Grieks schip bi] Vlissingen vergaan HALF ZWAAR - HEEL LEKKER PROVINCIAAL NIEUWS ROEPING en STRIJD MET STEEMOLEN OP WEG NAAR TERNENZEN Morgen gesprek over de broodprijs BEPERKTE BIJKBEWAKENING IN HET NOORBEN VAN HET LAND Kapitein voer zonder loods verder.... SLEEPBOOT OP IJSSEUMBER VERGAAN Bezorgd brood vier cent duurder? Opgeheven Dijk bij de Donge doorgebroken Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... Terneuzen Axel Biervliet Nieuwvliet Oostburg Philippine Sluis Sluiskil Zaamslag Pagina 2 DF VRÏfF, ZEFUW Maandag 15 dinsdag 16 februari 1965 Zaterdagavond omstreeks half negen is het 2065 b.r.t. metende Griekse schip „Spy- ros Armenakis" in hevige storm op de Nollenplaat vlak voor de Vlissingsc boulevard aan de grond gelopen. Het schip was onderweg met ko len van Engeland naar Ter- neuzen. Aangezien de loodsdienst buitengaats voor het Oostgat was gestaakt, voer de kapi tein op eigen koers, waarbij hij is misleid door de lichten van de veertig schepen die nog steeds door de onlangs gehouden staking in Antwer pen op de rede van Vlissin gen liggen. Een half uur na de stran ding voer de „Pres. Wiersma" uit Breskens uit om hulp te verlenen. Om tien uur kwam het schip los van de plaat en brak meteen in tweeën. (Adv.) Onder moeilijke omstandig heden zijn op de kapitein na alle opvarenden door de red dingsboot naar Vlissingen overgebracht, waar zij, twin tig mannen en een vrouw, de echtgenote van de marco nist, in hotel Dekker van dro ge kleding werden voorzien. De reddingsboot bleef in de nabijheid om kapitein Ste phanos Bachas aan boord te nemen. De „Spyros Armena kis" is eigendom van de Steamship Company op Fy- raeus. Inmiddels waren het ber gingsvaartuig „Zeeleeuw" en de sleepboot „Scaldis" bij het zinkende schip aangekomen. De kapitein weigerde toen nog steeds van boord te gaan. De schipbreukelingen zijn in diverse hotels in Vlissin gen ondergebracht. Later is de kapitein van boord gehaald en naar Vlis singen gebracht. Sheriff Jim Clark in ziekenhuis Sheriff Jim Clark, die meel dan drieduizend negers liet ar resteren gedurende een aktie voor stemrecht in Selma (Ala bama) is vrijdag met verschijn selen van oververmoeidheid in een ziekenhuis opgenomen. Vol gens zijn ondergeschikten was Clark gedurende vier weken achtereen in touw geweest in verband met betogingen. Hij werd opgenomen een dag nadat bekend was geworden dat een negerpredikant, die bij de stem rechtcampagne een leidende rol vervulde, met koorts uit de ge vangenis naar een ziekenhuis was gebracht waar hij aan zijn bed werd geketend. Nadat een arts geprotesteerd had, werden de boeien verwijderd. Volgens het ziekenhuis lijdt de sheriff aan hoofdpijnen, maar maakt hij het verder goed. Beschuldiging van premier Kongo-Brazzalville Pascal Lissouba, de premier van Kongo-Brazzaville, heeft in een radio-rede gewaagd van een komplot, dat tegen zijn land wordt gesmeed. Dit komplot zou een „reorganisatie" van beide Kongo's ten doel hebben waarbij zij in verschillende kleine repu blieken worden verdeeld. Achter dit komplot zouden o.a. staan „de Portugezen, zekere Belgi sche kringen die een aanval van uit Kongo-Brazzaville duchten en internationale financiële krin gen, die de operatie steunen waarvan Tsjombe de leider is". DRUM WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD Matroos verdronken De sleepboot „Neeltje Jacoba" iuit Urk is omstreeks zes uur zaterdagavond tijdens een hevi ge windvlaag op het IJsselmeer gezonken. Een