PROVINCIAAL NIEUWS Topdagen voor wegeninformatiediensi mm 50.000 Gemeenteraad van Hoek m hm TELEFOONTJES VERWERKT AANYAL OP LE0P0LDSTAB TE «ACHTEN 1 SCHEPEN Lezers die schrijven Terneuzen AxeS Breskens Cadzand HOEK Nleuwvliet Drink real American Cola Sluis Ziekenfonds- verzekerircg bejaarden Hoogwater Zon- en IVIaanstanden donderdag 31 december a.s. na 12 uur voor het publiek GESLOTEN zuilen zijn Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 28 Dinsdag 29 december 1964 SLEEPBOOT OVERVAREN OP DE SCHELDE Twee opvarenden vermist Het 5.120 ton metende Spaan se schip „Pedro de Alvarado" heeft geseind op de Schelde bij boei 46 een kleine sleepboot te hebben overvaren. De boei ligt ter hoogte van Hansweert. De overvaren sleepboot is de Belgische sleepboot „Santa Ma ria". De twee opvarenden, de 57-jarige Belg M. Bracke en zijn zwager de 58-jarige Hellebisch uit Berchem, worden vermist. De overvaring geschiedde te 06.45 uur (Eerste Kerstdag). De „Pedro de Alvarado" voer van Antwerpen naar zee. De sleep boot was van Botterdam op weg naar Antwerpen. V erkeersongeval Donderdagmiddag om 2 uur reed de heer W. F. H. de M. uit Vlissingen met zijn auto over de Oranjestraat in de richting Axelsestraat. Ter hoogte van de Beatrixstraat kwam plotseling het 7-jarig dochtertje van de fa milie De B., wonende in de Aagje Dekenstraat van de Oran- jedijk voor de auto gelopen, met het gevolg dat het meisje door de auto werd gegrepen. Dokter Hoving verleende het meisje, dat vermoedelijk een lichte hersenschudding had op gelopen en aan het gelaat werd gewond, eerste hulp, waarna zij naar de ouderlijke woning werd vervoerd. 's Avonds om 10 uur kwam de heer C. L. A. M., wonende te Brussel, in gezelschap van zijn echtgenote uit de richting Zaam- slag naar Terneuzen gereden. Door de dichte mist remde hij af bij de kruising van de St. Annapolder, doch door de glad heid van het wegdek begon de auto te slippen en kwam tegen het aldaar geplaatste schrikhek terecht, waarna de auto in de sloot terechtkwam en kantelde. De heer M. bekwam geen let sel, doch zijn echtgenote werd aan het gelaat licht gewond. Door een takelwagen werd de auto welke licht beschadigd was uit de sloot getrokken en naar een garage gebracht. Brandje Op de tweede Kerstdag ont stond in de woonkamer van cafetaria „Panaché" in de Nieuw- straat brand, doordat kinderen met brandende kaarsjes van de kerstboom speelden. De gealarmeerde brandweer behoefde bij aankomst niet meer op te treden daar het brandje reeds met een paar emmers wa ter was geblust. De Z.V.T.M. bracht de reizigers veilig thuis Op kerstavond is nog eens dui delijk de waarde van de bus dienst naar Breda gebleken en dat de Z.V.T.M. service geeft waar dit nodig is. Toen donder dag in de loop van de morgen plotseling e^ dikke mist kwam opzetten, was dit voor vele rei zigers naar Zeeuws-Vlaanderen een reden om de veilige weg via Breda te kiezen. Dit had tot gevolg dat voor de bus die daar 's avonds om onge veer zes uur vertrekt, zoveel ge gadigden waren dat niet minder dan negen bussen moesten wor den ingelegd. Op die manier kon ieder op tijd thuis zijn om in fa miliekring het kerstfeest te vie ren. Nadien heeft de Z.V.T.M. nog eens getoond wat service verle nen betekent. Velen die toch de reis naar Kruiningen hadden ge riskeerd, kwamen tenslotte in Perkpolder aan, maar er was geen verbinding meer. De direk- tie van de Z.V.T.M. werd hier van op de hoogte gebracht. Er stonden aan Perkpolder nog 120 mensen te wachten die verder Zeeuws-Vlaanderen in moesten. Ondanks het late uur werden drie Z.V.T.M.