Surinaamse „gevoeligheden" Radio en Televisie Premier Marines terug nit de West 'tls Twin voof mannen CS?w -»'"1 BELGISCH-KQKÊOLEES VERDRAG GETEKEND AARDGASLEI DING ONTPLOFT OP DE VELUWE BURGERLIJKE STAND SLIK UW PIJN WEG MET EEN 'AKKERTJE' Loop der bevolking DE LEEUW VAN BASHRA Maandag 8 Dinsdag 9 februari 1965 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Ontzag Niet verantwoord naar Nederland? Nieuwe industrieën eeuwig edict Krater ^tGooi in moeilijkheden HET STEMRECHT VAN DE NEGERS IN DE VER. STATEN ZUID-VIETNAM NASLEEP VAN MOORD OP RAFAEL TRUJILLO OEGANDA SLUIT GRENS MET KONGO AMERIKAANSE PERS NIET TEVREDEN OVER JOHNSON '(Adv.)' s* i.1 Bij zijn terugkomst uit de Ne derlandse rijksdelen in de West heeft premier Marijnen gisteren in antwoord op een vraag van een journalist gezegd, dat het afbreken van deze reis ter bij woning van de begrafenis van Churchill in de West op onbegrip zou zijn gestuit en daar een slechte indruk zou hebben ge maakt. Ik geloof dat aan Nederlandse kant veel te weinig begrip is op gebracht voor de gevoeligheden, die in de West ten deze bestaan. Men zou het bepaald hebben mis verstaan, indien de reis die zo veel voorbereiding had gekost, om deze reden was afgelast. Ik heb dat in gesprekken duidelijk kunnen beluisteren: men begreep van de kritiek in Nederland niets en distilleerde er zelfs een zeke re vorm van affront uit tegen over Suriname en de Antillen. Daarbij dient men te bedenken, dat ook zonder mijn aanwezig heid Nederland en het koninkrijk op waardige wijze bij de begra fenis konden worden vertegen woordigd, aldus de premier. „Ik ben I jaar premier en ben daarvóór 4 jaar minister van landbouw geweest. Tot driemaal toe was er een afspraak voor een reis naar Suriname gemaakt, maar telkens kwam er wat tus sen. Vlak voordat Ik drie weken geleden vertrok, werd Churchill ernstig ziek en toen heb ik er met collega Biesheuvel over ge praat, maar we waren het er zonder meer over eens, dat we de reis niet konden uitstellen. ïk zou bijna willen zeggen: het zou niet meer verantwoord zijn geweest". Sprekend over de werkloosheid van duizenden arbeiders in de Antillen, zei de premier: Een van de vraagstukken die ik zal besnreken is, hoe we in samen werking met de Antilliaanse re gering op grotere schaal arbeids krachten uit deze eilanden in Ne derland te werk kunnen stellen. Daarbij staat voorop dat het niet zou moeten zijn een emigratie In de zin van een definitief verlaten van de eilanden. Veeleer zoek ik de oplossing in de richting van een interim-neriode, die het voor deel biedtdat de arbeidskrach ten dan later weer ter beschik king komen van de Antillen zelf. De reis van mr. Marijnen heeft drie weken geduurd. Hij bezocht eerst Suriname, vervolgens de Antillen en noemde beide bezoe ken succesvol. Er waren veel contacten gelegd' en volgens de premier is het van grote beteke nis geweest, dat hij zich persoon lijk op de hoogte heeft kunnen stellen van de vraagstukken. Hij sprak met ontzag over de vele activiteiten en de ontwikkeling der beide rijksdelen en had wat Suriname betreft bewondering voor de wijze waarop in de bin nenlanden arbeidskrachten in het ontginningsproces waren inge schakeld. In heb verbaasd ge staan over het snelle tempo, waarin deze mensen die zo uit de natuur komen, zich aan de mo derne techniek weten aan te pas sen, zei hij. Wel is er een sterke leiding nodig. Hoge eisen moe ten worden gesteld aan onder wijs, voorlichting en maatschap pelijke begeleiding van deze men sen en hun gezinnen. In de Antillen zijn vraagstuk ken van structurele