van de twee op varenden, de matroos Juri van den Berg (40) uit Urk, verdronk. De ander wist zich met behulp van een vlot te redden. De „Neeltje Jacoba" die door de week sleepwerkzaamheden voor de Zuiderzeewerken ver richt, had dit weekeinde z.g. „stoomwacht". Dit houdt in dat de bemanning de baggermolens, kranen en bakken moet bewa ken die buitengaats liggen. Aan boord bevonden zich ma troos Van den Berg, die tevens eigenaar van de sleepboot is, en de heer Hijsse Scheffer, die als kapitein optreedt. Dicht bij de dijk van de Zuid westpolder kreeg de „Neeltje Jacoba" een zware golf over zich. Deze golf heeft waarschijnlijk een luik weggeslagen, want de boot begon onmiddellijk te zin ken. Scheffer wierp een modern reddingvlot over boord en riep zijn kameraad toe erop te sprin gen. Daarna sprong hij zelf, maar Van den Berg volgde hem niet. Hij durfde kennelijk niet en bleef wanhopig over het dek rennen. Scheffer zwom toen van het vlot weer naar de boot, maar hij kwam te laat. De „Neeltje Jacoba" zonk voor zijn ogen en nam Van den Berg met zich mee. Scheffer is later met het vlot aan land gespoeld en heeft toen hij enigszins van de kou was be komen, in een op de dijk staan de werkkeet de politie gebeld. De minister van economische zaken zal morgenmiddag een af vaardiging van de Nederlandse bakkerijstichting ontvangen voor een gesprek over de broodprijs. De bakkerijstichting wil een prijsverhoging van twee cent per 800 gram voor in de winke! ge kocht brood cn van vier cent voor bezorgd brood. Als motieven voert zij aan: de vijf procent loonsverhoging in de bakkerij en de invoering - van achttien vijf daagse werkweken voor brood bezorgers per 1 januari en te gp- ringe rentabiliteit van de bakke rij bij het huidige prijzenschema. Kind bij aanrijding gedood Zaterdagmorgen is op de Ton- jgendijk in Vroomshoop de 7- jarige Annette Hudephol door 'n vrachtwagen van het expeditie bedrijf Wessels uit Vriezenveen aangereden en gedood. De westerstorm stuwde za terdag het water langs de kusten in het noorden van het land omhoog en het feit, dat de waterstand tot 1.70 meter tot 2 meter boven nor maal steeg, was aanleiding tot het instellen van beperk te dijkbewaking. Dit gold voor de districten Den Hel der en Harlingen en omvat te de kustlijn van Callants- oog tot en met de Lauwers- zee. Ten zuiden van Callantsoog, dus langs de kusten van de rest van Noord-Holland, van Zuid-Holland en Zeeland was de waterstand een meter ho ger dan normaal. Hier woei een storm met windkracht negen. De hoogste waterstand kwam voor in het district Den Hel der, n.l. 2.20 meter boven N.A.P. De storvloedwaarschuwings- dienst van de rijkswaterstaat deelde zaterdagavond mede dat de dijkbewaking in het district Harlingen en Den Helder was opgeheven. De dijk bij het riviertje de Donge bij 's-Gravenmoer is zaterdagnacht tengevolge van de hevige storm doorgebro ken. Er ontstond een gat van ongeveer tien meter breed en vier en halve meter diep. Het water stroomde daardoor de 's-Gravenmoerse polder bin nen. De dijk is zondagmiddag provisorisch gedicht, maar 's avonds bij hoog water op nieuw doorgeslagen. Indien het niet lukt het gat tijdig te dichten, komen vier tuinde rijen onder water te staan. In de dijk langs de Donge ontstaan wel eens vaker ga ten. De gevolgen zijn nimmer ernstig, omdat het water nooit hoog komt te staan, zo ver nemen wij van het bestuur van het waterschap. (Adv.) .is het verstandig u daar zo goed mogelijk tegen te