D.W.S.-Yasas Gyoer 1-1 Wij willen 50.000 nieuwe klanten winnen! DE LEEUW VAN BASHRA 59 Kapueijners^-r 49 Sperziebonen a 61 Abrikozenjam ui Mentos 3 69 Fruittella - 3 49 Sinaasappelsap.^ 69 Soepballetjes 2» 88 Gebr. Gehakt „„39 Macaroni500 49 Appelsap „„.,59 Druivensapr Snijbonen „—««89 Doperwten-fijn n 69 Lucifers 2-44 Appelmoes 49 Inackebröd», -58 Ruuinboter_„:sD™ 1?* Falmoliezeep 4 stukken 69 MacQueen Thee Luncheon Meat. Korstloze Kaass£± Wafels. Bali - Butterscotch - Frou Frou - Mokka perpakjSSfNU pak Weer één winnaar van da ,toto' Doe ook mee! Kom naar DE VRTTE ZEFUW Pagina 7 BENFICA WON VAN REAL MADRID 5-1 HET WAS GEEN BUITENSPEL Spaanse actie tegen Gibraltar Nationalistische leider in Kenya vermoord 7 JANUARI 1965: dwars tegen alles in begint AH tientallen prijzen te verlagen. De toeloop van nieuwe klanten zal dit mogelijk maken. 8 JANUARI: de eerste nieuwe gezichten verschijnen in de AH-winkels. En elke volgende dag brengt weer nieuwe klanten. VANDAAG: die 50.000 komen erwelke vrouw zegt niet „JA" tegen al deze prijsverlagingen. 75 69 69 98 75 60 89 42 1.18 36 55 69 98 89 54 59 85 l*5 1.- 169 gramjt-4^' t19 debl U IS DWS heeft gisteravond in het olympisch stadion een meer dan verdiend gelijkspel behaald te gen het Hongaarse Vasas, na een door de Amsterdammers te leurstellend verlopen kwartfina le wedstrijd. Al waren Vonhof en Lenz gisteravond zeker niet -de ideale binnenspelers, de bes te kansen zijn toch zeker voor DWS geweest. En enkele malen hadden de Amsterdammers het geluk niet bepaald aan hun zij de. Anderzijds dient echter ge zegd, dat de Hongaren, die in de eerste helft door een schot van linksbinnen Korsos op 01 waren gekomen, zich bekwame •verdedigers toonden, steunend op twee mannen: de lange, ze kere spil Orban en de voortref felijke doelman Toth. Zij waren het in hoofdzaak, die hun club zo'n gunstige uitgangspositie verschaften voor de op tien maart te spelen return. D.W.S., hetzelfde DWS, waar van men sinds zondag tegen Fortuna zei, dat het aan een in zinking ten prooi zou zijn, start te in dit cupduel onbevangen. Gedragen door de toejuichingen van de duizenden op de tribu nes. zochten de in vlammend rood gestoken Amsterdammers 'onmiddellijk na het eerste fluit signaal van de Franse arbiter Schwinte de kortste weg naar het doel van Laszlo Toth, die al snel de gelegenheid kreeg te to nen dat hij niet voor niets in de •herfst van het vorig jaar in aan merking kwam voor een plaats in de nationale Hongaarse ploeg. Meestal hoefde Toth echter niets eens in actie te komen, /Want in hun ijver om zo snel mogelijk een voorsorong te ne men, lanceerde DWS zijn aan vallen te veel door het midden, waar de bal vrijwel altijd een prooi werd voor de rustige en boomlange spil Arpad Orban, de man die in Tokio het Hongaarse elftal leidde in de jacht op olym pisch goud. ANTWOORD KLAAR Het gemak, waarmee Orban en zijn secondanten in de eerste minuten de onduidelijke aan- valsstoten van de Nederlandse kampioenen opvingen en omzet ten in bruikbare passes voor middenlinie en voorhoede, gaf de voorzichtig begonnen provin- cieploeg uit Gvoer de moed iets te gaan doen. Een „zwaar" schot van middenvoor Mos Temming werd in de negende minuut be antwoord door een driftige voet beweging van linksbuiten Pavas- zai de bal ging over en ook na ruim een kwartier had den de Hongaren hun antwoord klaar.