Provinciaal nieuws leer dan 4 miljard! DE LEEUW VAN BASHRA DUITSE POLITIE GRAAFT BUIT OP VAN AMSTERDAMSE OVERVAL Zondagdiensten DE WONINGTOEWIJZING VOOR 1965 «Tnafii l Kolentrein reed op goederentrein VOOR; WIE) GEZELLIG WIL FRITUREN Pagina 2 DE VRIJE ZEFUW TERNEUZEN AAN DE TOP MET 170 VOOR BABY'S HUIDJE Terraewsera Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Breskens Hulst S.ss van Gseit IJzendijke Zaamslag Gemeente Terneuzen Baanvak Eindhoven—Den Bosch gestremd Zaterdag 12 december 1964 Nagenoeg de gehele buit van de roofoverval op de juweliers zaak op 26 september van de firma Schipper aan de Heilige- weg te Amsterdam is terecht. De Duitse politie heeft het overige gedeelte van de juwelen, bestaan de uit 39 stenen, opgegraven on der een boom langs een kanaal bij Bottrop. De gevonden juwelen hebben een totaal gewicht van 55 karaat en vertegenwoordigen een waar de van 400.000 mark. De grootste steen die de bestolen juwelier in consignatie van een relatie had, weegt 5,11 karaat en heeft een waarde van 125.000 mark. De kostbare stenen waren gewikkeld in achtereenvolgens een dames zakdoek, een zeemleren lat), een nvlondameskous en een krant. Dit werd medegedeeld door com missaris P. Landman van bureau Singel, dat met het onderzoek in deze roofoverval te belast. INTENSIEF SPEURWERK Dat de brutale overval, die op klaarlichte dag door drie gewa pende mannen in het hartje van Amsterdam werd gepleegd, nu haar oplossing nadert, is het ge volg van intensief speurwerk van de Amsterdamse en de Duitse politie. De Duitse Kriminal-Oberkom- missar Herbert Löblein had be gin deze week wederom verschil lende personen aan de tand ge voeld. Een van hen was Lucie Balk Cichetzki (de zuster resp. echtgenote van de twee andere roofovervallers, de 41-jarige Paul Cichetzki en de 30-jarige Helmuth Balk), die zich kort na de overval met haar broer in een camping bij het Amsterdam- bos heeft opgehouden. De Duitse politie slaagde erin haar de be kentenis te ontlokken, dat zij de juwelen naar Duitsland heeft ge bracht en daar onder een boom in de omgeving van Bottron had begraven. Het bleek dat men de juwelen het a.s. weekeinde had willen opgraven. De Duitse poli tie heeft nog twee andere broers van Helmuth Balk gearresteerd: de 28-iarige Herbert, die van een rente leeft, en de 22-jarige schil der Harry. TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel.2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene- en Wit-Gele Kruis: Zuster R. Scott, Bolwerk 4, IJzendijke, tel. 01176—497, b.g.g. 008. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstr. 8, tel. 666. DIERENARTS: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119 A te Sas vajn Gent, tel. 01158588. Mestkalveren clandestien geslacht In Slagharen zijn door de ge- meente-politie, in samenwerking met inspecteurs voor de volksge zondheid, drie personen aange houden, die verdacht worden van het verrichten van e'andestiene slachtingen. Het zijn Van der M. en J. H. B., beiden uit Slagharen, en S. uit Kerkenveld. Bij de woning van Van der M. werd ongeveer 80 kg ongekeurd vlees in beslag genomen. De drie mannen zouden zich schuldig hebben gemaakt aan het ^ande stien slachten van mestkalveren. Zij gaven deze kalveren als ge storven op aan een destructiebe drijf te Nijverdal. Van de zijde van de veterinaire hoofdinspectie van het staatstoe zicht op de volksgezondheid in Den Haag zei men over deze aanhoudingen zeker niet ver baasd te zijn. Naar aan'eiding van de recente gevallen van clan destiene slachtingen is namelijk door de veterinaire hoofdinspec tie naar alle zijden aangedrongen op een verhoogde waakzaamheid en intensivering van controle. De in Slagharen verrichte aanhou dingen is men derhalve geneigd te beschouwen als een „verheu gend" resultaat van die verhoog de attentie. Lange lijst diefstallen uit auto's in Amsterdam De indrukwekkende lijst dief stallen uit auto's, die de Amster damse politie