Ellende door Perons escapade PIJN OF GRIEP! SINTERKLAASDRtfKTE VOOR DELFTSE POLITIE Kapitein bleek oplichter CHINESE TROEPENCONCENTRATIES BIJ N00RDSRERS VAN INDIA ROEPING en STRIJD Bearssvsreicht CKefarineJ. Mjrfclberiefctss Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Prinses Beatrix naar Londen vertrokken Huipraket naar Mariner-4 Belangrijk bericht Castella brengt nu gouden munten binnen ieders bereik! NIEUWE ACTIE VAN BELGISCHE ARTSEN VOETBAL Maandag 7 dinsdag 8 december 1964 Hoezeer Peron bijna tien jaar geleden in balling schap gegaan nog steeds een rol speelt in de Zuid- amerikaanse politiek en vooral in die van zijn va derland Argentinië, is dui delijk gebleken door zijn plotseling vertrek uit Ma drid naar Rio de Janeiro De Braziliaanse president Branco gaf ijlings gevolg aan de dringende verzoeken uit Buenos Aires de vroegere dictator niet toe te laten. Maar de opwinding was al veroorzaakt en zal zeker nog een tijd blijven doorwerken. Naar Peron hoopt tot de volgen de verkiezingen in zijn land ge houden worden ir. maart. Die zullen hem geen kans geven te rug te keren, maar zijn aanhang zal zeker weer groot zijn en die kan dan ook weer zijn eisen stellen wanneer er weer een of andere regering in elkaar getim merd moet worden. Want al zullen de militairen tot elke prijs de terugkeer van Peron zelf verhoeden het pero- nisme blijft nog steeds een fac tor van belang in de Argentijnse politiek. Malaise En dat is ook niet verwonder lijk. Sinds zijn val is de dictator zeer comfortabel gaan leven in Madrid, maar het volk dat hij achter liet, raakte er steeds slechter aan toe. De kosten van het levensonderhoud stegen to renhoog tot een veelvoud van enkele jaren terug, de waarde van het geld verminderde dras tisch, de export (van vlees bij voorbeeld) liep terug en het land dat vroeger werk bood aan velen van over de grenzen, kampt nu zelfs met werkloosheid. Dat dit nog de zure vruchten zijn van jarenlang peronistisch bewind, dat de Argentijnse staat door ongelooflijke geldsmijterij tot een bankroet bracht, is de miljoenen „hemdlozen" (desca- mizados) niet aan te praten. Voor hen zijn de opvolgers van Peron schuld aan de misère en zij verlangen terug naar hun dictator, die er bijvoorbeeld al tijd voor te vinden was inwilli ging van hun looneisen te ge bieden, een van de manieren waarop Peron de Argentijnse Prinses Beatrix is zondagmor gen met een lijnvliegtuig van Schiphol naar Londen vertrok ken. Het doel van haar bezoek is aanwezig te zijn bij de kerke lijke bevestiging van de opne ming als lidmaat van Robin Fur- ber. Deze bevestiging zal ge schieden op de kostschool, welke Robin Furber bezoekt. De prin ses zal dinsdag naar Nederland terugkeren. Vanaf de basis Pasadena in Californië heeft men zaterdag een kleine hulpraket in werking gesteld, die de koers van het Amerikaanse ruimteschip „Mari- ner-4" dat op weg is naar Mars, moet wijzigen. Men zal echter verscheidene dagen moeten wachten voor men weet of deze manoeuvre succes heeft gehad. DE ARRESTATIES IN MISSISSIPPI De Amerikaanse recherche heeft de 21ste arrestatie verricht in de zaak van de moord op drie strijders voor gelijke burger rechten. Van hen werden er inmiddels 18 weer voorlopig op vrije voe ten gesteld, na storting van een borgstelling van 5.000 dollar (18.000 gulden) per persoon. Zij zullen donderdag a.s. voor een eerste verhoor voor het gerecht van Meridian moeten verschij nen. Tot hen behoren de sheriff van Philadelphia, de 37-jarige Law rence Rainey, en diens 26-jarige plaatsvervanger C. Price. Beide mannen zetten na hun invrij heidstelling hun werkzaamheden normaal voort. OE THANT IN ZIEKENHUIS De V. N.