- Toen uit een vrije schop - fiflJUSfc De eerste wedstrijd tussen Ben- fica en Real Madrid die woens dag in de kwart finales van de strijd om de Europa Cup in de Portugese hoofdstad Lissabon is gespeeld, eindigde in een 51 overwinning voor Benfica, dat bij de rust met 30 de leiding had. De sporttoto van het afgelopen weekeinde heeft voor één van de 716.824 deelnemers weer het ma ximale berag van 100.000 opge leverd. De winnaar van de toto 'ontvangt 117.647,06 bruto. Er was intotaal 342.870 aan prij zengeld beschikbaar, waarvan 188.578,50 voor de eerste priis Nu slechts een deelnemer alle 13 uitslagen goed heeft voor speld, kwam voor de tweede priis 150.148,62 beschikbaar. Hiervoor zijn 27 gagadigden met 12 punten, die dus ieder bruto 5561 ontvangen. Het be drag van ƒ75.074,32 dat voor de .derde prijs beschikbaar is, wordt gedeeld door 314 deelnemers met de eerste 8 uitslagen goed. Zij ontvangen ieder 239. Voor de winnaars in de goal- tips waaraan 165.373 mensen deelnamen, was 54.981 beschik baar. Er waren geen meldingen met 6 punten, zodat de tweede en derde prijs elk met de helft van het voor de eerste priis beschik bare bedrag van 18.027 werden cesoekt. Vijf deelnemers met ieder 5 pnt mogen de 27.040,50 delen en kriigen ieder ƒ5408. De 255 deelnemers fvan wie 2 met 2 kolommen), die voor .derde priis in aanmerking komen .delen eveneens ƒ27.040.50 en krijgen dus per kolom 105. Scheidsrechter Manuel Prieto floot voor buitenspel. Het was de laatste ademstoot, die hij door zijn arbitrale instrument heen joeg, want volgens de broers Jo sé en Francesco Santos en Joa quin Vazquez, drie echte eerlijke Mexicaanse sportjongens, was 't geen buitenspel en daarom gin gen ze gedrieën op scheidsrech ter Prieto af en schopten hem dood. Dit' voorval geschiedde in Guadalajara niet zo ver van .Mexico-stad tijdens een voetbal wedstrijd tussen de ploegen van Productos Tor en Viana. Medi sche hulp kwam te laat voor Manuel Prieto. José, Frahcesco en Joaquin zijn voortvluchtig eerst rechtsbuiten Bennie Roode keihard op Toth vuurde, miste Lenz de terugspringende bal maar juist. Weer volgde een snelle tegenstoot, ditmaal afge rond door een schot van rechts binnen Laszlo Gyoerfi. Langs de vuisten van de springende Jongbloed vloog de bal net naast het doel tot opluchting van de DWS-aanhang. HONGAARSE TREFFER DWS had door deze tegen- attaques gewaarschuwd kunnen zijn. Daardoor overkwam de Amsterdammers twintig minu ten wat voorkomen had kunnen worden: voor het eerst in een Europa-cupwedstrijd liepen zij een achterstand op. Verantwoor delijk hiervoor was linksbinnen Korsos, die na beheerst Israël te hebben omspeeld tijdig zag dat doelman Jongbloed enkele meters vóór zijn doel stond en daarom ondanks de moeilijke positie waarin hij verkeerde tot een schot besloot. Omdat Jong bloed daar helemaal niet op had gerekend, werd het een treffer (0-1). Lenz, tevoren bijna verlamd door nervositeit, vond ineens de macht de bal goed te plaatsen. Driftige dreumes Vonhof groei de naar zijn normale vorm en de wat langzame Temming ruim de op de middenvoorplaats ijlings het veld voor Geurtsen. Dat moest voldoende zijn om de heus niet onkwetsbare Vasas- verdediging zeven doelpunten tegen in de twee wedstrijden voor de achtste finales tegen Lokomotiva Sofia te over meesteren. Het pakte echter an ders uit, want steunend op de kunde van de alles grijpende Toth en daarnaast op een flinke portie fortuin hielden de Hon garen tot de rust stand. MOOISTE KANS