Provinciaal nieuws - ~j BRANOSTOFFENHANDEL F. VERSTRAETEN ZOON i Werkgeversverbond over lonen van jeugdige werknemers DRUK ®P POND STERLING HOUDT AAN Pagina 3 Terneuzen Axel )net> Cadzand HOEK Oostburg Bruinisse Schoondijke ZILVEREN JUBILEUM Ds. PH. M. BECHT Sluis Houd ons adres in het oog voor SHELL HAARDOLIE PK 1 h I Agenda Vrijdag 27 november 1964 DE VRIJE ZEEUW „Het geld ligt op straat" Misschien ontmoet U een contactman Het bestuur der winkeliers vereniging „Terneuzen-Klimop" verklaarde desgevraagd momen teel vele enthousiaste reacties te ervaren met betrekking tot de door haar georganiseerde Sint Nicolaasactie. Reeds zeer velen die na 12 no vember 1964 kochten bij een der aan de actie deelnemende winke liers werden in het bezit gesteld van een waardebon van ƒ10, 25, 50 of 100. Algemeen is wel bekend dat niet van invloed is of men veel of weinig kocht; voldoende is dat men de contactman een cassabon of bewijs kan leveren dat men vandaag kocht bij één van de deelnemende winkeliers! Uiteraard past het in dit sta dium niet een opsomming te ge ven wie deze contactmensen zijn. Wel kan aan het kopende publiek de verzekering worden gegeven dat nagenoeg dagelijks hiervoor andere betrouwbare mensen wor den aangewezen die volgens be paalde instructies te werk gaan. Iedere willekeur is dan ook uit gesloten Door de administrateur worden ri.l. daags te voren de punten aangewezen waar de volgende dag de waardebonnen zullen wor den uitgereikt; zoals reeds eer der werd gepubliceerd kan dit zijn zowel in de Noordstraat als in de Zuidlandstraat; zowel in de Westkolkstraat als in de Je roen Boschstraat, kortom overal in Terneuzen. Ook de plaats is vrij nauw ge preciseerd. De opdracht aan de contactman luidt b.v. „U moet posten in de Noordstraat, voor het stadhuis", of „U moet posten bij de bushalte aan de Markt", of „U moet posten in de Nieuw- straat aan het postkantoor" enz. De plaats waar de bon wordt uitgereikt is derhalve precies aangegeven; doch ook het tijd stip. Dit wordt n.l. zonder mede. weten van de administrateur aangegeven door de voorzitter: zodat b.v. de totale opdracht aan de contactman kan worden: „U moest posten in de Noordstraat, vóór het stadhuis om 10.18 uur" en dan de waardebon uitreiken aan de eerste de beste die u tege moetkomt vanaf 10.18 uur en waarvan u zich heeft overtuigd dat deze man of vrouw kocht bij een van de deelnemende winke liers. Wij stellen er prijs op reeds nu, midden ih de actie, die nog tot 5 decembéi»duurt, de gang van zaken bloot te leggen. Wilt u nu ook nog van ons aannemen dat de contactman in structies heeft hoe hij handelen moet wanneer bij tegelijkertijd meerdere mensen ontmoet? Met uw goedvinden zullen we dit als een geheim bewaren. En tenslotte nog deze tip: Gaat u nu morgen niet om 10.18 uur aan het stadhuis staan; u loopt dan het risico, niet op een contactman te stuiten. Wel kunt u de zekerheid krijgen dat in de eerstvolgende dagen nog honderden waarde bonnen zullen worden uitgereikt. Immers: „Het geld ligt op straat in Terneuzen". Aanrijding In de vooravond van donderdag te ongeveer half zes reed de heer G. L. op zijn brommer over het rijwielpad van de Oudelandseweg te Driewegen in de richting St. Anne. Vóór hem reden in dezelfde rich ting twee wielrijders, die hij wil de voorbijrijden en daarvoor enigszins op het voor hem lin kergedeelte van het rijwielpad moest uitwijken. Op dat moment naderde echter uit tegengestelde richting de heer D. van T., wonende te Terneuzen, eveneens op een brommer rijden de. Bij het passeren kwamen de beide brommers met elkaar in aanraking, ten gevolge waarvan