otonieuwó 1964 uit ^^eeland Het afgelopen jaar vierde Axel van 14—19 september op luisterrijke wijze het feit dat 20 jaar geleden Oost Zceuws-Maanderen door de Polen werd bevrijd van de Duitse overheersers. Ook militaire eenheden namen aan de feestelijke herdenking deel. (foto 1) Niet minder feestelijk was de officiële opening van het Philips spreidingsbedrijf aan de mr F. J. Haarmanweg te Terneuzen op 3 september, (foto 2) In Sluiskil werd 31 mei de nieuwe Ned. Herv. kerk in gebruik genomen, (foto 3). Plaatsten wij vorig jaar een foto van de eerste steenlegging voor de bouw van het Dow-complex in de Nieuw Neuzenpolder, dit jaar kon op 5 november het naambord van de Herbert H. Dow-weg wor den onthuld door de kleinzoon van de stichter van de Dow-fabrieken, Herbert H. Dow. (foto 4). De vlag ging in top te Breskens waar de Commissaris der Koningin op 29 oktober het nienwe gemeentehuis officieel opende (foto 5)'. Ook in Zaamslag werd er druk met vlaggetjes gezwaaid toen daar op 16 september de Chr. kleuterschool werd geopend door de inspectrice van het onderwijs mej. M. J. de Jong. (foto 6). Op 10 juni had een dijkval plaats tussen Hoofdplaat en Nummer Een. De gevolgen zouden heel wat ernstiger geweest zijn als dit had plaats gehad tijdens het stormweer van de laatste dagen, (foto 7). Op de tweede dag van 1964 had op de rede van Terneuzen tijdens "en zware mist een aanvaring plaats tussen het Zuid-Afrikaanse motorschip „Langkloof" en de Nederlandse kustvaarder „Looiersgracht", tengevolge waarvan de „Looiersgracht" zonk en drie bemanningsleden verdronken. Eerst op 11 april lton de «Looiersgracht" worden gelicht en naar Missingen vervoerd, (foto 8). Koningin Juliana bezocht begin september Zeeland en bracht behalve aan de Oosterscheldebrug ook een bezoek aan Missingen, (foto 9).

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5