Toen DWS onmiddellijk na de hervatting fanatiek opdrong, leek een treffer een kwestie van tijd. Temming was er dichtbij met een hard schot dat Toth niet afdoende kon stoppen. De mooiste kans deed zich voor in de twaalfde minuut. Een van een verdediger teruggesprongen bal werd een prooi voor Geurt sen, die alleen op Toth afspoot. In zo'n geval pleegt Geurtsen vrijwel altijd raak te schieten. Nu wilde hij ook de doelman omspelen. Dat lukte wel, maar daarmee was tevens de vrije po sitie verloren. Het bleef verder tot halver wege de tweede helft bij twee schoten van Geurtsen, waarvan het eerste na een pass van Von hof te hoog werd gericht en het tweede door Toth met een snoeksprong werd gegrepen. De treffer, waarmee de Nederlandse kampioenen zeventien minuten voor het einde op gelijke hoogte met hun tegenstanders kwamen, was dan ook niet het gevolg van een goede aanval en werd zelfs niet door een voorhoedespeler gescoord. Spil Schrijvers moest zich als goed aanvoerder belasten met het nemen van een strafschop, nadat het op weg naar het net zijnd schot van Geurtsen door Orban in glij vlucht met de hand van richting was veranderd. STRAFSCHOP Niemand van de DWS-ers toonde zich erg gebrand om on dit belangrijke moment de taak van scherprechter te vervullen. Daarom ging Schrijvers met lo den schoenen naar voren, ter wijl op het middenveld Israe1 zich afwendde en zijn gezich* verborg, nam Schrijvers zijn aanloop. Waarschijnlijk zijn de meeste van de strafschoppen, die Schrijvers in zijn carrière heeft genomen, beter gericht geweest dan deze tegen Vasas, maar het bleek voldoende voor een tref fer (11). Na deze gelijkmaker zijn de beste kansen nog voor DWS ge weest, maar ook nu slaagden de Amsterdammers er niet in om Toth „normaal" te passeren. Tien minuten voor het einde ontstond na een rush van Lenz nog gen doelrijpe kans. De felle schuiver miste echter het doel. Ook een fraaie kopbal van Geurtsen belandde niet in maar op het Hongaarse net, waarmee de 11 score gehandhaafd bleef. 100. Vanuit de schaduw hield Agua zijn ogen strak op Rassi ge richt. die thans verward de wijn kan onlief. Maar >n volaend ogen blik grijnsde de zwaarlijvige han delsagent reeds weer. „Het spijt mij, messire Aram," zei hij luid, terwijl hij de gevulde komfoor gul naar Aram toeschoof, „maar ik heb niets gezien of ge hoord van een Oosters meisje dat in deze stad gevangen gehouden wordt. Ook al kon ik de Leeuw van Bashra tienmaal beletten onze stad aan te vallen door hem zijn bruid terug te bezorgen, dan zou ik u nog niet in kunnen lich ten. Dat is natuurlijk jammer. Maar proef deze oude wijn eens; misschien kan die u wat troost geven. Ik gun het u' liever dan die oude schurk van een Scorra, die in Genua het geld zit te verteren dat ik in dit kustnest voor hem verdien, ha, ha, haEn zich op z'n buik slaand hief hij de kris tallen vaas op, die hem tot drink beker moest dienen. Aram begon de man onuitstaan baar te vinden. „Dus ge zjjt zeker, dat ge mfl niet een flauwe aan wijzing kunt geven waar Sanai verborgen wordt gehouden?" zei hij strak, terwijl hij zijn beker op hief. „Ge hebt geen geruchten ge hoord; niets opgemerkt dat uw argwaan gaande maakte?" „Niets, mijn waarde messire Aram," verklaarde de zwaarlijvige grijnzend. „Mag ik deze beker op uw geluk ledigen? Nee. Ik heb niets gehoord of gezien. Persoon lijk geloof ik dan ook, dat ge u moet vergissen. Er wordt in deze stad nergens