de laatste tijd te verwerken krijgt, wordt steeds langer. In de nacht van woensdag op donderdag werden uit een in de Turnerstraat geparkeerde auto een tas en een col'eet ie be staande uit 60 damesrokken ter waarde van 1500 gestolen. Voorts werden diezelfde nacht uit auto's in de Argonautenstraat, in de Stadionstraat en in de Wodan- straat ontvreemd: 5000 sigaret ten, een partij tabaksartikelen, twee radiotoestellen, een haar droger, een handdynamo en een ventilatorkachel. Bijna leek het erop of de lijst gisternacht nog langer zou wor den. De Amsterdamse politie werd aangesproken door e.en man, die aangifte deed van een diefstal van 9.000 uit zijn op de Nieuwe Zijds Kolk geparkeerd staande auto. Een onderzoek bracht echter aan het licht dat de man per abuis in de verkeerde auto was gestapt. Het geld bleek zich nog steeds in zijn eigen wa gen te bevinden... De moordzaak IJsclubdwarsstraat in Rotterdam De recente publikatie van nieuw feitenmateriaal in de moordzaak IJsclubdwarsstraat heeft de Rotterdamse recherche tot grote activiteiten, aangezet. De groep rechercheurs, die nu a] vier en een halve maand zonder succes zoekt naar de oplossing van deze spectaculaire moord zaak, is de laatste dagen aanzien lijk verstrekt. Uit het publiek, dat door de publikaties in de dagbladpers weer eens met de zaak IJsclubdwarsstraat werd geconfronteerd, is een stroom van reacties gekomen. Hoofdin specteur S B.. Methorst, die pas drie weken geleden de leiding van het onderzoek overnam van in specteur A. W. van der Giessen (die op zijn beurt de opvolger was van hoofdinspecteur F. B. T. Perdijk), kon geen mededelingen doen omtrent de huidige stand van zaken. Wel sprak hij over „interessante tips", die de afge lopen twee dagen uit alle delen van het land zijn losgekomen. De versterkte rechercheploeg opereert op het ogenblik in ver scheidene plaatsen in Nederland. Er zouden zelfs al enige perso nen zijn gehoord in verband met de gruwelijke moord op de 26-ja- rige lerares EUy Hagers-Segov in de nacht van 22 op 23 juli van dit jaar» De toewijzing van het woning- bouwcontingent voor 1965 onder ging weinig verandering. Aan Zeeland werden toegewezen: 750 woningwetwoningen, 400 premie- woningen en 200 ongesubsidieer de woningen. Bij de toewijzing aan de ge meenten werd rekening gehou den met de noodzakelijke conti nuïteit in de woningbouw. Er zijn 511 volumes nodig voor de vol gende bouwstromen: Oost Zeeuws-Vlaanderen (112), Oost Zuid-Beveland (98), Middelburg (74), Vlissingen (80), Borssele, 's-Heerenhoek en Heinkenszand (22), Terneuzen (45) en West Zeeuws-Vlaanderen (80). Voor Terneuzen zijn bovendien de in de premie-sector toegewezen vo lumes nodig. Voor de premie sector is een reserve aangehou den voor de stichting van een bejaardencentrum in Hulst. Ten laste van het provinciale contingent in Terneuzen, Tholen en Vlissingen resp. worden 4, 6 en 15 woningwetwoningen en in Vlissingen bovendien nog 10 pre mie B-woningen voor militairen gebouwd. Van de in aanbouw te nemen woningwetwoningen is 5 ct be stemd voor de bouwvakarbeiders, die gedurende 2 jaar in de' nieuw bouw werkzaam zijn. De aan Schouwen en West Zeéiiws-Vlaanderen toegedachte woningen zijn niet over de ge meenten verdeeld, omdat daar de NA DE VERKIEZINGEN IN BRITS-GUYANA De eerste minister van Brits- Gyana, Jagan, heeft donderdag geweigerd af te treden. Zoals gemeld slaagde hij er bij de maandag j.l. gehouden verkie zingen niet in een absolute meerderheid te behalen. In goedingelichte kring werd donderdagavond vernomen dat premier Jagan een netelige si tuatie kan doen ontstaan door te weigeren goeverneur sir Richard Luyt te adviseren het nieuwe parlement bijeen te roepen, nu de aftredende ministers hun zetels vacant moeten stellen. Dit zou kunnen betekenen dat koningin Elizabeth de kroon raad moet bijeenroepen en de grondwet moet wijzigen. Tegenover verslaggevers zei Jagan: „Wij zijn nog steeds de regering