GEMEENTERAAD VAN HOEK HOOFDSCHOTEL? VLEES! Heeft Terneuzen voldoende plaats s voor de toeleveringsbedrijven De Amerikaanse havenstaking Chefarine -4' BBE GEMEENTERAAD VAN HULST DURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Pagina 5 HEERLIJK GEZOND! Rob Levenslust krijgt elke dag vlees. En vleesjus. Voor de onmisbare eiwit ten, vitaminen, mineralen - bouw stoffen voor blakende gezondheid. Dus... wat een geluk dat vlees zo lekker is bovendien! VARIATIE VOLOP Voor alle kinderen (en alle ouders!) betekent vlees de beste voeding te kust en te keur. Keus uit vele soorten en vele prijzen. Vlees is méér waard dan moeder ervoor betaalt! MALEISBE BESCHULDIGT INDONESIË DE GAULLE BELEDIGD De griepepidemie in Rusland Griep? Chefarine „4 doet wonderen! Gemeente Terneuzen Boycot van Zuid-Afrika door Kenia Maandag 1 dinsdag 2 februari 1965 UK VRIJK ZEFUW Publicatie van de. "Stirtiting Voorlichting Vlees. Vleeswaren, VleesconsetvetV Ook de gemeenteraad van Hoek heeft Winston Churchill her dacht. Burgemeester A. F. Hans- sens sprak over de grote oor logsleider in de strijd voor de vrijheid gedurende de tweede wereldoorlog. De burgemeester sprak de hoop uit, dat de jeugd deze eminente persoonlijkheid niet zal vergeten. Twee personen die in de Hoek se gemeenschap een belangrijke plaats innamen en in het afge lopen jaar overleden, werden door de burgemeester eveneens herdacht, n.l. de heer P. Scheele die de gemeente vele jaren als raadslid en wethouder heeft ge diend en de voorganger van de burgemeester, mr. J. A- van Tienhoven die zich door zijn trouw, eenvoud en grootmoedig heid het vertrouwen van de bur gerij heeft waardig gemaakt. Tenslotte memoreerde de bur gemeester nog de heer P. J. L. Wan Hoek, burgemeester van ^Philippine, die een groot aandeel had in de oprichting van het be- heerschap recreatie Braakman. ALGEMENE BESCHOUWING De bevolking van Hoek is in 1964 gestegen met 75 personen en bedroeg op 31 december j.l. 2469. Met de aanleg van het sport veld zal spoedig een begin wor den gemaakt. Ook deze dingen werden door de burgemeester medegedeeld, die de leden van de raad ziin beste wensen aanbood, waarbij hii de hoop uitsprak voor een spoedig herstel van de heer J. Leunis. Algemene beschouwingen over de begroting werden alleen door de P. v. d. A.-fractie gehouden. Namens de heer J. Leunis sprak de heer J. J. Donze. Deze zeide o.a. dat het in verband met de voortgaande groei der gemeente gewenst is het gedeelte van het uitbreidingsplan, besteed voor de ratiobouw, met spoed bouwrijp te latan maken. PD heer Donze vond het teleur stellend, dat G. S. 't bouwvolume voor de gemeente erg aan de knaone kant hebben gehouden. H'i zeide te hopen, dat deze be- sb=sipg niet is ingegeven door cfe gedachte welke er in Terneuzdn heerst, dat alle werknemers in d° industrie zich ook in Terneu zen mooten vestigen. De ge- mepn+e Hoek heeft bewezen met de t."d mee te willen gaan. A.ls voorbeeld noemde de heer Donze d° gemeenschatmelijke regelin gen n rie kanaalzone. Hoek heeft hjPT-rtonr het recht verworven 'n aandeel in de ontwikkeling hier van cebonoreerd te zien in de toewiizïng van bouwvolume, te meer daar door de gunstige lig ging van de gemeente ten op- Maleisië heeft in een brief aan de veiligheidsraad die zaterdag in New York werd gepub'iceerd, bekendgemaakt dat Indonesië 15.000 tot 20.000 