-bussen naar Perk polder gedirigeerd. Zij kwamen er om half twee aan. Alle reizi gers werden naar de plaats van hun bestemming gebracht, zodat ook zij zij het dan wat later veilig bij hun familie aan kwamen. Voor het Z.V.T.M.-personeel is dit een bijzondere inspanning geweest want ook de chauffeurs die zo laat hebben gereden, had den er hoogstwaarschijnlijk op gerekend dat zij een rustige kerstavond in familiekring zou den hebben. Allen die daaraan hebben meegewerkt, verdienen zeker een woord van dank en waarde ring. Aanbesteding Nieuw Neuzenpolder Uitslag aanbesteding van de onderhoudswerken dienst 1965 van de waterkering van de ca- lamiteuse polder Nieuw Neuzen. P. J. Bunschoten, Schoondijke 43.700,P. de Regt, Terneu zen 43.200,N.V. van Noor- denne, Hardinxveld 43.000, fa. De Ruysscher, Biervliet 42.850,—; N.V. E.L.K., Schoon dijke 42.600,Leenhouts aan nemingsbedrijf, Sluis ƒ42.580, fa. J. F. Warrens, Ossenisse 42.000,A. en P. Sponselee, Kloosterzande ƒ41.900, Gegund behoudens goedkeu ring van gedeputeerde staten aan de heren A. en P. Sponse lee te Kloosterzande. Auto-ongeval met dodelijke afloop Tweede Kerstdag had in het buurtschap Vaartwijk een aan rijding plaats tussen een per sonenauto, bestuurd door de heer L. A. V. uit St. Jansteen, en een Fiat-personenauto, be stuurd door de 65-jarige heer A. van Overbeeke uit Axel. De heer Van Overbeeke, komende uit de richting Axel, raakte vermoe delijk door het spiegelgladde wegdek langs de rechterrijbaan, kwam te slippen, draaide terug de weg op en kwam dwars op de rijbaan te staan. Op dat ogen blik werd hij door de andere auto gegrepen in de linkerflank. Dit had tot gevolg dat mevr. Van O. uit de auto werd ge slingerd en met een rechter- schouderfraktuur naar het zie kenhuis in Terneuzen moest worden overgebracht. De heer Van Overbeeke werd levenloos achter het stuur aan getroffen. Of dit tengevolge van de aanrijding was, kon men niet vaststellen. De heer Van Overbeeke, een gepensioneerd hoofdonderwijzer van Zaamslag, woonde een twee tal weken in Axel. Kerstzangdienst Donderdag 24 december werd in de hervormde kerk een kerst zangdienst gehouden. Hieraan werkten mede het hervormd kerkkoor, het kinderkoor en mannenkoor onder leiding van de heer J. P. Smies. Het orgel werd bespeeld door de heer G. Madge, gastorganist uit Austra lië. Ds. Pennings verzorgde de schriftlezing en de meditatie. Kerstfeest Hervormde zondagsschool Tweede Kerstdag had er in de hervormde kerk een kerstfeest plaats voor de leden van de her vormde zondagsschool. De mid dag werd geopend door de heer J. Wolfert. Mej. A. Vereijzer las een stemmig kerstverhaal voor. Gezamenlijk werden kerstliede ren gezongen die op het orgel werden begeleid door de heer J. C. Smies. Na afloop kregen alle kinderen een traktatie. Kerstzangdienst Op Eerste Kerstdag werd er in de gereformeerde kerk een kerstzangdienst gehouden. Ds. Heemskerk ging de avond voor. De muziek werd goed verzorgd gebracht door de organiste mevr. M. de Feyterde la Gasse en de trombonist J. Bakker. Herdei stocht In de nacht van 24 op 25 dec. had het r.-k. jeugdwerk een sfeervolle herderstocht georga niseerd. In verschillende groe pen vertrok men van het gezel- ïenhuis. De groepen kregen schriftelijke gegevens mee om trent de te volgen route. Onder weg werden twee kampvuren gehouden waar telkens een ge deelte van het kerstverhaal werd voorgelezen. Het einddoel was Koewacht waar gezamenlijk de nachtmis werd bijgewoond. Ruim 90 jongens en meisjes van 14 jaar af namen aan deze geslaagde tocht deel. Huldiging Tijdens de provinciale ten toonstelling, georganiseerd door de sportfokkersclub „Ter Ver betering" te Axel, welke werd geopend door wethouder C. van Bendegem, werden twee leden gehuldigd om hun 40-jarig lid maatschap. Dit waren de heren W. Verhelst en J. Vink die wer den toegesproken door de heer Van de Broek, lid van het hoofdbestuur van de landelijke organisatie. Uit zijn handen ont vingen zij een herinnerings medaille. Kerstfeest van het r.