m Geen rentekaarten meer sedert 1 januari riep E 32*2 JAARVERSLAG TERNEBZENSE GEMEENTEPOLITIE Regeringscrisis in Zuid-Vietnam nog niet opgelost GEMEENTERAAD VAN HOOFDPLAAT ROEPING en STRIJD I I I I Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 20 januari 1965 TERUGBETALING PREMIES WORDT LATER AFGEWIKKELD DE TREINAANSLAG BIJ UITHUIZEN BRAND IN ROTTERDAM Aanrijding tussen twet vrachtwagens AANTAL VERKEERSONGEVALLEN STEEG VAN 293 TOT 358 Douanestaking in Italië legt Nederlandse vee-export stil Luchtmachtcommandant wil .revolutionair" kabinet Zeeuwse havenarbeider verongelukt DE RASSENSTRIJD IN DE V. S. NASSER MOET HERKOZEN WORDEN In verband met de beëindiging: van de premiebetaling krachtens de invaliditeitswet met ingang van 1 .januari j.l. wordt aan be langhebbenden het navolgende medegedeeld. Alle nog in omloop lijnde ren tekaarten dienen op korte ter mijn te worden ingeleverd. Op deze kaarten is het laatste rente- zegel verschuldigd over de week eindigende op 2 januari 1965- VERZILVERING OVERSCHOT RENTEZEGELS Het overschot aan rentezegels dat niet meer kan of behoeft te worden aangewend ter bijplak- king van de rentekaarten, kan worden verzilverd bij de raden van arbeid en van 18 januari t/m 12 maart 1965 bij (je post kantoren (niet bij de postagent schappen). INVALIDE VERZEKERDEN Verzekerden, die meer dan 3 jaar na de aanvang van hun ver zekering, doch vóór 1 januari 1965 invalide zijn geworden en die op 1 januari 1965 nog geen 150 premies in rekening konden brengen, kunnen op hun verzoek in de gelegenheid worden ge steld ineens of in termijnen aan de raad' van arbeid een bedrag te voldoen, dat aan rentezegels benodigd zou zijn geweest om het aantal van 150 premies te berei ken. 65-JARIGEN Verzekerden, aan wie een ouderdomsrente krachtens de invaliditeitswet (niet te verwar ren met een A.O.W.-pensioen) van minder dan 156'per jaar is toegekend en die de premiebeta ling na hun 65e jaar tot 31 de cember 1964 hebben voortgezet met het doel een ouderdomsren te van ƒ156 per jaar te verkrij gen, kunnen eveneens op hun De rijkspolitie is nog steeds bezig met een uitgebreid onder zoek in verband met de poging om zondagavond even buiten Uithuizen een dieseltrein te la ten ontsporen. Er was een hou ten spoorbiels van ongeveer 80 kilogram dwars op de spoorrails gelegd. Het technisch onderzoek is zóver gevorderd, dat de plaats waar de biels op de rails is ge legd, thans precies vast is ko men te staan. Er zijn vele per sonen gehoord door de rijkspo litie van Uithuizen, maar er is tot dusver niemand gearresteerd. Het onderzoek wordt op grote schaal voortgezet in samenwer king met de daarvoor in aan merking komende instanties. Een felle brand heeft dins dagavond de montagehal en de spuiterij van de meubelfabriek Everest N.V. aan de Nassau- haven in Rotterdam grondig vernield. De brand in dit oude deel vap Rotterdam was zo hevig dat de brandweer groot alarm gaf en alle beschikbare materiaal en personeel naar de Nassauhaven dirigeerde. De brand werd rond kwart vóór zeven ontdekt door een paar loodgieters die nog een werkje hadden te verrichten nadat het personeel de fabriek had verlaten. Het alarm kwam echter te laat om de brandweer een kans te geven de meest vitale delen van de fabriek te redden. Ruim de helft van het fabriekspand brandde uit en daarmee werd een schade van vele tonnen aangericht. Een aan de fabriek grenzende houthandel kon door de brandweer worden bewaard. Twee blusboten, twee rijdende pompwagens en een tiental andere brandweerwagens waren bij het terrein van de fabriek. Omtrent de oorzaak van de brand kon de politie gisteravond nog geen inlichtin gen geven. EEN DODE Dinsdagmorgen om ongeveer kwart over zes zijn op de rijks weg BredaGorinchem onder de gemeente Raamsdonksveer twee vrachtauto's met aanhangwagen met elkaar in botsing gekomen, waarbij de chauffeur