DE SP0RTT0T0 HVV '24-RKC 0-2 Puroitös Waardevol punt voor Terneuzen „Narrow escape" voor Axel Vogelwaarde omzeilt de lastigste klip Maandag 15 dinsdag 16 februari 1965 t>E VRIJE ZEEUW Pagina 5 FEIJENOORD—DWS 3-1 (1-0) PSV-'M'VV 0-3 (0-2) i t. Brinkhuis 01; 35. Mares 0 t; 83. Brinkhuis 03. FORTUNA '54—ADO 2-3 (0-2) AJAX-NAC 3-0 (0-0) GVAV—SPARTA (0-2) TELSTAR-HERACLES 0-1 (0-0) SC ENSCHEDE- GO AHEAD 0-0 SITTARDIA—DOS 1-1 (0-0) I 1 T«innoorma de huid zuiver Axel—NSV 2-2 The Gunners—AZVV 2—0 Goes—Zeelandia 2—1 ZEELAND SPORT- TERNEUZEN 0-0 Steen—Aardenburg 1—0 RCS—Koewacht 1—1 Lewed. Boys—Clinge 4—3 Breskens—Corn Boys 6—0 Biervliet—Vogelwaarde 1-2 Centrale training voor Nederlands elftal De Belgische competitie Agenda Fouten van invaller-doelman Heeres bezorgden D.W.S. een 3-1 nederlaag (Adv.) 15. Venneker 1—0; 54. Venneker 20; 63. Libregts (eigen doel 2 1; 70. Kruiver 3—1. Toeschouwers 65.000. Fouten van invaller-doelman Leo Heeres zijn landskampioen DWS fataal geworden in het top- duel tegen Feijenoord. De onze kere Heeres ging niet alleen bij de doelpunten van de Rotter dammers niet vrijuit, maar haal de door zijn onzekere spel de rust uit de anders zo kalme de fensie. Feijenoord verdiende de zege wel, want het speelde beter voetbal. Uitblinkers waren de agressie ve Venneker, die tweemaal raak schoot en de derde treffer in leidde met een daverend schot tegen de lat; Bergholtz, Pieters Graafland, Haak, Henk Groot en Moulijn, hoewel deze zich aan vankelijk te veel verloor in pres- tige-duels met rechtsback Flin- kevleugel. De grote man in de DWS-ploeg was de als rechts buiten opgestelde maar veelal middenvoor spelende Frans Geurtsen, die soms door drie of vier verdedigers niet tot staan kon worden gebracht. Ook rechtsback Flinkevleugel speel de een goede partij, al faalde hij tot tweemaal, toen hij voor rust alleen voor Pieters Graafland verscheen. Hoewel de score anders zou doen vermoeden, school er meer gevaar in de DWS-aanvallen. Behalve de driemaal, dat hij moest zwichten, heeft Heeres weinig moeilijke momenten ge kend. In de eerste helft bezon digde DWS zich vaak aan te har de tackles ,al had met name linkshalf Burgers in dit opzicht een „volwaardig" partner in de bij Feijenoord teruggeroepen Kerkum. Arbiter Van Ravens was een streng fluitist, die zich herhaal delijk in de maling liet nemen door „acteurs" die een vrije trap wilden forceren. Feijenoord: Pieters Graafland. Kerkum en Veldhoen. Libregts, Kraay en Haak. Bergholtz, Groot, Kruiver, Venneker en Moulijn. DHS: Heeres. Flinkevleugel en Pijlman. Israël, Schrijvers en Burgers. Geurtsen, Vónhof, Tem ming, Lenz en Hollander. Toeschouwers 8500. Een zwak spelend PSV, dat een luidelijk gebrek aan snelheid in enthousiasme demonstreerde, leeft een verdiende 30 neder laag geleden tegen een enthou- liast strijdend MVV. De Maas- Irichtse achterhoede had niet de minste moeite met de doorzich tige aanvallen van de Eindhove- naren. De MVV-voorwaartsen daarentegen lanceerden regel matig verrassende en overrom pelende uitvallen, waarvan er reeds vóór de rust twee werden bekroond met doelpunten van resp. rechtsbuiten Brinkhuis en middenvoor Mares (02). Ze- minuten vóór het einde, toen een groot deel van de toeschouwers reeds teleurgesteld het terrein had verlaten, strafte Brinkhuis opnieuw een fout van de ontred derde PSV-defensie af (03). 