PROVINCIAAL NIEUWS KERKNIEUWS DE LEEUW VAN BASHRA KOFFERSCHRIJFMACHINE voor f 169,- Kantoormachinehandel J. A. BIESllROECK Baarsessrasht KANSEN VAN WEGGELD GESTE6EN WIELRENNEN Terneuzen Axel dé surprise... gezond, lekker! Othene Philippine Sluiskil Agenda Geen televisie van Nederland— Engeland Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 30 nov. Dinsdag 1 dec. 1964 Nti een nieuwe Zwitserse precisie Verder keuze uit 30 verschillende merken en modellen koffer- (met luxe tas 183,—) Italiaanse vormgeving schrijfmachines Gentsestraat 21a23 HULST Telefoon 01140—2080 (b.g.g. 2160) Inbraak in de Leeuwenlaan Toen de familie W. J., wonen de in de Leeuwenlaan, zondag avond tegen zeven uur na kerk bezoek thuiskwam, bleek dat on genode gasten zich toegang tot hun woning hadden verschaft. De deurruit aan de achterzijde was ingedrukt, waarna de deur kon worden geopend met de sleu tel die aan de binnenkant in het slot stak. Vermist wordt een geldkistje, waarin zich ongeveer 500 be vond, terwijl ook enige familie papieren werden meegenomen. De recherche heeft onmiddel lijk een onderzoek ingesteld met behulp van een speurhond van de opperwachtmeester Van de Vrede uit Zaamslag, tot dusver evenwel zonder resultaat. Bromfietsen gestolen Zondagavond zijn twee op het parkeerterrein staande bromfiet sen gestolen. Een der brommers werd op aanwijzing van de heer De R. teruggevonden nabij de z.g. stenen beer aan de oost haven. De eigenaar W. H. uit Terneuzen kon zijn eigendom op het politiebureau terughalen, waar hij constateerde dat zijn brommer die op slot had gestaan, zwaar was beschadigd. Naar de tweede brommer wordt nog gespeurd. „O. N. I." maakt plannen voor feestviering Gedurende de najaarsvergade ring van de hengelaarsvereniging „Ontspanning Na Inspanning'', die zaterdagavond in het club lokaal café „La Belle Vue" werd gehouden, besprak de voorzitter, de heer C. J. v. d. Broek, de plan nen voor de viering van het 20- jarig bestaan op 2 juni 1965. Hij vroeg hiervoor een krediet van 1000- Sommige leden waren van mening dat het bestuur zelfs tot 1200 kan gaan. De voorzit ter zei dat het internationale zee- hengelconcours in 1965 op 1 mei zal worden gehouden en dat hieraan een feestelijk tintje zal worden gegeven. In verband met de lage water stand in de schaatsvijver had het „O.N.I."-bestuur aan de gemeen te gevraagd deze vijver hier en I '.ar wat te mogen uitdiepen. Deze toestemming werd niet ge geven omdat men van gemeente wege van mening is dat te grote diepten voor een schaatsvijver gevaren kan opleveren. Bij de ingekomen stukken was een mededeling van de domeinen dat de westelijke rijkswaterlei ding nog één jaar kan worden bevist. De vangst gedurende de afge lopen zomer was omgekeerd evenredig aan het weer. Maar de mooie zomer heeft de hengel sport wel gestimuleerd, aldus de voorzitter die voorts mededeelde dat de vereniging thans 333 leden telt, waaronder 14 vrouwelijke. Over het algemeen waren de clubconcoursen goed bezet. De clubkampioen voor 1964 was de heer P. Wakker met 354 punten. 