Op 1 Jatnaara treedt de Algemene Bijstandswet in werking üarktberkhten Atoommijnen politieke waanzin BEURSOVERZICHT DE LEEUW VAN BASHRA RADIO EN TELEVISIE Sportnieuws DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 GEMEENTE BEPAALT HET BESLAG DALAI LAIV9A IS „REBEL" Gemeente Terneuzen n VOETBAL WIELRENNEN Woensdag 23 december 1964 Met ingang van 1 januari 1965 kosten van het bestaan niet voor is de gemeentelijke overheid verplicht aan iedere Nederlan der financiële bijstand te ver lenen wanneer hij niet over de nodige middelen beschikt om in de noodzakelijkste kosten van het bestaan te voorzien. Een ieder is in de eerste plaats zelf verantwoordelijk .voor de voorziening in zijn bestaan. Zijn Inkomsten en bezit en die van zijn minderjarige gezins leden blijven bij de bijstands verlening dan ook niet buiten beschouwing. Zijn er omstan digheden, die financiële bijstand noodzakelijk maken, dan kan een beroep op de gemeentelijke overheid worden gedaan. In de bijstandswet worden geen bedragen genoemd. De reden is dat de noodzakelijke VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2220 dieren, zijnde 175 vette koeien en ossen; 381 gebruiksvee; 150 vet te kalveren; 206 graskalveren; nuchtere kalveren; 110 lopers; 24 biggen; 22 paarden; 4 veulens; 159 schapen of lammeren; 21 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt; Vette koeien 3,10ƒ4; Vette kalveren ƒ3,504,35, alles per kg. Graskalveren ƒ380ƒ550; Nuchtere kalveren ƒ240ƒ260; Loners 85—100; Biggen 45— ƒ53; Slachtpaarden ƒ200ƒ300; Schapen 95130; Lammeren 100135; Kalf- en melkkoeien ƒ1000—ƒ1500; Vare koeien ƒ800 —ƒ1075; Vaarzen ƒ800—ƒ1000: Pinken 60080Ó, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer kort, handel stil en prijzen als maandag, worstkoeien 2,85 ƒ3,05 per kg; Vette kalveren: aanvoer korter, vlotte handel, prijzen onveranderd, prima's van ƒ4,35ƒ4,45 per kg; Graskalve ren; iets minder aanvoer, kalme handel en onveranderde prijzen; Nuchtere kalveren: aanvoer kor ter, handel stroef, prijzen even lager, mestkalveren 180—280 per stuk; Lopers en biggen: iets meer aanvoer, kalme handel en prijzen niet hoger; Slachtpaar den: aanvoer als vorige week, stille handel en goed prijshou dend; Schapen en lammeren: aanvoer korter, tamelijke handel en goed prijshoudend; Kalf- en melkkoeienmatige aanvoer, tamelijke handel met stabiele prijzen; Vare koeien: aanvoer kleiner, kalme handel en prijs houdend; Vaarzen en pinken: aanvoer korter, redelijke handel en constante prijzen. iedereen dezelfde z;jn (b.v. door uiteenlopende huurkosten, .extra lasten wegens dieetvöeding, be- wassing, enz.). Er moet met de omstandigheden van persoon en gezin rekening worden gehou den. MINIMUMBEDRAGEN De gemeente maakt in eerste instantie uit welk bedrag zal worden uitbetaald. Ten aanzien van een aantal bestaansmiddelen gelden daarbij minimumbedra gen, vastgesteld bij algemene maatregel van bestuur, n.l. voor voeding, kleding, schoeisel en verwarming. Daarnaast is een minimumbedrag vastgesteld voor de persoonlijke uitgaven van bejaarden, voor zover zij bijstand ontvangen en in tehuizen of in richtingen verblijven (vroeger „zakgeld" genaamd Bijstand in de behoefte aan bedrijfskapitaal en aan duur zame gebruiksgoederen kan wor den verleend in de vorm van geldlening of borgtocht. Dit sluit in, dat bijstand in andere be hoeften niet bij wijze van lening kan worden verstrekt en dus a fonds perdu moet worden ge geven. Als regel geldt daarbij, dat eenmaal ontvangen bijstand niet behoeft te worden terugbe taald, ook niet als men later weer in goede doen zou komen te verkeren. MEERDERJARIGEN Meerderjarige kinderen wor den voor de bijstandsxerlening niet meer gerekend tot het ge zin. Indien