Vuurwerk DE BREE BEURSOVERZICHT GESLOTEN Fa. DOOMS en VERGOUWE KERSTDIENST Prettige KERSTDAGEN GEMEENTERAAD MN AXEL Begroting voor 1965 vastgesteld ONTEIGENING Filmavond te Sas van Gent Prijskaarting OfficiëSe Publikatie Waterklerk of aankomend Waterklerk Fa E. A. ljsehaert 4 WINKELJUFFROUW Pagina 7 „Mens durf te leven" Tweede Kerstdag JAN DEN HAMER 2 Baanvegers ALBUMS MASSON MODERNE GEVRAAGD: Sleepdienst WILLEM MULLER N.V, EIGEN HAARD' Donderdag 24 december 1964 DE VRIJE ZEEUW Voorzitter: M. K. van Dijke, burgemeester. Vergadering van dinsdag 22 december 1964. Aanwezig: Voorzitter: urgemeestei SecretarisP. J. van den Bosse. Wethouders: M. L. M. IJse- baert en C. van Bendegem. Leden: mevr. Folkersma Staal en de heren P. J. van Ben degem, J. den Doelder, W. de Feijter, K. Hamelink, A. H. van der Lee, D. J. Oggel, E. A. Maas, J. Vink, J. C. van Luyk en A. de Waard. De voorzitter opent de verga dering met het ambtsgebed. Bij de Ingekomen stukken wijst de heer Oggel op het schrij ven van G.S., betreffende het in brengen van het gemeentelijk gasbedrijf, dat hier niet wordt in gestaan voor gesloten overeen komsten met de Zegam. Spr. vroeg of later van deze overeenkomsten kan worden af geweken. De heer P. J. van Bendegem vraagt of na 1 januari J965 wan neer de overdracht nog niet of ficieel is, de gemeente de belan gen van het personeel van het gasbedrijf blijft behartigen. De voorzitter antwoordt de heer Oggel dat G.S. het inbren gen goedkeuren maar dat zij buiten de financiële zaken staan. Tot de heer Van Bendegem zegt de voorzitter dat zo lang de over dracht niet officieel is, de ge meente de zaken blijft beharti gen. Over de aankoop van een strook grond van de heer A. de Visser zegt de heer De Waard dat hij van de prijs wel wat ge schrokken is. In andere aanko pen is nooit zo'n hoge prijs be rekend. Wethouder Van Bendegem zegt dat deze strook grond direkt tegen de voorgevel van de wo ning ligt, waardoor dit par.d sterk in waarde daalt. Daarom is een zo hoge prijs gevraagd om de waardevermindering op te vangen. Zonder verdere bespreking wordt dit voorstel aangenomen. DE GEMEENTEBEGROTING Alvorens over te gaan tot de begrotingsbehandeling worden de leden in de gelegenheid ge steld algemene beschouwingen te houden. Als eerste vraagt de heer P. J. van Bendegem (c.h.u.) het woord. Deze zegt geen behoefte te hebben aan algemene be schouwing maar wel enkele^din gen te.': Willen zeggen. Wij weten allen dat er belas tingverhogingen in de lucht zit ten, maar uit verschillende stem men hebben wij al bemerkt dat men liefst geen verhoging wil. Maar wii willen een centrumge meente blijven en dan moeten wij zorgen dat wij een goede stad ziin en dat zal altijd geld kosten. Wij hebben nu op de begroting een aanvulling van ƒ95.000 uit de algemene reserves staan. Is het niet mogelijk dat de restau ratie van de raadszaal die door de raad aanvaard is en waar voor een bedrag van ƒ65.000 is uitgetrokken, nog even wordt uitgesteld? Als tweede spreker diende zich de heer J. C. van Luijk (a-r) aan. Deze sprak de volgende rede uit: We hebben niet de behoefte van de gelegenheid tot het hou den van algemene beschouwin gen een uitgebreid gebruik te maken. Deden we dit wèl, we zouden niet ontkomen aan het gevaar dingen te herhalen die ieder jaar worden gezegd, op zichzelf wellicht juist zijn, en ook beleefd worden aangehoord, maar waardoor