-secretaris-generaal Oe Thant, die griep heeft en door zijn drukke bezigheden aan oververmoeidheid lijdt, is vrijdag voor een medisch onder zoek in een Newyorks zieken huis opgenomen. De toestand van de secretaris generaal is in geen enkel op zicht verontrustend. De artsen hebben het alleen verstandig geoordeeld hem aan een volledig medisch onderzoek te onderwer pen, gezien ook de zware taken die op de secretaris-generaal rusten. Hij is 55 jaar. economie tot in de kern ver woestte. Machteloos Daar komt bij dat degenen die na Peron kwamen, er niet in slaagden ooit voor noemens waardige tijd een doelbewust, krachtig bewind te vestigen. De eisen van de militairen (de ge zworen vijanden van Peron) stelden al zeer hoge eisen aan de schrale schatkist, die elke re gering wel moest inwilligen om dat zonder steun van het leger niet te regeren viel. Aan een opbouwend programma kwam men niet toe; officieren blinken doorgaans niet uit op economisch gebied. Het bleef een vicieuze cirkel; de militairen waren niet te be dwingen doordat van de burge rij zeker een kwart peronistisch dacht; het peronisme bleef sterk omdat de militairen geen goed sociaal bewind toelieten. De escapade van Peron heeft zijn descamizados weer wat nieUwe geestdrift ingeblazen en de kans dat er een goed burger lijk bestuur in Argentinië komt, lijkt nog verder weg dan ooit. En dit geldt niet alleen voor Ar gentinië: in heel zuid-Amerika zijn machtige extreme groepen links (naar Castro opziend) en rechts (door Peron geïnspireerd) zo sterk, dat ze vrijwel overal een goed uitgebalanceerd rege ringsprogramma onmogelijk ma ken, doordat de rust ontbreekt die voor het opstellen en uitvoeren daarvan nodig is. Perons uit stapje over de oceaan heeft die rust geen dag nader gebracht, zijn eigen kansen geen snars verbeterd en eigenlijk alleen maar ellende gebracht. Een pseudo-kapitein heeft de politie te Delft gedurende het weekeinde handen vol werk be zorgd. Dit werk is met succes bekroond want de oplichter zit achter slot en grendel en zal voor de officier van justitie wor den geleid. Het is de 28-jarige handelsagent C. H. S. uit Den Haag, die op Sinterklaasdag en de dag ervoor in Delft verschil lende winkeliers heeft opgelicht tot een bedrag van zesduizend gulden. De man opereerde in uniform van kapitein bij de landmacht en gaf zich uit voor mr. W. A. van der M., wonende te Delft en .ka pitein bij de krijgsraad te velde. Bij een garagebedrijf huurde hij voor twee dagen een auto en legimiteerde hij zich met een rij bewijs ten name van deze Van der M. Polshorloge van 1400 gulden De politie werd gealarmeerd toen vrijdagavond een juwelier te Delft aangifte deed dat hij ar - tikelen had geleverd aan een ka pitein, wiens opgegeven adres en telefoonnummer niet bleken te kloppen. De man had een pols horloge van 1400 gulden en en kele sieraden gekocht. Uit latere aangiften bleek dat hij bij een andere juwelier vo'or 470 gulden aan sieraden had gekochten bij een autodealer te Delft voor 700 gulden aan autoartikelen. De politie kwam na enig speur werk tot de ontdekking dat de echte Van der M. een Delfts stu dent is. Via diens ouders in Am sterdam vond men deze student in Winschoten. Hij deelde de po litie mee dat hij anderhalf jaar geleden in Seheveningen zijn paspoort, rijbewijs en andere be scheiden had verloren. Een daar op uitgezonden telexbericht le verde verschillende reacties op, maar deze leidden nog niet tot de opsporing van de gezochte man. Zaterdag kwam van het verhuurbedrijf een telefoontje, dat de kapitein er weer was. Op dat moment stond de politie ge reed naar Den Haag te gaan ten einde daar enige foto's in het politiearchief te bekijken. Men reed pijlsnel naar het garage bedrijf, waar de man kon worden gegrepen. 