Provinciaal nieuws ASPIRIN® BAYER ROEPING en STRIJD REGELING ZIEKENHUISTARIEVEN Zware straffen geëist tegen handelaren in bedorven vlees Pagina 2 DE VRTfE ZEFUW TWEEDE KAMER Vervroeging zomervakanties Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Terneuzen Boschkapelle Breskens Koewacht Agenda Vrijdag 5 februari 1965 Een wetsontwerp, waarbij het opstellen van ziekenhuistarieven wordt geregeld, passeerde woens dagavond na een breed debat de Tweede Kamer. Ziekenhuistarieven werden tot dusver in overleg met economi sche zaken geregeld. Het wetsontwerp voorziet in het oprichten van een stichting „Centraal orgaan ziekenhuista rieven" gevormd door ziekenhui zen, fondsen en sanatoria. Dit orgaan zal zelfstandig richt lijnen geven voor de tariefstruc tuur van ziekenhuizen enz. en de ze aan de praktijk toetsen. Ieder ziekenhuis kan, indien eigen tariefvoorstellen door het centraal orgaan worden afgewe zen, een beroep doen op de minis ter. Repressief toezicht van de overheid blijft mogelijk, recht streekse inmenging feitelijk niet, aldus werd verklaard. Niet in het orgaan besloten zie kenhuizen zullen zich voor tarief kwesties tot de minister van so ciale zaken en volksgezondheid kunnen wenden. Tegen diens be slissingen zal beroep bij het „col lege beroep bedrijfsleven" kun nen worden aangetekend. Na drukkelijk werd gezegd, dat het wetsontwerp slechts de economi sche kant van de ziekenhuizen raakt. Staatssecretaris Bartels deelde nog mede, dat diepgaand overleg over een te stichten „Raad van overleg voor ziekenhuisbouw" gaande is. Minister Veldkamp en staats- ROTTERDAM KRIJGT EEN CHURCHILLPLEIN Bij het begin van de verga dering van de Rotterdamse ge meenteraad, gistermiddag, heeft burgemeester Van Walsum een korte herdenkingsrede gehouden ter nagedachtenis van Winston Churchill, die op 13 mei 1946 geïnstalleerd werd als ere-lid van deze raad. Mr. G. E. van Walsum stelde in zijn rede voor het plein dat als schakel tussen de Blaak en de Westblaak in Rotterdam zal ontstaan naar de overleden Britse staatsman te noemen. Dit X-plein zou te zijner tijd het Mr. Dr. K. P. van de Mandele- plein worden genoemd op grond van een toezeggen aan dr. Van de Mandele de Rotterdamse grand old man bij zijn 80ste verjaardag gedaan. Dr. Van de Mandele heeft na de dood van Churchill echter zelf aan B. en W. gevraagd het plein niet naar hem maar naar Churchill te noe men om zodoende sir Winston, die ook voor Rotterdam van zulk een grote betekenis is geweest, in de volle openbaarheid te eren. Deze suggestie is graag overgenomen en vond donder dagmiddag alle waardering in de raad. HET AUSCHWITZ-PROCES Verdediger dr. Hans Latern- ser in het Auschwitzproces te Frankfort tegen twintig artsen en bewakers van het voormalige concentratiekamp heeft donder dag om de aanhouding van een getuige verzocht: de 51-jarige Oostduitse minister van indus trie Erich Markowitsch. Volgens Laternser is hij medeverantwoor delijk voor de oprichting van de Berlijnse muur en het aan de Oostduitse grenswachten ge geven bevel om op vluchtelingen te schieten. De president van de recht bank, Hofmeyer, wees het ver zoek na een kort beraad af, om dat er naar zijn mening geen rechtsgrond voor aanhouding bestaat. Markowitsch heeft in Auschwitz gevangen gezeten. S.S. er WILDE VERGIFFENIS VRAGEN De thans 57-jarige voormalige SS-majoor Robert Weissmann, die terechtstaat wegens oorlogs misdaden, heeft woensdag ver giffenis willen vragen aan een Joodse getuige, nadat deze het doodschieten