Belgische liberalen veroordelen hel Schelde-Rijnverdrag GOUDEN R.A.I.-TENTOONSTELLING DOOR MINISTER VAN AARTSEN GEOPEND PIUS DE TWAALFDE EN HET NAZI-BEWIND Afgoden moesten vernietigd worden' De moord op de Schotse Jessie Sibson Biljarten Natuurzuivere Vrijdag 19 februari 1965 DE VRïfE ZEFUW Pagina 5 Snelste Duitse locomotief: 200 km per uur Republikeinse senatoren achter optreden tegen Noord-Vietnam NIEUWE KOUDEGOLF OVER WEST-EUROPA Bronzen deuren en deurstijl uit paleis vermist TIEN JAAR Normen voor vrijstelling van betaling luister- en kijkgeld VLIEGTUIGONGELUK Geen overeenstemming over 4 pet differentiatie bij werven IJSLAWINE IN CANADA GEVANGENISSTRAF GEEIST DE SPOORWEGRAMP IN SPANJE ARRESTATIE NA BOMAANSLAG IN VATICAAN KAMPIOENSCHAPPEN TE TERNEUZEN Rotary niet langer taboe voor katholieken UITBREIDING WEGENNET LEVENSBELANG VOOR ECONOMIE ZO DWAAS IS HIJ NIET. De liberale oppositie m de Bel gische senaat heeft woensdag het in mei 1963 in Den Haag onder tekende Belgisch-Nederlandse verdrag voor de verbetering van de verbinding tussen Schelde en Rijn afgekeurd. Op de tweede dag van het de- Dat over het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag maakten woordvoerders van de partij voor vrijheid en. vooruit gang niet alleen bezwaren tegen de verplichte levering van zoet water door België aan Neder land, maar ook tegen het aan deel van België in de kosten van aanleg van een nieuwe water weg. België moet het overgrote deel betalen en Nederland werd be voordeeld, verklaarden zij. De voorgestelde arbitrage regeling voor de oplossing van eventuele geschillen bij de uit voering van het verdrag werd „gebrekkig" genoemd. INSINUATIES Aan de zijde van de liberale tegenstanders van het verdrag schaarde zich ook de katholieke senator baron P. Notomb, die er aan herinnerde dat hij al had meegewerkt tot verwerping van de ontwerpverdragen over de Schelde-Rijnverbinding van 1919 en 1926. De opmerkingen van de tegen standers van het verdrag, dat Nederland het onderste uit de kan heeft willen halen bij de on derhandelingen over het verdrag, bracht vice-minister van buiten landse zaken H. Fayat er toe te verklaren, dat hij de insinuaties over de aan de Nederlandse re gering toegeschreven bedoelin gen betreurde. STEMMING OVER HET VERDRAG PAS DINSDAG. De Belgische senaat heeft don derdag besloten pas volgende week dinsdag te stemmen over het verdrag tussen België en Nederland over de nieuwe ver binding tussen Schelde en Rijn. Aanvankelijk was verwacht, dat het deze week dinsdag begonnen openbare debat donderdag met een stemming zou worden beslo ten. Wel zou donderdag de spre kerslijst geheel worden afge werkt. IN HET BELANG VAN GEHEEL BELGIE. Aan het einde van een drie daags debat in de Belgische se naat heeft de vice-minister van buitenlandse zaken, H. Fayat, onderstreept, dat het Schelde Rijnverdrag niet alleen de belan gen van Antwerpen, maar van geheel België met inbegrip van Wallonië worden behartigd. „België kon geen voordeel be halen zonder concessies te doen", antwoordde minister Fayat op vooral van Waatoe senatoren af komstige kritiek, dat Nederland bij de onderhandelingen het on derste uit de kan heeft willen halen. De minister bestreed, dat Bel gië dour de ondertekening van het verdrag oude rechten heeft prijsgegeven. Hij zei dat de kos ten van de nieuwe verbinding re delijk zijn, gezien de economische betekenis ervan. Minister Fayat bestreed nog maals de herhaalde'ijk verkon digde mening, dat de Belgische voorziening in gevaar zou komen door de bijdrage, die België aan zoet water moet leveren om de verzilting in Nederland als ge volg van de nieuwe waterweg te helpen bestrijden. DE SLUIS BIJ WOENSDRECHT. De minister betoogde dat de sluis, die in de nieuwe verbin ding moet worden gebouwd, op Nederlands grondgebied in Woensdreeht moet komen in ver- band met stromingen en getij den. Een aantal senatoren had de vraag gesteld, waarom de sluis niet op Belgisch grondgebied kan worden gebouwd gezien het leen- wenaandeel van de kosten, die België op zich heeft genomen. De minister van verkeer en waterstaat mr. J. van Aartsen heeft donderdagmorgen in het internationaal congrescentrum in Amsterdam de 50ste R.A.I.