de berijders kwamen te vallen. De heer L. liep hierbij een ont wrichte voet op en de heer Van T. bekwam een lichte hersen schudding. Dokter Nijsten, die de eerste hulp verleende, liet Van T. naar het Julianaziekenhuis overbren gen. Prot. Bejaardenzorg start met bouw van verzorgingscentrum (Adv.) Tijdens een vergadering woens dagavond gehouden kon het be stuur van de stichting „Pro testants-Christelijke Bejaarden zorg" te Axel tot vreugde van de aanwezigen enkele belangrijke mededelingen doen. Allereerst de bekendmaking dat de bouwvergunning voor het verzorgingscentrum, dat ge bouwd zal worden op de hoek Singelweg—Beatrixstraat, is ver leend. Ook werd meegedeeld dat de bouw is gegund aan Korte- wegs bouwmaatschappij te Bre da voor de som van 204.124, Alles bijeen zal een bedrag van 325.000,— benodigd zijn. Om jaarlijks de zaak financieel rond te krijgen vermeldt het bud get een bedrag van 50.000, waa- van er ƒ40.000 in de vorm van subsidie terugvloeien; blijft dus nog ƒ10.000 bijeen te brengen. Daartoe waren vertegenwoordi- uitgenodigd om hen te inspireren de ontbrekende 10.000 te verza melen. De manier waarop dat moet gebeuren, gaf aanleiding tot een levendig gesprek, waaruit resulteerde dat alle inwoners on geacht welke gezindte zullen wor den benaderd. Eén van de moti veringen was, dat iedere bejaar de van de recreatiezaal gebruik kan maken. Tijdens de vergadering toonde de voorzitter dokter Boor de aan wezigen de tekeningen van bet verzorgingscentrum. Het geheel doet ruim en modern aan. Het bestaat uit een ruime recreatie zaal en een woongedeelte. Er is ook een dokterskamer. Voorts vindt men er een centrale keu ken, waar diegenen die hulpbe hoevend zijn, de maaltijden kun nen betrekken. Getracht zal worden het cen trum binnen een jaar op te leve ren. B evolkingsonderzoek De deelneming aan het bevol- kingonderzoek is nog niet groot. Blijkbaar is een deel van de be volking niet overtuigd van de noodzaak en het grote nut van de doorlichting en heeft men zich niet genoegzaam ingedacht dat men zichzelf schade doet door zich in het onzekere te laten of men wel gezond is. De t.b.c. blijft een verraderlijke ziekte, ook al is het aantal pa tiënten verminderd. Men kan ziektekiemdrager zijn zonder het zelf te weten en daardoor een ge vaar voor anderen. Het is struis vogelpolitiek te denken dat men gezond is, terwijl men dit niet zeker weet en weten kan. Ieder die zich nog niet heeft aangemeld voor deelneming, wordt in zijn eigen belang aangeraden zijn af wijzend standpunt te herzien en zich alsnog voor deelneming op te geven. Personen die moeilijk kunnen komen omdat zij oud of gebrekkig zijn, kunnen dat opge ven ter gemeentesecretarie vóór 10 december a.s. Dan wordt een regeling getroffen dat zij worden opgehaald en thuisgebracht. Ook de kosten behoeven geen bezwaar te zijn. Zo nodig zal daarvoor een oplossing worden getroffen. Niettegenstaande de enquête- kaarten vorige week ingeleverd moesten zijn, heeft ongeveer 10 procent dat nog niet gedaan. De hoop wordt uitgesproken dat het bevolkingsonderzoek zo goed mogelijk zal slagen. Laat daarom iedereen die kan, daar aan meewerken! Aanrijding Donderdagmorgen om onge veer 7.45 uur reed de 15-jarige mej. H. E. B. per fiets uit de Buthstraat de provinciale weg AxelTerneuzen op. Door de duisternis en mist had zij een personenauto, bestuurd door C. F. P. de S. uit Lamswaarde, en komende uit de richting Terneu zen, niet of te laat bemerkt. Het gevolg was dat zij door de auto werd gegrepen. Dokter Kats constateerde een hersenschudding en een been fractuur. Hij liet mej. B. per am bulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. Auto en fiets werden zwaar beschadigd. Gevonden voorwerpen De groepscommandant der Rijks politie deelt mede, dat de volgen de gevonden voorwerpen zijn te rug te bekomen aan de daar achter staande adressen: Bruine jongenssandaal, Karei Gans, Ds J. Scharpstr. 