van Brits-uuyana. Als de Engelsen ons eruit willen gooien, kunnen zij hun gang gaan. Ik erken deze verkiezingen niet". Een Britse woordvoerder zei dat de 1.300 man Britse troepen in staat van paraatheid zijn ge bracht en dat de patrouilles langs de kust zijn uitgebreid. De leider van de U. F. (ver enigde partijen), Daguiar, heeft er donderdagavond in toege stemd samen te werken met Forbes Burnham, leider van de P. N. C. (nationale volkspartij) bij de vorming van een nieuwe regering. vaststelling van een gezamenlijk bouwplan in voorbereiding is. KANAALZONE Voor de kanaalzone in Oost Zeeuws-Vlaanderen werden, toe gewezen: Terneuzen 170, waarvan 80 wo ningwet, 70 premie en 20 onge- subs.; Axel 16 premie en 5 onge- subs.; Sas van Gent resp. 2 en 2; Hoek 1 en Westdorpe 2. Verdere toewijzingen voor het oostelijk deel: Zaamslag 2; Hulst 5; Clinge 16; Hontenisse en St. Jansteen 4; Vogelwaarde en Koewacht 2. Wat de totale toewijzing be treft staat Terneuzen in Zeeland aan de top. Tegenover de 170 die aan Terneuzen werden toebe deeld, staan er 110 vermeld voor Vlissingen; 119 voor Middelburg; 35 voor Souburg en 72 voor Goes. (Adv.) DE EGYPTISCHE RAKETTEN Amerikaanse deskundigen hel pen sinds een half jaar de Egyp- tenaren bij het vervaardigen van raketten tegen doelen op de grond en bij het vervolmaken van de besturing ervan, in sa menwerking met Duitse specia listen, zo schrijft het Israëlische dagblad „Maariv". In welinge lichte kring bevestigt men de aanwezigheid in Cairo van per soneel van een grote Ameri kaanse onderneming in elektro nica zonder evenwel te zeggen dat zij aan raketten werken. De mist De zware mist, die gisteren boven de Westerschelde hing was oorzaak dat het scheepvaartver keer grote stagnatie ondervond. Na het middaguur begon de mist op te trekken en in de avonduren kon normaal worden gevaren. Op de dienst Vlissingen— Breskens is alleen des morgens de eerste reis vervallen en kon verder de „Prinses Irene", zij het met enige vertraging, geregeld varen. Op de diënst TerneuzenHoe- dekenskerke was de mist zwaar der en begon de „Oosterschelde" om 1 uur vanuit Terneuzen de eerste veerdienst, waarna, aan vankelijk met enige vertraging, de verdere bootverbinding kon worden uitgevoerd. Da. dienst Kruiningenhaven Perkpolder heeft in de morgen uren om kwart voor zeven één reis gemaakt, waarna de dienst tot tien voor twee moest worden gestaakt. Daarna kon nog één reis om 10 vóór 3 worden ge maakt. Om 10 vóór acht was de veerdient weer normaal. Consul Koninklijke Nederl. Toeristenbond Tot consul in kring 18 van de afdeling Zeeland van de Konink- ijlke Nederlandsche Toeristen bond is aangesteld de heer R. Hol te Terneuzen. De heer Hol volgt als zodanig burgemeester RijDStra op die we gens drukke werkzaamheden het consulschap niet langer kan waarnemen. 5 Agrarische voorlichtingsdag bestrijdingsmiddelen Vrijdagmorgen hebben de heren ir. L. T. J. M. de Wit, rijkslandbouwconsulent, en de bestuurders van de landbouwstu dieclub de heren A. Ramondt en J. Scheele een toelichting gege ven aan de pers over de op 17 december te houden voorlich tingsdag. (Men zie ook het be richt in „De Vrije Zeeuw" van gisteren.) Door de sterke toename van het gebruik van chemische be strijdingsmiddelen in de land en tuinbouw heeft men dit jaar als onderwerp gekozen „Nood zaak en bezwaren van chemische middelen". De bedoeling is op 17 decem ber in Terneuzen een open en eerlijk inzicht te geven van de gevaren die er bestaan bij het gebruik van deze middelen. Het woord hierover zal die dag worden gevoerd door ir. L. de Wit te Axel; voorts door prof. dr. M. F. Mörzer Bruijns uit Zeist. Drs. S. L. Wit uit Biltho- ven zal spreken over „de toe passing van bestrijdingsmiddelen uit het oogpunt van de volksge zondheid, terwijl ir. Heuver uit Wageningen de toelating en het gebruik van bestrijdingsmidde len zal behandelen. Tenslotte spreekt dan ir. H. de Bruin over verantwoorde toepassing van chemische bestrijdingsmiddelen in de landbouw. Er zal op worden gewezen niet onverantwoord met chemische (Adv.) 4.