NATIOMALE WETGEVENDE IN ZUID-VIETNAM RAAD Zij deden mijn was waar ik bij stond ROEPING en STRIJD Or. Pfcaa Hoej Quat de nieuwe premier GEMEENTERAAD VAN TERNEDZEN ANTON GEESINK HOOFDROL IN „SiMSON"-FILM? BE8RS0VERZICHT Viering Koninginnedag en Bevrijdingsdag Riolering Pierssems- poSderstraat Pm.«w van 344 woning wetwoningen Opleiding bejaardenhelpster Pagina 2 DE VRïfE ZEFUW Donderdag 18 februari 1965 De Zuidvietnamese strijdkrach ten hebben na overleg met de religieuse en politieke groepe ringen een nieuwe nationale wet gevende raad gevormd die twin tig leden telt. Er zijn zes mili taire leden en veertien burgers. Volgens het besluit van de raad van de strijdkrachten, onder tekend door generaal Ngoejen Khan, opperbevelhebber van hef leger, berust de wetgevende macht voortaan bij de nieuwe raad. De nieuwe eerste-minister, de 58-jarige dr. Phan Hoej Quat, heeft in Hanoi medicijnen gestu deerd in de tijd dat Indo-China nog Frans bezit was. Later ging hij in de politiek. Onder het bewind van ex-keizer Bao Dai, van 1949 tot 1954, was hij minis ter van onderwijs en minister van defensie. In de jaren 1954 tot 1963 maakte hij deel uit van de oppositie tegen de r. k. pre sident Ngo Dinh Diem, die hem met 18 andere tegenstanders voor de krijgsraad liet brengen. Na de val van Ngo Dinh Diem is dr. Phan Hoej Quat minister van buitenlandse zaken geweest in de kabinetten van Ngoejen Khanh en Iran Van Hoeong. De taak van de raad komt overeen met die van de „hoge raad van de natie", die op 20 december jl. op last van de raad van de strijdkrachten werd ont bonden. De officiële naam van de nieuwe raad is „nationale wetgevende raad". Inmiddels heeft het nieuwe kabinet onder premier Phan Hoej Quat woensdag zijn eerste vergadering gehouden. TRUMAN ACHTER JOHNSON Oud-president Truman heeft in een door zijn bureau verstrekt communiqué verklaard, dat pre sident Johnson wat de gebeur tenissen in Vietnam betreft, al ler vertrouwen verdient. De pre sident en ook het land zijn niet gediend met de onverantwoor delijke kritiek van mensen, die niet van de feiten op de hoogte zijn en die zelf geen oplossingen aan de hand doen, aldus de oud- president. De Verenigde Staten zijn in Zuid-Vietnam om de vrede te bewaren en ambitieuse agres sors te beletten zich van gemak kelijke prooien meester te maken. Verscheidene van onze recente medestrijders, aldus Truman, schijnen kort van memorie te zijn en wat nog erger is gebrek aan inzicht te hebben. Enkelen van hen, die zichzelf niet tegen dg invasie konden verdedigen, zijn nu verwaand en. trots geworden en keren ons thans de rug toe. AMERIKAANSE SENATOREN VOOR ONDERHANDELINGEN Twee Amerikaanse senatoren hebben zich in de senaat uitge sproken voor vrede in Vietnam door middel van onderhande lingen. Senator McGoven van Zuid- Dakota zei dat het Amerikaanse volk weliswaar nog akkoord gaat met de vergeldingspolitiek in Vietnam van president John son, maar dat uit de vele brie ven die hij van zijn kiezers heeft gekregen, blijkt dat het nood zakelijk is in Vietnam op een bestand en onderhandelingen aan te sturen. President John son, aldus McGoven, weet dat de bombardementen op doelen in Noord-Vietnam geen einde zullen maken aan de guerilla- strijd in het zuiden en dat deze bombardementen slechts worden gemotiveerd door het verlangen om te onderhandelen uit een positie van kracht. Senator Church van Idaho zei dat de strijd in Vietnam zal moeten uitlopen op onderhande lingen. De kwestie is niet meer of wij moeten onderhandelen maar alleen maar wanneer, al dus deze senator. SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT In de baai van Voeng Ro on geveer 380 km ten noordoosten van Saigon hebben „Skyraider"- gevechtsbommenwerpers dinsdag een vietcong-schip tot zinken ge bracht, zo is van gezaghebbende Amerikaanse zijde vernomen. Het vaartuig was ontdekt