16; zwar te kinderportemonnee met in houd, bureau R. P. Axel; zijden sjaal, Sandersen, Van Middelho- venstr. 12; Schotse colly, J. Wol- fert, Pr. Mauritsstr. 21; diverse kledingstukken, zwembad; be zem, J. v. d. Velde, Pr. Hendrik- str. 3; hondenriem met halsband, C. Buijsse, Margrietstr. 21sjaal, J. Wisse, Pr. Hendrikstr. 47sleu telring met sleutel en duimstok, Hermon, Kanaalkade 54; kinder portemonnee, Rijkspolitie Axel; ■bi. nylon sjaal. Rijkspolitie Axel; herenportemonnaie met inhoud, Rijkspolitie Axel; plastic opblaas bare bal, C. Goedhals, Beatrixstr. 41; zwarte sjaal, Kapper Kruisi- fix, Pr. Hendrikstr.; kindervestJ. Vonck, Buitenweg 54; damespara plu, Riemens, Pr. Mauritsstr. 3; rijksdaalder, H. v. d. Vendel, Pr. Hendrikstr. 3; bruine portemon nee met inhoud, Huishoudschool; damesportemonnee met inhoud, Rijkspolitie Axel; blauwe kiel, De Reu, Olivierstr. 23; dameshand schoen, L. van Goethem, Emma- str. 28: ring met contactsleutels, rijkspolitie Axel; plastic regen broek, rijkspolitie Axel; nylon dameswant, rijkspolitie Axel; ijzeren buis, A. C. van Tatenho- ven, Singelweg 17; portemonnee met bloemmotief met inhoud, Wed. v. d. Berge, P. Paulusstr. 14; huissleutel, rijkspolitie Axel; nylon regenjas en regenbroek, De Coninck, Margrietstr. 14; bos je sleutels en ballpoint. Dieleman, J. de Moorstr. 20; zeil, De Dijc- ker, Bernhardstr. 24; boodschap pentas, M. Scheele, Nieuwstr. 42; bril, D. Hoogstrate, Walstr. 56; een paar bromfietswanten, J. de Feijter, De Ruijterstr. 35; con tactsleutel, paraplu, paar gym schoenen, paar kinderhandschoe nen, Bibliotheek, Stationsstr. kinderportemonnee met inhoud, Esselbrugge, Buitenweg 37; he renhoed, Dirk Dieleman, Noord- str. 1; armbandje, Bareman, Ire- nestr. 13. 't helpt en't is lekker RED BAND - ROOSENDAAL O zandzuiger H.A.M. 209 aangeko men, een der grootste zandzui gers van ons land. Deze zand zuiger is eigendom van de Hol landse aannemingsmaatschappij een der deelnemers in de combinatie Grevelingen (combi natie van aannemers door wie de Grevelingendam wordt ge bouwd.) De voorbereidingen zijn zover gevorderd, dat gerekend wordt maandag 30 november of dinsdag 1 december mét het op spuiten van het laatste stuk van de Grevelingendam te kunnen beginnen. Overigens worden nog steeds stenen gestort op de plaat sen, waar het nodig is de 1200 meter lange stenen dam, waar achter het zand moet worden gespoten, te verhogen en te ver sterken. Vergadering V. V. V. Op de vergadering van de Cadzandse V.V.V. was het voor naamste punt de contributie verhoging. Deze verhoging is noodzakelijk door de toenemen de kosten, welke hoofdzakelijk bestemd zijn voor briefporti en foldermateriaal in verband met het toenemend aantal aanvragen. Na enige discussie werd het voorstel aangenomen met 14 stemmen voor en 3 blanco. De grondcontributie wordt nu ver hoogd met 2,50 voor particu liere leden, voor bedrijven met of zonder verhuur met 5, terwijl tevens tot een verhoging van 0,50 per bed werd beslo ten. Voorzitter L. M. van Liere had in zijn openingswoord zijn teleurstelling uitgesproken over de geringe opkomst. Hij memo reerde de goede zomer die ach ter ons ligt. Deze zomer heeft ook zijn weerslag gehad op de werkzaamheden van de V.V.V. Naar schatting bedroegen de overnachtingen dit jaar 357.000, terwijl naar een