Rijkswegenfonds door Eerste Kamer aanvaard Overleg in de metaalindustrie wordt voortgezet China beschuldig! Amerika van agressie tegen Laos 1 februari a.s. in werking Pleidooi voor spoedige regeling van de leerplicht voer schipperskinderen Uurlonen voorlopig 21 cent hoger iinimum-loon van ƒ119 per week Burgerlijke Stand Ëe verjaring van nazimisdaden ROEPING en STRIJD Prematuur Onbegrijpelijk Doorberekenen Streefdatum 1 juli Efindje verkouden Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 21 januari 1965 Het is niet uitgesloten, dat de z.g. en voor rijkswegen verboden Iangzaam-lopende wagentjes (de twintig-kilometer autootjes, de bezorgwagens en motortrucks) zullen worden vrijgesteld van de 65 opeenten-regeling op de mo torrijtuigenbelasting. Staatssecretaris Van den Berge (financiën) heeft dit in de Eerste Kamer meegedeeld. Deze kwestie zal worden bezien, zo zegde de staatssecretaris de Kamer toe. Minister Van Aartsen (verkeer en waterstaat) achtte verdere uitzonderingen op deze opcenten- regeling uitgesloten, bijvoorbeeld voor huurauto's en taxi's Een en ander kwam ter sprake bij de openbare behandeling in de Eerste Kamer van het wetsont werp tot instelling van een rijks wegenfonds. Dit ontwerp van wet werd door de Kamer aanvaard met 33 tegen 15 stemmen. Tegen het ontwerp stemden de fracties van de P. v. d. A., van de P.S.P. en van de C.P.N. In de Tweede Kamer werd het ontwerp destijds aanvaard met 69 tegen 47 stemmen. Het wetsontwerp zal op 1 februari in werking treden. Uit de senaat kwam nogal wat kritiek op het feit, dat sommige belastingontvangers prematuur hadden gehandeld door de opeen- tenheffing reeds in de praktijk toe te passen. Het is te betreu ren, dat sommige ontvangers dit extrageld reeds hebben wTen opstrijken, aldus de afgevaardig de S. J. van den Bergh (v.v.d.). De staatssecretaris vertelde, dat de heffing-vooraf door slechts drie vier ontvangers in de praktijk was gebracht Dit was gebeurd, zo zei hij, om ongerief voor het publiek te voorkomen. Overigens werd hieraan direct een einde gemaakt. Aan de debatten werd door zeven afgevaardigden deelgeno men. De K.V.P.-er Theijssen noemde het onbegrijpelijk, dat de wegenbouw in het akkoord van Wassenaar niet allean geen prfo riteit heeft gekregen, maar zelfs niet is genoemd. De heer Van den Bergh (v.v.d.) deed de sug gestie bij de in uitvoering ko mende wegwerken borden te plaatsen met het opschrift: „Hier "wordt voor u een weg uit het rijkswegenfonds aangelegd". Dit zou een nuttig psychologisch ef fect hebben. De P.S.P.-er Van Pelt sprak over een tekort aan wegwerkers. Hij suggereerde uit stel van dienst te verlenen aan jongeren, die zich voor dit werk verdienstelijk maken. De heer Meester (p.v.d.a.) stelde zich op het standpunt, dat de (rijks)wegen een gemeen schappelijke behoefte inhouden en hii concludeerde, dat daarom ook deze wegen uit de gemeen schappelijke (algemene) midde len moeten worden gefinancierd. Hii noemde het onlogisch en on redelijk, dat de weggebruikers van vandaag de wegen van mor. gen moeten betalen. Bijna alle sprekers betrokken in hun beschouwingen de ver- keersvoorziening in de gemeen ten. Minister Van Aartsen noem de dit een heel complex vraag stuk, dat z.i. niet zonder meer is op te lossen. Ook bijna alle woordvoerders braken een lans voor de Iangzaam-lopende wa gentjes, die een maximum-snel- SNEEUWVAL IN WEST-EUROPA Driekwart van Engeland en Wales werd woensdagmorgen door een sneeuwstorm onder een witte laag bedekt, waardoor het trein- en wegverkeer in vele ge bieden grote hinder ondervond. Tal van auto's strandden en sneeuwploegen werden ingescha keld om de weger vrij te maken. De meeste sneeuw viel in de bergen van noord-Wales, waar vrijwel alle wegen onberijdbaar werden en het treinverkeer tot een minimum werd terugge bracht. In zuidwest-Engeland veroorzaakten uitzonderlijk hoge golven, opgezweept