door een Amerikaanse helikopter. Toen een regeringsboot en een verkenningsvliegtuig naderden om het schip te identificeren, had de vietcong-bemanning het vuur geopend. „PRAWDA" OVER VIETNAM Het Russische partijblad „Praw- da" heeft gisteren in een uit gebreid commentaar over de ge beurtenissen in Vietnam het permanente karakter van de vreedzame coëxistentie beves tigd niettegenstaande de huidige politiek van de Verenigde Staten die te vergelijken is met de „Goldwater-lijn". In het artikel wordt de na druk gelegd op „de vastberaden houding van de Sowjet-Unie, de Chinese volksrepubliek en de andere socialistische landen" en op „hun eenheid en hun besluit volledige steun te verlenen aan het broedervolk van de demo cratische republiek Vietnam (Noord-Vietnam) „De solidariteit van de socia listische landen, het hechte ver bond van de socialistische lan den met de nationale bevrijdings bewegingen en de arbeidersbe wegingen in de geheele wereld zijn een macht die sterk genoeg is om elke agressor tot staan te brengen", aldus de „Prawda". Het blad schrijft tenslotte dat „het beginsel van vreedzame coëxistentie tussen landen met verschillende stelsels niet iets is dat met de seizoenen wisselt". ANTI-AMERIKAANSE BETOGINGEN Dinsdag hebben studenten in Caracas een betoging gehouden tegen de Amerikaanse aanvallen op Noord-Vietnam. Zij smeten stenen en inktpotten tegen het gebouw van de Amerikaanse ambassade en vielen ook de kan toren aan van het persbureau „United Press International", waar enkele toestellen werden vernield. Zeven studenten zijn gearres teerd. REGERINGSPOSTEN AANGEVALLEN. Rond 500 Vietcongrebellen heb ben woensdag een drietal rege ringsposten in de provincie Dinh Toeong op 50 km ten zuidwesten van Saigon aangevallen. Aan re geringszijde sneuvelden zeven man. Vier man worden vermist. Na de strijd brachten Ameri kaanse wentelwieken troepen naar het gevechtsterrein, maar zoals gewoonlijk was er geen guerillastrijder meer te beken nen. Van Amerikaanse zijde in Saigon is vernomen dat de Zuid vietnamese regeringstroepen in de week van 7 tot 13 februari 1.555 man aan doden, gewonden of vermisten hebben verloren en de Amerikanen 232. In die week zouden 800 Vieteongrebellen ge vangengenomen of gesneuveld zijn. ERNSTIGE TOESTAND. Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft de Britse ambassade in Saigon verzocht de Britten die zich in de Zuidvietna mese provincies bevinden, aan te raden naar Saigon terug te keren in verband met de ernstige toe stand in de provincies. Zoals bekend heeft president Johnson al opdracht gegeven alle Amerikaanse vrouwen en kinde ren uit Zuid-Vietnam te evacue ren. Het bestuur van de samenwer kende personeelsverenigingen heeft in samenwerking met de jeugdraad en het onderwijzend personeel der lagere scholen de organisatie van feestelijkhede.n ter gelegenheid van de a.s. ver jaardag van H.M. de Koningin en van de herdenking der bevrij ding op 4 en 5 mei 1965 op zich genomen. Het voorlopig programma doet verwachten, dat een aantrekke lijk programma zal worden ge boden. Een van de voorwaarden voor het slagen van de organisa tie is het beschikken over vol doende financiële middelen, die voornamelijk door de bevolking dienen te worden opgebracht. Het bestuur van de samenwer kende verenigingen heeft voor de inzameling een aantal akties op touw gezet. Aangezien de vereniging geen rechtspersoonlijkheid bezit, zijn de bestuurders persoonlijk aan sprakelijk voor de uitgaven, re den waarom zij verzoekeh of de gemeente garant wil zijn voor de uitgaven ten bedrage van 9000. Daarnaast wordt verzocht om 3500 subsidie, het begrote tekort op de totale uitgaven ad 12.500 B. en W. gaan er van uit, dat de bevolking van Terneuzen prijs stelt op een aantrekkelijk oro- gramma en dat zij bereid is hier voor een passende bijdrage te verlenen. Het college