PROVINCIAAL NIEUWS R. E. M. niet uit de lucht ie E.E.G.- Veronderstelde marine-actie een slag inde lucht ROEPING en STRIJD DE VRTJE ZEFUW Terneuzen Axel IJzesidijke Zaamslag Zuldzande Agenda On^erustheid op Texel over toestand van dijk Vietkong-aanval afgeslagen Het onderzoek in Auschwitz Pagina 2 Woensdag 16 december 64 Aanrijdingen Dinsdagmorgen te ongeveer kwart over zeven had alhier in de bocht ter hoogte van de boot- liedenwacht een aanrijding plaats waarbij twee brommers waren betrokken. De heer J. J. H- uit Terneuzen kwam uit de richting Terneuzen gereden, terwijl uit de andere richting de heer M. R. uit Hoek, eveneens op zijn brommer nader de. Bij het voorbijrijden kwam°n de brommers met elkaar in aan raking, tengevolge waarvan bei de bestuurders kwamen te val len. Voor H. liep dit goed af, doch R. bekwam een ernstige wonde aan een van zijn benen en werd per ambulanceauto naar het Ju- liana-ziekenhuis vervoerd. Beide bromfietsen werden licht beschadigd. Een uur later vond ter zelfde plaatse weder een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. Thans doordat de bestuurder D. B. uit Terneuzen bij het voorbij rijden van een wielrijder, die in dezelfde richting reed, op het linkergedeelte van het rijwielpad kwam te rijden op het ogenblik dat de heer J- P. uit Breskens in de richting van de brug kwam aangereden. Hierbij bleef het bij geringe schade aan de beide bromfietsen. IJsvereniging niet akkoord met voorstel B. W. De ijsvereniging „Terneuzen" heeft een algemene vergadering gehouden in hotel „Des Pays- Bas" onder voorzitterschap van de heer G. den Hamer. Het be langrijkste onderwerp van be spreking was een brief die men van B. en W. had ontvangen waarin vermeld stond onder welke voorwaarden de vereniging de schaatsvijver kan huren. Over het algemeen kon men zich er wel mee verenigen. Er wordt in voorgesteld voor bezoekers tot 17 jaar 0,25 en voor ouderen 0,40 entree te heffen. Deze suggestie kon men aanvaarden en aldus werd besloten. Als voorwaarde geldt evenwel ook dat de gemeente de licht- palen en het verdere verlich tingsmateriaal ter beschikking zal stellen, maar dat de vereni ging palen en het materiaal zal laten plaatsen en wegnemen. Stroom en plaatsen van licht meter moet eveneens door de vereniging worden betaald. Bestuur en leden van de ijs- vereniging achten dit niet ge heel juist. „Vroeger," zo rede neert men, vóór de ijsvereniging werd opgericht, deed de gemeen te dit zelf. Bovendien zou het aanbeveling verdienen de licht- palen te plaatsen vóór het vriest, want anders moet het ijs stuk worden gemaakt en dit is min der wenselijk voor de baan. Dat het gemeentebestuur eist dat 5 van de opbrengst van entree- en lidmaatschapskaarten wordt af gedragen, vindt de vereniging eveneens onjuist. Er werd beslo ten een onderhoud met B. en W. aan te vragen om mondeling de belangen van de vereniging te bepleiten. Kerstzangdienst De burgemeester van Terneu zen schrijft ons; „Het stemt naar mijn gevoelen tot dankbaarheid, dat door een verheugende samenwerking van mensen van uiteenlopende rich tingen dit jaar ook in onze ge meente een Kerstzangdienst zal wórden gehouden. In diverse Steden in ons land heeft men al gedurende vele jaren in de Kersttijd een derge lijke dienst gehouden en talloze mensen hebben daarin getuige nis afgelegd van hun blijdschap over het Kerstgebeuren. Graag wil ik voor deze dienst, welke gehouden zal worden in de Hervormde Kerk aan de Noord straat op zaterdag 19 december a.s. om 19.30 uur, bijzondere aandacht vragen en een ieder op wekken daaraan deel te nemen." Intrede predikant Op zondag 20 december a.s. hoopt ds. K. D. van Dijk zijn in trede te doen bij de Gereformeer de Kerk (vrijgemaakt) alhier. De dienst vangt aan te 17 uur. De