Amerikaans wiiboek over Vieinam Hel vrije verkeer van werknemers in de E.E.G. Chauffeurs kunnen levens van verkeersslachtoffers redden RADIO EN TELEVISIE Noord-Vietesam beschuldigt van heimelijke agressie DE LEEUW VAN BASHRA Woensdag 3 maart 1965 DE VRTTE ZEFUW Pagina 1 Chinese reactie op Amerikaans witboek Kosygin over het Amerikaanse witboek I 6 In een witboek beschuldigt de Amerikaanse regering Noord- Vietnam van heimelijk agressie jegens Z.-Vietnam. Deze agres sie wordt even reëel genoemd als een invasieleger. Amerika verklaart zich bereid zijn militaire activiteit in Zuid- Vietnam te staken als de vrede kan worden hersteld. „De keus tussen vrede en het voortduren van het conflict, dat steeds meer verwoesting zal brengen, is nu aan Hanoi", aldus de Amerikaan se verklaring. Het persbureau Nieuw-China heeft zondag in commentaar op het zaterdag gepubliceerde Ame rikaanse witboek gezegd dat de Amerikaanse regering „uitvluch ten verzint en het publiek be werkt met het oog op een nieu we agressie tegen de demoerati. sohe republiek Vietnam". „De be weringen in de brief van 26 februari, door de Zuidvietnamese dienstknechten van de Amerika nen aan de veiligheidsraad ge stuurd, als zou op een schip van de Vietcong een hoeveelheid wa penen, met name Chinese 57-mm kanonnen zijn aangetroffen," worden leugens genoemd. Tijdens een receptie der Oost- duitse regering heeft Sowjet- premier Kosygin zondagavond zijn mening uitgesproken over het Amerikaanse witboek met betrekking tot Zuid-Vietnam. „Ik heb dit witboek niet ge lezen," zo zei de Russische pre mier, „maar ik ben overtuigd, dat het geen witboek, doch een zwartboek is. Het smerige optre den der Amerikanen in Vietnam kan niet in een witboek worden vastgelegd. Als iemand weerloze vrouwen en kinderen vermoordt, ais vrouwen en kinderen uit hun huizen worden verdreven, dan kunnen al deze en andere derge lijke dingen niet in de bladzijden van een witboek worden vastge legd." „Niemand ter wereld zou een dergelijk witboek geloven en ik ben overtuigd, dat alle volkeren van Azië zich zullen verótÏÏgen tegencwat de Amerikanen doen." Grondwerker omgekomen Bij werkzaamheden aan de uitbreiding van de begraafplaats Welwerderhof in Groningen en de bouw van een aula aldaar is maandagmiddag de 56-jarige grondwerker J. Wessels uit Nieuw Weerdinge onder een auto terecht gekomen en op slag gedood. Ter plaatse rijden auto's af en aan voor het storten van zand. Enkele arbeiders slechten regel matig vlakbij de stortplaats een zandspoor. Tijdens het achteruit rijden van een zandauto is het slachtoffer niet tijdig opzij ge gaan en overreden. De politie onderzoekt de toe dracht. Zes arrestaties i.v.m. nachtelijke strooptochten Personeel van de rijkspolitie te Nunspeet en Elburg heeft zes personen gearresteerd, verdacht van een grote serie diefstallen van afvalmaterialen als koper, lood en dergelijke op de Noord- west-Veluwe. Zij opereerden gedurende eni ge maanden 's nachts per auto onder meer in de plaatsen Nun speet, Epe, Wezep, Heerde, Apel doorn en Meppel. De waarde van de buit wordt op 3.000 a 4.000 geschat. De mannen zijn maandag voor de officier van justitie te Zwolle. Hagenaar reed op agent in In Den Haag is maandagavond een 19-jarige jongeman aange houden, die eerder op de avond met zijn auto op een agent is ingereden. Twee agenten van politie in Den Haag constateer den om 9 uur op de Nieuwe Ha ven, dat een zwarte auto met groot licht hen tegemoet reed. Ze wilden deze auto een stopteken geven om de bestuurder erop te wijzen, dat hij in overtreding was. De ene agent ging hierop op de straat staan en gaf hem een duidelijk teken om te stop pen. Toen hij vlakbij was, gaf de bestuurder vol gas en de agent kon nog op het laatste moment opzij springen. De andere agent had kans ge zien het nummer op te