globale schat ting 5.000.000,in Cadzand is besteed door de toeristen. De aftredende bestuursleden P. de Lijzer en W. Robijn wer den herkozen. Na de pauze gaf de voorzitter een overzicht van het afgelopen seizoen aan de hand van een door de administrateur opge maakte bezettingslijst. Hij hoop te dat de vakantiespreiding in het komend seizoen beter tot zijn recht zou komen, waardoor een breder topseizoen kan wor den verkregen. Vernieuwing zakenpand Tn de St. Hubrechtstraat 1 is donderdagmorgen de vernieuwde en uitgebreide slijterij annex drogisterij De Feijter heropend. De reeds langer dan een eeuw bestaande slijterij die thans wordt gedreven door de heer W. C. J. de Feijter, vond in 1955 haar uit breiding in een algemeen erkende drogisterij met welker leiding zich de zuster van de heer De Feijter, mej. P. J. de Feijter, be lastte. Tijdens het bezoek dat wij aan de fraai vernieuwde zaak brach ten twee ruime etalages aan de voorgevel, plus twee zijvitri nes bleek ons uit een gesprek met mej. 'De Feijter, dat deze niet alleen haar vak maar ook de tijd verstaat, waarin zij leeft. Met de structuurwijzigingen van het dorp, de vestiging; van jonge ge zinnen, de Braakman-recreatie en ook in verband met het feit dat Hoek een woonoord van Terneu zen zal worden, vond zij het nood zakelijk, het assortiment, dat toch al een groot gedeelte van de voor de slijterij beschikbare ruimte be sloeg, uit te breiden en te voor zien van het nieuwste wat deze branche aan huisapotheek, ver bandmiddelen en cosmetica biedt. Hiervoor moest de zaak worden vergroot en moest woonruimte worden geofferd. Dat is dan ook gebeurd en het resultaat is een fraaie met eenvoudig raffine ment ingerichte zaak, die aan alle eisen voldoet. Relaties en vrienden zonden met hun gelukwensen meerdere mooie bloemstukken. Raadsvergadering Opspuiten laatste stuk Grevelingendam Bij de Oostkophaven bij de Grevelingendam is thans de De raad van de gemeente Oostburg heeft in zijn jongste vergadering de gemeentelijke vergoedingen vastgesteld over het jaar 1963 voor: a. chr. lagere school voor het vakonderwijs 727,43; b. r. k. Ulo-school voor het vakonderwijs 1580,97c. chr. Ulo-school voor het vakon derwijs 1343,18. Op voordracht van het college werd de heer W, van Dongen benoemd tot vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de technische school. De kosten van de vleeskeu ringsdienst worden in het ko mende jaar hoger. Geraamd wordt een tekort van 1815, als dezelfde keurlonen worden geheven. Om de nadelige saldi weg te werken en de nog te verwachten stijging van kosten op te vangen is een verhoging van de keurlonen gewenst. Op voorstel van B. en W. werden de keurlonen vastgesteld op 15 I voor runderen, 7,50 voor var kens en kalveren. De salarisadministratie ter sekretarie neemt steeds groter I vormen aan. De staat van de maandelijks uit te betalen sala rissen omvat 65 personen. Tel kens wanneer op het gebied van bezoldiging iets gebeurt, moeten 'de salarissen opnieuw worden berekend. Voor de daarmee be laste ambtenaar wordt het een zware taak. Een groot gedeelte van deze taak kan worden over genomen door de dienstver lening overheidsadministratie te Alphen aan de Rijn. B. en W. stelden de raad voor met ingang van 1 januari over te gaan tot toetreding bij deze N.V. De kosten bedragen 1750 terwijl er het eerste jaar nog 640 bijkomt voor inrichting. De raad kon zich met het voorstel verenigen. De vereniging voor instrumen tale muziek te Middelburg wil op 10 december een concert geven in Oostburg. Hiervoor is een verzoek gedaan voor een subsidie van de gemeente. Ge zien het belang