PROVINCIAAL NIEUWS ROEPING en STRIJD GEMEENTERAAD VAN BRESKENS Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Cadzand Kloosterzar.de Oostburg Retrenchement Sluis Zaamslag Zuïdzande KANAALZONE GEBRUIKT TE VEEL WATER Agenda Woensdag 2 december 1964 TAcTv.T HÖU; AIANÏ. l'iOKg CAN* ,YOl make wrru Semi-artsexamen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor semi-arts de heer J. W. G. Jansen, alhier. De inbraak in de Leeuwenlaan Van de diefstal, die in de vooravond van zondag werd ge pleegd in de Leeuwenlaan, tijdens de afwezigheid van de familie J. is het geldkistje met waardepa pieren teruggevonden. Het stond op een muurtje van de hervorm de kleuterschool, op enkele meters afstand van de woning van de familie J. De dief heeft daar alle gele genheid gehad het kistje te for ceren en het zich daarin aanwe zige geld toe te eigenen. Glycol produktie DOW Terneuzen gestart De produktie van dipropy- leenglycol in DOW's chemische complex in Terneuzen is dezer dagen begonnen. Dertien ton van deze grondstof is inmiddels aan een oliemaatschappij te Rotter dam geleverd. Dipropyleenglycol wordt o.m. gebruikt bij de fabricage van smeermiddelen, remoliën en zeepsoorten voor industrieel ge bruik. Zoals bekend is DOW Terneu zen enige weken geleden ook be gonnen met de vervaardiging van styron, de grondstof voor thermoplastische kunststoffen. Biertapwedstrijd Als voorwedstrijd voor de grote landelijke strijd wordt vrij dagmiddag a.s. in hotel Rotter dam te Terneuzen de traditionele biertapwedstrijd georganiseerd. Blijkens mededelingen van het centraal brouwerijkan toor namen aan deze jaarlijkse wedstrijd tot dusver 22.000 vakmensen deel die meer dan 14.000 horecabedrijven vertegenwoordigden. Jaarvergadering Groene Kruis Het is noodzakelijk gebleken dat de contributie van het Groene Kruis, afdeling Terneuzen, ver hoogd wordt van 7,50 tot 12, per lid per jaar (Het landelijke gemiddelde is 15, Gisteravond is daarover uit voerig van gedachten gewisseld op de jaarvergadering die onder voorzitterschap van de heer H. Ribbens werd gehouden in het Julianaziekenhuis. Deze gedach- tenwisseling had hoofdzakelijk plaats tussen de bestuursleden omdat er van de bijna 2600 „ge wone" leden slechts twee aanwe zig waren. De voorzitter wilde dit niet zien als een gebrek aan belang stelling maar veeleer als een zaak van vertrouwen in het be stuur. Toch meende de heer Rib bens hierover zijn spijt te moe ten uitdrukken. Door de uitbreiding van Ter neuzen zal het ledental ongetwij feld toenemen (mede dank zij de aktiviteiten van mej. Van Baal). De magazijnvoorraad moet dan worden uitgebreid en het bestuur ziet zich genoodzaakt een derde wijkverpleegster in dienst te ne men. Wanneer men uit de jaarver slagen verneemt hoeveel werk er door de huidige zusters, E. C. Vogelaar en mevr. J. Kolijn Burger, reeds wordt gepresteerd, is de derde zuster geen kwestie meer van overbodige luxe. Tenslotte, en ook dit weegt vrij zwaar, dient ook het gebouw on derhouden te worden. Uit het verslag van de werk zaamheden in 1963 werd door de voorzitter aan allen die zich voor het Groene Kruiswerk hebben verdienstelijk gemaakt, dank ge bracht en ook de prettige samen werking met het Wit-Gele Kruis werd hierbij gememoreerd. Een punt van zorg is het ge ringe aantal zittingen die dokter Niehüser sleehts kan houden ten behoeve van het zuigelingen- en kleuterbureau. Het aantal groeit steeds en daar dokter Niehüser reeds overbezet is, moet er een oplossing worden