2e en 3e resp. de heren A. C. Ha melink (224 pnt.) en J. van Mae le (194 pnt). Bestuurskampioen is de heer W. Riemens met 220 punten. Beide kampioenen ont vingen uit handen van de voor zitter een vaantje. Het verslag over de viswaters was in mineurtoon. De heer v. d. Broek zei dat de plantengroei op „het Gat van Pinte'' en op „de grote Dulpert'' zo weelderig is, dat vissen bijna uitgesloten la Met de visserijinspectie had de voorzitter hierover contact opge nomen. De vrees als zou het wa ter op „de Bron" vergiftigd zijn, bleek ongegrond. Wel was bij onderzoek gebleken dat het wa ter zeer vuil is. Op de schaats vijver werd toch nog een hoe veelheid karper uitgezet en de westelijke waterleiding werd voor het laatste jaar gehuurd. Over de Otheense kreek kon nog geen beslissing worden vermeld. Gemeentelijke reservepolitie organiseerde schietwedstrijden Een 50-tal leden van de Zeeuw se reservepolitie van rijk en ge meente hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de schietwed strijden op het pistool die werden georganiseerd door de reserve- gemeentepolitie van Terneuzen en die werden gehouden op de nieuwe overdekte schietbaan aan de Industrieweg. Nadat de inspekteur-korps- chef van de Terneuzense ge meentepolitie, de heer D. van Ooijen, een kort welkomstwoord had gesproken, begonnen de wedstrijden die dank zij de per fecte organisatie een vlot verloop hadden. Na de wedstrijden ver zamelden de deelnemers zich in de Philips-hulpkantine waar bur gemeester Rijpstra de prijzen zou uitreiken. Inspekteur Van Ooijen sprak ook hier een welkomstwoord. Spr. wees er op dat de gemeen tepolitie voor wat betreft het houden van schietwedstrijden een traditie heeft op te houden. Er is een onderbreking geweest omdat sedert 1959 de oude schiet baan niet meer kon worden ge bruikt en het enkele jaren heeft geduurd voor de nieuwe gereed was. De heer Van Ooijen zei dat zijn korps trots is op wat hij wel met enig chauvinisme de mooi ste schietbaan van Zeeland mocht noemen. Het groot aantal deelnemers verheugde de korps chef evenals de aanwezigheid van adjudant Van de Burg als vertegenwoordiger van de dis trictscommandant. Erkentelijk was de heer Van Ooijen de com missaris van de koningin voor het beschikbaar stellen van de (groeps-) wisselbeker. Tenslotte had de inspekteur waardering voor zijn reservisten die deze wedstrijden zo uitstekend hadden georganiseerd. Dat er onder deze manschappen zo'n goede geest heerst schreef de heer Van Ooij en voor een groot deel toe aan de leiding van brigadier De Feij- ter. De burgemeester getuigde eveneens van zijn voldoening over deze wedstrijden waardoor de onderlinge band wordt verste vigd en vanzelfsprekend was mr. Rijpstra tevreden over de velen van „de overkant" die deze na middag de gasten in zijn ge meente waren. Dat de groep Middelburg de wisselbeker won, zag mr. Rijpstra als een teken dat Middelburg ook werkelijk het centrum van Zeeland is. Groepsprijs (4 beste schutters der groep). Wisselbeker beschik baar gesteld door comm. der ko ningin, gewonnen door Res. gem. pol. Middelburg met 174 punten. Groepsrangschikking (geen prijzen)2. Res. gem. pol. Ter neuzen 172 pnt; 3. Res. gem. pol. Goes 163 pnt; 4. Res. rijkspol. Axel 158 pnt; 5. Res. rijkspol. Westkapelle 143 pnt; 6. Res. riiks- pol. Sas van Gent 130 pnt; 7. Res. rijkspol. verkeer Terneuzen 130 pnt; 8. Res. rijkspol. Souburg (gioohts 3 schutters) 87 pnt. Indivuele prijzen: le pr. me daille. beschikbaar gesteld door de burgemeester van Terneuzen, gewonnen door: P. M. Meijer, res. gem.pol. Terneuzen (49 pt) 2e pr. medaille beschikbaar ge steld door de inspekteur-korps- chef Terneuzen, gewonnen door: M. Thalen, res. gem.pol. Terneu zen (46 pnt)3e pr. standaard beschikbaar gesteld door de res. gem.pol. Terneuzen, gewonnen door