van een honderd tal Joden op een Pools kerkhof had beschreven. De president van de rechtbank beduidde Weissmann evenwel te gaan zitten en de getuige, de 53-jarige ingenieur Josef Hor- nung, verliet de zaal. Tegenover de pers verklaarde Hornung, dat hij geen wraakgevoelens koesterde. Hornung had de rechtbank meegedeeld, dat Weiss mann, die beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan moord op ongeveer 200 Joden, destijds de schrik was van de Joden. „RANGFR-8" De Amerikaanse organisatie voor lucht- en ruimtevaart (N.A. S.A.) is van plan op 17 februari een ruimtevaartuig in de rich ting van de maan te lanceren voor het maken van ten minste 4.000 foto's van de aardsatelliet. De „Ranger-8" zal evenals zijn voorganger foto's beginnen te maken op een afstand van 1760 km van de maan. De laatste op namen zullen enkele honderden meters voor de klap op het maanoppervlak worden gemaakt. Indien de vlucht slaagt zal een maand later de „Ranger-9" worden afgeschoten welke de zelfde taken krijgt. De ruimte vaartuigen zullen elk 365 kilo wegen en met zes camera's wor den uitgerust. De reis zal on geveer 65 dagen duren. secretaris Bartels vonden bijval van de afgevaardigden De Vree- ze (K.V.P.), Lamberts (Arb.), Boersma (A.R.j en mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.). De heer Van Gelder (C.H.U.) vond de opzet van het wetsontwerp niet duidelijk en onjuist, omdat de overheidsinvloed nog zo groot zal blijven, dat van „prijsbeheer- sing achter een rookgordijn" kan worden gesproken. Ofschoon minister Veldkamp nog bezwoer, dat van prijsbe- heersing geen sprake zal zijn, lie. ten de chr. historische leden Ti- lanus en Van Gelder hun stem men tegen het wetsontwerp aan tekenen. In verband met de beslissing van de regering ter wille van de vakantiespreiding te bevorderen, dat de zomervakanties van de scholen tot 1 juli vervroegd wor den, zullen deze vakanties voor de rijks hogere burgerscholen middelbare scholen voor meisjes en -kweekscholen in 1965 lopen van zaterdag 10 juli (eerste va kantiedag) tot en met maandag 6 september en in 1966 van vrij dag 1 juli (eerste vakantiedag) tot en met maan^g 22 augustus.( Opnieuw staking bij Belgische Fordfabriek Donderdagochtend is opnieuw een verrassingsstaking uitgebro ken bij de Fordfabriek in de Belgische plaats Genk. Een deel van de ongeveer 3000 arbeiders heeft het werk voor 24 uur neer gelegd. Een soortgelijke staking werd ook de vorige week gehou den. Geëist worden de invoering van de 40-urige werkweek, ver goeding voor transportkosten, gelijke beloning voor mannen- en vrouwenarbeid 'en aanpassing van de lonen voor sommige categorieën arbeiders. Eindhalte: op straat In de Argentijnse stad Tucuman is deze week een personentrein dwars door een kopstation ge reden en op straat beland. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor, alleen werd een ma chinist gewond toen hij van de locomotief sprong. De trein had een snelheid van ongeveer 75 km/u. bij het binnenrijden van het station, toen bleek, dat de remmen niet pakten. STAKING BIJ WILTON Een deel van het 5000 man tel lende personeel van de scheeps werf Wiltom-Feijenoord te Schie dam heeft donderdagmiddag tegen half vier het werk neerge legd en is naar huis gegaan. De werknemers zijn ontevre den over het uitblijven van de loonsverhoging tot 5 procent. Volgens de heer Th. Corver van de personeelsdienst zal deze loonsverhoging binnenkort met terugwerkende kracht tot 1 jan. uitbetaald worden. Het personeel van Wilton