van één der wagens, de 40-jarige heer J. F. W. uit Gilze-Rijen, om het leven is gekomen. Zijn bijrijder kwam er met enige schrammen aan de arm af. Het ongeluk gebeurde doordat de aanhangwagen van één der auto's, geladen met kratten li monade, tengevolge van de glad heid van de weg slipte, op het linkergedeelte van de rijbaan terechtkwam en tegen de cabine van de uit tegenovergestelde richting aankomende andere vrachtauto botste. De tegenligger werd van de weg gedrukt en kwam in de berm van de weg terecht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Het verkeer ondervond ruim twee uur vertra ging. verzoek in de gelegenheid wor den gesteld ineens of in termij nen aan de raad van arbeid een bedrag te voldoen, dat aan rente zegels benodigd zou zijn geweest om het gestelde aantal premies te bereiken. Deze verzoeken dienen vóór 1 juli 1965 bij de raad van arbeid te wórden ingediend. TERUGBETALING PREMIES Gezien de veelvuldige informa ties omtrent terugbetaling van premies wordt er de aandacht op gevestigd, dat het voorlopig geen zin heeft hiernaar te informeren. De afwikkeling zal eerst plaatsvinden na de invoering van de wet op de Arbeidsongeschikt heidsverzekering. Te zijner tijd zullen nadere publicaties volgen. (Adv.)' üetóiotus op Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. tteüfaoMiA op Het jaarverslag van de ge meentepolitie te Terneuzen neemt mèt de verkeersongevallen .jaar lijks in omvang toe. In het ver slag over het jaar 1964, een als gewoonlijk overzichtelijk inge deeld geheel, wordt uiteraard weer uitvoerig aandacht besteed aan de problemen van het dage lijks toenemende verkeer. Reeds op de eerste bladzijde deelt de rapporteur zijn lezers mee dat het aantal verkeersonge vallen steeg van 293 in 1963 tot 358 in 1964. Dat betekent een stijging met niet minder dan 22,2 hetgeen neerkomt op het dubbele van de landelijke toena me (11%). Het aantal doden en gewonden, resp. 2 en 99 ('in 1963 3 en 90), bleef beneden dat gemiddelde. Terecht vraagt de plaatselijke politie zich af, of door een nog strenger verkeerstoezicht een vermindering van het aantal on gevallen bereikbaar is. Binnen enkele weken hoopt men een aanvang te maken met een nieuw experiment ter verho ging van de verkeersveiligheid. Het publiek zal dienaangaande tijdig via de pers worden inge licht. MINDERJARIGEN Tegen strafrechterink minder jarigen (18 jaar) werden in het afgelonen jaar 30 nrocessen-ver- baal opgemaakt (19 in 19631. De baldadigheid van de jeugd wordt niet verontrustend genoemd. Tiidens de zomervakantie ver leende het politiekorps medewer king bii de organisatie van een ieugdvakantieweek. Met het on- derwiizend personeel bestond evenals vorige jaren een goede samenwerking. KORPSSTERKTE De rangindeling der kornsleden ziet er a's volgt uit: 1 insnecteur- korpschef; 1 adjudant; 4 briga diers; 17 hoofdagenten; 1 agent en 1 typiste. Er is momenteel één vacature. Aan de minister is voorgesteld de sterkte per 1 januari 1965 te bepalen op 26 en per 1 mei op 27 man. Aan één korpslid werd in 1964 een tevredenheidsbetuiging uitge reikt wegens buitengewone toe wijding. Per 1 september 1964 werd de heer F. A. Rijnberg aangesteld in de rang van hoofdagent. Het verslag maakt verder mel ding van drie bevorderingen. PROCESSEN-VERBAAL Het aantal processen-verbaal steeg in het verslagjaar tot 2294 (in 1963: 20831, waarvan 667 be taalde waarschuwingen (vorig jaar 633). Er werden 71 gevallen van een voudige diefstal en 7 van gekwa lificeerde diefstal geregistreerd; voorts 23 sexuele misdrijven; 18 gevallen van mishandeling en 12 van vernieling. In 19 gevallen werd proces-ver baal opgemaakt wegens „rijden onder invloed"; in 18 gevallen wegens doorrijden en er deden zich 8 gevallen van joy-riding voor en 42 van openbare dron kenschap. VREEMDELINGEN Dat Terneuzen een internatio naal centrum begint te