Provinciaal nieuws E3XPS3 RIJKSPOSTSPAARBANK alles Terneuzen op bezoek DE LEEUW VAN BASHRA De Rijkspostspaarbank deelt mede dat thans de volgende rentevergoedingen gelden voor BELEGGINGSREKENINGEN RPS voor bedragen met een opzeggings termijn van 12 maanden voor bedragen met een opzeggings termijn van 6 maanden Donderdag 24 december 1964 Pagina 3 Terneuzen AxeS Groede Nieuwvliet Sas van Gent Zaamstag 3% Nadere inlichtingen aan alle postkantoren en bij de Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 73 1 £71 ZuicSzande VOETBALPROGRAMMA DE VRIJE ZEEUW Kerstspel „Voor Hem geen plaats" Op 28, 29 en 30 december a.s. zal resp. te Terneuzen in „De Schakel", te Sluiskil in „De Ark" en te Sas van Gent in de bovenzaal van de kerk een kerst spel worden opgevoerd, getiteld: „Voor Hem geen plaats". Dit lekenspel van de hand van ds. W. H. Gispen te Terneuzen staat onder regie van de heer M. Meeuwsen, eveneens te Ter neuzen. De aanvang is gesteld op 20 uur precies. De toegangs prijs bedraagt ƒ1; kinderen half geld. DOW vond ruimte in Terneuzen Nederland is aardig op. weg een der centra van de Europese chemische industrie te worden". Dit verklaarden de heren dr. C. A. Gerstacker, voorzitter van de raad van commissarissen van de Dow Chemical Company, en Macauley Whiting, president van Dow Chemical International, bij hun bezoek aan de Nederlandse dochterfabriek van Dow in Ter neuzen. Het aantal fabrieken dat Dow in Nederland heeft gesticht of nog zal stichten, spreekt volgens hen voor zichzelf, maar als men denkt aan de bedrijven die door deze nieuwe vestiging zullen worden geboren of een stimu lans krijgen, den begrijpt men hoe belangrijk de komst van Dow in Terneuzen wel is. Voor haar nieuwe fabrieken hier te lande heeft Dow niet kunnen aanknopen bij haar be staande vestigingen in de Bot lek, omdat Rotterdam te weinig ruimte bood voor de toekomst. Die ruimte vond men in Terneu zen, waar tevens goede arbeids krachten beschikbaar waren. Wat het aardgas betreft had men bij Dow liever gezien dat de Nederlandse autoriteiten het gas onder bepaalde omstandig heden zouden beschouwen als een chemische grondstof, aldus het personeelsorgaan „Dow- nieuws". Nederl. Huisvrouwen Kerstviering Maandagavond vierde afd. Ter neuzen van de Nederl. vereni ging van Huisvrouwen in de ge zellig versierde zaal van „De Schakel" het Kerstfeest. De voorzitster, mevr. Vermeu lenMaarse, heette alle aanwe zigen welkom, speciaal de decia- jnatrice van die avond, mevr. Lot tie Polet. De gedachte „Hoe zal ik U ont vangen" was het motief van de toespraak-vau de presidente. Mevr. Polet verzorgde de avond met voordracht van verschillen de kerstverhalen. Na samenzang en 'dankwoord van de presidente werd deze goede avond besloten. Kerstfeestviering G. J.V./C. J.V. In een stemmig versierd „Bethel" kwamen de jongeren van G. J. V. en C. J. V. tezamen om het kerstfeest te vieren. Na kennismaking en een kop je koffie opende om kwart vóór zes de voorzitter der C. J. V., de heer Koster, deze avond met een hartelijk welkom aan de 60 aanwezige jongeren der beide verenigingen. Hij wees erop dat het de eerste keer is dat beide verenigingen samen stilstaan rond de kribbe van Bethlehem. Na schriftlezing uit Joh. 1 en gebed volgde een gezamenlijke maaltijd onder het spelen van kerstmuziek. Om half acht werd een kerst liturgie opgevoerd, n.l. „Dit is 't vertelsel van het Kind", uitge geven door de C. J. V. Hieraan werkten verschillende jongeren mee. Naar aanleiding van Lukas 2 12 hield de heer Eversdijk een korte meditatie met als on derwerp „Geen plaats en geen tijd", waarin hij te kennen gaf dat er tussen toen en nu weinig verschil was te zien, wat het Kind in de kribbe betrof. Na de pauze kreeg de heer L. Ribbens het woord, die een tweetal kerstverhalen vertelde