Hulst en Terneuzen in deuadatieeevaar Axei neemt veilige voorsprong Vogelwaarde door Lewed. Boys verdrongen D.H.S.-VASAS OP TELEVISIE I m Pagina 4 Ook N.-lerland- Nederiand DF VRTfK ZEFUW Maandag 22 Dinsdag 23 februari 1905 Feijenoord aan de kop in de eredivisie MVV—Feijenoord 1—2 (O—0) Toeschouwers: 24.000. Feijenoord heeft in Maastricht moeizaam van MVV gewonnen. De zege werd pas in de tweede helft een feit, nadat MW zelfs een voorsprong had genomen. MW speelde geladen en toonde zich belust op de zege. Het ver weerde zich knap tegen de ge raffineerde Feijenoord-aanval- len en paste een konsekwente mandekking toe. De Rotterdam mers waren technisch beter, maar dit was nauwelijks van in vloed op de krachtsverhouding. Kruiver, Henk Groot en Berg- holtz kregen in de eerste helft goede kansen, maar doelman Koerver was enkele malen een sta-in-de-weg. In de tweede helft werden ook de MVV-aan- vallen beter en het gevolg was een doelpunt van Coenen in de 61e minuut. Vlak daarop was de stand gelijk en een kwartier voor het einde greep Feijenoord de winst toen Venneker scoorde uit een door Bergholtz genomen hoekschop. Brokamp probeerde nog de gelijkmaker te forceren, maar werd door Pieters Graaf land gestuit. Een slotoffensief van MVV leverde niets op. DWS—Fortuna '54 0-2 (0-1) Toeschouwers: 13.500. „Een slechte generalezei DWS-voorzitter Solleveld na af loop van deze wedsrijd. De Am sterdammers hadden zo vlak voor de belangrijke Europa-cup wedstrijd tegen Vasas Gyoer dermate slecht gespeeld, dat zelfs de vurigste aanhanger van de stadionbewoners de moed in de schoenen moet zijn gezonken. De voornaamste oorzaken van het falen van DWS waren slecht plaatsen en gebrek aan tempo en dat kan niet alleen worden toe geschreven aan het ontbreken van Flinkevleugel. Het lage tem po speelde in de kaart van de Fortunezen, die steeds de toch al tot zes man uitgebreide ver dediging konden versterken als er gevaar dreigde. Dat laatste gebeurde slechts zelden, want vooral de Amsterdamse voor- waartsen hadden hun dag niet. Alleen Huub Lenz kreeg na tien minuten een prachtige kans maar schoot in volle ren naast het Limburgse doel. Daartegenover bleek de niet jeugdige voorhoede van Fortuna tot gevaarlijke operaties in staat te zijn, vaak opgebouwd door de vinnige Piters in samenwerking met de nog aalgladde Petakovic. Toch hadden beiden geen hand in de eerste treffer van Kohn, die na 21 minuten met een verre trap via de rug van de DWS- invaller-doelman Heeres verras te. Wel waren zij betrokken bij de zuivere treffer waarmee Bart Carlier halverwege de tweede helft de Limburgse zege veilig stelde. Sparta—PSV 2-2 (0-1) Toeschouwers: 15.000. Sparta heeft zich op het nip pertje kunnen handhaven tegen PSV. De Rotterdammers dank ten het gelijke spel in eerste in stantie aan Lazeroms, die bij een alles-of-niets-offensief in het laatste kwartier naar voren de eerste de beste speelbare bal in het net schoot. Van de steeds groter wordende verwarring bij PSV kon Bosveld drie minuten vóór tijd profiteren om de Rot terdammers naast de Eindhove- naren te brengen. Reeds in het eerste kwartier, toen Sparta met goed spel in de aanval was, hadden de Rotter damse voorwaartsen verschillen de kansen gemist. PSV kon weten, dat de Sparta-aanval vrij ongevaarlijk was en had in feite niets te vrezen. Des te merk waardiger was de paniek van de versterkte PSV-achterhoede in de slotfase. Het zou een verdiende zege voor de gasten zijn geweest, 'want zonder