militairen op Borneo langs de grens met Ma leisië heeft samengetrokken en dat dit aantal nog voortdurend wordt versterkt. Dit zou volgens de boodschap erop wijzen dat een groot offensief wordt voorbereid, nu de regentijd spoedig voorbij zal zijn. GEVECHT MET INFILTRANTEN Britse Goerkha's zijn zaterdag in Serawak in gevecht geweest met een groep Indonesische in filtranten ter sterkte van zestig man. Zij doodden verscheidene Indonesiërs en verloren zelf één man. GEVARENZONE De Maleisische regering heeft zondag voor alle zuidwestelijke en zuidoostelijke kustwateren een uitgaansverbod tijdens de nach telijke uren afgekondigd. Tevens 'werden gedeelten van het district Tawaoe op Noordoost-Borneo tot gevarenzones verklaard, waar op ieder verdacht persoon onmiddel lijk kan worden geschoten. „Maitre" Jacques Isorni, de 'Franse advocaat die in 1945 maarschalk Pétain verdedigde, toen deze terechtstond wegens zijn leiderschap van het Vichy- Jtewind, is zaterdag tot 2000 francs boete veroordeeld wegens belediging van president De Gaulle. De rechtbank beval voorts inbeslagneming van Isor- ni's boek „Jusqu' au bout de notre peine", waarin de beledi gingen aan het adres van het Franse staatshoofd zouden voor komen. De uitgever, Bollore, werd eveneens tot een boete van 2000 francs veroordeeld zichte van de nieuwe industx'ie de vestiging bijzonder aantrek kelijk is geworden. De vernieuwing van de raads zaal gaf reden tot voldoening. De gehoorzaal is nu echter voor toneelvoorstellingen ongeschikt geworden, omdat er niet vol doende verkleedruimte is. Het college zal het toch ook niet ver antwoord vinden dat personen van verschillend geslacht zich in een klein kamertje moeten ver kleden?, vroeg de heer Donze. In de gehoorzaal kan met ge ringe kosten aan voldoende acco modate worden voldaan. Er is in de begroting geen post meer opgenomen voor subsidie voor het muziekgezelschap. Dit zal wel betekenen, dat deze ver eniging is ontbonden, hetgeen de fractie erg jammer vindt. De laatste tijd zijn er te Hoek echter nieuwe verenigingen op het vlak van ontspanning en cul tuur opgericht en spreker hoopt dat B. en W. hieraan de nodige aandacht en medewerking zullen verlenen. Na inzage der begroting, kon de heer Leunis (bij monde van de heer Donze) het optimisme over de financiële positie der ge meente dat in een vorige raads vergadering tot uiting kwam, niet delen. Voor vele noodzakelijke voor zieningen welke de leefbaarheid van het dorp moeten verbeteren, zijn geen posten <ütgetrokken. Spreker noemde o.a. nieuwe bestratingen en riolering van het Boeregat. Ook sanering van Oud- Vlissingen en de Noorddijk acht te hij urgent. Al deze taken en de uitvoering, van het uitbreidingsplan eisen van B. en W. een doortastend be leid. Wij hopen dan ook, dat een dat een zekere mate van besluite loosheid die zich bij het eerste optreden van het college in de nieuwe samenstelling heeft voor gedaan ten aanzien van een be paald voorstel, zich niet zal her halen, aangezien anders het ver trouwen dat wij in dit college willen stellen, een deuk zou kun nen krijgen, zo besloot spreker. GERING BOUWVOLUME De voorzitter antwoordde dat verschillende door de heer Leu nis aangesneden onderwerpen reeds door B. en W. zijn ge regeld, hetgeen moge blijken uit het voorstel tot wijziging van de begroting. Het was niet moge lijk, dit voorstel eerder