Overzicht van de gang van zaken bij het bedrijfsleven in Zeeuws-flaanderen RADIO EN TELEVISIE Pleidooi voor ééa cliristelPke DE LEEUW VAN BASHRA volkspartij Protestants-kaiMeke vertaling van het „ONZE ÏABEfi" SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE" Pagina 7 Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1964 TOERISME VERKEER EN VERVOER Brusselse juwelier beroofd DE VRTTE ZEFUW De Zeeuwse vereniging voor vreemdelingenverkeer meldt dat 1964 in toeristisch opzicht een topjaar is geweest. Het gunstige weer heeft ertoe bijgedragen dat zowel het verblijftoerisme als het dagtoerisme sterk zijn ge stegen t.o.v. het voorafgaande jaar. Hoewel er nog geen officiële cijfers bekend zijn, schat men het aantal overnachtingen in Zeeuws-Vlaanderen op één mil joen. Grote belangstelling bestaat nog steeds voor het kamperen en het verblijven in zomerwo ningen en bungalows. De sprei ding in tijd was merkbaar naar juni en zelfs mei. De topdrukte moet echter gedurende enkele weken worden verwerkt. Verwacht wordt dat Zeeuws- Vlaanderen dat voor het meren deel van de toeristen nog slechts bereikbaar is door middel van veerboten, zal profiteren van de grotere toeristenstroom die het gevolg zal zijn van de ontslui ting van Zeeland. De toeloop van gasten en de grote vraag naar akkommodatie kan aanleiding zijn voor een verminderde serviceverlening. Een waarschuwing is hier op •zijn plaats. Voorts dient er goed op te worden gelet dat verant woorde akkomodatie wordt ge boden in de sektor van gemeu bileerd verhuur van zomerwo ningen. Uit de horecasector wordt ge meld dat aan de kust het seizoen goed is geweest. Het voorjaar was redelijk en het najaar ook vrij goed. Het aantal dagjes mensen was goed te noemen door het hoge dagelijkse gemid delde. Het was opvallend dat er vooral in de huisjes, apparte menten enz. minder Duitsers waren dan de beide voorafgaan de jaren. Een bedrijf in de kanaalzone kan terugzien op een druk jaar. Zowel het aantal overnachtingen als het bezoek aan het restau- .rant namen toe. Voor het komen de seizoen zijn er reeds veel aan vragen van groepen of gezel schappen die in hoofdzaak in de weekends worden aangenomen. Een horeca-ondernemer uit het oostelijk deel van Oost Zeeuws-Vlaanderen zegt dat er een toename van het aantal over nachtingen te bespeuren valt vooral cp zaterdag en zondag. Het blijkt echter nog steeds zeer moeilijk een bezettingsgraad in het hotel te behalen die be drijfseconomisch het hotel ren dabel kan maken. De omzet in het restaurant steeg belangrijk, hetgeen o.a. wordt toegeschreven aan de toe neming van het toerisme,' de fraaie zomer en een grotere trek uit België. AUTOVERV OEROND ER- NEMINGEN Bij de Zeeuwsch-Vlaamse Tram weg-Maatschappij waren de ont vangsten van het personenver voer in 1964 hoger, evenals de opbrengsten van het toerwagen- werk en het groepsvervoer. Het aantal vervoerde reizigers op de lijndiensten was minder dan vorig jaar. De kosten zijn gestegen, ten gevolge waarvan de vorig jaar geuite veronderstelling, dat de '«vooruitzichten niet bepaald be moedigend waren, juist is ge bleken. De resultaten zijn onbe vredigend. Over de te verwachten resul taten voor 1965 is nog niets te zeggen, daar deze zullen afhan gen van de loonkostenstijging en daarmee gepaard gaande tariefherziening. De maatschappij Breskens Maldegem meldt dat, niettegen staande het feit dat het aantal reizigers is teruggelopen, de resultaten over 1964 bevredi gend zijn geweest. De resultaten voor 1965 zijn voornamjlijk afhankelijk van de kostenstijging in de loonsector en de daarmee gepaard gaande tariefpolitiek van de regering. BFROEPSGOEDEREN- VERVOER Het jaar zette in met de con sequenties van de loonexplosie. 