wapenen. Mijd, als het enigszins kan, dichtbevolk te ruimtes, voorkom overmatige inspanning en zorg voor vitamine- rijke voeding en goede nachtrust. Mocht u dan toch nog griep krij gen, neem dan tijdig Aspirin van Bayer in. Want bij griep vinden meer mensen baat bij Aspirin dan bij enig ander middel. BAYER) ACHTER 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. Klaasseri, waardoor een ruit ver nield werd. In bewusteloze toestand bleef De S. op de rijweg liggen en werd na eerste hulp naar het zieken huis overgebracht. De gevaarvolle hoek Maandagmorgen te 11.30 uur reed de heer C. C. uit Tetrneuzen met zijn personenauto over de Herengracht in de richting van de Blokken. Bij het naderen van het kruispunt Herengracht—'De Jongestraat kwam uit laatstge noemde straat een vrachtauto, bestuurd door de heer Th. R. V. uit Terneuzen de Herengracht opgereden. Om een aanrijding te voorkomen week de heer C. naar rechts uit en kwam daardoor in aanraking met een aan de wal kant geparkeerd staande auto van de heer H, H. F. uit Hulst. Er was enige schade en de ge parkeerde auto ontkwam ternau wernood aan een duik in het ka naal, Wintervergadering C. B. T. B. De tweede wintervergadering vandeC.B T ,B in Oost Zeeuws^ tod».>ns bedrijf aldus spn Zilveren jubilaris Vnadaag herdenkt de heer A. Dees, werkzaam bij de rijkswa terstaat, arrondissement Terneu zen, als administratief-ambte- naar B le klasse het feit dat hij 25 jaar geleden in ambtelijke dienst trad. De heer Dees begon zijn loop baan als klerk bij de gemeente Terneuzen om op 1 januari 1945 bij de rijkswaterstaat als schrij ver in dienst te treden. Momen teel is de heer Dees voornamelijk belast met de zorg van het per soneel van de rijkswaterstaat. Hedenmorgen had om 10.30 uur in de kantine van het rijks- kantorengebouw een samenzijn plaats van personeel van binnen- en buitendienst. De heer Dees, vergezeld van echtgenote en kin deren, werd hier toegesproken door de heer K. de Jong, bu reauchef, waarbij hem onder aanbieding van 'n enveloppe met inhoud namens de rijkswater staat en enige cadeaus namens het personeel dank werd ge bracht voor de door hem in de afgelopen jaren bewezen dien sten. Ook de heer L. Wiskerke oud-bureauchef, sprak enkele woorden, evenals de heer C. v. d. Made die sprak namens de dienstkringen. De heer Dees dankte de spre kers en het personeel voor de vriendelijke woorden en de aan geboden cadeaus. Verkeersongevallen Zaterdagmiddag te ongeveer kwart over twaalf bracht de heer P. K. uit Westdorpe zijn «Uito op de hoek van de Jacob Catsstraat tot stilstand teneinde het verkeer over de Axelsestraat voorrang te verlenen. De bestuurder van een achter opkomende auto, de heer W. D. O. uit Rotterdam, schonk hieraan geen aandacht en botste tegen de achterzijde van de stilstaande auto, tengevolge waarvan heide auto's zwaar werden beschadigd. Geen voorrang verleend Zondagmiddag te ongeveer kwart over vier had op de hoek Van Steenbergen'aanEmma- laan een aanrijding plaats tussen de 17-jarige bromfietsberijder D. L. v. d. M. te Terneuzen en een auto bestuurd door de heer J. C. van E. uit Berkel, aan wie de bromfietser geen voorrang ver leende. Door de botsing kwam v. d. M. zodanig te vallen dat hij zijn rech teronderbeen brak. Nadat hem de eerste hulp was verleend, werd hij naar het nabijgelegen Julianaziekenhuis vervoerd. „Het biertje" Zondagvond om kwart over elf reed de 19-jarige A. de S. uit St Jansteen op zijn bromfiets met op de duo zijn