aanpassing en gewijzigde omstandigheden aan de orde. Door de rationalisa tie en mechanisatie van de olie industrie doet zich op Curagao en Aruba een grote afvloeiing Voor van arbeidskrachten. Er wordt j gedacht aan nieuwe .industrieën 111 (het Kaiser-project voor een alu- j minium-fabriek) en het toerisme, i Het toerisme neemt reeds een |tf|: grote vlucht. De premier had de §§f bouw van nieuwe hotels in ogen- schouw- genomen en sprak over -1-, i t-*-—fiifü p cr ripr vliegvelden en j de aanleg van havensteigers. Het was hem ongevallen dat in de West de voorlichting over Nc- derland uitgebreider is dan om- in gekeerd in rijksdelen. Nederland over de n6rn6U. w chao ais beetje licht H§zijn. ot\ezW'aar lii M.eteenbeet^, fien man. I:-. nét qoed hebben z® L i zVin. ^Özwaar.Ne- jenbeeip net 9°^ "oor hebben ze Maar aln ook de langste Gepolst over de oDmerkirigen die premier Penerel twee weken geleden heeft gemaakt, over een grotere mate van onafhankelijk heid voor Suriname in de buiten landse politiek, zei de premier opnieuw: Ik heb in Suriname en de Antillen gemerkt dat men er heel dankbaar is voor de grote ook politieke stabiliteit 'in deze landen. Wij zullen In vrijheid samen werken op basis van het statuut, maar geen van de drie regerin gen ziet dit statuut als een vorm van eeuwig edict. Wij zullen sa men de evolutie moeten afwach ten. Ik acht het prijzenswaardig, dat er In de gesprekken over dit onderwerp bij alle drie de part ners een grote mate van open hartigheid bestaat. België en Kongo-lieopoldstad hebben zaterdagavond een ver drag getekend waarin hun han gende financiële kwesties wor den geregeld en ook een aparte conventie, die voorziet in geza menlijke aflossing van de Kon golese staatsschuld. Aan Belgische zijde tekende de minister van buitenlandse zaken, Spaak, aan Kongolese zijde premier Tsjombe. De ondertekening werd biina 10 uur vertraagd door moeiliik- heden over de redaktie van het slotcommuniqué over de onder handelingen. Op een persconferentie heeft Spaak gezegd, dat België zijn technische hulp aan Kongo wil vergroten. Wat de militaire steun betreft zal het aantal Bel gische instructeurs gehandhaafd bliiven. Zondag hadden Spaak en Tsjombe opnieuw een onder- Zondagochtend omstreeks half «even is ten westen van Nijkerk een aardgaspersleiding ontploft. De klap was tot in Amersfoort te horen. De aardgasleiding is ontploft in de Domstraat te Nijkerker- veen. Het is een afgelegen ge bied waar slechts enkele boerde rijen en een school staan. Het treinverkeer in de omge ving van Nijkerk (lijn Amers foortZwolle) werd stilgelegd. De ontploffing vond plaats op vijf meter afstand van de spoor baan. Het gas had een druk van 30 atmosfeer. Om acht nur zondagmorgen hebben experts van de Gasunie de persleiding afgesloten en kon de schade worden overzien: een gat van zes meter doorsnee en anderhalve meter diepte in de stalen 40 centimeter brede pers leiding, die onder de spoorlijn doorloopt. De spoorlijn, een door een knipperlichtinstallatie beveiligde spoorwegovergang en ook de da ken van enkele huizen waren met ongespoten aarde uit de kra ter bedekt. De brandweer van Nijkerk die door de enorme klap werd ge alarmeerd („het leek wel of er een zware bom ontplofte"! be hoefde slechts een oogje in het zeil te houden. Brandgevaar was er in deze stille omgeving niet en een expert van de Gasunie be twijfelde trouwens of er ooit brand had kunnen ontstaan, want het gas ontsnapte met een kracht van ongeveer dertig atmosfeer. Van half zeven tot acht uur werd de buurtschap Holkerveen van de gemeente