Begroting van de P.T.T. VOORSTELLEN TOT VERHOGING PENSIOENEN VERZETSSLACHTOFFERS DiNGEMANSE Voor de zondag KERKDIENSTEN ROEPING en STRIJD Paus schenkt tiara aan armen Pagina 2 DE VRTJE ZEEUW TWEEDE KAMER Hagerty Silver Duster Zaterdag 14 november 1964 P.T.T. rekent in 1972 op 2,6 miljoen telefoonaansluitingen. Thans zijn er 1,4 miljoen. Dit vertelde de minister van verkeer en waterstaat in de openbare commissievergadering in de tweede kamer. De minister zei, dat op het ogenblik 80.000 telefoons per jaar kunnen worden aangeslo ten. Hij heeft de indruk, dat de wachtlijst over 1964 iets minder lang is geworden. Voor het tele foonverkeer zullen ten behoeve van vervanging van apparatuur, de toeneming van het verkeer, gebouwen en voor nieuwe aan sluitingen grote investeringen moeten worden gedaan. Hiertoe is een plan in overweging. De minister dacht dat het nog en kele, wellicht nog drie jaren kan duren, voordat de achter stand is ingehaald. De heer Vermooten (arb.) zal over die achterstand een uit spraak van de kamer vragen. VERHOGING TARIEVEN In verband met de kostenver hoging van P.T.T. zal in 1965 opnieuw ƒ45 miljoen op de tarieven van post, telefoon enz. moeten worden gelegd. De mi nister wist nog niet welke tarie ven verhoogd zullen worden. Minister Van Aartsen zal reke ning houden met de wens om tariefswijzigingen meer dan twee maanden tevoren aan te kondi gen. Ondanks het feit dat het ta rief voor drukwerk (7 cent) door de minister op zichzelf voordelig wordt geacht, drongen velen aan op verlaging van tarie ven voor culturlee en vereni gingsdrukwerken en boeken. De minister meende, dat P.T.T. niet kan schiften en ook niet be paalde organisaties en uitgeve rijen kan subsidiëren. Hij wees er voorts op dat, indien het druk werktarief opnieuw zou worden verhoogd, rekening zal worden gehouden met geringere verho- giing in de volgende gewichts- trappen. CENTRAAL ANTENNE SYSTEEM De minister verklaarde, dat de exploitatie van een in te voeren centraal antennesysteem, aange legd door P.T.T., waarschijnlijk niet in handen van dit staats bedrijf zal komen. De Nozema (Ned. Omroep Zendermij) kan er rechten op doen gelden en heeft belangstelling getoond. Er is nog geen besluit of er een centraal antennesysteem zal komen, maar de in Den Haaf behaalde resultaten wijzen wel in die richting. De minister ver wacht niet, dat de randstad Hol land binnen drie jaar met het systeem zal zijn uitgerust, doch wellicht enkele steden. Begon nen zal worden met de grote agglomeraties. Of het systeem ooit het platteland zal bereiken, is nog een open vraag. Op de draadomroep werd in 1964 14 miljoen verloren bij een opbrengst van 14 miljoen. Van de 460.000 abonnees liepen er dit jaar weer 10.000 weg. De draadomroepnetten zullen niet worden vernieuwd. Als ze versleten zijn, worden ze buiten gebruik gesteld. De abonnees worden een jaar tevoren ver wittigd. Het draadomroepbedrijf zal dus geleidelijk verdwijnen. BÜ de buitengewone pensioe nen, die worden toegekend aan slachtoffers van het verzet tij dens de tweede wereldoorlog, is sprake van een achterstand als gevolg van de ontwikkeling van lonen en salarissen, zo antwoord de de minister van maatsc.happe lijk werk, mevr. J. F. Schouwe- naarFranssen op een vraag van de heer Smallenbroek (a.r.) tijdens de behandeling van de Paus Paulus VI heeft zijn pau selijke driekroon- ter beschik king gesteld ten bate van de ar men. De paus heeft dit gedaan als symbool van de zorg der kerk voor de armen. Paus Paulus woonde tezamen met de concilievaders vrijdag morgen een Mis in de Sint-Pie tersbasiliek bij, welke door de melchitische patriarch Maximos van Antiochië' en 12 andere oos terse prelaten volgens hun eigen ritus werd opgedragen. Tijdens de plechtigheid her innerde mgr Felici, de secretaris van het Vaticaanse concilie, aan hetgeen bij de debatten