worden, tonen de cijfers betreffende het aantal vreemdelingen aan (totaal 406). Deze worden aldus gespe cificeerd: 223 Belgen, 36 Duitsers, 18 Ita lianen, 20 Fransen, 19 Engelsen, 5 Oostenrijkers, 4 Grieken, 43 Amerikanen, 3 Hongaren, 2 In donesiërs, 2 Tunesiërs, 9 Cana dezen, 1 Soedanees, 1 Zuidafri kaan, 6 staatlozen en 14 onbe kend. SPORT EN ONTSPANNING De sportbeoefening wordt deels van dienstwege en deels door de politie-snorvereniging (P.S.V.) georganiseerd. De d'enstsport staat onder lei ding van de gemeenteliike soort- instructeur, de heer Johannisse. Het beroepsnersoneel beneden de 40 jaar neemt hieraan ver plicht deel. Aan ac'nt kornsleden werd in 1964 het dinloma harmo nische licbaemsontwikkeling uit gereikt. Ken tiental neemt deel aan de judo- en jiu-jitsu sportbe- Anti-Amerikaanse demonstratie in Djakarta Nadat Indonesië zich al dan niet definitief had terugge trokken uit de Verenigde Naties, hebben jongeren in Djakarta met vele borden en spandoeken een demonstratie gehouden voor het uit Indonesië zetten van de daar werkzame leden van het Amerikaanse vredeskorps. De foto toont de demonstran ten in actie. Een op, vandaag ingaande douanestaking in Italië heeft de Nederlandse export van vee en vlees naar Italië sedert maandag j.l. lamgelegd. De handel in vette kalveren heeft in dit verband maandag op de grootste kalver markt in Nederland, Barneveld, grote financiële verliezen gele den. De prijzen lagen gemiddeld ƒ0,40 per kg laghr dan waaron de handel had gerekend. Ook de veeëxporteurs liiden verliezen omdat zij dieren die anders naar Italië op transport zouden gesteld zijn, nu op stal moeten houden. Naar wij in deze kringen ver nemen bestaat er een mogeliik- heid, dat de Italiaanse regering maatregelen treft om de invoer doorgang te laten vinden. Het priisDeil voor vee en vlees in Italië is dermate hoog dat al s'nds een iaar grote invoeren no dig zijn. Stopzetten van deze in voeren betekent uiteraard oploop van de prijzen, hetgeen de Ita liaanse regering niet welkom is. oefening. Enkele personeelsleden behaalden een hogere graad in deze sport. De P.S.V. organiseerde tal van snortevenementen, zoals voetbal en volleybalwedstrijden en schiet wedstrijden. DIVERSEN De reservepolitie telt 24 man. Brigadier A. de Feijter treedt op als verbindingsman. Er werden 156 dans- en 76 mu ziek vergunningen afgegeven. Er werd 438 maal ortheffing verleend van het sluitingsuur. On 31 december 1964 stonden 12 personen on de „zwarte lijst", waarvan zes uit Terneuzen. On het eind van het verslag jaar stonden 31 taovergunningen geregistreerd: voorts 7 slijtver- gunningen; 22 verloven A en 12 verloven B. Verwacht wordt dat in 1965 de riiksgoedkeuring voor de bouw van het nieuwe bureau zal af komen. rf De bevelhebber van de Zuid- vietnamese luchtmacht, brigade generaal Ngoejen Cao Ky, heeft president Phan Chac Suu dins dagochtend laten weten, dat hij zijn benoeming tot minister van jeugd- en sportaangelegenheden niet zal aanvaarden, tenzij de sa menstelling van het kabinet „meer revolutionair" wordt. Generaal Ky verklaarde tegen over persvertegenwoordigers n£ afloop van het onderhoud met het staatshoofd, dat hij nooit het commando over de luchtmacht zou opgeven, maar dat hij wel bereid was daarnaast in het kabi net zitting te nemen, mits be paalde „anti-revolutionaire" mi nisters werden ontslagen. JONGE GENERAALS Zoals gemeld heeft premier Tran Van Hoeong zijn kabinet gereorganiseerd, waarbij hij twee ministers, op wie van boeddhis tische en vap verscheidene poli tieke zijden felle kritiek was ge leverd, verving. De eerste minis ter nam vier jonge generaals in zijn kabinet op. Een woordvoer der van de Amerikaanse missie in Saigon noemde de reorganisa tie „een positieve en nuttige stap naar een stabiele regering en naar het verschaffen van mili- aire steun voor het huidige be wind". 