nemen, terwijl de bestuurder meteen zijn lichten doofde en wegreed. Op dit nummer is om twintig vóór tien op de Herengracht aangehouden de 19-jarige ver- warmingsmonteur B. W. de J. uit Den Haag. Hij werd meege nomen naar het bureau om te worden verhoord. Het is al de tweede keer, dat hij voor een dergelijk feit wordt aangehon den. Washington stelt vast, dat in toenemende mate militairen, technici, politieke organisators propagandisten en geheime agen ten uit Noord-Vietnam naa" zuiden komen, evenals wapens, vooral van zwaar kaliber. On danks de zware verliezen die in de afgelopen drie jaar zijn gele den, is de harde kern van de Vietcong groter dan eind 1961. De sterkte van die kern wordt op 32.000 man geschat; Dan zijn er nog 60 a 80.000 guerrila- strijders „voor halve dagen". Zij krijgen halve soldij en hebben ook een burgerbaantje. Op 16 februari is voor de kust van Zuid-Vietnam een Chinees schip van 100 ton buitgemaakt, dat wapens en munitie bleek te bevatten, afkomstig uit verschei dene communistische landen. De lading was in Noord-Vietnam aan boord genomen. In 1964, zo gaat de verklaring verder, zijn 436 dorpshoofden en andere bestuursambtenaren in Zuid-Vietnam door de Vietcong gedood en 1131 ontvoerd. Zeker 8400 andere burgers zijn in dat jaar door de Vietcong ontvoerd en 1350 gedood. Het witboek van de Ameri kaanse regering inzake Vietnam, dat zoals gemeld zaterdag is ge publiceerd, is aan de veiligheids raad van de Ver. Naties gezon den. Van officiële Amerikaanse zijde werd verklaard, dat ook ko pieën zulten worden gezonden aan de ambassades in Washing ton van de ledenlanden van de internationale controlecommissie, waaronder India, Canada en Po ten. De Amerikaanse vertegen woordiger bij de Ver. Naties, Ad- lai Stevenson, heeft zich in een begeleidend schrijven bij het wit boek van de Amerikaanse rege ring over Vietnam, tot de voor zitter van de veiligheidsraad van de Ver. Naties gericht. De feiten in dit witboek tonen op ondubbelzinnige wijze aan, dat het hie'- om een aanvalsoor log gaat en om verovering van een buurland, aldus Stevenson. Zij ton-en duidplük een absurditeit aan van de beweringen dat het om een binnenlandse oostand gaat. Stevenson verzoekt in zijn schrijven het witboek ter infor matie aan de leden van de veilig heidsraad voor te leggen. Hij wenst echter geen bijeenkomst van de raad. Het raadgevens comité voor het vrije verkeer van werkne mers van de Europese commis sie is te Brussel onder voorzit terschap van prof. Sandri, vice- voorzitter van de Europese com missie, bijeen geweest om zich te beraden over de grondslagen van een politiek van vrij verkeer van werknemers in de gemeenschap. Blijkens een na afloop van de vergadering verstrekt communi qué is het comité van mening, dat de grondslagen van zo'n po litiek als volgt moeten zijn: 1. Het vrije verkeer is een fun damenteel recht voor de werknemers uit de zes landen en hun gezinnen, dat beant woordt aan het beginsel van waardigheid en vrijheid. 2. Principieel mogen de ver plaatsingen van arbeidskrach ten niet uit economische dwang plaatsvinden, doch zij moeten een van de middelen zijn om aan de werknemer de mogelijkheid tot verbetering van zijn levens- en arbeids voorwaarden te waarborgen en daardoor de verbetering van zijn sociale positie te ver gemakkelijken. 3. De maatregelen inzake het vrije verkeer van werknemers mogen geenszins als een op zichzelf staande aangelegen heid worden beschouwd doch moeten deel uitmaken van een beleid gericht op een even wichtige economische expan sie, die met een op het niveau van de gemeenschap gecoör dineerde, actieve werkgele- genheidspolitiek van. de lid staten moet samengaan. 