in het concilie ten aanzien van de ar moede in de wereld was gezegd. Daarop daalde paus Paulus af van zijn troon met de zilveren driekroon waarmede hij in juni vorig jaar was gekroond en zette deze op het concilie-altaar. Ver volgens omarmde hij patriarch Maximos. Geschenk van gelovigen Aangenomen wordt dat men de tiara zal verkopen om de op- Drie doden bij verkeersongeval Een bestelauto is vrijdagmor gen om kwart voor zeven op de rijksweg in de gemeente Sehaijk met grote snelheid achter op een langzaam rijdende vrachtwagen gebotst. De inzittenden van de bestelwagen, drie jongelui van omstreeks 20 jaar, kwamen hier bij allen om het leven. De jon gelui waren afkomstig uit Gel- dermalsen, Haaften en Kerkwijk en waren vermoedelijk op weg naar hun werk in Grave. De slachtoffers zijn J. C. Slegh (19), uit Delwijnen (gem. Kerk wijk); C. M. Verwoert (17) uit Haaften en D. H. Doesburg (18) uit Geldermalsen. Matroos met sabel afgetuigd Tijdens een vechtpartij in een café in Den Haag is donderdag avond de 25-jarige matroos F. C. door onbekenden afgetuigd. Eén van de aanvallers sloeg de ma troos met een sabel. Met vier sneden in de hoofdhuid en twee in de linkeronderarm moest de matroos naar het ziekenhuis worden gebracht. Nadat de won den waren gehecht, kon hij naar huis gaan. De matroos kreeg in het café ruzie met een onbekende be zoeker. Het liep uit op een vechtpartij. De bezoeker ver trok om later met kornuiten terug te komen. Gezamenlijk werd de matroos afgetuigd. Eén van de trawanten van de onbe kende bezoeker kon worden aangehouden; het is de 19-jarige stucadoor M. F. uit Den Haag. Hij is ingesloten. Dodelijk ongeluk De 23-jarige C. Rijnsburger uit Leiderdorp is gistermiddag in de Maria Stichting te Haarlem over leden aan de verwondingen, die hij des ochtends tengevolge van een verkeersongeval had opgelo pen. De heer Rijnsburger vloog op de Leimuiderdijk bij Burger veen (gemeente Haarlemmer meer) met zijn auto uit de bocht en raakte daarbij ernstig gewond. brengst daarvan ten bate van de armen te besteden. Deze drie kroon was een geschenk aan paus Paulus van de gelovigen van het aartsbisdom Milaan, dat hij vóór zijn verkiezing tot paus onder zijn bisschoppelijke leiding had. Vóórdat de paus de basiliek verliet, zegende hij nog mo zaïeken met voorstellingen van Cyrillus en Methodius, de „apos telen" van de Slavische volke ren in de negende eeuw, dit op verzoek van de Tsjechische bis schoppen. De feitelijke mededeling dat de driekroon ten bate van arme mensen beschikbaar werd ge steld werd door mgr. Felici in zijn toespraak aan het einde van de Mis gedaan, vóórdat de paus de met kostbare stenen bezette wit-gouden tiara op het altaar plaatste. In conciliekringen vroegen sommigen zich af, of deze geste van de paus misschien beteken de, dat hij wilde afzien van het dragen van de driekroon, welke wordt opgevat als symbool van de pauselijke macht. Gouden lelies Een geste als paus Paulus stel de is ook bekend van wijlen Pius' X, die de edelstenen op zijn tiara door imitatie-juwelen liet vervangen om geld te krijgen voor dringende kerkelijke be hoeften. De drie gouden banden van de tiara van paus Paulus zijn bezet met diamanten, saffieren en ro bijnen. Onderaan de kroon is een rand met gouden Franse lelies, de heraldische figuren die ook in het wapen van paus Paulus VI voorkomen. De waarde van de tiara werd geschat op 290.000 gulden, toen zij vorig jaar door Milanese handwerkslieden werd vervaar digd. Jongeman overvalt bejaarde vrouw De 73-jarige mevrouw M. J. de NooyPassman is gisternacht in haar flat aan het Utrechtse Tolsteegplantsoen overvallen door een inbreker. De man was de flat, die op de tweede ver dieping ligt, binnengedrongen via de balkons aan de achter zijde en een niet gesloten achter deur. Mevr. De Nooy lag al op bed toen ze zich herinnerde, dat ze nog