de waarde van deze be schouwingen, die door velen terecht toch al niet hoog wor den aangeslagen, nog verder zou dalen. We willen dus graag kort zijn. Terugziende op het afgelopen jaar moeten we onze waardering uitspreken voor het college van B. en W. dat ook nu weer veel werk heeft verzet. Met voortva rendheid zijn de zaken aange pakt, er werden belangrijke ini tiatieven genomen en er kwa men dingen tot stand die voor onze gemeente van de grootste betekenis waren of zullen blij ken te zijn. We denken o.a. aan dé deel neming aan het plan voor ar beidsbesparende bouw van wo ningen waarvan een belangrijk aantal in onze stad zad worden gebouwd, de verdere modernise ring van het gasbedrijf en de overdracht hiervan aan de N.V. Zegam. Het verwerven van gronden en opstallen, benodigd voor het rea liseren van uitbreidingsplannen en de reconstructie vain straten en pleinen, vond op bevredigende wijze voortgang. Hét "tempo waarin met name plan Oost wordt gebouwd overtreft veler verwachtingen. Over bouwen gesproken, ver beneden onze, toch niet bepaald hoog gesDannen verwachtingen blijven, blijven de toewijzingen in de premie- en vrije sektor. De quota, die ons ten deel vallen, zijn helaas bijna te ver waarlozen. Willen we ook in de toekomst wooncentrum voor iedereen blijven, en dat wil len wij allemaal, da,n zullen wij ons met elkaar moeten blii- ven bezinnen op de vraag hoe we de grotere gezinnen en de beter gesitueerden, die zich bij ons wil len vestigen, zullen kunnen on derbrengen. In eerste instantie is het bou wen van deze, nóch dat van wo ningwetwoningen de taak van de gemeente. Door dit te zeggen doen we bepaald niet tekort aan onze waardering voor het beleid van het gemeentelijk woningbe drijf. We blijven uitzien naar de dag waarop in onze stad de oprich ting van een levenskrachtige wo ningbouwvereniging tot stand komt die ons van deze taak kan ontlasten. Mèt het college spijt het ons dat het ook nu weer niet moge lijk was de begroting der gewo ne dienst sluitend te maken zon der gebruik van een beduidend bijdrage uit de reserve. We hebben alle begrip voor de moeilijkheden waarvoor h col lege zich geplaatst ziet, wanneer enerzijds het aantal voorzienin gen, waartoe de wetgever ons verplicht, steeds groter wordt en een zodanige omvang gaat aan nemen, dat er voor de zuiver vrij willige gemeentelijke uitgaven slechts een zeer klein deel over blijft en anderzijds de regering nog steeds niet bereid blijkt ver ruimingen van betekenis in de uitkeringen op grond van de Fin. Verh. wet toe te staan. Om enigszins uit de kwade po sitie te geraken heeft het college gemeend sommige gemeentelijke belastingverordeningen te moe ten herzien. Voorzover het hier verouderde tarieven betreft willen we onze medewerking hieraan niet ont zeggen. We menen echter dat grote voorzichtigheid geboden is met het optrekken van heffin gen die nu al aan de hoge kant liggen. Met voorstellen in die richting hopen we niet te wor den geconfronteerd. In dat geval zouden we de voorkeur geven aan een andere, zij het ook onpo pulaire oplossing: bezuiniging op sommige van de minst urgente posten. Overigens, mijnheer de voorzit ter, kunnen we ons met de aan geboden begroting in hoofdzaak wel verenigen. Moge God ons wijsheid schen ken om ook in het nieuwe jaar in goede samenwerking met uw college te kunnen bezig zijn tot Zijn eer en voor de opbouw van