heeft echter nog andere grieven. Men is niet te spreken over het uit blijven van een regeling van een ondernemingsgewijze differentia tie. De heer Corver merkte op dat, per onderneming dient te wor den nagegaan of deze verhoging uitbetaald kan worden en hoe hoog deze zal zijn. Deze regeling is in studie en dat vergt enige tijd. De ondernemingsraad van Wil ton is hiervan op de hoogte, maar naar verluidt zou de onder nemingsraad toch aohter de sta king staan. Men verwacht niet, dat zich in de nabije toekomst nog meer er- beidsonrust bij Wilton zal voor doen. Zo ging donderdagavond omstreeks zes uur de avondploeg normaal aan het werk. Op andere scheepswerven in Rotterdam zijn er, voorzover nu bekend, geen moeilijkheden voor gekomen. Leiden krijgt nieuwe burgemeester Met ingang van 1 maart is tot burgemeester van Leiden be noemd mr. G. C. van der Wil ligen. Tegelijkertijd is de heer Van der Willigen eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer. De heer Van der Willigen is 57 jaar. Sedert 16 april 1956 is hij burgemeester van Haarlemmer meer. Hij is Nederlands Her vormd en lid van de V.V.D. De Amerikaanse hulp aan Egypte De Amerikaanse senaat heeft woensdagavond de regering toe stemming gegeven tot juli voort te gaan met de levering van overtollige landbouwprodukten aan Egypte, indien zij deze hulp in het belang van de Ver. Sta ten acht. Dit compromis werd goedge keurd nadat het huis van afge vaardigden onlangs dergelijke leveranties voortaan had verbo den. Het huis zal nu het senaats besluit in behandeling nemen. (Adv.) /ÓV DAAR STAAT ^-5-^ ACHTER Het is ontstellend en afgrij selijk wat deze mensen hebben gedaan. Zij hebben uit winst bejag met de gezondheid van anderen gespeeld. Dit zei mr. R. W. H. Pitlo, de officier van jus titie in de zaak tegen de ge broeders v. M. uit Zwartebroek, die donderdag voor de Utrecht se rechtbank stonden wegens het handelen in ongekeurd en bedorven vlees. Toen ambtenaren van de al gemene inspectiedienst in mei vorig jaar het bedrijf van de familie v. M. bezochten, troffen zij er 20 kalfspoten aan, 10 kalfskoppen, complete dode kal veren en biggen en een grote hoeveelheid delen van gestor ven dieren. Dit alles verspreid de een afgrijselijke stank. On der een ledikant was zelfs een heel kalf verborgen, dat drie dagen tevoren was geslacht Uit het onderzoek kwam vast te staan dat de gebroeders, de 23-jarige Steven en de 42-jarige Teunis, sinds begin 1963 regel matig kalveren en varkens zon der vergunning hebben geslacht, het vlees niet hebben laten keu ren en destructie-materiaal heb ben achtergehouden en onge keurd en bedorven vlees heb ben verkocht. In zijn requisitoir stipte mr. Pitlo nog even aan, dat het vlees was doorverkocht aan een zekere v. d. B., die in middels al is veroordeeld. Deze v. d. B. verkocht het op zijn beurt weer verder, onder andere aan hotels. In de zaak Zwartebroek, een buurtschap die tot de gemeente Barneveld behoort, zijn in totaal negen verdachten. Drie zijn er al veroordeeld, een verdachte zag zijn zaak geseponeerd, de gebroeders v. M. moesten zich donderdag verantwoorden teza men met hun vader, die de han del van zijn beide zoons oog luikend had toegestaan en in de zaken van de overige ver- dachten duurt het onderzoek voort. Mr. Pitlo eiste tenslotte tegen Steven van M. in totaal vijf maanden hechtenis onvoorwaar delijk en twee boetes van ƒ250, die elk door hechtenisstraffen van 30 dagen vervangen kun nen worden. Tegen Teunis van M. eiste hij in totaal