gevonden. Het financiële verslag van de heer P. Loof eindigde met (nog) een batig saldo, maar de kosten stijgen. Het bestuur zal contact opne men met het gemeentebestuur voor het plaatsen van een sym bolisch beeld voor het Groene Kruisgebouw. Architect en aan nemer stelden hiervoor een be drag beschikbaar en omdat Ter neuzen aan versierende beelden nog zo arm is, meent men bij het Groene Kruis op deze wijze dit tekort te doen verdwijnen. Mevrouw E. C. Dingemanse en de heer P. Loof waren aan de beurt van aftreden en werden herkozen. Bij de rondvraag ontstond naar aanleiding van een korte uiteenzetting van de longarts, dokter Meijer, een interessante gedachtenwisseling over de (toe komstige) taken van de kruis verenigingen. Gemeenteraad Vandaag komt de gemeente raad van Cadzand in openbare vergadering bijeen. Voorgesteld wordt om een credietovereen- komst aan te gaan met de Bank van Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 100.000. De bijdrage aan het Zeeuws studiefonds willen B. en W. ver hogen van 5 tot 10 cent per in woner. Aan G. S. zal toestem ming worden gevraagd om de presentiegelden van de raadsle den te verhogen van 10 tot 15 per zitting. Kandidaatsexamen Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen Nederlandse taal- en letterkunde de heer G. J. M. Sarneel te Kloosterzande. Oriëntatierit van de W.Z.A. Voor de jaarlijkse avondoriën tatie, uitgeschreven door de W. Z. A., schreven 33 equipes in. De lengte van de rit bedroeg onge veer 40 km en de verschillende punten waren zó aangebracht, dat zij in de koplampen van de auto duidelijk zichtbaar waren. Na afloop reikte Sint Nicolaas de prijzen uit. Hij memoreerde daarbij verschillende recente voorvallen in de W. Z. A. en in de streek. Voorzitter J. Sturm bracht dank voor de van alle zijden on dervonden medewerking. De uitslag luidt 1. Joh. Verstraete, IJzendijke, 69 strp.; 2. B. Bonesehanster, Terneuzen, 70 strafp.; 3. J. van Hijfte, IJzendijke, 75 strafp.; 4. A. van Tichelen, IJzendijke, 84 strafp.; 5. J. de Fouw, Oostburg, 98 strafp.; 6. J. Petit, Oostburg, 119 strafp.; 7. A. de Lijser, Cad zand, 132 strafp.; 8. A. Sanderse, Cadzand, 144 strafp.; 9. J. Lam bert, Oostburg, 148 strafp.; 10. J. Maas, Breskens, 153 strafp.; 1.1. P. van de Plasse, Oostburg, 194 strafp.; 12. mej. G. de Jong, Cadzand, 195 strafp. De heer W. Kolijn uit Schoondijke kreeg de prijs voor de grootste pechvogel. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Retran- chement vergadert a.s. vrijdag avond. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Benoeming van de heer D. J. Herrebout tot onbezoldigd amb tenaar van de burgerlijke stand; wijziging van de rioolbelasting- verordening; het verlenen van bijdragen aan de plaatselijke V.V.V., het comi té Z.V.U.-jubileum en het E.T.I. Verder is er een voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet groot 5000 voor het leg gen van een marmoleumvloer in de gymnastiekzaal der open bare school. Kinderpostzegels De leerlingen van de openbare school verkochten voor de stich ting „Voor het Kind" postzegels en kaarten tot een. bedrag van ƒ180. Klaprooscollecte De klaprooscollecte bracht te Retranchement 27,62 op. Aanbesteding De vereniging Hei Groene Kruis ging over tot het aanbe steden van een nieuw magazijn gebouw, dat wellicht in het voor jaar van 1965 zal verrijzen in het nieuwe bouwplan Zuid. De uitslag van de aanbeste ding was als volgt: P. van Dale 32.270; J. Lucieer ƒ32.800 en J. Visser 