4. Om de werkloosheid, die in sommige streken van de ge meenschap nog heerst, op te heffen, is het niet voldoende het recht van de werknemers te erkennen om zich vrij te verplaatsen, doch dienen te vens alle passende maatrege len te worden getroffen om aldaar werkgelegenheid te scheppen. 5. De voorwaarden welke ver vuld dienen te worden voor de opheffing van de moeilijk heden die de integrale verwe zenlijking van het vrije ver keer in de weg -staan, moeten daarmede in samenhang en in onderling verband, aisook geleidelijk tot stand worden gebracht. Dit geldt vooral op het gebied van het gemeen schappelijk beleid met be trekking tot de beroepsoplei ding, voor de versnelling van het. nader tot elkander bren gen van de sociale wetgevin gen en voor de harmonisatie van het sociaal beleid in over eenstemming met de coördi natie van de economische po litiek. f Het raadgevend comité wilde deze richtsnoeren in het bijzon der vaststellen met het oog op de voorstellen, die de commissie voor 31 december 1967 aan de raad zal moeten voorleggen om de door het verdrag vastgestelde doelstellingen te bereiken, waar van de uiteindelijke politiek van de gemeenschap op het gebied van het vrije verkeer van werk nemers afhangt. Met dit voor ogen, was het raadgevend comité van het groot ste belang te bevestigen, dat de optimale mobiliteit van arbeids krachten in de gemeenschap in geen geval zou kunnen worden bereikt, indien men zich beperkt tot het verwezenlijken van het vrije verkeer van werknemers als zodanig, zonder tegelijker tijd een gemeenschappelijk beleid op het gebied van de beroepsoplei ding uit te voeren, het nader tot elkaar brengen van nationale wetgevingen te versnellen, de sociale politiek te harmoniseren, aldus het communiqué. STEEKPARTIJ IN MAASTRICHT Slachtoffer ia levensgevaar Enkele uren nadat de 47-jarige Elisabeth RomansSemmeling in de Maastrichtse Statenëingel het leven verloor in een echtelijke ruzie, is in de Boschstraat een andere inwoner van Maastricht in een vechtpartij eveneens met een broodmes gestoken. Het slachtoffer verkeert in levensge vaar. Op de binnenplaats van een café kreeg deze man de po litie geeft alleen op dat zijn ach ternaam met een K. begint om half twee 's pachts ruzie met de 20-jarige J. R., eveneens uit Maastricht. Dezé verklaarde la ter dat hij zich door K. bedreigd had gevoeld. Hij was naar de keuken gegaan en had daar het broodmes gegrepen. R. bracht K. een steek in de longen toe. De politie heeft R. ter plaatse aan gehouden. TARIEVEN AUTORIJSCHOLEN Na overleg tussen het departe ment van economische zaken en de' betrokken organisaties mag de prijs voor autorijscholen, in verband met de gestegen kosten, worden verhoogd met 35 cent per lesuur. Dit blijkt uit een mededeling van het departement. Het over leg werd noodzakelijk, aangezien op 27 februari de prijzenbeschik- k,ng autorijscholen 1934 afliep en de te volgen gedragslijn voor de prijs die voor autorijlessen in re kening mag worden gebracht, moest worden gesteld. De orga nisaties van de autorijscholen hebben verklaard, er bij de leden met de meeste klem op aan te zulten dringen, dat van deze re geling niet zal worden afge weken. VREEMDE HOBBY De politie van Krommenie heeft maandagavond een jongen van 14 jaar aangehouden, die heeft bekend ongeveer 50 keer damesondergoed te hebben ge stolen. Reeds wieken lang heeft men naar de maniak gezocht die steeds dameskledingstukken wegnam. Een gedeelte van de lingerie heeft dé politie terugge vonden in de ..woning van de jongen. Zijn ouders zouden niet van de manieren van de jongen op de hoogte zijn geweest. Als tijdig hulp aan levensge vaarlijk gewonde verkeersslacht offers kan worden verleend, is een vijfde van deze levens te redden. Deze wetenschap en de schrikbarende toename van het aantal verkeersongelukken met dodelijke afloop hebben de ko ninklijke nationale bond voor het reddingwezen en E.H.B.O. „Het Oranje Kruis" geprikkeld tot het