PROVINCIAAL NIEUWS toetreding tot de „zegam" jhaardolie pk^ brandstoffenhancel fd verstraeten zoon ASPIRIN® BAYER Gemeenteraad van Terneuzen ROEPING en STRIJD Terneuzen Axel Moordaanslagen op taxichauffeurs in Parijs Nog geen overeenstemming C. A. O. havens Hoek Sheeuw- verschuiving maakt slachtoffers in Canada Agenda Bij griep vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. daar staat achter I I I DE VRIJE ZEEUW Vrijdag^ 15 januari 1965 Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad, van Terneu- zeh komt in openbare vergade ring bijeen op donderdag 21 januari 1965, te 19.30 uur. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: eenivoorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond in het exploitatieplan „Zuidpol der" aan de heer A. J. J. Pig- mans te Terneuzen; een voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan in on derdelen „Zuidpolder" idem inzake toetreding tot de N. V. Zeeuwse Gasmaatschappij „Zegam"; idem inzake het plan van ge deputeerde staten tot herinde ling van de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen idem tot wijziging van de ver ordening personele belasting; idem tot intrekking van de in structie voor de ambtenaar sportzaken; idem tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 van de L. O.-wet aan; a. het bestuur van de St. Willibrordschool; b. het bestuur van de Chr. U. L. O.- sohool; idem tot wijziging van: a. de begroting 1965 van het grondbe drijf; b. de gemeente-begroting 1964; c. de gemeente-begroting 1965. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Ter neuzen zijn de volgende voor werpen als gevonden aangege ven, welke zijn terug te bekomen aan de daarachter vermelde adressen. Rode kinderhandschoen, J. Leeuw, v. d. Peijlstr. 4; bruine kinderportemonaie met inhoud, M. Acke, Narcisstr. 13; Bankbil jet, E. Dam, Rozenstr. 122; da messhawl, W. Meeuwissen, Scheldekade 56; paarse porte feuille met inhoud t.n.v. B. v. Vliet, E. Meulblok, Lange Weeg- je 4, Kwadendamme; paar grijze regenpijpen, Julianaziekenhuis, afd. Poliokliniek, Van Steenber genlaan 25a; Autosleutel]e, label CDC, Hema, Noordstr.; meisjes collier en kinder loopriempje, mevr. Hamelink, Beukestr. 10; zwart-wit hondje, mevr. Boon, le De Feijterstr.; gymschoen, mevr. Kok, Mauritsstr. 37; 1 vat mobil smeervet, Icust-keet West- sluis; dameshandschoenen, mevr. Provoost, Schoolplein 17; don kerbruine kinderportemonee en zwarte damesglacé, A. de Kok, Hendrikstr. 5; bankbiljet, mevr. Bours, Schoolweg 15; herenzak horloge, mevr. Bon, Rozenstr. 178; blauw vinger wantje, Sol, gemeentehuis; wieldop van auto, Kegels, Grenulaan 29; damesgla cés, mevr. Stoffels, V. van Gogh- str. 8; zwarte kinderportemon nee met inhoud, Van Wijk, Zuid- landstr. 30; dameshoofddoek, mej. V. d. Welle, Nieuwediepstr. 56; herenportemonnee met in houd, Dieleman, Leliestr. 1; sleu telbos, Den Hertog, Margrietstr. 6; lipsleuteltje. De Putter, Hoog- str. 23, Othene; kleine grammo foonplaat, J. Abrahamse, Noord str. 82; bruine portemonnee met inhoud, Harpe, L Kerkstr. 22; heren bontmuts, mevr. V. Liere, Rozenstr. 7; rode kinderstep, Boon, Geraniumstr. 26; regen broek, J. Kiel, Wulpenbek 57; rode wollen handschoen, A. de Feijter, Koedijk 40; zwarte da mesglacés, mevr. Schot, Frans Halslaan 7; 28 Albert Heijnze- gels, J. Hagenaar, Guido Gazelle- str. 5; zwarte lederen dames handschoenen, Schot, Frans Halslaan 7; armbandje, M. de Feijter, J. Steenstr. 15; gebreide/ suède handschoenen, Verhage, Bellamystr. 5; witte bontmuts, Doelder, Acaciastr. 