J. C. Heeren, res. gem.pol Middelburg (46 pnt)4e pr. L. H. Michielsen, res. pol. verk. Terneuzen (46 pnt); 5e pr. J. Ranter, res. gem.pol. Goes (45 pnt); 6e pr. J. Lhaar, res. gem. pol. Middelburg (45 pnt)7e pr. D. Eggerbeen, res. gem.pol. Gons (42 pnt); 8e pr. A. van Meurs, res. rijkspol. Axel (43 pnt)9e pr. P. Brouwer, res. rijkspol. Souburg (43 pnt); 10. pr. J. de Visser, res. rijkspol. Westkapelle (42 pnt). le geluksprijs: M. W. v. d Mele, res. gem.pol. Goes; 2e ge luksprijs: J. de Ritter, res. rijks pol. Sas van Gent. Kerstactie Leger des Heils Kerstmis 1964 nadert met rasse schreden. Stilaan worden de voorbereidselen getroffen voor het vieren van dit feest van' Christus' geboorte. Ook het Leger des Heils maakt zich op dit feest voor velen tot een belevenis te maken. Evenals voorgaande jaren zul len de „kerstpotten" weer een vertrouwd beeld worden in de straten van onze steden en dor pen. In onze stad zullen wij evenT eens met deze kerstactie worden geconfronteerd. Niet alleen met de kerstpot ten, doch ook door middel van een huis-aan-huis kerstcollecte zal het Leger des Heils trachten geld bijeen te brengen. Het ligt in de bedoeling deze collecte te houden in de periode van 1 tot en met 12 december. De opbrengst zal worden be steed voor de kerstfeestviering, de attenties aan de zieken en bejaarden. Het ligt in de bedoe ling aan een honderdtal bejaar den in hotel des Pays-Bas gratis een kerstmaaltijd aan te bieden. Wij mogen iedereen opwekken het werk van het Leger des Heils naar vermogen te steunen, opdat Kerstmis 1964 voor velen een gezegend feest zal worden. Familie-avond van de C. B. T. B. Vrijdagavond heeft de chr. boeren- en tuindersbond in „Het Centrum" een geslaagde familie avond gehouden. Na het zingen van psalm 66 2 las de voorzitter, de heer P. van Hoeve, Math. 13 1 t/m 9 en Math. 13 18 t/m 23, waarna hij voorging in gebed. Hierna brachten eigen krach ten het declamatorium „De Ak ker is de Wereld" met als tekst de gelijkenissen van de zaaier, het onkruid en de tarwe voor het voetlicht. Het thema was de strijd tus sen goed en kwaad. Naast de stemmen van het onkruid (mevr. De Ruijter—Quist), de tarwe de heer L. de Ruijter), het woord (J. Dieleman Pzn) en het dich terlijke woord werden vele in gelaste declamaties door de vol gende spelers gebracht: W. Die leman Pzn, Jo de Feijter, Riet Verplanke, Jan Dieleman Kzn en Betsy van de Ree. De begeleidende muziek werd verzorgd door Janny de Putter en Jan Haak. De vioolbegelei ding was van Johanna de Put ter, terwijl Ad. de Ruijter gitaar spel verzorgde. De solozang werd gezongen door mevr. VinkeVerberkmoes. Na de pauze trad een muziek- en zanggroep op onder de naam „de Poldermeisjes", welke bij een kampvuur verschillende Zuidafrikaanse versjes ten ge hore brachten. Een leuk intermezzo vormde de wedstrijd in eensgezindheid tussen een drietal echtparen on der leiding van W. J. Dieleman, die zich als een voortreffelijk spelleider ontpopte, waarna nog maals de Poldermeisjes optra- (Adv.) den, nu met enkele Engelse en Franse liedjes. Ad de Ruijter, die zichzelf op de gitaar begeleidde, kreeg met enkele door hem zelf gemaakte liedjes over het hedendaagse gebeuren veel bijval. Als sluitstuk van de avond werd de humoristische klucht „Mijnheer Pumps heeft een koe: opgevoerd. De heer K. Booy sloot deze geslaagde familie-avond met dankgebed. Prijskaarten Aan de zaterdagavond te Othe ne gehouden