hun ouders en/of minderjarige broers en zusters bijstand nodig hebben, kan de gemeente hen geen deel van de kosten laten dragen. Als meerderjarige kinderen ter vrijwillige uitvoering van hun burgerrechtelijke onder houdsplicht toch een bijdrage geven aan hun ouders, mag de gemeente deze bijdrage niet zon der meer aftrekken cyan de bij stand, die de gemeente moet geven. Zonder voorafgaand onderzoek wordt terstond bijstand ver leend voor de kosten van over brenging haar en verblijf in een psychiatrische inrichting. Dit geldt ook voor andere inrichtin gen, als onderbreking van het verblijf schadelijk zou zijn of uitstel van de opneming onver antwoord. Bij tijdelijk verblijf in een andere gemeente, verklaart de eigen gemeente op verzoek aan sprakelijk te zijn voor noodza kelijke bijstand. Dit zal vooral van belang zijn bij tijdelijk ver blijf elders b.v. voor herstel, logeren, vakantie, enz. VERHUIZING Bij verhuizing naar een an dere gemeente is de nieuwe ge meente aansprakelijk voor bij stand. De bijstand kan daar reeds tijdig tevoren worden aangevraagd. Burgemeester en wethouders kunnen de bijstand ook ambts halve toekennen, dus zonder dat een aanvraag is ingediend. Deze bepaling is van belang, indien onmiddellijke hulp is geboden door de overheid bijv. bij aan treffen van een hulpbehoevende op de openbare weg. GROEPSREGELING Zijn de omstandigheden, ten gevolge waarvan bijstand nodig is, voor een grotere groep van nersonen dezelfde, dan kan bij algemene maatregel van bestuur een rijksgroepsregeling voor de bijstand aan die categorie wor den getroffen. Ook de gemeen teraad kan een groepsregeling vaststellen. De aangewezen per sonen ontvangen in zo'n geval vastgestelde uitkeringen, zonder dat hierdoor verdere bijstand van de gemeente is uitgesloten. Rijksgroepsregelingen zullen worden getroffen voor een groep van werkloze werknemers, voor mindervaliden, voor een groep van zelfstandigen, voor gerepa- trieerden, voor een groep van oorlogsslachtoffers en voor Am bonezen. De gemeenteraad kan op voor stel van burgemeester en wet houders een afzonderlijk college voor de verlening van bijstand instellen, waaraan bevoegd heden van burgemeester en wet houders worden toegekend (be leidskwesties). De gemeenteraad kan desgewenst een commissie van advies instellen voor de al gemene gezichtspunten inzake de bijstandsverlening. In deze adviescommissie kunnen o.m. personen zitting hebben uit vak- en standsorganisaties, het maat schappelijk werk en de zorg voor de volksgezondheid of an dere vormen van bevordering van het maatschappelijk welzijn. De Chinese staatsraad (rege ring) heeft donderdag besloten de Dalai Lama, geestelijk leider van Tibet, het voorzitterschap te ontnemen van een comité voor „het autonome gebied Tibet''. Radio-Peking zei dat de Dalai Lama een „rebel" is en verant woordelijk voor de „opstand" van 1959. Hij had bovendien in de af gelopen jaren - sedert zijn vlucht voor de Chinezen naar India steeds steun verleend aan de „Indische reactionairen in hun anti-Chinese activiteit". De staatsraad had het besluit genomen „in overeenstemming met een verzoek van het Tibe taanse volk". HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Dow Chemical Internationaal N.V., Postbus 48 te Terneuzen, om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden van een chemische fabriek, door bij plaatsing van een laboratorium en een kantine waarin 25 elek tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 14,05 pk gebezigd zullen worden, op het perceel in de Nieuw Neuzenpolder, kada straal bekend gemeente Terneu zen, sectie A, no. 333 (ged.) Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op donderdag 7 januari 1956, des namiddags 2.