PROVINCIAAL NIEUWS ALCOCHIN SI ro GEMEENTERAAD VAN AXEL ROEPING en STRIJD Regeriig in SonEu stelt taroikin tevreden minuten Alcochin- speciaal-tijd zijn goed besteed Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Breskens Groede Sluis speciaal Ook in McComb rassengetijkheid JPctie, 't helpt en't is lekker De E.V.A. en de Britse invoerheffing E.E.G.-steun voor uitvoer van Frans graan naar China Vrijdag 20 november 1964 DUITS SCHIP AAN DE GROND Woensdagnacht is in dichte mist het Duitse schip „Ludwigs- hafen" (6753 brt) van de Hara- burg-Amerikalyn op de Wester- sehelde omhooggevaren. Het schip lag tegen de zeedijk bij Hansweert. Het was van Ant werpen op weg naar zee. Om kwart over elf donderdag morgen is de „Ludwigshafen" op eigen kraccht vlot gekomen. Er naar de „Ludwigshafen" geva ren om eventueel hulp te ver lenen. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Terneu zen is bijeengeroepen voor een openbare vergadering op vrijdag 27 november aa. Op'de agenda komen de volgende punten van behandeling voor: Voorstel van B. en W. tot aan koop van het perceel Baandijk 85* idem tot verkoop van een pen ceel grond, gelegen in het exploi tatieplan „Industrieterrein Drie wegen—Mr. F. J. Haarmanweg", aan de Vlaamse Aannemers Combinatie Vlaco N.V.; idem tot verkoop van een per ceel grond, gelegen in het ex ploitatieplan „Zuidpolder", aan de heer R. P. J. Bauwens, arts alhier; idem tot wijziging van het reglement van orde voor de ver gadering vein de gemeenteraad; idem tot het aangaan van een overeenkomst inzake de brand beveiliging op de openbare wa teren; idem inzake het maken van 'n schetsplan voor de recreatieve ontwikkeling van de Otheense kreek c.a.; idem tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de uit voering van een plan tot aanleg van een tweetal sportvelden en tot uitbreiding van de begraaf plaats te Sluiskil; idem inzake uitbreiding van het leerplan van de U. T. S.; idem tot vaststelling van de nieuwe algemene bezoldigings verordening; idem tot wijziging van de be zoldigingsverordening voor de gemeente-ambtenaren ten aan zien van wie werkclassificatie en prestatiebeloning wordt toege past; idem tot vaststelling van een nieuwe spaarverordening voor het gemeentepersoneel. Schietwedstrijd reserve-poiitie Op zaterdag 28 november a.s. worden door de reservepolitie te Terneuzen schietwedstrijden ge organiseerd voor de gehele pro vincie. De wedstrijden worden gehouden in de overdekte schiet baan san de Industrieweg. In schrijvingen werden ontvangen van de gemeentelijke politiekorp sen te Middelburg en Goes en het district Middelburg der rijks politie. Het aantal deelnemers zal ongeveer 60 bedragen. Voor de wedstrijden zijn ter beschikking gesteld een wissel beker door de commissaris der koningin; als le prijs een medail le van de burgemeester der ge meente Terneuzen; 2e prijs een medaille van de inspecteur-korps chef van de gemeentepolitie Terneuzen; 3e prijs een standaard van de organiserende commissie. Verder een tiental gebruiksvoor werpen. De prijsuitreiking zal geschie den door de burgemeester van Terneuzen en zal plaatsvinden in de kantine van de N. V. Phi lips nabij de schietbaan. Recreatiepark Op verzoek van B. en W.. van Axel heeft de Nederl. Heide maatschappij een plan met kos- tenbegroting samengesteld voor de aanleg van een recreatiepark aan de Buthdyk op het terrein ten noorden van de grote kreek. Wanneer dit plan goedkeuring verkrijgt, zal daar een park wor den aangelegd van ongeveer 3.70 hectare bestaande uit plantsoen, wandelpaden met zitbanken en een kinderspeelplaats met o.m. een rolschaatsbaan, een speel vijver, een zandbak en een een- denvoederplaats. Het college is van mening dat aan een dergelijke recreatiege legenheid behoefte bestaat en stelt daarom voor het plan in zijn geheel uit te voeren. Raadsvergadering Op dinsdag 24 november a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad van Axel. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel tot het toekennen van een uitkering-ineens over 1964 aan gepensioneerden, wier pen sioenen ten laste der gemeente komen; id. tot vaststelling van het kre diet *in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor het jaar 1965; id. tot aankoop en pachtvry- maken van grond, gelegen aan de Buthdijk, van mevrouw N. Koster—Dekker te Vogelwaarde; id. tot ruiling van grond aan de Pironstraat met de heer J. J. Wieles; id. tot aankoop van de woning Hospitaalstraat 11 van mevr. M. H. de DanschutterSteel e.c.; id. tot aankoop van de woning Hospitaalstraat 13 van de heer J. J. Kotvis; id. tot aankoop van de woning Hospitaalstraat 15 van de heer A. van Arenthals; id. tot verkoop van een ge deelte van het industrieterrein Noord II aan de firma F. J. Steel en Zn; id. tot aankoop van de woning Nieuwendijk 69 van de heer C. Witte; id. tot vaststelling van het be stemmingsplan ex artikel 35 van de woningwet voor het gebied, begrensd door de Weststraat, Hospïtaalstraat, Prins Hendrik straat, Bylocquestraat en de Kerkdreef; aanbieding gemeente- en be- drijfsbegrotingen voor 't dienst jaar 1965 en voorstel tot het be noemen van een tweetal com missies van onderzoek; voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen hoek Singelweg/Beatrixstraat, aan de stichting Protestants-Christelijke Bejaardenzorg; id. tot het aanleggen van een recreatiepark aan de Buthdijk. Weer inbrekers aan het werk In de nacht van woensdag op donderdag zijn in Breskens weer inbrekers aan het werk geweest. Ditmaal werd een bezoek ge bracht aan de vismeelfabriek van de heer O. aan het Duivels- hoekje. Men had zich toegang verschaft in de fabriek door een deur van een naastgelegen werk plaats te forceren. Er werden diverse stukken gereedschap meegenomen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Middenstandsbond De Nedelandse middenstands bond afdeling Breskens heeft m hotel Valk een bijeenkomst ge houden, waar de heer G. R. Wel- lenga, adjunct-secretaris, een in leiding hield over de verhoogde A. O. W.-premies, de verticale prijsbinding en de arbeidstijd verkorting. Spreker stelde dat de 370.000 middenstanders verdeeld kunnen worden in 170.000 win keliers, 150.000 ambachtslui en 60.000 dienstverlenende midden standers. Hoofdzakelijk in de zandbedrijven zijn er velen die een fiscaal inkomen hebben van ƒ6000 tot ƒ8000, terwijl er ook nog een groep is die niet meer dan 4000 verdient. Iedere middenstander moet weten dat service en persoonlijk contact met de klanten uiterst belangrijk is. Plattelandsvrouwen De afdeling Groede van de Nederlandse bond van platte landsvrouwen heeft haar novem- bervergadering gehouden. Op deze bijeenkomst werden de zelf gemaakte surprises ingepakt. Deze surprises zijn bestemd voor geesteszieke kinderen, die in een inrichting verblijven. Na afloop dankte de voorzit ster, mevr. v. d. HoekMaclaine Pont de aanwezigen voor hun spontane medewerking. Karnavalszitting Zaterdag komt de eerste Brug se karnavalsvereniging „De To- tetrekkersgarde" naar Sluis. Het gezelschap arriveert om vijf uur aan het parkeerterrein. Van daar gaat het in optocht, bege leid door „Apollo", naar het stadhuis, waar een officiële ont vangst plaats vindt. In de avond uren wordt er een karnavalszit ting gehouden in café Lammins- vliet in aanwezigheid van de Sint Jansfanfare van Zichem en topfiguren uit het boek „De Wit te" van Ernest Claes. Geen roos, geen haaruitval meer. Verzorg dagelijks uw haar. Neem twee minuten tijd voor Alcochin-Speoiaal. Al uw haarproblemen definitief verdwenenl Alcochin-Speciaal is gezond voor uw haar en hoofdhuid. Alcochin-Speciaal schenkt u haar, dat bewondering wekt. Reeds vanaf f2.10 bevat o.a.: pro-hormonen, vitaminenLidah Boeaja Alcochfn-Spedaal houdt uw haar jong bestrijdt roos en voorkomt