welke met aandacht en span ning werden gevolgd. Daarmee was de avond weer ten einde en de heer Koster dankte allen die op enigerlei wijze hadden mee gewerkt om deze avond te doen slagen. De voorzitter van de G. J. V., de heer Van Overbeeke, sprak een dankwoord namens zijn ver eniging voor de gastvrijheid en samenwerking die deze geslaag de kerstavond tot gevolg had. Namens de G. J. V. hoopte hij dat het niet bij deze eerste ont moeting zou blijven. De heer Van Overbeeke sloot de avond met dankgebed. Toneelavond Terneuzense Lyceumclub Leerlingen van het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen hebben woensdagavond in het Concertgebouw een opvoering gegeven van Arthur Millers to neelspel in drie bedrijven „Mijn Zoons". De regisseur, drs. F. C. de Waal, had zichzelf èn de jeugdige acteurs en actrices voor een zware opgave gesteld. Be roepsspelers zouden aan dit stuk de handen vol hebben gehad. Het was dan ook niet te ver wonderen dat het spel hier en daar door kleine onnauwkeurig heden werd ontsierd. Over het geheel hebben de bezoekers de zaal was goed bezet van het toneelstuk ge noten. Het speelt zich af in de achtertuin van de familie Keiler in een buitenwijk van een Ame rikaanse stad in augustus 1948. De medespelenden deden zonder uitzondering hun best. Het spel ging de een uiteraard gemakke lijker af dan de ander. Theo van Fraassen als de fa briekseigenaar en Mieke Baart als zijn vrouw brachten het er goed af. Ook Hans van Strien als dokter Baylis speelde een goede rol. De verdere vertolkers waren Adri Blomme, Ria van Damme, René van Leeuwen, Thérèse Adriaansens, Sylvia Benjaminse, Pierre Fillet en Johnny van Rossum. Het applaus aan het eind was stellig verdiend en werden de meespelende jonge dames bloe men aangeboden. De decors wa ren gebouwd door de gymna siumklassen V en VI. De heer J. v. d. Hout uit Axel verzorgde de grime. Na afloop volgde op de bo venzaal van het gymnastiek lokaal nog een gezellig samen zijn. IJsclub krijgt beschikking over scnaatsvijver Het bestuur van de ijsvereni- ging deelt ons mede dat de schaatsvijver in het Zuidersport park gedurende het seizoen 1964/'65 door de gemeente aan de ijsvereniging ter beschikking is gesteld. De leden hebben vrije toegang op vertoon van hun lid maatschapskaart. Van niet-leden zal per dag een entrée worden gevraagd van 40 cent voor per sonen van 17 jaar en ouder en 25 cent voor „kinderen" t/m 16 jaar. Geslaagd -VI Bij de onlangs te Roosendaal en Amsterdam gehouden exa mens van de vereniging tot be vordering van de vakopleiding in het boekdrukkers-, raster- diepdruk- en chemigrafisch be drijf slaagden onze stadgenoten de heren M. Oosterling en A. Pijpelink voor het diploma jong- gezel-handzeter en F. Romeijn- sen voor het diploma jonggezel- drukker. E. H. B. O.-examens Bij de examens voor het di ploma E. H. B. O. slaagden te Terneuzen: De heren: L. P. van Swaal; G. A. de Witte; A. C. Nieuwelink; J. de Bruijne en H. J. van de Hoe ven. De cursus werd gegeven door dokter Hoving met assistentie van mevr. P. J. C. Verlinde Maandag, terwijl het examen werd afgenomen door dokter H. A. Boland, geneesheer-direkteur van het Julianaziekenhuis. Benoeming Met ingang van 1 maart a.s. is tot commies A ter secretarie te Axel benoemd de heer A. Sturm te 's-Gravenpolder. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Groede kende 30 subsidie per leerling uit de gemeente toe aan het St. Louiscollege in Oudenbosch. Voor het Wit-Gele Kruis werd een regeling getroffen overeen komstig die voor het Groene Kruis, n.l. 5,per .gezin en 3,50 voor alleenstaanden. De plaatselijke afdeling voor E. H. B. O. kreeg 100 en de jubi lerende Z. V. U. 1 cent per in woner. De uurlonen voor de vlees keuringsdienst werden in de verschillende categorieën ver hoogd. Voldaan werd aan het verlangen van de beschuttende werkplaats om mee te werken de stichtingsvorm te verlaten en deze te veranderen in een lichaam dat rechtspersoonlijk heid bezit. Aanbesteding In de „Stadsherberg" vond de aanbesteding plaats van het on derhoud van de calamiteuse Adornispoler. Er werd als volgt ingeschreven: Firma Warrens te Ossenisse, 10.850; firma P. Touissaint te Cadzand, 10.872; E. L.K. te Schoondijke, 10.950; firma Den Oude te Biervliet, ƒ.11.100; F. de Ruijsscher te Biervliet, 10.980; J. de Regt te Terneuzen, 11.490; M. Leenhouts te Sluis, 11.100; F. v. d. Klippe te Vlissingen, ƒ11.100. Filmavond Hedenavond 24 dec. wordt te Sas van Gent een oecumenische filmavond georganiseerd door de gezamenlijke kerken. Ver toond zal worden de beroemde film „Mens durft te leven" met Frank Sinatra in de hoofdrol. Nieuw en hoogst interessant is dat na afloop der filmver toning een vrije discussie moge lijk zal zijn, waarbij vragen zul len worden beantwoord door kapelaan J. Adriaanse en ds. E. E. Stern te Sas van Gent en door ds. W. H. Gispen te Ter neuzen. Knaapje verdronken Woensdagmiddag waren enige kinderen te Othene aan de kreek aan het spelen. Eén van hen, het 5-jarige zoontje Wim van de fa Het minimum-bedrag, waarmede een beleggingsrekening kan wor den geopend, bedraagt f 1000,—; grotere bedragen afgerond op een veelvoud vanf 100,-. Verdere inleggingen dienen te ge schieden in bedragen van f 100,- of een veelvoud daarvan. Het maximum-bedrag, waarover rente wordt vergoed, bedraagt f50000,—. AXEL-GOES OM DE LEIDING IN 3 D Nu het er wel van weg heeft dat we met de Kerstdagen een vorst- of (nog erger) een sneeuwperiode tegemoetgaan, heeft het weinig zin uitvoerige voorbeschouwingen te gaan schrijven over de competitiewedstrijden van a.s. zondag. Amm milie De BlaaijKaijser, wilde een plankje grijpen dat in het water lag, met het droevig ge volg dat het knaapje voorover in de kreek viel. Zijn één jaar oudere broertje Krijnie deelde dat een der omwonenden mede, waarop zo spoedig mogelijk met het dreggen werd aangevangen en het knaapjje werd opge haald. Helaas mocht de gebo den hulp niet meer baten. Kerstvieringen Mannen- en Vrouwenvereniging Dinsdag j.l. beleefde Zaamslag twee Kerstvieringen, die afzon derlijke vermelding verdienen. 's Middags kwamen in het jeugdgebouw „De Poort" de da mes van de aifdeling Terneuzen van de bond van plattelandsvrou wen bijeen. Het is een wijdings volle middag geworden in een toepasselijke sfeer van bloemen en brandende kaarsen. In haar openingswoord deelde de presidente mevr. Dieleman vanTatenhove o.a. mee dat op 13, 19, 27 januari en 4 februari cursus'essen zullen worden ge geven voor bedrijf en gezin. Zij drong er bij de dames op aan dat ze dan hun mannen zouden mee brengen. Nadat de presidente Lukas 2 vers 120 had gelezen, volgde samenzang. De declamatie van mevr. Van Wijk en de kerstliturgie vonden stille aandacht. Mevr. Dekker Varel bracht orgelspel, waarbij zij de aanwezigen in gedachte meenam naar Bethlehem. Na de pauze werd een kerst- vertel'ing gelezen door mevr. Van Wijk, getiteld „Soeka de to venaar". Aan het einde dankte mevr. Dieleman voor de orgelbegelei ding. Na het zingen van „Eere zij God", sprak de presidente een slotwoord. MANNEN- EN VROUWEN VERENIGING. Dinsdagavond kwamen de gereformeerde mannen en vrou wen bijeen, eveneens in „De Poort". De heer J. Verschelling heette de leden hartelijk welkom. De avond werd inge'eid met 't zingen van psalm 98 vers 1 en 3, waarna de heer Verschelling uit Johannes de verzen 1 tot 18 las. De heer De Blaaij sprak over het Kerstfeest in de praktijk van ons leven en de vreugde die wij kunnen uitdragen. Vervolgens werd de liturgie ten gehore gebracht, afgewisseld met samenzang en declamatie. Een dameskoor zong heel ver