-k. jeugdwerk Tweede Kerstdag presenteerde het r.-k. jeugdwerk voor een stampvolle zaal ouders en be langstellenden een sfeervolle kerstmiddag. Het programma dat bestond uit samenzang, to neel en declamatie, overtrof alle verwachtingen. Kapelaan Hermans las het kerstevangelie en Marlies Kroes las een stemmig kerstverhaal voor. De declamatie werd ver zorgd door Fons de Dijcker en Marian Geilleit. Een toneelstuk je waarin het kerstgebeuren werd aangepast aan deze tijd, oogstte veel succes. De leiders, de heren Van de Berg en Kroes, resp. zang en toneel, kunnen op een geslaagde middag terugzien. Pastoor geopereerd Juist vóór de kerstdagen heeft pastoor B. de Jong in het zie kenhuis in Sluiskil een zware operatie ondergaan. Zijn toe stand is redelijk en hij zal over een veertiental dagen waar schijnlijk het ziekenhuis mogen verlaten. Ouderavond In de openbare school te Bres kens is de jaarlijkse ouderavond gehouden. Vóór de vergadering bestond er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waarna in „De Uitkomst" het officiële gedeelte plaats vond. De voorzitter der oudercom missie, de heer P. Priester, kon in zijn openingswoord consta teren dat de opkomst der ouders bevredigend was, hoewel hij toch meer belangstelling had verwacht. In verband met het periodiek aftreden der bestuursleden mevr. Maas en de heren De Priester en dokter Ossewaarde, diende een verkiezing te worden gehou den. Uit de vergadering werd een voorstel gedaan deze ver kiezing bij acclamatie te doen geschieden, hetgeen gebeurde. De heer J. Boekhout vertoon de na de pauze enige films. De eerste film ging over de school reizen en de andere de visserij feesten van 1964. Vergadering gemeenteraad Tijdens de zitting vaa de ge meenteraad van Cadzand deelde burgemeester J. A. Leenhouts mee, dat in de vrije sector in 1965 drie woningen kunnen wor den gebouwd. De leden van de commissie der woonruimtewet werden her benoemd, t.w. mevr. J. Adriaan- sende Neef, A. G. de Smidt, W. Cappcn, J. van Houte en H. P. Toussaint. Voor het laatste kwartaal van 1964 is nog een kolentoeslag van toepassing. Voor 1965 moet nog even gewacht worden op de richtlijnen bij de toepassing van de algemene bijstandswet. De vergoeding aan de neutrale kleu terschool werd vastgesteld op 1200 per lokaal. Een bes'uit werd genomen tot verbetering van een gedeelte van de Mariastraat en over te gaan tot uitvoering van de eerste fase van het plan tot verbetering van Boulevard „De Wielingen". Voor deze beide werken is een bedrag van ƒ80.000 geraamd. B. en W. werden gemachtigd tot aanbesteding over te gaan. De boulevard krijgt een rijbaan van 5 meter met aan weers zijden een trottoir van 2,25 m en aan één zijde een parkeerstrook. De begroting voor het dienst jaar 1965 werd vastgesteld met een post van ƒ13605 voor on voorziene uitgaven. Prijskaarting Bij de op tweede Kerstdag ge houden prijskaarting in café ,,'s Lands Welvaren" bij de heer Jan den Hamer waren niet min der dan 100 deelnemers. De uitslag van deze kaarting was als volgt: le M.-Meertens; 2e Jan Broek hoven; 3e Jaap de Footer; 4e Piet Verhelst; 5e Jan Donze; 6e Piet Verberkmoes; 7e A. Ploe- gaert; 8e Jan Bosman; 9e G. van Driel; 10e Jan Leijs; 11e Jan 't Gilde; 12e C. Potvlieger; 13e L. M. de Blaeij; 14e Louis de Blaeij; 15e J. Boerman; 16e Jan Dieleman; 17e J. de Fouw; 18e Jac. de Bruin; 19e Iz. de Kra ker; 20e mevr. Geers; 21e Joh. Marcusse; 22e J. Mollegraaf; 23e L. de Groote; 24e Piet Kos ter; 25e Jan de Pooter. Aanbesteding Het bestuur van de Ardonis- polder heeft in het café van de heer P. Bron te Nieuwvliet aan besteed het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 1 januari 1966 van de werken tot zeewering en oeververdediging van deze polder. 