door een stormachtige wind, in sommige steden overstromingen. Schepen in het Kanaal spoedden zich naar havens na waarschuwingen voor een zware storm later op de dag. Ook in het grootste deel van Frankrijk sneeuwde het woens dag. De zwaarste sneeuwval deed zich voor in de Alpen en de Pyreneeën. Ook op het cen traal massief in midden-Frank rijk ondervindt het verkeer.veel hinder van sneeuw en ijs. INDONESIË EN DE V.N. De leider van de Indonesische delegatie naar de Verenigde Na ties, Palar, is woensdagochtend uit Djakarta naar New York ver trokken om daar op het secreta riaat-generaal van de V.N. het officiële schrijven te overhandi gen, waarin Indonesië kennis geeft van zijn uittreden uit de volpwenorganisatie. heid (mogen) hebben van twin tig kilometer en die geen gebruik van de rijkswegen mogen maken. Zoals reeds gemeld zegde de staatssecretaris toe, voor deze categorie een vrijstelling te zul len overwegen. In zijn antwoord merkte minis ter Van Aartsen o.m. op, dat het wegennet in ons land in het al gemeen de toets der kritiek kan doorstaan. Hij achtte de heffing van de opcenten een onaangena me zaak maar hij noemde de te heffen bedragen een betrekkelijk kleine bijdrage aan het geheel. De regering is zich er van be wust dat de heff'ng van opcen ten op de motorrijtuigenbelasting de kosten voor het goederenver voer op de weg enigszins ver hoogt. De beide bewindslieden wezen er on, dat de voorgestelde opcenten in de tarieven kunnen worden doorberekend, waarbij zij hebben aangenomen, dat deze op centen slechts een uiterst geringe factor bii de tariefsvaststelling zullen vormen. CHURCHILL MET SIGAAR Het drie meter hoge monument voor Churchill dat voor de Brit se ambassade in Washington zal komen te staan, zal de staats man uitbeelden met een grote sigaar in de linkerhand. Over deze sigaar is veel te doen geweest in de „vereniging /oor Engels sDrekenden", die het nonument financiert. Sommige 'eden vonden een sigaar op een monument onesthetisch, anderen konden zich Churchill zonder :igaar niet goed voorstellen. Uit ^sn enquête onder de 30.000 'eden van de vereniging bleek lenslotte dat de grote meerder heid voor een Churchill-met- sigaar was. Het monument zal zó worden geplaatst dat de staatsman met één voet op Amerikaanse bodem en met de andere op het exter ritoriale terrein van de Britse ambassade staat. Kannibalenstam ontdekt Een Australische patrouille heeft in West-Papoea een kanni balenstam ontdekt. De stamleden leggen de schedels van hun gedo de vijanden te bleken om ze daar na te beschilderen, maar bij het zien van een brandende lucifer tonen zij angst en verbazing. Zij staan bekend als de Bia- mi's en hebben tot voor kort elk contact met blanken weten te voorkomen. De B'ami's wonen ongeveer 650 km ten noordwes ten van Port Moresby in een uitermate moeilijk begaanbaar gebied. „Wij wachten reeds lang op een bevredigende regeling van de leerplicht voor schipnerskin- deren. In 1962 meldde de rege ring dat zij bezig was met de herziening van de leerplichtwet, waarbij ook de leerplicht voor schipperskinderen zou worden geregeld. We leven nu in 1965 en de vraag rijst wanneer die nieuwe regeling eindelijk zal komen. Op deze wijze doorgaand kan dit nog wel jaren duren". Dit zei gisteren de voorzitter van de Nederlandse protestants- christelijke schippersbond, drs.. D. F. van der Mei, in zijn ope ningswoord op de jaarvergade ring te Amsterdam. Spreker vroeg zich af, of het niet moge- lijk zou zijn alvast voor de schipperskinderen een afzonder lijke regeling te maken. Met klem bepleitte hij met de in voering van de leerplicht voor schipperskinderen de grootst mogelijke spoed te betrachten. VERGOEDING AAN DE OUDERS Met betrekking tot de finan ciering van het verblijf van het schipperskind aan de wal zal gestreefd moeten worden naar een vergoeding aan de ouders door het rijk van een zodanig bedrag, dat de