-ten- toonstelling van personenauto mobielen officieel geopend. Na dat de minister enige malen had getoeterd met een oude koperen autohoorn, werd via de geluids installatie het oorverdovende lawaai voortgebracht van het ge bruikelijke claxonconcert bij de afsluiting van vorige R.A.I.-ex- posities. (Adv.) frisse King Pepermunt, het besie dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Tevoren was o.m. het woord gevoerd door de heer S. Schoot stra, voorzitter van de Neder landse vereniging „De rijwiel en automobielindustrie", die de minister een chéque had over handigd, te bestemmen voor een door mr. Van Aartsen aan te wijzen organisatie of instelling. MILJARDEN Mr. Van Aartsen behandelde in zijn toespraak diverse facet ten van het verkeer en de daar mee samenhangende factoren. Hij noemde bijv. de aanpassing van het wegennet en zei dat deze aanpassing miljoenen, zo geen miljarden vergt en ondanks die enorme kosten in hoog tem po dient te worden verricht. In verband hiermede zei de minister: „De gedachte dat door de weggebruikers opgebrachte gelden uitsluitend voor de aan leg en het onderhoud van wegen zouden moeten worden aange wend, dus het karakter van be stemmingsheffingen zouden heb ben, heeft een hardnekkig be staan. Maar de motorrijtuigen belasting en de andere van de weggebruikers geheven bedra gen waren geen bestemmings heffingen in tegenstelling tot de sedert 1 februari ingevoerde 65 opcenten op de motorrijtuigen. Die laatste immer worden in het rijkswegenfonds gestort en zijn uitsluitend voor de aanleg van wegen bestemd". De minister sprak als zijn ver wachting uit dat dit jaar het door prof. Belinfante voorbereide ontwerp-reglement gedragsregels en verkeerstekens het staatsblad zal bereiken. „In dit ontwerp staan veel begrijpelijker bepa lingen dan in de huidige wet geving op verkeersgebied". 74 MERKEN Op de tentoonstelling een orgie van glimmend chroom en glanzende lak worden 74 mer ken uit elf landen geëxposeerd. Deze landen zijn Groot-Brittan- nië (21 merken), de Ver. Staten (15), West-Duitsland (12), Italië (9), Frankrijk (5), Oost-Duits- land (3), Zweden (2), Sowjet- Unie (2), Tsjecho-Slowakije en Nederland elk één) en Japan voor het eerst op de tentoon stelling met 2 merken. In Kassei is de bouw voltooid van de snelste locomotief van de Deutsche Bundesbahn. Deze locomotief kan een maximum snelheid van 200 kilometer per uur bereiken. Binnenkort zul len nog drie locomotieven uit deze serie gereed komen. De nieuwe aanwinsten van de Duitse spoorwegen zullen deze zomer naar aanleiding van de internationale verkeerstentoon- stelling in München voor het eerst in de dienstregeling wor den opgenomen en wel op het trajekt MünchenAugsburg. In 1966 gaan ze ook verschillende treinen tussen Celle en Langen- hagen (in de lijn Hamburg Hannover) trekken. Daarbij is onder meer de T.E.E. „Blauwe Enzian" die dan de snelste trein Later zal de locomotief, de E 03, ook in gebruik worden genomen op andere trajekten, die zonder hoge investeringen kunnen worden omgebouwd voor treinen met snelheden van 200 kilometer per uur. Senator Everett Dirksen, de leider van de republikeinse min derheidsfractie in de senaat, heeft woensdag verklaard, dat de republikeinse fractie in het congres van oordeel is, dat geen onderhandelingen over Vietnam moeten plaats hebben zolang de communisten hun optreden in Zuid-Vietnam niet staken. In de verklaring van de sena tor wordt verder gezegd, dat de verge'dingsaanvallen