zeven maanden hechtenis en een boete van 500,— of 50 dagen hech tenis. Twaalf maanden geëist voor verduistering van circa 10 mille De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft donderdag tegen de 37- jarige boekhouder T. J. B. uit de hoofdstad wegens verduiste ring in dienstbetrekking van ca. 10 mille twaalf maanden gevan genisstraf waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Verdachte, die nog nooit eerder was veroor deeld en het hem ten laste'ge legde bekende, had in de jaren 1962, 1963 en 1964 uit de kas van een elektrotechnisch bureau, waar hij als boekhouder-kassier werkzaam was, het bedrag van ongeveer 10.000 gulden wegge nomen. Hij camoufleerde deze diefstallen in de boeken door rekeningen te laten openstaan die al waren betaald. Op den duur kwam het toch uit. De boekhouder zei het geld te heb ben weggenomen om royaal te kunnen doen tegenover anderen. Volgens de officier leefde de boekhouder, die een redelijk in komen en een zuinige vrouw had, in een schijnwereld. Hij zocht zijn vertier tijdens de weekeinden op het voetbalveld. Dat is een keuze die velen ma ken, veelal ten koste van het gezinsleven, maar die blijft bui ten het bereik van de wet, aldus de officier. Volgens hem wilde B., die scheidsrechter was, in deze kring opvallen en zich populair maken. Hij deed dat o.m. door het geven van rondjes en het uitloven van premies voor eerste doelpunten die in wedstrijden werden gemaakt. Dat kostte hem veel geld en hij maskte hierdoor grote schulden. Maar eenmaal ermee begonnen kon verdachte er niet meer mee ophouden. Toen kreeg hij nog het naïeve idee: Laat ik maar in de loterij gaan spelen dan kan ik de zaak met een slag op lossen, aldus de officier. De verdediger pleitte voor zijn cliënt een kort onvoorwaar delijk gedeelte van de op te leg gen straf. De rechtbank zal 18 februari uitspraak doen. Amerikaan in Saigon ontvoerd Er wordt op het ogenblik in Saigon en omgeving naarstig ge zocht naar een hoge Amerikaan se functionaris, die,, naar men aanneemt, door de communisten is ontvoerd. De functionaris, Gustave Herts, die hoofd is van een afdeling van de Amerikaanse missie in Sai gon, wordt sinds dinsdagavond vermist. Hij was een ritje gaan maken op zijn motorfiets en schijnt toen door een paar man nen te zijn aangehouden en weg gevoerd. door MNST MUST»* 86) De telefoon ging. „Een ogenblik. Ik verbind u door", zei een vrouwenstem. Se- vard wachtte. Kort daarop hoor de hij de basstem van professor Mertens. „Collega", zei professor Mer tens, „professor Sentobe vraagt of u en collega Eyken zo spoedig mogelijk willen komen. Het bes te is dat u dat direct doet. Zou dat gaan?" „Is Sentobe bij u?" vroeg Se- vard bezorgd. „Ja, sinds gisteren. Jammer genoeg eerst sinds gisteren. Ik vreesMaar enfin, u zult het zelf wel zien, collega. Komt u meteen?" „Natuurlijk! Direct, professor!" riep Sevard. „Binnen tien minu ten ben ik met juffrouw Eyken bij u". Hij belde terstond op. De pa tiënten in de wachtkamer vroeg hij over een paar uur terug te komen, omdat hij voor een drin gend geval werd weggeroepen. Hij sloot de deur, haastte zich de trap af en ging Clara afhalen. „Wat is er met Sentobe aan de hand?" „Waarschijnlijk loopt het met hem op het eind. In ieder geval zal ik maar zo hard mogelijk rij den". Sevard had nogal moeite met de verkeersdrukte en zodoende duurde het heel wat langer dan tien minuten voor hij eindelijk bij professor Mertens zijn op wachting maakte. „Hebt u Sentobe behandeld?", vroegt hij aan