31.642. De raming was ƒ29.825. De gunning is aangehouden tot de ledenvergadering van 7 december a.s. Niet alleen zal het bestuur dan machtiging vragen tot het verstrekken van de opdracht tot nieuwbouw, en ook tot het ver kopen van de oude woning in de Noordstraat. Inmiddels ontving het bestuur het verheugende bericht, dat de stichting Nederlands Comité voor Kinderpostzegels een subsi die van ƒ3000 zal verstrekken voor de bouw van het nieuwe wijkgebouw. Lezing over Korea ïn café „Wilhelmina" hield het Nutsdepartement Sluis—Aarden burg een bijeenkomst, waar de heer W. v. d. Veer uit Arnhem een causerie held over ihet fami lieleven in Korea. De heer v. d. Veer, die destijds zelf aan de strijd in Korea heeft deelgeno men, vertelde op boeiende wijze over de situatie in dat land, dat in het verleden zo vaak een om streden gebied is geweest. Voor deze Nutsbijeenkomst waren ook uitgenodgd de afde ling Sluis van de bond van plat telandsvrouwen en de Z. L. M.- afdelingen uit Aardenburg en Sluis. De heer G. J. van Oorschot bracht aan het eind dank voor het gebodene. Sinterklaas bracht geschenken Sint Nicolaas deed met een viertal knechten zijn intrede in Sluis en maakte daarbij gebruik van een auto uit 1922. Hij werd eerst ontvangen in het oude gemeentehuis in Sint Anna ter Muiden; daarna volgde een rondgang door de gemeente, waarbij „Apollo" met zijn drum band hem begeleidde. Ten stad- huize sprak burgemeester P. F. van Hootegem. Deze legde daar bij de nadruk op het verlangen van vele inwoners naar een nieu we speeltuin. Ook werd een bezoek gebracht aan „Rozenoord", waar hij werd toegesproken door de heer J. P. J. Wage. In de avonduren brach ten de knechts geschenken bij de zieken. T oneeluitvoering De rederijkerskamer „De Oranjebloem" gaf in „Lammins- vliet" de najaarsuitvoering. Dit jaar werd gebracht „De Gar- nalenvisser", een toneelspel in drie bedrijven van Luuk van vVijk- Beide uitvoeringen bracht de heer Et de Bree dank voor de be langstelling en de medewerking. Het dansorkest „Accordeon- netta" verzorgde de gebruike lijke balavonden. Het gezelschap „De Oranjebloem" gaf ook een uitvoering voor de bewoners van „Rozenoord", waarvoor hun dank gebracht werd door de heer J. P. J. Wage, directeur van deze stichting. Plattelandsjongereu vergaderden in „De Poort Dezer dagen heeit de afdebi:0 ZaamslagAxel van de platte landsjongeren in het gebouw „De Poort'' een vergadering gehou den. De voorzitter, de heer J. de Kraker uit Axel, opende de ver gadering met een welkomst woord aan de leden en in het bij zonder aan de voorzitter van de Kring Axel der Z. L. M., de heer W. Koster uit Axel, die als gast aanwezig was. De secretaresse van de Z. P. M. bracht verslag uit van de vo rige vergadering, waarin zij uit voerig behandelde de causerie, gehouden door mevr. Van Wijk uit Zaamslag over het boek „Lu cas, de heelmeester". Mededeling werd gedaan van de deze winter te houden cursus sen, waarvoor men zich thans reeds kon opgeven. De heer J. de Putter bracht verslag uit van de door hem als afgevaardigde bijgewoonde ver gadering der Z. L. M. te Goes. De presidente van de Z. P. M., mej. C. Quaak uit Axel, deelde mede dat in de komende winter een handwerkwedstrijd zal wor den georganiseerd waarover tij dens de pauze aan belangstellen den nadere inlichtingen zouden worden gegeven. In de ontstane bestuursvaca- ture werd voorzien door de be noeming van mej. C. de Fejjter uit Vogelwaarde. Na de pauze hield de heer W. Koster uit Axel een