60 MILJOEN DOLLAR Een woordvoerder van het Amerikaanse militaire opperbe vel in Zuid-Vietnam heeft, inmid dels bekendgemaakt, dat de Zuid- vietnamese strijdkrachten „aan zienlijk" zullen worden uitge breid. Een deel van de 60 milioen dollar waarmee de V.S. hun hulp aan Zuid-Vietnam vvil'en uit breiden, zal voor dit doel worden gebruikt. Volgens het Zuidvietnamese ministerie van defensie zijn de verliezen van de communistische vietcong sterk toegenomen, ter wijl de verliezen aan regerings zijde zouden afnemen. Ook wa ren de aanvallen van communis tische zijde verminderd. Het mi nisterie meldde dat de vietcong vorige week 559 man aan doden, gewonden en overlopers heeft verloren, terwijl aan regerings zijde 146 man sneuvelden en 40 man werden vermist. Maandag is de 27-jarige ha venarbeider C. Zwager uit Oos- terland, werkzaam aan boord van het in de Waalhaven te Rot terdam liggend Duitse motor schip „Braunfels", dodelijk ver ongelukt. Tijdens zijn schafttijd viel hij in een ruim. Met een sohedelbasisbreuk werd hij in het havenziekenhuis opgenomen, waar hij in de loop van de dag is overleden. In Selma zijn woensdag 62 ne gers gearresteerd, nadat zij ge weigerd hadden het plaatselijke gerechtsgebouw, waar zij zich, onder leiding van dr. Martin Luther King, als kiezers wilden laten registreren, door een zij ingang in een steegje binnen te gaan. Zij hadden zich voor de hoofdingang opgesteld op advies van dr. King, nadat dinsdag 300 andere negers, die wel in het steegje in de rij waren gaan staan om zich te laten inschrij ven, onverrichter zake moesten terugkeren. Ondanks de verklaring van sheriff James Clark, dat alle re gistraties van kiezers door de in gang in het steegje moesten plaatshebben, weigerde de groep gisteren hun plaats voor de hoofdingang te verlaten. Hierop werden zij gearresteerd. Dr. King liet men ongemoeid. Dr. King heeft dinsdag in Sel ma een intensieve campagne tot opheffing van de rassenscheiding ingezet. Toen hij zich daarvoor in een hotel wilde laten inschrijven, werd hij aangevallen door een lid van een extreem-rechtse be weging. Deze laatste werd toen aangehouden. Ook werden maan dag in Selma drie negers en een blanke, die aan de campagne deelnamen, in arrest gesteld. De camnagne heeft er inmiddels reeds toe geleid, dat verschillen de restaurants die tot dusver uit sluitend voor blanken open wa ren, thans ook negerklanten zijn gaan bedienen. Ook in Tuscaloosa, een andere stad in Alabama, hebben zes res taurants gisteren hun deuren voor negers opengesteld. door ERNST MIISTIK 75) HOOFDSTUK XI. Terwijl Siebenöhrl in de spreekkamer van Clara was kreeg Sevard bezoek van een oude schoolvriend, dr. Hermann, directeur van een farmaceutische onderneming, welke zich in hoofdzaak bezig hield met het vervaardigen van kalmerings- en verdovingsmiddelen. Een eer ste vereiste in zijn onderneming was een scherpe controle. „Ik heb grote moeilijkheden," vertelde zijn bezoeker. „Er zijn zes pakken Pantopon zoek. Joost mag weten waar die gebleven zijn en ik moet dat toch weten. Aan het eind van de maand heb ben we officiële controle." „Heb je al geïnformeerd bij alle apotheken die van jullie dat goed betrekken? Of heeft misschien de expediteur „Uitgesloten. Voor de expedi teur leg ik mijn hand in het vuur, die werkt al jaren voor ons. Het staat niet eens vast dat hij ze meegenomen heeft. De zending was besteld door een ziekenhuis. Op een of andere manier moet het pak inderdaad terechtgekomen zijn bij de zen dingen voor de apotheken. We hebben alles nagevraagd, maar niemand weet er iets van. En toch houd ik het er voor dat een van de apothekers die zen ding heeft ontvangen." „Och, het komt nog wel in orde," suste Sevard zijn opge wonden vriend. Die schudde het hoofd. „Na drie dagen nog? Nee, daar ge loof ik niets van." „Dan zul je het verlies moe ten aangeven." „Dat kan geen