'Hij bleef aanvankelijk volhouden W. A. van der M. te zijn, maar tijdens het verhoor gaf hij een andere valse naam op. Rijke buit Voor een ander langdurig kar wei zorgde de man door te ver tellen dat hij de gekochte goede - ren in een schuurtje langs de rijksweg Den HaagRotterdam had verstopt. De politie zocht ge ruime tijd, maar kon niets vin den. Tenslotte nam zij de man mee, die eindelijk vertelde dat zijn auto on de Geerweg in Delft stond. Dit bleek juist te zijn. De auto was afgesloten enaf geladen, want de man bleek nog meer winkeliers in Delft te heb ben bezocht. Het grootste deel van de buit vond men in de auto. Bij een ijzerhandelaar had hij gc- -eedschan gekocht tot een waar de van 400 gulden, verder rook artikelen f275 gulden), parfume rieën f375 gulden), twee elektri sche dekens en een scheerappa- raat (285 gulden), een schrijfma chine, enige modeltreinstellen f695 gulden), terwijl hij zich bo vendien voor 725 gulden in het nieuw had gestoken. Ondertus sen had hij ook voor Sinterklaas gespeeld. Een collier en enige sieraden had hij weggegeven. Het polshorloge werd in zijn wo ning aangetroffen. Geschenken voor Anita van Delft Het driejarige Tilburgse meis je Anita van Delft, dat vier weken geleden werd aangevallen door drie honden van een buur man, waardoor zij ernstig werd gewond, heeft het ziekenhuis mogen verlaten. Het kind blijft nog onder medisch toezicht, maar de genezing vordert uitstekend. De stroom van geschenken en prentbriefkaarten, voor het meis je houdt nog steeds aan. Zij krijgt vooral veel poppen. De hondenhandelaren, die zaterdag ochtend de wekelijkse honden- markt in Tilburg bezochten, heb ben Anita een fietsje en een pop gegeven. Bij een plaatselijk comité berust nog ongeveer ƒ1600 van giften uit het gehele land. Dit bedrag zal op een spaarbank worden gezet. Het meisje zal er later, als zij meer derjarig is, over kunnen beschik ken. Coaster vergaan De Zweedse kustvaarder „Grauten" is in de nacht van zaterdag op zondag in slecht weer in de Botnische golf gezon ken. Er bevonden zich acht man aan boord. Alle opsporingen ble ken vergeefs te zijn. De Indische minister var. de fensie, Chavan, heeft vandaag in het Indiase parlement m ant woord op vragen gezegd, dat zich bij de noordelijke 'grens van India veertien tot zestien parate Chinese bergdivisies be/inden. De regering van India ;s voor nemens tien bergdivisies naar het Himalayagebied te zenden als tegenwicht. De Indische minister deelde nog mee, dat 80 procent van de door de Verenigde Staten toe gezegde uitrusting voor deze troepen reeds is ontvangen. Op vragen over het bestaan van Chinese raketbases in Tibet zei de minister, dat het niet in het algemeen belang zou zijn de inlichtingen prijs te geven die de Indische regering hierover bezit. Volgens minister Chavan zul len luchtdoelraketten do r de Indische luchtmacht worden ge bruikt om belangrijke gebieden te beschermen. De luchtmacht van India zal tot 