onze stad. De heer Van der Lee zegt o.m.; Hoewel ik een open oog heb voor de problemen op de ge meentesecretarie moet het mij van het hart, dat dit jaar de be handeling van de begroting in een gehaast tempo moest ge schieden. Het doet mij genoegen dat het college naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen verbetering heeft toegezegd. Naar onze mening zal dan tevens moe ten worden bezien of de bezetting van de afdeling financien wel in overeenstemmng is met de eisen aan deze afdeling gesteld. Wat het algemeen beleid in het afgelopen jaar betreft bren gen wij hulde aan het college. De vele tegenwerkende factoren, vooral de financiële problemen, maken het besturen van een ge- meerite tot een zware taak. Een reserve moet ik uitspre ken tegen de plannen tot belas tingverhoging. Voor zover het verhoging van de diverse rech ten betreft die betrekking heb ben op dienstverleningen, kun nen wij wel gezien de loon kostenstijgingen hiermede meegaan, doch ten opzichte van verhoging van gemeentelijke be lastingen wil ik een waarschu wing laten horen. Wanneer de rijksoverheid overgaat tot belas tingverlaging, moeten wij er voor waken, dat deze verlichting van lasten niet wordt teniet ge daan door verhoging van ge meentelijke belastingen. Het verkeer in het centrum van de gemeente schept steeds meer problemen. Het ligt niet op mijn weg om aan te geven wat er moet gebeuren; daar zijn deskun digen voor, maar et mSët 'iets ge daan worden aan Zeestraat, Weststraat en Noordstraat. Ook wil ik de aandacht vragen voor de overlast die voetgangers, rijf, verkeer en bewoners op diverse punten in het centrum van de stad ondervinden van bromno- zems, speciaal in de weekends en op zomeravonden. Wat het verkeer betreft nog iets: willen B." en W. eens bezien of zij het initiatief kunnen nemen tot een goed werkende alarme ring en hulpverlening bij onge vallen. Het intensiever wordende verkeer heeft helaas geleid tot vele ongevallen. Kort geleden heeft tussen Axel en Vaart wijk een slachtoffer ca. 40 minuten op vervoer moeten wachten. Ik kan mij niet aan de indruk ont trekken, dat bij een goed wer kende alarmering deze tijd aan zienlijk bekort zal kunnen wor den. Ook bij bedrijfsongevallen zal een dergelijk systeem zijn nut kunnen bewijzen. Wat de sport betreft: Wij mo gen nu wel aannemen dat in 1965 begonnen kan worden met de bouw van een gymnastiek lokaal bij de openbare school. Het aantrekken Van een bevoeg de kracht voor onderwijs in lichamelijke opvoeding en voor sportinstructie Zal een eerste vereiste zijn, willen wij komen tot een goede basis voor licha melijke oefening eri sportbeoefe ning. Het zwembad werd belangrijk verbeterd, maar ook hier zijn wij er nog lang niet. Uiteindelijk zul len wij moeten komen tot een zwembad met zuiver water en bovendien tot een overdekt bad, m-i. een overdekt instructiebad, opdat het zwemonderricht ook 's winters zal kunnen worden voortgezet. Door de weersom standigheden en de zomervakan ties wordt het onderricht in schoolverband te veel onderbro ken. Wellicht in navolging van de gemeente Emmen dit te rea liseren in een oud schoolgebouw, zonder dat de kosten onoverko melijk worden. Vermoedelijk kan o.m. de Zeeuwse Sportraad hierin van advies dienen. Overigens meen ik dat sportbe- oefenend Axel het gemeentebe stuur dankbaar mag zijn voor hetgeen tot dusver tot stand werd gebracht. Of het