haaruitval. Ook in McComb, tot dusver een van de bolwerken van ras senscheiding in Mississippi, is nu een einde gekomen aan de discri minatie. Een groep negers met aan het hoofd Charles Evers van de nationale vereniging voor de vooruitgang van gekleurden, be zocht woensdag in die stad res taurants. motels en een bioscoop die voorneen uitsluitend toegan kelijk waren voor blanken, zon der dat zich moeilijkheden voor deden. De opheffing van de discriminerende bepalingen volg de op de publikatie van een door 650 blanke inwoners onderteken de verklaring in een plaatselijk blad, waarin werd opgeroepen tot gelijkwaardige behandeling van negers. De nieuwe regering van Soe dan, die vorige maand in de plaats kwam van het militaire regiem onder president Abboed, heeft besloten generaal Achmed el Tegoeani, voormalig militair gouverneur van de drie provin cies in het zuiden en plaatsver vangend militair bevelhebber, van zijn functie te ontheffen. Een commissie zal een onderzoek in stellen naar misdaden en daden van geweld die in dit gedeelte van het land hebben plaatsge vonden. Het nieuwe bewind, waarin twee ministers uit zuid- Soedan zijn opgenomen, maakte voorts bekend dat het de bevre diging van de eisen der bevol king in dit gebied bijzonder be langrijk acht. Voortaan zal voor zuid-Soedan de zondag als weke lijkse rustdag gelden in plaats van de vrijdag, zoals tot dusver het geval was en zal Kerstmis als christelijk feest worden er kend. De negerbevolking van de zui delijke provincies ijvert al lang voor autonomie. De vorige rege ring was voornamelijk op de hand van de Arabieren uit het noorden. (Adv.) MEDEDELINGEN RED RAND - ROOSENDAAL AUTO-BOOT IN AMSTERDAM GEÏNTRODUCEERD Om het parkeerprobleem te om zeilen, heeft de Amsterdamse za kenman J. Haring zich een auto boot aangeschaft, 's Morgens rijdt de heer Haring tot aan de rand van de stad, waar zijn boot ligt. Vervolgens parkeert hij zijn auto, stapt in de boot en vaart naar zijn kantoor, waar hij met behulp van een laddertje aan wal gaat. De foto toont het „uitstappen" aan de Prinsengracht, met op de achtergrond de Westertoren. De Britse minister van handel Douglas Jay, heeft in de ope- ningsbijeenkomst van de minis ters der Europese vrijhandels- assiciatie (E.V.A.) medegedeeld, dat Groot-Brittannië bereid is wetgevende maatregelen te ne men, die verlichting kunnen brengen in de nadelige gevolgen voor exporteurs in de E.V.A.- landen die door hun contracten de extra-invoerheffing van 15 procent moeten betalen. De minister zei, dat er daar bij een voorziening zou worden getroffen, waardoor dergelijke importeurs hun prijzen zouden mogen verhogen, zodat het extra invoerrecht van 15 procent daar in begrepen zal zijn. In antwoord op de in de raads vergadering van 27 oktober 1964 gestelde vragen delen B. en W. het volgende mede: Vraag van de heer Maas om afdoende maatregelen tegen de vervuiling van het open terrein tussen de woningwetwoningen in plan-Oost: Inmiddels is in verband met het seizoen een aanvang gemaakt met het opruimen der bladeren, waarbij tevens de daar gedepo neerde afvalstoffen worden ver wijderd. Het is duidelijk dat het prak tisch onmogelijk is het terrein doorlopend zuiver te houden zonder de medewerking van de omwonenden. Vraag van de heer Maas naar de motieven tot het instellen van een volledig parkeerverbod voor een gedeelte van de Buitenweg en van de Van Gistellelaan: Door het invoeren van een richtingsverkeer voor de bedoel de straatgedeelten zou het ove rige verkeer ontwricht worden, aangezien het hier straten voor doorgaand verkeer betreft, wel ke in beide richtingen intensief worden gebruikt. Eenzijdige parkeerverboden zouden in dit geval weinig baten, aangezien dan toch één weghelft geblokkeerd wordt. Ten aanzien van de opmerking dat zich ook in andere straten, speciaal in het centrum moei lijkheden voordoen, kunnen wij mededelen