dat deze con certen stelden B. en W. voor een subsidie van 300 te ver lenen. De raad kon zich achter dit voorstel scharen. Bij de rondvraag drukte de heer Barendregt zijn teleurstel ling uit over het feit dat geen gezamenlijke St. Nicolaasviering wordt gehouden. Jammer is het dat de controverse tussen het gemeentebestuur en de winke liersvereniging nog niet is op geheven. Burgemeester Van Leeuwen vond deze manier van handelen de beste oplossing. Hij voelde niets voor een herhaling van de situatie van enkele jaren gele den, toen de winkeliersvereni ging een grote actie aan de in tocht koppelde. De heer De Coene informeer de naar de plannen voor de nieuwe b.l.o.-school. Hem werd meegedeeld dat de plannen op het ogenblik in het bezit zijn van het gemeentebe stuur en dat binnenkort een af gerond plan aan de raad zal worden toegezonden. In de vorige vergadering wa ren er klachten over een rat- tenplaag in de gemeente. De voorzitter zei dat deze klachten nogal meevallen. Een bestrijding zal eerst doelmatig zijn, als ook het publiek hier aan meewerkt en niet zoals is gebleken bij de r. k. h.b.s. brood in een sloot gooit, want hier kwekt men ratten mee. Gemeenteraad De raad van de gemeente Schoondijke heeft onder voor zitterschap van burgemeester J. Hoftijzer een openbare raads vergadering gehouden. Verheugd toonden de raads leden zich over de mededeling dat de te bouwen lagere land en tuinbouwschool aan de Ko ningin Julianastraat kan worden gegund aan de firma I. de Bliek. Aanvragen voor optieverlening in het ontsluitingsplan Noord- West zijn reeds binnengekomen. De burgemeester hoopte dat de noodwoningen die nog in dit ge deelte staan, binnen afzienbare tijd verdwenen zullen zijn. De heer De Badts kon zich niet helemaal verenigen met dit plan. Hij vond de trottoirs aan de brede kant, terwijl de brand gangen te smal zijn. De raad machtigde B. en W. de eerste fase van het uitbrei dingsplan onderhands aan te be steden. Als deze aanbesteding gunstig uitvalt, zal een begin worden gemaakt met de aanleg van wegen en rioleringen. In dit plan is ook gelegenheid bunga lows en huizen te bouwen. Er is een plaats gereserveerd voor een landbouwhuishoudschool. Het aanleggen van wandel paden en gazons in het bosplan werd opgedragen aan de Neder landse heidemij. Eerst zullen de bomen en struiken worden aan gebracht; daarna neemt men de paden en gazons ter hand. De heer De Badts vroeg wederom aandacht voor het garageprobleem waarbij hij de steun kreeg van alle raadsleden. Volgens hem zijn de woningen aan de Van Roseveltstraat en de Prinses Beatrixtsraat beter ge baat met een bredere expeditie- weg. Eigen metingen hebben uit gewezen dat zonder moeite een meter van de tuinen aan de Van Roseveltstraat kan worden afge nomen. Hij vroeg B. en W. ten aanzien van het garageprobleem alles in het werk te stellen om de mensen zoveel mogelijk be hulpzaam te zijn. Voorts sprak hij er zijn afkeuring over uit dat de mensen zelf voor verharding van uitwegen moeten zorgen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer De Badts contact te willen opnemen met de ijsclub en het waterschap „Het Vrije van Sluis" om te komen tot de aanleg van een uitgediepte en schoonge maakte ijsbaan. Ook zag hij graag de in de buurt aanwezige vuilnisbelt weggewerkt. Uit het antwoord van de bur gemeester kon worden opge maakt dat een en ander de aan dacht van het gemeentebestuur heeft en dat er al contact is met het bestuur-yan de ijsclub, De heren J. W. Kusee en D. Dekker stellen ds. Beeht een enveloppe-met-lnhoud ter hand. Rechts de familie Becht Onder grote belangstelling heeft