stelt voor ten be hoeve van de nodige kredieten een wijziging van de begroting vast te stellen. In verband met de uitvoering van de kanaalwerken is het noodzakelijk dat de bestaande riolering in de Pierssenspolder- straat te Sluiskil wordt gerecon strueerd in die zin, dat een nieu we aansluiting wordt gemaakt op de riolering in het uitbrei dingsplan. Voor dit werk is in de verga dering van 17 december 1964 een post opgenomen in de begroting van het grondbedrijf. Onder de huidige omstandig heden is de verwachting gewet tigd dat bij een openbare aanbe steding niet lager zal worden in geschreven dan bij een onder handse, zodat B. en W. de voor keur geven aan laatstbedoelde vorm van aanbesteding. Desgevraagd is voor de recon structie van deze riolering inge schreven door de firma De Ruijs- scher zn te Biervliet. Het colle ge acht deze inschrijving aan vaardbaar. Daarom Wordt voor gesteld de reconstructie van de riolering in de Pierssenspolder- straat met bijkomende werken onderhands aan te besteden aan genoemd aannemersbedrijf voor een bedrag van 44.468* Het bestuur van de woning bouwvereniging „Werkmansbe- lang" heeft een plan ontworpen voor de bouw van 344 woning wetwoningen, nil. 168 eengezins woningen en 176 etagewoningen waarin zich 63 garages zullen be vinden. Deze woningen zullen worden gebouwd in het exploita tieplan „Zuidpolder". Het bestuur heeft een verzoek gedaan tot het verlenen van me dewerking voor het beschikbaar stellen van de voor de bouw van dit complex benodigde grond- en bouwvoorschotten, alsmede voor de bijdrage in de ongedekte jaar lijkse kosten. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. Het bestuur van de Z.L.M. te Goes is voornemens aan de land- houwhuishoudschool te Terneu zen een cursus bejaardenhelp ster te verbinden. Het betreft een 2-jarige part time cursus bestemd voor huis houdelijk en verzorgend perso neel in de bejaardentehuizen, be staande uit een theoretisch ge deelte van 315 lesuren <en een praktisch gedeelte, waarvoor ge durende de opleiding ervaring wordt opgedaan in een bejaar dentehuis. Aangezien deze cursus valt on der het bepaalde in artikel 25, 2e lid van de Nijverheidsonderwijs wet, dient de raad zich uit te spreken over de noodzakelijkheid van deze opleiding. B. en W. achten het in het be lang van de gemeente, dat het plaatselijk nijverheidsonderwijs de mogelijkheid wordt geboden deze cursus aan de school te ver binden. Uit een proefaangifte is geble ken dat 23 adhaesie-betuigin- gen, waarvan 14 uit Terneuzen, zijn ontvangen. Acht kostbare ringen zoek; schade 59.000 Dinsdag tussen acht uur des morgens en zes uur des avonds zijn bij de firma Van Kempen en Begeer aan de Plaats in Den Haag .acht witgouden solitair rin gen met briljant ontvreemd uit een toonbanklade. De briljanten variëren van 1 tot en met 3 ka raats en zij vertegenwoordigen een waarde van 59.000. De laden worden elke morgen om acht uur in de toonbank ge zet en er om zes uur weer uitge haald en in een kluis ^ngeborgen. Omtrent de dader(s) heeft de pohtie nog geen enkel spoor. Belg verdronken bij aanvaring op de Schelde Het binnentankschip „ïsaria" (1400 brt.) van de Rotterdamse rederij Phs. van Ommeren is woensdagmiddag op de Schelde ter hoogte van fort De Parel (tussen de Boudewijnsluis en de petroleumpier bij Antwerpen) 'in aanvaring gekomen met een Bel gische baggerbak. Daarbij is een opvarende van de bak verdron ken. De „Isaria" was geladen op weg naar Antwerpen. De tanker is op de plaats van het ongeluk voor anker gegaan in afwachting van een nader in te stellen on derzoek. Postspaarbank betaalde 70.000 te veel uit De persdienst van de P.T.T. in Den Haag heeft meegedeeld dat de rijkspostspaarbank voor een bedrag van omstreeks 70.000 gul den is opgelicht, doordat ver valsers wijzigingen hebben aan gebracht in spaarbankboekjes. Op P.T.T.