dat door de verkeers- groep der rijkspolitie een plan wordt uitgewerkt, dat binnen kort zal worden voorgelegd. Vraag van de heer Van der Lee inzake beperking van het parkeren in diverse straten van de kom: Op ons verzoek heeft de ver- keersgroep der rijkspolitie de op stelling ter hand genomen van een verkeersplan voor de gehele kom, waarin de bestaande inci dentele maatregelen worden op genomen. Aan de verschillende in de raad gemaakte opmerkingen is hierbij aandacht besteed. Het rapport kan binnen afzien bare tijd worden tegemoetgezien. Vraag van de heer Oggel of nog geen nadere mededelingen kunnen worden gedaan inzake het door de Raad bij de Kroon ingestelde beroep tegen het be sluit van gedeputeerde staten tot het onthouden van de goed keuring aan de Gemeenschap pelijke regeling Kanaalschap Zeeuwsch-Vlaanderen: Ter zake kan nog niet meer worden medegedeeld, dan dat het beroepschrift van 23 april 1963 nog by de Raad van State berust. Vraag van de heer Oggel of de motie inzake de toestand van de weg AxelKijkuit enig re sultaat heeft opgeleverd: In de vergadering van 3 decem ber 1963 werd een motie aange nomen, waarbij er bij de rijks waterstaat op werd aangedron gen de weg AxelKijkuit te verbeteren en van een rijwiel pad te voorizen. Deze motie werd 11 december 1963 gezonden aan de rijkswater staat te Middelburg en te Ter neuzen, alsmede aan gedepu teerde staten van Zeeland. Inmiddels was vernomen dat de plannen tot overname van de betreffende rijksweg door de provincie in een gevorderd sta dium waren gekomen. Onder dagtekening van 24 januari 1964 berichtten gedepu teerde staten op het resultaat van de plannen van rijkswater staat inzake de aan te leggen in dustrieweg aan de oostzijde van het kanaal TerneuzenSas van Gent (tractaatweg) en de op de geprojecteerde brug te Sluiskil aansluitende weg. Onder dagtekening van 27 februari 1963 hebben wij er nog maals op gewezen dat ook na de totstandkoming van genoemde wegen de weg AxelKijkuit Absdale een druk bereden en gevaarlijke weg zal blijven. De minister berichtte niet voornemens te zijn de gevraagde verbetering van rijkswege ter hand te nemen. Als motieven werden genoemd dat het belang van dit weggedeelte na verbete ring van de weg AbsdaleDrie- schouwen sterk zal verminderen en dat overdracht aan de pro vincie op korte termijn gewenst is. Vraag van de heer Oggel in zake het vragen van een provin ciaal subsidie in het tekort van het feestcomité: Uit de afrekening, welke de penningmeester van het feest comité heeft overgelegd, biijkt, dat het comité slechts f 2618,51 heeft nodig gehad van de 5000, welke als subsidie voor de be- vrydingsherdenking beschikbaar gesteld was. De totale ontvangsten van het comité beliepen ruim 10.000. Het geringe subsidiebedrag is een gevolg van de hoge opbrengst van de collecte en van de bijdra gen van het bedryfsleven. Gelet op dit geringe bedrag zyn wy van mening, dat er geen termen aanwezig zyn een bijdra ge van de provincie te vragen. Vraag van de heer P. J. van Bendegem om verbetering der openbare verlichting van de Ju lianas traat: Wy overwegen, mede in ver band met de terreinverlichting by de werkplaats van gemeen tewerken aan de Julianastraat aan de P.Z.E.M. een verlichtings plan te vragen voor de Juliana straat. Vraag van de heer Hamelink om te bevorderen dat het voet pad langs de Kinderdijk tot aan de bungalows nabij Drieschou- wen wordt doorgetrokken: Reeds enige malen is de wense- lykheid van doortrekking van het bedoelde wandelpad bepleit. De Provinciale Waterstaat be richtte in 1962 geen termen aan wezig te achten het pad door te trekken, aangezien de open be- door ERNST MEISTER 35) „Wat drinken we, koffie, of toch liever maar iets anders?" „Het is natuurlijk heel erg ondegelijk, maar ik heb op dit uur ook al behoefte aan een goede cocktail," glimlachte ze. Zelf dronk hy koffie. Zo vroeg in de avond