hun merk waardige begaafdheid tot bij zondere prestaties in staat zijn maar ook over de gevaren die aan het optreden van niet bona fide paragnosten zijn verbonden. Een en ander zal worden toe gelicht met een aantal experi menten. De lezing welke wordt gehou den in één van de zalen van hotel „Rotterdam" voor leden van de samenwerkende perso neelsvereniging, is voorzover er plaatsruimte beschikbaar is, ook voor belangstellenden toeganke lijk. Een en ander gaat uit van de plaatselijke politie-sportver- eniging. Geslaagd De heer R. Rijckaert slaagde te 's-Gravenhage voor het diplo ma derde stuurman grote han delsvaart. Vergadering V. V. V. In hotel „De Roode Leeuw" vergaderde de plaatselijke V.V.V. onder leiding van de heer J. M. Paridaen. Uit het jaarverslag van secre taris W. A. S.- Dierick bleek dat 1964 voor Aardenburg toeristisch een goed jaar is geweest. Het aantal geregistreerde overnach tingen steeg van 9799 in 1963 tot 13.994 in 1964, het aantal leden van 83 op 94 en het aan tal verstrekte inlichtingen van 263 op 342. De bestuursleden J. M. Pari daen, voorzitter, W. A. S. Die rick, secr.-pennigsmeester, J. J. Rosseel, A. E. Wille, W. J. Praat en F. O. Cuelenaere werden her kozen en in de plaats van I. J. van Daalen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, kwam T. van Vreumingen, Nationale inzameling 1965 van het Leger des Heils Precies een eeuw geleden werd het vuur geopend" door „het Leger zonder vijanden", zoals een boekschrijver het noemt. En het wonderlijke is, dat „dat openen van het vuur" gebeurde op een verlaten begraafplaats in oost-Londen. William Booth leidde in 1865 op uitnodiging van enkele evan gelisten samenkomsten in een tent, die daar was geplaatst. Toen wist hij ook, dat dat zijn toekomstige bestemming zou zijn: Zijn tijd en krachten, zijn invloed en alles wat hij had, be steden voor het welzijn van mensen, die in de meest kom mervolle omstandigheden leef den, zonder hoop, zonder pers- pektief, zonder uitzicht, zonder God. Zonder dat Booth het wist, lag daar het begin van wat later het wereldomvattende Leger des Heils zou worden. Het enige vreedzame leger ter wereld, dat in 69 landen en kolonies in 162 talen het evangelie verkondigt, en maatschappelijk werk be drijft onder jeugd, bejaarden, thuislozen en in ziekenhuizen. Het Leger, dat in Nederland in 112 korpsen en buitenposten over het gehele land verspreid, in jeugdcentra, maatschappelijke centra, reclasseringsposten, kin derhuizen, meisjeshuizen, jon genshuizen, bejaardentehuizen enz. enz. dagelijks hulp biedt aan vele honderden medemen sen. Is er dan nog nood? Ongetwij feld! Al ligt het misschien wat anders dan vroeger. Vraag het maar aan een direkteur van één van de zes maatschappelijke centra en hij zal U antwoorden: ,Jn de samenleving van vroeger was het probleem: hoe kom ik aan eten, aan een broek, aan een jas? In de samenleving van van daag is het probleem van de thuislozen en van de eenzame: Hoe kom ik aan iemand, die mij begrijpt?" En eenzamen vindt men ook thans overal, als schapen, vermoeid en verstrooid. De Leger-tehuizen zijn vol. En waar nood is en waar hulp ge boden wordt, daar is geld nodig. Véél geld uw geld Het eeuwfeest-jaar vraagt een eeuwfeest-gift. Mag het Leger op U rekenen? Het zal er IJ zeer erkentelijk voor zijn. Aanbevelingscomité jubileum Op 11 mei a.s zal het 50 jaar geleden zijn dat de zusters zich te Sluiskil vestigden. Dat zij op velerlei terrein baanbrekend werk hebben verricht zal ieder in de streek voldoende bekend zijn. Vooral voor hen die ver pleegd werden in het ziekenhuis, zijn