ter tafel te brengen, omdat niet bekend was, of en in welke mate de aanleg van het sportterrein zou worden gesubsidieerd. Alles wat mogelijk is wordt gedaan om de bouw van woningen te stimule ren, doch steeds volgt de teleur- stellng van de toewijzing van een gering bouwvolume. De kwestie van de riolering op het Boeregat heeft de burge meester bespraken met het da gelijks bestuur van de afval waterleiding die bereid is deze materie in het grote plan op te nemen. De kieedigelegenheid in het verenigingsgebouw zal door B. en W. worden onderzocht. De bewoners van de Wijek- huisepolder en omstreken zijn bereid aan te sluiten op het elek triciteitsnet van de N. V. P. Z. E. M., aldus de heer D. J. Tolle naar, die de medewerking van B. en W. tot realisering van dit plan vroeg. De burgemeester1 antwoordde bevestigend. De begroting werd met alge mene stemmen vastgesteld. De gewone dienst werd verhoogd met een post onvoorzien van 10.628,87. Het nadelig saldo be droeg: ƒ50.056,79. Aan de agenda was een voor stel toegevoegd tot wijziging van het uitbreidingsplan. De voorzitter deelde mede, dat op verzoek van het gemeente bestuur van Terneuzen de meer derheid van het college had be sloten de gemeenteraad voor te stellen het uitbreidingsplan in hoofdzaak in die zin te wijzigen, dat aan in de Nieuw-Neuzenpol- der gelegen gronden tussen de Zandstraat en de dijk van de LovenpoMer een industriële be stemming wordt gegeven. Wethouder L. M. Jansen zeide dat hij in de vergadering van B. en W. tegen dit voorstel heeft gestemd, omdat hij het verzoek van het gemeentebestuur van Terneuzen voorbarig vindt. Het ontbreekt geheel en al aan be wijsstukken die kunnen aantonen dat het streekbelang dat zou vorderen. Als dit het geval was, aldus de heer Jansen, zou ik zeker mijn medewerking ver lenen. STEMMEN STAAKTEN Hij kreeg bijval van de heer H. de Jonge, die opmerkte dat tegen deze wijziging in eerste instantie bezwaar is gemaakt door de P. P. D. en de stedebouwkundige. Naar de mening van de heer De Jonge is het van Terneuzen de bedoeling op de strook grond toeleveringsbedrijven te laten bouwen. De gemeente Terneuzen heeft ruim voldoende gronden beschikbaar op andere plaatsen voor deze toeleveringsbedrijven. Een en ander bezwaar zag de heer De Jonge om industrie te bouwen in de nabijheid van de ligging van het recreatiegebied ia de Braakman. De heer Tollenaar was het met beide vorige sprekers eens. Wethouder Van der Peijl zei de bezwaren van de heer De Jonge wel te kunnen begrijpen. Aan de andere kant wees hij erop, dat het z.i. met de industrialisatie van de N. Neuzenpolder zo ver kan komen dat ook de grond die ligt tussen de Zandstraat en de dijk van de Lovenpolder, niet meer aantrekkelijk is voor de landbouw. Het is in verband met de ligging van de N. Neuzenpol der, die grenst aan diep vaar water, dat juist deze polder zo geschikt is voor industrievesti ging. De heer Tollenaar vond het jammer, dat een gedeelte van de Braakmanpolder niet tot indu strieterrein kan worden aange wezen. De kwaliteit in de N. Neu zenpolder is n.l. veel beter. Bij stemming over het voorstel staakten de stemmen. De heren Tollenaar, Haak en De Jonge stemden tegen. De voorzitter deelde mede, dat in een volgende vergadering de beraadslagingen over het voor stel kunnen worden heropend. De havenstaking aan de Ame rikaanse oostkust, die