bevestiging vindt 's mor gens plaats in een kerkdienst welke zal worden geleid door zijn vader, ds. D. van Dijk, emeritus predikant te Groningen. Vergadering gemeenteraad De vergadering van de Terneu- zense gemeenteraad, die voor morgenavond is vastgesteld, be gint niet zoals aanvankelijk be kend werd gemaakt om half acht, maar om zeven uur. Examen Rode Kruis Voor het examen Rode Kruis- helpster 2e klasse slaagden te Terneuzen de dames L. Faas Piaddet; A. M. H. de Troije— Heene; L. den Hamer—Wieringa; Th. AdlerRijmers; M. Verpoor- te—van Tatenhove; M. Sol—v. d. Broek en G. PootPlantfeber. Het examen werd afgenomen door dokter Bouwens en de do cente zuster W. Baan. De uitvoering van „Der Messias" Het bericht in ons blad van maandag j.l, over de uitvoering van „Der Messias" door de chr. zangvereniging „Asaf" vraagt een rectificatie. Onze correspondent meldde ons op grond van de hem ver strekte inlichtingen dat de or gelbegeleiding werd verzorgd door Piet van Egmont. Men deelt ons thans mede dat niet Van Egmont maar Piet van de Kerk hof uit Rotterdam als organist optrad. Axel zamelt geld in De door de leerlingen van de landbouwhuishoudschool „Het Molenkwartier" gevoerde kaar senactie voor „Zonnegloren" heeft opgebracht 529, De verkoop van kinderpost zegels en prentbriefkaarten door de dames van het V.V.H. heeft opgebracht 703,75. Benoeming timmerman Met ingang van een nader te bepalen datum is benoemd tot timmerman bij de dienst van ge meentewerken te Axel de heer A. A. Geerinckx te Westdorpe. Bonte avond „Flandria" Het bekende Zeeuws-Vlaamse accordeonorkest „Flandria" geeft zondag 20 december in het jeugd- gebouw te IJzendijke zijn jaar lijkse bonte avond. Zoals wij dit van het orkest gewoon zijn staat er weer een gevarieerd program ma te wachten. Dirigent Jasper Anthonisse heeft het muzikale gedeelte weer met zorg gekozen. Aan deze avond wordt door een drietal radio-artisten medewer king verleend. Als conferencier treedt op Renaat Verween, ter wijl verder medewerking wordt verleend door de humorist Jo Vervoort en de goochelaar Sar- kos. Opbrengst kollekte De kollekte voor de anti- hongeraktie heeft te Zaamslag 1084,42 opgebracht. Sluitende gemeente-begroting In de maandag gehouden ver gadering van de gemeenteraad werd o.m. behandeld de ge meentebegroting 1965. Bij de gewone dienst werden de ontvangsten en uitgaven vast gesteld op ƒ875.280,10, met ren post voor onvoorzien ƒ69.760,67. De kapitaaldienst werd vast gesteld op een nadelig saldo van 258.428,16. Vergadering Z. L. M. De afdeling Zuidzande van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij hield in de zaal van hotel „De Rode Leeuw" alhier haar alge mene ledenvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. Risseeuw Rosendaal, op het gunstige ver loop van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Risseeuw herkozen, ter wijl in de plaats van de heer A. P. Kools, die niet herkiesbaar was, werd benoemd de heer L. W. Basting. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer K. Malcorps uit Oostburg een interessante lezing over de economie op een land bouwbedrijf in Zeeuws-Vlaande- ren. Een aangename gedachten- wisseling besloot deze goed be zochte vergadering. Uitvoering dameskoor Het dameskoor „Juliana" gaf in de zaal van hotel „De Zwaan" te Zuidzande de jaarlijkse uit voering, waaraan medewerking werd verleend door de muziek vereniging „Veronica" en het jeugdorkest van deze vereniging. „Veronica" opende het pro gramma en bracht onder meer ten gehore: Orpheus in de on derwereld; Walzerlust, in een ai- rangement van Van Holland, de First Suite van G. Holst, Hol lands Glorie van Joop Laro, Princeville van Gerard Boedijn en de mars The Medaillon van Harry Mortimer. Het dameskoor opende het pro gramma