een ketel water op het for nuis moest zetten. In de achter kamer werd ze plotseling bij de keel gegrepen door een onbeken de man, die haar achterover gooide. Toen de bejaarde dame zich fel verzette, nam de man de benen, haar achterlatend in shocktoestand, met blauwe plek ken, ontvellingen en een buil op het hoofd. De politie die onmiddellijk werd gealarmeerd, hield om middernacht de 19-jarige G. C. H. aan. Bij confrontatie met mevr. De Nooy bleek hij echter de dader niet te zijn. Een speur hond bracht de rechercheurs om kwart vóór vier bij het huis van de 18-jarige U. (zonder beroep), die in de buurt van mevr. De Nooy woont. Hij werd van zijn bed gelicht en de bejaarde dame herkende hem positief als haar aanvaller. De man heeft bekend en toegegeven, dat het gister nacht al voor de vierde keer was dat hij bij mevr. De Nooy inbrak om geld te stelen. Bij zijn drie vorige „bezoeken" heeft hij in totaal 140 gulden ontvreemd. begroting in de vergadering van de vaste commissie uit de tweede kamer. Deze achterstand is ontstaan ondanks het feit, dat de toeslag percentages geregeld zijn ver hoogd. Eten gemengde commissie, waarin zowel het departement als de stichting 1940'45 is ver tegenwoordigd, zal binnenkort met voorstellen tot verbetering komen. De heer Bakker (c-p.n.) pleitte voor een betere regeling voor degenen, die als gevolg van hun verblijf in Japanse of Duitse kampen invalide zijn geworden. Hij wilde hier evenals dat in sommige andere landen het ge val is een omgekeerde bewijsvoe ring toegepast zien, zodat de slachtoffers recht zullen hebben op een bijzondere voorziening, tenzij kan worden bewezen, dat de invaliditeit net het gevolg is van het verblijf in het kamp. De minister noemde de gedachte van de heer Bakker belangwekkend. Zij zegde toe het vraagstuk in studie te zullen nemen. Ten aanzien van de algemene bijstandswet beloofde mevr. Schouwenaar op verzoek van de commissie nog voor de behande ling van de begroting in plenaire zitting, die op 15 december is vastgesteld, met een brief te zul len komen waarin haar stand punt betreffende de groepsrege lingen voor mindervaliden nader uiteen wordt gezet. Poging tot oplichting mislukt door tikfout Een poging van de 28-jarige Amsterdamse bank-assistent T. K. D. om de Nederlandse Over- zeebank, waar hij werkte, voor 96.500 gulden op te lichten, is mislukt door een tikfout. Nadat een kennis van hem, de 30-jarige L. D. H., vergeefs had gepro beerd een vervalste cheque te innen, kon D., die intussen van zijn werkterrein was verdwenen, 's avonds door de politie worden gearresteerd. Hij heeft bekend. H. die hij in de gevangenis te Hoorn had leren kennen, vertel de hij dat hij geen gelegenheid had om zelf de chèque te ver zilveren. H. bleek bereid het. even te doen, maar ging door een tikfout in het adres dat hij opkreeg, naar de Nederlandse Bank. (Adv.) AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON (01190) 3373 'Magische' Zilverdoek, tweedelig en geïmpreg neerd met het aanslagwe- rende Hagerty-preparaat. R 22. Elke behandeling met de Silver Duster schenkt nieuwe glans. Nog meer profijt heeft u door- vooraf zilver te behande len met het befaamde i;: Hagerty Tarnish Preven tive. Elke simpele nabe handeling met de Silver Duster verlengt de aan- slagwerende werking met maanden, zodat uw zilver jarenlang glanst, zonder hernieuwd poetsenl Nachtelijke brand in Amsterdam Gisternacht heeft een zware brand gewoed in een oud pand met 17de-eeuwse halsgevel aan de Prinsengracht in Amsterdam. Het pand staat onder toezicht van monumentenzorg en is kort geleden gerestaureerd. Op de uitgebrande verdiepingen waren verpakkingsbedrijven gevestigd. Met tien stralen van brandweer wagens en het waterkanon van de Jan van der Heyden" wist de brandweer het vuur meester te blijven en overslaan te voor komen. Rode Kruis zendt kindervoedsel