vermeerdering van de gezinskosten teugevolge van het onderwijs wordt ver goed. De vakraad voor de metaalin dustrie onder voorzitterschap van de heer J. Baart, werknemers- voorzitter van de vakraad, is gisteren bijeengekomen om zich te beraden over de gedachten, die de vorige week woensdag van de kant van werkgevers ter tafel zijn gebracht. Na afloop werd het volgende communiqué verstrekt: In de vergadering van de vak- raad voor de metaalindustrie is begoten dat de onderhandelingen over een nieuwe c.a.o. zullen wor den hervat op basis van de vol gende uitgangspunten: Gestreefd zal worden naar een c.a.o. voor langer dan één jaar. Daarbij zal een nader overeen te komen wijziging van de huidige verdeling der ziekengeidpremie plaatsvinden. Het is de bedoeling te komen tot een c.a.o. van een gewijzigde structuur, welke een op elkaar afstemmen van de arbeidsvoor waarden voor handarbeiders en beambten mogelijk zal maken- De onderhandelingen over een en ander zullen geruime tijd ver gen, doch gestreefd zal worden naar voltooiing van het overleg op 1 juli 1965 of zoveel eerder als mogelijk zal blijken. De partijen achten het ge wenst voor de tussenliggende periode te streven naar de hand having van geordende verhou dingen in de bedrijfstak, in ver band waarmee zij het volgende zijn overeengekomen: Aan de bevoegde instanties zal worden verzocht de regeling van arbeidsvoorwaarden in de me taalindustrie met ingang van 1 januari 1965 te wijzigen in die zin dat de daarin opgenomen ma ximum gemiddelde uurlonen zul len worden verhoogd met 21 cent. Hierin zijn begrepen de toe laatbare loonkostenstijging krachtens het sticntingsakkoord; de uit de algemene loonmaat regel 1965 voortvloeiende ver. plichte bijslag van 2 procent en de in 1964 reeds geopende moge lijkheid tot ondernemingsgewijze differentiatie van ten hoogste 4 procent. Voorts zal worden opgenomen een individuele garantie voor een minimum inkomen van 110 per week. De heer Van der Mei wees er voorts op dat naast de vele voordelen die het gebruik van radar meebrengt, er ook nadelen aan kunnen zijn verbonden. Hierbij dacht hij in het bijzon der aan de gevaren voor ande ren. Op verschillende wateren in Nederland kan men met be hulp van radar varen zonder dat daarvoor speciale veilig heidsvoorschriften bestaan. Dit noemde de voorzitter een onbe vredigende situatie. Opnieuw kritiek op nieuwe Sowjet-leiders Alle kranten in Peking hebben woensdag op opvallende wijze de bekendmaking van de vorige maand, dat de Japanse commu nistische partij niet zal deel nemen aan de conferentie van communistische partijen in Mos kou, die van december naar maart is verschoven, gepubli ceerd. Deze bekendmaking werd gedaan door de secretaris-gene raal van de Japanse partij, Ken- dji Mijamoto, die met een grote delegatie in Canton (zuid-Chi- na) is aangekomen. De Chinese pers heeft ook een hoofdartikel overgenomen uit het nummer van 28 december van het Japanse partij-orgaan „Akahata", waarin wordt ge zegd, dat de afgelopen twee maanden de nieuwe communis tische leiders in de Sowjet-Unie hun „schismatieke koers" niet hebben gewijzigd. Volgens dit hoofdartikel volgen sommige Russische leiders het voetspoor van Chroesjtsjov volkomen. Hoewel de Chinese communis tische partij nog steeds geen of ficiële verklaring heeft afgelegd over haar houding tegenover de Moskouse communistische confe rentie, geloven waarnemers dat het hoogst onwaarschijnlijk is dat de Chinezen op deze confe rentie van de partij zullen zijn. In de Pekingse kranten is met geen woord gerept over de aan wezigheid van de Russische lei ders Brezjnjov en Kosygin in Warschau, waar zij de conferen tie van landen van het War- schau-verdrag bijwonen. VOGELWAARDE Geboren; 2 jan. Anna Elisa Germaine, d. van Willy A. M, van Hove en Elza C. Borm. Kostbare postzegels gestolen Uit een villa aan de Bredius- weg te Bussum, bewoond door de