verlies zijn. Ze zullen het niet geloven. Zes pakken tegelijk verdwenen? Ze zullen aan kwade trouw onzer zijds denken. Iedere gram, iedere milligram moeten we immers verantwoorden, voor zover het alkaloïden van opium betreft en dat is hier het geval." „Och kom, er wordt zoveel verloren. Waarom dan* niet eens zes pakjes Pantofon?" „Ze zullen het niet geloven. Die lui van de controle maken er geen grapje van. Er is maar één manier om uit de puree te raken. En daarom kom ik bij jou, Klaus, jij kunt me helpen." „Hoe moet ik dat aanleggen?" „Heel eenvoudig. Wanneer ik drie bestellingen van je krijg, ieder voor twee pakjes, en ieder veertien dagen na elkaar, het eerste dus voorgedateerd op veertien dagen, het tweede op vandaag en het derde tegen het eind van de maand, dan ben ik er. Natuurlijk lever ik niet, maar ik ben gedekt. Bij jou doen ze geen navraag." Sevard dacht na. Inderdaad, zo zou de zaak uit de wereld kunnen worden geholpen, maar hij voelde toch niet veel voor het plan. „Ik geloof dat je het te zwart ziet," zei hij gemoedelijk. „En het zal jou je directeursbaantje niet kosten." „Dat zit nog. Ze zijn niet ge makkelijk, mijn gedelegeerd com missaris mag me toch al niet, die wipt me als hij de kans krijgt en die kans is er nu. Help me, Sevard, ik weet geen raad meer." „Maar als ik je help en een apotheek heeft inderdaad de zending achterover gedrukt, kan je dan tóch nog geen moeilijk heden krijgen? Stel dat die lui het verkeerd gebruiken?" „We moeten hopen dat dat niet zo zal zijn. Ze zullen het zwart verkopen zonder dokters recept, maar tenslotte zijn het vaklui. En als de zending toch nog bij ons op magazijn terecht komt, is er helemaal geen kou aan de lucht." Dr. Sevards hulpvaardigheid won het van zijn nuchtere ver stand, dat hem zei zich niet met duistere zaken in te laten. Hij greep zijn receptenblok, hij schreef drie recepten. „Hier dan," zei hij en gaf de recepten aan zijn vriend. Die keek ze door. „Voor ene meneer Siebenöhrl. een merkwaar dige naam," lachte hij. „Bestaat die naam werkelijk?" „Kijk maar na in het telefoon boek", zei Sevard onwillig. Opgeruimd nam dr. Hermann afscheid, hij was met weinig hoop in het hart gekomen, des- temeer viel het hem mee dat Sevard, trots het feit dat hun vriendschap al verjaard was, hem had willen helpen. Toen hij vertrokken was ruiste een dame de spreekkamer bin nen. Het was mevrouw Glattwie- ser, de presidenté van de vrou wenbond, een dame met kleine priemende oogjes. „Goeie genade, dokter," begon ze, „heeft u het al gehoord van dat plotselinge sterfgeval? Me neer Wamsler is dood. Ik kende hem goed, hij kocht altijd op onze liefdadigheidsbazar, een edel mens. Wilt u mij vandaag vooral goed onderzoeken? Me neer Wamsler klaagde de laatste tijd over steken in de hartstreek, ik weet het van mevrouw Mul ler, zijn dame-huishoudster. En nóg wat natuurlijk, hahaha misschien heeft dat zijn dood wel verhaast, want mevrouw Muller, niet om wat te zeggen, maar dat is een hysterica, hoor. Wamsler heeft een compressor gehad hè? Dat heb ik gelezen in „Dokteren thuis", een heer lijk blad. Ik ben bang dat ik ook een compressor heb, ziet u." Sevard trachtte vergeefs haar in de rede te vallen. (Wordt vervolgd.) Twee hoofdbrekens heeft het gemeentebestuur van Hoofd plaat, aldus burgemeester J- Temmerman in zijn nieuwjaars rede. In de eerste plaats het ver lies van de zelfstandigheid der gemeente, welke binnenkort een onderwerp van bespreking zal zijn en in de tweede plaats noem de hij de zorg over het behoud van de haven. Een verdeling zoals nu voor gesteld door G. S. betreurde hij zeer. Een bijna twee eeuwen du rende eenheid zou worden gebro ken. De 150 jaren bestaande ha ven biedt van nature een rijkdom voor de gemeente en de achter liggende streek. Voor het behoud is reeds veel werk verzet. Bij het beschouwen van het bevolkings verloop in 