nu negen tien dagen aan de gang is, zal wellicht vandaag worden beëin digd, zo is van de zijde van de regering en de betrokken vak bonden verklaard. Donderdag avond zond de 145 leden tellende scheepvaartvereniging van New York een verzoek aan president Johnson om persoonlijk tussen beide te komen. Vrijdag werd het advies van de minister van ar beid, Wirtz, hierover gevraagd. Intussen poogt het bestuur van de International Longshoremen's Association" zijn 60.000 leden te bewegen het nieuwe arbeidscon tract te aanvaarden. De sdhade als gevolg van de staking wordt tot dusver op één miljard dollar geraamd. Een deel hiervan wordt veroorzaakt door dat bedrijven die van het werk in de havens afhankelijk zijn, zijn komen stil te liggen. (Adv.) De griepepidemie in Moskou schijnt in hevigheid af te nemen, althans volgens een verklaring van de woordvoerder van bet Russische ministerie van ge zondheid, die zei binnen enkele dagen een verbetering te ver- Vier middelen in één tablet werken krachtiger Wachten. zonder de maeg van streek te maken I J)e epidemie in Leningrad die De vier middelen verenigd in Che- in de eerste helft van januari farine „4", ieder afzonderlijk al haar hoogtepunt had, levert geen beroemd, werken te zamen nog onmiddellijk gevaar meer op. De beter en helpen ook vaak dan wan- j -jj i A f mee dat de griep op het ogen- neer andere middelen falen. Ook olik in het noordwestelijke en zij, die een gevoelige maag hebben, het middengedeelte van Euro- kunnen Chefarine „4" gebruiken, pees Rusland heerst, maar dat -- - - noch de Oekraine, nooh de zuide lijker delen van het land er on der te lijden hebben. Op grond van verkregen inlichtingen vreest men op het ministerie van gezondheid geen uitbreiding van de epidemie tot de Oost- europese landen. want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Onder voorzitterschap van bur gemeester Molthoff kwam de raad van Hulst vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Bij de opening herdacht de voorzitter sir Winston Churchill. Op zijn voorstel werd besloten aan de commissaris van de ko ningin, jhr. De Casembroot, een telegram te zenden, hem van harte beterschap wensend. In de commissie van advies, welke B. en W. bijstaat indien tot vordering van woonruimte, gebouwen of inkwartiering wordt overgegaan, werden de heren A. J. Blommaert, E. G. Borm, J. van Driessche, S. Roelands en E. van de Waeter herkozen, de heren Aug. Lockefeer en L. Fri- cot als plaatsvervangende leden. De heer P. J. G. Molthoff en de heer J. F. van Denderen wer den benoemd tot lid en plaats vervangend lid in het bestuur van de Zeeuwse bestuursschool. Goedgekeurd werd het voor stel tot overdracht van 5 wo ningwetwoningen aan J. B. L. de Brouwer in de Keldermans straat no. 3 voor 9953, aan C. J. J. van de Walle in de Tru- manlaan 54 voor 10.808, aan D. P. Boddaert, Trumanlaan 19 voor 9846, aan A. L. van Giesen aan de Trumanlaan 13 voor 9757 en aan J. de Vleeschou- wer in de Nieuweweg voor 10.885. Aan het Genootschap tot Op voeding te Roosendaal werd een voorschot voor 1965 toegekend van 6209, voor de exploitatie van de kleuterschool St. Berna- dette en aan het r.k. schoolbe stuur „St. Willibrordus" een voorschot van 5152 voor „Het Kleuterparadijs". Als voorschot in de gemeen telijke bijdrage in de vaste las ten ontving het Genootschap tot Opvoeding te