nemen van een initiatief om duizenden weggebruikers de vuistregels voor eerste hulp te leren. In samenwerking met de A.N.W.B. en de rijkspolitie is hiervoor een cursus ontworpen. Dinsdag 16 maart wordt met de Ondergrondse staking in Belgische kolenmijn Ongeveer 175 arbeiders van de mijn „Tawes" bij Luik zijn maan dag op 600 meter onder de grond een proteststaking begonnen. De acie is gericht tegen de aange kondigde sluiting van de mijn. De mijnwerkers zijn van mening, dat de mijn wel rendabel kan worden gemaakt. Zij hebben aangekondigd tot „het bittere einde" ondergronds te zuhen blijven. In de mijn wer ken in totaal een 1000-tal arbei ders. In de mijnen in de Kempen is onrust ontstaan door de aankon diging, dat in twee mijnen met ingang van de volgende week niet meer op maandag zal wor den gewerkt om de vorming van de kolenvoorraden ad te remmen. Besprekingen zijn aan de gang tussen de Belgische regering en de economische raad van de pro vincie Limburg in België om de economische en sociale gevolgen van de kolensituatie te onderzoe ken. Trotse pauw Grote bron van vreugde tijdens de carnavalsoptocht in Mainz was deze praalwagen met een grote trotse pauw en zijn kleine A-bom. Het viel de toeschou wers niet moeilijk president De Gaulle in de vogel te herkennen. cursus, die overal in Nederland aan groepen chauffeurs kan wor den gegeven, in 's-Hertogen- bosch begonnen. De beroepschauffeurs Het gaat „Het Oranje Kruis" in de eerste plaats om de be roepschauffeurs te leren, welke handelingen moeten worden ver-' richt, opdat ernstig letsel geen fatale gevolgen voor het slacht offer heeft. De praktijk heeft uitgewezen, dat door de hulp, die in de eerste minuten na een ongeval kan worden verleend, 20 procent van de levens kan worden gered. Weliswaar dient de hulpverlening aan ongevals slachtoffers zoveel mogelijk overgelaten te worden aan des kundigen, maar toch kunnen door volslagen leken ook han delingen worden verricht die geen uitstel gedogen. Het volgen van een E.H.B.O.- opleiding is gewenst, maar niet altijd mogelijk. Het Oranje Kruis gaat nu de weggebruikei-s voor lichten over wat wel en niet kan, mag en moet worden gedaan in afwachting van de komst van deskundigen. Deze voorlichting is niet bepaald voor een groep, maar het Oranje Kruis heeft in eerste instantie gedacht aan hen, die beroepshalve veelvuldig aan het verkeer deelnemen. Van hen zijn de beroepschauffeurs een goed bereikbare groep. De. or ganisatie van werkgevers en werknemers in het wegvervoer steunen het initiatief van het Oranje Kruis en verlenen mede werking bij het organiseren van de cursussen. De lesduur De voorlichting wordt in vier avonden gegeven, telkens twee uur. De eerste avond komt de rijkspolitie de verkeerstechnische kant belichten. Ze zal daarbij ook onder de aandacht van de gegeven. chauffeurs brengen, dat spullen als fakkels en vlaggen bijzonder doeltreffende attributen zijn om bebakeningen op te richten ter voorkoming van meer ongeluk ken. Voorts worden aanwijzin gen gegeven over het parkeren van het eigen voertuig, het alar meren van de politie en het at tenderen van het naderende ver keer. De overige drie avonden zul ten arts-docenten de hulpver lening uit de doeken doen, ter wijl tevens oefeningen worden gedaan zoals mond-op-mond- beademmg. Na afloop van de cursus krijgen de chauffeurs een boekje op hun naam mee, dat dient als geheugensteuntje voor hetgeen zij leerden, en als be wijs van het volgen van de cur sus. Voor het geven van de cursus staat het Oranje Kruis een legertje van 1100 arts-docenten en 700 kader-instructeurs over het gehele land ter beschikking. De organisatoren van de aktie verwachten op grond van infor maties grote medewerking van de diverse bedrijven. Waarschijn lijk zullen vele bedrijven de kos ten van de cursus (f 16 per per