1964 viel een achter uitgang te constateren van 11- Een veelzijdige arbeidsgelegen heid is een belangrijk middel tot opheffing van deze benauwde te ruggang. ■Het vreemdelingenbezoek is nog matig doch vertoont een vooruitgang. Deze ontwikkeling vraagt onze voortdurende aan dacht. Ten aanzien van de ver betering van de weg Hoofdplaat Biervliet en Nummer Een Breskens was de raadsvoorzitter optimistisch gestemd. Als de voortekenen niet bedriegen zal in 1965 HoofdplaatBiervliet via Driewegen en Nieuwlandse Mo len zijn beslag krijgen. De weg Nummer EenBreskens zal ver moedelijk in 1966/67 worden ge realiseerd. De politieverordening werd ge wijzigd, waardoor het thans ver boden is honden los te laten lo pen binnen de bebouwde kom met uitzondering van honden die in rechtmatige hoedanigheid worden gebruikt. De keuringsdienst voor slacht dieren en vlees vertoont van jaar tot jaar een tekort. Deze dienst moet zichzelf bedruipen. Het is daarom noodzakelijk gebleken de keurlonen te verhogen. De heer Steijaert merkte op dat door deze verhoging ook het keurloon voor huisslachtingen wordt verhoogd, waardoor min of meer het eigen initiatief wordt aangetast. Na enige discussie ging men met de voorgestelde verhoging akkoord. In 1965 zal in Hoofdplaat een bevolkingsonderzoek op t.b.c. plaatsvinden. Van de provinciale vereniging was een verzoek bin nengekomen om een garantie van ƒ1,75 per gemaakte foto. Besloten werd medewerking te verlenen. Uit een rapport van gemeente werken is gebleken dat de wer ken in eigen beheer door de ge meentewerkman niet naar beho ren kunnen worden uitgevoerd daar men niet over een vervoer middel beschikt. De omvang van de werkzaamheden neemt toe. Om dit probleem op te kunnen lossen hebben B. en W. gemeend een 30 pk landbouwtractor met een tweewielige wagen aan te schaffen. De totale kosten wor den geraamd op 10.000. Als dekking voor deze uitgaaf zou dan de straatbelasting met 2 moeten worden verhoogd en de opbrengst der woonforensenbe- lasting moeten worden aange wend. Na enige discussie werd het voorstel aanvaard. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden her benoemd de heren Alberts, Spin- newijn en Wijffels; in de vacatu res werden gekozen de heren Steijaert en Stuijver. De stichtingsvorm van de be schuttende werkplaats West Z. Vlaanderen werd omgezet in een gemeenschappelijke regeling. Aan de fruitteeltvakschool te Philippine werd een bijdrage ver leend van ƒ50 per leerling uit Hoofdplaat afkomstig. In 1964 werd deze vakschool door 2 in woners bezocht. Z.h.s. werd 100 beschikbaar gesteld. Voorts werd een verbeterd ontwerp rapport aangeboden over het behoud van de haven van Hoofdplaat. Uitvoerig wor den hierin nogmaals besproken de vele voordelen welke de haven biedt aan het achterliggende land. Ook in de toekomst is er een recreatieve behoefte aan een dergelijke haven. Voor de vele landbouwers zal een geldelijk verlies onvermijdelijk zijn. In 1964 zijn in de haven inge komen 120 schepen met een to taal van 20237 ton en uitgegaan 119 schepen met een totaal van 20466 ton. Duizenden mensen met span doeken en borden hebben dins dag in Cairo gedemonstreerd voor herverkiezing van Nasser als president van Egypte. Deze georganiseerde demonstraties duren al een week. Op 26 maart wordt een volksstemming gehou den voor een nieuwe president voor de komende zes jaar. Er be staat bijna geen twijfel aan dat het 360 leden tellende parlement hedenavond in een speciale bij eenkomst Nasser a)s kandidaat zal stellen en er kan slechts één kandidaat gesteld worden volgens de grondwet die Nasser vorig jaar maart heeft afgekon digd. Ongeveer 6,5 miljoen van de 30 miljoen Egyptenaren heb ben stemrecht. Het zal voor de derde maal zijn dat Nasser pre sident wordt sinds generaal Na- guib in 1953 opzij werd gezet. l I

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2