-kantoren in Den Haag en Amsterdam zijn op deze wijze vele malen bedragen van 1000 gulden uitbetaald, hoewel er maar een gering bedrag op de rekeningen behorende bij de boekjes was gestort. De daders hebben spaarrekeningen ge opend onder valse namen. De postale recherche in Den Haag, die met h'et onderzoek is belast, wenste in dit stadium in het belang van het onderzoek geen gedetailleerde inlichtingen te geven. TREIN VERVOERT GEWONDEN Op een niet beveiligde over weg tussen Roermond en Linne is dinsdagavond laat een per sonenauto in botsing gekomen met de trein Roermond-Venlo. De twee inzittenden, een man en een vrouw, werden gewond. Zij werden door een trein uit tegen overgestelde richting meegeno men naar het station Roermond, vanwaar zij per ambulance naar het ziekenhuis werden gebracht. Daar bleken de verwondingen nogal mee te vallen. De trein kreeg 20 minuten vertraging. 300 Amsterdamse taxichauffeurs solidair met Rotterdamse collega's Ongeveer 300 Amsterdamse taxichauffeurs hebben zich dins dagnacht solidair^verklaard met hun Rotterdamse collega's, die vorige week donderdag een ver hoging van hun basissalaris tot 140 gulden per week eisten en een korte staking begonnen. Zij deden dit tijdens een lang durige en rumoerige vergade ring in de „Brakke Grond", waar een voorlopig actie-comité onder voorzitterschap van de heer M. H. Hesse hen als meest redelijke eisen voorstelde: „Een basisloon van 110 gulden, drie weken aan eengesloten vakantie, vier pro cent vakantietoeslag en twee procent met de kerstdagen. Op de vergadering waren een kleine honderd Rotterdamse taxi chauffeurs aanwezig die een vergeefse poging hadden gedaan in een ander zaaltje in de hoofdstad een tweede vergade ring te beleggen. Zij zetten hun argumenten kracht bij door en kele keren te dreigen de zaal te verlaten, onder meer toen de Amsterdammers fel protest aan tekenden tegen het spreken van Leen van Os van het onafhan kelijk verbond van bedrijfsorga nisaties (O.V.B.), dat een groot aandeel heeft gehad in het tot stand komen van de Rotterdam se actie. In Amsterdam werken ongeveer 1200 taxichauffeurs. Laatste „vlucht" van straaljager naar speeltuin De plaatselijke speeltuinver eniging „Robbedoes" in Koude kerk aan de Rijn is een niet al ledaags speeltuig rijker gewor den: een (Amerikaanse) straal jager, die met twee trucks van de luchtmacht (een voor de vleugels en een voor de romp) uit Soesterberg werd overge bracht. Het toestel is ten ge schenke gegeven door de Ame rikaanse luchtmacht. Burgemeester Q. Waverijn nam onder grote belangstelling, voor al van de jeugd, het ongewone cadeau in ontvangst. (Adv.) Een van de Sunil-teams deed de was voor mevrouw B. Steggink, Bos en Vaartlaan 11, Amstelveen. "Zelfs mijn was is witter, hoe bestaat het", zei mevrouw Steggink verbaasd. "Nu begrijp ik wat ze bedoelen als ze zeggen: Sunil geeft het hoogste wit Vader Anton en Lenie. Wereld- en Olympisch judokam pioen Anton Geesink is woens dagmorgen met een lijnvlieg- tuig van de K. L. M. naar Rome vertrokken om met de Italiaanse filmmaatschappij „Sao Paulo" besprekingen te voeren omtrent de hoofdrol, die hij zou gaan vervullen in een film over het leven van de bijbelse figuur „Simson". 'inds begin januari heeft Gee sink reeds schriftelijk en tele fonisch contact met de film maatschappij, die zich uitslui tend toelegt op het maken van films over de bijbel. Toen hij vorige week nogmaals door de maatschappij werd opgebeld over een eventueel contract, heeft de judo-kampioen voor gesteld de zaak ter plaatse te komen bespreken. „Het zal niet alleen bij praten blijven", wist de sportjourna list, de heer F. Henrichs, die Geesink op zijn reis naar Italië als zaakwaarnemer begeleidt, te vertellen. „Er zullen waar schijnlijk ook proefopnamen gemaakt worden". Hiervan zal het afhangen of er een con tract getekend zal