inleiding met als onderwerp: „Wat verwacht agrarisch Zeeuws-Vlaanderen van zijn toekomst?" De heer Koster begon met te stellen dat, wanneer we over de toekomst gaan praten, we ons eerst terdege bewust moeten zijn van het heden en van de facto ren welke van invloed zijn, zo wel interne als externe, die onze agrarische bedrijfstak beïnvloe den. Als belangrijkste factor van interne aard noemde hij de me chanisatie in de landbouw, die zich kenmerkt door een verande ring van veel vreemde arbeid naar weinig arbeidsplaatsen en tege lijkertijd naar veel sterker aan wending van kapitaal. Een externe factor vormt de sterke industrialisatie die op gang is in de kanaalzone. Onze landbouw, die heel sterk het ka rakter van exportlandbouw van veredelingsproducten heeft ge kend, zak zich hierdoor weer gaan bewegen in de richting van de verzorgingslandbouw, gericht op de behoeften van de bevolking van een modern industrieland. Daarvoor zijn grote aanpassin gen in de structuur van het pro ductiepatroon nodig en natuurlijk ook in de mentale sfeer van de agrarische ondernemers. Een belangrijke taak ziet spre- De originele Amerikaanse teenagerkleding -• A^lsWraaP 68 k?r daarbij weggelegd voor een vorm van ruimtelijke ordening, die zowel industrie als landbouw en recreatie (landbouw an sich heeft een sterke recreatieve functie, zonder daarbij museum te worden!) op zijn plaats houdt. Zodoende zal voor de moderne agrarische ondernemer een rui me mogelijkheid ópen blijven om zich te ontplooien. Deze moge lijkheid aangrijpen is de taak van de jongere generatie, waardoor zich naar sprekers stellige over tuiging een krachtige agrarische bedrijfstak zal kunnen handhaven in een schoon land. Nadat de voorzitter de heer Koster dank had betuigd voor zrjn hoogst interessante causeri die door alle aanwezigen met gro te aandacht was gevolgd, werd de ergadering gesloten. Onspanningsavond De afdeling Zuidzande van Zeeuwse Landbouwmaatsch- 'i hield dezer dagen in samen king met de afdeling Zuidzarls- Nieuwvliet en Cadzand van de bond van plattelandsvrouwen en de P.J.G. in hotel „De Zwaan" een ontspanningsavond. Als gast voor deze avond was uitgenodigd majoor W. van der Brammen, verbonden aan de op leiding voor toekomstige officie ren te Amersfoort, die een in leiding hield over „ernst en hu mor in het leger". Voor de vele aanwezigen is deze avond door de ouderhou- dende en humoristische vertel trant van de spreker een onver getelijke geworden, waarbij ook eens andere dan de gebruikelijke kanten van de militaire dienst onder de aandacht werden ge bracht. Vergadering V.V.V. Vrijdag 4 december zal in Zuidzande de najaarsvergade ring worden gehouden van de gezamenlijke V.V.V.'s in West Zeeuws-Vlaanderen. In de mid dagvergadering, die zal worden gehouden in de zaal van hotel „De Zwaan", zal een inleiding over het onderwerp „Landschap en Recreatie" worden gegeven door de heer J. F. A. Mole naars, hoofdingenieur bij het Staatsbosbeheer. Na afloop hier van zullen de deelnemers wor den ontvangen door het gemeen tebestuur van Zuidzande, waar na een gezamenlijke maaltijd zal worden gegeven in hotel „De Rode Leeuw". Collecte P. I. T. De voor de protestants inter kerkelijk thuisfront te Zuidzan de gehouden huis-aan-huis col lecte heeft 44,82 opgebracht. ONTMOETING NA 46 JAAR Een vader en een zoon zijn elkaar zondag in de armen gevallen, nadat zij elkaar 6 jaar niet had den gezien en zelfs dood ge waand. De vader, de 72-jarige heer G. Muderij, was in 1918 