de zusters geen onbekenden. Ook op onderwijsgebied hebben zij hun sporen verdiend. Daar deze tak normaliter door leken wordt uitgeoefend, willen zij zich meer op andere taken gaan instellen, waar in onze moderne maatschappij dringend behoefte aan is. Zij hebben gemeend deze taak te vinden in het zwakzin- nigenwerk. In Nederland bestaat er nog een tekort van 4 a 5.000 bedden. Momenteel is men druk doende met de bouw van een paviljoen voor 23 patiëntjes. Over enkele maanden zullen deze opgenomen kunnen worden. Om onze dankbaarheid voor het vele werk van deze zusters te tonen is besloten een aanbe- velings- en werkcomité te vor men voor Axel om in verband met dit jubileum een passend geschenk te kunnen aanbieden. Dit comité bestaat uit de heren M. K. van Dijke, burgemeester van Axel; C. van Bendegem, wethouder; J. v. d. Berg, arts; K. Boor, arts; dr. Driebeek; ds. Heemskerk, geref. predikant; B. de Jong, pastoor; Th. Hermans, kapelaan; A. Kats, arts; A. H. van der Lee, tandarts; dr. C. Ramselaar, chirurg; C. Schilt- man, arts en M. IJsebaert, wet houder. De gelden zullen via een huis- aan-huis-kollekte worden opge haald. Verder zal ieder in de ge legenheid worden gesteld zijn handtekening te plaatsen op een lijst, welke lijsten zullen worden samengebundeld tot een gedenk boek. Dit boek zal mede op 11 mei worden aangeboden. Raadsvergadering Maandagavond a.s. vergadert de gemeenteraad van Groede. Het college stelt o.m. voor om te voldoen aan het verlangen van G. S. een afschrift te zenden van het raadsbesluit waarbij de gemeente is toegetreden tot de gemeenschappelijke regeling tot het ophalen van huisvuil. Men wil 0,25 per inwoner bijdragen aan de oorlogsslachtoffersher denking te Adegem.in België op 4 mei a.s. Gemeenteraad Dinsdagavond vergadert de gemeenteraad van Nieuwvliet. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. om 0,25 per inwoner beschikbaar te stel len voor de dodenherdenking, die 4 mei a.s. te Adegem in Belgie plaats vindt. Ook wil men ƒ5 beschikbaar stellen voor het beroepsvoorlichtingsbureau te Goes voor ieder advies dat ge geven wordt. NOOD! Help mee aan het bouwen van een Dierenkinderhuls In Kenya. Stuur als je tussen 10 en 17 jaar bent, een brief kaart met; ...la, ifc helft mee!" Adres: DIERenKIND, Postbus 700O Amsterdam - Zuid II Doe het vóór 20 maart en vergeet je naam en adres niet leder die meehelpt ontvangt o.m. 'n Kenya - speldje! ACTIE WERELD NATUUR FONDS (World Wildlife Fund) Viadukt in Italië ingestort Bij Mazzano, ongeveer 25 km ten noorden van Rome, is donderdag een viadukt in een super-ver keersweg ingezakt en op een lager gelegen autostrade terecht gekomen. Het verkeer over beide wegen was volkomen onmogelijk. Op de bijgaande foto een over zicht van de situatie. (Adv.) Terneuzen - Havenstraat 8 Telefoon 01150-2176 De herdenking van de Duitse inval Minister De Jong (defensie) is niet bereid de reiskosten te ver goeden van de oud-militairen, die de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 hebben meegemaakt en thans op 10 mei de herden kingsbijeenkomsten willen bij wonen, die in verscheidene plaatsen van ons land zullen plaats vinden. De minister ver klaart in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede- Kamerlid Beernink (C.H.U.) dat de gevolgen van een dergelijke algemene maatregel niet zijn te overzien. Hiervoor zouden dan ongeveer 400.000 oud-militairen in aanmerking kunnen komen. Hoewel het voorstel de minis ter sympathiek is, meent hij dat hij voor het gevraagde doel geen rijksgelden ter beschikking kan stellen. Overleg Gedeputeerde Staten en