4; briefope ner in etui, Boland, Leeuwen laan 24; groene damespraraplu, bruine herenhandschoenen, zwar te dameshandschoenen, Baard, Axelsestr. (Wijnrank); kinder armbandje, mevr. Maas, De Blok ken 3; lederen motorhandschoen, J^Fokke de Goede, Tulpstr. 8; lipsleutel no. 6681, Portier Wa terleiding Mij., Axelsestr.; 2 bankbiljetten, P. v. Gorzel, Hon- diusstr. 4; herenglacé, J. Agten, Axelsestr. 69; zwarte dames handschoen, P. de Frel, Bella mystr. 22; zwarte damesglacés, grijze herenhandschoenen, J. Riemens, L. Kerkstr. 14; grijze fietstas met inhoud, K. Hovestad, •L. Kerkstr. 36; leesbril, wed. Smallegange, Axelsestr. 192; bruine kinderportemonnee, H. Dieleman, Noordstr. 30; over hemd met plastic hanger, J. v. Luit, Hondiusstr. 41; gele sjaal, E. Dees, Axelsestr. 59; voetbal schoen, J. de Bruijne, Pierssens- polderstr. 62 Sluiskil; wollen sjaal, A. de Bruine, Pierssens- polderstr. 58 Sluiskil; witte sjaal, I. van de Velde, Bontepolderstr. II, Sluiskil; muntbiljet. L. v. Puijvelde, Strodorpe 20, Sluiskil. Aan het bureau van politie be vinden gich de volgende gevon den voorwerpen. Witte wollen kinderwant, blauwe kinderwant, heren lederen want, plastic jas, uitlaatsierstuk van per. auto, witte motorvalhelm met motorbril, plastic dolk met houder, etui met 2 sleutels, groene want, dameshandschoe nen, huissleutel (Halbertsma), blauw windjack en blauwe glacé jongenshandschoenen, blauwe damesregenjas, zwarte dames handtas, rubberen strip voor trap, rode want met grijze voe ring, zwarte glacé, grijze want, rood kinderportemonneetje met inhoud, grijze want, groene jon- genswant, lipsleutel no. 200, rode meisjesmuts, witte fietspomp, rode handschoen, grijs-blauwe boodschappentas, blauw/rood/ wit wantje, zwarte wollen hand schoenen, want met bontvoering, boek „Bruid van de zee", slin gertje, blauwe handschoen, 3 ballpoints en 1 zakkam, geel hoofddoekje, nozemarmband, portefeuille met kasse-rekenin- gen, groene kinderhandschoen, kihderringetje, sleutel, kinder- handschoen, blauw plastic kinder nandschoentje, vingerwant, pop. Aan het bureau van politie te Sluiskil bevinden zich: Een glacé handschoen en een regenbroek. Lezing over Israël en Jordanië Deze week kwamen de bejaar den weer bijeen in het torenlo- xaal van de hervormde kerk te Axel. Ds. Pennings die de lei ding had, verwelkomde de heer R. de Kraker, die bereid was ge vonden over zijn bevindingen in Israël en Jordanië een causerie te houden. De heer De Kraker deed dit op leerzame en zeer interessante wijze. Bij de dia's waren er een aan tal van bijbelhistorische beteke nis, o.a. van Golgotha en Gethse- mané. De heer De Kraker zal in maart nog een andere serie dia's vertonen. In Montfort l'Amaury in de omgeving van Parijs is in de nacht van dinsdag een taxichauf feur door een 19-jarige jongen met een gestolen karabijn dood geschoten. Bij de beroving van zijn slachtoffer zag de moorde naar een portefeuille met 1500 frank over het hoofd. In de naaht van woensdag op donderdag was in het centrum van de Franse hoofdstad een 63- jarige taxichauffeur het slacht offer van een 22-jarige passa gier, met wie hij ruzie kreeg om dat deze niet kon betalen. De passagier, een vroegere parachutist, stak de chauffeur met zijn dolk neer. Het slacht offer werd zodanig gewond, dat hij tot dusver niet kon worden gehoord. In beide gevallen werd de dader gearresteerd. Gisteren hebben partijen die in Den Haag onderhandelen over de c.a.o.