dienstelijk „Er ruist langs de wolken" en „Dit is de dag die God ons schenkt". De voorzitter dankte aan het eind van de avond voor het mede leven en de medewerking, waar bij hij zich in het bijzonder richt te tot mevr. Van Wijk, wier aan wezigheid hij op hoge prijs stélde. Na het zingen van psalm 89 vers 1 sloot de heer Verschelling met dankgebed. Het waren twee kerstvieringen in stijl, waarop de vele aanwe zigen met dankbaarheid zullen terugzien. De gemeenteraad Eerste klasse E Voor de le klasse E staat het altijd interessante treffen Hulst—Middelburg op 't pro gramma. Als de ploeg van Van der Poel c.s. niet te diep onder de indruk is van de nieuwe bestuurscrisis, die de club dit jaar voor de tweede maal moeilijkheden bezorgt, heeft de thuisclub na het ge deeltelijke herstel een goede kans zich nog wat verder van de degradatieplaatsen te dis- tanciëren. Tweede klasse B Terneuzen is in een lelijke „depressie" terechtgekomen. Van M.O.C. dat evenals de roodzwarten 8 punten heeft behaald maar dat twee wed strijden méér heeft gespeeld, kan en moet gewonnen wor den. Dat hebben we al eens eerder geschreven, meen we ons te herinneren. De Ter- neuzenaars krijgen de punten hard, héél hard nodig. Er zal iets moeten gebeuren, wil men straks in het Zuider sportpark de noodklok niet horen luiden. Zeeland Sport is na de thuisnederlaag tegen Alliance weer wat afgezakt. Ook tegen de Veerse Boys zullen de Vlissingers het zondag niet bolwerken. Derde klasse D Axel moet na de zware kerstmaaltijden kracht ge vergaderde De gemeenteraad van Zuid- zande, die dinsdagavond onder voorzitterschap van wethouder A. Luteijn bijeenkwam, heeft besloten over te gaan tot aan koop van uniforme huisvuil emmers. Dit besluit was nodig geworden omdat zicht begint te komen in de vuilnisophaaldienst waartoe een 10-tal gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen heeft besloten. Waarschijnlijk zal deze regeling in januari of februari van het volgende jaar een aan vang nemen. Het huisvuil werd tot op heden gereed gezet voor de ophalers in een grote verscheidenheid van vergaarbakken. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur de nieuw aan te schaffen emmers aan de gebruikers over te doen tegen kostprijs. Eveneens met het oog op de nieuwe ophaaldienst besloot de raad tot wijziging van het tarief der reinigingsrechten. Sedert 1948 was hiervoor in Zuidzande verschuldigd een tarief van 4 per perceel, ongeacht de hoe veelheid die men meegaf. Beslo ten werd het tarief te brengen op 15,50 voor de eerste emmer van elk perceel en 12 voor elke volgende emmer per perceel. De raad was ervan overtuigd dat dit een forse verhoging be tekent, maar als voordelen staan hier tegenover dat voortaan twee keer per week zal worden opgehaald en voorts nog één extra rit per maand voor op halen van tuinafval e.d. Voorts werd besloten de tegen woordige brandweergarage aan de Mariastraat te verkopen aan de heer L. de Rooy voor een be drag van 7.000. De gemeente zal een nieuwe garage bouwen op een perceel grond in het uit breidingsplan. Vastgesteld werd een wijzi ging van de verordening op de heffing van keurlonen, welke neerkomt op een verhoging van het keurloon voor een varken van 1,50 en voor een rund van 3. Aan het slot bracht de waar nemend voorzitter de raadsleden dank voor de prettige samen werking die hij heeft mogen on dervinden in de zeven maanden in 1964 die hij als burgemeester is opgetreden. lijmea lakken beitsen (Adv.) 50. 