Middenstand Dezer dagen vond een bespre king plaats tussen het college van gedeputeerde staten en het Zeeuws Middenstands-Contact- Orgaan, waarin de verschillende middenstandsorganisaties samen werken. Van de zijde van het contactor gaan waren aanwezig de heren A. J. Burger (Christelijke Mid denstandsbond), A. Imanse (Ko ninklijke Middenstandsbond), W. Remijn (Katholieke Midden standsbond) en drs. W. L. A. Lockefeer (secretaris van het contact-orgaan) Aan het gesprek werd deelge nomen door de directeur van het E.T.I. voor Zeeland, drs. ,M. C. Verburg. Besproken werd hoe de geor ganiseerde middenstand het beste zijn vragen op het gebied van de woningbouw ,de winkelbezetting in nieuwe wijken, de recreatie, de planologische maatregelen, de sociaal-culturele infrastructuur en wegtracé's naar voren kan brengen. Geconcludeerd werd, dat dit eensdeels mogelijk is door een vertegenwoordiger te hebben in provinciale en adviesorganen, anderzijds door contacten met provinciale diensten en instellin gen. Met het E.T.I. is reeds nauw contact. Uit de bespreking bleek o.m. hoe goed het is, dat de midden stand zich heeft georganiseerd en dat de provinciale organen kun nen overleggen met het contact orgaan. Bovendien kan dit con tactorgaan een gesprek met het college van gedeputeerde staten hebben, zo daartoe aanleiding be staat. Raadsvergadering In de donderdagavond gehou den raadsvergadering werd de burgemeester benoemd als afge vaardigde naar de vergadering met gedeputeerde staten te Ter neuzen op 11 maart a.s. over de herindeling. Voorts werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. voor een krediet van 700 ten behoeve van een blijvend aandenken voor de schoolkinderen op dé komende bevrijdingsdag Het bestuur van de Terneu- zense tennisclub „Animo" is van mening dat het aantal leden geen gelijke tred houdt met de toena me van de bevolking van Terneu zen. Misschien bestaat er een zekere Schroom, omdat een ten nisclub van oudsher de reputatie heeft gehad alleen voor de „elite" bestemd te zijn. Mogelijk zijn de nieuwkomers in Terneuzen niet op de hoogte, aldus veronderstelt de penningmeester, de heer A. IJsebaert. „Animo" begint de middelbare leeftijd te naderen. De archieven spreken van 1917 en zeker is dat de goedkeuring werd ontvangen met het koninklijk besluit van 9 maart 1918. Maar de leeftijd doet er bij een vereniging niet toe. In „Animo" vindt men nog altijd hetzelfde jeugdige enthousiasme van de beginjaren. Met het voor jaar en dus het begin van het speelseizoen in zicht is het wel licht nuttig er even de aandacht op te vestigen. Dierenhandelaar wegens mishandeling veroordeeld De politierechter in Den Haag heeft de 42-jarige dierenhande laar W. J. L. uit Voorburg wegens oplichting en dieren mishandeling veroordeeld tot een boete van 100 gulden en een week gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie had twee weken gevangenisstraf ge vorderd. De officier stelde dat er geen andere maatregelen tegen de handelaar behoeven te worden genomen omdat door de wet van 1 november 1964 de die renhandel aan een vergunning is gebonden. Die zal de verdachte beslist niet krijgen, meende hij. De handelaar die al vaker wegens oplichting en dierenmis handeling terecht had gestaan, bood in advertenties hondjes te koop aan. Bij de politie kwamen klachten dat de geleverde hond jes ziek waren of niet de dieren welke besteld waren. Op 25 sept, had de handelaar een hondje naar een koopster in Particulieren die initiatieven ontplooien, maken altijd een goe de beurt bij het Terneuzense ge meentebestuur dat niets liever