Sevard. „Ja, inderdaad. Zijn hart was niet in orde. De man is zwaar overwerkt, professor". „Natuurlijk. Maar dat is toch niet zijn ziekte. Heeft u niets ge merkt, collega? U behoeft mij eigenlijk niets te vertellen, ik ken Sentobe, ik kan mij volko men voorstellen dat hij uw raad in de wind sloeg. Maar hij heeft nu nadrukkelijk naar u ge vraagd". Sevard en Eyken volgden de professor. Sentobe kenden zij haast niet meer. Hij lag als een mummie in zijn bed. Het gezicht scheen leven loos. Maar plotseling sloeg hij de ogen op, hij scheen de bezoekers te herkennen. De rechterhand van de zieke sidderde, kramp achtig kromde hij de wijsvinger. De bloedloze lippen openden zich in een poging te spreken. Sevard boog zich over het ge zicht van de stervende. Voor zichtig betastte hij de koude hand. Sentobe fluisterde onsa menhangende woorden. „Het is tijd het is afgelopen veer tien dagen God zij dank de formule probeer die te ge bruiken dokter Eyken is hier ook? Publiceren voor alles publiceren maar voor zichtig heel voorzichtig Dat waren zijn laatste woor den. Zwijgend wachtten de doktoren tot de dood zou zijn ingetreden. Met gesloten ogen voelde Se vard de pols, die zwakker en zwakker werd en tenslotte niet meer klopte. Sevard voelde een hand op zijn schouder. Hij keerde zich lang zaam om. Mertens knikte. Exitus. Sevard sloot de ogen van de dode. „Ja, dat is een van de vele bij de massa onbekende groten", verbrak professor Mertens het zwijgen. „Hij geeft jullie", en hij keek Sevard en Eyken aan, „een opdracht om zijn levensarbeid voort te zetten." Hij reikte Clara een paar schriften over en vertelde: „Daarin vindt u de formules voor bepaalde stralingen, die Sentobe heeft gevonden. Sentobe is zelf aan zijn proefnemingen gestor ven, maar inmiddels is hij er in geslaagd om ze ongevaarlijk te maken. Het gaat alleen nog over de dosering die is nog niet volkomen vastgesteld. Collega Eyken, hier is uw opdracht. Het is uw taak om de juiste dose ring te zoeken. Hier heb ik zijn testament". Professor Mertens gaf Clara een getypt vel papier, door Sen tobe en Mertens ondertekend. De professor vervolgde: „U kunt natuurlijk wel begrijpen dat wij niets onbeproefd hebben ge laten om het leven van Sentobe te redden, maar het kon niet an ders dan bij pogingen blijven. Een bloedtransfusie konden wij niet toepassen, met zuurstof ver ergerden wij alleen maar de kwaal en u begrijpt wel dat wij morfine evenmin konden gebrui ken. Wij stonden eenvoudig machteloos". Het was een openlijke beken tenis. Sevard en Clara knikten. Na tuurlijk had professor Mertens voor zijn vriend gedaan wat hij kon. (Wordt vervolgd.) Ongeval aan boord van een motortanker Donderdagmorgen om half elf is de 27-jarige matroos A. van S., wonende te Rotterdam, bij het meren van de motor-zwavel- tanker „Maas" in de westelijke buitenhaven van een hoogte van ongeveer 3 meter op het voor dek gevallen. Om een staaldraad om een bolder op een dukdalf te kun nen leggen plaatste hij op het dek yan de tanker een lange ladder tegen de meerpaal. Bij het met de staaldraad naar boven klimmen geraakte hij met een van zijn voeten bekneld tussen de sporten van de ladder, waar na hij van een hoogte van on geveer drie meter op het voor dek van zijn schip stortte. Dokter Hoving verleende aan dek van de tanker de eerste hulp en daar de matroos over hevige pijn in de streek van ziin linkerdijbeen klaagde, werd hij per ambulancewagen naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Bejaardenmiddag De