'Na gezamenlijke inspanning van •jde wegvervoersorganisaties is de overheid overtuigd geraakt van de noodzaak tot verhoging van de tarieven. De verhogingen werden etappegewijs verleend totdat in oktober het niveau van de door de gezamenlijke orga nisaties voorgestelde verhoging werd bereikt. Het aantal bedrijven is vrijwel constant gebleven, doch het ver gunde laadvermogen zal wel be hoorlijk zijn toegenomen wegens vernieuwing c.q. uitbreiding van het wagenpark. De op de land- bou'- ingestelde vervoerbedrij ven hebben kunnen profiteren van de gunstige suikerbieten- oogst. In West Zeeuws-Vlaan deren heeft de C.T.O.B. te Bres kens haar coördinerende werk zaamheden op vervoersgebied voortgezet. De wachttijden aan VI. de veren, alsmede de veerkos- ten, blijven een bedreiging van de rentabiliteit van de bedrij ven. Ook in het vrachtautodienst- vervoer zijn de kostenstijgingen aanzienlijk geweest. De tarieven werden eveneens etappegewijs aangepast. De toenemende ge volgen van de 5-daagse werk week deden zich gevoelen, vooral de diensten die over de Wester- schelde hun routes vervolgen, hebben daarbij de handicap van de wachttijden en veerkosten. De interprovinciale diensten heb ben daarnaast nog te kampen met de kostenverhogende fac toren, zoals stagnaties (Maastun nel zowel op de grote wegen als in de steden. Het vervoer naar België en in mindere mate ook naar Luxemburg nam voortdurend toe. Het is te betreuren dat Bel gië de regeling van de 6 ver- voertaxe handhaaft. Gedurende de zomermaanden is er teveel oponthoud aan de grensovergan gen. Het grensoverschrijdende be- roepsgoederenvervoer heeft zo als voorgaande jaren te kampen gehad met zware lasten. Aan de overheid is verzocht verlichting te brengen in de binnenlandse lasten voor die bedrijven waar van de wagens een groot deel van het jaar in het buitenland verblijven. Vereenvoudiging der grensfor- maliteiten zou zeer gewenst zijn. Voor 1965 moeten de bedrij ven weer rekening houden met kostenstijgingen als gevolg van loonsverhogingen, verhoging van de motorrijtuigenbelasting, toe nemende wachttijden en stagna ties op de wegen en verlenging van de laad- en lostijden wegens personeelsgebrek bij de ver laders. HAVENBEDRIJF EN SCHEEPVAART Wat de verwerkte tonnenmaat in het haven- en stuwadoorsbe- drijf betreft deze is ongeveer gelijk gebleven aan die in het jaar 1963. De resultaten bleven echter bij het voorafgaande jaar ten achter tengevolge van de grote loonstijgingen. Het veembedrijf werkte be vredigend wat het aantal opge slagen goederen betreft, doch de resultaten bleven ten achter. Het cargadoorsbedrijf werkte bevredigend en de resultaten waren ongeveer gelijk aan die van 1963. Het jaar 1964 was voor de binnenscheepvaart geen slecht jaar. Het aantal bevrachte sche pen bleef ongeveer constant. De binnenlandse vrachten werden met een bevredigend percentage verhoogd, zodat in deze branche de loonstijgingen van de laatste jaren gedeeltelijk konden wor den gecompenseerd. De vrije internationale vrach ten waren over het algemeen hoger dan het jaar tevoren om dat de binnenscheepvaart over het algemeen een drukke bezet ting te zien gaf. De zeebevrachting ontwikkelde zich verder op een normale wijze. Hier is van een aanmer kelijke verbetering van hét vrachtenpeil nauwelijks sprake. Over het algemeen gesproken kan het scheepvaart- en haven bedrijf op het jaar 1964 terug zien als een jaar met een be hoorlijke activiteit en bezetting, maar met teruglopende resul taten. GRAANSILOBEDRIJF Dit bedrijf werkte in 1964 voor het eerst op volle capaci teit en de omzet, vooral van buitenlandse granen, is bevredi gend geweest. Voor het eerst zijn ook grote partijen Westeuropese granen per zeeschip uit Terneuzen naar verschillende plaatsen in