prijskaarting na men 36 spelers deel. De uitslag was: le pr. Jan de Braai, Othene; 2e pr. F. v. d. Berge, Zaamslag; 3e pr. C. Kaij- ser, Zaamslag; 3e pr. G. Buijze, Othene; 5e pr. J. Verhelst, Drie wegen; 6e pr. C. Schoonakker, Griete; 7e pr. Math, de Bruijne, Othene; 8e pr. Joh. de Visser, Griete; 9e pr. M. Scheele, Ter neuzen. Er werd gekaart zonder roem om prima vleeswaren. Toneel De voorstelling die de toneel vereniging „Esmoreit", zaterdag en zondag heeft gegeven van Robert Thomas' thriller „Val strik voor een man alleen" is een groot sukses geworden. Dank zij de deskundige regie en de gave vertolking stond deze voorstelling op een hoog peil. Het stuk werd gebracht in een mooi verzorgd decor, terwijl ook de grime goed verzorgd was. Zaterdagavond was de belang stelling zo groot, dat voor de aanvang van de voorstelling voor vele bezoekers nog toeschou wersplaatsen geïmproviseerd moesten worden. Al met al een mooi sukses voor „Esmoreit". Jaarvergadering van de vereniging van jubilarissen In het casino van de Neder landse stikstofmaatschappij hield de „vereniging van jubilarissen" haar jaarvergadering onder voor zitterschap van m V, Gena. In zijn welkomstwoord gaf de heer Gena uiting aan zijn erkentelijk heid voor de vele blijken van be langstelling die hij had onder vonden bij de viering van zijn 35-jarig dienstjubileum pp 1 no vember 1.1. De heer Gena felici teerde degenen die dit jaar hun 35-jarig of zilveren jubileum hebben gevierd of nog zullen vie ren. In verband hiermede merkte de voorzitter op dat de hoofddi rectie te Brussel een verzoek van het bestuur van de vereniging heeft ingewilligd om de 35-jarige jubilarissen een gouden horloge te schenken bij de officiële hul diging die begin december zal plaats hebben. Tenslotte zei ir. Gena dat er dit jaar een (be scheiden) begin is gemaakt met het zenden van een attentie aan de gepensioneerden in verband met de komende feestdagen. In zijn jaaroverzicht memo reerde de secretaris, de heer R. de Waal, de reis naar Bobbej aan land waaraan ook door vele echt genoten van de jubilarissen was deelgenomen. De reacties op dit uitstapje waren uitermate gun stig. De heer De Waal zei het te betreuren dat de activiteiten van de vereniging naar buiten tot nu toe weinig resultaat hebben op geleverd. Met deze zienswijze was de heer Gena het niet eens. Hij meende te mogen veronderstellen dat verenigingen van andere be drijven wel jaloers zullen zijn on de werknemers van de N.S.M. die reeds bij een 35-jarig dienstver band (volgens Italiaanse mode) worden gehuldied. Wanneer er samenwerking was geweest, zou den zij dit misschien ook bereikt hebben, aldus de voorzitter, die echter ook de mening was toe gedaan dat een dergelijke samen werking een groeiproces van jaren nodig kan hebben. Mis schien zijn wij de baanbrekers, was zijn conclusie. Nadat de penningmeester, de heer M. Cortvriendt, zijn finan cieel overzicht had voorgelezen, werd een geanimeerde kaart- wedstrijd gehouden, waaraan zo als gewoonlijk mooie prijzen wa ren verbonden. CHROESTTSTOV HEEFT HET NAAR ZIJN ZIN De 36-jarige Sergei Mikoyar., zoon van de Sowjetrussische pre sident Anastas Miko.van, heeft in de Verenigde Staten gezegd dat ex-oremier Nikita Chroesjt- sjov buiten Moskou woont en „is begonnen met datgene wat hij altijd heeft willen doen wanneer hij zich zou hebben teruggetrok ken". Hii woont ongeveer 25 km van Moskou en is meestentiids