een Oosters meisje verborgen gehouden. Op uw ge luk Aram stond op het punt de wijn aan zijn lippen te brengen toen hij, als door een adder gebeten, zijn beker liet vallen en naar het raam sprong. Want vaag, doch duidelijk had hij geroep in de ver te gehoord. Het angstige geroep van een meisjesstem Een woordvoerder van de Spaanse regering heeft meege deeld dat van alle vreemdelin gen die in Spanje wonen en in Gibraltar werkzaam zijn, tegen 7 maart de werkvergunningen zullen worden ingetrokken. De betrokkenen zouden volgens een goed geïnformeerd zegsman voor de keus gesteld zijn in Spanje te blijven of het land te verlaten. Als zij zouden verkiezen in Spanje te blijven zouden zij maar af en toe naar Gibraltar mogen gaan. Van Spaanse zijde zijn kort geleden beperkende grensbepa lingen ingesteld die tot doel had den het smokkelen tegen te gaan. De Spaanse autoriteiten eisten voorts dat Engeland en anderen die in Spanje wonen en in Gi braltar werken, een Spaanse ver blijfsvergunning moesten aan vragen indien zij in Spanje wensten te blijven wonen. In Gibraltar treft men voorbe reidingen om Britse onderdanen te huisvesten die nu nog in Spanje woonachtig zijn. Een aan tal Britten bevindt zich al in een doorgangskamp. De Spaanse minister Iribarne verklaarde dat de Spaanse rege ring vastbesloten is een einde te maken aan de smokkelhandel op Gibraltar. Hij zei dat de 25.000 inwoners van de Britse kolonie jaarlijks tweemaal zoveel siga retten invoeren als alle West duitsers tezamen. Volgens hem Pio da Gama Pinto, een van de voornaamste nationalistische lieders in Kenia, is gisteren met had de Spaanse schatkist als ge volg van deze smokkelhandel in de periode 19591963 een be drag van 150 miljoen gulden aan inkomsten gederfd. De Spaanse douane had in de eerste tien maanden van 1964 aan de grens van Gibraltar 84 kilogram mari huana en een groot aantal auto onderdelen, radiotoestellen en optische instrumenten in beslag genomen, aldus de Spaanse mi nister van voorlichting in een gesprek met een vertegenwoor diger van de B.B.C. pistoolschoten in een auto voor zijn huis vermoord. De drie neger-daders konden ontsnap pen. Pinto was lid van het parle ment en directeur van het blad „Pan Africa". Hij was ook lid van de raad van beheer van het „Loemoemba-instituut". ZIJ MAG NIET SCHEIDEN Een rechtbank in New York heeft aan de 35-jarige Jacque line Kober de echtscheiding geweigerd die zij had geëist op grond van het verzwijgen door haar echtgenoot, de 41- jarige Josef Kober, dat hij een nazi was geweest en een fana tiek Jodenhater is. GEMIDDELD IK BEMIDDELD IK NEDERLAND NEDERLAND AH-Bleeloniddel sa 35 l?5 139 El M OOK NOG AL DEZE PMJSVERLAGIi (GEN- leverhaas Rolpens Haring Rioja 1962 -100 gram 67 Linthorst .blik in tomatensaus 4 Spaanse tafelwijn - lies JL blik Huishoudkoffie_s™ l?9 Witte Rloem__.Ki.oM Tutti Frutti 250 gram Pruimen Californïsche 250 gram Bessengelei'hfi—pot FlanpuddingMvtvznr 19 Tomatensoep_.v?^75 Kauwgum Wrigleyj^ palsjes Wa!elrepen.i4 stuks 69 Spinazie 1/1 blik 49 Dropmenagerie JZ39 BraadUp «»SW2!! 17® Witte PeperiTS^ Schuurpoeder _£rotebns^§Ü rijkgeurige Schotse melange pakjelOOgramTö' ft NieilW -groot blik 340 gram vetarm 500 Maak uw Encyclopedie compleet! Encyclopedie Rutnt tekst Slechts -vio... Zin 500.000 woorden teKsi kaarten Meer dan S«» oftic. f.2.95 per deel b.j 250 gram Albert Hei|n

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7