plaatselijke afdelingen van V.K.A.J. en K.A.J. verzorgden in het parochiehuis een bonte mid dag voor de leden van de be- jaardenbond. Het programma van muziek, zang en voordracht, ingestudeerd door de heer J. Mangnus, werd vlot gebracht en bood de vele aanwezigen veel genoegen. Tijdens de pauze werd koffie met gebak geserveerd. Jaarvergadering varkensverzekering Op de gehouden jaarvergade ring van de onderlinge verzeke ring van varkenshouders „Helpt Elkander" zijn de aftredende bestuursleden, de heren P. van Leuven en G. de Schepper, bij acclamatie herkozen. In de con trolecommissie werd gekozen de heer E. Lambert. Het jaar 1964 leverde een na delig saldo op van 142,95. Voor lopig behoeft de verzekering niet voor een kastekort te vrezen, want het bedrag der reserve beloopt nog ruim 5.000. De uitkering voor 1965 werd vastgesteld op 1,75 per kg en op 60 voor biggen. N.K.V.-centrale De plaatselijke K.A.B.-afdeling is op een gehouden ledenver gadering ontbonden, waarna staande de vergadering werd overgegaan tot oprichting van een N.K.V.-centrale. In het be stuur van de nieuw-gevormde centrale werden door de vak bonden aangewezen de heren E. Vink, H. de Kort, J. Mangnus, A. van Leemput, J. de Blok en F. v. d. Bergen. Verder werden in het bestuur gekozen de heren P. v. d. Bosch, G. Peersman en E. van Goethem. Tot algemeen voorzitter werd gekozen de heer E. Vink. De overige bestuurs- funkties zullen in de eerstvol gende bestuursvergadering ver deeld worden. De heer Vink, die ook voorzit ter was van de K.A.B.-afdeling, dankte in zijn openingswoord allen, die hun beste krachten aan de beweging hebben gegeven. Speciaal de heer P. Eijsackers, die sinds 1920 penningmeester was en thans in verband met zijn leeftijd niet meer in het bestuur terugkeert, kreeg van de voor zitter extra lof toegezwaaid. In een volgende vergadering zal de heer Eijsackers worden gehuldigd. Vergadering muziekvereniging De muziekvereniging „Uit het volk, voor het volk" hield haar algemene vergadering in zaal Schelstraete. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat de vereniging in het afge lopen jaar aan vele activiteiten heeft deelgenomen. Het aantal werkende leden liep niet terug, wèl bij de drumband. Er wordt echter hard aan gewerkt om deze weer op peil te brengen. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer P. Rookus, bleek, dat er een batig saldo in kas is. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heren A. Mosselman en R. Vergouwe, werden herkozen. In de plaats van de heer A. Versprille, die wegens drukke werkzaamheden bedankte als bestuurslid, werd de heer I. Keymel gekozen. Vervolgens werden de zomer- concerten vastgesteld, n.l. op 30 april, 29 mei, 20 juni, 10 juli, 7 augustus en 5 september. Ook werd besloten weer een kaart avond te organiseren en wel op 18 februari a.s. De voorzitter kon mededelen, dat dank zij de St. Nicolaasac- tie van de winkeliersvereniging een bedrag van ruim 500 voor de muziekvereniging beschik baar is gekomen, waarvoor uni formen aangeschaft zullen wor den voor de drumband. Na de rondvraag, waarvan door een aantal leden gebruik werd gemaakt, sloot de voorzit ter de vergadering met de hoop uit te spreken dat het jaar 1965 een goed jaar moge worden voor de muziekvereniging. Toneeluitvoering voor bejaarden Voor de bejaarden van Bres kens werd in „De Uitkomst" een toneeluitvoering gegeven, welke werd verzorgd door leerlingen en oud-leerlingen van de christelijke sahool. Mevr. Poissonnierden Doel- der