ziet dan medewerking om de leefbaarheid van cle' stad te ver groten. Sportbeoefening is er nog altijd te weinig. Zolang Terneu zen niet over een goed geoutil leerde sporthal beschikt, zal men op de buitensport zijn aangewe zen. Wij denken hierbij ook aan de jeugd. De schoolartsen zijn ex-nstig ongerust over de Iichaamshpuding van vele kinde ren tengevolge van te weinig sportbeoefening. „Animo" heeft haar eigen ten nisvelden (de clubs die een eigen veld hebben, worden steeds zeld zamer) in de rustige en boomrij ke omgeving van de Nassau- straat waar de seniorenleden (vanaf 18 jaar) bijna altijd kun nen spelen. De junioren krijgen eveneens volop de gelegenheid tot oefening. Op gezette tijden komt de trainer onderricht ge ven. Een eigen tennisveld kost veel geld en „Animo" zou dit graag zo houden, maar een flink aantal nieuwe leden zou daarvoor zeer welkom zijn. Het bestuur zal gaarne alle gewenste inlich tingen verstrekken. Amerikaanse en Znidvietna- mese vliegtuigen hebben vrijdag een sterke vietcong-eenheïd, die zich vierhonderd kilometer ten noordoosten van Saigon bevond, gebombardeerd en met boord- wanens beschoten. Hierna landden Zuidvietnamese troepen, die met hefschroefvlieg tuigen waren aangevoerd. De striid die daarop met communis tische guerilleros ontbrandde, woedt nog steeds voort. De sterkte der communistische militairen wordt op een bataljon geschat. Zij werden opgemerlct nadat een Zuidvietnamese pa trouille op hen was gestuit. Ei ontstond toen een gevecht, waar bij een Amerikaanse militaire raadgever werd gewond. Pe 1T<e breedtegraad Zuid-Vietnam en de commu nisten trekken in het midden des lands, met name In de provincie Binh Dinh. die ligt nabü de ze ventiende breedtegraad welke de grens vormt tussen Noord- en Zuid-Vietnam, troepen samen TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J- J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdien-st Kruisverenigingen Groene- en Wit Gele Kruis: Zuster R. Seott. Bolwerk 4 te IJzendfjke, tel. 01176-497 (b.g.g. 008). AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, telefoon 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jans sen, Stationsstr. 10 te Axel, tel. 01155-488. voor hetgeen volgens welinge lichte kringen wel eens een ge vecht op grote schaal zon kunnen worden. De vietcong streeft ernaar Vietnam hier in tweeën te delen. Een bataljon van haar troenen beheerst reeds drie belangrijke grote wegen en een spoorbaan. Er lag in dit gebied een divisie regeringstroepen. Deze worden thans versterkt met twee batal jons mariniers, een bataljon luchtlandingstroepen en twee ba taljons infanterie. De totale sterkte der Zuidvietnamese troe pen in dit gebied wordt nu op acht- tot negenduizend man ge schat. De communisten hebben, naar gemeld wordt, ongeveer hetzelfde aantal militairen in deze streek. Het betreft hier geharde ge vechtstroepen, die zijn uitgerust met uit communistische landen age voerde wapens. 46.000 vluchtelingen Vrijdag is in Saigon van Ame rikaanse zijde vernomen dat in de afgelopen zes weken een 46.000 mensen uit het hiervoor genoem de strategische gebied in he* midden van Vietnam en met na me uit de provincie Binh Dinh. naar door de Zuidvietnamese re dering beheerste gebieden zijn "evlucht. Zij zün gevlucht voor de gevechten, die hier thans wor den geleverd en de bombarde menten die er plaats vinden. Men acht het aan Amerikaan se zi'de niet uitiresloten dat oo'- de vietcong er het hare toe heeft hijp-edrae'pn d"ze massale vlucht te bewerkstelligen. Het Amsterdams bouwvakco mité heeft zich met vertegen woordigers van