heer S. Keyzer, zijn drie al bums met kostbare postzegels uit het voormalig Brits-Indië en Hongkong en uit de vroegere Duitse koloniën en de oude Duit se staten (gezamenlijke waarde 16.000) alsmede specialiteiten gestolen. De heer Keyzer die niet thuis was, toen de inbraak werd gepleegd, mist voorts een aantal losse zegels ter waarde van 100 en een geldbedrag van 40. '(Adv.): «atineTaisbij Vader en Moeder Westduitse voorstellen te wachten De bondsregering zal het par lement begin maart voorstellen doen toekomen op welke wijze verhinderd kan worden dat nazi- misdadigers na 8 mei 1965 van verjaring van hun misdrijven zullen profiteren. Dit heeft de Westduitse mi nister van justitie, Bucher, voor de televisie bekendgemaakt. Hierbij heeft de bondsregering de hulp van het buitenland no dig, aldus Bucher. Hij toonde zich tevreden over de reaktie in het buitenland op het beroep dat de regering onlangs op het bui tenland heeft gedaan. Polen en Tsjecho-Slowakije hadden hun steun toegezegd. Minister Bucher sprak schande van de negatieve reakties van Oost-Duitsland, dat volgens hem bewijzen achter houdt om deze pas later met boze bedoelingen op tafel te brengen. Hij verklaarde zich be reid het beraad te bespoedigen over de mogelijkheid grotere complexen uit het nazitijdperk bijeen te vatten en door rechter lijke handelingen de verjaringen te onderbreken. De minister was geen voorstander van deze denk beelden. Ook de aansporing van het Amerikaanse Joodse comité de verjaring van nazimisdaden pas te laten tellen van de datum Nieuw plan van V.V.V. Schiermonnikoog Na de bijzondere regengaran- tie-aktie in het voorseizoen van 1964 heeft de V. V. V. Schier monnikoog een nieuw idee ont wikkeld. In de maanden mei en juni van dit jaar zullen alle gepen sioneerden van 65 jaar en ouder met hun echtgenoten in een groot aantal hotels en pensions een korting van 25 procent krij gen op de normale prijzen. De gepensioneerden zullen ook een reduktie krijgen (eveneens 25 procent) op de scheepstarieven van en naar het eiland en op de bustarieven op Schiermonnik oog. van de soevereiniteit van de bondsrepubliek op 8 mei 1955, moet volgens hem in overweging worden genomen. Vijftig christendemocratische afgevaardigden hebben zich er voor uitgesproken 't verjarings tijdstip voor nazimisdaden tien jaar op te schuiven. Hun Beierse partijgenoten verklaarden zich hiertegen uit politieke en wet telijke oogmerken. Volgens Laotiaanse militaire kringen in Vientiane worden de pro-communistische pathet lao- troepen in Noord-Laos versterkt door vietminh-eenheden uit Noord-Vietnam. Naar schatting twee vietminb-bataljons waren aangekomen in het dorp Koe-E Set ten noorden van de stad Thathom. China heeft woensdag de Ver enigde Staten beschuldigd van „regelrechte gewapende agres sie tegen Laos" en flagrante schending van de akkoorden van Genève, zo meldt het persbu reau Nieuw-China. Amerika had volgens een officiële Chinese verklaring kortgeleden de recht se groepering in Laos aangezet tot grootscheepse aanvallen op gebieden in midden- en Zuid- Laos in samenwerking met „de marionettenkliek van Zuid-Viet- nam". De Amerikanen hadden ook gevechtsbommenwerpers uit gestuurd voor „nietsontziende bombardementen op de bevrijde gebieden van Laos", aldus de verklaring. Peking dringt er bij de voor zitters van de Geneefse confe rentie op aan „de Amerikaanse gewapende agressie in Laos te stuiten en het drieste plan van Amerika tot uitbreiding van de oorlog in Indo-China te verijde len". VOLKSCONFERENTIE Uit de Cambodjaanse hoofd stad Pnompenh wordt intussen bericht, dat de bijeenkomst ter voorbereiding van de „Indochi- nese volksconferentie", belegd door prins Norodom Sihanoek, in beginsel op 14 februari in Pnompenh zal beginnen. Eerst was als openingsdatum 1 februa ri vastgesteld. Tot de door de „Cambodjaanse socialistische volksgemeenschap" uitgenodigde