op deze wijze door kan gaan en ook van dè sportbeoefenaren niet een grote re financiële bijdrage moet wor den gevraagd, mijnheer de voor zitter, dat laat ik gaarne aan uw beleid over. Gezien de grote stij ging in kosten van onderhoud van de sportaccomodaties vrees ik dat we hieraan wel niet zullen ontkomen. Bij deze opmerkingen, mijn heer de voorzitter, wil ik het la ten. Het kan zijn, dat over details wel eens een verschil van mening is, maar over de algehele lijn in het beleid van het college willen wij gaarne onze goedkeuring uit spreken en wij hopen dat het U gegeven moge zijn in het komen de jaar op de ingeslagen weg voort te gaan tot groei en bloei van onze gemeente. Namens de p.v.d.a. sprak de heer Hamelink. Bij deze begrotingsbehandeling wil ik namens mijn fractie vast stellen, dat het beleid, dat door het college wordt gevoerd onze algemene instemming kan heb ben. Als wij zouden zeggen, wij zijn tevreden maar niet voldaan, dan weten wij dat dit een volslagen open deur intrappen is, omdat wij menen dat ook het college er zo over denkt. Want wij w^ten, en wij blijkbaar niet alleen, dat de financiële mogelijkheden van dien aard zijn, dat bij alle aan de orde komende projecten altijd overwogen moet worden wat prioriteit moet hebben. Het is duidelijk, en alle gemeentebe stuurders voelen dit, dat het financiële-spoor waar de rijks overheid ons op heeft geran geerd, altijd uitloopt op het een of het andere, niet wat wij zj graag zouden willen „het een èn het ander". Wij hebben over het algemeen lof voor dit college, dat als een goed op elkaar ingespeeld team, de moeilijkheden het hoofd biedt en verschillende activiteiten ont plooid. Ik. meen hier de woning bouw en de bouw van het alge meen pensioen-tehuis voor be jaarden. Zonder tekort te doen aan andere leden van uw college M. de V., meen ik toch dat u als voorzitter van dit college wel een aparte openbare pluim mag hebben. Want uw werk en van het gehele college om van onze plaats een mooie woongemeente te maken, eist veel energie en doorzettingsvermogen. Dat andere gemeenten het zelfde doen is logisch. Maar dat in andere gemeenten de zaken gesteld worden, zoals bij het tot standkomen van het ratioplan is gedaan, is onlogisch. Dat de secretaris van de N.V. V.-bestuurdersbond (volgens persberichten) stelt, dat niemand een goed woord voor dit woning bouwproject kan over hebben zo lang er in Terneuzen nog gebrek aan woningen is, dan wordt m.i. de zaak toch wel scheefgetrok ken. e Dat de secretaris van de wo ningbouwvereniging in Terneu zen (ook volgens de pers) in ziin jaarverslag stelt, dat Axel maar alleen bouwt omdat het jaloers is van Terneuzen is een uit spraak waar men lachend aan voorbij kan gaan, ware het niet, dat men in kringen van het pro vinciaal bestuur tot uitspraken komt zoals de heer Kaland deed als hij het gemeentebestuur van Terneuzen als voorbeeld stelt aan anderen. Waarom doet het G.S.