Roosendaal voor de St. Bernadettekleuterschool 1140. Het voorschot op de vergoe ding 1964 voor de school voor C.V.O. werd vastgesteld op ƒ2702,27 (ƒ81,90 per leerling). Z.h.s. werd het bedrag bepaald per leerling dat in 1965 voor de scholen voor gewoon en uitge breid lager onderwijs beschik baar zal worden gesteld: n.l. 62,50 voor de jongensschool St. Willibrordus en de meisjesschool St. Joseph; 77,50 voor de jon gensschool St. Clemens voor ulo en de meisjesschool St. Joseph voor ulo. Daarna kwam aan de orde het beroepsschrift van de heer F. Vermeule uit Clinge tegen de weigering van de bouwvergun ning voor de woning Zoutestraat 89 van de heer P. A. van Kerk hoven. Deze vergunning was door B. en W. geweigerd in ver band met het ter plaatse gelden de uitbreidingsplan, mede om dat volgens het college slechts bebouwing is toegelaten van be drijfsgebouwen voor agrarische doeleinden. De heer Van Arenthals zag liever de voorgevelrooilijn op geheven om de mensen in staat te stellen een nieuwe woning te bouwen, wat de voorzitter in overweging nam. De heer Stolte meende dat hier niet mocht wor den gesproken van een bedrijf, maar dat dit een grensgeval be trof. Het voorstel werd tenslotte aanvaard. Het verzoekschrift van de heer H. A. M. Metsers te Hulst om schadevergoeding tengevolge van de aanwezigheid van een rooi lijn op het Godsplein werd ver daagd tot 29 maart a.s. met de aandrang van de heer Stolte om in dezen meer spoed te betrach ten. Rondvraag. Tijdens de rondvraag werd op nieuw een balletje opgegooid voor de openbare telefooncel in Nieuw-Hulst bij monde van de heer v. d. Voorde. Spreker noemde de huidige situatie on bevredigend. Nieuw-Hulst heeft grotendeels arbeiders die geen eigen telefoonaansluiting wen sen. De voorzitter zal nogmaals een verzoek tot de P.T.T. rich ten. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat bij het ge meentebestuur van WÈSTDOR- PE is ingekomen een verzoek van Fina Nederland N.V., Stad houdersplantsoen 214 te 's-Gra- venhage, om vergunning inge volge de Hinderwet tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van pomp- installaties voor de opslag en af levering van benzine, superben- zine, dieselolie en mengsmering, alsmede een doorsmeerinrichting, op het perceel kadastraal be kend gemeente Westdorpe, sec tie B nummer 746, plaatselijk gemerkt Stroodorpe 56. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen van de vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur van Westdorpe. Bovendien zal op dinsdag 16 februari 1965, des voormiddags te 10.00 uur, in het gemeente huis te Westdorpe een openbare zitting worden gehouden, tijdens welke gelegenheid zal bestaan mondeling tegen tegen de inwil liging van het verzoek om ver gunning bezwaren in te dienen. Ter secretarie van WEST DORPE kan een ieder kennis nemen van de terzake ingeko men schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degenen, die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht, indien hij niet woon achtig is in de gemeenten waar openbare kennisgeving is ge schied. Terneuzen, 1 februari 1965. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, Burgemeester, v A. J. VAN PAGEE, Secretaris. TERNEUZEN Geboren: 21 jan. Jacqueline Jose- fien Maria, d- van Emiie J. Dobbe laar en Josina W. M. d'Hont, Iepenlaan 158. 23 jan. Elizabeth, d, van Elias Oppeneer en Pleuntje Ch. van de Voorde, Axelsestr. 