worden. Dit is niet het enige aanbod dat Anton Geesink van een film maatschappij heeft ontvangen. Ook in Duitse filmkringen heeft men belangstelling voor de imponerende figuur van onze landskampioen. Volgende week vertrekt hüTrapr Mün- chen om er te 'ö'nderhdndelën over een rol in een film die zal worden gemaakt naar één van de boeken van Karl May. INTERNATIONALS VERDEELD Het koersverloop voor de in ternationale waarden is gisteren aan de onregelmatige kant ge veest. Unilever, Hoogovens en X. L. M. konden zich verbeteren, Philips en AKU waren nauwe- ijks prijshoudend, terwijl Kon. Olie flauw in de markt lag. Dit "onds werd verhandeld op 161,20 egen dinsdag als slotprijs 162,80. Kon. Olie daalde in Wallstreet een volle dollar. Daarentegen was K. L. M. er wederom vast on Unilever goed prijshoudend. Oe verdeelde stemming op de "^ewyorkse beurs voor de Neder landse hoofdfondsen werd in Amsterdam overgenomen. Uni- lever lag vast in de markt op A A A door ERNST MKISTER 95) Doch zij vervolgde meteen weer: „Ik herinner me niets van Pantopon. Nee, dat moet je ge droomd hebben." „Helaas niet, jij hebt met dok ter Sevard over die Pantopon- geschiedenis gesproken." Bliksemsnel overlegde Risa wat -haar nu te doen stond en zij besloot groot spel- te spelen. „Wie is dokter Sevard?" „Ken je die dan niet?" „Nu ja, de naam heb ik na tuurlijk wel eens gehoord. Wat is met dokter Sevard aan de hand? Heeft die iets met die Pantopon-geschiedenis te ma ken?" De strijdlustige toon maakte Hermann onzeker. „Nee, dat nu eigenlijk niet." Daarmee had hij het gevecht verloren. „Waarom wil je dit dan alle maal weten?" vroeg het meisje. „Och, het was alleen maar een vraag." „Dan vind ik het toch wel een eigenaardige vraag. Om de waar heid te zeggen begrijp ik van de hele geschiedenis niets. Ik zou dus een' zekere dokter Sevard een sprookje over Pantopon ver teld hebben? Dat zij me....?" Risa lachte. „Heb je werkelijk niet Ik vertel nooit sprook jes. Ben je nu tevreden?" Hij was niet tevreden, maar hij bemerkte wel dat hij bij Risa weinig kon bereiken. „Wat zullen wij nu doen?" vroeg hij nogmaals. „Naar de bioscoop. En dan gaan slapen." „Laat de bioscoop de bioscoop maar blijven. In ieder geval con stateer ik dat je me zoéven voorgejokt hebt, want. je had een afspraak, zei je. Laten wij nog een kop koffie gaan drin ken." „Ik vind het erg aardig aan geboden, maar vanavond wer kelijk niet. Een andere keer dan maar." Hij bracht Ris* naar de bio scoop. Zij dankte hem voor het gezellige etentje en verdween in het gedrang. Hij reed verder en daarom bemerkte hij niet dat Risa de bioscoop spoedig weer verliet. Dr. Sevard en, Clara hadden voor de rechtbank hun getui genverklaringen afgelegd en reden naar huis terug. Zij haak ten er allebei naar zo gauw mogelijk uit de atmosfeer van de rechtszaal te komen. Het pro ces tegen Maffei had een diepe indruk op hen gemaakt. Maffei, de verdachte, nu in een rolstoel, hadden zij nauwelijks herkend. Noch hij noch zijn verdediger hadden hun als getuigen vragen gesteld. Eerst toen Sevard de wagen de autobahn opreed, kwam Clara op het proces terug. „Maffei is me toch een raad sel", begon ze. „Ik had ironische opmerkingen verwacht, hatelijk heden en natuurlijk een poging om zich zo goed mogelijk schoon te wassen. Maar wij hebben niets gehoord." „Ja, maar je moet er rekening mee houden dat wij in de ogen van zijn advocaat geen getuigen zijn, die een zware belastende verklaring kunnen afleggen. De openbare aanklager kan zich al leen beroepen op het schrifte lijke materiaal, dat door dokter Fontana en jou is samengesteld. Dokter Kroll vertelde me dat Gabriëlle nog nooit verhoord is en een verklaring heeft afgelegd vóór ze is vertrokken. Voor haar zou dit proces ongetwijfeld in teressant zijn geweest." „Daarom ben ik eigenlijk een beetje verwonderd dat zij het niet heeft