het noordwesten van Europa geëx porteerd, zodat dit bedrijf zijn levensvatbaarheid in de haven wel al heeft bewezen. Verwacht mag worden dat dit een goede toekomst tegemoet gaat. POSTERIJEN, TELEGRAFIE EN TELEFONIE Het aantal lokethandelingen vertoonde ten opzichte van 1963 een stijging van circa 3,7 Het aantal ter verzending aan genomen postpaketten steeg t.o.v. 1963 met 20,2 het aantal uit gereikte postpaketten daaren tegen daalde met 7,2 De bedrijfsontvangsten zijn toegenomen t.o.v. 1963 met 33,5 procent. De geldelijke omzet ver toonde een toename van 11 Het aantal gebruikers van frankeermachines steeg van 43 tot 49. De jaardienstregeling van de Nederlandse spoorwegen heeft, evenals het voorafgaande jaar, geen wijzigingen in het postver voer op de z.g. nevenverbindin gen met zich gebracht. Het aantal verzonden en ont vangen telegrammen gaf een lichte stijging te zien van 1,6 procent. In 1964 werd de modernise ring van het hulpkantoor Aar denburg ter hand genomen, maar nog niet voltooid. Plannen wor den beraamd om te komen tot nieuwbouw te St. Jansteen. Voorts zal de postinrichting te Heikant door verbouwing wor den gemoderniseerd. PIJNLIJKE INSPECTIE TN BELGISCHE SCHOOL Het inspectiebezoek dat een ambtenaar van de dienst der openbare gebouwen in België dezer dagen bracht aan de rijks school voor meisjes in Aalst, heeft op spectaculaire en voor de inspecteur zeer pijnlijke wijze aangetoond, dat het onderzoek allerminst overbodig was, zo meldt het blad „De Standaard". Toen de ambtnaar tijdens zijn rondgang in gezelschap van de directrice de zo1 der van het ge bouw bezocht, zakte de vloer in. De inspecteur viel door het ont stane gat en kwam tot grote schrik van de leerlingen terecht op een tafel in een één verdie ping lager gelegen klas. Hij liep daarbij ernstige kneu zingen op, die een ijlings ontbo den arts deden besluiten hem in een ziekenhuis te laten opnemen. Het tfad merkt op dat ook de gebouwen van het koninklijk lyceum in Aalst in zeer slechte staat zijn Dodelijk ongeval Op de Brouwers Molenweg in Apeldoorn heeft zich vrijdag een dodelijk ongeval voorgedaan. De 20-jarige fabrieksarbeider H. D., die daar wandelde, kwam ver moedelijk tengevolge van een toeval op de rijbaan te vallen en werd overreden door een hem achterop rijdende vrachtauto, bestuurd door de 30-jarige G. v. d. L. uit Kesteren. De heer D. liep bij de aanrijding zulke ern stige verwondingen op, dat- hij tijdens het vervoer naar het zie kenhuis is overleden. Recreatieplan voor 100.000.000 gulden Er zal door de provincie Zuid- Holland een recreatieplan wor den ontworpen. Het zal neer komen op een investering van honderd miljoen gulden in de eerste tien jaren. Dit heeft gedeputeerde mevr. mr. Chr. A. de Ruijterde Zeeuw tijdens de behandeling van de begroting voor 1965 in de pro vinciale staten van Zuid-Holland meegedeeld. Met ingang van volgend jaar zal de provinciale begroting vergezeld gaan van een afzonderlijke investeringsbegro ting voor de recreatie. Toege licht werd dat de rijksoverheid voor regionale voorziening ten behoeve van de recreatie 50 pro cent bijdraagt in de stichtings- kosten. De provincie zal 25 pro cent bijdragen. Tilburgse hondenmarkt wordt opgeheven Met op een na algemene stem men heeft de raad van de ge meente Tilburg besloten de we kelijkse hondenmarkt met in gang van 1 februari op te heffen, omdat de controle op de dieren vrijwel onmogelijk is geworden. De na het koninklijk bes'uit van 9 oktober 1964 noodzakelijke ad ministratieve handelingen zijn volgens het gemeentebestuur bij zonder omvangrijk en laten aller lei knoeierijen toe. De markt handhaven zal, zo vreest men, een ongewenste situatie schep pen. De vrees dat de handel in de toekomst mogelijk