tegen Noord-Vietnam de instemming van de republikeinen hebben. Slechts wordt betreurd, dat na de incidenten in de Golf van Tonkin in augustus jl. niet meer van dergelijke acties hebben plaats gehad. De republikeinse congresleden, menen, dat als onder de huidige stand van zaken onderhandelin gen zouden worden geopend, deze tot mislukking gedoemd zouden zijn. De communisten zouden al leen maar onderhandelen om te Kunnen overheersen, terwijl de Ver. Staten zouden onderhande len om tot vrede te komen. Een nieuwe koudegolf breidt zich over West-Europa uit, ge paard gaande met zware sneeuw val. In Lenk, in de Berner Alpen, vroor het woensdag twintig gra den. In de Franse Jura komen herten van koude en honger om. In West-Duitsland stagneerde het verkeer op tal van plaatsen door de sneeuwval. In de Beier se Alpen viel een sneeuwlaag van één a twee meter, en van zes meter op het massief van de Zugspitze. Het gevaar voor lawi nes is hier toegenomen. In het Zwarte Woud zijn verscheidene dorpen al drie dagen lang ge ïsoleerd. Ook aan de Rivièra heeft het op tal van plaatsen, zoals in Nice, Cannes, Hyeres en Toulon, gesneeuwd. In het district Ver- cors, in het zuidoosten van Frankrijk, -zijn verscheidene boerderijen van de buitenwereld afgesloten en zijn wegen onbe gaanbaar geworden. Uit het koninklijk paleis op de Dam in Amsterdam worden twee grote bronzen deuren van 225 x 78 en een bronzen deur stijl vermist. De deuren waren voorzien van twee langwerpige ruiten. Gisteren kwam een bouwkundig ambtenaar, die op gezette tijden de restauratie werkzaamheden in het konink lijk paleis komt inspecteren, tot de ontdekking dat de deuren waren verdwenen. Bij navraag bleek dat de werklieden de deu ren, waarvan ze dachten dat ze er waren uitgehaald om de door gang wat te vergemakkelijken, voor het laatst de lie of uiter lijk de 12e van deze maand nog op hun plaats hadden gezien, n.l. in de hal aan de Damzijde van het paleis. Op welke manier de deuren uit het gebouw zijn ver wijderd, weet niemand. Aange nomen wordt dat het overdag is gebeurd. Voor de vrijstelling van beta ling van luistergeld (radio-re tributie) op grond van financiële draagkracht zijn nieuwe normen vastgesteld. De nieuwe regeling heeft te rugwerkende kracht tot 1 jan. 1965. Vrijstelling kan nu worden verleend, aan hen, wier weke lijks inkomen niet hoger is dan de hieronder voor de verschil lende gemeenteklassen aangege ven bedragen. Alleen- Gezinn. van staanden 2 personen wekelijks wekelijks inkomen gemeente klasse I II III IV V Voor het 59,50 59,— 58,25 57,50 57,50 eerste, inkomen ƒ85,— ƒ84,— 83,— 82,— ƒ82,— tweede derde gezinslid meer wordt de norm met 7,en voor de overi ge meerdere gezinsleden met 10,per persoon verhoogd. Dezelfde normen zijn eveneens van 1 januari 1965 af van toe passing op vrijstelling van be taling van het kijkgeld, doch hier wordt alleen vrijstelling ver leend aan invaliden en chronisch zieken, wier inkomen beneden de normen ligt. Van de witte mat naar het witte doek Anton Geesink, reeds menigmaal in het filmjournaal te zien, zal misschien wel spoedig in een hoofdfilm te zien zijn. Donder dagochtend vertrok de Utrecht se reus per vliegtuig naar Rome, naar verluidt, om daar onder handelingen te voeren over een fïlmcontract. Op de foto: Op de trap naar het vliegtuig. Een sportvliegtuig is woens dag in een dal van het San Ga- briël gebergte, op ongeveer 50 km afstand van Los Angeles, neergestort. De twee inzittenden vonden de dood. Men vreest dat een van hen Joan Merriam Smith is die vo rig jaar aan boord van een één- motorig vliegtuigje een solo vlucht van 44.400 km om de aar de maakte. Er ontstond toen een duel met een andere aviatrice, Jerrie Mock, die haar vlucht eerder voltooide maar een kor tere route dan Joan Merriam volgde. Door het neerstorten van het vliegtuig nabij Los