die onverklaarbare kortsluiting had PSV dik moe ten winnen van Sparta, dat be neden zijn normale vorm speel de. Heracles—Ajax 1—0 (1—0) Toeschouwers: 8.000. Heracles heeft tegen Ajax zijn derde overwinning met de uit slag 10 binnen enkele weken behaald. De score had nog wat gunstiger voor de oostelijken kunnen zijn wanneer zij beter hadden geprofiteerd van de kan sen, die zij in de tweede helft kregen. Ajax met een voorhoede die de laatste tijd goed heeft ge draaid, had in het eerste half uur een meerderheid en het kwartet Petersen, Nuninga, Kei zer en Swart liet technisch ook heel aardige dingen zien, doch men beschikte niet over een af- werker. Toen de Almeloërs wat meer vat kregen op het Amster damse spel, namen zij het ini tiatief over. Dat had nog vóór de rust een doelpunt van Van Nee tot gevolg, die daarmee voor de zoveelste keer match winnaar werd. DOS—Go Ahead 3—1 (1—1) Toeschouwers: 7.000. De wedstrijd DOSGo Ahead haalde niet het peil dat men van een eredivisieduel mag verwach ten. Technisch was DOS iets beter en de aanvallen waren daardoor gevaarlijker dan die van de Deventer ploeg. De aan- valslinie van Go Ahead ging mank aan enig vermogen tot scoren. Het enige doelpunt dat de ploeg maakte, kwam voort uit een fout van doelman Ruiten beek. Ook na de 31 achter stand bleef Go Ahead proberen tot en beter resultaat te komen, maar daarvoor waren de com binaties niet overtuigend ge noeg. De Utrechtse defensie werd er niet door aan het wankelen gebracht. Kanselaar kreeg wel enkele kansen, maar was niet opgewassen tegen doelman Rui tenbeek, die heel wat zekerder optrad dan vóór de rust. In feite was het DOS, dat gemakkelijker kansen kreeg. Uit één daarvan kopte Wery tegen de lat en schoot Van der Linden net over. ADO—Enschede 0—0 Toeschouwers: 14.000. ADO en Enschede hebben het elkaar niet al te moeilijk ge maakt. De oosterlingen speelden Tijdens een bijeenkomst tussen de voorzitter van D- W. S., de heer Solleveld; de directeur van het Olympisch stadion, de heer D. J. Bessem en de secretaris penningmeester van de K. N. V. B., de heer Lo Brunt ener zijds en de heer Jean Smits, hoofd sportzaken van de N. T. S. anderzijds, is vanmiddag be kendgemaakt, dat de wedstrijd D. W. S.Vasa Gyoer, die a.s. woensdagavond te Amsterdam wordt gespeeld, door de tele visie zal worden uitgezonden. De uitzending begint om 20.30 uur via Nederland I. Ook de returnwedstrijd Vasas D. W. S. op 10 maart zal door de N. T. S. worden uitgezonden 's middags om 15.30 uur. Een herhaling zal dezelfde avond worden gegeven om 18 uur. De interlandwedstrijd Noord-Ier- landNederland op 17 maart in Belfast wordt op het beeld scherm gebracht 's avonds om 20.45 uur. De N. T. S. besloot de aanbieding voor de wedstrijd Benfica Real Madrid, die woensdag a.s. wordt gespeeld, af te slaan, enerzijds omdat de aanbieding te kostbaar is en anderzijds omdat de K. N. V. B. bezwaar had na de wedstrijd D.W.S.— Vasas nog een voetbalduel uit te zenden. constant met acht man in of vlak voor het eigen strafschopgebied. ADO verwierf een groot veld- overwicht, het combineerde vlot en aantrekkelijk. Maar het kost te teveel tijd één van de aanval lers in schietpositie te brengen en toen Enschede zonder kleer scheuren de eerste stormen had kunnen opvangen, kregen de oosterlingen dank zij hun aan- valsspitsen Weering en Ten Don kelaar enkele tegenkansen. Vlak vóór de rust hadden de Hage naars moeten toeslaan, maar Aarts faalde alleen voor doel man