1. Fa. Warrens en Zn te Osse nisse ƒ10.850; 2. Fa. Wed. Tous saint en Zn te Cadzand ƒ10.872; 3. N.V. E.L.K. te Schoondijke ƒ10.950; 4. Fa. De Ruijsscher en Zn te Biervliet ƒ10.980; 5. J. den Oude en Zn te Biervliet ƒ11.000; 6. Fa. Leenhouts te Sluis 11.100; 7. L. v. d. Klippe te Vlissingen 11.100; 8. P. de Regt te Terneu zen ƒ11.490. De raming bedroeg 10.191. (Adv.) Kerstfeest bejaarden In de recreatiezaal van „Ro- zenoord" werd een kerstbijeen komst gehouden voor de be woners van deze inrichting. Een koortje van het personeel zong enige liederen en mevr. De Vries las het kerstverhaal voor. Direkteur J. P. J. Wage bracht aan het eind dank voor de sfeervolle medewerking. DE IJSBAAN Het bestuur van de ijsvereni- ging „Terneuzen" maakt bekend dat de schaatsvijver in het Zui dersportpark gedurende het schaatsseizoen 1964'65 door de gemeente Terneuzen aan de ver eniging op haar verzoek ter be schikking is gesteld onder be paalde voorwaarden voor het ontplooien van aktiviteiten voor zover deze betrekking hebben op de schaatssport. Dit tegen een zeer redelijke vergoeding. De ijs- vereniging dient zelf zorg te dra gen voor toezicht op, onderhoud van de baan etc. De gemeente Terneuzen is ook bereid geweest enke^ faciliteiten te verlenen. Ter bestrijding van de kosten, voortvloeiende uit de exploitatie van de ijsbaan, heeft de gemeen te het bestuur toestemming ver leend een entree-prijs te heffen per dag van 0,25 voor kinde ren t/m 16 jaar en 0,40 voor personen van 17 jaar en ouder. De kaartjes zullen door enkele leden, herkenbaar aan een band om de arm, op het ijs worden verkodht. De leden van de ijsver- eniging hebben vrij schaatsen, mits zij eóhter het insignekaartje van de vereniging zichtbaar dra gen. Dit is een reden te meer om lid te worden en daardoor de ver eniging te helpen steunen. Het stemt het bestuur tot vohe tevredenheid deze medewerking van de gemeente Terneuzen te hebben verkregen. Het bestuur ijsvereniging „Terneuzen". KERKNIEUWS Nederl. Hervormde Kerk Beroepen te Delft (vacature C. A. van Harten), toezegging A. P. Nauta te Middelburg. Aangenomen naar Peize (toe zegging) ds. J. Brezet te Nieuw vliet. Bedankt voor St. Anna- land R. C. Cuperus te Rouveen. KEHKB8ENST DINSDAG 29 DECEMBER GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel; 7 uur 's avonds Ds. J. C. Weststra te, van Meliskerke. Oudejaarspreek. De afgelopen reeks van feest- n zondagen is er een die de •egeninformatiedienst van K. N. .C. en A.N.W.B. nog lang zal :eugen. Vermoeid, maar met een plezierig gevoel voor de intensi teit waarmee van hun dienstver lenend werk gebruik is gemaakt, hebben de twintig tot vijfentwin tig informatieverleners zondag avond de balans opgemaakt. Die balans geeft indrukwekkende cijfers te zien. Ruim vijftigdui zend informaties werden ver strekt, waarbij het aantal vra gen soms culmineerde in 1200 tot 1500 per uur. Het begon al in de middag uren van de 24ste december, toen veel werknemers, die ken nelijk wat eerder naar huis gin gen dan op normale dagen wel eens wat over de toestand van de wegen wenste te vernemen. Die drang naar informatie werd ingegeven door een dichte mist die plaatselijk het zicht beperkte tot twintig meter. Tussen vier uur die middag en tien uur 's avonds verstrekte de wegen informatiedienst al 5000 infor maties. Toen in de loop van de avond de mist dichter en dichter werd en er plaatsélijk gladde wegen