45 „squadrons" uitgebreid worden en bestaan uit Russische migs, Britse gnatè en de in India vervaardigde hin- doestanjager. India koopt ook Russische Mi-4 hefschroefvliegtuigen die op grote hoogte kunnen vliegen en Franse „alouettes" zullen in India gefabriceerd worden. DOMINEE KING IN LONDEN De Amerikanse negerleider dominee Martin Luther King, die in Londen verblijft op door reis naar Oslo voor het in ont vangst nemen van de hem toe gekende nobelprijs voor de vre de, heeft zondag in de St. Paul's kathedraal in een preek voor vierduizend mensen in Engeland gewaarschuwd, het niet zover te laten komen dat uit de aanwe zigheid van gekleurde immi granten rassenhaat en verbitte ring voortkomen. Hij oefende kri tiek op de Britse immigratiewet- ten, die volgens hem onderscheid maken naar huidskleur en de „democratische beginselen in ge vaar brengen". (Adv.) Castella heeft de Koninklijke Begeer te Voorschoten opdracht gegeven tot het slaan van zes 18 karaats gouden munten met beel tenissen van Prinsessen uit het Huis van Oranje. Deze waarde volle gouden munten zullen be schikbaar worden gesteld tegen een bepaald aantal Castella kopjes en voor een prijs, die zeer belang rijk lager is dan men voor der gelijke munten gewoonlijk moet betalen. Bewaar dus vanaf van daag uw Castella kopjes hiervoor. Nadere mededelingen volgen bin nenkort Het 'een-en-dertigen' spel en alle andere Castella spaarkaarten komen hiermede te vervallen. De spaarkaart die u nu aan het volplakken bent, kunt u tot uiterlijk 1 februari 1965 nog inwisselen. A door IRNST MEISTER 47) „Maar Egon!" „Jaik was nu eenmaal geen dokter." „Waarom ben je dan geen dokter geworden?" „Omdat ik de eonservenfabriek van je vader moest overnemen." „Was dat soms de moeite niet? Maar nu begrijp ik in ieder ge val waarom je graag een dokter wilt zijn. Zo'n eonservenfabriek is vervelend, hè? En je bent veel te veel aan je stoel gebonden, hè?" „Louise, schei alsjeblieft uit." „Nou ja, wij zullen er niet meer over pratenmaar, dat vrouwtje maakt toch wel een nette burgerlijke indruk." „Zou hij haar onderzocht heb ben?" „Dat moet je hem eens vra gen." „Kjjk, zij staan op en gaan naar de bar. Ik wil toch eens proberen of ik hem te pakken kan krijgen." „Haha! Op de man af vragen durf je toch niet!" De roddelaars kregen geen kans. Clara vergezelde Sevard tot de deur, nam afscheid van hem en liep de hoteltrap op. Vrolijk fluitend ging dr. Se vard naar het sanatorium terug; hij had voor morgen een af spraak met Clara gemaakt. ZEVENDE HOOFDSTUK Nog vóór de dagelijkse ronde had dr. Sevard een lang gesprek met de geneesheer-directeur. Na de visite toonde dr. Fontana hem de afdrukken van de foto die Clara in het sanatorium van de kleine dokter had genomen. Zij wilde natuurlijk weten wie de figuur was die op de foto stond, maar Sevard gaf daar geen ant woord op. Dezelfde morgen nog had hij een lang telefoongesprek met dr. Kroll, een vriend van hem uit Stuttgart, een advocaat. Hij deed de foto in een enve loppe en stuurde die per expres naar hem toe. Daarna ging hij een poosje met Sternbach kege len en deed tenslotte wat labo ratoriumwerk. De tegenwoordigheid van dr. Fontana daarbij maakte hem bepaald zenuwachtig; zijn ge weten begon hem te plagen. Maar hij zou nu wel oppassen dat hij niet weer te intiem met deze vrouw werd. Clara en hij waren het immers eens gewor den? Eindelijk brak het middaguur aan. Sevard deed juist een an dere das om toen hij aan de