ds. Ph. M. Becht, hervormd predikant te Zaamslag, gisteren het heuglijke feit herdacht dat hij 25 jaar gele den het predikambt aanvaardde. In het verenigingsgebouw >aan de Zaagstraat werd een druk bezochte receptie gehouden. Ds. en mevr. Becht mochten zeer vele gelukwensen in ontvangst nemen. Ook het college van B. en W. kwam de jubilerende voorganger van de herv. kerk feliciteren. Er waren veel bloemen die het Verenigingsge bouw een fleurig aanzien gaven. Namens de kerkelijke gemeente werd ds. Becht een enveloppe met inhoud aangeboden door de heer J. W. Kusee, voorzitter van de kerkvoogdij, en de heer D. Dekker, voorzitter van de diaconie. Na de receptie boden ds. en mevr. Becht de leden van de kerkeraad met hun dames een kof fiemaaltijd aan, waarna het gezelschap nog ge ruime tijd gezellig bijeenbleef. Ouderling Dekker; diaken Dekker-van Hoeve en ouderling-kerkvoogd Kusee spraken ds. Becht in hartelijke bewoordingen toe. Namens de kerke- raadsleden werd de zilveren jubilaris een per soonlijk geschenk aangeboden. Het is een dag van vreugde, van vriendschap en algemene waardering geworden, waaraan ds. Becht en zijn familie lang met genoegen zullen teugdenken. 1 Feestavond zangverenigingen De r. k. zangvereniging „Sint Caecilia" en het dameszangkoor „Amicia" hielden hun jaarlijks feest. Nadat in de r. k. kerk een mis was opgedragen, werd een gezamenlijke koffiemaaltijd ge nuttigd, waarna de dag verder gezellig werd doorgebracht. Het feest eindigde met een diner in hotel „Wilhelmina". De voorzitter van het centraal- soeiaal werkgeversverbond, ir J. Bosma uit Borne, heeft gisteren in zijn in het Kurhaus te Scheve- ningen uitgesproken jaarrede uitvoerig aandacht besteed aan de problemen waarmede het be drijfsleven en de overheid te kampen hebben. (Adv.) Stationsweg 38 Terneuzen Tel. 011502085 De drastische verhoging van het Britse bankdisoento heeft niet de magische uitwerking ge had die deze maatregel gewoon lijk kenmerkt. In de Britse hoofdstad is op nieuw een crisissfeer ontstaan. De aanval op het pond sterling, die dinsdag tegen de avond in al le grote financiële centra begon, duurde woensdag bij de opening van de wisselmarkt voort. Het aanbod van sterling is afkomstig uit alle delen van de wereld. De bank van Engeland moest onmid dellijk ingrijpen om de Britse va luta te beschermen. Dit kostte de bank bijna vijftig miljoen pond en bijna dertig miljoen pond gan goud en deviezen. DALENDE FONDSEN De middelen van de bank zijn beperkt en als de 'druk niet snel vermindert, zal de Britse rege ring een devaluatie niet kunnen voorkomen, tenzij met spoed een nieuwe buitenlandse hulpopera tie op touw wordt gezet. De aan val op het pond sterling heeft ook invloed op de effectenbeurs. De industriefondsen en de staats leningen, die zich dinsdagmiddag herstelden, zijn weer sterk aan het dalen. De grote vraag naar aandelen van goudmijnen en bui tenlandse effecten, vooral Ame rikaanse, heeft koerswinsten van verscheidene punten met zich meegebracht. Goudwaarden boek ten koerswinsten van 2 shilling 6 pence. GEEN DEVALUATIE In verband met de nieuwe aan val op het pond sterling wordt in gezaghebbende Britse Kringen verklaard, dat devaluatie van het pond sterling uitgesloten is. Anderzijds wordt van dezelfde zijde vernomen dat geruchten vol gens welke een coalitieregering zou worden gevormd om de financiële crisis te bezweren, van alle grond ontbloot zijn. Deze ge ruchten werden in de „Daily Mail" genoemd. Noordvietnamees eiland gebombardeerd Volgens het Noordvietnamese persbureau hebben in de nacht van 25 op 26 november Ameri kaanse en