klandestien zal worden bedreven, woog voor de grote meerderheid van de raad minder zwaar dan het pro bleem rond de praktische uitvoe ring van de voorschriften. Minister moet ƒ20.000 betalen aan concierge Het ambtenarengerecht te Utrecht is van oordeel, dat de 59-jarige J. van D. op 1 januari 1964 ten onrechte is ontslagen als concierge van de arrondisse mentsrechtbank te Utrecht. De minister van justitie zal de ont slagen concierge een schadever goeding van ƒ20.000 moeten be talen. De heer Van D. werd ais con cierge A op wachtgeld geplaatst met behoud van pensioen omdat hij o.m. met de advocatentoga's in de Utrechtse rechtbank zou hebben gemanipuleerd en boven dien werd hem onvoldoende controle op het schoonhouden van het justitiegebouw aan de Hamburgerstraat kwalijk ge nomen. De griffier van de Utrechtse rechtbank had met name bezwaar gemaakt tegen het feit dat de heer Van D. op kosten van het rijk toga's had laten maken om ze te verhuren. (Adv.) w Tijdens een gezamenlijke bij eenkomst van de A. R. en C. H. jongeren in Leeuwarden hebben de professoren mr. dr. I. A. Die penhorst (A. R.) en dr. G. A. van Niftrik (C. H.) gesproken over de verhouding A. R. en C. H. U. Prof. Van Niftrik betoogde dat er psychologische, praktische en principiële bezwaren zijn aan te voeren tegen een samengaan van beide partijen, maar tegen over de conclusie van de tegen standers: het kan niet, ste'de hij de stellige meninghet moet. Die noodzaak ontleende spreker aan de onwaarachtigheid van de be staande partij-indeling, het feit dat men met geen mogelijkheid het waarom van de christelijke politieke verdeeldheid in Neder land aan buitenlanders duidelijk kan maken, de politieke situatie in Europa, die geen verdee'd op treden van de protestanten ge doogt en tenslotte de voortschrij dende verwereldlijking, die het samengaan gebiedt van allen, die Jezus Christus belijden. Ook prof. Diepenhorst sprak zjch onomwonden uit voor één christelijke volkspartij. Tijdens de bijeenkomst werd een schrif telijke enquête gehouden, waar uit bleek dat de aanwezige jon geren in grote meerderheid voor fusie tussen beide partijen waren geporteerd. AP veler verzoek hebben de nieuw-testamentici die in het verband van het Nederlands bijbelgenootschap bezig zijn met de revisie van de vertaling van het nieuwe testament, en de nieuwe testamentici die eenzelfde arbeid verrichten bij de katholieke bijbelstichting, overleg gepleegd over een van beide zijden acceptabele vertaling van het „Onze Vader", opdat op gemengde bijeenkomsten eenzelfde tekst zou kunnen worden gebruikt en het storende element van verschillende vertalingen zou worden vermeden. Kort geleden zijn deze vertalers gereed gekomen met hun voorstel, dat zowel in de vergadering van het hoofdbestuur van de katholieke bijbelstichting als in die van het hoofdbestuur van het Nederlands bijbelgenootschap is aanvaard. De door de vertalers opgestelde tekst luidt: „Onze Vader die in de hemel zijt, Uw naam worde geheiligd Uw koninkriik kome, Uw wil geschiede Op aarde zoals in de hemel, Geef ons heden ons dagelijks brood En vergeef ons onze schulden Zoals ook wij onze schuldenaars vergeven. En leid ons niet in verzoeking Maar verlos ons van de boze, Want aan U is het koninkrijk En de kracht en de heerlijkheid In eeuwigheid. Amen"-. (Adv.) DINSDAG 3 FEBRUARI 1965 HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Beiaardmuz.; 7.30 Lichte gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.10 Lichte gr.; 8.50 Ochtendgym-; 9.00 De groen teman; 9.05 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 9.55 Een boek voor het geestelijk leven: boekbespr.; 10.00 Lichte gram,10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nws11.02 Voor de zieken; 12.00 Musetteork. (gr.;; 12.17 Overheidsvoorl.: Uitz. voor de landbouw; 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw; 12.30 Licht orkest; 13.00 Nws; 13.10 Meded., "•'ent. actue^' of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Licht ensemble met zangsoliste; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Lichte gram.; 15.30 Van mens tot mens, lezing; 15.45 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.02 Pianorecital: klass. muz.