voorkwamen, adviseerde men in veel gevahen; blijf rustig thuis of neem de trein In de loop van de avond bleek hoezeer de weersomstandigheden een vlotte afwikkeling van het verkeer beperkten. Op en nabij vormden zich files die hier en daar tot een lengte van zeven kilometer aangroeiden. Bij het op de hoogte houden van de wegge bruikers speelde ook de radio een grote rol. Hoewel er veel aanrijdingen voorkwamen, was er toch op een enkele uitzondering na geen sprake van ernstige ongevallen. Oorzaak van die aanrijdingen wa ren soms onverlichte voertuigen op de vluchtstroken. TEMPERATUUR DAALDE De Eerste Kerstdag liet zich kennen door sneeuw- en regenval in bijna het gehele land, terwijl de temperatuur terugliep tot rond het vriespunt. De hoofd wegen waren mede door de grote verkeersintensiteit goed berijdbaar. Na vier uur 's mid dags kwam de vorst doorzetten en werden de wegen glad. Plaatselijk kwam er mist voor. Op die Eerste Kerstdag hielp de wegeninformatiedienst ruim 10.000 vragers aan informatie. Op de Tweede Kerstdag werd het nog drukker. Behalve de we geninformatiedienst werden op die dag de rijkspolitie, de tele foondienst van de P. T. T., de K. N. A. C., het K. N. M. I., wegen wachtstations en vele andere in stanties waarvan rijdend Neder land hoopte informatie te kunnen verkrijgen, gebeld. TELEFOONVERKEER LIEP VAST Om negen uur in de ochtend raakte het te'efoonverkeer met Den Haag vast door de grote vraag naar inlichtingen. De P. T. T. trof noodvoorzieningen zodat het aantal lijnen van de wegen informatiedienst met dertig kon worden uitgebreid tot 41. Tegen de verkeerspleinen rond Utrecht het eind van de dag bleek het Naar aanleiding van berich ten, volgens welke de opstande lingen in Kongo op Kerstdag een aanval op Leopoldstad zou den doen, heeft premier Tsjombe in een perscommuniqué gezegd dat zijn regering op alle moge lijke moeilijkheden is voorbe reid. In Leopoldstad zelf zijn don derdagavond de para-comman do's van het Kongolese leger in staat van alarm gebracht. Ge- Ten aanzien van de premie betaling voor de ziekenfondsver zekering bejaarden zullen, zo deelt het ministerie van sociale zaken mee, met ingang van 1 januari 1965 drie categorieën van inkomens gelden in plaats van twee zoals totnutoe. De premie bedragen voor deze inkomens categorieën zijn als volgt vast gesteld: Inkomen niet hoger dan 3954 per jaar: premie 1,93 per week. Inkomen niet hoger dan 4964 per jaar: premie ƒ3,86 per week Inkomen niet hoger dan 5648 per jaar: premie 5,79 per week. Vergadering van maandag 28 december 1964 Op de heer J. Leunis na, die nog steeds wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, kwam de vol tallige gemeenteraad van Hoek hedenmorgen bijeen. De vergadering was in hoofd zaak belegd om op het nipper tje de leden van de commis sie van bijstand voor de alge mene bijstandswet te benoemen die op 1 januari a.s. in werking treedt. Bij enkelvoudige stemming bleek, dat de raadsleden de aan beveling van b. en w. hadden ge volgd. Benoemd werden: E. A Breepoel, J. Dregmans, P. W. Jansen, J. de Pooter en M. de Putter. Burgemeester A. F. Hanssens deelde mede, dat het in het voor nemen ligt op min of meer offi ciële wijze dank te betuigen aan de medewerkers, die de gemeen telijke instelling van maatschap pelijke zorg belangeloos hebben gediend. Zonder op- of aanmer kingen werd besloten tot ophef fing van deze dienst. WONINGBOUW IN HET GEDRANG In de Oud-Westenrijkpoldev ligt een perceel bouwgrond van 55,20 are, waarop de firma Gebr Van der Poel te Terneuzen al ge ruime tijd optie heeft. Als voor waarde hadden b. en w. destijds gesteld, dat binnen drie maanden tekeningen en bestekken voor de aldaar