-havens nog geen over eenstemming bereikt. Van de zijde van de katholieke bond van vervoerspersoneel heeft men meegedeeld dat er wel hoop, maar nog geen zekerheid be staat over het feit of partijen elkaar zullen vinden. Zowel de katholieke bond van vervoerspersoneel als de Neder landse bond van vervoersperso neel hebben uitdrukke'ijk ver klaard afstand te willen nemen van de geruchten over een op handen zijnde staking in de Am sterdamse haven. Zowel de N. B. V. als de K. V. B. leggen er de nadruk op dat op het ogenblik op normale wijze het overleg tussen werkgevers en werk nemers gaande is. Met name de K. B. V. verklaart van oordeel te blijven dat een staking alleen ge rechtvaardigd zou zijn, ind'en alle mogelijkheden die het over leg te bieden heeft, uitgeput zijn. Maar men hoopt dat het over'eg zal leiden tot acceptabe'e resul taten. Nieuw clubhuis Zaterdagmiddag zal het nieuwe clubhuis te Hoek door burge meester Hanssens officieel wor den geopend. Zoals bekend was hier voorheen het Hoekse kof fiehuis gevestigd, hetwelk de jeugd zelf in een clubhuis om gebouwd heeft. Het zal voortaan „De Hoekse bakkers" worden genoemd. R. K. kerk en korte rokken De r.k. kerk zal er niet aan ten onder gaan als de rokken van de religieusen korter wor den", aldus een artikel in het -ondagsblad van de „Osservatore Romano", het officieuze Vati caanse blad, in antwoord op een mgezonden schrijven van een le zeres die zei zich er aan te er geren dat vrouwelijke religieu sen in de Verenigde Staten geen ouderwetse hoofdkappen meer dragen en het lange habijt heb ben verwisseld voor een korter costuum. „Waarom moet men zich er aan ergeren dat de reli gieusen zich kleden zoals alle andere vrouwen", aldus het Va ticaanse blad. „Maakt het habijt de non en niet iets veel wezen lijkers? Overigens is de zedig heid voor allen hetzelfde, even als de moraal, en als een gewo ne japon onzedig is voor religi eusen, is zij dat ook voor alle andere vrouwen". Het blad herinnert er verder aan dat de kerk zelf de religi eusen heeft aangespoord hun Kleding te vereenvoudigen. PRINSES MARGARET OPENT BRITSE WEEK OP 14 MEI De Britse week die van 15 tot 23 mei in Amsterdam wordt ge houden, zal op vrijdagmiddag 14 mei door prinses Margriet in de grote zaal van het nieuwe con gresgebouw in Amsterdam wor den geopend. Prinses Margaret zal vergezeld worden van haar echtgenoot, lord Snowdon. Tijdens de Britse week zullen veel zaken in de winkelcentra in de Amsterdamse binnenstad en Amstelveen Britse verbruiks- goederen in hun etalages uitstal len en in voorraad hebben. Het programma voor de Britse week omvat o.m. opera, muziek, film, beeldende kunsten, een taptoe en sportwedstrijden. DOOR SCHUDDEN VAN TREINEN GEEN GOEDE KOFFIE De klachten over de slechte kwa liteit van door „Wagon Lits" in Nederlandse treinen geser veerde kojjie moet volgens de president-directeur van de Nederlandse spoorwegen, ir. Lohmann, worden toegeschre ven aan het feit dat het schud den niet bevorderlijk is voor de kwaliteit van de koffie. Dat heeft „Wagon Lits" althans aan de spoorwegdirectie laten weten. Op de te Utrecht ge houden nieuwjaarspersconfe rentie biechtte ir." Lohmann eerlijk op wat er volgens zijn inlichtingen aan haperde. Wat het rookverbod betreft in de restauratiewagons meende hij dat het er een stuk fris ser door is geworden. „Wagon Lits" is een voorstander van het rookverbod. De conduc teurs zijn in het begin tegen overtreders niet zo streng op getreden, maar dat gaat er nu wel van komen, zo zei ir. Loh mann. even mensen kwamen woens dagavond om het leven toen een compacte sneeuwmassa, die aan het schuiven was gegaan, zich een weg baande door het kust stadje Ocean Falls in de Cana dese provincie Brits Columbia, enkele huizen de zee insleurend. Een tiental mensen werd gewond bij het instorten van hun houten huisjes. Ongeveer