naar Duitsland vertrokken om werk te zoeken. Zijn vrouw was overleden en zijn zoontje Jan had hij toevertrouwd aan de fa milie Hartgers in Klazienaveen. Het ging de vader aanvankelijk niet goed en na veel omzwer vingen kwam hij in Emmeln te recht, waar hij voor de tweede maal huwde. De zoon hoorde drie weken geleden, dat zijn va der nog leefde en in Wesuwe woonde, op nog geen 20 km af stand van Klazienaveen. Op de foto vader en zoon her enigd, en de tweede vrouw van de vader. Bij de raadstukken lagen o.m. de notulen van de algemene ver gadering van aandeelhouders van de waterleidingmaatschappij ter inzage. Deze notulen waren voor de heer Luteijn aanleiding enige opmerkingen te maken. In de zomer komt het herhaalde malen voor dat Breskens zonder drinkwater zit, doordat elders een te groot gebruik is te con stateren. In de toekomst zal moe ten worden voorkomen dat de kanaalzone al het beschikbare water gebruikt. Ook de kwali teit van het water vond hij slecht. Wethouder Zeegers zei dat be gin 1965 een zwaardere tran sportleiding naar het westen zal worden gelegd waardoor er meer water beschikbaar zal komen. Over de smaak van het water waren nooit klachten binnenge komen. Wel moet men rekening houden met de aanvoer van drie soorten water, n.l. van de pomp- installatie te St. Jansteen, het spaarbekken in de Braakman en in de zomer Belgisch water. De heer A. van Overbeke, on derwijzer aan de openbare school had ontslag gevraagd in verband met zijn benoeming aan de land- bouwhuishoudschool te Kruinin- gen per 1 februari. Mevr. Nier mans vroeg of tegen die tijd een nieuwe kracht kan worden aan getrokken. Wethouder Zeegers zei dat er reeds 7 sollicitanten zijn. Schoolbanken Het bestuur van de r.k. school had verzocht gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van leerlingensets, 1 handwerkkast en 3 klassetafels met bijbehorende stoelen. De schoolartsendienst en de inspecteur hadden gead- door ERNST MEISTER 43) ,Dr. Senna", zei Clara zonder blikken of blozen, „dr. Senna, de algemeen directeur van de maatschappij, hij behandelt dit geval persoonlijk. Zoudt u me vrouw even kunnen laten roe pen, dokter?" „Is er zo'n haast bij, juffrouw ehEyken?" „Inderdaad, ik kom over een week eerst deze kant weer uit. De zaak is voorlopig verzekerd, maar de termijn loopt morgen af. En nu ik hier toch ben, dokter, mag ik u misschien op onze uiterst coulante voorwaarden wijzen, onze premie ïs „Dank u. Ik ben al verzekerd". „Natuurlijk, dokter, maar ik ben er van overtuigd dat u na afloop van de termijn onze maatschappij zult kiezen omdat „U is zeer energiek, juffrouw Eyken, maar doet u werkelijk geen moeite", onderbrak de dok ter haar. „Bovendien is mijn tijd te beperkt om nu over assuran tieaangelegenheden te praten". Clara kreeg de indruk dat ze haar rol goed had gespeeld. Maffei had haar wat korzelig terecht gewezen, echt als een man die niet onbeleefd wil zijn tegenover een dame, maar haar in zijn hart een echt vervelende tante vindt. De kleine dokter scheen het met zichzelf niet eens te kun nen worden, maar tenslotte zei hij: „Goed, ik zal haar wel even laten halen". De sombere verpleegster ver scheen en aarzelde even toen Maffei haar zijn opdracht gaf. „Is er iets, zuster?" vroeg hij kortaf. „Ik wil mevrouw Sautter van elf hier hebben". De zuster verdween. Dokter Maffei nodigde zijn bezoekster uit te gaan zitten. „Hoe hoog is mijn patiënt verzekerd?", vroeg hij. „Driehonderdduizend mark", antwoordde ze en voegde