Nijkerk uit de slaap gehouden door het op straal jagermotoren lijkende lawaai van het ontsnappende aardgas. Ik dacht dat hemel en aarde ver ging, zei een omwonende, die met vijf andere gezinnen na de ont ploffing was geëvacueerd. De gasvoorziening in midden- Nederland vindt normaal door gang, aangezien het gasbedrijf inmiddels heeft overgeschakeld op hefrijWestland.gas. Storing in de voorziening is er ook niet ge weest, daar alle gashouders nog gevuld waren. Amersfoort had zelfs nog een voorraad voor een dag. Moeilijk alleen is de situatie voor de gasverbruikers in Hil versum, Bussum en Laren die ook via de ontplofte aardgaslei ding werden voorzien. De gas bedrijven in deze plaatsen zijn al voor het gebruik van puur aard gas omgebouwd en kunnen moei lijk omschakelen, aangezien het Westland-gas van andere samen stelling is. Hilversum had om negen uur nog een voorraad van ongeveer 20.000 kub. meter Slochterens gas, voldoende voor ongeveer vier uur. De Gasunie is direct het herstel van de bescha digde persleiding begonnen. houd. Tsjombe stelde daarom zijn vertrek naar Leopoldstad 24 uur uit. De ondertekende overeen komst behoeft nog de bekrachti ging van enerzijds de Kongolese president Kasavoeboe en ander zijds van het Belgische parle ment. DINSDAG 9 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.00 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgym.; 9.00 De groente man; 9.05 Klass. gram.; 9.35 Wa- terstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen: 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws; 11.02 Radio-Volks-Universiteit: Lezing; 11.32 Voor de zieken; 12.00 Licht instr. ensemble; 12.17 §11 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Lichte orkestmuz.; 13.00 Nieuws; 13.10 ||i. Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Zang en piano; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Bariton en klavecimbel; 15.30 De Aescu- laep op den Hollandschen Par- nas, klankbeeld: 16.00 Nws: 16.02 Pianorecital; 16.30 V. d. jeugd: 17.30 New York calling; 17.35 Lichte gram. voor de tieners: 18.00 Nws; 18.15 Event, act.; 18.20 Pianospel; 18.30 Radio-Volks- 5 Universiteit: Lezing; 19.00 Voor de kinderen: 19.05 Gesproken brief uit Parijs; 19.10 Muziekre- vue; 20.00 Nws; 20.05 Variété- Theater: gevar. progr.; 21.20 Or kestmuziek; 21.45 Gehoord, ge zien, gelezen, veertiendaagse ge- dachtenwisseling over film, to neel een literatuur; 22.15 Inlei ding tot muziekbegrip, muzikale lezing; 22.30 Nieuws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Gespr. brief; 23.05 Moderne Franse kamermu ziek; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Het leven de Woord; 7.05 Lichte gram. en reportages; (7.307.40 Nieuws; 8.008.05 Overweging)8.30 Nws; 8.40 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Klassieke en moderne gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaanvooruit, praat je; 12.00 Angelus; 12.03 Volks muziek; 12.20 Voor de boeren; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Act. of gram.; 12.50 Draaien maar!: lichte gram.; 13.35 Vocaal en semble; 14.00 Voor de platte landsvrouwen; 14.10 Musiësta: lichte- en amusementsmuz.; 14.50 Lichtbaken, lezing; 15.00 Rielek- sen gevar. progr.; 16.00 Voor de zieken; 16.40 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 Overheids voorlichting: lezing: 18.00 Licht ensemble; 18.20 Uitz. van de Kath. Volkspartij; 18.30 Portret in muz.; 18.50 Van klanten en wanten weten; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.30 Lichte gram.; 20.00 Pianoduo; 20.35 Benej Jisraël; israëlisch progr.; 20.55 Vlaande ren 1965: besch. over de Vlaam se problematiek; 21.10 Radio Kamerorkest; 22.05 Gew. muz.