achthonderd bewoners zijn uit bet gebied ge- evacueerd. De sneeuwversehuiving was de tweede natuurramp binnen een week in Brits Columbia na on gekend zware sneeuwval in de cember. Zaterdag j.l. schoof een halve berg in de buurt van Hope over een groot gedeelte van een be langrijke verkeersweg. Daarbij verloren vier mensen het leven. VRIJDAG 15 JANUARI Terneuzen: Bovenzaal lunch room Van Assche, Noordstraat, 7.30 uur: „Vol-Evangeliecam- pagne". Luxor-Theater, 8 uur: „De vliegende duivels". ZATERDAG 16 JANUARI AxelHet Centrum, 8 uur Binnen zonder kloppen". TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „De vliegende duivels". Bovenzaal lunchroom Van Assche, 7.30 uur: „Vol-Evan- geliecampagne". ZONDAG 17 JANUARI AxelHet Centrum, 8 uur „Binnen zonder kloppen". Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „Strijd der Titanen; 5 en 8 uur: „De vliegende dui vels". Gebouw „Bethel", 9.30 u. v.m.: „Vol-Evangeliecampag- ne". Drie maanden na ongeluk overleden De 26-jarige ongehuwde land bouwerszoon H. Beunen uit Echt is donderdagmiddag overleden in het ziekenhuis te Sittard. Hij was op 12 oktober van het vo rig jaar door een auto aange reden op de Hoogveldsweg in Echt. Hij geraakte daarbij zwaar gewond en werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Hij is overleden zon der tot bewustzijn te zijn geko men. (Adv.) Een der eerste punten die B. en W. in de donderdag a.s. te hou den raadsvergadering aan de gemeenteraad voorleggen, betreft de toetreding tot de N. V. Zeeuwse Gasmaatschappij (Zegam). Van de gemeente Axel ontvingen B. en W. een schrijven, waarin werd medegedeeld, dat het gasbedrijf dier gemeente zal worden overgenomen door de N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij te Middel burg. Dit zal consequenties hebben voor de gasvoorziendng van Terneuzen daar de gemeente Axel ingevolge raadsbesluit van 31 augustus 1926 tot en met 31 december 1976 concessie heeft ver kregen voor de levering van gas op het grondgebied van Terneu zen en binnenkort geen gebruik meer zal kunnen maken van deze concessie. Inmiddels zijn ook met de Zegam besprekingen gevoerd, terwijl schriftelijk is verzocht de levering van gas aan de nieuiwe vennoot schap op te dragen en toe te treden als aandeelhoudster. Ofschoon B. en W. wel enkele bezwaren hebben tegen de formu lering en de inhoud van destatuten stellen zij voor een besluit tot toetreding te nemen. De raad van bestuur van de Zegam heeft medegedeeld, dat voor elke volle 500 inwoners voor één aandeel van 1000 kan worden deelgenomen. DE HERINDELING Op 22 december is ingekomen een brief van gedeputeerde sta ten waarbij werd toegezonden het ontwerp van wet met kaart en toelichting inzake de her indeling van Zeeuws-Vlaande- ren. De bij het voorliggende ont- (Adv.) h' I l I -i Stationsweg 38 Terneuzen Tel. 011502085 door JERNST MIISTÏJt 72) Nou ja, dat had ik eigenlijk ook wel gedacht", zei Siebenöhrl lachend. „Maar om verder te gaan, zoals ik zeide het ging uit stekend. En daardoor begon ik die man een onbegrensd vertrou wen te schenken en dat vertrou wen heeft hij schandelijk mis bruikt en dat zat zó, hij heulde met een concurrerend blad en hij sprak met die kerels af dat die een aanval op mjj zouden openen en dan kreeg hij gelegen heid om in een schitterend arti kel zijn kwaliteiten te bewijzen. Wat zegt u daarvan, dokter?" „Ik vind het nogal eenvoudig, meneer. Het zit volgens mij, zó, dat die man zich vermoedelijk overschatte en iets zocht om zich te laten gelden. Dergelijke geval len komen meer voor. Ik zou hem zoveel werk geven dat hij geen tijd en geen zin meer heeft