Angeles ont stond een brand waardoor beide liiken ernstig werden, verminkt. Het georganiseerde overleg tussen de werfdirecteuren, werk gevers- en werknemersorganisa ties onder auspiciën van de Metaalbond om een einde te maken aan de wilde stakingen die thans de bedrijven van Wil ton Feijenoord, de Rotterdamse Droogdokmaatschappij en Gusto hebben stilgelegd, heeft geen uit gangspunten opgeleverd. Dit werd donderdagavond bekend nadat de partijen een deel van de morgen en de gehele middag rond de vergadertafel hadden gezeten. Het is nog niet bekend of en wanneer de onderhandelingen zullen worden voortgezet. De besprekingen hadden betrekking op de wijze waarop de 4 procent ondernemingsgewijze differentia tie moet worden toegeast. Een grote hoeveelheid sneeuw en ijs van de Le Duc-gletscher in de Yukon in Canada is neer gestort op een mijnwerkers kamp. Men vreest dat 40 a 50 mensen om het leven zijn ge komen. Een passagiersvliegtuig heeft het bericht van het ongeluk doorgegeven aan de Canadese luchtmacht. De ramp voltrok zich 650 km ten noorden van Vancouver. Donderdagmorgen is in het Rotterdamse paleis van justitie een begin gemaakt met het pro ces, dat gedurende het vooron derzoek grote bekendheid kreeg als de „Schotse moordzaak". De 29-jarige ongehuwde zeeman- los werkman Hendrik W. P. is de man die ervan wordt ver dacht de 34-jarige Schotse was vrouw Jessie Gibson in de nacht van 26 op 27 april van het vorige jaar door wurging om het leven te hebben gebracht. Hendrik P. heeft ten stelligste ontkend de wasvrouw te hebben gedood. Na een maandenlang durend vooronderzoek, dat zich heeft gekenmerkt door ambtelijke strubbelingen tussen de Schotse en Nederlandse justitie over de mogelijkheid tot uitlevering van de verdachte, is officier van justitie mr. P. A. H. Bos tot de conclusie gekomen dat P. de dader van het misdrijf moet zijn geweest. WASVROUW Kinderen vonden eind april 1964 in een kuil van een stuk braakliggend terrein nabij Gran gemouth het ontzielde lichaam van Jessie Gibson. Uit het on derzoek dat de Schotse portie instelde bleek dat de vrouw geen natuurlijke dood stierf, maar door wurging om het leven was gebracht. Speurders van de Schotse recherche verhoorden in de eerste fase van het onderzoek de bemanning van het Duitse schip „Amrin", dat op het tijd stip van het misdrijf de haven van Glasgow lag afgemeerd. Spoedig kwam vast te staan dat twee zeelui van dit schip de avond van het misdrijf in ge zelschap van de wasvrouw waren geweest. GEEN UITLEVERING Eén van deze twee zou Hen drik P. zijn geweest. Later nog meende de Schotse recherche voldoende feitenmateriaal in handen te hebben om de zee man, die inmiddels naar Neder land was vertrokken, te verden ken Jessie Gibson te hebben vermoord. Men liet dat weten aan de Rotterdamse politie. Toen P. enige tijd later in de Maasstad werd aangehouden in verband met een serie kleine diefstallen, wist men daar dan ook al de Schotse justitie hem van een heel wat ernstiger mis drijf beschuldigde. Het onderzoek in deze ge ruchtmakende zaak heeft nogal wat vertraging ondervonden door het feit dat men er in Schotland van uit is gegaan dat de Nederlandse justitie gevolg zou geven aan haar verzoek P. uit te leveren. Van de zijde van het publiek bestond grote belangstelling voor het proces. Na het verhoor hield de officier een requisitoir van een half uur. Mr. Bos achtte de verdachte schuldig aan de dood van Jessie Gibson. Hij eiste pri mair terugverwijzing van de zaak naar de instructie voor het uitbrengen van een aanvullend psychiatrisch rapport. Subsidiair vorderde mr. Bos tegen P tien jaar gevangenisstraf wegens doodslag. Uitspraak over twee weken. De leiding van de Spaanse spoorwegen heeft megedeeto, dat de treinramp op de lijn Barcelo naMadrid, die de vorige week aan 34 mensen het leven heeft gekost, niet te