121; 25 jan. Godelieve Johanna Maria, d. van Johannes H. Bun en There- sia C. M. Bender, Stationsstr. 55A te Sas van Gent; Sabine Domini que, d. van Anthonij J. Verbrugge en Maatje M. Hamelink, Scheide kade 55; Anton Martin, z. van Anthony J. Verbrugge en Maatje M. Hamelink, Scheldekade; Jan Cornelis, z. van Jan C. Bakker en Magdalena Bakker, Oudeweg 14 te De Keniase minister van han del en industrie, dr. Julius Kiano, heeft gewaarschuwd dat met in gang van maandag een ieder ge straft zal worden die in Zuid- afrikaanse artikelen handelt. Dan zal de regering van Kenia niet langer het excuus aanvaarden, dat ae goederen, vóór de onaf hankelijkheid van Kenia uit Zuid- Afrika zijn ingevoerd. Ruim een jaar geleden werd Kenia onaf hankelijk en kondigde het meteen een boycot af van Zuidafrikaanse goederen. Axel; Pieternella Wilhelmina, d. van Willem D. Knol en Sara J. de Meijer, Marijkestr. 8 te Hoek. 26 jan. Jan Cornells, z. van Jan C. Meijer en Elisabeth A. Kuük, Bea- trixstr. 26; Claudine Apolonia Al- phonsa, d. van George P. van Hee- se en Mathilda van den Bergen, Westdam 18 te Sas van Gent. Huwelijksaangiften: 22 jan. Cor nelis J. Doolaard, 20 j., jm., won. te Amsterdam en Maria L. de Theije, 21 j., jd. 25 jan. Gerard J- L. Heerspink, 20 j., jm., won. te Axel en Maria J. Christiaansen, 22 j., jd. 26 jan. Hendrik Blaauw, 26 j., geh. gew. en Luci C. van Voo- ren, 30 j., jd. 27 jan. Joost L. Nieu- welink, 28 j., jm. en Ptronella G. J. J. Dung, 22 j., jd.; Walter M. E. Wegman, 17 j., jm., won. te Sas van Gent en Johanna A. Bos, 17 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 22 jan. Adriaan D. Leys, 20 j., jm. en Christina W. Frederiksen, 19 j., jd.; Cornells P. IJkelenstam, 23 j., jm. en Louise Clemminck, 20 j., jd. 28 jan. Adriaan Korstanje, 19 j., jm. en Maria I. de Meyer, 19 j., jd. Overleden: 22 jan. Christiaan M. Westrate, 71 j., echtg. v. Hilke M. Borchers, Axelsestr. 219. 23 jan. Prosper L. A. de Pauw, 80 j., geh. gew. met Janna A. Klaassen, Ko ninginnel. 2; Johannes C. van Broekhoven, 78 j., echtg. van Ra- cel E. van Tatenhoven, won. te Sas van Gent; Marinus W. Nieu- welink, 80 j., geh. gew. met Suzan- na Vergouwe, Koninginnel. 2. TERNEUZEN In de periode van 22 jan. tot en met 27 jan. hebben zich in deze gemeente gevestigd W. Bronkhorst, Tamarindestr. 3, van Cadzand; K. J. W. Griep, Rembrandtlaan 12, van Nieuwer- kerk aan de IJssel; J. C. Tanis, Oranjestr. 18, van Schiedam; P. de Jager, Julianastr. 7 van Oude- lande; W. J. Bruder, Leeuwenlaan 48, van Midland (Verenigde Sta ten van Amerika)C. E. Euson, v. Steenbergenlaan 25A, van Aruba (Ned. Antillen)M. L. de Theije, Axelsestr. 59B, van AmsterdamK. J. Beeldens, Z. Triniteitsstr. 7, van Wisch; K. de Blaeij, Frans Hals laan 5, van Hoek; J. Schoonakker, Axelsestr. 142, van Zaamslag; S. Mechielsen, Koninginnelaan 2, van Kortgene; M. I. R. van Poucke, v. Steenbergenlaan 25A, van 's-Her- togenbosch; M. J. VerplankeVer- planke, Koninginnelaan 2, van Biervliet. In dezelfde periode zijn vertrok ken: E. B. L. van den Hemel, P. C. Hooftstr. 17, naar Mook; J. F. Mar cus, Erasmusstr. 8, naar Helmond; A. P. Steenbakker, J. Vermeerstr. salonwagen, naar Hoedekeneker- ke; C. DonzedeSmet; Rozenstr. 94, naar Vlissingen; M. M. Ver- naar Zelzate (B.).

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 5