tele foon werd geroepen. Dr. Kroll had een verrassing voor hem: de compagnon in de textielfirma Stoja heette niet Margaretha Sautter maar Bertha Sautter. Ook de geboortedatum van de twee gelijknamige vrouwen klop te niet. Nadat dit was vastgesteld, was men natuurlijk wel verplicht de politie in de zaak te mengen. De uitbetaling van de verzekerings som moest geblokkeerd worden. De rechtskundige sprak met Sevard af de nodige stappen daarvoor terstond te zullen doen. Nauwelijks had Sevard de hoorn neergelegd of de telefoon ging opnieuw. „Oh," zei een vrouwenstem, „kan ik misschien dokter Sevard even spreken?" „Daar spreekt u mee." „Met hemzelf?" „Ja, ik ben Sevard." „Kent u mij niet, dokter?" „Nee." „Maar dokter, ik heb u toch gezegd dat ik uw hulp nodig had," fluisterde de vrouw. Sevard schrok. „Risa," zei hij kortaf, „schei uit met die onzin. Ik heb nu heus geen tijd voor gekheden." „Ach, zit dat zo? U hebt na tuurlijk alleen tijd om autoritjes te maken, hè? Ik zal De rest hoorde Sevard niet meer, want hij legde de hoorn neer. Dat ontbrak er nog maar aan! Gabriëlle liep met een beledigd gezicht rond en Risa scheen vreselijk boos op hem te zijn. Beide vrouwen interesseerden hem echter helemaal niet meer. Vlug liep hij naar het dorp. Daar wachtte Clara op hem en dat alleen was van belang. „Wat heb je besloten?", wilde Clara meteen weten, nadat zij elkaar hadden begroet. Sevard vertelde haar alles over het gesprek met dr. Kroll. Zij gingen naar het restaurant. Op het terras vonden zij een vrije tafel onder een zonne scherm. Nauwelijks zaten zij daar toen Sevard opsprong en zich verontschuldigde. Hij had vergeten de brief met de foto naar de post te brengen. Hij liep naar het postkantoor en toen hij dit verliet zag hij aan de andere kant van de straat Risa Kerbler lopen. Hij hield zijn tred in, hij voelde er niets voor haar nu te ontmoeten. De jongedame had Sevard niet opgemerkt, hoewel zij zich in gedachten ijverig met hem bezig hield. Wat verbeeld deze dok ter zich eigenlijk? Zonder meer de hoorn opleggen, dat was niet meer en minder dan onbe schaamd. Hij had geen tijd, dat was natuurlijk belachelijk. Hij had haar rondweg beledigd en dat zou hij weten. Zij had wel groter mannen klein gekregen, niet voor niets was zij een poos je het liefje van de professor geweest. Zij zou hem wel te pakken krijgen. Wanneer ze straks op het kantoor van de vereniging werkte zou ze daar wel iets op vinden. (Wordt vervolgd.) De Belgische artsenfederatie heeft besloten tot een nieuwe actie als protest tegen de regelin gen voor de honoraria in de zie kenhuizen. De actie, die zal wor den voortgezet totdat een oplos sing zal zijn getroffen, houdt in dat een duizendtal Belgische ge neesheren geen patiënten meer behandelen op spreekuren in de ziekenhuizen, maar wel bij zich thuis. De verzorging van de in ziekenhuizen verblijvende patiën ten gaat normaal verder. Besprekingen tussen de rege ring en de artsen hebben tot dus ver' geen resultaten opgeleverd. De vorige maand voerden de zie kenhuisartsen al een tweedaagse waarschuwingsactie. In de nieuwe ziekte- en invali diteitswet, waartegen de Belgi sche artsen in april van dit jaar hebben gestaakt en die los staat van de wet op de ziekenhuizen, wordt duidelijk bepaald dat de verzekering niet alle kosten voor honderd procent dekt. IETS TERUGLOPENDE MARKT Beursplein 5 heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een vriendelijke stemming voor de