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonach tig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 22 december 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, burgemeester. It Vooraanstaande Westduitse po litici hebben zaterdag te'le kri tiek geleverd op het denkbeeld langs de grens met Oost-Duits- land een gordel van atoommijnen te leggen. Deze gedachte zou zijn geopperd door de inspecteur- generaal van de „Bundeswehr", generaal Heinz Trettner. De plaatsvervangend voorzitter van de sociaal-democraten, Herbert Wehner, noemde het idee „poli tieke waanzin". De Westduitse vrije democra ten vielen vooral de „onverant woorde openlijke discussie" van het plan aan. De vice-kanselier en F. D. P.-voorzitter Erich Men de wees op de grote onrust, die onder de bevolking van het grensgebied is ontstaan en die zich de afgelopen dagen in tal van scherpe protesten heeft ge manifesteerd. De neutralistische Duitse vredesunie verklaarde zaterdag, dat al eens eerder in Duitsland een militaire politiek van na tionale zelfvernietiging is ge voerd, waaraan „de opstellers van het huidige plan niet geheel onschuldig zijn geweest". ONTDEKKING BIJ KANKERONDERZOEK De Franse professor Haipern heeft in de Franse academie van wetenschappen meegedeeld dat een groep Franse kankeronder zoekers heeft vastgesteld dat kankercellen, die onder speciale omstandigheden waren ge kweekt, de neiging hadden snel samen te klonteren en grote en samenhangende veelcellige structuren te vormen. Deze ont wikkeling kan belangrijke ge volgen hebben voor het begrip van de vorming en ontwikke ling van bepaalde soorten kan ker, zei hij. Deze eigenschap van kankercellen in vitro is nóg niet eerder waargenomen. De vellen vormen „ware orgaantjes, soor ten kanker die zich in het cul tuurmilieu ontwikkelen". Na vier dagen konden gezwellen van 3 tot 4 mm worden waar genomen. Dit gebeurde in een culture die in beweging werd gehouden, zodat de ceiien elkaar konden ontmoeten. Van de aard van de aantrekkende kracht tussen deze kankercellen is tot nog toe niets bekend. Normale cellen bleken in dezelfde weef selkweek niet samen te klonte ren. DENIS LAW BESTE VOETBALLER VAN 1964 Paul van Himst vijfde De Schotse international Denis Law (Manchester United) is in een referendum» waaraan sportjournalisten uit 21 Euro pese landen deelnamen geor ganiseerd door het Franse sport blad „France-Football", tot de beste Europese voetballer van 1964 gekozen. Law behaalde 61 punten vóór de Spanjaard Luis Suarez, die voor Internazionale Milaan uitkomt en die 43 pun ten verzamelde. Suarez werd in 1960 toen hij nog voor Barce lona uitkwam, tot de beste speler gekozen. Derde werd Amaro Amancio (Real Madrid) met 38 punten, vierde Eusebio (Benfica) met 31 punten en vijf de Paul van Himst (Anderlecht) met 28 punten. Cor van der Hart 500ste wedstrijd voor Fortuna '54 De 36-jarige Cor van der Hart, die 44 maal de spilplaats van het Nederlands elftal heeft in genomen, zal zaterdag a.s. zijn 500ste wedstrijd in het eerste elftal van Fortuna '54 spelen. Van der Hart die in 1954 na de invoering van het betaalde voetbal in ons land uit Frank rijk terugkeerde, waar hij als prof enkele seizoenen bij Lille speelde, zal vóór de aanvang van de wedstrijd Fortuna '54 P. S. V. worden gehuldigd. Hij begon zijn voetballoopbaan bij het Amsterdamse Ajax. Veter Post heeft koppelgenoot voor het leven De zesdagenkoning Peter Post heeft dinsdag het contract van zijn leven gesloten. Op het ge meentehuis van Schermerhorn werd het wettelijk huwelijk voltrokken tussen Post en de charmante Loek Kales, een stief dochter van de oud-schaatsen rijder Jan Langendijk. Het ker kelijk huwelijk zal op 1 februari a.s. worden ingezegend, waar schijnlijk in de r.