er vlug aan toe: „Eigenlijk mag ik dat natuurlijk niet vertellen, maar nu ja, u. als haar dokter „Goed, goed, wat u hier zegt komt niet buiten de kamer. Maar u sprak over brandverzekering. Is mevrouw Sautter bij uw maatschappij niet voor „Nee, dokter. Jammer genoeg niet, alleen brand. Wij hebben ook uiterst voordelige tarieven voor levensverzekering. Tarief 18a bijvoorbeeld Clara stond doodsangsten uit dat de dokter haar inlichtingen over tarief 18a zou vragen. Ze had zomaar iets gezegd en wist van assurantiezaken hoege naamd niets. Maar hij schudde het hoofd. „Nee, juffrouw Eyken, doet u maar geen moeite. Later mis schien. Maar vertelt u me eens, hoe zit dat nu, wanneer twee compagnons een verzekering op eikaars leven sluiten en er komt er een te overlijden zonder dat er erfgenamen zijn?." „Dat hangt van de bepalingen af die de verzekeringnemer ge maakt heeft, dokter." „Man schei uit", dacht Clara wanhopig, „direct val ik door de mand". Maar gelukkig kwam de ver pleegster terug. „Dokter, mes vrouw Sautter is niet in staat hier te komen". Dr. Maffei fronste de wenk brauwen. „Jammer. Nu ja, breng de juffrouw dan maar even naar kamer elf. Ze heeft een hand tekening nodig". Clara vond dat het gesmeerd liep. Ze ging met de verpleeg ster mee naar kamer elf en zag een dame, die dan mevrouw Sautter moest zijn. De vrouw zat op de rand van haar bed en keek niet op toen de bezoekster bin nen kwam. Clara's eerste indruk was dat de vrouw aan kanker van de lever leed, maar natuur lijk kon ze met haar geen me disch gesprek beginnen. Ze trachtte met de vrouw te pra ten, maar had geen succes. „Wilt u dokter Maffei even roepen?" vroeg ze. „Ik kan zo niets beginnen." Ze trad zo be slist op dat de zuster zonder meer uit de kamer verdween. Razendsnel pakte Clara het fototoestel uit de tas en maakte een opname van de patiënt. Ze keek de kamer rond. Op een klein tafeltje lag de tempera- tuurlijst, maar ze had geen be langstelling voqr de curve. Ze keek naar de naam „Margaretha Sautter" en naar de geboorte datum. Toen realiseerde ze zich dat ze een gevaarlijk spelletje had gespeeld, de Blitzlampjes welke Sevard gebruikte, waren niet geheel reukvrij, de reuk kon haar verraden. Ze wierp snel de camera, uit het raam. Die kwam neer in wat struikgewas; het zou niet moeilijk zijn die na afloop van het bezoek weer te bemach tigen. De verpleegster kwam' weer binnen. „Het spijt de dokter, maar hij kan er ook niets aan doen. Zal ik u de uitgang wijzen?" Clara negeerde haar, liep langs haar en ging weer naar de kamer van de geneesheer-direc teur. „Wel?", vroeg hij spottend, „hebt u haar handtekening? Na tuurlijk niet, hé?" (Wordt vervolgd.) viseerd de banken geleidelijk te vervangen door éénpersoons sets. B. en W. stelden voor de gevraagde medewerking te ver lenen. Gezien de financiën der gemeente zou dit in 3 jaar die nen te geschieden, te beginnen in 1965. De heer De Nooijer vroeg zich af, of deze banken mi al in een dergelijke staat van verval zijn dat aan vernieuwing moet wor den begonnen. De andere scho len kunnen wel met dezelfde vraag komen. Ook mevr. Nier mans was deze gedachte toege daan. Bij de bouw zijn de banken nieuw aangeschaft. De heer Cambier vond het rapport van de schoolarts toch wel enigszins bekrompen; hij had liever een gedetailleerd rapport gezien. Kunnen wij alsog vragen aan de schoolartsendienst wat er aan mankeert. Wethouder Zeegers zei. dat vol gens de rapporten vervanging noodzakelijk is daar het type verouderd