-lid Kaland dit? Moet dit de gelegenheid zijn voor de heer Kaland om zijn eigen ster in Ter neuzen te laten schitteren? M. d. V., ik ben blij dat ons col lege van B. en W. hierdoor het hoofd niet in de schoot legt en ondanks tegenslagen toch weer actief blijft. Want als er voor beelden gesteld moeten worden van krachtig bestuur zou ik toch voorzichtig zijn, als er nog maat een 12 jaar geleden woningen zijn gebouwd tegen de stank en het zwart van de cokesfabriek op Sluiskil. Is dit een schoolvoor beeld van hoe en waar de arbei ders moeten wonen? Ik geloof, dat ik voor wat dit betreft het hierbij wel kan laten. Ik wens uw college veel succes toe in de woningbouw en u krijgt onze volledige steun. Daarnaast hebben wij natuur lijk nog wel wat wensen. Er wordt in de gemeente hard gewerkt aan aanleg van wegen en plantsoenen. Dit areaal wordt steeds groter en wij hopen dat het college bij kan blijven- Wii weten dat het arbeidspotentieel wel eens een remmende factor kan zijn. Probeer tijdig goede kracht-en aan te trekken om het onderhoud goed te kunnen doen. De stadsverfraaiing door beeldjes in de plantsoenen hopen wii dat doorgang kan blijven vinden en waarom ook met"-1 De toestand aan de Nieuw'èriehik ^begint toch een aanfluiting ,te worden. Ik hou niet van dikke woorden, als een schandaal e.d.. maar het ware toch wel beter voor en alleer G.S.-leden zich op het gladde ijs begeven met uit spraken zoals ik daarstraks aan haalde, dat men eerst de provin ciale waterstaat begint te reor ganiseren. Hier is blijkbaar ieder een baas, maar de Nieuwendiik laten bestaan zoals dit door de provincie gebeurt, is een schan daal. De zorg voor het onderwijs legt een zware verantwoordelijk heid op de schouders van B. en W. Ik verzoek het college at-tent te blijven om meer middelbaar onderwijs in de gemeente te krijgen. Open hoek in obligaties Nederlandse Gasunie Gisteren kwamen de 5% pet obligaties van de Nederlandse Gasunie voor het eerst in de voorlopige notering. %Pt ver- Sociale zaken. De strijd voor deze tak van dienst is gestreden. Het in werkingtreden van de bijstandswet brengt groter mo gelijkheden, maar het college krijgt hiermee ook grotere ver antwoordelijkheden. Wij hebben echter vertrouwen. De eerste stappen op dit ge bied rechtvaardigen dit vertrou wen. Wij ontveinzen ons niet, -dat onze financiën hierdoor extra zwaar belast worden. De huisvesting, dat een onder deel is van dit hoofdstuk," kun nen wij over het algemeen wel goedkeuren, maar ik blijf tóch de aandacht vragen voor gezinnen met kinderen in een duplex-wo- ning en van inwoning door1 jonge gezinnen met kinderen bij ouders in wonigwetwoningen. Ik vraag u, wordt hier wel voldoende rekening mee gehouden? De taken van ons college zijn vele. Wij zullen zoveel mogelijk steunen en constructief uw beleid beïnvloeden. Een van die grote taken zie ik de grondpolitiek. Is het niet te overwegen om de uitgifte van gronden te doen op basis van erf pacht? Met recht van herziening der erfpachtscanon na een vast gesteld aantal jaren. Ik zou graag zien dat de waardestijging van de grond ten goede komt aan de gemeenschap. De sport en het jeugdwerk. De sportaccomodatie in de ge meente houdt de groeiende be hoefte niet bij. Maar er is voor uitgang te bespeuren. Wij ziin blij, dat men thans begrijpt dat de gemeentelijke overheid hier een taak heeft. Een taak die wij met zijn allen moeten blijven steunen en trachten de ontwik keling of groeiende behoefte bij te houden. Dat de raad dan ook hci-eid moet zijn om hiervoor blijvend gelden te voteren, spreekt vanzelf. Dat naast de sport, waar ook een gedeelte jeugdzorg in zit, het jeugdwerk opocMvike vorming onze steun verdient spreekt vanzelf. Al de^e taken vragen geld en veel geld. Dat de rijksoverheid hier nalaat de gemeenten te hel pen met nieuwe wettelijke bepa lingen, doet ons