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling, praatje; 17.35 Voor de jeugd: gram.; 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Pianospel: lichte muz.; 18.30 R. V.U.: De Antillen; 19.00 Voor de kinderen; 1905 Paris vous parle; 19.10 La Sonnambula, opera (gr.); 20.00 Nws; 20.05 Tot uw orders, gevar. progr. voor de mi- liatiren; 20.55 Radar: radioperio- diek; 21.35 Klass. kamermuziek (opn.); 21.55 Sitar, radiotijd schrift voor gitaristen: 22.05 Lichte orkestmuz. (opn.); 22.30 Nws en meded.; 22.40 Actualitei ten; 23.00 Gesproken brief; 23.05 Venster oo de hedendaagse mu ziek, muzikale lezine; 23.40 Lich te muz.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Het le vende Woord: 7.05 Ouverture..., radio voor vroege mensen (7.30 7.40 Nws en 8.008.05 Medita tie); 8.30 Nws; 8.40 Godsd. uitz.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Klass. en mo derne kamermuz. opn.)11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gr.; 11.50 Volaan..., vooruit, praatje; 12.00 Angelus; 12.03 Volksliede ren en -dansen uit verschillende landen (°r.); 12.20 Voor de boe ren; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12-40 Act. of gram.; 13.50 Lichte gram. met comm.; 12.55 Pop. gram,; 14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Gevar. muzikaal progr.; 14-50 Lichtbaken, lezing; 15 00 Ripieksen: amusementsnroer. 16.00 Voor de zieken; 16.40 On derweg: godsd. progr.; 17.00 Voor de jeugd17,35 Voor de nadvin- ders; 17.50 Ovprheidsvoorl.: Cul turele ontmoetingen ju Suriname en de Ned. Antillen: 18.00 Stereo: Licht instr. ensemble: 18-20 Uitz. van het G.P.V.; 18.30 Muzikaal portret: lichte muz.; 18.50 En nu mijn geval: vragenbpantw.; 19.00 Nws: 19.10 Act.; 19.30 Metronole orkest: amusementsmuz.; 19 55 Gitaarspel (gr.): 20.20 In uw milddadigheid aanbevolen: k1 ank- beeld kerkebouw II; 20.40 Kerk orgelconcert: oude muz. (opn.); 21.10 Radio Filh. orkest en solist: klass. muz. (stereo): 22.05 De zingende kerk: een bloemlezing uit het Gregoriaanse reoertoire; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Foiloog; 22.45 Liedjes (oon.V, 23.15 Lchte gram.; 23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.10 Tuinbonw- kron.; 12.15 Gevar. muz. (12.25 Weerver., meded. en ber.); 1250 Beursber. en nrogr.overz.13 00 Nws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio (15.00 Nws): 15.45 Lichte orkestmuz.; 16.00 Nws; J.6.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16 24 Klass. en mo derne muz.; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Jaz.zmuz. voor de jeugd; 17.45 Volksconcert; 18.00 Nws: 18.03 Voor de solda ten; 18.28 Paardesnortber.; 18.30 Evergreens; 18.45 Snortkron.; 18.52 Lichte muz.; 19.00 Nws, weerber. en radiokron.; 19.40 Lichte muz.: 19.50 Voor de mid denstand: 20.00 Hoorsoel; 2110 Lichte orkestmuz.; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Amer. volksmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig gemengd avond - progr.; 23.55 Nws; 24.00--.10 Ligging van de zeeschepen. Televisieprogramma's NEDERLAND I: 19.00 Jour naal voor gehoorgestoorden: 19.30 Engelse les; 20.00 Journaal; 20.20 Pa Pinkelman en Tante Pollewop, beeldverhaal; 20.25 De Berverly Hillbillies; Jed ontwor telt de 'stamboom, tv-feuilleton; 20.50 Attentie; actualiteitenrubr.; 