vriend F. P. door de Nieuwediepstraat. In de bocht naar de Vlooswijkstraat kon De S. blijkbaar ziin stuur niet hou den en reed recht op de gevel van handelde hij zijn onderwerp, de woning van mevr. Verlindevooreerst hoe voer ik mijn be drijf, zodat ik er wat van over houd. De overheid doet ook wel wat, zij voert een aktieve struk- tuurpolitiek en ruilverkaveling, het ontwikkelings- en sanerings fonds voor de landbouw enz. En wat verwachten wij van de over heid? Men kan de E.E.G. ook veran deren in „ergernis en geloof" want in het buitenland kent men concurrentievervalsende maatre gelen zodat onze partner-landen hun positie versterken op ver schillende manieren. De heer Van der Maas hield een inleiding over de tuinbouw. Hij constateerde een kentering in de afdeling fruit. De prijzen zijn dit seizoen onbevredigend. De heer Sijbrandy sprak over de organisatie en de taak van de boer. Het landbouwbeleid begint op het bedrijf. De boer moet zelf beslissingen nemen, b.v. welk zaaiplan en al wat daarbij komt. Hij wordt wel beïnvloed o.a. door collega's en ook door voorlich ting en organisatie. Maar een goede ondernemer beïnvloedt ook het landbouwbeleid via zijn organisatie van onderen naar bo ven. Onze roeping en taak gaat ver- Vlaanderen in hotel „Rotterdam' te Terneuzen was druk bezocht. Voorzitter P. van Hoeve open de de bijeenkomst met het lezen van psalm 96. In zijn openingswoord gedacht hij het overlijden van de commis saris der koningin in Zeeland. „Bieden samenwerkingsvor men in de landbouw perspectie ven?" Tot welke investeringen en tot welke omvang van me chanisatie en motorisatie moeten wij gaan?" Op een éénmansbedrijf is dit punt bereikt, aldus de voorzitter, ook op grotere bedrijven gaat dit spelen. Niet alleen de landbouw ook de middenstand heeft te ma ken met een verschuivend tijds beeld. Het rapport opgesteld, door een commissie uit eigen kring over dit vraagstuk, is zeer lezenswaardig. Het is mede onze opdracht om vorm en gestalte te geven aan de C.B.T.B. Bij het verwelkomen werden o.m. genoemd de heren van het forum G. J. de Jager van Anna Jacobapolder, M. van der Maas van Wissekerke en mr. S. Sij brandy uit Goes. Na de notulen en mededelin gen trad als eerste op de heer De Jager. Een gelukkige omstandigheid vond deze het te wonen in Anna Jacobapolder inplaats van in Zeeuws-Vlaanderen, daar had men tenminste niet te maken met een provinciale boot. Hierop antwoordde de voorzitter, dat het goed was voor de heren van over de Schelde eens mee te ma ken wat dit zeggen wil hiervan geregeld gebruik te moeten ma ken. De heer De Jager hield een ge sprek van boer tot boer over „akkerbouwaangelegenheden". Problemen zijn er genoeg, maar problemen zijn de tekenen van vooruitgang. In drie punten be- d*or IRNST MlISTBJt 93) „Je hebt ook die filmman be handeld, hè, die Sternbach? Dat lijkt me een interessante man toe." „Misschien, maar in ieder ge val was hij een patiënt." „In de krant stond dat hij ge zond was. Wat mankeerde hij eigenlijk?" „Al te grote nieuwsgierig heid," zei Sevard dubbelzinnig. „Maar zeg, vind je niet dat het een beetje kouder wordt?" „Ja, inderdaad." „Zullen wij gaan?" „Als je wilt, natuurlijk," fluis terde Risa. „Zo bedoel ik het niet," ant woordde Sevard, die wel be greep waar zij heen wilde. „Ja, maar ik bedoelde het wèl zó." Na een korte pauze zei ze melancholiek: „Weet je wat het is? De hoofdzaak in het leven is dat je elkaar begrijpt, maar doorgaans is dat niet zo." Er gens