is. Als de banken ver vangen worden, zijn sets aanbe volen. De in gebruik zijnde ban ken dateren van 1952. Op de andere scholen heeft men nieu were modellen met een geschei den zitvlak en een schrijftafel. Voor men aan verdere behan deling toe was, ging de raad in besloten zitting om over een vertrouwelijk rapport te spre ken. Na heropening meende bur gemeester Eekhout dat men voor de andere scholen zich nog niet moet uitspreken. Men moet dit dan eerst aan het betreffende schoolhoofd vragen. Uiteraard is de raad vrij om te besluiten. De heer Cambier meende toch dat de raad kan besluiten wat men aan de openbare school geeft, terwijl mevr. Niermans vond dat banken toch geen modeartikelen zijn. De heer Leenhouts wilde de zaak uitstellen en later alle scholen van nieuwe meubels voorzien. Wethouder Zeegers antwoordde dat uitstel niet mo gelijk was daar de raad binnen 3 maanden een besluit moet ne men. Tot slot wilde de heer Cam bier het voorstel in stemming brengen. Het werd aangenomen met de stemmen van de heren Cambier, Leenhouts, de Kruijter en mevr. Niermans tegen. Trottoir Ter beveiliging van de voet gangers is het wenselijk dat aan de zuidzijde van de Zuijenstraat ter hoogte van het bedrijf Van Putten een trottoir w,Ofd,t aange legd. De kosten worden geraamd op 2300 waarvoor aan' de raad een crediet werd gevraagd het welk ten laste van de exploitatie van het uitbreidingsplan zal wor den gebracht. De heer Carels juichte deze verbetering toe. Hij vestigde tevens de aan dacht van het college erop dat op de rijksweg ter plaatse veel overlast van water wordt onder vonden, waardoor de voetgangers bij het passeren van een auto geheel onder modderspatten ko men te zitten. Wethouder Zee gers antwoordde dat reeds een rapport hieromtrent was bin nengekomen. Het geheel gaat geld kosten. Deze winter zal de weg in de huidige toestand blij ven liggen; in het voorjaar zal dan een asfaltlaag van 2 cm worden aangebracht. Gegaran deerd wordt de weg dan in goede staat zal zijn. Machtiging werd gevraagd om aan de stedebouwkundige opdracht te geven om het uit breidingsplan West te wijzigen waardoor het mogelijk wordt op gronden achter de Boulevard ge legen 64 etagewoningen en 14 eengezinswoningen te bouwen. De heer Vergouwe informeer de naar de motieven die er toe geleid hebben te komen tot etagebouw. Mevr. Niermans meende dat Breskens nog niet rijp is voor etagebouw en was bang dat deze woningen niet verhuurd zullen worden. De heer Carels vroeg of er overleg is ge weest met de woningbouwver enigingen. Wethouder Zegers zei dat het advies van de stede- bouwkundige was gevraagd; bo vendien moet er bouwrijpe grond beschikbaar zijn om het volgen de contingent woningen te kun nen aanvragen. In het uitbrei dingsplan zijn reeds etage wonin gen gepland aan de Langeweg en Van Zuijenstraat. Het verhu ren zal mogelijk in het begin niet zo vlug gaan, doch er ko men steeds meer vreemden in onze gemeente. Er is geen over leg geweest met de bouwvereni gingen, daar de tijd te kort is geweest. Wethouder Van der Hooft meent dat de situatie zich aan het wijzigen is en de men sen liever een etagewoning heb ben. Men voelt niets meer voor tuintjes. Bovendien moeten wij als ge meente woekeren met de grond. Zonder hoofdelijke stemming kreeg het college de machtiging van de raad. DONDERDAG 3 DECEMBER Terneuzen: Café De Vrieze (Markt), 2 uur: Openbare ver koping van een woonhuis met erf. V

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2