om dergelijke grappen uit te ha len". „Noemt u dat grappen? Ik vind een buitengewone schending van vertrouwen." „Dan weet ik een ander mid del. Dan moet u hem door een shock genezen, want in zekere zin is die man ziek." „Door een shock?" „Ja. U geeft hem eenvoudig' twee maanden vakantie. Hij zal zich verschrikkelijk vervelen en zal op z'n knieën komen smeken of hij alstublieft weer aan het werk mag gaan en zal alles belo ven wat u wenst." „Dat is inderdaad een oplos sing, dokter. Daar heb ik nog niet aan gedacht. Ik zou zeggen, brengt u mij dat advies maar in rekening," lachte Siebenöhrl. „Overigens had ik graag nog een ander probleem met u willen bespreken, een probleem met een min of meer pathologische achtergrond. Kijk eens, de laat ste jaren hopen zich op het bu reau van mijn feuilleton-redac teur manuscripten op van men sen die met alle geweld hun oorlogservaringen willen laten lezen. Och, over het algemeen is het onbruikbaar, er zit geen diepte in en het wemelt natuur lijk van de stijlfouten, het zijn zonder meer front-ervaringen en er is ook heel veel plagiaat bij. U kent dat wel. Het zijn van die boeken waarvan de inhoud te jong is om al geschiedenis te zijn en die praktisch nooit objectief weergeven wat er werkelijk ge beurd is en ik geloof dat wij hier in Duitsland daar toch allereerst behoefte aan hebben. Wat denkt u daarvan, dokter?" ,,Ja, ik ben geen literatuur criticus, meneer. Wij heben een maal niet veel tijd om te lezen. Wat u mij vertelt, heeft ook een uitgever me wel eens gezegd en als ik het goed zie, heeft deze kwestie een psychologische ach tergrond. Die mensen worden gekweld door hun herinneringen en zij kunnen daarvan alleen ver lost worden door ze op te schrij ven. De oorlog en al wat er na de oorlog is gebeurd, heeft op heel veel mensen een diepe in druk gemaakt en het is nu een maal zo dat alle ménsen denken „Over mijn leven valt een boek te schrijven". Als je dan inder daad zo het een en ander hebt meegemaakt, schijnt daar wel enige grond van waarheid in te zitten. U moet niet vergeten dat in die tijd de maatstaven heel anders waren. Wat betekende soms een enkel stukje brood, een warm bed, een mud kolen? Ja, u weet het natuurlijk allemaal zelf wel, alle kleine dingen in het leven waren opeens heel ge wichtig geworden. De meeste mensen hadden immers niet an ders dan armoede, ellende, hon ger en heimwee." „Ja, ik kan u wel volgen, dok ter. Inderdaad, de mensen moe ten zich vrij schrijven. Zij heb ben eigenlijk te weinig ruimte voor hun gevoelens. Maar weet u wat het is? Zakelijk bekeken heb ik er zo weinig aan. De mensen interesseren er zich niet meer voor, al schijnt dat de laatste tijd wel wat beter te worden. De oorlog is al een zaak van grootvaders geworden. De oorlog die voorbij is interesseert niemand meer, wél de oorlog die komen gaat." „Ik kan het niet met u eens zijn, meneer. Ik kan misschien beter dan u beoordelen hoeveel mensen er nu nog rondlopen die aan „oorlogsziekte" lijden. De oorlog en de herinnering aan de oorlog heeft ze ziek gemaakt, niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk. Hoeveel mensen lopen er altijd nog rond, jaren na de zogenaamde vrede, die geen rust kunnen vinden, die bang zijn. Angst is de grootste ziekte van deze tijd en het grootste pro bleem van de doktoren is op het ogenblik, hoe nemen we die angst weg?" „Dat kun je nooit alleen." „Inderdaad, meneer Siebe nöhrl. Dan zouden alle mensen moeten samenwerken. Wij zou den een muur moeten bouwen tegen de angst en de onzeker heid. Wij zouden een eed moe ten afleggen om daaraan een einde te maken, zoals