naar Vietnam Naar aanleiding van de over stromingsramp in Zuid-Vietnam heeft het „Nederlandsche Roode Kruis" zijn zusterorganisatie daar medegedeeld, dat per eer ste gelegenheid ongeveer 21 ton kindervoedsel ten behoeve van de slachtoffers zal worden ver zonden. Het persbureau Reuter bericht te donderdagavond, dat volgens officiële ramingen bij de over stromingsramp in midden-Viet- nam meer dan vijfduizend men sen om het leven zijn gekomen. De overstromingen zijn het ge volg van een zware regenval. De Zuidvietnamese vicepremier die donderdag het getroffen ge bied had bezocht, kreeg daar te horen dat naar schatting alleen al tweeduizend mensen de dood hadden gevonden, toen zes dor pen in de provincie Quoeang Nam in hun geheel werden weg gevaagd. Honderdduizenden men sen zijn dakloos geworden. PRINS BERNHARD ZAG MILITAIR JUDO Prins Bernhard heeft vrijdag avond in zijn functie van inspec teur van de koninklijke land macht in de Kromhout-kazerne in Utrecht de door hem voor de judokampioen van de mare chaussee beschikbaar gestelde wisselbeker uitgereikt aan wacht meester J. K. Kallenbach uit Amsterdam. De prins, net terug gekeerd van een privébezoek aan Noord-Brabant, zag hoe Kallen bach in de finalepartij E. L. de Wilde uit Rotterdam overwon. De judokampioenschappen Van de marechaussee werden voor de eerste maal gehouden. Vorig jaar kreeg prins Bernhard bij een bezoek aan het Apeldoornse depot van de marechaussee reeds een voorproefje van het judo. Hij was daarover bijzonder enthou^ siail". en stelde een wisselbeker in het vooruitzicht, toen hij hoor de dat er nationale kampioen schappen in voorbereiding waren. De „koning van het judo",«An ton Geesink, woonde een groot deel van de kampioenschappen bij. Hij zag o.m. enkele door hem geïntroduceerde militaire pupil len op de mat aan het werk. Het waren militaire judo-instruc teurs, die een opleiding van Gee sink ontvingen en die demon streerden dat zij hun mannetje kunnen staan. Als herinnering aan zijn be zoek kreeg Geesink de plaquette met het wapen van de mare chaussee. De judokampioenschappen tel den 51 deelnemers. Derde en vierde werden resp. A. Groen- woud uit Rotterdam en J, Vette uit Arnhem. ENGELSE GEKOZEN TOT MISS WORLD 1964 De 20-jarige Engelse Ann Sydney is donderdagavond in Londen gekozen tot „miss World 1964". Miss Argentinië eindigde op de tweede plaats; miss For- mos'a werd derde. Ann Sydney, kapster van be roep, is 1,73 meter lang en weegt 57 kg. Zij krijgt 2500 pond ster ling en een proefcontract met een filmmaatschappij. Haar vader is slager in een klein plaatsje in Dorset. ÉÉN OP DE TIEN „Waar zijn de negen anderen?" Lucas 17 18 Neen, die opwekking van Pau lus om God te danken is beslist niet overbodig. We hebben het met die eerste trede van de danklad- der -God danken voor Zijn goede gaven al moeilijk genoeg. U kent uit het Evangelie het verhaal van die tien melaatse mannen, die door Jezus genezen werden. Van die tien kwam er maar één terug om zoals Jezus dat uitdrukt „Gode eer te ge ven". Tegenover God schijnt een mens zelfs niet meer beleefd te be hoeven te zijn. De heidenen bren gen dat er beter af dan de chris tenen. Want die ene waseen Samaritaan! „Waar zijn de negen?" vroeg de Heiland toen. Negen op de tien vergeten te dan ken. Vergeten! „Waar zijn de negen?" Nu, dat kan Jezus nog wel vragen. Hoe veel mensen hebben van God niet ontzaglijk grote zegeningen ont vangen! Ze hebben aan Gods wel voorziene levenstafel rijkelijk het goede genoten. Ze vegen hun mond af engaan zó weer heen. God danken is er niet bij. Dit moesten we nu eens gaan veranderen. We ontvangen zo veel en danken zo weinig. We moesten nu vanmorgen eens beginnen met Gods zegeningen te tellen. „Tel ze alle" zingt dat versje. Nu, dan kunnen we voorlopig voort. Dan is u zeker vanavond, als u thuiskomt, nog niet klaar. Ja, „als