had Risa deze wijsheid ge lezen, zij maakte die nu tot de hare. „Och, waarom? Een berg heeft twee kanten, een spits ep een voet en het is nu maar de kwes tie of ie het standpunt van de spits of van de voet inneemt. Daarom kun je toch evengoed wel goeie vrienden zijn?" „Ja, maar wie van ons weet nu of hij op de berg staat of op de voet?" Sevard moest lachen. Zoveel diepte had hij in deze vrouw toch niet vermoed. Zwijgend liepen zij naast elkander voort. Plotseling vroeg Risa: „Zeg, is het mogelijk dat je sommige dingen anders kunt zien wan neer je als het ware er binnen in hebt gekeken?" „Waar wil je heen, Risa?" „Nou ja, ik bedoel dit: ik ken mezelf eigenlijk niet en ik kan natuurlijk niet in mijn innerlijk kijken. Maar misschien werd ik wel een ander mens als jij dat kon doen en me precies vertel len wat er nu eigenlijk aan me mankeert en wat er nu goed aan me is." Zij waren inmiddels bij haar huis gekomen. Risa reikte Sevard de hand en zei hartelijk: „Ik ge loof dat je dat zou kunnen, of het goed is, is een andere vraag. In ieder geval dank ik je voor de gezellige avond, Klaus." Risa liep langzaam de trap naar haar kamer op. Zij voelde zich wonderlijk te moede. Zij was deze avond met een brutaal spelletje begonnen en had de bedoeling gehad die met eèn avontuur te beëindigen en nu Zij kende zichzelf niet meer. Er was iets helemaal in de war ge raakt. Het leek haar of haar hart tot in haar hals klopte. Zij had eigenlijk nooit moeite ge daan om zichzelf van binnen te bekijken en het was natuurlijk vreemd dat zij dat aan Klaus Sevard had gevraagd. De gedachten wervelden in haar hoofd. Zij bleef op haar kamer in het donker staan en keek Sevard na, die de straat uitliep. Zij had het gevoel dat zij van avond verloren had. Zij wierp zich op haar bed en huilde mate loos. HOOFDSTUK XIII. De aula van de universiteit was overvol belangstellenden, die voor de begrafenis van pro fessor Sentobe waren gekomen. Onder de aanwezigen bevonden zich tal van bekende persoonlijk heden uit wetenschapskringen, zijn vaderland en ver daar bui ten, want professor Sentobe was iemand geweest van wereldver maardheid. Hoewel men zijn naam zelden op de frontpagina's van geïllustreerde bladen tegen kwam, was hij al enige malen kandidaat voor de Nobelprijs geweest en hij zou die nu zeker gewonnen hebben, wanneer de dood dat niet had verhinderd. Het gefluister in de zaal ver stomde. De rector-magnificus van de universiteit hield voor een in zwarte doeken gehulde katheder een redevoering. Hij sprak goed en gevoelig en de laatste woor den klonken in Sevard nog na toen hij van Clara Eyken bui ten afscheid nam. „Zeg, kun je me meenemen?" vroeg een bekende stem toen hij juist zijn wagen wilde starten; het was dr. Hermann. „Ja natuurlijk", nodigde dr. Sevard hem uit en zette de wa gen in beweging. „Dat was een goede rede", begon Hermann en leunde be haaglijk achterover op zijn plaats, „werkelijk buitengewoon". Sevard knikte. De wagen stop te voor een rood verkeerssein. „Zeg, is het met die Pantopon- geschiedenis helemaal in orde gekomen?" „Oh ja, prima! Nogmaals be dankt. Daar ben ik schitterend tussendoor gezeild." „Ik weet eigenlijk niet of het allemaal wel zo schitterend is. Iemand moet er achter gekomen zijn." In het spiegeltje zag Sevard een verwonderd gezicht en hij vervolgde: „Iemand van de ver eniging. En dat is natuurlijk voor mij buitengewoon beroerd. Zeg, heb jij met iemand over die kwestie gesproken?" „Welnee Waarom