wij dok toren een eed moeten afleggen waarbij wij hebben gezworen tot het heil van de mensheid werk zaam te zijn." Siebenöhrl lachte. „U bent een idealist, dokter. En natuurlijk ben ik het wel met u eens. Maar ik geloof dat de muren tegen woordig zo hoog zijn dat je ze niet meer kunt bestormen en wanneer je de ene muur slecht, is^ de andere al weer gebouwd, nóg hoger. Wij draaien nu een maal in een cirkeltje rond. Tegenwoordig is het niet meer zo, dat je een muur moet slech ten, maar moet trachten er een gat in te vinden of een manier om er omheen te lopen. Maar dokter, om nu op mijn geval terug te komen, hoe bekijkt u dat?" „Ja, u mote even geduld heb ben, meneer Siebenöhrl. Geduld, geduld!" (Wordt vervolgd.) werp behorende kaart verge lijkend met de kaart, welke ge voegd was bij het plan, dat is toegezonden werd door gedepu teerde staten bij hun brief van 19 april 1963, blijken aan de oos telijke zijde van het kanaal de wijzigingen weinig ingrijpend. Slechts wordt thans de grens met de nieuwe gemeente Axel verlegd van de Drieweg naar de Groeneweg in de huidige ge meente Zaamslag, waardoor on der meer ook de hoofdzaak van de Otheense Kreek geheel bin nen het territoir van de nieuwe gemeente Terneuzen komt te lig gen. Voorts ligt de grens met de nieuw te vormen gemeente Hon- tenisse iets westelijker dan in het oude plan. Aan de weste'ijke zijde van het kanaal van Gent naar Terneuzen zijn de verschil len met het oorspronkelijke plan veel groter. De suggestie om de gemeente Hoek bij Terneuzen te voegen heeft bij gedeputeerde staten in gang gevonden. Voorts wordt voorgesteld de hele Braakmanpolder benoorden de provinciale weg bij Terneuzen te voegen, a'smede de kom van Biervliet. De Vogelschorpolder blijft in het nieuwe plan voor het grootste gedeelte bij de nieuwe gemeente Terneuzen. Een zuide lijk en westelijk deel wordt bij de nieuwe gemeente Sas van Gent gevoegd, evenals het zuidweste lijk deel van de gemeente Hoek. Het gevolg hiervan is. dat de nieuwe gemeente Terneuzen over grote afstand grenzen zal aan de nieuwe gemeente Sas van Gent. Een grote verdienste van het ontwerp is, dat Terneuzen een breed waterfront aan de Wes- terschelde verkrijgt, terwijl te vens de economisch waardevolle terreinen langs het kanaal van Gent naar Terneuzen tot haar territoir zullen behoren. Het stemt tot voldoening, dat gedeputeerde staten de gelegen heid hebben willep scheppen om woongebieden te creëren onder meer ten oosten van de Otheen se Kreek. Daarmede is ook op langere termijn een gezonde ont wikkeling van de nieuwe ge meente Terneuzen verzekerd. B. en W. menen dat met dit ontwerp integraal kan worden ingestemd en dat het geen aan beveling verdient op onderge schikte punten nog op wijziging aan te dringen. LEERLINGENSETS R. K. SCHOOL Het bestuur van de St. Willi- brordschool verzoekt medewer king voor de aanschaffing van 30 leerlingensets en een klassi kaal schrijfbord. De school beschikt over 259 sets, terwijl op het moment van indiening van het verzoek 256 Leerlingen stonden ingeschreven. Gelet op de toename van het leerlingenaantal gedurende de laatste vijf jaar, zijn B. en W. van mening dat het gevraagde aantal redelijk is. Ook met het verzoek om tot aanschaffing van een klassikaal schrijfbord te mogen overgaan kan het college instemmen, aan gezien dit in een lokaal voor het geven van lessen in handen arbeid onmisbaar is. De vereniging voor christelijk onderwijs verzoekt medewerking voor verandering van inrichting en aanschaffing en vervanging van meubilair ten behoeve van de U. L. O.