kon als voorzitters der V.V.H. en namens het comité bejaarden zorg een groot aantal bejaarden en belangstellenden welkom heet- ten. Spreekster zei Wij te zijn dat Breskens weer een toneelvereni ging rijk is en vond het prettig voor de spelers dat zij na hun jeugdjaren ook nu elkaar weer gevonden hebben. Hierna werd het toneelstuk „Vadertje Langbeen" opgevoerd. Een blijspel in vier bedrijven, dat de vele aanwezigen dikwijls in lachsalvo's deed uitbarsten. De rollen werden door allen op keu rige wijze vervuld- Aan het eind van de avond sprak mevr. Poissonnier-den Doelder woorden van dank tot de tonelisten voor het door hen gebodene. Ook de autobezit ters werd dank gebracht voor het vervoer van de bejaarden. Geslaagd Op een te Den Haag gehouden examen voor scheepswerktuig- kundige V.D. slaagde de heer J. Verschoor te Breskens. Universitair examen Aan de katholieke universiteit te Nijmegen slaagde voor het examen doctoraal 2de gedeelte geneeskunde de heer M. C. I. M. Dierick te Koewacht. ■■■BW HEDEN Oostburg Ledel-Theater, 8 uur: „Irma la Douce". Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Irma la Douce". ZATERDAG 6 FEBRUARI AxelHet Centrum, 8 uur „Gisteren, vandaag en mor gen". OostburgLedel-Theater, 8 uur: „Irma la Douce". TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Irma la Douce". RRimimRnniMiimmniinniinimimminmnimiiinnnHiiiiiiiiiiniiiiiiiitnmniiniiiiii AUTO TEGEN BÖOM Bestuurder overleden Woensdagavond tegen midder nacht is de 51-jarige vertegen woordiger B. J. uit Zutphen op de Oldenzaalsestraat bij Ootmar- sum op onverklaarbare wijze met zijn auto tegen een boom gere den. Hij werd dood achter het stuur aangetroffen. Uit de be schadiging van de auto valt af te leiden, dat met geringe snel heid is gereden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. Kennedybeeld te Amsterdam met teer overgoten Onbekenden hebben het in november op de sterfdag van, Kennedy onthulde borstheeld van de vermoorde president op de President Kennedylaan in Amsterdam gisternacht met teer besmeurd. Pas gistermiddag ont dekten voorbijgangers deze wan daad. De reinigingsdienst van de gemeente heeft inmiddels het monument schoon gemaakt. Mijnwerker omgekomen In het ondergrondse bedrijf van de staatsmijn Emma is gis termiddag op 546 meter diepte de 38-jarige meester-houwer A. Geenen uit Hulsberg veronge lukt. Tijdens werkzaamheden aan de kettingtransporteur in een mechanische pijler is hij be kneld geraakt tussen de trans porteur en het pijlerdak. De man was gehuwd en had geen kin deren. Boer verdacht van in brand steken van eigen hoeve De rijkspolitie van Exloo heeft ber R. L. uit Eerste Exloërmond aangehouden. De man wordt er van verdacht zijn boerderij in brand te hebben gestoken. De schade wordt geschat op ruim 100.000,—. L. is ingesloten in het politie bureau van Exloo. Hij heeft niet bekend. Textielmagazijn in Amsterdam uitgebrand Brand heeft donderdagavond op het Singel te Amsterdam één der magazijnen van de kleding industrie „Union Fashions" gro tendeels in de as gelegd. Een partij textiel, waaronder 600 kostuums en mantels, ging in vlammen op. Oververhitting van een oliekachel was de vermoede lijke oorzaak van de brand. Het uitgebrande magazijn was ge legen op de tweede etage. Dé.' eerste en derde verdieping, waarin „Union Fashions" is ge vestigd, liepen resp. waterschade en geen schade op. De brand weer was het vuur met drie hoge-drukspuiten spoedig mees ter.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2