met „Tochter Zion" van G. F. Handel en vervolgens La Vierge la Crèche van C. Franck; Leih aus deines Him- mels van C. W. van Gluck; Char lie is my darling van L. van Beethoven en An der schonen blauen Donau van Johan Strauss. Als laatste voor de pauze trad op het jeugdorkest van „Veroni ca", dat opende met „March of Friendship" van Van Holland. Verder brachten zij nog ten ge hore: Bloeiende Lente van Meijns; Vous permettez monsieur van Adamo; Musetta van Cerfon- taine en tenslotte de Drina Mars van Binicki. Na de pauze volgde een geva rieerd programma van muziek, zang en toneel, welk geheel door het talrijk opgekomen publiek op hoge prijs werd gesteld. De avond werd met het ge bruikelijke bal besloten. De E.E.G.-commissie heeft in antwoord op een vraag uit het Europese parlement vergelijken de cijfers over de belastingdruk in de zes gemeenschapslanden gepubliceerd, waaruit blijkt dat deze druk in Nederland 't grootst is. De cijfers zijn, uitgedrukt in procenten van het bruto natio naal produkt voor: Nederland Duitsland Frankrijk België Luxemburg Italië 1961 23,4 21,9 20,2 19,1 22,6 17,0 1962 23,0 22.2 19,6 19,8 20.3 18,6 1963 22.5 22,0 20.2 19.6 18.3 17.7 HEDEN Café Maandag, 7.30 uur: Vergadering vereniging Oud- Terneuzen. Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De val van Rome". Concertgebouw, 8 uur: Con cert door de Vereniging voor instrumentale muziek. DONDERDAG 17 DECEMBER Terneuzen: Wilhelminaplant- soen 3, 1 uur: Executoire ver koop van meubilaire goederen. HARTPATIËNT STERFT NA RUZIE OM NATTE DWEIL Een ruzie over een natte dweil heeft de dood tot gevolg gehad van één der twistenden, de 62- jarige timmerman L. Eijkel- boom uit Amsterdam. Zijn buur man, Ch. R., eveneens 62 jaar, met wie de twist ontstond, kreeg later in de cel een hartaanval, toen hjj hoorde dat de heer Eij keiboom was overleden. R. werd terstond naar een zieken huis vervoerd. De timmerman had een dweil over de trapleuning van de door hem bewoonde eerste etage te drogen hangen. Zijn buurman was hierover ontstemd geraakt, had de timmerman op straat in het gezicht geslagen en tegen een muur geduwd. Kort daarna overleed de heer E. Een sectie heeft uitgewezen dat de over ledene een zwak hart moet heb ben gehad. Noch zijn familie noch zijn huisarts en buurman was dit bekend. De politie heeft tegen R. proces-verbaal opge maakt. De officier van justitie moet beslissen of de man ver volgd zal worden. De commissie tekent hierbij aan, dat men bij het beoordelen van deze cijfers rekening moet houden met 't feit dat de statis tische gegevens die er de grond slag voor waren, niet altijd vol ledig vergelijkbaar zijn. Bovendien geven de cijfers voor 1961 en 1962 in het alge meen definitieve of vrijwel defi nitieve uitkomsten aan, terwijl het bij de cijfers voor 1963 om voorlopige resultaten gaat. ERNSTIGE TRAMBOTSING Dinsdagmorgen heeft op de krui sing KinkerstraatNassaukade een tramstel van lijn 27 een per sonenauto gegrepen, waarbij 5 gewonden, waaronder 2 zwaar, zijn te betreuren. Na de botsing reed het tramstel een bakkerij in. TArtv.ï 'V* Mot „looss. rAN vol jiïaki hini De originele Amerikaanse teenagerkledlng NO VITA" v ;v;-;TERNEU££N- ,r Axo!séslV&at'*68'. MEDELEVEN Vijf auto's reden over hem heen, verscheidene honder den automobilisten daarach ter vonden het voldoende met een boogje uit te wij ken naar een van de twee andere rijbanen. De 60-jarige kapper Robert Thauvin was aangereden bij een poging door het hels drukke verkeer over te ste ken, toen zondagavond tegen zeven uur tegen de tweedui zend auto's per uur met weekendgangers door Trap- pes naar Parijs terugkeer den. Pas een kwartier later kon zijn lijk door de politie worden verwijderd. Een der automobilisten was zo vrien delijk geweest de politie te waarschuwen. Het parket van Versailles stelt een onderzoek in naar onvrijwillige doodslag en het zich onttrekken aan hulpverlening aan iemand in nood. De R. E. M. bleek dinsdagmiddag om half drie nog in volle actie te zijn. Het R. E. M.