-school aan de Grenu laan. Aangezien deze school binnen afzienbare tijd niet voor vervan ging in aanmerking komt, ach ten B. en W. de aanvraag rede lijk. De modernisering van de 4 schoolborden komt niet voo-r medewerking in aanmerking, daar dit moet worden gezien als normaal onderhoud, terwijl B. en W. vervanging van 85 banken door leerlingensets voldoende achten, daar niet alle banken onbruikbaar zijn. Wanneer de gevraagde mede werking zal worden verleend, zullen de normale eisen, welke aan het geven van onderwijs worden gesteld, niet worden overschreden. Aanvaring op de Waal Op de rivier de Waal bij Tiel is donderdag ondanks het ruime vaarwater een aanvaring ge schied. De duw-eenheid „Sieg fried" was op weg van Rotter dam naar Duisburg. Even onder de Tielse Veer liep één der duw bakken op het sleepschip „Rhe- mania 61", dat juist voor anker was gegaan. Dit sleepkonvooi lag op het zuidelijke rivierge deelte voor anker. De „Rhema- nia" werd aan de achterzijde ernstig beschadigd en maakte water. Men slaagde er met veel moeite in het schip, dat geladen was met kolen, boven water te houden. Dè voorpiek van de duwbak werd ook zwaar be schadigd, en liep vol water. Het duwkonvooi werd met hulp van de rijkswaterstaat de voorhaven van het Amsterdam-Rijnkanaal ingeloodst. Hier hebben kikvors mannen van het bergingsbedrijf Smit een noodreparatie verricht. De materiële schade is zeer aan zienlijk. De weersomstandighe den waren bijzonder slecht. Er was slecht zicht. Valsheid in geschrifte De officier van Justitie bij de rechtbank in Haarlem heeft gis termiddag tegen de 32-jarige boekhouder G. K. uit Haarlem, die valsheid in geschrifte zou hebben gepleegd, waardoor hij in het bezit van 17,0011 was ge komen, een gevanggnjsstraf ,van 12 maanden zonder aftrek van voorarrest, waarvan vier maan den voorwaardelijk, gevorderd. De boekhouder werkte bij een koper- en metaal-gieterij. Hij schreef er girobiljetten en kwi tanties uit. Als de directeur zijn handtekening had geplaatst, vul de de boekhouder een eigen gi ronummer en naam op de bil jetten. Het geld werd o.m. ge bruikt voor de aankoop van een auto. De rechtbank zal op 27 jan. uitspraak doen. Tweejarig jongetje door tractor overreden Het tweejarig zoontje van de landbouwer J. van der Putten uit Maarheeze is donderdagavond- onder een tractor, die door ziin vader werd bereden, geraakt. Het kind kreeg het achterwiel o e .- het hoofdje. Het was op slag dood. ZEEPOST Met de volgende schenen km zeepost worden verzonden. Da data, waarop de correspondence ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: m.s. „Talleyrand" 18-1 Brazilië: m.s. „Eemland" 17-1 Canada: s.s. „Statendam" 17-1 m.s. „Pr. W. G. Frederik" 20-1 Chili: m.s. „Stuttgart" 17-1 Kenya, Oeganda, Tanganjika: m.s. „Yalou" 21-1 Ned. Antillen: m.s. „Pr. d. Nederlanden" 20-1 Nieuw-Zeeland: m.s. „Athenic" 20-1 Suriname: m.s. „Ladon" 20-1 Verenigde Staten van Amerika: s.s. „Statendam" 17-1 m.s. „Kamperdijk" 20-1 s.s. „Maasdam" 21-1 Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W.- A -f p j]^H1 m.s. „Stirling Castle" 17-1 m.s. „Bovenkerk" 20-1 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. DE PROTESTANTEN IN SPANJE De leider van de zendingsaf deling van de Engelse kerk, sir Kenneth Grubb, heeft op een bij eenkomst van de wereldraad van kerken in oost-Nigerië verklaard dat de onderdrukking van de protestanten in Spanje slechts tijdelijk is verlicht. Hij zei dat de beloofde grotere vrijheid niet was verwezenlijkt. Sir Kenneth bracht verslag uit ais voorzitter van de commissie voor buiten landse aangelegenheden van de Anglicaanse kerk.

de Vrije Zeeuw | 1965 | | pagina 2