Zuidvietnamese oor logsschepen een uur lang het Noordvietnamese eiland Con-Co ten noorden van de 17de breed tegraad, gebombardeerd. Striptease-filin: goed voor politie, niet voor publiek De rechter in Brugge heeft een nachtclubeigenaar tot zes maanden gevangenisstraf en een boete van 10.000 franks veroor deeld wegens het vertonen van een stripteasefilm, die eerder was vertoond op een feestavond van de Brusselse politie, aldus „Het Laatste Nieuws". Nadat de leden van de recht bank zich in een besloten voor stelling de film hadden laten tonen, bleken zij het niet eens te zijn met de mening van de verdediging, dat de film „wel erotisch, maar niet pornogra fisch" was. Ook het feit dat de film door de Brusselse politie was gehuurd, maakte geen indruk op de rech ter. De heer Bosma deelde voorts onder meer mede dat woensdag avond tot de bij het verbond aan gesloten organisaties het dringen de verzoek is gericht zich voor lopig te onthouden van het doen van toezeggingen of van het ma ken van afspraken op het gebied der lonen. Gezien de huidige si tuatie en in afwachting van het volgende week vrijdag in te die nen standpunt van de stichting moet worden voorkomen dat men een weg opgaat die niemand wenst op te gaan. JEUGDLONEN De heer Bosma heeft o.m. aan dacht gevraagd voor de beloning van jeugdigen. Veelal verdienen deze jeugdigen thans veel meer dan zij nodig hebben. De heer Bosma misgunt ze dat niet, maar hij meent dat de wijze waarop het teveel wordt uitgegeven in het belang van de jeugd maar ook in het algemeen belang voor verbetering vatbaar is. Hij zag er bijvoorbeeld een mogelijkheid in om de woningbouw mede daar door te financieren. Het denkbeeld van politieke groeperingen over het minimum loon van 21-jarigen en van dienst- plichtigen noemde hij in dit ver band als onderwerpen voor ver dere studie. 'De heer Bosma telde onder zijn gehoor o.a. staatssecretaris De Meijer, de voorzitters van de vak centrales, representanten van zusterverenigingen en midden stands- en landbouworganisaties. Ook de voorzitter van de eerste kamer mr J. A. Jonkman woonde de ochtendvergadering bij. flilHIIIlIHHIIIilllllllllllllllllllllli VRIJDAG 27 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theeater, 8 uur: „Follow that dream". ZATERDAG 28 NOVEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur „Follow that dream". Café Maandag, 7.30 uur Prijskaarting. Zuidersportpark, 2.45 uur Tern. BoysKrabbendijke. AxelHet Centrum, 8 uur „De man met de vijf paspoor ten". Othene 7.00 uur Prijskaar ting. ZONDAG 29 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De blikken ridder"; 5 en 8 u.: „Follow that dream". AxelHet Centrum, 8 uur „De man met de vijf paspoor ten". „Waarschuwing" van Belgische artsen Om -uiting te geven aan hun ontevredenheid over de regelin gen voor de honoraria in de zie kenhuizen zullen de Belgische artsen vandaag hun patiënten niet in de ziekeninrichtingen, maar wel thuis ontvangen. De patiënten in de ziekenhuizen zullen normaal worden ver pleegd. Een woordvoerder van de Belgische artsenfederatie ver klaarde, dat de „waarschuwings staking" in feite neerkomt op het vervroegen van de week- einddiensten tot vrijdagochtend. De artsen maken bezwaren tegen de financiële regelingen voor de verpleging in de zieken huizen, omdat daardoor de vrije artsenkeuze één van de rede nen voor de artsenstaking in april van dit jaar in gevaar wordt gebracht. Besprekingen over deze kwestie tussen de zie kenfondsen, artsen en het mini sterie van volksgezondheid heb ben nog geen oplossing Jsupien brengen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3