pijn. Belastingen. Dat er in deze be grotingsbehandeling, onvoorbe reid door het college, gesproken wordt over te verwachten belas tingverhoging vind., I}c bepaald vóoenitlooend en' ik kaft W wel verklappen dat wij van belas tingverhoging in de gemeerlté' huiverig ziin. Wij zün van me ning, dat h'er voor de bewoners een plafond bereikt is, dat niet vp'-ur.ogd kan worden. Over het voorstel om belas tingherziening zullen wii ons oordeel nog opschorten. Wij wil len best meewerken maar veen verhoging meer voor de mir.st ch-eppi-Trachtigen. Dat zit er niet meer in. Voor de rest heb ik geen be hoefte meer om de begrotings posten ais zodanig nog eens op nieuw te bespreken. Wij hebben waardering voor het college en wensen het veel sterkte toe. (Wordt vervolgd.) bazing van de beurs werden deze stukken gedurende de ge hele beursduur in een „open hoek" verhandeld. Er gingen flinke posten om van 25.000 tot 50.000. Gedaan werd 100 9/16 tot 100%. De uitgiftekoers was 100. Inofficieel werden deze stukken reeds verhandeld op ÏOO1/» tot 100%. De vraag werd geïnspireerd door het feit, dat de toewijzing op de 5% pet lenng gem. Rotterdam, waar op dinsdag a pari werd inge schreven, zeer gering is. De stemming voor de interna tionale waarden was bij de ope ning verdeeld met weinig zaken. Philips kwam verrassend voor de dag op ƒ151,60 (ƒ151,10) tegen 's morgens ƒ151. Het pu bliek alsmede Zwitserland nam de Philipswaarden uit de markt. Unilever liep op van 141,60 tot 142,10, doch kon niet verhin deren dat deze koers altijd nog een 80 cent achter lag bij de slotnotering van dinsdag. Kon. Olie verbeterde circa 1 gulden tot 157,50. Voor Hoogovens werd een 7 punten lagere ad- vieskoers opgegeven op 550 waardoor het koersverlies voor dit fonds in twee dagen uit kwam op circa 13 punten als ge volg van Amerikaans aanbod in een dunne markt. Centrale Sui ker was iets lager op circa 403. In de scheepvaartsector ging het kalm toe. De noteringen bleven over de gehele linie be neden de slotnoteringen van dinsdag. Ook de leidende cul tures moesten terrein prijs geven. Amsterdam Rubber daal de ca 3 punten tot 112V2. HVA ruim 1 punt lager op 147. De staatsfondsenmarkt was aan de vaste kant met weinig zaken. In de lokale afdelingen was de handel eveneens een stuk kal- Beursindices (1953 100) 21/12 22/12 23/12 567.6 565.3 565.5 350.0 351.5 352.1 143.7 143.7 143.9 235.1 233.8 233.0 165.8 166.6 166.8 402.6 401.9 402.1 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen Nabeurskoersen AKU: (497%) Hoogovens: (554) Kon. Olie: 158.20—158.80 gl (157.80) Philips: 150.80 gb—151.20 gl (151.70) Unilever: 141.70—142.10 (142.10) Stemming: prijshoudend. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engels pond.. - 9.9810.08 Amerikaanse dollar 3.573.61 Canadese dollar 3.31—3.36 'Belgische fr. (100) 7.'20Va—7.2512 Zwitserse fr. (100) 83.2083.70 Franse frank (100) 73.25—73.75 Duitse mark (100) 90.1590.65 Noorse kroon (100) 49.6050.60 Deense kroon (100) 51.5052.50 Daggeld verlaagd Gisteren is het tarief voor daggeld (call money) met een half procent verlaagd tot twee procent, dit door de ruime geld markt als gevolg van de ver koop van dollars door de banken aan de Nederlandsche Bank, plus betalingen van het rijk. In geldkringen vindt deze ver laging in verband met het lange kerstweekeinde grote instem-, ming. Heden werd door een noodlottig ongeval uit ons