9. Houwaart 01; 35. Aarts 0 2; 56. Carlier (strafschop) 12; 64. Aarts 1—3; 77. Kohn 2—3. Toeschouwers 4000. ADO heetf zijn zegereeks ook tegen Fortuna voortgezet. Met goede en snelle combinaties speelde de jeugdige Haagse aan val (gemiddeld 21 jaar) de For- tuna-defensie vóóral voor rust uit haar verband en na een goed half uur leidde ADO dan ook verdiend met 02 door knappe goals van Houwaart en Aarts. In de tweede helft was For tuna sterker. Met de hulp van de stormwind drong de Geleense ploeg sterk op en uit een penalty- wegens hands van Villerius scoorde Carlier tegen (12). ADO had daarna geluk, toen Petacovic tegen de paal schoot. Bij een uitval wist Aarts echter de marge opnieuw op twee doel punten te brengen. Dat was te veel voor Fortuna dat door Kohn nog wel op 23 kwam en voorts een 71 cornerverhouding pro duceerde, maar dat niet meer tot een derde doelpunt zou geraken. 76. Petersen 10; 82. Petersen 20; 86. Nuninga 30. Toeschouwers 10.000. Met verdedigend spel heeft NAC tegen Ajax lang stand kun nen houden, maar tenslotte bleek de grotere klasse van de Am sterdammers doorslaggevend. In de eerste helft hadden Nuninga en de ditmaal zwakke Keizer tal rijke kansen gemist. NAC was in deze periode nauwelijks gevaar lijk. Nadat de Bredanaars hun te riskant spelende doelman Van -v.-;,'.. der Merwe alsmede hun midden voor Groenewegen hadden ver loren wegens blessures, kwamen zij nog minder in het stuk voor. Het duurde tot een kwartier vóór het einde voordat Ajax zijn overwicht ook in de score tot uitdrukking kon brengen. Het beeindigde tenslotte dit duel waarin slechte passes schering en inslag waren, nog met een ruime 3O-zege. 16. Bosveld 01; 31. Bouman 0 2; 80. Alma 12. Toeschouwers 8000. Ook met een ingrijpend ge wijzigd elftal heeft GVAV de neergaande lijn niet kunnen om buigen tegen Sparta. Integendeel de veranderde verdediging was voor een deel debet aan de ne derlaag. Hoewel de Groningers in de eerste helft sterker waren, bleken de aanvallen van Sparta gevaarlijker. Vooral Bosveld bracht de slecht ingrijpende Gro ninger defensie herhaaldelijk in nood en hij legde de basis voor de zege met een doelpunt en een schot, dat door Griever niet vol doende werd verwerkt, waarvan Bouman profiteerde. Na de rust had GVAV de normale opstel ling zoveel mogelijk hersteld. Het overwicht van de thuisclub werd groter, doch ten koste van een bijzonder groot aantal hoek schoppen en dank zij het knappe werk van Doesburg bleef Spar ta tot tien minuten voor het ein de ongeschonden. In de laatste minuten liep de cornerscore op tot 23-2 in het voordeel van GV AV, maar de winst bleef in han den van Sparta. 78. Van Nee 0—1. Toeschouwers 7000. Van Nee heeft opnieuw zijn nut-voor Heracles bewezen. Na dat Telstar een licht overwicht had gehad, zorgde de nationale middenvoor ervoor, dat een serie aanvallen van de Almelose ploeg resultaat opleverde. Best voetbal hebben de ploegen niet laten zien en vooral in de twee de helft moest scheidsrechter Gennissen attent zijn bij de al te stevige charges. De defensies bleken aan beide zijden onover komelijke barrières. Telstar kwam in de eerste helft tot de beste kansen, maar Van der Kuil mikte twee keer te hoog en De Vries raakte de paal. Vlak na de rust nam Telstar wederóm het initiatief, maar op nieuw werd er slecht geschoten. Langzamerhand ontwortelende Heracles zich aan de druk en Tel star kreeg de handen vol aan de gevaarlijke uitvallen. In de 32e minuut waren de Velsenaren even niet attent en dat was een kolfje naar de hand van Van Nee die via de paal inschoot (01). Heracles kon het slotof- fensief van Telstar gemakkelijk intomen. Toeschouwers 10.000. Zonder enige opwinding, zon der herinnering aan de voor gaande ontmoeting die zo'n on prettige nasleep had, hebben Enschede en Go Ahead hun tweede wedstrijd gespeeld. Het was een povere vertoning waarin