werknemers van verscheidene bouwobjecten ïn de hoofdstad beraden over de situa tie die is ontstaan nu de nieuwe c.a.o. conform het loonakkoord van de stichting van de arbeid tot stand is gekomen; met name over de te voeren strijd voor wer- kelnke verbeteringen. Als U'tgangsnunten voor ver dere actie werden vastgesteld: 10 net loonsverhoging en totale ver dwijning van de tariefstop. Be sloten werd donderdagmiddag 11 maart een halve dag het werk neer te leggen en od een open bare vergadering deze punten nader te bespreken. ■MBHiHiwiiiBiHyiiiiiiiiiiiiiiiimHimHiiniMimBiHHmimi Het is waarschijnlijk, dat Harm Warrink (32) te Diever in Dren the straks met Pasen de eieren, die traditiegetrouw voor hem op tafel staan, op een bijzondere manier zal bekijken. Maar mis schien kijkt hij ook over de schaal met eieren heen naar het meisje, dat tegenover hem zit. Ze heet Marianne Schmidt. Zij is zeven en twintig jaar en komt uit het stadie Rehau in Beieren, dichtbij de Tsjechische grens. Zij zal een dag na Pasen met Harm Warrink in het huwelijk treden en het is een doodgewoon kip penei geweest, dat hun levenslot heeft bepaald, dat als postillion d'amour is opgetreden op de meer dan duizend km lange weg tussen Diever en Rehau. ROMANTIEK Drie jaar geleden werkte Harm Zaandam gezonden. Volgens de by de eieren-groothandel J. J. de verdachte was het dier acht weken oud en zat het lekker in het stro in een doos, toen het per trein naar Zaandam werd verzonden. Bij aankomst enkele uren later bleek het jonge dier etterende wonden te hebben. Een dierenarts had verklaard: „Zo'n jong hondje per trein ver zenden noem ik je reinste die renmishandeling". Hij schatte het hondje niet ouder dan zes weken. Mevrouw E. H. Aukema ver klaarde dat de handelaar, toen zij per telefoon een klacht in diende, had opgemerkt: „Als het dood gaat, betaalt u iets bij. Dan stuur ik een ander". De officier van justitie deelde ter zitting nog mee, dat tegen de handelaar al 26 maal proces verbaal is opgemaakt wegens delicten bij zijn handel. Wit te Meppel. Hij was toen nog een verstokte vrijgezel. Toch om- brak het hem niet aan romanti sche gevoelens en als hij elke dag weer de eieren inpakte voor de export, volgde hij in gedachten vaak de tweetjes en de drietjes op hun wereldreis. Op sommige schreef hij zijn naam en adres en soms kwam er inderdaad een antwoord, zelfs weieens uit an dere werelddelen. VERLOVING Eén brief hiervan maakte veel indruk op de vrijgezel. Het kwam uit Rehau in Duitsland en de af zendster was Marianne Schmidt, toen vier en twintig jaar. Harm schreef terug, Marianne stuurde een foto en op een goede dag stapte Harm in de trein om eens wat nader kennis te maken met zijn correspondentie-vriendin. Op haar beurt bracht Marianne een bezoek aan Diever. Toen werden er meteen verlovingsringen ge kocht en zij spraken af. dat zij in het voorjaar van 1965 zouden trouwen. GEEN EI VAN COLUMBUS Harm heeft in de afgelopen maanden hard gewerkt om het huis van zijn ouders aan de Bos weg te Diever geschikt te maken voor dubbele bewoning. De wo ningnood dwingt het jonge paar namelijk zijn intrek te nemen in de ouderlijke woning. Maar daar heeft iedereen vrede mee en heel Diever zal op de dag na Pasen met vertedering kijken naar bruid en bruidegom, die niet door het ei van Columbus, maar door het ei van Harm Warrink „de weg tot elkander" hebben gevonden. (Adv.) HEDEN ZATERDAG 6 MAAR1 Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Beach Party". Axel: Het Centrum, 8 uur; „Irma la Douce". ZaamslagJeugdgebouw „Da Poort", 7.30 uurOntspan ningsavond G.J.V. ZONDAG 7 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8uur: „Beach Party", 8 u.