soon) voor hun rekening nemen. Veel belangstelling Daar de lessen ook praktisch onderricht omvatten kunnen de groepen niet groter zijn dan 25 personen. Het Oranje Kruis heeft bij het overleg met de organisa ties uit de vele gunstige reakties geconcludeerd dat reeds thans ettelijke duizenden chauffeurs de cursus graag willen volgen. Men laat het van het succes van deze cursussen voor de beroeps chauffeurs afhangen of ook an dere weggebruikers deze voor lichtingsavonden zullen volgen. In principe kan iedere automo bilist de cursus volgen. Bij vol doende belangstelling kan de cursus te allen tijde in alle plaatsen van ons land worden DONDERDAG 4 MAART 1985 HILVERSUM I: 7.0Ü Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgym.; 9.00 De groenteman; 9.05 Oude kamermuz. (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nws; 11.02 Huish. zaken, praat je; 11.15 Moderne orkestmuz. (gr.)11,35 Moderne muziek voor viool è'n strijkorkest (gr.)'; 12.00 Lichte orkestmuz. en zangsoliste; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Militair orkest (gr.) 13.00 Nws; 13.10 Meded-, event, actueel of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Zang en pianospel; 14.00 Pianorecital: klass. en moderne muz.; 14.30 Voor en na Marilyn Monroe, klankb.; 14.55 Lichte gram.; 15.30 Het Radio Kamer orkest; klass. en moderne muz.; 16.00 Nws; 16.02 Voordracht; 16.20 Lichte gram.; 17.00 Minjor.; 18.00 Nws; 18.15 Event, actueel; 18.20 Uitz. van de V.V.D.; 18.30 Metropoie-orkest; amusements- muz.; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Sportparade; 19.30 Eigen weg: progr. voor de twintigers; 20.00 Nws; 20.05 Stereo: Öude kamermuz. (opn.); 20.45 De ap pel van Alehimon, hoorspel; 22.00 Koorzang (opn.); 22.20 Weens Filh- orkest: pop. klass. muz. (gr.)22.30 Nws en meded.; 22.40 Act. en sportuitsl.; 23.05 Stereo; Nieuwe gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Het le vende Woord; 7.05 Ouverture - radio voor vroege mensen (7.30 7.40 Nws; 8.008.05 Overwe ging); 8.30 Nws; 8.40 Voor de Spionageproces - in Syrië In Damascus staat een man te recht die ervan wordt beschul digd gespioneerd te Hebben voor de Israëlische geheime dienst. Hij heeft dit bekend en de politie nam in zijn schuilp'aats twee radiozenders en staven dynamiet in beslag. De man, Eli Cohen, zou leider zijn van een Israëlisch spionagenet. Toen dit was opge rold zaten drie en zestig perso nen, onder wie zeventien vrou wen, achter de trahes. De berech ting vindt plaat6 voor een mili tair tribunaal. 104. In het verslenste woonver trek van Fiilipo Rassi hief Agua snel het hoofd op, toen hij buiten voetstappen hoorde naderen. Een ogenblik stond de hagedis roerloos; oen staakte hij zijn geheimzinnige bedrijvigheid en haastte zich naar de koffer, die hem reeds tot zit plaats had gediend. Toen Aram mistroostig binnentrad, zag hij zijn dienaar in dezelfde houding zitten waarin hij hem had achtergelaten: een meelijwekkende figuur, ge kweld door onhoudbare buikpijnen. „Vergeef mij.,, dat ik u... niet kon volgen...", prevelde Agua smartelijk. „Doch mijn ingewand.smart mij deerlijk... Hebt ge... nog een spoor van het meisje kunnen vinden... heer?" „Niets!" zei de avonturier bitter, terwijl hij zich in de zetel wierp en het hoofd in de hand steunde. „Ik weet niet meer wat wij moeten doen, Agua. Als wij het meisje niet vóór zonsondergang aan de Leeuw hebben teruggebracht zal hij deze stad verwoesten. Maar ik heb geen enkele aanwijzing waar zij zich be vindt. Ik weet alleen maar dat Zwartmantel haar naar déze stad heeft gebracht. Dat is alles..." Rassi, die zich opnieuw van de wijnkan had meester gemaakt, grijnsde. „Een verwarde geschiede nis, messire! Wie is deze Zwart mantel?" „Ik weet het niet", zei Aram machteloos. „Het is een man die zich vermomt in een zwarte cape. Vanaf