-testbeeld verscheen op het televisiescherm, begeleid door opgewekte muziek. De veronderstelde marine-actie blijkt een slag in de lucht te zijn geweest. Kort na een uur werd gisteren de Nederlandse perswereld in beroering gebracht door berich ten over bewegingen in de buurt van het R.E.M.-eiland. Er zou den twee helikopters, een Nep tune en een paar marinevaar tuigen opereren. Toen iedereen door deze meldingen op tempe ratuur was gekomen, kwam de mededeling dat de vliegtuigen en schepen weer weggingen. De officier van justitie in Am sterdam, mr. Hartsuiker, deelde mee van een dergelijke operatie niets af te weten. „Ik heb er geen verzoek toe gedaan", zo verklaarde hij. Hij voegde hier aan toe, dat hij ook niet de "be- De mededeling van de minis ter van verkeer en waterstaat, dat in 1965 nog niet kan worden begonnen met verhoging van de Waddenzeedijk op Texel wegens gebrek aan financiële middelen heeft ongerustheid op het eiland veroorzaakt. Deze dijk, die in 1953 ernstig te lijden had het heeft een haartje gescheeld of de polder Eierland met De Cocksdorp was overspoeld is 4,19 hoog. Door afslag van hon derden meters duin bij de vuur toren heeft de dijk de laatste jaren steeds meer te verduren van stroom en branding. voegdheid heeft om de mede werking van de marine in te roepen. Minister Scholten verklaarde dat hij geen mededeling had te doen. De commandant maritieme middelen te Rotterdam verklaar de om twee uur niets te weten van enige marine-actie tegen het R.E.M.-eiland. Echtpaar verongelukt De 68-jarige heer J. Jager uit Apeldoorn en zijn 65-jarige echt genote M. W. JagerVan der Heide zijn gisteravond als ge volg van een verkeersongeluk bij Assen om het leven gekomen. De personenauto, waarin zij op weg waren naar Groningen, kwam bij Peeloo frontaal in bot sing met een uit de richting Gro ningen komende auto, bestuurd door de 46-jarige employe van de N. V. Grontmij, de heer B. Westerhof, uit Assen. De heer Jager moet op slag dood zijn ge weest. Zijn echtgenote, die waar schijnlijk de auto bestuurde, werd uit de wagen geslingerd. Met zware verwondingen haar beide benen werden afge- kneld is zij naar het zieken huis te Assen vervoerd, waar zij na aankomst overleed. De heer Westerhof werd zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is redelijk. Beide auto's werden totaal vernield. door ERNST MEISTER 53) „Dat ze het klaar speelt". „Ik ben benieuwd. Een merk waardig type, vind je ook niet?" „Een buitengewoon intelligent type. En als vrouw buitengewoon geraffineerd. Ik geloof trouwens dat avonturen met mannen, en die zal ze heus wel hebben, voor haar ook een spel zijn, een ex periment". Het viel Sevard moeilijk rustig te antwoorden. Clara had de spij ker meteen op de kop geslagen. Gabriëlle was heel knap in haar vak en heel knap in de liefde, hij kon het immers weten. „Ik kan geen hoogte van haar krijgen", zei hij ontwijkend. „Mag je haar niet erg?" „Goeie help", zei hij met goed- gespeelde verontwaardiging. „Ze is een collega, ik respecteer haar, als ze tenminste niet te ver gaat met haar zielkunde-experimen- ten. En zullen we nu over iets anders praten? Kijk eens hoe mooi het licht boven het meer staat. Zullen we gaan zwem men?" „Graag, in het meertje van het sanatorium?" „Liever niet, liever in het grote meer bij het dorp". Clara wist wat ze weten wil de. Klaus wilde met haar niet zwemmen in het kleine meertje van het sanatorium. Riep dat meer bepaalde herinneringen op? Had hij er met andere vrouwen gezwommen? Met Gabriëlle