wijten is geweest aan een technische tekortkoming, dooh aan het in brand raken van een houten bank, vermoedelijk als gevolg van een weggeworpen sigarettepeukje of brandende lucifer. De alarminstallatie heeft nor maal gefunctioneerd, aldus de spoorwegdirectie. In verband met zijn snelheid kon de trein eerst na drie minuten tot stilstand ko men. Voorts ontkent de directie, dat de betrokken rijtuigen als enor me fakkels zouden hebben ge brand. Eerst in de laatste secon den bereikte de ramp haar dra matische omvang en zij bereikte haar hoogtepunt na het tot stil stand komen van de trein, toen het vvur door een felle wind werd aangewakkerd. Paus Pius XII heeft al in het begin van zijn pontificaat pogin gen gedaan om in de gespannen verhouding tussen het Vaticaan en het nationaal-socialistische Duitsland enige ontspanning te brengen. Dit wordt gezegd in het jong ste nummer van 't Jezuïetentijd schrift „Civilta Cattolica", dat een serie artikelen zal brengen over wijlen paus Pius XII en diens betrekkingen met de nazi's. In het eerste artkel wordt de botsing beschreven tussen het Va ticaan en het bewind in Berlijn in de jaren vóór 1939 toen Euge- nio kardinaal Pacelli de toe komstige paus Pius XH onder paus Pius XI Vaticaans staats secretaris was. Een felle anti-nazirede, in 1937 gehouden door George William kardinaal Mundelein van Chica go, ontlokte in Duitsland een hef tige reactie, die zich in het bijzon der richtte tegen de katholieke kerk. Het Vaticaan vernam toen, dat de kerkvervoiging in Duitsland een heftiger accent zou kunnen krijgen. Daarop werd voorgesteld dat het Vaticaan zijn betrekkin gen met het nazi-bewind opnieuw onder de loep zou nemn. DE KERK BUIGT NIET Volgens staatssecretaris Pacel- I! had paus Pius XI bepaald dat de kerk wat de kwestie-Munde- lein betrof op geen enkel punt concessies mocht doen. „De kerk, zo had hij gezegd, buigt niet voor afgoden, die juist vernietigd moe ten worden." Na de dood van paus Pius XI en de verheffing tot paus_ van kardinaal Pacelli, aldus „Civilta Cattolica", waren de betrekkin gen tussen het Vaticaan en het Duitsland van Hitier zó gespan nen, dat er geen uitweg leek te zijn. Een gevaar om tot enige ont spanning te komen lag toen voor de hand. Een paar dagen vóór zijn troonsbestijging, zo weet „Ci vilta Cattolica" te melden, had kardinaal Pacelli een onderhoud met vier Duitse bischoppen. Met hen besprak hij de tekst van een brief voor Hitier, de kwestie van de verbinding tussen de paus en de Duitse bisschoppen en de mo gelijkheid van een nieuwe aan pak. Pacelli zou bij die getogen- heid verklaard hebben dat de kerk op principiële punten nooit kon toegeven. „Als wij alles heb ben gedaan om tot een betere ver houding te komen en toch mocht b1 ijken dat zij met alle -geweld strijd willen, dan zullen wij ons verdedigen", aldus kardinaal Pa celli. PROTEST. Het blad zegt dat paus Pius de elfde zich kort vóór zijn dood „scheen te hebben opgestoten in een houding van protest tegen de anti-kerkelijke maatregelen van de nazi's, die ruimschoots ge rechtvaardigd was door d.e gena deloze strijd, maar die toch ook geen uitzicht op een oplossing bood." Onder die omstandigheden werd kardinaal Pacelli jn maart 1939 tot paus gekozen. Als staats secretaris had hij gesproken met de kardinalen Bertram van Bres- lau, Schu'te van Keulen, Faulha. ber van München en Innitzer van Wenen. Bertram en Faulhaber stelden later een lijst op van pun ten, die bij de onderhandelingen met het nazi-bewind onder de ogen moesten worden gezien. De politie heeft een arrestatie verricht in dé zaak van de bom aanslag woensdagmorgen op de kazerne van de pauselijke garde in Vaticaanstad. Het is de 26- jarige Claudio Votonte, een broer van de acteur Gian Meria die de besloten voorstelling van „De Plaatsbekleder" had geor ganiseerd. Er zouden tal van