-k. kerk aan het Begijnenhof te Amsterdam. Peter Post gaat een drukke tijd tegemoet, want behalve het voorbereiden van zijn huwelijk moet hij in de komende maan den ook nog zes zesdaagsen rij den, die van Keulen, Bremen, Berlijn, Milaan, Essen en Ant werpen. A.K.U. VAST, PHILIPS LAGER De AKU-aandelen hebben gis teren het sterk verhoogde ni veau van maandag verder kun nen voortzetten. Deze stukken openden op 499, maar als gevolg van winstnemingen daalde de koers later tot 497. De slotprijs van maandag was 493'/2. Toen werd in dit fonds voor nominaal 144.200 omgezet. Het was wederom het publiek dat de AKU-aandelen uit de markt nam. Kon. Olie verbeterde een paar dubbeltjes tot 156,70. Phi lips daarentegen brokkelde ver der af tot ƒ151,40 152,40). Unilever daalde bijna 1 gulden tot 143. Voor Hoogovens werd een 3 punten lagere advieskoers opgegeven op 560. Aandelen Centrale Suiker lagen wederom vast in de markt op circa 410. In de scheepvaarsector was het een stuk kalmer. Het ver hoogde niveau van de voorgaan de dag kon nauwelijks worden gehandhaafd. Het oprichten van een beleggingsmaatschappij door de K. P. M., waarover de laatste tijd geruchten circuleerden, wordt door de directie tegenge sproken. Zij heeft een dergelijke oprichting niet in gedachte. Van de leidende cultures lagen Am sterdam Rubbers aanvankelijk vast in de markt op 117. Later ging de winst praktisch weer verloren. Certificaten Deli wer den hoger geadviseerd. De staatsfondsenmarkt gaf geen veranderingen van betekenis te zien. Voor de inschrijving op de 50 min 5% pet obligaties ge meente Rotterdam tegen 100 pet, waarvan reeds 10 min op in- schrijvingsvoorwaarden is ge.- plaatst, bestond grote belang stelling. In de lokale afdelingen wer den merendeels koerswinsten geregistreerd. Aandelen Exploi tatiemaatschappij Scheveningen, waarin maandag voor nominaal 157.000 werd omgezet, lagen wederom hoger in de -markt, dit op het uitkeren van de verzeke ringspenningen in verband met de recente brand in Den Haag. De beurs acht hierdoor de li quiditeitspositie van de E. M. S. verbeterd. Aandelen Oranjeboom reageerden praktsch niet op het gepubliceerde jaarverslag. Nabeur skoer sen AKU: 497 Hoogovens: Kon. Olie: 157.50- (497%) (557) 157.80 gl (£56.50) Philips: 151.20—151.40 (151.10) Unilever: 142.50—142.60 (143.00) Stemming: rustig. Beursindices (1953 100) 18/12 21/12 22/12 Int. conc. 564.9 567.6 565.3 Industrie 346.0 350.0 351.5 Scheepvaart 141.2 143.7 143.7 Banken 234.7 235.1 233.8 Handel, enz. 165.3 165.8 166.6 Algemeen 400.1 402.6 401.9 Prijzenbeschikking frisdranken ingetrokken De minister van economische zaken heeft na overleg met het bedrijfschap, met de Nederland se bond van bierhandelaren en mineraalwaterfabrikanten en een vertegenwoordiger van de mid denstandsbonden besloten de prijzenbeschikking frisdranken 1964 in te trekken. Gebleken is n.l., dat de beschikking op juiste wijze wordt nageleefd. Ook wa ren de organisaties bereid te verklaren, dat van de huidige prijzen niet zal worden afge weken dan na overleg met het ministerie. Westduitse tegenspraak inzake termijnen West-Duitsland heeft met mi nister van defensie Von Hassel als woordvoerder tegengespro ken, dat het plannen heeft om kernmijnen of conventionele mijnen langs de grens met Oost- Duitsland in vredestijd te leg gen. De Westduitse minister geeft deze verzekering in een brief aan de voorzitter van de stich ting voor een onverdeeld Duits land, die zijn bezorgdheid had uitgesproken over berichten dat in de NAVO een plan werd be sproken om kernmijnen te leg gen langs de Oostduitse grens. Weer grote schade aan Surinaamse landbouw Uit het district Nickerie in Suriname