aan het jagen- „Hij maakt het geweldig". „Hij is niet voor iedereen verdwenen, dat was krantepraat", aldus Mikovan, die in Amerika de industrieel Cyrus Eaton bezoekt, een vriend van Chroesjtsjov. GEDRUKTE STEMMING De stemming voor de interna tionale waarden was vandaag gedrukt. Philips en Unilever no teerden eveneens lager, Philios daalde van 156 tot 155,50. Unilever verloor bijna een gul den op ca. 146. A.K.U. ca. drie punten lager op 481 Vz, terwijl voor Hoogovens een advieskoers van 550 (549) werd opgegeven. Het Damrak maakt zich over de koersafbrokkelingen van de laatste dagen weinig zorgen. Men is van mening dat de on gunstige stemming in korte tijd kan draaien naar een gunstige stemming. In de scheepvaartsector was de stemming nauwelijks prijs houdend. Het is in jaren niet voorgekomen dat aandelen Hol landAmerikalijn beneden pari werden verhandeld. Dit geschied de hedenmiddag op een koers van 99%. Het intrekken door de gemeen te Rotterdam van de aangekon digde 5V2 pet. lening groot 75 min tegen 99% procent is van invloed geweest op de koersen van de staatsfondsenmarkt die iets lager sloten. Ook in de lokale afdelingen was het wederom stil. Voor de introductie van aandelen Beleg gingsmaatschappij Interwaarden bestond een bevredigende be langstelling. Beursindices (1953 100) 26/11 27/11 30/11 Intern, conc. 573.2 571.4 567.1 Industrie 334.1 332.9 331.4 Scheepvaart 136.4 136.2 135.3 Bank en verz. 233.5 232.5 231.9 Handel enz. 161.8 161.4 160.0 Algemeen 400.2 398.9 396.2 Ned. Herv. Kerk Zaamslag Zilveren ambtsjubileum In de zondagmorgen gehouden kerkdienst herdacht ds. Becht zijn zilveren ambtsjubileum, waarbij hij tot tekst van zijn prediking had gekozen „Wait zal ik de Heer vergelden voor al Zijn weldaden aan mij bewe zen?" Na de prediking werd gezon gen Ps. lie 7 en 11, terwijl als slotzang gezonden werd Gez. 94 „Halleluja, eeuwig dank en ere". 32. Aram die reeds gewend was geraakt aan de snel wisselende stemmingen van het meisje, stiet haar van zich af. „Hoezeer uw vertrouwen mij ook vereert," sprak hij spottend, „lijkt het mij thans niet het juiste ogenblik om daar over te praten!" Er kwam een wilde gloed in de ogen "an Sanai en het leek er op of zü Auim zou aanvliegen, doch de avonturier had zich reeds afge wend en staarde gespannen naar het vreemde schip, dat snel .na derbij kwam. Agua had zich bij hem gevoegd en mompelde: „Dit staat mij niet aan. Het ziet er naar uit, alsof deze lieden kwade bedoelingen in de zin hebben!" Inderdaad leek het daar veel op. Met volle zeilen kwam het schip recht op hen af en na enkele ogen blikken was het hen reeds zo dicht genaderd dat zij duidelijk de ge daanten aan boord konden onder scheiden. Een man in een wappe rende zwarte mantel begaf zich naar het achterdek en toen de schepen elkaar zo dicht genaderd waren dat men elkander verstaan kon. hoorde Aram de vreemdeling schreeuwen: „Ahoi, ik gelast u bij te draaien! Er zal u niets geschie- 'den, wanneer gij me gehoorzaamt en mij Sanai de bruid van de Leeuw van Bashra uitlevert! Wij weten dat zij zich bij u aan boord bevindt!" Alle kleur vloog weg uit het ge laat van het meisje, toen zij die •woorden hoorde en met een door dringende kreet klemde zij zicli opnieuw aan Aram vast, De kansen van het weggeld zijn aanzienlijk gestegen, zo wordt in politieke kringen in Den Haag vernomen. Niet omdat deze maatregel ten behoeve van het wegen fonds in politieke