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim 4 miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voor waarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de WALSTRAAT 7 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 6 AXEL middelen om te springen. De wet op het gebruik van bestrijdings middelen, die op 1 september van dit jaar van kracht is ge worden, zal een reden zijn om niet onnodig ongerust te zijn over het gebruik hiervan, wan neer een en ander goed wordt toegepast. Het staat vast dat zij die deze voorlichtingsdag zullen bezoeken, een deskundige voorlichting krij gen over het gebruik van deze chemische middelen. Bevordering De thans te Axel staande op perwachtmeester der rijkspoli tie de heer G. van Suijdam is met ingang van 16 december a.s. bevorderd tot adjudant. Met ingang van deze zelfde datum is hij aangewezen als groepscommandant te Fijnaart (N.-Br.). Schietwedstrijden groep Axel Rijkspolitie De groep Axel der rijkspolitie heeft donderdagavond in Het Centrum een schietwedstrijd ge houden voor beroeps- en reserve- personeel. Voor déze wedstrijd bestond grote belangstelling. De heer Francken reikte als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur de prijzen uit. De reserve-wachtmeester De Brouwer uit Axel kwam in het bezit van de wisselbeker voor reservepersoneel. De uitslag luidde: 1. Wachtmeester le kl. Nelis te Axel 42 pnt; 2. res. wachtmeester De Brouwer te Axel 30 pnt; 3. res. wachtmeester Fermont te Axel 30 pnt; 4. res. wachtmeester La Heyne te Zuiddorpe 29 pnt; 5. res. wachtmeester Van Taten- hove te Axel 27 pnt; 6. fes. wachtmeester Apers te Zuiddor pe 27 pnt; 7. res. wachtmeester DieJeman te Axel 27 pnt; 8'. op perwachtmeester Suydam te Axel 26 pnt; 9. opperwachtmees ter Middeljan te Koewacht 26 pnt; 10. res. wachtmeester Schel- leman te Axel 24 pnt; 11. res. wachtmeester Hylkema te Axel 24 pnt; 12. adjudant Schatborn te Axel 21 pnt; 13. res. wacht meester P. van Meurs te Axel 21 pnt; 14. res. wachtmeester A. van Meurs te Axel 20 pnt; 15. res. wachtmeester Van Hoecke te Zuiddorpe 19 pnt; 16. res. wacht meester Van Laere te Zuiddorpe 19 pnt; 17. wachtmeester le kl. Wisse te Axel 18 pnt; 18. res. wachtmeester Verschelden te Axel 18 pnt; 19. res. wachtmees ter De Block te Zuiddorpe 16 pnt; 20. res. wachtmeester J. van Mëurs te Axel 16 pnt. Geluksschijf1. res. wacht meester La Heyne te Zuiddorpe 294 prit; 2. res. wachtmeester De Brouwer te Axel; 3- res. wacht meester De Block te Zuiddorpe 290 pnt. Afscheid onderwijzeres Ter gelegenheid van het af scheid van mej. Van Noppen als onderwijzeres aan de school met de bijbel hebben bestuur ert oud leerlingen een schoolavond ge houden. Voorzitter P. Zegers heette in zijn openingswoord welkom J>ur- gemeester Eekhout, wethouder v. d. Hooft en vele oud-leerlin gen. Spreker zei deze avond te mogen aanbieden als blijk van waardering en als een avond van dankbaarheid. Tot mej. Van Noppen zei hij o.m.: U hebt uw werk vaak in moeilijke omstandigheden moe ten doen. De wijze waarop u dit gedaan hebt, moeten wij zeker met een 10 honoreren. Om u van een welverdiende bust te laten genieten hebben wij gemeend u een fauteuil met voetenbankje te moeten aanbieden. Ook burgemeester Eekhout sprak waarderende woorden aan het adres van de onderwijzeres en was dankbaar voor hetgeen zij in het belang van de school en de gemeente heeft gedaan. Het oud-hoofd der school gir.g even terug naar de tijd van 28 jaar geleden, toen juffrouw Van Noppen in Ridderkerk was en een uitnodiging kreeg om naar Breskens te komen. Hij hoopte •0 42. Wat Aram waarschuwde wist hij later niet meer, maar op het ogenblik dat de man achter hem wilde toesteken, wendde de avon turier zich bliksemsnel om en deed een wilde poging om weg te dui ken. Maar in de duisternis kon