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Epiloog: 22.45 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders: 23.15 Licht instr. ensemble; 23.35 Licht instr. kwartet; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.: 12.15 Gevar. muz. (om 12.25 Weerber. en meded. voor de scheepv.);. 12.50 Beurs ber. en progr.-overz.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nieuws: 14.03 Schoolradio (om 15.00 Nws); 15.45 Amusementsmuz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.25 Moderne muz.: 16.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Jazzmuz. voor de jeugd: 17.45 Gram.; 18.00 Nws: 18.03 Voor de soldaten; 18.28 PaardesDortber.; 18.30 Evergreens; 18.45 Sport kroniek; 18.52 Amusementsmu ziek; 19.00 Nws en radiokroniek; 19.40 Lichte muz.; 19.50 Syndi cale kroniek; 20.00 Hoorspel; 21.20 Gevar. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Amerikaans volksmuziek: 22.45 2De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig gemengd avondprogr.; 23.55 Nws; 24.00 President Johnson steunt on voorwaardelijk de zaak van het volledig stemrecht der negers in de Ver. Staten en zal binnen kort een speciale boodschap over deze kwestie tot het con gres richten. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis zaterdag meegedeeld. Dit besluit van de Amerikaan se president spruit voort uit de beroering die onder de negers in de Ver. Staten is gewekt door de incidenten van de laatste tijd in Selma (Albama), waar domi nee Martin Luther King een campagne heeft gevoerd voor inschrijving van negers op de kieslijsten. Dominee King die een spoed- onderhoud met president John son heeft aangevraagd, had vandaag een onderhoud met de nieuwe Amerikaanse minister van justitie, N. Katzenbach. De voormalige Zuidvietnamese eerste-minister Tran Van Hoe- ong, aan wiens bewind vorige week door een militaire staats greep een einde werd gemaakt, heeft tijdelijk asiel gekregen in de Britse ambassade in Saigon. Volgens de Britse woordvoerder die dit zaterdag meedeelde, had Hoeong woensdag zijn toevlucht in de woning van de ambassa deur gezocht, omdat hij van me ning was dat zijn leven gevaar liep. Een rechtbank in Santo Do mingo, de hoofdstad der Domi- nicaase republiek, heeft vrijdag uitspraak gedaan in een proces tegen zes mannen, die ervan worden beschuldigd de zes moor denaars van de vermoorde dic tator Kaf. Trujillo zonder vorm van proces te hebben doodge schoten. Drie beklaagden, onder wie een zoon van de vermoorde dictator, Raf. Trujillo jr., en een schoonzoon, José Estevez, zijn bij verstek tot dertig jaar dwang arbeid veroordeeld. Zij bevinden zich in Europa. De drie andere beklaagden zijn wegens mede plichtigheid tot dertig jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Oeganda heeft zijn grens met Kongo gesloten met het oog op de veiligheid Van het land. Alle handel wordt tot nader order opgeschort, aldus een officiële mededeling. De minister van binnenlandse zaken had vorige maand al ver klaard dat Oeganda tot sluiting van de grens zou kunnen beslui ten wegens incidenten met mi litairen van het Kongolese leger en huurlingen. Onder meer wa ren vier bewoners van Oeganda door Kongolese militairen en door huurlingen vermoord. De premier van Oeganda, Obo- te, had eerder meegedeeld dat zijn regering voorzorgsmaatrege len had genomen tegen Kongo lese militairen en vliegtuigen die per ongeluk over de grens kwa men. (Adv.) TERNEUZEN Geboren: 27 jan. Edwin Theodo- rus Cornells, z. van Theodoras Jo hannes Hugo van der Voort en Alida Margaretha Maria v. Noordt, won. Zuidlandstr. 