Warringa. Na de hervatting bleef ADO in de meerderheid, hoewel met minder overtuiging dan voor dien. Het had tot gevolg dat de helft van de Enschede-spelers de middenlijn alleen uit de verte heeft gezien. Enschede hand haafde daardoor het nu al bijna twee maanden bestaande onge slagen record. •0) NAC-GVAV 1-0 (1- Toeschouwers: 7.000. In een wedstrijd vol opwin dende gebeurtenissen heeft NAC tegen GVAV twee belangrijke winstpunten behaald. De beslis sende treffer werd in een periode van sterk overwicht kort vóór rust gescoord door Ad Graau- mans 1. Het meest sensationele viel kort na de treffer, die beslissend zou blijken te zijn. In de 40e mi nuut raakte NAC's doorgebroken rechtsbinnen Luyten in botsing met de voor het eerst weer op gestelde doelman Tonny van Leeuwen. De laatste kwam met zijn achterhoofd tegen de elle boog van Luyten en bleef op de grond liggen. De bal, door Luy ten eerst nog met de hand be werkt wat zowel de scheidsrech ter als diens secondanten was ontgaan, sprong van de paal in het veld terug en werd door een DWS-FORTUNA Amsterdam: DWS is in 't Olym pisch stadion met 02 ten onder gegaan tegen Fortuna. Op de foto één der vergeefse aanvallen van de Amsterdam mers. V.l.n.r. KiLSters, Temming, doelman Vogels, Geurtsen en Gerards. GVAV'er, die in de mening ver keerde dat het spel was onder broken, met de hand opgepakt. Daarop kende arbiter Van den Berg NAC een fel bekritiseerde strafschop toe. Eerst moest de onfortuinlijke Van Leeuwen per brancard worden weggedragen. Vervolgens gaf aanvoerder Luy ten linkshalf Graaumans 2 op dracht ondanks al het voorgaan de de strafschop te benutten. Zover kwam het niet, want in valler-doelman Grieven werd op slag de held van GVAV door het schot van Graaumans te stoppen. Daarmee was het met de sen satie nog niet gedaan. Arbiter Van den Berg trok opnieuw de aandacht door eerst een door La Crois gescoorde GVAV-treffer ai te keuren en in de laatste mi nuut van het opwindende duel stond de scheidsrechter even eens afwijzend tegenover een doelpunt van NAC's middenvoor Saris. Sittardia—Telstar 0—1 (0—1) Toeschouwers: 4.000. Een gouden doelpunt van De Vries heeft het matige duel tus sen Sittardia en Telstar beslist. De IJmuider midvoor greep na 20 minuten zijn kans toen links half Quix bij de rand van het strafschopgebied struikelde. Daarna heeft Sittardia een veldmeerderheid gehad, die Tel star met de uitblinkende ver dediger Kort en doelman Stuy voor geen al te grote problemen stelde. De Sittardse voorhoede miste alle stootkracht, zo zelfs dat in de tweede helft veteraan stopper Beckers het nodig vond in de aanval te gaan spelen. Er kwam nu wel meer vaart in de aanvallen maar onder druk van de dreigende degradatie speelde Sittardia wat zenuwachtig en miste daardoor het maatgevoel om nog tot een gelijkspel te ge raken. Wedstrijdmoment tijdens een der Terneuzense aanvallen op het doel van R. K. V. V. U. ANDERLECHT WIL ALTAFINI De Belgische kampioensclub Anderlecht wil de voor A.C. Mi laan spelende Altafini contrac teren. De vroegere Braziliaan, die in 1958 tijdens de wedstrij den om het wereldkampioen schap voor zijn land speelde, is Italiaan geworden. Na onenig heid met zijn Italiaa.nse club keerde hij terug naar Brazilië, waa hij echter niet voor grote verenigingen kon uitkomen. Intussen is Altafini weer in Milaan, maar de onenigheid blijft en nu wil hij van club ver anderen. DE BELGISCHE COMPETITIE De uitslagen van de dit week einde voor de Belgische