twee machteloze aanvalslinies vergeefs trachtten een sterkere verdediging in moeilijkheden te brengen. Enschede kwam door het zwakke spel van de binnen- spelers Nieuwenhuis en Wiggers bijna nooit tot een combinatie van betekenis en bij Go Ahead kwam de gewijzigde hoewel snel lere aanvalslinie evenmin tot sluitend spel, omdat de harde wind en hagelbuien veel van de goede bedoelingen teniet deden. Weering met een vrije schop te gen de lat en Ten Donkelaar die eveneens een keer via doelman Van Zoghei het hout trof, waren nog het dichtst bij een doelpunt. 65. Van der Linden 01; 72. Beckers (strafschop) 11. Toeschouwers 7000. Sittardia heeft het ondanks de morele steun van de gratis in het stadion toegelaten school jeugd en ondanks een veldover- wicht tegen DOS niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Tonny van der Linden opende in de tweede helft de score door op de rand van het strafschopgebied listig tussen het Sittardia-muurtje in de uiterste hoek te plaatsen (0—1). Sittardia's antwoord kwam zeven minuten later met medewerking van de DOS-defensie die door een misverstand midvoor Guns de kans liet alleen voor Ruiten beek te komen. Vertwijfeld greep de Utrechtse doelman Guns bij zijn hemd en dat bete kende strafschop. Een penalty die door veteraan Joep Beckers (dit seizoen al voor de vierde keer) in een doelpunt werd om- FEIJENOORD—DWS 3-1 Deze foto toont de situatie voor het DWS-doel, tijdens het eerste doelpunt van Feijenoord. De foto toont v.l.n.r.: Venne ker (de maker van het doel punt), Israëls, Pijlman, Schrij vers, Groot (nr. 8) en de doelman van DWS, Heeres. gezet. Het laatste kwartier was voor Sittardia, dat door Guns en Willy Dullens nog een aantal kansen op de zege kreeg, die echter onbenut bleven. af het fijne van shagroken je geniet bij voorbaat i De uitslagen van de voetbal wedstrijden die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: EnschedeGo Ahead 00 Fortuna '54ADO 23 FeijenoordDWS 31 PSV—MVV 0—3 GVAV—Sparta 1—2 Ajax—NAC 3—0 TelstarHeracles 01 SittardiaDOS 11 Willem II—VVV 0—0 RBC—Alkmaar 1—3 NECVolewijckers 32 Holl. SportEnsch. Boys 31 AGOVV—Zaanstreek 1—0 Juist ingevuld zag het totofor mulier er als volgt uit: 3—2—1—2—2—1—2—3 3 2 1 1 1. Inzet weer boven miljoen 720.834 deelnemers hebben een formulier ingezonden. De totale inzet bedroeg 1.064.809,een nieuw record. Voor de eerste prijs is beschik baar 193.263, voor de tweede prijs 105.416 en voor de derde 52.708. Zondagavond meldden zich twee deelnemers met 13 punten, 41 met 12 punten en een nog onbekend aantal met de eerste 8 goed voorspelde uitslagen. Hulst ging fel van start enwaert bezette de linksbinnen reeds na weinige minuten ont stond er een mooie scorings kans. Visser zette goed voor en Paul de Block schoot tegen de paal. Neefs ving de terugsprin gende bal op maar schoot hoog over. Na een kwartier nam R.K.C. het initiatief over en kreeg de Hulsterse defensie het hard te verduren. In deze perio de werd een door de R.K.C.- midvoor Duquesnoi gemaakte goal wegens buitenspel afge keurd. Bij een aanval op het H.V.V.