zou ik dat doen?" „Misschien met ene juffrouw Kerbler?" Sevard zag dat Hermann schrok. Onzeker zei hij: „Met juffrouw Kerbler? Waarom zou ik dat doen?" „In ieder geval wéét ze het." „Ja, dat is mogelijk. Maar van wie dan in vredesnaam?" „Ik heb geen idee." „Zeg. je gelooft toch niet „Ik geloof helemaal niets. Maar het is een beroerde ge schiedenis. Ken je die juffrouw Kerbler goed?" „Kerbler ja, natuurlijk. Van de Vereniging. Ik zou zeggen: ambtelijk. Wat zou ik verder?" (Wordt vervolgd.) Na de pauze volgde een be spreking over de behandelde on derwerpen. Het forum kreeg het soms dusdanig moeilijk met de gestelde vragen dat men de be antwoording graag aan een col lega overliet. De kwestie van de S.T.O.P.A.-aardappelen op de consumptiemarkt vond de heer De Jager een beroerde maatre gel die de kwaliteitsaardappel- markt in het buitenland bederft. Het rapport over de opleiding tot boer, ondenemer en de be- drijfsverzorging, samengesteld door de heren C. Vinke, P. Deurwaarder, J. de Kraker, A. van de Ree en A. Scheele, leden van de afdeling, werd hierna be handeld door de heer C. Vinke. De voorzitter noemde dit in zijn openingswoord al een lezens waardige brochure.- Dit kwam ook tot uitdrukking bij de be spreking. Aan het eind dankte de voor zitter ieder die had meegewerkt tot deze geslaagde vergadering. De heer De Jager sloot met dankgebed. Inbrekers aan het werk In de nacht van vrijdag op za terdag is alhier ingebroken in een tweetal winkels. Door het verwijderen van een ruit verschaften tot nu toe onbe kende daders zich toegang tot de radio- en t.v.zaak van de heer A. van Cadsand waar een vrij groot bedrag aan geld wordt vermist. In de slagerswinke-1 van J. Die- leman die schuin tegenover de zaak van Van Cadsand staat, kreeg men toegang door een openstaand raam. Vermoedelijk zijn de insluipers hier door het ontwaken van de heer Dieleman gestoord. Er werd niets vermist. Uit de schuur achter de wo ning van de heer J. Wolfert in de Nieuwstraat werd een rijwiel ont vreemd. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. Nieuwe groepscommandant Met ingang van 1 maart a.s. is de opperwachtmeester der rijkspolitie A. C. L. van Hove be noemd tot plaatsvervangend groepscommandant en tevens tot rayoncommandant te Axel. Opperwachtmeester Van Hove is thans postcommandant te Hansweert. Sportvissers in ernstig gevaar Zaterdagmiddag hebben enige sportvissers nabij de Paulina- polder in groot gevaar verkeerd. Zij wei*den op een gegeven ogen blik bijna een kilometer van de wal door de opkomende vloed verrast. De heer H. P. uit Sluiskil waadde door tal van kreken en wist met moeite de dijk te berei ken. De rijkspolitie die men had gealarmeerd, vroeg hulp van de politieboot, die echter niet be schikbaar was. Toen voer een sleepboot van de rederij W. Mul ler uit Terneuzen naar de plaats des onheils, terwijl uit Breskens de reddingboot de „President Wierdsma" te hulp snelde om de twee achtergebleven mannen de gebr. A. de P. en M. de P. uit Gent te redden. Inmiddels leed de heer W. Muller Lz met een rubberbootje per auto naar de Paulina, waar hij het genoegen smaakte als eerste de Belgische broers te be reiken en hen naar de veilige wal te transporteren. De Belgen wa ren danig onder de indruk van hu nlange avontuur, Burgemees ter Kostense van Biervliet was middelerwijl ook ter plaatse aan gekomen en wenste de Gente naars geluk met hun redding. Gemeenteraad Donderdagavond vergadert de gemeenteraad van