kringen en ook niet bij de minister sym pathie zou ondervinden, maar omdat nog geen bruikbaar al ternatief kon worden gevon den. Verhoging van wegen belasting of een extra-accijns op motorbrandstoffen zouden naar werd berekend, hogere lasten op het verkeer gaan BOER HING OSSEN OP Op het plein van het dorp Kesme in zuid-Turkije heeft een boer vrijdag met behulp van een geïmuroviseerde galg 2 ossen opgehangen wegens het veroor zaken van de dood van zijn vrouw. Bekir Kalfan, vader van 3 kinderen, ging tot deze parate executie over nadat zijn vrouw door de dieren in een» waterput was geduwd en t verdronken was. Bejaard echtpaar omgekomen Zaterdagnacht is het bejaarde echtpaar Dankers te Vught aan kolendampvergiftiging overleden. Buren constateerden 's morgens rond elf uur dat het echtpaar nog niet op was. Toen op kloppen geen gehoor werd gegeven ,werd de politie gewaarschuwd, die de beide echtelieden levenloos aan trof. Er bleek een sterke kool- monoxyde-concentratie ontstaan te zijn door het niet goed functio neren van de haard. Zowel de man 7*7'i als de vrouw (72) wa ren donderdag uit het ziekenhuis thuis gekomen. Verblinde automobilist rijdt man dood De 22-jarige J. Mink Pzn. is vrijdagavond vlakbij zijn ouder lijke woning door een auto op de Burgerweg in Burgerbrug aan gereden en gedood. De bestuur der van de auto, ook uit Burger- brug, had een schok gevoeld en is toen teruggereden. Hij en zijn echtgenote zijn op de plaats van het ongeluk gaan zoeken. Het duurde echter drie kwartier voor het lichaam van het slachtoffer, dat in de sloot langs de weg was geslingerd, door omwonenden werd gevonden. De heer Mink was toen al overleden. Tegenover de politie heeft de automobilist verklaard, dat hij de heer Mink niet heeft gezien, omdat hij werd verblind door een tegenligger. P1!? t 9" B «b ■«■mi niHvi itfmw» VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag 1784 stuks vee aangevoerd, zijnde: 1233 vette koeien en ossen; 551 varkens. De noteringen waren: Vetta koeien: 3ƒ4,05; Var kens 1,941.98. Alles per kg. Overzicht: aanvoer als vorige week, handel levendiger, prijzen even hoger, prima's ƒ4,05ƒ4,15 per kg, worstkoeien 2,803 per kg. Varkens: aanvoer kor ter, handel vlot, ruim prijshou dend, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen 1,55 1,65 per kg, zware varkens ƒ1,851,87 per kg (levend ge wicht). GRAANBEURS ROTTERDAM Heden werden op de Rotter damse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij: Tarwe, doorsneekwaliteit basis 17 procent vocht levering deze week tot ƒ36; Zomergerst, vol gens monster, tot 28,75; Groene erwten tot 38; Schokkers tot ƒ44; Bruine bonen, boeren- schoon. tot 74. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opwaarts ƒ15—ƒ16,50; Bintje 35 mm tot 50 mm ƒ10ƒ11; Bintje 40 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 11,50 ƒ12,75; Meerlander 40 mm op waarts ƒ12,50ƒ13,50; IJsel- ster 40 mm opwaarts 9,75 ƒ10,75; Bevelander 40 mm op waarts 1516; Furore 40 mm opwaarts 1114. Zandaardappelen binnenland: Libertas 40 mm opwaarts 9,50. K-lei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 10,75 ƒ11,75; Bintje 45 mm opwaarts f 12,25; Alpha 45 mm opwaarts 11- Zand-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opwaarts ƒ9,50; IJseister 35 mm opwaarts ƒ8,75; Patrones 35 mm opwaarts 8,25; Voran 35 mm opwaarts 8,50. Voer-aardappelen 2,504,50. Stemming; binnenland rustig, buitenland