midden weggeno men ons innig geliefd Zoontje en Broertje WIM, op de leeftijd van 5 jaar en 5 maanden. De bedroefde familie, P. DE BLAEIJ H. M. DE BLAEIJ— KAIJSER KRIJNIE ADRIE LIA Zaamslag, 23 dec. 1964. Othene, Dijkstraat 16 (post Terneuzen). De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 26 december om 13.00 uur. in verschillende soorten voor verbetering van de hoogwaterkering van de cala- miteuze polder Nieuw Neuzen, met bijkomende werken, in de gemeenten Hoek en Terneuzen. De burgemeester der gemeente Terneuzen maakt be kend, dat, ter voldoening aan artikel 15 van de Ont eigeningswet, een afdruk van het Koninklijk Besluit van 17 november 1964, nr. 25, houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemenen nutte ten be hoeve van de verbetering van de hoogwaterkering van de calamiteuze polder Nieuw Neuzen, met bijkomende werken, in de gemeenten Hoek en Terneuzen, welk Koninklijk Besluit is opgenomen in de Nederlandse Staatscourant van 24 november 1964, nr. '229, van 30 december 1964 tot en met 29 januari 1965 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de ge meente. De burgemeester van Terneuzen, H.' RIJPSTRA. HEDENAVOND vertoning van de wereldberoemde film met in de hoofdrol FRANK SINATRA. Na afloop: Vrije discussie van en door U met Kapelaan J. Adriaanse, Ds. E. Ed. Stern en Ds. W. H. Gispen. Deze filmavond wordt U aangeboden door de gezamen lijke kerken te Sas van Gent. Aanvang der voorstelling 19.30 uur precies. Toegang 1, Wegens reorganisatie tussen KERST- en NIEUWJAAR. Voor dringende boodschappen: Smidswal 33. MEUBELHANDEL STOFFEERDERIJ TIMMER- en HOBBYHUIS Terneuzen Verl. van Steenbergenlaan om een GESLACHT VARKEN Aanvang 's middags 2 uur CAFÉ Hoek IJSVERENIGING „TERNEUZEN" Gevraagd Aanmelden Axelsestraat 120, Terneuzen. VAN DE SANDE GEEN TABAKSVERGUNNINGSRECHT MEER VERSCHULDIGD. Het Ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op, dat als gevolg van de herziening van de accijnswet- geving voor tabaksfabrikaten, die op 1 juli 1964 haar beslag heeft gekregen, de verkopers van tabaksartikelen geen tabaksvergunningsrecht 5,meer behoeven te betalen. NEDERLANDSE PROTESTANTEN BOND Doopsgezinde Kring Terneuzen. ZATERDAG 26 DECEMBER (Tweede Kerstdag.) Voorganger: De Weleerw. Heer C. LECOMPTE uit Gent. Organiste: Mej. RIA v. DAMME. Jeugdgebouw „DE SCHAKEL". Aanvang 10.30 uur. ■(iff. worden U toegewenst door Dames-Herenkapsalons Parfumerie S? Nieuwstraat 36 - Terneuzen - Telefoon 2070 Te koop: Grote ficusplant. M. C. MOGGRÉ, Schelde- kade 60, Terneuzen. GEZELLIGE Kerstdagen voor U en de Uwen. Een feestelijk programma voor al onze leerlingen en oud-leerlingen 2e KERSTDAG Terneuzen in onze school Dijkstraat 10 Dansmatinée om 2.30 uur Dansavond om 7.30 uur. NIEUWJAARSDAG 1 jan. Dansmatinée om 2.30 uur Dansavond om 7.30 uur. DANSLES Op vrijdag 8 januari om 7 uur begint er een nieu we kursus voor beginners. Inschrijving en le les. NIEUWJAARSBAL Het feest van het jaar, zaterdag 9 jan. van 8 tot 11.30 uur Luxor-Theater. Prima band. Scheldekade 31 - Terneuzen - Tel. 011502145 KA LF SCROQUETTEN j| Profiteer niet de feestdagen van de speciale wjg KALFSCRÖQTJETTEN-aanbieding van de firma w YSEBAERT. g# 6 STUKS VOOR SLECHTS X,— M Klaar in een wip ";j". f 'Vlöoswijkstiaat 57 ïpV GEVRAAG©: Hoog loon 5-daagse werkweek Arsenaalstraat 5 - Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7