te bouwen 26 woningen klaar moesten zijn. Dit met het oog op renteverlies. De firma Van der Poel heeft aan deze voorwaarden volledig voldaan, aldus de voorzitter, maar de ge meente kreeg geen toestemming om bouwvergunningen te ver lenen. Burgemeester Hanssens vond, dat door de op stapel staande ratiobouw de overige vergunningen wel een beetje in het gedrang kwamen. De prijs van de grond bedraagt 22,per vierkante meter. De firma Van der Poel heeft nu aan de gemeente voorgesteld een bedrag van 60.000,te storten en dan de rest naar ge lang de bebouwing plaatsvindt te betalen. De voorzitter achtte dit een goede oplossing, waar mede de raad akkoord ging. Wethouder J. v. d. Peijl zeide, dat bij volgende optieverleningen door b- en w. een andere proce dure zal worden gevolgd. Op deze manier kan het voorkomen, dat er grond zes jaar renteloos blijft liggen. Ook de heer Leenhouts had een stuk grond voor tien woningen in optie, doch heeft hiervan vrij willig afstand gedaan. Overigens heeft hij er een ander voor in de plaats gekregen, waarvoor wei bouwvergunning is verleend. TE VEEL VUIL Van de rondvraag wenste nie mand gebruik te maken. Toch achtte wethouder v. d. Peijl het goed nog eens te wijzen op de z.i- onhoudbare toestand die na bij de kreek op het Boeregat heerst, doordat iedereen hier vuil werpt. „Het papier waait over het Boeregat en de kreek drijft vol met plastiek", zei de heer v. d. Peijl- Het was volgens hem onbegrij pelijk, hoe het Polderbestuur toestemming had verleend hier afval te storten. Wethouder L. M. Jansen vond dit niet zo onbegrijpelijk. De be doeling van het polderbestuur was geweest de weg die aan het verzakken was, gelijk te maken Ook de heer H. de Jonge was van mening, dat er op genoemde plaats voorheen een gevaarlijke verzakking in de weg lag. Het is goed, dat dit opgevuld is. De dijkgraaf past in dezen geen verwijt. Het is hem enigs zins uit de hand gelopen, omdat er te veel vuil wordt gestort, al dus de mening van de heer D. J. Tollenaar. De heer De Jonge deed het voorstel voor de gewraakte af- valstorting een verbodsbord te doen plaatsen. De burgemeester zeide dat hij over deze kwestie overleg zou plegen met de dijkgraaf om de politie opdracht te geven bij overtreding van het verbod han delend op te treden. De raad ging na deze discussie in besloten zitting. wapend met lichte mitrailleurs en andere automatische wapens bewaakten zij' onder meer het postkantoor en de openbare ge bouwen. In de Europese wijk van Leopoldstad werd intensief gepatrouilleerd, maar in de Afri kaanse sector was de toestand normaal. De troepen waren in staat van paraatheid gebracht na een pers communiqué van de opstande lingen, waarin werd gezegd dat Leopoldstad op kerstochtend om negen uur zou worden aangeval len. In het communiqué dat werd omgeroepen door de radio in Kongo-Brazzaville, werd gezegd dat de opstandelingen zouden worden geholpen door de bevol king van Leopoldstad. 20.000 BELGEN Van betrouwbare zijde is ver nomen dat de Belgische ambas sade, die de afgelopen drie we ken melding heeft gemaakt van onrust in de Afrikaanse wijk van Leopoldstad, een plan gereed heeft om de 20.000 Belgen in het gebied zo nodig te evacueren. Diplomaten en waarnemers heb ben over het algemeen berich ten over een op handen zijnde opstand in de stad weersproken. Tsjombe maande de bevolking in zijn communiqué tot rust en kalmte. DINSDAG 29 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.48 11.23 0.03 0.13 n.rr.. 12.25 12!40 12.50 WOENSDAG 30 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 12.26 11.41 Terneuzen 0.01 12.16 Hansweert 0.41 12.56 Walsoorden 0.51 1.06 Dec. 28 8.48 16.35 3.10 13.44 29 8.48 