't Strand was rotsachtig en be stond uit een smalle streep kieze- lig zand, waarachter de eerste uit lopers van het gebergte oprezen. Aram gunde zich nauwelijks tijd om Sanai neer t.e zetten. Zodra hij vaste grond onder de voeten had, snelde hij naar voren, om achter enkele grote rotsblokken beschut ting te zoeken. Op de voet gevolgd door Agua. „Ik geloof niet dat zij ons gezien hebben," zei de hagedis tevreden, terwijl hij naar zee gluurde. „Per soonlijk zou ik daar echter aan toe willen voegen, dat het beter zal zijn waneer zij nog iets dieper de rotsen introkken." Ondanks de gesmoorde protesten van het meisje, dat Aram sissend trachtte te vertellen hoe onwel- voegelijk het was een prinses uit een geslacht van koningen in het duister over scherpe stenen te laten klauteren, ging de avontu rier zijn beide tochtgenoten voor, tot zij aan alle zijden door hergen omringd waren. Daar maakte hij 'n klein vuur, met een tondel die hij had weten droog te houden in een metalen doos. „Laten we eerst zorgen dat wij droog worden," sprak hij effen. „Daarna zullen we krijgsraad houden." „Indien het u hetzelfde blijft, wil ik liever teruggaan om te zien wat onze achtervolger ih zijn schild voert," zei Agua,.,terwijl hij zich als een hond sch'udde. „Zij moeten thans onze kleine manoeu vre met die schurk van een roer ganger wel doorgekregen hebben!" En zonder Arams antwoord af te wachten, verdween hij als een schim over de rotsblokken. In de schaduw van een boom verborgen, bespiedde hij de zee en floot plot seling verrast tussen zijn gesplit ste lippen, terwijl hij de vinger langs zijn neus legde noeg overhouden om Goes de beide punten te ontnemen. Dat is vooral daarom nodig omdat Roosendaal wel raad zal weten met het bezoeken de B.S.C. Hontenisse is bij Zeelandia bepaald niet kansloos, maar houd die Middelburgers op eigen veld in de gaten Sluiskil ontvangt Dosko. Dat kan de thuisclub, zoals wij het zien, hoogstens een gelijk spel opleveren en dat zou een stuk winst beteke nen, daar de medegegadigden voor de degradatie, B.S.C. en N.S.V., beide een nederlaag kunnen verwachten. Vierde klasse H In 4H komt er aan de kop waarschijnlijk niet veel ver andering. Clinge wint wel van Breskens en behoudt daardoor de leiding, echter met twee wedstrijden méér dan Aardenburg, Vogelwaar de en Lewedorpse Boys. Aardenburg blijft dus na een zege op de Corn Boys in het bezit van Je beste papie ren met Vogelwaarde, dat ongetwijfeld van Steen zal winnen, onmiddellijk achter zich. VOOR ZONDAG 27 DEC. BETAALD VOETBAL Eredivisie DOSFeijenoord Fortuna '54—PSV (26-12) EnschedeGVAV Go AheadAjax ADOTelstar DWS—Sittardia MVVHeracles SpartaNAC Eerste divisie EindhovenNEG RBCElinkwijk Willem IIVelox VVV—Blauw Wit AlkmaarHolland Sport V olewijekersV olendam VeendamEnsch. Boys ExcelsiorDHC Tweede divisie A HilversumEDO (26-12) RCHGraafschap (26-12) ZFCZwolse Boys HeerenveenWageningen ZwartemeerAGOVV VitesseSpel. Cambuur PECFC Zaanstreek HaarlemTubantia Tweede divisie B Fortuna VI.Xerxes Baronie't Gooi HVC-BW SVV—Hermes DVS DFCLonga WilhelminaNOAD Helmondia '55Limburgia AMATEURS Eerste klasse E BrabantiaSpechten VlissingenTOP RKCV alkenswaard De ValkBoxtel Sparta '2Helmond HVV '24—Middelburg Tweede klasse B AllianceSarto MOC '17Terneuzen ODIO—RKVVU InternosRood Wit W SteenbergenDESK Veerse BoysZeeland Sport Derde klasse D RoosendaalBSC ZeelandiaHontenisse Kaaise BoysMeto N S VGrenswachters Axel—Goes Sluiskil—DOSKO Vierde klasse H AardenburgCorn. Boys KoewachtIJzendijke ClingeBreskens V ogelwaardeSTEEN BiervlietRCS Zondagcompetitie Z. V. B. le klas A Jong Ambon 1Schoondijke 1 Oostburg 1Philippine 1 Hoofdplaat 1Groede 1 Reserve le klas Biervliet 2RCS 2 Luctor 2Vlissingen 4 Oostburg 2Clinge 2 Vogelwaarde 2Middelburg 4 Goes 3Zeelandia 3 2e klas A Aardenburg 2Corn. Boys 3 Terneuzen 3Ria W. I Graauw 1HVV '24 3 Koewacht 2—Steen 2 Schoondijke Sluiskil 2 3e klas A Jong Ambon 2Schoondijke 3 Hoofdplaat 2Groede 2 3e klas C Hontenisse 3Breskens3 Graauw 2IJzendijke 3 Sluiskil 3Clinge 3 Philippine 2Axel 3 Ria W. IIVogelwaarde 3

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3