internationale waarden. De handel was kalm. Philips no teerde 153,60, ex 1,50 interim dividend tegen 153,90 als slot- prijs van vrijdag. Kon. Olie en Unilever waren bij de opening elk 30 cent hoger op resp. 157 en 147. AKU, welk fonds vrij dag 7 punten verbeterde op de split-up in Amerika, alsmede de dividendverhoging van de Ame rikaanse dochter, de American Enka, voegde vandaag op 487 ruim 1 punt aan de winst van vrijdag toe. Voor Hoogovens werd een 3 punten hogere ad- vieskoers opgegeven op 550. Het geringe Amerikaanse aanbod in enkele hoofdfondsen werd aan vankelijk grif opgenomen door West-Duitsland, Zwitserland en het publiek. De markt onder vond lichte steun van West- Duitsland en Londen waar de markten iets hoger waren. Wall- street sloot vrijdag voor de eigen fondsen prijshoudend, voor die van Kon. Olie, Philips en K. L.M. aan de vaste kant. Unilever was in New York fractioneel lager. Later op de middag daalde Phi lips tot 153,10, Unilever tot 146,50 en Kon. Olie tot 156,80 als gevolg van gering aanbod in een praktisch lege markt. AKU kon zich handhaven op 487. In de scheepvaartsector was de handel rustig. Verreweg de meeste koersen in deze afdeling gaven geen verandering te zien ten opzichte van die van vrij dag. De handel in de leidende cultures was minimaal. Ook hier waren de koersafwijkingen van weinig betekenis. In de staats- fondsenhoek was de stemming prijshoudend. In de lokale afdelingen waren weinig orders binnengekomen. De koersverschillen bleven bin nen nauwe grenzen. De E. M. S. heeft de liquiditeitspositie ver beterd door de verkoop van het meerderheidspakket aandelen A.R.M. De aandelen van E.M.S. werden echter vanmiddag iets lager geadviseerd. Op verzoek van het beursbestuur werd geen notering opgemaakt in aandelen Boom-Ruygrok in verband met een te verwachten communiqué. Twee jeugdige jongens bekennen steeds meer inbraken De twee Rotterdamse jongens, die vorige week aan de politie bekenden zo'n 27 inbraken te hebben gepleegd, weten niet van ophouden. Maandagmorgen was de stand opgelopen tot 43 inbra ken, waaronder 2 in Rhoon en 5 in Dordrecht. De beide jongens, 16 en 15 jaar oud, werden ingerekend nadat één van hen zijn bromfiets, na een inbraak in de Kortgene- straat, moest achterlaten en de politie door middel van het mo tornummer via de importeur en de handelaar op zijn spoor kwam. De knapen hadden hun arbeidsterrein over de hele stad en namen doorgaans kleine be dragen weg. Er was echter een „grote" kraak bij. Uit een dok terswoning stalen zij voor een waarde van ƒ3500 aan sieraden. Deze buit werd later, verstopt onder een heg, teruggevonden. De lijst met onopgeloste in braken kan, aldus commissaris Van Wijngaarden van de kinder politie, na hun bekentenissen aanmerkelijk worden ingekort. De commissaris wijt het optreden van de jeugdige inbrekers vooral aan verveling en zucht naar avontuur. SOEMIALOT TERUG NAAR KONGO De Kongolese opstandelingen leider Gaston Soemialot, die vorige week in Chartoem (Soe dan) aankwam op doorreis naar de V. N. in New York, is naar het opstandelingenhoofdkwartier in Kongo teruggekeerd, zo is in betrouwbare kringen in Char toem vernomen. Het is nog niet bekend wan neer Soemialot naar New York gaat. Hij wilde daar de alge mene vergadering der Ver. Na ties toespreken in verband met de toestand in Kongo. (Adv.) Vier middelen in é'ên tablei doen wonderen zonder de maag van streek ie maken I 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd, ondersteunen