komen alarmerende berichten over een noodtoe stand in de rijstpolders, waar tengevolge van de zware regen val van de afgelopen dagen de nog niet binnengehaalde padi is gaan rotten. Door de felle droog te van enkele maanden geleden werd later dan gewoonlijk ge oogst. Premier Engel en de minister van openbare werken en ver keer, J. Thijn, zullen zaterdag naar Nickerie reizen om zich op de hoogte te stellen van de si tuatie aldaar. Latere berichten melden dat ook vee tengevolge van de regens is omgekomen op de stal- weide in Nickerie, waar het gras voor de dieren onder water kwam te staan, waardoor de koeien al een paar dagen zonder voedsel kwamen. 18.000ste zeeschip in Antwerpse haven Het afgelopen weekeinde is het 18.00ste zeeschip de haven van Antwerpen binnengelopen. Dit betekent een nieuw record. Het verplichting gelden zich ieder Nieuwe belastingregelingen voor schippers Van 1 januari al zal voor bin nenschippers en hun beman ningsleden, die aan boord van hun schip wonen, niet meer de E.E.G.-douanerecbten kleine zendingen afgeschaft De commissie van de Europese gemeenschappen heeft de lid-sta- ten aanbevolen met ingang van 1 janu-ari 1965 de intracommu nautaire douanerechten af te schaffen op goederen ter waarde van ten hoogste 60 dollar, die deel uitmaken van aan particu lieren geadresseerde kleine zen dingen of zich bevinden in de persoonlijke bagage van de reizi gers. Het aanvankelijk op 6 vast gestelde forfaitaire douanerecht op die goederen was op 1 juh 1962 tot 5 en op 1 juli 1963 tot 4 teruggebracht. De douane instanties van de lid-staten heb ben op verzoek van de commissie om voor de betrokken goederen zonder meer vrijdom van recht toe te passen, gunstig gereageerd zodat, indien de aanbeveling bin nen de gestelde termijn wordt aangenomen, met ingang van 1 januari 1965 vrijdom van recht zal gelden in de plaats van het in uitzicht gestelde recht van 3 Om op deze vrijstelling aan spraak te hebben moet de betrok ken invoer de volgende kenmer ken vertonen: hij moet een inci denteel karakter dragen; uitslui tend betrekking hebben op goe deren, bestemd voor persoonlijk gebruik door de reizigers of de geadresseerden, dan wel voor ge bruik door leden van hun gezin, mits blijkens de aard en de hoe veelheid der goederen aan die in voer geen commerciële overwe gingen ten grondslag liggen. OVERSTROMINGEN IN CALIFORNIE In het noorden van Califomië hebben zich maandagnacht ern stige overstromingen voorge daan. In het gebied van de Hum- boltbaai heeft men ruim 2000 mensen moeten evacueren. In het dal van de rivier de Eel zijn 1350 mensen dakloos geworden. Het water stijgt nog steeds. Daar er snel is ingegrepen, zijn er geen slachtoffers te betreuren. vorig jaar werd het aantal van 17.856 op 31 december bereikt. BELGISCHTE ARTS UIT „SOFTENON"- PROCES GESCHORST De uit rechters en geneesheren bestaande gemengde raad van beroep heeft vandaag op een vergadering in Luik besloten de Belgische arts J. Casters voor zes maanden te schorsen. Dr. Casters werd in november 1962 vrijgesproken in het be ruchte „Softenon"-proces. Hij was beschuldigd van medeplich tigheid aan de dood van het dochtertje van mevr. Suzanne Vandeput, dat misvormd ter wereld was gekomen nadat zij gedurende de zwangerschap kal merende middelen had gebruikt. Ook zij werd door de jury bij het hof van assisen in Luik vrij gesproken. De Luikse orde van genees heren had dr. Casters na het proces voor twee jaar geschorst. Hij was hiertegen in beroep ge gaan. De schorsing begint in maart 1965. jaar bij een ontvangkantoor te melden om zekerheid te storten voor nog vast te stellen aansla gen in de inkomensbelasting en de vermogensbelasting. In plaats hiervan zullen de