ï „Mitrailleur-Commando S.S.". Axel: Het Centrum, 3.45 en 8 uur: „Irma la Douce". MAANDAG 8 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Mitrailleur-Commando S.S." Axel: Het Centrum, 8 uur: „Irma la Douce". DINSDAG 9 MAART Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Mitrailleur-Commando S.S." Axel: Het Centrum, 8 uur; „Irma la Douce". IIIIIIIIBII8IIIBMB8 Het stoffelijk overschot van president Adolf Scharf van Oos tenrijk is vrijdag met militaire eer in Wenen bijgezet op de cen trale begraafplaats, waar o.m. de oud-presidenten Karl Kenner en Theodor Körner en de componis ten Beethoven, Johan Strauss, Schubert en Brahms rusten. De plechtigheid begon met een gemeenschappelijke bijeenkomst van de twee Kamers in het par lementsgebouw, waar het 7* jari ge staatshoofd dat zondag was overleden, de afgelopen dagen lag opgebaard. Kanselier Josef Klaus die optreedt als waarne mend president, noemde de over ledene een „groot man van de ware Oostenrijkse traditie". Dr. Alfred Maleta, de voorzitter van het lagerhuis, sprak van een „wijs, nobel en onkreukbaar staatshoofd dat ook eerbied af dwong van de Oostenrijkers die vóór zijn verkiezing zijn tegen standers waren." Duizenden mensen stonden langs de route die de rouwstoet volgde. In de stoet reden o^a. een IDe P.T.T. verstrekte het onderstaand overzicht, dat laat zien hoe de televisietoestellen op 1 januari 1965 over de verschillende pro vinciën verspreid waren. Ter vergelijking is ook de situatie op 1 januari 1961 en 1 januari 1963 in de tabel opgenomen. Groningen Friesland Drente Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant Limburg 1 januari 1961 18.940 18.495 9.376 37.826 69.153 55.143 193.958 245.794 12.854 85.863 54.046 Totaal 90L448 1 januari 1963 45.271 36,903 24.450 73.412 120.385 83.218 282.282 357.472 23.328 139.541 88.897 1.275.159 1 januari 1965 77.875 63.561 45-168 115.789 183.079 111.375 383.035 481.590 37.690 206.811 130.501 1836.474 bataljon gemotoriseerde infante rie en een batterij licht veldge schut. Officieren en manschap pen van leger begeleidden de kist, warachter leden van de fa milie Scharf, kanselier Klaus, president Lübke van West-Duits- land, prins Josef van Liechten stein de Franse minister van bui tenlandse zaken, Couvé de Mur- ville, de Amerikaanse vertegen woordiger bij de V. N., Steven son, en andere buitenlandse ver tegenwoordigers volgden. Na mens de Sowjet-Unie trad onder minister van buitenlandse zaken Semponov op. Boven de stad vlo gen militaire vliegtuigen. Jonge inbreker stak huizen in brand De inwoners van de wijk „Hoogland" te Enschedé kunner weer rustig slapen: de man die in de afgelopen vier weken 16 .nbraken in deze wijk pleegde en zeven keer het huis dat hij met een bezoek vereerde, in orand stak zich niet bekom merend over het feit dat er in sommige gevallen kinderen in het huis sliepen zit achter slot en grendel. De inbreker blijkt een 18- jarige fabrieksarbeider te zijn, die in dezelfde wijk woonde. In alle gevallen kon de brand weer ernstig onheil voorkomen maar in totaal richtte de brand stichter toch nog voor ruim 12.000 gulden schade aan. Zijn buit als inbreker bedroeg onge veer 2500 gulden. Verscherpte surveillance van de politie leverde geen resul taat op. Zondagavond kreeg men de man echter min of meer bij toeval te pakken. In een café was een portemonnaie gestolen. De dader werd gearresteerd en bekende en passant de inbraken en de brandstichtingen.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5