het moment dat ik Genua verliet, heeft hij doorlopend ge tracht de bruid van de Leeuw van Bashra te ontvoeren. Ik heb geen idee wat hij daarmee probeert te bereiken". „Het wil me voorkomen dat u het leven te zwaar opneemt, mes sire Aram", prevelde de zwaarlij vige met een onaangename glim lach. „Wat kan het u schelen of deze stad wordt verwoest? Er is tijd ge noeg om te vluchten eer de Leeuw aanvalt. Ik ben althans van plan om mijn blezen te pakken ear öe strijd ontbrandt". „En de duizend inwoners van de ze stad, die morgen genadeloos door de Mamelukken vermoord zullen worden! Laat u dat onver schillig?" „Iedereen moet voor zichzelf zor gen", zei de handelsagent grijn zend. „U neemt het leven te zwaar, messire". Hij schoof Aram een onbestemd voorwerp vol wijn toe. „Drink lie ver eens uit, en vergeet die ellen dige Zwartmantel!"... Er viel een broeiende stilte. Agua's ogen waren strak op Rassi gericht... huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Moderne orkestmuz. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Maart: een progr. in de toon soort van de lentemaand; 12.10 Leven op het land, gesprek. Aan sluitend: agrarisch nws; 12.27 Meded. voor land- en tuinb.; 12-30 Nws; Deze week; 13.00 Klass. gram.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Lichte orkestmuz. (gr 14.20 De nalatenschap van Thomas Garri- que Masaryk, hoorspel-documen taire; 15.30 Radio Filh. sextet: moderne muz.; 16.00 Bijbelover denking; 16.30 Gewijde muziek (opn.)17.00 Voor de jeugd; 17.30 Koorzang (gr.)17.45 Lichte gr.; 17.55 Sportrubriek; 18.10 Licht instr. kwartet; 18.10 Sociaal per spectief, lezing; 18.40 Stereo: Lichte orkestmuz. (gr.); 19-00 Nws en weerpraatje; 19.10 Ra diokrant; 19.30 Gewijde muziek (gr.)19.45 Op de man af, praat je; 19.50 Wij poetsen de plaat: muzikaal progr.20.10 Boeren on burgers in Buitenveen: 22. De strategie van meneer van Stra ten; 20.40 Samen uit - samen thuis; gevar. progr.; 22.00 Ron dom het kind: pedagogische etherleergang; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boek- bespr.; 23.00 Oude en moderne muz. (opn.); 23.35 Oude kamer muz. (gr.); 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Gevar. muz, (12.25 Weerber. en meded. voor de scheepvaart)12-50 Beursber. en progr.overz.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio (15.00 Nws); 15.45 Gram.; 16.00 Nws; 16.03 Beurs ber.; 16-09 Franse les; 16.24 Lie deren; 16.55 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Gram.; 17.30 Vlaamse volksmuz.; 17.55 Gram.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Volksliederen; i8.45 Sportkron.; 18.52 Gram.; 19.00 Nws en radio- kron.; 19.40 Amusementsmuz.f 19.50 Lezing; 20.00 Klass. muz, (in de pauze: Boekbespr.); 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Opera- en belcantoconcert; 23.55 24.00 Nws. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 15.00 Voor de vrouw; 15.45 Pauze; 16.0016.15 Voor de kleuters; 19.00 Int- agra risch nws; 19.30 Slapstick oude doos; 19.40 Van gewest tot ge west, regionaal weekjournaal; j 20.00 Journaal; 20.20 Achter het I nws; 20.45 Uit, amusementspro- I gramma; 21.10 De bouwers van het rijk, of: De Schmürz, toneel spel; 22.5022.55 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 De Lucy show - Het zwakke geslacht, tv-film; 20.25 Let's sing out: volkslied- TP15; L*->rVO-'T,'<T,?rTp rilrp-ft taire; 21.10 Sprookjes van moe der de gans, balletprogramma; 21.35 Overpeinzing; 21.4522.10 Attentie. BELGIË (VI.)14.05—15.15 School-tv; 19.00 Zandmannetje; 19.05 Voor de jeugd; 19.20 Arena: sportkroniek; 19.55 Hier spreekt men Nederlands: 19.59 Weerber. J 20-00 Nws; 20.25 Ispahan, tv- spel; 21.00 Première magazine: nws uit de filmwereld; 21.50 Pe nelope: progr. voor het gezin; 22.20 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7