aanwijzin gen bestaan dat Volonte bij de aanslag betrokken is geweest. Volonte kwam vrijwiTig op het politiebureau waar al andeir acteurs waren verhoord die een rol speelden in het omstreden toneelstuk. De 26-jarige acteur is lid ge weest van een neo-fascistische partij. Hij werd verantwoordelijk geacht voor bomaanslagen op communistische partijgebouwen in Rome en Turijn. Later trad hij toe tot de socialistische» partij voor proletarische eenheid, die nauw aan de communistische partij is verwant. (Adv.) In de afgelopen maanden zijn te Terneuzen biljartkampioen schappen verspeeld voor de 3e, 2e en le klasse. De deelnemers kwamen uit de clubs K.O.T., B.K.V., Entre Nous en Concordia. In de 3e klasse is kampioen geworden C. de Regt van K.O.T. In de 2e klasse werd Ch. Lauret kampioen na barrage met J. van Es. De voorlopige stand in de le klasse luidt: Part, Car. Gew. Beurt. Gem. 1. A. van Eenennaam 4 RED BAND-'ROOSENDAAL 3 450 3 56 8,- 2. G. van Damme 2 300 2 48 6,25 3. Ch. Baert 3 388 1 84 4,62 4. P. Moes 4 510 1 106 4,82 5. R. Verstraeten 2 196 0 42 4,67 De hoogste serie van 67 car. werd gemaakt door Van Eenen naam. A.s. zondag worden de laatste wedstrijden gespeeld. Naar wordt vernomen zullen de Nederlandse bisschoppen bin nenkort het uit 1930 daterende verbod lid te zijn van Rotary opheffen. De Adelbertvereniging heeft al geruime tijd geleden hiervoor gepleit. Het werd grie vend en uit de tijd genoemd. Tot nu toe kon een rooms-katholiek slechts toetreden tot een Rotary- club nadat hij daarvoor toestem ming had gevraagd aan zijn bis schop. De heer R. van der Vegt, hoofd van de afdeling transport van de A.K.U., heeft donderdagmiddag op een bijeenkomst van „Cen traal Overleg" in Amsterdam be toogd dat uitbreiding van het wegennet een levensbelang is voor de nationale economie. Hij stelde dat geld investeren in moderne verkeerswegen natio naal bezien een uiterst renda bele belegging is. Nieuwe wegen leveren niet alleen besparingen op, ze leiden ook tot een beter rendement van het in een be drijf geïnvesteerd kapitaal. Daar door zijn bedrijven in staat hun bruto winst te vergroten en aangezien van de brutowinst van een n.v. ongeveer 44 belas ting moet worden betaald is het duidelijk, aldus de heer Van der Vegt, dat via de fiscus dan een bedrag in de schatkist vloeit dat het weggeld vele malen over treft. Op die wijze betaalt het bedrijfsleven de overheidsinves teringen in wegen dubbel en dwars terug. Spreker stelde dat wegen be horen tot de produktiemiddelen van de industrie en dat ze levensaders van de handel zijn. Tevens zijn ze echter de zwak ke schakel in de ketting van ons economisch bestel die met spoed door de overheid versterkt moet worden. Vooral Brabant, Zee land, Limburg, de oostrand van de Veluwe, de Gelderse echter- hoek en Twente zijn gebieden waar men reeds lang op wegen heeft moeten wachten. Dr. Boesia, een Ghanese op positieleider in ballingschap, heeft in antwoord op een voor stel van de Ghanese regering naar zijn land terug te keren gezegd: „Ik ben niet zo dwaas om mijn eigen doodvonnis te tekenen". De regering had voorgesteld dat hij en twee andere oppositie leiders zouden terugkeren om voor een gezelschap van juristen terecht te staan. Zij worden er van beschuldigd medeplichtig te zijn aan een komplot tegen het leven van president Nkroema. Boesia was bereid voor een rechtbank te verschijnen overal waar zijn veiligheid verzekerd was. „Dat zou mij de gelegen heid verschaffen de wereld in te lichten over de methoden die de Ghanese regering tegen haar po litieke tegenstanders gebruikt", zei Boesia. Hij herinnerde aan de „zogenaamde amnestie" van en kele jaren geleden toen degenen die terugkeerden naar Ghana in de gevangenis werden gezet en onder verdachte omstandigheden stierven. t 4,

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5