-doel even vóór de rust kreeg Passier het leer te pak ken. Hij bediende rechtsbuiten Mullens op maat en deze scoor de onhoudbaar (01). Na de rust vocht Hulst voor de gelijkmaker, maar ook nu namen de gasten spoedig het heft weer in handen. Paul de Block had blijkbaar te veel van zijn krachten gevergd. Hij ging naar de achterhoede en Schau- plaats. Dit was geen verster king, want R.K.C. bleef voort durend in de aanval. Tien minuten vóór het einde werd de strijd beslecht. Duques noi bediende zijn rechtsbinnen Helvert en deze aarzelde geen moment (02). De thuisclub forceerde in de eindfase nog enige corners, maar doelpunten zaten er niet in. Met deze nederlaag begint het er voor H.V.V. '24 bedenkelijk uit te zien. Er zal iets moeten gebeuren anders is Zeeuws- Vlaanderen volgend seizoen zijn enige eerste-klasser weer kwijt. r KAdv.)' In deze wedstrijd hebben de oranjewitten die hoogst zelden tot iets goeds kwamen, meer ge kregen dan zij verdienden. N.S.V. dat overigens ook geen grote indruk achterliet was vlug ger in het spelen van de bal en was daardoor gevaarlijker. Axel kwam met de reservedoelman De Koeijer in het veld, daar Verpoorte nog geblesseerd is. Deze werd wel erg gemist. Axel speelde vóór de rust met de harde wind in de rug maar wist hieruit geen voordeel te putten. De N.S.V.'ers zaten fel ler op de bal en kwamen meer malen gevaarlijk voor het Axel- se doel. In de 28e minuut werd de bal bij een aanval van N.S.V. over links goed voorgezet. Kee per De Koeijer sloeg de bal on voldoende weg en rechtsbinnen P. Zwaanen duwde zijn hoofd er onder en het was 01. Vier minuten later bij een Axelse aanval kreeg de back J. Bas- tiaanse de bal ongelukkig op zijn schoen, waardoor hij het leer buiten bereik van de doelman in eigen doel trapte. (11). Even vóór rust speelde Ver- berkmoes te zacht terug op kee per De Koeijer en deze verzuim de op zijn beurt zich op de bal te werpen, waardoor P. Zwaa nen opnieuw de gelegenheid kreeg te scoren (12). Het zag er voor Axel, dat nu tegen de harde wind in moest spelen niet rooskleurig uit. Direct na de aftrap een goede aanval van Axel, afgerond - met een prachtig schot van Lensen onder de deklat maar even mooi door de N.S.V.-keeper over de lat gewerkt. N.S.V. wist nog tal van goede aanvallen op te zetten en alles wees erop dat de gasten een verdiende overwinning mee naar huis zouden nemen. Maar één minuut vóór tijd kwam Axel dat de laatste tien minuten stefk in de aanval was geweest goed op zetten en de midvoor rondde deze aanval af met een schot buiten bereik van de doelman maar op de doellijn liet een der verdedigers zich op de grond vallen en greep de bal in beide handen. Uit de strafschop schoot Verbunt hard en zuiver in en zo werd het op het laatste mo ment nog 22. Na dit doelpunt werd niet meer afgetrapt en had Axel een gelukkig punt ver overd. Niettegenstaande AZVV de ge hele wedstrijd een veldmeerder- heid had, hebben de Axelaars door machteloosheid van de voor hoede daar geen profijt van kunnen trekken en moesten ze met een 20 nederlaag genoe gen nemen. AZVV speelde de eerste helft met de harde wind in de rug. De strijd speelde zich dan ook grotendeels af op de Gunners- helft. Door een opeenhoping van spelers bleven kansen om te doelpunten uit. De niet talrijke schoten die nog werden gelost, leverden de uitstekende doelman van de Gunners geen moeilijkheden op. Met een dubbelblanke stand werd gedraaid. In de tweede helft bleek AZVV ook tegen de storm in in staat flink in de aanval te kunnen gaan. In de 15e minuut schoot bij een tegenaanval van de Gun ners de midvoor goed in (10). Na een half uur spelen was het weer de midvoor die de stand op 20 wist te brengen. AZVV bouwde goede aanvallen op maar bleek niet in staat een doelpunt te maken. Een teleurstellende nederlaag. Goes was in deze wedstrijd overwegend sterker, maar had met veel pech af te rekenen, terwijl doelman Baart van Zee landia in prima vorm verkeer de. In de 40e minuut nam Goes de leiding uit een strafschop genomen door J. de Roo (10). Bij een uitval van Zeelandia in de zesde minuut van de twee de helft bracht Van Iren de partijen op gelijke voet (1—1). Vier minuten later had Goes opnieuw de leiding door Huy- bregtse, die met een ver schot doelman Baart verraste. De Terneuzenaars zijn er in geslaagd een puntje uit Vlissin- gen mee te nemen. Het is een meer spannende dan fraaie wed strijd geworden, hoewel de blan ke stand dit niet zou doen ver moeden. Mooi voetbal kon men nauwe lijks verwachten onder de stormachtige omstandigheden van deze zondag. De wedstrijd werd dan ook uitgeluid door een fikse sneeuwbui, waarin men de spelers nauwelijks kon volgen in hun pogingen om ondanks de felle windstoten en verblinden de sneeuwvlokken de bal de juiste richting te geven. De roodzwarten bewezen door deze uitslag dat ze niet voor nemens zijn bij de pakken neer te zitten en zich ten volle willen .geven om zich in de gelederen ■van de tweede klasse te hand haven. In een gelijk ongaande strijd zijn de punten uiteindelijk ge deeld, waarmee beide ploegen vrede konden hebben. Het eigenaardige was dat Ter- neuzen vóór de rust met de ster ke wind in de rug juist meer in de verdrukking kwam terwijl na rust het omgekeerde het geval was. Te half drie gaf scheidsrech ter Van Tilborg het sein voor de aftrap. Na wederzijds verkennen kwamen de gastheren meer in de aanval en moest de verdedi ging van de roodzwarten alle zeilen bijzetten om meester in het doelgebied te blijven. Men kreeg echter steeds beter vat op de veelal wat traag en door het midden opgezette aanvallen en slaagde er hierdoor in ook de eigen aanval aan het werk te zetten. Het was onbegrijpelijk dat de gasten ondanks het wind- voordeel slechts met drie man in de voorhoede opereerden en hierin volhardden tot de rust. Na 9 minuten spelen kwam bijna de openingstreffer toen Sorge- drager een mooie voorzet van linksbinnen C. Elve hard over het doel schoot. De Vlissingers kwamen steeds terug; zo kreeg Wijgman omstreeks de 20e mi nuut een prachtkans vrij voor doel, maar hij zocht het ook te hoog. Ook aan de andere zijde moest echter de doelman ver schillende malen het uiterste geven om zijn doel schoon te houden. Zo werd in de 30e mi nuut na een corner over rechts nog juist op de doellijn gered door de linkshalf van Zeeland Sport terwijl de keeper reeds was geslagen. En zelfs werd in de 35e mi nuut een doelpunt gemaakt toen Jan Doorns een mooie pass van Wissel listig over de keeper heen tikte, maar de scheidsrech ter had buitenspel geconsta teerd. Direkt na de thee gingen de roodzwarten tegen de wind in stevig in de aanval, maar ge durende de gehele tweede helft bleek dat de voorhoede te wei nig doortastend was om de strijd in haar voordeel te beslissen. Men wist meerdere corners te forceren, maar steeds slaagde de Zeeland-Sportverdediging, zij het soms met kunst- en vliegwerk, erin het doel schoon te houden. In de 10e minuut zag Freddy van der Peijl een hard schot via de deklat over het doel belan den. Ook de zoals altijd aktieve Wissel wist men steeds op tijd een halt toe te roepen. Wellicht kent men hem in Vlissingen te goed. Toch was het deze speler die ongeveer in het midden van de tweede helft de wedstrijd in het voordeel van de roodzwarten had kunnen beslissen. Hij sprint te door op een mooi in de ruim te gespeelde pass, maar toen hij reeds de keeper op voorbeeldige wijze was gepasseerd schoot hij Van begin tot eind een span nende wedstrijd waarin D'hooge in de 40eminuut het enige doel punt maakte. Aardenburg heeft alles in het werk gesteld om deze achterstand weg te wer ken, maar vond geen zwakke plek in de Steen-verdediging. Een wedstrijd tussen uiterst zwakke ploegen, waarin Koe wacht na 20 minuten de leiding nam door Rietjens (01). Een kwartier voor het einde kopte De Kraker de bal uit een hoekschop in het Koewacht- doel (1—1). Een knappe prestatie van de thuisclub, die in de 20e minuut goedkoop aan de leiding kwam toen Hoefnagel de bal in eigen doel trapte. De Baar bracht nog voor de rust de stand op 20. In de tiende minuut na de hervatting werd het eerst 30 door Menheere vóór Hoefnagel er 31 van maakte. Raas gaf Lebo een 41 voorsprong. In de laatste vijf minuten gaf Wil- laert de Clingse nederlaag een dragelijker aanzien (43). De harde wind deed veel af breuk aan het spel. Vóór de rust speelde Breskens tegen de wind en was desondanks een klasse sterker. In de achtste minuut scoorde midvoor Boekhout uit een voorzet van De Winde het eerste doelpunt (10). Door de zelfde speler werd het in de 23e minuut 20. Na de hervatting verhoogde De Winde in de 7e minuut met een fraaie kopbal de score tot 30. Drie minuten nadien werd het 40 door linksbuiten Rie- mens. Uit een schermutseling voor het C. B.-doel kon Hoef nagel er 50 van maken, terwijl uit een stafschop De Nooijer het halve dozijn vol maakte (60). Deze belangrijke wedstrijd is geëindigd in een overwinning voor de bezoekers. De anders zo schotvaardige voorhoede van Biervliet zag slechts eenmaal kans een bres te slaan in de Vo gelwaarde-defensie. De eerste treffer viel na een kwartier spelens en werd ge maakt door Neve (01). Na de hervatting werd het na 11 minuten 02 door Pieters. Biervliet zag eerst 13 minuten vóór het einde kans een doel punt te scoren en wel door De Regt (12). Daarbij is het ge bleven daar de Vogelwaarde achterhoede geen steekje meer liet vallen. gehinderd door een back, de bal juist langs de verkeerde kant van de paal. Het overwicht van de Terneuzenaars duurde tot de 35e minuut toen een zware sneeuwbui, gepaard gaande met harde windstoten, behoorlijk spel onmogelijk maakte. Zeel. Sport wilde het plotseling sterke wind- voordeel uitbuiten, hetgeen bijna gelukte, toen de steeds goed doorzettende C. Elve enkele mi nuten vóór het einde doorbrak over links en alleen voor keeper Leunis verscheen die het harde schot op prachtige wijze over de lat wist te werken. Het eind signaal kwam als een verade ming in de felle sneeuwjacht en beide ploegen konden zich te vreden stellen met het behaalde puntje, dat vooral voor de rood-, zwarten kostbaar is. Voor de centrale training var het Nederlands elftal die woens dag in Zeist wordt gehouden, heeft bondscoach Denis Neville de volgende spelers uitgenodigd: Pieters Graafland, Veldhoen, Bergholtz, Moulijn, Henk Groot (allen Feijenoord), Doesburg (Sparta), Flinkevleugel, Schrij vers, Israël (allen DWS), Frans- sen (GVAV), Muller (Ajax), Van Nee (Heracles) en Kemper (PSV). De mogelijkheid bestaat dat Neville de komende dagen nog een of twee spelers uitnodigt. De uitslagen van de zondag voor de eredivisie van de Bel gische competitie gespeelde wed strijden luiden: AntwerpBeerschot 00 DiestAnderlecht 01 UnionDaring 13 C.S. BruggeSt. Truiden 10 F.C. Luik—Tilleur 1—1 StandardLierse 10 BerchemBeringen 20 GantoiseF.C. Brugge 22 Stand: 1 Anderlecht, 38 pun ten uit 21 wedstrijden; 2. Stan dard, 30 uit 20; 3,/4. Beerschot en F.C. Luik, beide 24 uit 20. UlllllllillllllMllllllllllllllllUIIU^ HEDEN 15 FEBRUARI Luxor-Theater, 8 MAANDAG Terneuzen: uur: „Zoeloe". ZaamslagVerenigingsgebouw Zaagstraat, 7.30 uur: Voorlich- tings- en propaganda-avond Koningin Wilhelminafonds. DINSDAG 16 FEBRUARI Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „Zoeloe". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. A b

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5