flauw. Prijzen berekend per 100 kg op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. leggen dan weggeld. Aange nomen kan worden dat een andere wijze van heffing vooral een te zware druk op het beroepsvervoer zou leg gen. Dit wil men, naar wordt vernomen, niet omdat hier door zowel concurrentiever valsing in het vervoer als een opwaartse druk op de prijzen van consumptiegoederen ver oorzaakt zou kunnen worden. In de afgelopen dagen is druk vooroverleg over het weggeld gepleegd. DINSDAG 1 DECEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „De blikken ridder". Wijkgebouw, v. Steenber genlaan 65, 7.30 uur: Jaarlijk se algemene vergadering van „Het Groene Kruis". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Gebouw „De Schakel", 7.30 uur: Zendingsavond Geref. Ge meente. Met het oog op de geringe be langstelling die het Nederlandse voetbalpubliek toont voor de wedstrijd NederlandEngeland op 9 december, heeft het bestuur van de K.N.V.B. besloten geen toestemming te verlenen voor een televisie-reportage. De voor verkoop voor deze jubileumwed strijd van de 75-jarige K. N. V- E. loopt slecht. Maandagmorgen waren ruim 10.000 kaarten ver kocht. DE SPORTTOTO Aan toto 15 namen 672.321 personen deel, die 808.512 in legden. De eerste prijs bedraagt 146.745, de tweede f 80.042 en de derde 40.021. Zondagavond had zich één deelnemer met 12 goed voor spelde uitslagen gemeld. Twee personen hadden de eerste acht goed. Voor goal tips 7 meldden zich 190.815 personen, die voor een bedrag van f 160.565 inlegden. De eerste, tweede en derde prijs bedragen elk 17.662. Zondag avond was één melding van vier goede tips binnengekomen. De juiste volgorde is:9-8-4-ll - 9 - 5. Juist ingevuld zag het toto formulier er als volgt uit: af-1-3-3-1-2-1-3-3- 1-1-2-2-3 WEDSTRIJD OP HOME-TRAINERS TE HOEK Zaterdagavond werd in cafe taria „De instuif" te Hoek een wedstrijd op home-trainers ge- nouden, georganiseerd door de afd. Zeeuws-V laanderen van de R.T.C. „Theo Middelkamp". Voor deze avond bestond zo wel van de zijde der renners als van het publiek grote belang stelling. De inschrijvingen waren als volgt: adspiranten 9, nieuwelin gen 7 en amateurs 5. De adspiranten reden 250 meter staand vertrek en 250 meter vliegend vertrek. De uitslag in deze categorie luidt: 1. J. Kieviet, Borssele, 22,5 sec.; 2. C. de Smit, Hoof oplaat, 23,8 sec.; 3. J. Dommicus, Bors sele, 23,8 sec. De nieuwelingen reden 500 m staand vertrek en 500 m vlie gende start. De uitslag luidt: 1. Jaak Beun, Biervliet, 45,4 sec.; 2. J. de Vrieze, Souburg, 46,2 sec.; 3. C. Rentmeester, Ove- zande, 46,3 sec. De amateurs reden 750 m staand vertrek en 7üü m vliegend ver trek. De uitslag: 1. WiUy de Feber, Sluiskil, 53,6 sec.; 2. Cees de Wolf, Sou burg, 57,8 sec.; 3. Jan Moerdijk, Leeuweaorp, 58,3 sec. De uitslag van de algemene finale luidt: f. Willy de Feber; 2. J. Kie viet; 3. J. Beun. De algemene leiding berustte bij de beer P. Remijnsen uit 'rerneuzen. Tijdens de prijsuit reiking merkte deze terecht op dat het nu reeds voor de derde achtereenvolgende maal was, dat een dergelijke wedstrijd bij de amateurs gewonnen werd door de nog maar pas naar deze ca tegorie overgestapte Willy de Feber uit Sluiskil. Hij sprak de hoop uit, dat hij de beloftevolle Sluiskillenaar ook het komende wegseizoen steeds voorin zal zien. Mej. A. de Smit reikte de prezen uit. f)

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2