compe titie gespeelde wedstrijden lui den: FC Brugge—Union 4—0 BeringenAntwerp FC 11 St. TruidenBerchem 02 LierseFC Luik 01 AnderlechtGantoise 30 Daring—Standard Luik 3—1 TilleurDiest 62 BeerschotCercle Brugge 50 De stand: 1. Anderlecht, 40 punten uit 22 wedstrijden; 2. Standard Luik, 30 uit 21; 3. en 4. FC Luik en Beerschot, beiden 26 uit 21. TERNEUZEN—R.K.V.V.U. 1-2 Onbekend maakt onbemind; dit spreekwoord kwam ons in gedachten toen we tegen de aan vangstijd slechts een gering aan tal toeschouwers op de staantri- bune en praktisch een lege zit- tribune zagen. R.K.V.V.U. (Uni- tas) toch was voor het voetbal- minnend publiek van Terneuzen een totaal onbekende ploeg, die men nog niet aan het werk had gezien. Uit de rangschikking had men de conclusie kunnen trek ken dat ze wat speelsterkte be treft, gelijkwaardig zou zijn aan Terneuzen en ook de einduitslag doet iets dergelijks vermoeden. Toch zou men dan een vergis sing begaan, want deze einduit slag biedt een te gunstig beeld voor Terneuzen. Indien de Uni- tas-voorhoede vóór de rust met meer nauwkeurigheid en meer overleg had gespeeld, zou de ruststand reeds een veilige voor sprong voor de Brabanders heb ben aangegeven. Deze speelden geen technisch hoogstaand spel letje maar hun aktiviteit van het begin tot het einde stak gunstig af tegen het spel van Terneuzen. Reeds vrij vlug na het begin kreeg de linksbinnen een goede kans om de openingstreffer te scoren toen hij na een snelle reaktie Broekhoven te vlug af was maar toen hij alleen voor Leunis verscheen, schoot hij juist naast. Hoewel Terneuzen enige corners wist te forceren, hield Unitas het heft in handen en het doelpunt dat de rechtsbinnen in kopte. na een voorzet van links, was een goede beloning voor hun veldoverwicht. In kopduels moes ten de Terneuzenaars meestal het onderspit delven omdat hun tegenstanders langer van stuk waren en dit voordeel goed uit buitten. Teraeuzen had beter ge daan te trachten de bal laag te houden. Na een blessure moest Deij zich laten vervangen door Harte. Unitas kreeg vóór de rust nog twee fraaie kansen om de voor sprong te vergroten. De eerste keer kopte de midvoor vallend de bal tegen de paal; de tweede keer schoot de linksbinnen tegen de uitlopende doelman. Terneu zen trachtte door veelvuldig de buitenspelval open te zetten de aanvallen te stuiten, hetgeen niet bevorderlijk was voor de rust in de achterhoede. Na de thee kreeg Unitas reeds vlug de kans de voorsprong te vergroten maar ook nu werd de bal tegen de uitlopende Leunis geschoten. Terneuzen probeerde het spel te verplaatsen maar dit lukte slechts gedeeltelijk, omdat de achterhoede van Unitas er fel bovenop zat en weinig kansen weggaf. De gelijkmaker was dan ook een presentje van de doelman die bij een eenvoudige aanval grandioos over de bal heentrapte waardoor het leer met veel effect in het doel be landde. Dit was overigens zijn enige fout want daarna bleef hij het grootste struikelblok voor de Terneuzen-aanval. Kort na de gelijkmaker wist Unitas een cor ner in een doelpunt om te zet ten en daardoor een ruimschoots verdiende voorsprong te nemen. Terneuzen trachtte door ver op te dringen nog wijziging in de stand te brengen maar dat dit grote risico's met zich bracht, be wees de Unitas-voorhoede her haaldelijk. Deze kreeg zelfs meerdere en betere kansen om de overwinning veilig te stellen dan Terneuzen om de gelijkma ker te forceren, maar beide ploe gen konden geen wijziging meer in de stand brengen. Na