groeperingen behoren het „Zuid- vietnamese bevrijdingsfront" en de pro-communistische Neo Lao Haksat uit Laos. De familie Gillis terug naar de V. S. De Amerikaanse familie Leon Gillis, die eind 1963 de oversteek naar Europa maakte, om met een huifkar een bijna jaar-lange reis door West- en Oost-Europa te maken, waarbij zij zelfs Mos kou aandeden, zijn dinsdag aan boord van de „Statendam" ge gaan om terug te keren naar de V. S. Eén van hun dochters maakt de terugreis niet mee, daar ze in Duitsland met een Amerikaanse vlieger is getrouwd. De foto toont het aan boord hijsen van de wagen. door ERNST MEISTER 76) „Denkt u zich eens in, dokter tje, ik las het vanmorgen in de krant, maar nu heel iets anders, U heeft misschien gelezen dat juffrouw Hyacintha Stabler de sopraansolo heeft gezongen bij het kerkconcert van het koor van de plaatselijke afdeling van onze bond. Ze heeft een lieve stem en ze zingt al tien jaar ter ere van de heilige Cecilia. Weet u wat de krant schreef? Dat ze haar stem moest laten oppoet sen omdat die roestig was. Ik heb me er echt kwaad om ge maakt en dat moet ik natuur lijk weer bezuren met mijn zwakke hart. Onderzoek me vooral goed, dokter. O ja, daar wil ik ook uw mening wel eens over horen, wat denkt u van dat nieuwe gemengde bad dat we hebben gekregen? Vindt u het geen schandaal? In mijn tijd zou zoiets niet zijn voorgekomen. Wijven in badkostuum ik wil ze geen dames noemen samen met dito mannen in het zonne bad. Ik kan nog meedoen, maar ik denk er niet aan zo'n ding aan te trekken." „Ja-ja, nee-nee", mompelde Sevard op goed geluk en toen de dame een ogenblik ophield om adem te scheppen, zei hij: „Ja, goed zo, haal maar adem, diep adem...." Spoedig babbelde mevrouw Glattwieser weer opgewekt ver der. „Ons bestuur heeft meneer Siebenöhrl een brief geschreven, het was zijn krant die het schreef. Wij eisen onmiddellijk ontslag van de criticus en eer herstel voor onze lieve Hyacin- the. O, u kent meneer Siebe nöhrl natuurlijk, ik hoorde dat hij ook een patiënt van u is. Weet u wat hij heeft Zetel vrees! Bang om een baantje kwijt te raken! Overigens een enig persoon." „Mag ik uw pols even voe len?" Nodig was dit niet, Sevard wist dat deze vrouw iedere dag een nieuw kwaaltje verzon, maar hij was nu eenmaal te serieus om ook van de aller nieuwste geen notitie te nemen. Terwijl zij zich weer aankleed de schreef hij wat valeriaan voor, een doodonschuldig huis middeltje. Hij wist dat mevrouw het toch niet zou innemen. Dat was ook niet nodig, ze mankeer de niets. Ze begon weer te pra ten en omdat ze de tijd aan an dere patiënten ontnam bereken de Sevard haar het drievoudige honorarium, waarvan hij twee derde het surplus zou be stemmen voor de jaarlijkse col lecte voer chronische zieken. Hij kreeg haar eindelijk de deur uit en verzocht de volgen de patiënt binnen te komen. Onderzoek, recept. „Volgende patiënt". Onderzoek, recept. „Volgende patiënt". Sporthart, gebrek aan de hartklep, aan de kransslagader, arterio-sclerose, neurose, decomensatie, een bonte rij zware, minder zware en lich te gevallen. Er waren mensen die opge lucht vertrokken wanneer Se vard hun zei dat ze niets had den te vrezen, er waren er die zich bij zo'n uitspraak beledigd voelden. Zij meenden dat de dokter hun geval niet ernstig nam, en zij vreesden niet met hun ziekte te kunnen geuren bij vriendinnen en vrienden. „Weet je, dokter zei dat ik een zeer merkwaardig geval was. Ernstig hoor, maar niet hopeloos. Vreselijk aardige man, die dokter Sevard, hij neemt écht notitie van je en hij weet het, zie je, hij wéét het zo." Bah, af en toe werd hij er misselijk van. Nu was hij bezig met een man wiens röntgen foto er niet prettig uitzag. „Drinkt u veel, meneer?" „Een paar glaasjes bier en een glas wijn op zijn tijd", antwoord de de man onwillig. „Vergeet u een paar borreltjes niet?" glimlachte Sevard. „O ja, zo af en toe." „Hebt