Fan- tana? Ze had beiden gedurende het gesprek goed geobserveerd. Het was duidelijk, die twee had den een idylle beleefd, een korte idylle, een roes. Sevard was uit de roes ontwaakt en zou een dergelijk avontuur niet meer be ginnen. Ze besloot verstandig te zijn en zeker niet te zinspelen op een verhouding tussen hem en Gabriëlle. Wat Klaus ook met andere vrouwen gehad mocht hebben, ze voelde dat dit thans voorbij was. Ze wilde Klaus ver trouwen en het verleden begra ven. Ze zwommen in het meer en hadden plezier om de joelende en spelende kinderen, die er met hun ouders een vrolijke middag doorbrachten. Daarna trokken ze zich wat terug om te gaan zon nebaden. „Ik heb nooit geweten dat je kon flirten", zei Clara ondeu gend toen ze weer samen in de auto zaten. „Ik ook niet", antwoordde hij en hij voelde zich als een kleine jongen, die van een oude dame ene pepermuntje krijgt. „Wat doen we nu met onze beroemde Vereniging?", vroeg Clara plotseling. „Afwachten tot ik terug ben. Ze zullen jou heus intussen geen kopje kleiner maken." Sevard ergerde zich dat hij helemaal vergeten was waarom Clara fei telijk was gekomen, om hem raad te vraeen. Ze had haar zor gen meegebracht en ze nam ze weer mee terug naar huis ook. Zij bracht hem tot het hek van het sanatorium. Voor de deur namen zij afscheid van elkaar. „Doe Fontana de groeten", riep ze uit de auto, startte en reed snel weg. Langzaam liep Sevard naar het gebouw. Hij ging naar zijn kamer, het werd etenstijd. Hij zou Gabriëlle de groeten van Clara wel overbrengen, maar dat had de tijd wel. Morgen kwam er weer een dag. GabriëlleRisaCla ra Drie vrouwen, maar met twee had hij afgerekend. Alleen met Clara was het hem ernst. De anderen betekenden niets voor hem, niets meer ACHTSTE HOOFDSTUK De volgende morgen consta teerde hij, dat dr. Fontana een dag verlof had gekregen en weg gereden was. Een duivelin, die vrouw! Terwijl Sevard zijn eerste par tij schaak tegen de heer Stern- bach verloor zat Gabriëlle al in Graningen bij dr. Maffei. Ze had herh haar kaartje laten overhan digen, een kaartje waarop alleen haar naam stond. Wantrouwend vroeg Maffei wat ze kwam doen, maar tegelijk keek hij haar be- wonderdend aan. Deze vrouw fascineerde hem. Hij werd zo waar hoffelijk en bood haar een sigaret aan. „Mijn collega", zo begon ze openhartig, „heeft mij verteld dat u interesse hebt. voor een verzekering". „Komt u dan ook van die maatschappij?", bromde hij en de thermometer van zijn humeur zakte onheilspellend. „En ook natuurlijk niet echt, hè? Ik duld geen grapjes meer, juffrouw. Het is nu welletjes". „Goedgespeelde verontwaardi ging, dokter. Maar ik zal u iets zeggen. Ik heb inlichtingen over uwèhinstituut in gewonnen". Maffei keek haar zwijgend aan. „Wij moeten namelijk vooruit weten waarom onze candidaten speciaal geïntereseerd zijn om een hem passend aanbod te kun nen doen". „Ja, hoor eens, ik zei uw zo genaamde collega al, dat ik niets voor verzekeringen voel, juf frouw. Het spijt me". Maffei stond op als om aan het onder houd een eind te maken. Jam mer, een verdraaid aardig wijf je. Waarschijnlijk een échte ver zekeringsagente deze keer, die niet beter wist of de vorige was werkelijk een collega. Maar het werd hem te duur om terwille van een avontuurtje zich een hoge verzekering, waaraan hij jaren aan vast zat, te laten aan smeren. „Nee, dat moet u niet zeggen, dokter", ging Gabriëlle ijverig verder. Wij hebben een zeer speciale risicoverzekering. Een verzekering welke die gevallen dekt, welke gewoonlijk uitgeslo ten worden. Als ik goed ben ge ïnformeerd uitgerekend iets voor u". Maffei ging weer zitten, nam een sigaar uit een zilveren doos, sneed er bestudeerd voorzichtig de punt af en stak hem, terwijl hij zijn bezoekster onderzoekend