deze nederlaag en na de overwinningen van Steenbergen en M.O.C. begint het er nu meer dan bedenkelijk voor de rood zwarten uit te zien. Er zal iets moeten gebeuren. Maar wat? In elk geval zal men de voorhoede eens op de helling moeten zet ten. Kaaise Boys—Axel 0—0 In een fel betwiste wedstrijd waarin goed voetbal werd ge speeld, heeft Axel een punten- Loos gelijk spel weten te behalen. Twee gemaakte doelpunten wer den door de scheidsrechter afge keurd. Vóór de rust had Axel het beste van het spel. De oranje- witten wisten meerdere malen goede kansen te scheppen, maar doelpunten bleven uit. Zo werd een hard schot van Jaap Lensen door de Kaaise Boys-doelman tot corner ver werkt. Uit een voorzet van v. d. Hout plaatste Herman met een kopbal de bal voor de voeten van de op twee meter vrij voor doelstaande Lensen. Maar op vlaggen van de grensrechter floot de scheidsrechter omdat de bal achter de lijn zou zijn ge weest. Met Axel het meest in de aanval kwam de rust. In de tweede helft een sterk opdringend Kaaise Boys, maar de Axelse verdediging voelde zich gerust nu doelman Ver- poorte weer onder de lat stond en wist goed stand te houden. Bij een Axelse aanval brak Len sen door en scoorde, maar de arbiter keurde dit doelpunt af wegens buitenspel. Kort hierop werd Lensen op het middenveld op ontoelaatbare wijze tegen de grond gewerkt. De scheidsrechter floot niet en daar de bal bij Herman beland de die er mee doorging, dacht men dat hij de voordeelregel toepaste, maar toen Herman doelpuntte kende hij ook dit doelpunt niet toe en gaf een vrije trap op de plaats waar Len sen was gevloerd. Zo kwam het einde met een 00 stand. Het was een wed strijd waarin de Kaaise Boys nu en dan wel wat al te fel speel den. Vlissingen—HVV '24 3-0 Vlissingen heeft het met in vallers voor Moens en Huser moeilijker gehad dan de uitslag doet vermoeden. De thuisclub had weliswaar een veldmeerder heid, maar de uitvallen van Hulst waren soms heel gevaar lijk. Voet en De Booij op de vleugels brachten vaart in het Hulsterse spel. Helaas hadden Neefs en De Block hun dag niet. Zodoende moesten de schoten komen van de buitenspelers. Ook Van der Poel waagde meer dan eens een kans. Hij had pech toen een hard schot door diverse benen van richting veranderde en precies over de lat ging. Kee per D'hooge van Hulst heeft on danks de drie goals goed werk verricht. Pas in de 40e minuut kon Van Huizen de score openen (10). Tien minuten was de tweede helft oud, toen Van Huizen uit een verre vrije trap de voor sprong vergrootte. Salawane en Lillipally waren bij de thuisclub inmiddels vervangen. De derde goal kwam weer van de voet van Van Huizen uit een goede voor zet van Stroo. Het laatste deel van de wed strijd was geheel voor Vlissin gen, dat met tien man spelend de situatie volledig meester bleef. Hulst werd door deze neder laag weer wat vaster op de on derste plaats gedrukt. Hontenisse—Meto 4—0 De thuisclub kwam volledig in het veld, terwijl Meto Van Over- beeke miste. Na het beginsignaal van scheidsrechter Groen was Meto meer aanvallend, zonder gevaar lijk te worden. In de achtste mi nuut bracht Van Kruijssen de bal uit de cornerhoek voor het doel, waar Van Kerkhoven er als de kippen bij was om Hontenisse de leiding te bezorgen (10). Weer trok Meto ten aanval, maar het overwicht werd niet in doel punten uitgedrukt. Hontenisse deed het aan de overzijde beter en leidde na 18 minuten met 20 door Van Kruijssen, die een mooie pass van Van