21.15 Wat is er aan de hand met de bejaarden: documentaire; 22.10 'n Liedje met Caroline; 22.3522.40 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Verschuivende grenzen: Waarom lijken kinderen op hun ouders?, progr. over er felijkheidskwesties; 20.25 Perry Mason De baby, film; 21.15 83. „Moordenaars", herhaalde de hagedis onverstoorbaar. „Anders gezegd, schurken. Zij loeren op u. Daar ben ik zeker van!" Samai haalde haar welgevormde schouders op en wierp het hoofd in de nek. „Gij spreekt dwaasheid," zei ze pruilend. „En bovendien ver velend. Ja, ge zijt onuitsprekelijk vervelend. Uw meester Ar-Am weet mji beter te vermaken dan gij. Waarom vertelt ge me niet iets dat m'n verveling verdrijft?" En ze maakte haar ogen groot en glimlachte tegen hem. „Uw mees ter pleegt mij soms te vertellen dat ik schoon ben. Zeg mij, man uit het westen, vindt gij my schoon?" „De zaak is", antwoordde Agua met een hardnekkigheid die zowel uit verlegenheid als uit voorzich tigheid voortkwam, „dat er twee moordenaars op u loeren. Persoon lijk wil ik daar nog aan toevoegen dat uw schoonheid u van weinig nut zal zijn wanneer ge onver hoeds vermoord wordt. Voorzich tigheid Maar Sanai liet hem niet uit spreken. „Ge zijt even vervelend als een oude kameel", zei ze stamp voetend. „Hoe waagt gij het te denken dat iemand mij kwaad zou doen in het kamp van de Leeuw van Bashra, die zijn oog met wel gevallen op mij laat rusten. O, ik veracht u onnoemelijk!" En daarop wierp zij haar hoofdje in de nek, draaide zich om en liep weg. De hagedis keek haar een ogen blik onthutst na. Tot zijn oog op de beide gemantelde gestalten viel die ook thans weer in de omgeving van Sanai waren opgedoken. „Het mag dan niet mijn sterk ste kant zijn om op luchtige toon met jong vrouwvolk te converse ren", overwoog Agua, zich in de schaduw terugtrekkend, „maar het herkennen van geboefte is wel mijn sterkste kant. Ja bepaald m'n allersterkste. En als ik ooit schur kerij herkende, dan is het thans..." Drie jeugdige bandieten heb ben vrijdagochtend voor meer dan 10 miljoen Belgische frank (driekwart miljoen gulden) aan kostbaarheden geroofd in een juwelierszaak in het centrum van Brussel. Terwijl een van hen de acht verkoopsters en twee klanten met een revolver in be dwang hield, leegden zijn- twee gemaskerde kameraden de vitri nes. Hoewel de alarminstallatie werkte, waren de overvallers reeds een kwartier vertrokken, voordat de politie ter plaatse was. Zij ontkwamen in een auto, waarvan het nummer door een voorbijganger werd genoteerd. Filmvenster; 21.45 Achter het nieuws; 22.1022.35 Opspraak 4: Wrijfpunten in de verhouding tussen samenleving en kerk. BELGIË (VI.)14.05—15.15 Schooltelevisie; 18-45 Franse les; 19.00 Zandmannetje; 19.05 Tijd voor u, quiz; 19.30 De Flintsto- nes, tekenfilm; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerber.; 20.00 Nieuws; 20.25 Bonanza, tv-western; 21.15 Pano rama; 22.00 De socialistische ge dachte en actie; 22.30 Nieuws. WOENSDAG 3 FEBRUARI 1965 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Soc strijdlied; 7.23 Lichte gram. (om 7.3Ó Van de voorpag.); 8.00 Nws en soc. striidlied; 8.13 Lichte gr. en rep.; S-50 Ochtendgym. voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Stereo: Moderne gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Romantische orkestwerken (gr.); 11.00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Viool en piano: mo derne muz.; 12.00 Stereo: Ritm. strijkorkest: 12.22 Voor de plat teland; 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinbouw: 12.30 Orgelspel: lichte muz.; 12.55 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Kalender; 13.20 Promenade orkest: amusements muz.; 13.45 Gesnroken portret: 