u zwaar werk?" „Ik ben transportarbeider, dok ter." „Heeft u veel vrije tijd?" „Dat gaat nogal." „Goed. Drink matig een glaas je bier, goede vriend, ik wil het u niet helemaal verbieden. Maar geen sterke drank. En beslist niet meer roken." „Wat?" riep de patiënt ver bijsterd, „niet meer roken, geen gezellige borrel meer? Trap me dan meteen mijn graf maar in, dokter. Wat heb ik dan nog aan mijn leven? Hè? Het is fraai, de hoge heren kunnen eten en drinken wat ze willen, maar wij, arme m „De dood kijkt niet naar je portemonnee, goeie man," suste dr. Sevard hem. „Maar als je nog twintig jaar wilt blijven leven, moet je geen alcohol meer ge bruiken, althans zéér matig en niet meer roken. Ik kan je niet dwingen, maar ik zeg het in je eigen belang en in dat van je gezin." „Het is toch geen leven meer", bromde de man. „Wat verstaat u dan onder „leven"?" „Nou, eten en drinken en vro lijk zijn, alles op zijn tijd als u begrijpt wat ik bedoel. Je voetbalwedstrijd, je sigaretje, je biertje, je vrouw, nou ja alles. Moet ik dat nu allemaal maar laten staan?" Dr. Sevard keek de spreker ernstig aan. „Het gaat om je gezondheid, man. Is je borreltje belangrijker dan je gezondheid?" „Kunt u geen recept geven?" vroeg de patiënt onwillig. „Een doos poeders of zo?" „Tegen alcoholmisbruik niet. Als er zand in de machine zit helpt de beste olie niet meer. Het zand moet er eerst uit." (Wordt vervolgd.) 14-JARIGE JONGEN BEKENT AANSLAG OP TREIN BIJ UITHUIZEN Een 14-jarige scholier uit Uit huizen heeft bekend dat hij zon dagavond vlak vóór h.e't ^station Uithuizen een houten dwarslig ger dwars op de spoorrails heeft gelegd. De politie neemt aan dat zucht naar sensatie de beweeg reden is geweest. Om half negen zondagavond botste een dieseltrein die kort tevoren uit Roodeschool in de richting Groningen was vertrok ken, bij het station Uithuizen op deze dwarsligger. De trein is niet ontspoord. De arrestatie van de jongen is het resultaat geweest van een systematisch onderzoek. Hon derden personen in Uithuizen hebben de politie precies moeten vertellen wat zij zondagavond hadden gedaan. De 14-jarige scholier wist geen bevredigend antwoord te geven en viel later door de mand. Het onderzoek werd verricht door de rijkspo litie met assistentie van de spoor wegrecherche en personeel van de marechaussee. De spoorwegrecherche deelde nog mee dat er geen verband blijkt met andere gevallen. Spoorwegongeval dat nog goed afliep ondanks arm- en beenbreuk Arie Mul, een 38-jarige spoor wegmonteur uit Gouda, heeft woensdag een onaangenaam avontuur beleefd, toen hij bezig was met een karwei aan de bo venleiding van de lijn Maassluis- Hoek van Holland. Om even over elf versplinterde de Austria-ex press, die met een snelheid van 120 km/u uit de richting Maas sluis kwam aanrijden, de lad derwagen waarop hij zat. Dat gebeurde luttele seconden nadat de monteur, die door een collega voor het gevaar was gewaar schuwd, de top van de ladder met een noodsprong had ver laten. Hij brak daarbij een arm en een been. De Austria-express kreeg een vertraging van 20 minuten. Uit het rapport dat de politie over het gebeurde heeft opge steld, blijkt dat het tweetal aan het werk was op een plaats waar het uitzicht over de spoorbaan vrij moeilijk is. Ruim 700 meter ervóór ligt een bocht. Toen de man onder aan de ladder de trein met grote snelheid door de bocht zag komen, was er te wei nig tijd voor de monteur om op de gebruikelijke wijze naar be neden te komen. Volgens het rapport schijnen de twee spoor wegmensen verrast te zijn door het feit dat de trein op het lin- kerspoor naderde, waarop zij aan het werk waren. N abeurskoersen AKU: (526) Hoogovens: 545 gb547 gl (547%) Kon. Olie: 159.50 gb—159.70 (159.40) Philips: 153.30—153.70 gl (153.80) Unilever: 137.70—137.80 (138.00) Stemming; nauwelijks prijs houdend.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2