Kerkhoven in een doelpunt omzette. De thuisclub wist nu de be zoekers terug te dringen en dit resulteerde in de 30e minuut in een derde doelpunt, gescoord door Van Kruijsen, weer uit een goede pass van Van Kerkhoven. Laatstgenoemde speler maakte er kort vóór de rust 40 van. Na de thee kreeg doelman An- driessen van Hontenisse meer- werk, maar hij bleek niet te pas seren. Een vijfde Hontenisse- doelpunt werd terecht door de scheidsrechter afgekeurd. Wat de bezoekers ook pro beerden, zij slaagden er niet in de eer te redden. Zeelandia—Sluiskil 1—I Zeelandia en Sluiskil hebben de punten gedeeld na een meer spannende dan fraaie wedstrijd, die van beide zijden te hard werd gespeeld. Reeds na 5 minu ten nam Sluiskil de leiding door een prachtig doelpunt van Lip jes, die de bal onhoudbaar langs de prima spelende doelman Baart schoot (01). Deze voor sprong behielden de bezoekers tot de 5e minuut vóór de rust toen Rijn kans zag doelman De Smit te verschalken (11). Na de hervatting bleken de voorhoeden niet in staat ook maar één der kansen in een doel punt om te zetten. Zo misten De Feber en Claes van dichtbij, ter wijl Van Iren evenmin kans zag het Sluiskilse net te vinden. De 1—1 uitslag gaf de verhouding goed weer. (Adv.) Corn Boys—Steen 0—1 In Sas van Gent is het een harde, stugge wedstrijd gewor den, die verdiend door Steen is gewonnen. Het beslissend doelpunt viel reeds in de zevende minuut toen De Kint enige Sasse verdedigers omspeelde en daarna met een listig tikje de bal in het Sasse doel deed verdwijnen (01). Aardenburg—RCS 4—5 Een doelpuntenrijke wedstrijd met drie doelpunten in de laat ste minuten. In de vierde minuut opende De Backere voor Aardenburg de score (10). In de tiende minuut zorgde v. d. Berge voor de ge lijkmaker (11). De thuisclub nam opnieuw de leiding in de 22e min. door Vermaire (21). Van den Berge zorgde in de 40e minuut nogmaals voor de gelijk maker (22). Tot een kwartier vóór het ein de bleef de score ongewijzigd. Toen nam de doelpuntenlawine een aanvang: 23 door Vader; 24 door De Nooijer in de 36e minuut; 3—4 door Braat en 35 door Hellinga in de 44e minuut en tenslotte 45 door Blondeel in de laatste minuut. Koewacht—Lewed. Boys 3-6 scorebord wees 32 in het voor deel van Koewacht, dat in de 13e minuut de leiding ham door Rietjens uit een strafschop (10). Wel maakte De Baar een minuut later gelijk (11), maar door twee doelpunten van Grem- bergen in de 20e en 36e minuut kreeg Koewacht een 31 voor- Bij de rust zag het er niet naar uit dat de thuisclub zo'n grote nederlaag zou lijden, want het sprong, die een minuut later werd gereduceerd tot 32 door Mario, Een gevoelige klap deelde Lebo in de eerste minuten van de tweede helft uit. De Baar zorgde voor 33 en in de twee de minuut was het 34 door Raas. Doelpunten van De Baar in de 31e en 37e minuut maak ten het halve dozijn vol (36). Clinge—Biervliet 1—1 De thuisclub nam door Van Bunder na tien minuten de lei ding (10). Clinge was in de eerste helft duidelijk sterker, maar er ontbrak veel aan de af werking der aanvallen. In de 5e minuut van de twee de helft mocht Lijbaart voor Biervliet een strafschop nemen wegens hands. Via de handen van de Clinge-doelman en de onderkant van de lat verdween de bal in het doel (1—1), Clinge kwam opnieuw in de meerder heid, maar evenals in de eerste helft werd er te slordig gespeeld om de veldmeerderheid in het winnend doelnunt uit te druk ken.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 4