14.00 Vierhandig clavecimbel: klass. muz.14.10 Radio Filh. or kest en solist: klass. muz.; 14.50 Politieke .lezing; 15.00 Voor de jeugd om 16.00 Nws)16.50 Voor de zieken; 17.20 Stereo; Me- tropole orkest; 17.50 Overheids voorl.: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers; 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Uitz. van de P.S.P.; 18.30 Dans- orkest (or>n.); 19.00 Voor de kin deren; 19.10 Meisjeskoor (ste reo); 19.30 Artistieke staalkaart; 20.00 Nws; 20.05 Stereo: Dans- orkest en zangsolisten; 29.40 Moordweer, hoorspel; 22.10 Volksliedjes; 22.30 Nws; 22.40 Piano en viool: moderne muz.; 23.15 Jazzmagazine; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Dagope-" ning: 7.10 Oude kamermuz. (gr.) 7.30 Nws en berh. SOS-ber.; 7.40 Radiokrant: 7.55 Lichte gram.; 8.15 Gewijde muz. (gr.)8.30 Nws; 8.40 Lichte gram.; 9.00 Voor de zieken: 940 Voor de huisvrouw; 10.10 Moderne or kestmuz. (gr.); 10-30 Morgen dienst; 11 00 Dubbelkorige muz. uit Venetië rond 1600 (gr.); 11.15 Lichte gram.; 11.50 Cabaret; 12.05 Lichte orkestmuz. (opn.); 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12 40 T.ichte muz. en reportages; 13.30 Smg something simple (opn.): 14.00 Boeren en burgers in Buitenveen, hoorspel; 14.25 Klass. pianomuz. gr.) 14.50 Moderne Russische orkest muz. (gr.); 15.50 Bnbelvertelling voor de jeugd: 16.00 Voor de ieugd; 17.15 Lichte gram.; 1810 Geestelijke liederen (opn.); 18.30 Het spektrum: nieuws uit de prot. chr. organisaties: 18.45 Nieuwe gram.19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant: 19-30 Lee-er des Heilskwartier (opn.); 19.45 Op de man af, praatje: 19.50 Selectie uit de mu sical Mv fair ladv (gr.); 20.15 Concertgebouworkest en solist; semi-klass. werken; 21.05 Diako- naat in nieuw gewaad, lezing; 21.20 Licht instr. kwartet: amu sementsmuz. (oon.); 21.40 Con certgebouworkest en solist: mo derne muz.: 22.15 Lichte gram.; 22.30 Nws; 22.40 Meditatie; 22.55 Show-schouw: muzikaal klankb.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Gevar. muz. (12.75 Weerber., meded. en ber.); 12.50 Beursber. en nrogr.overz.; 13.00 Nws en weerber.; 13.20 Ka-, mermuz.; 14.00 Nws; 14.03' Schoolradio; 14.20 Jeu^d- en kin derkoren (14.30 Voor de tieners) 15.00 Nws; 15.03 Lichte muz.; 15.15 Voor de kinderen: 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 En gelse les: 16.24 Amusements muz.; 16.45 Meisjeskoorzang; 17.00 Nws, weerber. en meded.; 17.15 Voor de tieners; 18.00 Nws; 18.03 Voov de soldaten18.30 Le- kenmoraal en -filosofie; 18.50 Snortkron.; 18-54 Lichte muz.: 19.00 Nws, weerber. en radio kron.; 19.40 Gram.; 19.45 Lezing: 20.00 Gevar. muz.; 21.00 Klass. muz.; 21-30 Muzikale folklore; 21.50 Pedagogisch praatje; 22.00 Nws en ber.; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.05 Feiten en muziekjes uit vroeger jaren; 23.00 Lichte orkesmuz.; 23.55 Nws; 24.00 0.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NEDERLAND 117.00 De ver rekijker, int. jeugdjournaal; 17.10 17.45 Voor de kinderen; 19.30 Mr. Magoo, tekenfilm; 19.35 De Dick van Dyke show; 20.00 Jour naal en weeroverz.; 20.20 Sport- nanora'"" 20.50 De Dannv Kaye show; 21.55 Levie de Lange, do- cum.; 22-2522.30 Journaal. NEDERLAND II: 20.00 Nws in het kort; 20.01 Theater '65; 20.20 Onze man in Parijs: 20.4522.10 De blauwe saffier, een amusante thriller (14 jaar). BELGIË (VI.): 17.00—18.00 Televisum: Jeugdtelevisie; 19.00 Zandmannetje; 19.05 Richard Leeuwenhart: De piratenkoning, tv-feuilleton; 19.30 Voettocht door Vlaanderen: 1955 De weerman; 20.00 Nws; 20.25 De goeie ouwe tijd: variété-progr.21.15 Ten huize van een letterkundige: 22.05 Texas Medical Center, rep.; 22.45 Zoeklicht; 23.05 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 7