67. 28 jan. Pe tra Jolanda, d. van Joseph Magda- lena Picavet en Tanneke Cornelia Koekkoek, won. te Axel. 29 jan. Astrid, d. van Johannes Hendri- kus Soetmulder en Maria Johanna Adriana Hendriks, won. Bellamy- str. 23. 30 jan. Ingeborg Gerarda Marie, d. van Georges Maeharius van der Heijden en Rosalia Mela- nie Mattens, jwon. IJsbaanstr. 11. 31 jan. Mechelina Janna Jozina, d. van Pieter Romeljnsen en Leuntje Suzanna de Bruijne, won. St. Annastr. 8. 1 febr. Ingeborg Marianne, d. van Francois de Decker en Suzanna Pieternella Dees, won. Kastanjelaan 146. 2 febr. Rudolph Edward, z. van Ja cob Nicolaas Stiemer en Cornelia Catharina Taal, won. Zuidlandstr. 85. Huwelijksaangiften: 1 febr. Jas- pert Oppeneer, 26 j., jm., won. te Axel, en Adriana Pieternella Mole- wijk, 20 j., jd. 3 febr. Maarten van der Eijk, 21 j., jm., en Johanna Magdalena Kamerik, 18 j., jd.; Joseph Honoré Agnes Theresia Adriaansens, 22 j., jm., en Gerarda Maria Bernarda Wegman, 19 j., jd. won. te Sas van Gent. Huwelijksvoltrekldngen29 jan. Leendert Job van de Zande, 31 j., geh. gew., en Hendrijntje Fran- cina van Nes, 35 j., geh. gew., won. te Middelburg. 3 febr. Abraham Harpe, 69 j., geh. gew., en Jacoba Hendrika Adriana van Dixhoorn, 61 j., geh. gew. Overleden: 28 jan. Elisabeth van Britsom, 65 j., echtg. van Petras Cornelis Tieleman, won. te Axel; Hypolithus Schelfaut, 75 j., echtg. van Augusta Seraphina van Baste- laere; Charles Louis Theophilus Marie Coppieters, 70 j., echtg. van Maria Mathilde Mabesoone, won. te Sas van Gent. 29 jan. Cornelia de Feijter, 78 j., echtg. van Mari- nus Pieter Eijk. 30 jan. Jan van Tiel, 79 j., echtg. van Adriana Maria van de Reijt. 31 jan. Jaco- mina Johanna Michielsen, 71 j., echtg. van Alphonsius Florimond Eduard IJsebaert; Seraphina The resia Maria Raes, 74 j„ geh. gew. met Hendricus Franciscus yan der Goore. won. te Koewacht; Corne lis Dieleman, 88 j., ongeh., won. te Axel. 2 febr. Martinus Beaufort, 63 j., echtg. van Maria Adriana Leijs, won. te Hoek. TERNEUZEN In de periode van 28 jan. tot en met 3 febr. hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. J. M, Crjjns, Wilhelmina- plantsoen 9, van Amsterdam: B. J. van Aperen, Goudenregenstr. 18, van Breda; A. M. P. de Feijter, Kersstr. 13, van Axel; E. M. Baars, Alberdingk Thijmstr. 1, van Hulst; S. J. Brakman, Rembrandtlaan 13, van Stavenisse; M. A. B. Ruijs, Al berdingk Thijmstr. 1, van Breda; J. B. Doorns, Donze Visserstr. 62, van Vlissingen; R. H. Harris, West- kolkstr. 8, van USA, Llano; R. L. Adams, Voltastr. 10, van USA, Mid land; L. J. van Es, Julianastr. 33, van 's-Gravenhage en J. J. 't Gilde, Donze Visserstr. 37, van Hoek. Vertrokken: A. A. S. Vermeulen, Kastanjelaan 13, naar Dordrecht; M. A. Vink, Axelsestr. 10, naar Poortugaal; J. D. de Caluwé, Steenkamplaan 17, naar Zaamslag; J. F. C. de Caluwévan Wijck, Dijkstr. 24, naar Zaamslag; F. H. van der Veeken, Canisvlietstr. 10, naar Amsterdam; E. E. Vermast Kegels, Anjerstr. 6, naar Seis van Gent; J. Theunissen, Koningimie- laan 24, naar Medemblik; B. J. Thomaes, Leeuwenlaan 16, naar Nijmegen en P. M. J. de Vriend, Axelsestr. 124, naar 's-Graven hage. De pers in Amerika is niet erg te spreken over president Johnson, die volgens de journa listen te weinig persconferen ties geeft. 