aankeek, aan. Hij was besloten deze vrouw dr. Fontana maar eens te laten praten. Dokter, waarin? Economie waarschijnlijk, hoewel hij zich niet kon voorstellen dat een vrouw, die er zo tempera mentvol uitzag, interesse voor droge cijfers en statistieken kon hebben. „U is leider van een kliniek, dr. Maffei? En daardoor staat u eigenlijk als het ware met één voet in de gevangenis". „Maar mijn beste juffrouw „En met de andere voet in het graf. Mag ik een sigaret opste ken?" Dr. Maffei gaf vuur, zijn hand beefde. „Dank u. Stel u voor, dokter vijf kubiek benzine in plaats van druivesuiker geïnjecteerd. Ge volg? Gasembolie enzovoort. Pa tiënt overleden. (Wordt vervolgd.) MARINE ONTKENT NIET De marine-voorlichtingsdienst ontkende om 14.20 uur niet, dat er van enige actie van de ma rine sprake was. Bevestigd werd het echter ook niet. De Marvo-zegsman verklaar de: „Het R.E.M.-eiland ligt in de aanvliegroute van Valken burg. Onze schepen patrouilleren langs de kust. Een toevallige concentratie van schepen en vliegtuigen bij het eiland is al tijd mogelijk. Actie tegen de R.E.M.-zenders is een zaak van justitie. Daarover kunnen wij geen inlichtingen geven." Volgens in Saigon ontvangen berichten is een grootscheepse aanval van de vietkong op een belangrijke basis van de Ameri kaanse luchtmacht, 145 km ten zuidwesten van Saigon, afgesla gen. 1200 manschappen van de vietkong waren een opmars be gonnen in de richting van de basis te Soc Trang, waar een 40-tal Amerikaanse helikopters zijn gestationeerd en verschei dene honderden Amerikaanse militairen. De opstandelingen zijn uit helikopters bestookt en zouden grote verliezen hebben geleden. De door (Je rechtbank van Frankfort naar Auschwitz afge vaardigde groep, die de waar heid moet nagaan van verkla ringen van beschuldigden en ge tuigen in het proces tegen voor malige bewakers van „het do denkamp", heeft haar eerste be zoek aan het kamp gebracht. J. Grossman, de officier van justitie van de rechtbank in Frankfort, die de groep leidt, heeft gezegd dat zijn collega's en hijzelf hebben gezien, dat in een vijver waar „S.S.-ers" lijken van gefolterden en terechtge- stelden wierpen, beenderen dre ven. Een lid van de onderzoe- kingsgroep, die zijn hand in het water stak, haalde er een stuk schedel uit met haren eraan en een joods gebedenboek Het onderzoek wordt voort gezet. Kerkdienst eindigde in vechtpartij en brandstichting Zondag werd in de r.k. kerk van Netzahualcoyotl in Mexico het feest van de maagd van Guadeloupe gevierd. De pastoor van de parochiegemeente was iuist begonnen met de mis te lezen, maar hij moest hiermee ophouden, omdat hij zich ziek gevoelde. Zijn plaats werd inge nomen door een man, die ge kleed was in een pij van de broe ders Franciscanen en die ver klaarde pater Lucio Olvera te heten. De Franciscaan ging ver der, waar de pastoor gebleven was. Plotseling riep een der kerkgangers echter: „Dat is een valse gelovige". Onmiddellijk brak er een tu mult los. De tweeduizend per sonen die zich in de kerk bevon den, begonnen te redetwisten, waarop een algemeen handge meen ontstond, waarbij van ste nen, stokken en andere gelegen heidswapens gebruik werd ge maakt. De politie wist een einde aan het gevecht te maken, doch even te voren was de kerk in brand gestoken. Zij arresteerde Olvera de echte of de voorgewende en voorkwam daarmede te vens dat hij door de menigte werd gelyncht. Een uur na het ingrijpen van de politie was de rust weerge keerd. De balans: zes ernstig en bijna honderd licht gewonden en een in de as gelegd kerkge bouw. De ernstig gewonden zijn in een ziekenhuis opgenomen, terwijl de minder ernstig ge kwetsten, na aldaar te zijn be handeld, huiswaarts konden keren.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2