bekwam sterke drank hem in de regel niet goed. „Ja, de kwestie Bentelen vatte hij de draad van het ge sprek weer op. „Het verwondert my alleen dat de president daar ingetrapt is." Hij zei dat met de vooropgezette bedoeling iets meer te weten te komen, infor maties waaraan Clara Eyken misschien iets kon hebben. „Och, iedereen zou daar inge lopen zijn. Zelfs u," wierp ze hem tegen. „Het zag er allemaal zo goed en zo degelyk uit." „Jawel, maar er moet toch een of andere overeenkomst gesloten zyn," mompelde Sevard. „Een overeenkomst? Ja, na- tuurlyk. De organisatie heeft al les wel terdege op schrift ge steld." „Ik moet u zeggen dat ik van de hele zaak niets begrijp." „U bent de enige niet, dokter. Maar laten wij het er maar op houden dat de zaak Bentelen is afgedaan ten koste van een hele boel geld." „Allemaal tot uw dienst. Maar dat kan toch niet zonder meer honderdduizend mark gekost hebben?" „Nou ja, zo zit het eigenlijk niet alleen. De koopprijs voor het hotel is verschrikkelyk op gedreven en naderhand viel het ontzettend tegen." „Ja, maar het was toch een prima hotel?" „Ach, dat leek maar zo. De vorige eigenaar was er in failliet gegaan, hoewel hij het heus niet zo duur in handen had gekregen. Het is werkelijk een beetje smoezelig zaakje en er steekt nog veel meer achter." Sevard maakte een aanteke ning op zijn sigarettendoosje. Risa Kerbler bemerkte dit en vroeg geschrokken: „Wat schrijft u daar op? Dan zeg ik u niets meer, dokter. Misschien heb ik al te veel gepraat. Ik krijg de indruk dat u mij uithoren wilt. Dat vind ik niet erg lief van u." „Maar myn beste juffrouw Kerbler," suste Sevard, „daar denk ik helemaal niet aan. Wat u mij vertelt weet toch ieder een." „Waarom spreekt u er dan over?" vroeg ze blijkbaar niet geheel overtuigd. „U bent er toch zelf over be gonnen, juffrouw Kerbler? En dan praat je maar wat mee. Wy zitten tenslotte niet hier in het café om stommetje te spelen, nietwaar. Maar goed, laten we dan wat over het weer praten." „Over het weer?" meesmuilde ze. „Wanneer u niets beters weet te bedenken?" „Goed. Over de mode dan?" „Wat weten mannen nu van mode?", zei ze geringschattend. „Een dokter tenminste zéker niet. Van een blindedarm zult u wel verstand hebben, maar aan de andere kant, de dame die hier toen in uw gezelschap was, zag er uitstekend uit, een heel aparte en moderne jurk. Wie was die dame?" Sevard gaf op de lompe vraag geen antwoord. „U zei straks dat het hier tamelyk vervelend was," zei hy, „en ik geloof dat u daar inderdaad geiyk in hebt. Wiedmoos is een groot nest, ik begryp niet wat de mensen hier komen zoeken." „Wat doet u eigenlyk in het sanatorium?," vroeg ze op haar beurt. Maar zy scheen niet in te zien dat een dokter tegen der den niet graag over zyn werk spreekt. „Danst u, dokter? Waarom danst hier eigenlyk niemand?" „Ach, de mensen zijn moe." „Dan moeten ze in hun bed kruipen." „U brengt mij op een goede gedachte. Ik heb vannacht wei nig geslapen en ik heb nog wat vrije tijd; om de waarheid te zeggen ben ik ook moe." Zijn blik zocht de kelner. „Drink nog wat, dokter," no digde ze hem uit. „Zou dat helpen?" „Ja, beslist." Sevard zweeg. Risa Kerbler had het gevoel iets verkeerd ge daan te hebben. Zy meende dat de dokter het eerst wel leuk vond wat met haar te flirten, maar waarom was hy nu opeens zo koel geworden? Was dat om dat zij hem herinnerd had aan de dame in die cocktailjapon? Aan dat meubel scheen hij nogal gehecht te zijn en zij voelde nu, wilde zy wat met deze man be ginnen, ze allereerst die ander, om zo te zeggen, uit het veld zou moeten ruimen. Maar dat zou niet meevallen! Er stond een paartje van een tafel op, dat ging dansen by de muziek van een platenspeler. „Kyk dokter, zo moe schynen de mensen hier toch niet te zyn." „Ach, die hebben de hele mor gen ook nog niets gedaan," zei hy onwillig. „Ik zou graag willen dansen." Natuurlyk kon hij nu moeilyk weigeren en hy stond op. „Je bent een kleine panterkat," fluisterde hy haar in het oor toen.