88. Zodra Agua wegslipte drongen de krijgers met kracht op de avon turier in, die de aftocht van zijn dienaar trachtte te dekken. Aram hanteerde zijn zwaard met blik semende behendigheid, maar kon toch niet voorkomen dat hij lang zaam naar zeker werd terugge drongen. Terwijl hij uit alle macht streed, zag hij hoe het meis je door een der krijgers snel het bos werd ingevoerd. Een ogenblik meende hij een glimp op te vangen van een ruiter in zwarte mantel, die het machteloze meisje van de man overnam. Woest drong hij naar voren, maar zijn overmach tige tegenstanders sloten hem in en dreven hem stap voor stap te rug. „Als Agua niet snel de Leeuw waarschuwt, is het meisje verdwe nen," dacht de avonturier grim mig, „en vermoedelijk ben dan gestorven, als ik ten minste niet een bovenaardse hoeveelheid ge luk krijg toebedeeld Op hetzelfde ogenblik was Agua met veel moeite en list tot de tent van de Leeuw doorgedrongen en toen hij zijn waarschuwing naar binnen schreeuwde, dook een ge stalte die kennelijk uit zijn slaap was opgeschrikt argwanend te voorschijn Nadat al weken lang was ge vraagd om een ontmoeting met de president teneinde vragen te kunnen stellen over de binnen- en buitenlandse politiek, kon digde het Witte Huis dezer dagen een persconferentie aan, ruim een half uur voordat deze, zou plaats vinden. Deze ontmoe ting zou per televisie worden uitgezonden. De t.v.-organisaties troffen direct voorbereidingen voor een rechtstreekse uitzen ding, maar de president arri veerde twintig minuten te laat. De verslaggevers hadden intus sen deze tijd gebruikt voor kri tiek op het gebrek aan contact tussen het Witte Huis en de pers. Het was de eerste persconferen- tig van de president sinds 16 januari en de eerste maal sinds oktober dat hij de pers in Washington te woord stond. Deze ontmoeting was naar het oor deel van de journalisten geen succes, omdat de ruimte te klein was voor de bijna 150 corres pondenten en de president niet te verstaan was. Bovendien had Johnson geweigerd rechtstreeks op de vragen te antwoorden. In Amerikaanse bladen is er aan herinnerd dat de presidenten Kennedy, Eisenhower, Truman en Roosevelt veel vaker en open hartiger de pers tegemoet traden. Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's. NED. I: 14.05—14.30 School televisie; 19.00 Weekjournaal v. gehoorgestoorden; 19.30 Engelse les; 20.00 Journaal; 20.20 Neder lands songfestival; 20.30 Hazel Dorothy's new cliënt, tv-film; 21.20 Jan en alleman, amuse- mentsprogr.; 21.35 Progr. gewijd aan de schrijver Karl Max; 22.10 Vanavond in Nieuwspoort, par- lementiare rubriek; 22.35 Jour naal. NED. II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Cara Williams getrouwd, ongetrouwd, tv-film; 20.25 Artistieke ontmoetingen: 21.10 De 5e colonne, tv-pel; 22.10 Kerk en sport, documentaire. BELGIË (VI.): 14.05—15.15 Schooltelevisie; 18.45 Franse les; 19.00 Zandmannetje; 19.05 Tijd' voor u. Een man uit Stratford, filmdocumentaire voor de jeugd; 19.30 De Flintstones, tekenfilm; 19.55 Hier snreekt men Neder lands; 19.59 Weerberichten; 20.00 Journaal; 20.25D Dokter Ben Casey, tv-feuilleton; 21.15 Pano rama; 22.00 Gastprogr.: De libe rale gedachte en actie; 22.30 Journaal. WOENSDAG 10 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendg.; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag., praatje); 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Ochtend gym. v. d. vrouw; 9.00 Kook- oraatje; 9.05 Klas. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Rom. amusementsmuz.; 11.00 Nieuws; 11.02 V. d. vrouw; 11.40 Pianorecital; 11.55 Instru mentaal ensemble en zangsolis ten; 12.30 Orgelkwartet; 12.55 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Kalender; 13.20 Licht instrumen taal sextet; 13.45 Gesproken por tret; 14.00 Twee piano's; 14.15 Klass. muz.; 14.50 Kamerpraat; 15.00 Voor de jeugd (Om 16.00 Nieuws); 16.50 Voor de zieken; 17.20 Amusementsmuz.; 17.50 Tips voor en van weggebruikers, 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Uitz. v. d. Boerenpartij; 18.30 Rumba-Tango-orkest; 19.00 Voor d. kinderen; 19.10 Jazzmuz.; 19.00 Artistieke staalkaart; 20.00 Nws; 20.05 Dansork.; 20.40 Klok ken, bellen en treinen; 21.40 Lichte orkestmuz.; 22.00 Licht ork.; 22.25 Nieuws van het Euro songfestival; 22.30 Nieuws; 22.40 Franse chansons; 22.25 Lezing; 23.10 Klas. muz.; 23.30 Moderne kamermuz.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Dagope ning; 7.10 Klass. gram.; 7.30 Nws en herhaling SOS-ber.; 7.45 Radiokrant; 7.55 Lichte gram.; 8.15 Gewijde muz.; 8.30 Nieuws; 8.40 Lichte gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Moderne gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Geestelijke lied., 11.30 Lichte gram.; 11.50 Cabaret prog.; 12.05 Accordeonspel met kwartetbegeleiding; 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.40 Variant; 13.30 Vocaal en semble en licht instr. kwartet; 14.00 Hoorspel; 14.25 Klass. muz.; 14.50 Semi-klass. orkestmuz.; 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Eurojazz; 17.45 Accordeonmuz. 18.00 Vocaal ensemble met or gelbegeleiding; 18.30 Het spek- trum; 18.45 Nieuw gram.pl.; 19.00 Nws en weerpr.; 19.10 Radiokr.; 19.30 Leger des Heilskwartier; 19.45 Praatje; 19.50 Opera; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Gewijde koormuz.; 23.10 Gespr.; 23.55 Lichte gram.; 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL VI.: 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.muz.; 12.15 Gevar. muz. (Om 12.25 Weerber. en med. v. d. scheepv.); 12.50 Beursber. en prog. overz.; 13.00 Nws; 13.20 Kamermuz. 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; 14.20 Jeugd- en kinderkoorz.; 14.30 V. d. jeugd; 14.50 Jeugd- en kinderkoorz.; 15.00 Nws; 15.03 Zuid-Amerik. muz.; 15.15 V. d. kind.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 En gelse les: 16.24 Genremuz.; 16.45 Koorzang; 17.00 Nws; 17.15 Prog. v. d. tieners; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Leken- moraal en -filosofie; 18.50 Sport; 18.54 Lichte muz.; 19.00 Nws en radiokroniek; 19.40 Jeugd en muz.; 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.15 Am.muz.; 21.00 Kamermuz.; 21.30 Volksdansen; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De Zeven Kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Muz. uit vroeger jaren; 23.30 Am.muz.; 23.55 Nws; 24.00—0.45 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's. NEDERLAND I: 17.00 De Ver rekijker; 17.10—17.45 Voor de kinderen; 19.05 Teleac, televisie cursus; 19.30 Barend de Beer; 19.35 Dzjes zien, jazzprog.; 20.00 Journ.; 20.20 Nederlands Song festival 1965; 20.45 Attentie; 21.05 Eén tegen allen; 22.30 Allen tegen één?, avondsluiting; 22.35 Journ.; 22.40—23.10 Teleac. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Orgelspel en zangsoliste; 20.20 Wat zegt zo'n naam U nog? 20.45 Sport met Spaak, Spaak met sport; 21.45 Gesprek in de nacht, TV-spel. BELG. VL.: 17.00—1800 Tele- visum, TV-j eugdfeuilleton19.00 Zandmannetje; 19.05 Richard Leeuwehart: de arend en de leeuw. TV-jeugdfeuilleton; 19.30 Zoeklicht op de culturele activi teit; Ton Kron; 19.55 De weer man; 20.00 Journ.; 20.20 Eerlijk en ongelogen (Call me a liar), tv-spel; 21.50 Sportreportage; 23.25 TV-nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7