16.36 4.21 14.02 30 8.48 16.37 5.31 14.24 31 8.48 16.38 6.39 14.51 saldo 20.0000 gegeven inlichtin gen te zijn. Op die Tweede Kerst dag waren in de ochtenduren de wegen glad. Er viel sneeuw en hagel, 's Middags gin-g het beter, maar in de avonduren werden de wegen weer glad door opvrie zing. Bovendien kwam opnieuw de mist het verkeer dwarszitten. Zondagmorgen tussen zeven en elf uur bereikte de vraag naar informatie opnieuw een hoogte punt. Toen werden er soms 1500 vragen per uur beantwoord. Aan vankelijk was het op veel plaat sen in Nederland nogal glad, maar later verdween die glad heid. Na het middaguur was ge heel Nederland (met hier en daar een uitzondering) weer berijd baar. -0- SCHEEPSBRAND Vijf opvarenden van de Deen se olietanker „Arild Maersk" zijn om het leven gekomen bij een brand in de machinekamer toen het 13.000 ton metende schip in de Venezolaanse haven Puntacardon lag. Een zesde lid van de beman ning is in een ziekenhuis opge nomen. De slachtoffers zijn waarschijnlijk gestikt in de rook van brandende olie die uit eer lekkende tank vloeide. LIBANESE VRACHTVAARDER GESTRAND Vrijdagavond is de Libanese vrachtvaarder „Athenoula" (7225 brt.) anderhalve mijl ten noor den van de noorderpier in Hoek van Holland op het strand ge lopen. Het zicht bedroeg op dat moment nog geen vijftig meter. Het schip dat geladen is met ijzererts, ligt hoog op het strand. De „Athenoula" had geen loods aan boord. De Europoortsleper „Steen- bank" en een vaartuig van de rijkshavendienst zijn direkt ter assistentie uitgevaren. De sleper heeft contact gehad met de ka pitein van de Libanees. Volgens deskundigen bestond er noch voor de bemanning noch voor het schip gevaar. Zes slepers van L. Smit en Co's internationale sleepdienst hebben driemaal getracht de „Athenoula" vlot tq-fefeken. Zij boekten echter geen .resultaat. Een nieuwe doör" Vier sleep boten ondernomen poging om de „Athenoula" van het strand bij Hoek van Holland vlot te trek ken is vanmorgen mislukt. De 7.200 brt metende Liberiaan zit sedert donderdagavond muur vast bij de noorderpier. DEENSE KUSTVAARDER IN MOEILIJKHEDEN Naar aanleiding van een radio bericht van een onbekend ge bleven schip dat op 80 mijl N.W. van Terschelling een kustvaar der hulpeloos ronddreef, is zon dagavond de sleepboot van de rederij Doeksen van Terschel ling uitgevaren. Op de aange geven positie bleek de Deense kustvaarder „Minibas" met ka potte machine en radio rond te drijven. De „Holland" heeft de Deen op sleeptouw genomen en zou vanmiddag te IJmuiden hel schip binnenbrengen. LIBANEES SCHIP IN MOEILIJKHEDEN Het Libanese schip „Kateri- na Samona" van 7144 ton ver keert in moeilijkheden in de golf van Biscaje. Het maakt water in twee ruimen en in de machi nekamer en heeft om hulp ge vraagd. Het schip maakt een slagzij van 25 tot 30 graden. De positie van de Libanees wordt nader opgegeven als 200 mijl ten westen van Spanje. Het schip verkeert in zinkende toe stand. Een Frans en een Engels schip komen te hulp. De be manning zal het vaartuig ver laten zodra een van beide sche pen in zicht komt. De „Kateri- na Samona" is met een lading hout op weg van Vancouver naar Plymouth. Een deel van de la ding is over boord gezet. (Adv.) Onderstaande banken maken bekend, dat haar kantoren op Algemene Bank Nederland N.V. Terneuzen Amslerdamsche Bank N.V. Terneuzen Coöp. Boerenleenbank Terneuzen Raiffeisen- bank, Walstraat 7, Terneuzen en Noord straat 6, Axel Hondius Zoon N.V. Terneuzen Nederlandsche Credietbank N.V. Terneuzen Nederlandsehe Middenstandsbank N.V. Terneu zen en Sas van Gent Rotterdamsche Bank N.V. Terneuzen en Sluis kil.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2