- hij haar naar het tafeltje terugbracht. Hy was tot de con clusie gekomen dat dit meisje waarschijnlijk wel heel dom was, maar dat het haar aan tempe rament niet ontbrak, dat had zij by het dansen wel laten mer ken. (Wordt vervolgd.) bouwing hiertoe onvoldoende aanleiding biedt, zulks in tegen stelling tot het veel frequenter voetgangersverkeer naar de sportvelden en het recreatiege bied. Wellicht zal te zijner tijd de totstandkoming van verdere be bouwing langs de Kinderdijk en overname van dit weggedeelte door de gemeente aanleiding geven het voetpad van gemeen tewege door te trekken. OVERIGE MEDEDELINGEN. Bij besluit van 30 oktober '64 is G. A. Kaijser te Axel benoemd tot brandwacht bij de vrywilli- ge brandweer, ingaande 15 no vember 1964. By besluit van 10 november 1964 is mevr. E. C. F. van der WindtDijselijnck te Terneuzen benoemd, tot onderwyzeres in ty- delijke dienst aan de openbare school, ingaande 16 november 1964. Prinses Margriet beschermvrouiue festival voor werkende jeugd In een persoonlijk schrijven heeft prinses Irene het stich tingsbestuur van het festival voor de Werkende jeugd te Ti'- burg doen weten, dat het haar wegens verblijf in het buitenland niet langer mogelijk is daadwer kelijke belangstelling te tonen en dat zy derhalve het bescherm vrouwschap neerlegt. In dezelfde brief spreekt zij haar vreugde uit over de bereid heid van haar zuster prinses Margriet om het beschermvrouw- schap te aanvaarden. Tweemaal in 1962 en in 1963, bezocht prin ses Irene het festival voor de werkende jeugd in Tilburg. Dit zal thans van 26 t/m 30 mei 1965 voor de vierde maal worden ge houden. N.T.S. zendt döfctiriientaire uit over Kennedy Zondag 22 november pre cies een jaar nadat de Ameri kaanse president John Fitzgerald Kennedy tijdens een bezoek aan Texas in Dallas werd vermoord zendt de N.T.S. van 15.45 tot 16.45 uur op Nederland I een documentaire te zyner nage dachtenis uit. Het betreft hier een door de Amerikaanse televisiemy. C.B.S. vervaardigde documentaire, waarin tydens het vertonen van de diverse beelden gesprekken worden gevoerd met een aantal personen, die Kennedy goed heb ben gekend. In de documentaire wordt vooral het accent gelegd op het werk, dat de president tydens zyn ambtsperiode in het belang van de wereldvrede heeft ver richt. De Europese commissie heeft besloten een aanvullende steun toe te staan voor de uitvoer 'van tarwe naar het Verre Oosten, al dus werd donderdag in Brussel vernomen. Dit betekent, dat het. landbouwfonds van de E. E.G. de helft van de subsidie zal dragen, die Frankrijk moet verlenen om Franse tarwe tegen concurre rende prijs te kunnen aanbieden aan communistisch China. Het zou gaan om een aanbod van een miljoen ton. Het is niet de eerste keer, dat Frankrijk tarwe aanbiedt aan Peking. Het vorig jaar kon dit zonder subsidies gebeuren om dat de prijzen op de wereldmarkt gunstig waren. Het jaar daar vóór was eveneens een subsidie nodig. Ook toen nam het E. E. G.- landbouwfonds een deel voor zyn rekening. Volgens de bepalingen van het fonds bedroeg deze bij drage echter in 1962 slechts een zesde, doch nu drie zesde deel. ONLUSTEN IN NIGERIA De Nigeriaanse regerihg heeft troepen gezonden naar het district Tiv in het noorden van het land om een einde te maken aan de gewelddaden. Sinds het begin van de gevech ten tussen verschillende stam men in het begin van dit jaar zyn veel slachtoffers gevallen. De vorige maand had de politie al versterkingen naar het gebied gezonden. Volgens plaatselijke bewoners gaat de strijd voor namelijk tussen aanhangers van het noorde'ijke volkscongres (de heersende party in het noorden) en het verenigde „Middlebelt"- congres, dat afscheiding van Tiv van Nigeria wehst.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2