hij niet zien waar hij zich bevond; de wand van het schip stuitte zijn be weging halverwege. Hjj zag een triomfantelijke uitdrukking ver schijnen in de ogen van de man i tegenover hem en besefte dat de, dood thans voor hem gekomen wasDoch juist op het ogen blik zag hij verbijsterd hoe er een schok voer door de man tegenover1 hem. Het mes gleed uit zijn hand; even stond hij bewegingloos, toen zakte hij zonder geluid in elkaar. Aram rees hijgend overeind en staarde naar de schim die zicht thans door het luik liet zakken en bedaard op hem toekwam. De ge vallen. lantaarn verlichtte Agua spookachtig en wierp een glim licht langs de helft van het wa pen, dat thans tussen de schouder bladen van de aanvaller stak. „Zij probeerden ons een paar uur geleden dit mes op dezelfde manier te geven," zei de hagedis onverstoorbaar, de vinger langs de neus leggend. „Het was een genoe gen het hem in dank terug te be zorgen! Persoonlijk wil ik daar nog aan toevoegen, dat een Genuese straatvechter aanmerke lijk beter met een werpmes kan omgaan dan welke zeeman dan ook. Ik hoop niet dat ik u aan het schrikken heb gemaakt, meester." (Adv.) ZONDER SPATTEN-ZONDER WALM dat ze nog vele jaren in rust zou mogen brengen en hij bood haar een grammofoonplaat aan ter vulling van haar discotheek. Mej. Van Noppen dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woorden. Zij sprak over haar schooltijd waarbij zij het liefst bijbelles gaf Nog eenmaal wilde zij juffrouw zijn en de leiding nemen bij het zingen van het lied „De Heer is mijn Herder". Tot slot dankte zij voor de ge schenken. Hierna volgde een opvoering van het toneelspel in 4 bedrijven .Vadertje Langbeen", een vro lijke geschiedenis naar het boek van Jean Webster. Verkoping woonhuizen Notaris A. v. d. Hoek uit Groe- de heeft in café Centraal open baar verkocht het woonhuis met garage en achtergelegen bouw land aan de Langeweg. Koper werd de heer M. Flik- weert voor ƒ34.333. De tweede verkoop betrof een woonhuis met bedrijfsgebouwen aan de Langeweg. Eigenaar werd de heer J. Flikweert voor 65-500. Aanvoer vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn aangevoerd in de week van 27 nov. t/m 5 dec.: 2056 kg bot, 518 kg schar, 419 kg schol, 1 kg tong, 3 kg zalm, 17 kg kommeraai, 36096 kg kabel jauw. 14756 kg wijting, 7034 kg schardijn, 11428 kg exportgar- nalan, 523 kg binnenland garna len, 1300 kg onverkochte garna len, 3870 puf garnalen, 26104 kg haring. Beroep aangenomen Ds. J. A. H. Brok, kandidaat te Waddinxveen, heeft het be roep naar de Nederl. hervormde gemeente te Hulst aangenomen. F ototentoonstelling Vandaag en morgen kan men in de hal van het gemeentehuis te Sas van Gent fotowerken be zichtigen van de leden van de Sasse fotokring. Vandaag is de tentoonstelling opengesteld van 15 tot 21 uur. Zondag 13 december in de voor middag van 11 tot 13 uur en van 15 tot 21 uur. De entree is gratis. Lezing In samenwerking met de Z. V. U. en de personeelsverenigingen van Sas van Gent hield afgelo pen donderdag de heer Th. Bloe- mendaal in het sociaal gebouw van de stijfselfabriek een lezing over het ontstaan van het weke lijks filmjournaal. Gemeenteraad De raad van IJzendijke heeft onder voorzitterschap van bur gemeester J. Ficq in een spoed eisende vergadering besloten een vaste geldlening aan te gaan met de N.V. Bank van Neder landse Gemeenten groot 210.000 tegen de koers van 99% en 5% procent rente. De looptijd be draagt 25 jaar en zal in gelijke jaarlijkse termijnen moeten wor den afgelost, aanvangende 30 december 1965. Deze lening was noodzakelijk om de bouw van een gymnastieklokaal en de ver dere bouw van het zwembad mogelijk te maken. Voor zover de gelden niet direkt aangewend moeten wor den, werden B. en W. gemach tigd deze elders te beleggen. Verder deelde de voorzitter nog mede dat op de Boulevard éénrichtingverkeer wordt inge voerd en dat deze niet meer toe gankelijk zal zijn voor zwaar verkeer mits