Nieuwvliet. Binnengekomen is een verzoek aan de gemeente van de Zeeuwse vereniging ter bestrijding van de t.b.c. om zich garant te ste'len ƒ1,75 per persoon voor elke foto bij het bevolkingsonderzoek in 1965 te maken. Het herindelingsplan wordt door het college van B. en W. niet bewonderd. Het college kan begrip opbrengen voor noodza kelijke schaalvergroting, maar het grondgebied bij Oostburg voegen acht het niet in het be lang van Nieuwvliet, niet omdat het Oostburg aan goede wil zou ontbreken, maar omdat Nieuw vliet dan tekort gedaan wordt door een te ver afgelegen cen trum. Als men van West Zeeuws- Vlaanderen één gemeente zou maken „geldt dat bezwaar ook, maar dan is het onmogelijk dat één gemeente gaat domineren. Plattelandsvrouwen De provinciale voorjaarsverga dering van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen vindt dit jaar te Oostburg plaats en wel op 29 april a.s. in het Ledeltheater. Het huishoudelijk gedeelte zal worden afgewisseld met een toe spraak van mevr. G. Evenhuis- Elbertsen uit Biervliet, winnares van de Nienke van Hichtumprijs 1964 voor het beste jeugdboek. Gemeenteraad Vrijdagavond a.s. zal de ge meenteraad in openbare verga dering bijeenkomen ter behande ling van het voorstel van gede puteerde staten tot herindeling van de gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen. In de vergadering .zal het prae-advies, dat het col lege van B. en W. de raadsleden vertrouwelijk heeft toegezonden, worden besproken. Sluis tegen lierindelingsplannen Dinsdagavond zal de gemeen teraad van Sluis de herindeling bespreken. Met grote beslistheid keert het college zich tegen het voornemen om Sluis met Aar denburg tot één gemeente te con centreren. Tussen de beide ge meenten is weinig maatschappe lijke samenhang, hetgeen toch een eerste voorwaarde is voor een gezond samengaan. Er be staat in Sluis, vooral in de mid denstandsector, een uitzonderlijk samenspel tussen gemeentebe stuur en bevolking. De wederop bouw na de verwoesting van 1944 heeft een sterke sociale eenheid gevormd, de midden stand vervult een functie van in- nationaal belang, er is een grote mate van samenwerking op ker kelijk en maatschappelijk gebied en het overgrote deel van de be volking zal zich in de voorgestel de concentratie niet gajukkig voelen. Dit is gebleken uit de activiteiten van het actiecomité, waarbij 1430 van de 1700 meer derjarige inwoners protesteren tegen de plannen. Andere motie ven zijn de gunstige financiële positie van de gemeente, de bij zondere zorg voor de monumen ten, het verzorgingspleil en de zorg voor de recreatie, hetgeen blijkt uit het wallenplan waarbij 30 ha recreatieterrein vrijkomt. K. V. P.-raadslid overleden Zondagmorgen om ongeveer drie uur is de heer Joh. Bleijen- berg te Sluiskil, K. V. P.-lid van de Terneuzense gemeenteraad, ten gevolge van een hartaanval overleden. De heer Bleijenberg bereikte de leeftijd van 36 jaar en was vader van vijf kinderen. Jaarvergadering kolenvereniging Onder leiding van de heer J. Herrebout is dezer dagen de jaarvergadering gehouden van de coöperatieve kolenvereniging „Eigen Hulp". Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging groeide tot 211 leden. De omzet der kolen be liep over 1964 ruim 280 ton tot een totaalbedrag van meer dan 39.000. De bestuursleden J. Herrebout, L. Jansen en D. Kaijser werden herkozen. Besloten werd voortaan de jaarvergaderingen op Zaamslae te houden.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2