afgewacht. Zij had bovendien nog beloofd, dat zij ons zou komen opzoeken." „Ja, dat is waar. Maar zij scheen vroeger in haar land terug te moeten ..zijn." Even later zei Clara: „In de getuigenkamer is me een vrouw opgevallen, die me voortdurend gefixeerd heeft." Sevard wist meteen wie zij bedoelde. „O ja, dat moet mevrouw Sto- ja zijn. Wanneer ik het voor het zeggen had dan moest zij en een paar anderen de getuigenbank met het beklaagdenbankje ver wisselen. Ik geloof dat de ver dediging haar behoorlijk het vuur aan de schenen zal leggen." „Waarom?" „Nu, natuurlijk om de ver dachte te ontlasten. De verde diging zal ongetwijfèld zijn best doen een deel van de schuld op mevrouw Stoja en haar mede werkers te laden." „Ja, maar neem me niet kwa lijk, dat heeft toch niets met Maffei te maken?" riep Clara. „Daarmee kan een arts toch zijn verantwoordelijkheid niet van zich afschuiven. Zijn handen moeten rein zijn, zelfs in de kleinste dingen." Sevard dacht aan de drie Pan- topon-recepten en zijn slechte geweten deed hem angstvallig zwijgen. „Zelfs in de kleinste dingen"Drie recepten, als een vriendschapsdienst ja, wat was daar eigenlijk op tegen? Maar daarachter rees plotse ling een andere vraag welke hij tot dusverre niet had opgelost en waar hij zelfs niet aan ge dacht had. Wat was er met het verdwenen Pantopon gebeurd? „Bovendien," ging Clara voort, „kan het zijn dat het hele plan van Maffei zelf is uitgegaan." „Dat zal de rechtbank wel vaststellen." antwoordde Sevard afwezig. Zijn geest hield zich met andere dingen bezig. Ja, in wiens handen was het Pantopon terechtgekomen? Er moest toch iemand het hebben. Een vergissing of een diefstal? Wat had hij eigenlijk met zijn recepten gedekt? (Wordt vervolgd.) 136,70 (135,30). E? was in 'deze hoek lokale vraag, terwijl van buitenlands aanbod geen sprake was. De mogelijkheid dat de Britse invoerrechten (thans 15 procent) binnenkort warden ver laagd, speelde een hogefë koers voor Unilever in de kaart. Phi lips daalde circa een halve gul den tot 154. AKU praktisch on veranderd op 528V2. Hoogovens haalde het verlies van de vorige dag volkomen in met een notering op 555. In de scheepvaartsector ont moette Holland-Amerikalijn lo kale speculatieve vraag waar door dit fonds vast in de markt lag. Ook Van Nievelt kon zich verbeteren. Van de leidende cul tures was HVA circa 2 punten hoger op 148l/2. De staatsfond- senmarkt was wederom vast, dit door aanhoudendè herbeleggings- vraag van zowel lokale als Zwit serse zijde. In de lokale afdelingen wer den aandelen Van Nelle weder om hoger geadviseerd. Dit fonds ligt de laatste -tijd vast in de markt met ruime omzetten, dit op geruchten over een dividend verhoging, een herkapitalisatie- bonus, alsmede een fusie met Niemeyer. Dinsdag werd in Van Nelle voor nominaal 32.000 om gezet. Claims Amstelbrouwerij werden voor de laatste verhan- deldag onveranderd geadviseerd. Ook Walvisvaart werd iets ho ger geadviseerd. Het beleggingsfonds „Inter- unie" kondigt een dividend aan van 9 gulden plus 5 pet agio- aandelen (v.j. alleen 9 gulden). Toch werden de stukken van het fonds iets lager geadviseerd dooi de grote belangen in Ameri kaanse waarden. Op de incou rante markt is druk gehandeld in Wilson's Limonade als gevolg van het gunstige eerste dividend- voorstel sedert de aandelen op de incourante markt ter beurze werden geïntroduceerd. Gedaan werd van 265 tot 280. Beursindices (1953 100) 15/2 16/2 17/2 Int. conc. 578.8 574.8 573.5 Industrie 365.9 365.2 364.9 Scheepvaart 142.8 143.0 143.4 Banken 241.1 242.0 241 8 Handel, enz. 176.4 176.2 176.7 Algemeen 407.8 405.9 405.4 Nabeurskoersen AKU: (528%) Hoogovens: (552Vi) Kon. Olie: 159.80—160.80 (160.90) Philips: 153.50 gb—153.80 (154.00) Unilever: 136136.40 (136 20) K.L.M.: 78-80 gl - Stemming: verdeeld;

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2