zelfstandige binnenschippers verplicht zijn een vast woonadres op te geven. Dit adres moet ter kennis worden gebracht van de inspec teur der belastingen yan de ge meente waar het schip in de re gel ligplaats heeft of anders van de inspecteur te Rotterdam. Leden van de bemanning van een binnenschip zullen met in gang van 1 juli 1965 onder de heffing van de loonbelasting worden gebracht. Voor vele be manningsleden zal de loonbelas ting dan a.'s eindheffirag funge ren, Het is daarom niet nodig dat de verplichting tot domiciliekeuze ook zal gelden voor de beman ningsleden. Zij zullen hiertoe slechts zijn verplicht, indien de inspecteur dit vordert. Dit zal in het a1 gemeen slechts dan gebeu ren, als de bemanningsleden, b.v. als gevolg van neveninkomsten van meer dan 400, in de inkom stenbelasting vallen. nnnrUvrho- 24 december kerstzang te Amsterdam; 20.30 uonaeiaag At accemutt 24_12_64j gevar kerstprog.; (Om A. J. VAN PAGEE, secretaris, boord. 49- „Hoe waagt ge het mij voor te stellen in zee te springen?" riep het meisje, terwijl ze Aram een blik vol dodelijke minachting toezond. „Weet ge, dat ik mij slechts baad in ronzenolie, gij barbaar! Zodra gij "mij "ribij de Leeuw van Bashra gebracht hebt, zal ik hem vragen U het hoofd af te slaan, Ar-AmHaar stem sloeg over in een woeden de kreet, want de avonturier die van oordeel was dat iedere mi nuut langer praten bury.kans om te ontsnappen verkleinde, had haar eenvoudig in zijn armen ge nomen en sprong met haar over Golven overspoelden hen. Het water was koud en Sanai klap pertandde toen zij weer boven kwamen. „Barbaar! Hond van een barbaar!" Ze timmerde woe dend met haar kleine vuisten op 'zijn borst, terwijl ze zich kramp achtig aan hem vastklampte. „Dit kost U het leven! Ik zal Oooh!" Een nieuwe golf spoelde over haar heen en ze moest haar adem Inhouden wat trouwens ook be ter was, want Aram gunde zich niet de moeite naar haar te luis teren, De avonturier had zich al zwemmend omgewend om te zien later zag hij zijn onvolprezen dienaar als een merkwaardig soort zeemonster uit de golven opduiken. „De kust ligt voor ons!" zei de hagedis onverstoorbaar. „Indien ge geen andere plannen mocht hebben, zou ik willen voorstel- stellen, dat wij ons thans in deze richting begeven!" „Wat hebt ge met de stuurman gedaan, schurk?" vroeg Aram, terwijl er een glimlach om zijn lippen speelde. De Lombardijnse zakkenroller maakte een veel zeggend gebaar. „Hij staat vast gebonden aan het roer van ons waar Agua bleef. Een ogenblik schip, heer. Dit zal onze achter volger de Indruk geven dat ons vaartuig nog bestuurd wordt en hem nopen de achtervolging zo lang voort te zetten tot wij de kust bereikt hebben. Persoonlijk wil ik daaraan toevoegen, dat het mij geenszins het hart zal bre ken indien wij hem per vergis sing een pijl tussen de ribben jagen" zei Agua, de onverbeter lijke en zonder de beide sche pen op de achtergrond een blik waardig te keuren ging hij zijn meester en diens spartelende last voor naar de rotsachtige kust. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 7.15 Ouverture radio voor vroege menen (7.55 Overweging) 8.00 Nieuws; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 Ouverture verv.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Franse chansons; 10.05 Russische orkestw. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lichte gram.; 12.15 Leven op het land, gesprek; 12.30 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.33 Deze Week; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade-orkest; 13.45 V. d. vrouw; 14.15 Mars muziek; 14.30 Lichte gram.; 14.40 Zij waren bereid, hoorspel; 15.20 Moderne Adventsmuz.; 16.00 Adventsdienst; 16.30 Geestelijke lied.; 16.45 Oude kamerm. (gr.); 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Kna penkoor (gr.); 17.45 Gram.; 17.55 Sportrubriek; 18.10 Meisjeskoor en instrum. sextet; 18.30 Soc. perspectief, lez.; 18.40 Amuse- mentsmuz. uit Oostenrijk en Zuid-Amerika; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Gees, lied.; 19.45 Op de man af, praatje; 19.50 Lichte gram.; 21.10 Boeren en Burgers in Buitenveen, hoorspel; 20.40 Balletmuziek (gr.); 21.25 Kerst zang in de Ahoyhal te Rotter dam; 22.15 Klass. kamermuziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Kerkorgel concert; 23.150.15 Evangelisch- Lutherse Kerkdienst. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgym.; 9.00 De groente man; 9.05 Kerstliederen; 9.30 Oude kamermuz. (gr.); 9.40 Morgenwijding; 10.00 Lichte gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws; 11.02 Huishoude lijke zaken, praatje; 11.15 Piano recital: klas. en moderne muz.; 11.45 Kamermuz. (gr.); 12.00 Licht orkest; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Operette- muz. (gr.); 13.00 Nieuws; 13.15 Med., eventueel actueel of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Orgel en zang, amusementslied.; 14.00 Stereofonische uitzend.: moderne kerstliederen; 14.30 Gevar. prog.; 15.45 Klas. muz.;; 16.00 Nieuws; 16.02 Voordracht; 16.20 Lichte gram.; 17.00 Op de jonge golf: kerstbijeenkomst voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Uitzending van de V.V.D.; 18.30 Licht ork.; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Sport- parade; 19.30 Nws; 19,35. Volks- 22.30 Nieuws); 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL VI.: 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.1 Gevar. muz,; 12.25 Weerber.; 12.30 Gevar. muz.; 12.50 Beursber. en prog.- overz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Ka mermuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Suor Angelica, opera; 15.00 Nws; 15.03 Gevar. muz.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Moderne muz.; 16.40 Kamermuz.; 17.00 Nieuws en med.; 17.15 Lichte muz.; 17.30 Kerstlied.; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Mo derne muz.; 18.45 Sportkroniek; 19.40 Jazzmuz.; 19.50 Vrije poli tieke tribune; 20.00 Kerstmuz. (in de pauze: boekbespr.); 21.45 Lichte muz.; 22.00 Nieuws en ber.; 22.15 Opera- en Belcanto concert; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nieuws; Jazzmuz. en poë zie; 23.35 Klas. en mod. muz.; 23.55 Nieuws; 24.00—1.00 Nacht mis. T elevisieprogramma's NEDERLAND I: 15.00—15.45 Voor de vrouw; 16.0016.15 Voor de kleuters; 19.3Q Barend de Beer; 19.35 Zeg maar Conny, liedjesprog.; 20.00 Journaal; 20.20 Pa Pinkelman en tante Pollewop, beeldverhaal; 20.25 Attentie; 20.55 Bloemlez. rond het Kerst feest; voordrachten, poppenspel en kinderkoor; 22.10 Goed kij ken naar dekolonisatie, filmdoc.; 22.2 Journaal; 22.30 Amsterdams Kamerorkest en cellist: klass. werken; 23.00 Kerstnachtdienst te Amsterdam; 24.001.15 Nachtmis te Maas tricht. NEDERLAND II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 De Lucy Ball- Show; 20.25 Mijns inziens, dis cussie over kunst en cultuur; 20.55 East Side West Side, film; 21.45 Achter het nieuws; 22.1023.00 A Christmas Carol, t.v.-spel. BELG VL.: 16.30 Voor de jeugd; 16.35 Muzikale show; 17.05 17.55 Japanse film; 19.00 Zand mannetje; 19.05 Voor de jeugd; 19.25 Tienerklanken; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerber.; 20.00 Nieuws; 20.20 Het ezeltje vertelt, beeldverhaal; 20.45 Ballet; 21.15 De langste nacht, tv-spel; 22.30 De Messias, oratorium; 23.30 Poëzie in 625 lijnen: Bloemlezing van gedich ten; 24.001.30 Nachtmis yan.«i uit Maastricht,

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 7