eikaars werking en doen werkelijk wonde ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één der middelen dient om de maag te beschermen. WIJZIGINGEN IN HET ENCELSE ELFTAL Alf Ramsey, de manager van het Engelse elftal, dat woens dagavond a.s. in het Olympisch stadion tegen Nederland speelt, heeft twee wijzigingen in zijn team aangebracht. In de plaats van Gerry Young, die zaterdag geblesseerd raakte, speelt de oorspronkelijk als spil opgestelde Ron Flowers als linkshalf. Vic Mobley, die evenals Young voor Sheffield Wednesday speelt, neemt de spilplaats van Flowers over. Rechtshalf Alan Mullery, die eveneens geblesseerd raakte, zal woensdag waarschijnlijk wel van de partij zijn. Norman Hunter (Leeds Un.) is als reserve aan de ploeg toe gevoegd. Het Engelse elftal ziet er nu als volgt uit: DOEL: Tony Waiters (Black pool); ACHTER: Cohen (Fulham) en Thomson (Wolverhampton); MIDDEN: Mullery (Tottenham), Mobley (Sheff. Wednesday) en Flowers (Wolverhampton); VOOR: Thompson (Liverpool), Greaves (Tottenham), Wignall (Nottingham Forest), Venablas (Chelsea) en Charlton (Man chester United). VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden maandag 2017 stuks vee aangevoerd, zijnde: 1398 vette koeien en ossen; 619 varkens. De noteringen waren: Vette koeien: ƒ3—ƒ3,95; Var kens 1,941,98. Alles per kg. Overzicht: Vette koeien; aan voer groter, handel zeer kalm, prijzen even lager, prima's ƒ3,95 4,05 per kg, worstkoeien 2,75—2,95 per kg;,, Varkens: aanvoer ruimer, handel redeiijk, gemiddeld als vorige week, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen 1,551,65 per kg, zware varkens ƒ1,78ƒ.1,86 per kgbij de aanvang der markt lag het prijspeil boven, bij afloop beneden notering. GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Tarwe, doorsneekwaliteit basis 17 procent vocht levering deze week, tot 36; Zomergerst, vol gens monster, tot ƒ28,75; Groene erwten tot 38; Schokkers tot 44; Bruine bonen boeren- schoon tot 73. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts 1516,50; Bintje 35 mm tot 50 mm ƒ10ƒ11; Bintje 40 mm opw. in twee maten 11,50 12,75; Meerlander 40 mm 12,50 13,50; IJsselster 40 mm opw. 9,7510,75; Bevelander 40 mm opw. ƒ15—ƒ16; Furore 40 mm opw. ƒ11ƒ14. Zandaardappelen binnenland Libertas 40 mm opw. 9,50. Klei-aardappelen voor de ex port Bintje 35 mm opw., in twee maten gesorteerd, 10,5011,50, Bintje 45 mm opw. 12. Zandaardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opw. geen note ring; IJsselster 35 mm opw. 8,50; Patrones 35 mm opw. 8,25; Voran 35 mm opw. 8,25. Voeraardappelen ƒ2,504,50. Stemming: binnenland rustig; buitenland flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Witte mieren hebben in Bath Aharti, een dorp in Egypte, een vraatzuchtige aanval op de wo ningvoorraad gedaan. Zij lieten een aantal totaal verwoeste hui zen in hun spoor achter. De hevig geschrokken dorpelingen zochten hun heil in het open veld. Senator Edward Kennedy, die in juni bij een vliegongeluk zijn rug brak, heeft voor het eerst na dit ongeluk gelopen. De patiënt, die nog in een ziekenhuis wordt verpleegd, mag de Kerstdagen thuis doorbrengen. Een Amerikaans marinevlieg tuig is zaterdagavond in de Oost- chinese Zee gestort. Aan boord bevonden zich 13 man. Men heeft tot nu toe twee lijken kunnen bergen. Het toestel behoorde tot een eenheid, die Okinawa tot ba sis heeft.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2