ontheffing van de burgemeester. Familie-avond christelijke agrarische bedrijfsbond In het jeugdgebouw „De Poort" is deze week een familie-avond gehouden van de christelijke agrarische bedrijfsbond. Het was in hoofdzaak een filmavond met een spreker over het werk der organisatie. Na opening met schriftlezing en gebed heette de voorzitter, de heer W. Faas, de aanwezigen uit het district Oost Zeeuws- Vlaanderen hartelijk welkom. In het bijzonder begroette de voor zitter de spreker op deze avond, de heer Vermaas uit Utrecht, de 2e secretaris van de bond, die als vervanger optrad van de aangekondigde heer D. van Zui len. De vertoonde films vonden al gemene bewondering. Achter eenvolgens werden films ge draaid over Griekenland, een „Tovervierkant", „De goede oude tijd" en Nieuw-Zeeland met een tekenfilm als toegift. Na de pauze was het woord aan de heer Vermaas, die niet voor de eerste maal in Zaamslag was. Deze zei de film over de goede oude tijd niet te zullen volgen, maar aandacht te willen besteden aan de verhoudingen in het huidige tijdsgewricht. Daarbij kwam in de eerste plaats de loonpolitiek met het prijsbe leid aan de orde en de rol die .de vakbeweging daarin speelt. Meer in het bijzonder wees de spreker op de eigen taak van de christelijke vakbeweging. Nadat aan het eind waren ge zongen de verzen"! en 2 van gezang 280, sloot de heer Ver maas de bijeenkomst met dank gebed. Bij de uitgang werd gecollec teerd voor „Draagt elkanders lasten". Twee doden en drie ernstig gewonden bij botsing Bij een frontale botsing tussen een personenauto en een tractor met oplegger op de Zalkerrij bij Hattem zijn gistermorgen twee personen gedood en drie ernstig gewond. De slachtoffers zijn de 23-jarige D. van Hemert uit Nun- speet en de 20-jarige J .J. Visch uit Doornspijk. Ernstig gewond werden de 18-jarige A. A. Ver- mey en de 15-jarige W. Bijster bosch, beiden uit Elburg, alsmede D. Dekker, 29 jaar, uit Olderi- broek. De bestuurder van de trac tor bleef ongedeerd. Bij een in haalmanoeuvre botste de auto met de vijf inzittenden op weg naar de apparatenfabriek A.F.O. te Hattem, waar zij allen werk zaam waren in volle vaart te gen de tractor. De ernstig gewon den zijn allen in het Sofiaziekeh- huis te Zwolle opgenomen. Vanaf a.s. maandag zijn ter be- nedensecretarie (ingang Markt- zijde) verkrijgbaar de jaarabon nementen 1965 voor het provin ciaal bootverkeer op de Wester schelde. Terneuzen, 12 december 1964 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, burgemeester A. J. VAN PAGEE, secretaris. Bij Boxtel is donderdagnacht om ongeveer kwart over drie door nog onbekende oorzaak een kolentrein op een stilstaande goederentrein gereden. Er werd niemand gewond, maar er zijn enige wagons ontspoord. Het baanvak Eindhoven's Herto genbosch werd totaal gestremd. Bij de botsing zijn twaalf wagons en een elektrische loco motief ontspoord. De locomotief is zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat een kolentrein, die uit het Lim burgse Susteren was vertrokken met bestemming Amersfoort, op een stilstaande goederentrein reed, die vlak voor de kolen trein naar Rotterdam was ver trokken. De machinist van de goederentrein kwam er met een bult op zijn hoofd af. Behalve de wagons en de locomotief wer den twee portalen van de boven leiding en de sporen vernield. BELANGRIJKE LIJN Door deze botsing werd een van de belangrijkste lijnen van het spoorwegnet geblokkeerd. Het baanvak Eindhoven's Her togenbosch maakt n.l. deel uit van de vitale verbinding tussen het noorden en westen enerzijds en het zuiden anderzijds. De officier van justitie in 's-Hertogenbosch heeft een on derzoek gelast naar <*e oorzaak. Wat de botsing zelf betreft: er zijn niet alleen wagens ont spoord in het achterste gedeelte van de stilstaande trein, maar door de kracht van de botsing zijn ook vooraan enkele wagons uit de rails geworpen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2