u thuis komtTel dat er ook vooral bij. U is mischien laat en moe. Maar u mag nog weer thuis komen. Geweldig, er is voor u nog zo iets als een „thuis". Zeker, daar wacht u nog een nieuwe taak en verantwoordelijkheid. Maar dat is toch ook heerlijk! Vanmorgen is u overhaast weggegaan. Nauwe lijks tijd om uw vrouw en kinde ren te groeten. Van bidden en bijbellezen kwam helemaal niets. Nu, doe het dan vanavond sa men en een beetje rustig. En wees vanavond dan eens die Sa maritaan. Kom terug van uw dag en werk omte danken. Dank God in alles! Al is u dan ook maar: één op de tien. (Uit „De Stem achter U.") ZONDAG 15 NOVEMBER 1964 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hulst: 10 uur Ds. E. Gramsbergen. (Bed. H. Doop.) Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. Ruis. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. Scholten. 7 uur Ds. J. A. Poelman. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. J. Th. Heemskerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Sas van Gent: 19 uur Ds. Heems kerk. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. W. H. Gispen. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 uur en 3 uur Ds. M. van Dooren. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. M. Ohmann. Terneuzen: 10 uur en 15 uur Ds. J. Poutsma, van Kornhorn. Zoute Spui: 10 uur en 14.30 uur Ds. C. Buyn, van Sappemeer. door ERNST MEISTER 31) Met Stoja ging dat echter vrij goed en daarom won hij ieders sympathie, want het snuiven van zijn neus was werkelijk een allerakeligst gehoor. Hij bemerkte zelf wel dat de mensen vriendelijker voor hem werden en dat bevorderde zijn zelfverzekerdheid. Hij nodigde dr. Sevard uit de avond met hem door te brengen, maar dat was toevallig juist de avond dat zich bij de patiënt op kamer veertien de crisis zou openbaren. „Mijn vrouw is weer naar huis gegaan", begon Stoja, „zij heeft een gesprek met Brioni gehad. Wat viel er eigenlijk te praten? Maar in ieder geval is zij rusti ger naar huis gegaan dan zij hier kwam". „Ja. En wat u betreft kunt u ook rustiger zijn", zei Sevard. „Rust is niets voor mij, dok ter", lachte Stoja. „Ik voel me het prettigst als ik bezig ben. Ja, u kunt zich natuurlijk niet voor stellen dat iemand in zijn zaken plezier kan hebben. Maar ik zal het u vertellen. In ieder geval is u aan uw ambtseed gebonden, want misschien staat hetgeen ik vertel toch weer met mijn ziekte in verband. U moet maar eens luisteren. Ik heb met een be lachelijke twaalf procent deel genomen in een zaak van een weduwe, een textielzaak. Dat vrouwtje kon wel kunstzijde van wol onderscheiden. Ze had dus wel de nodige vakkennis, maar in zakendoen was ze een prul. Nou, toen ben ik erbij gekomen en een jaar later waren mijn twaalf procent vijftig procent ge worden en niet lang daarna zes tig. En ik kan u zeggen dat al les heel correct gegaan is, ik bieef precies binnen de perken van de wet en alles werd ook behoorlijk vastgelegd. Zeg, kun je in dit hotel niets te drinken krijgen?" Dr. Sevard liet twee glazen vruchtensap komen. Toen vervolgde Stoja „Nou, mijn compagnon is zo'n soort vrouw die doodvalt op een cent, maar een gulden op straat laat liggen. Met mij is het precies an dersom. ik durf best een dubbel tje uit te geven wanneer ik ver moed daar een gulden mee te kunen verdienen. En daarom hadden wij natuurlijk steeds strubbelingen, het ging haar er meer om, om de goede naam van de zaak hoog te houden en mij in de eerste plaats om er wat aan te verdienen. Waarom niet? Dat is toch de eerste plicht van een zakenman! Maar zoals ik zeg dat vrouwtje was vreselijk con servatief en bleef maar in het oude vaarwater. En ik zag an dere kansen genoeg. Ik heb er wat plastic bijgenomen en wat schoonheidsmiddelen, waarom eigenlijk niet? Goed, ik geef toe, ik heb er een paar keer wat aan vergokt, maar wij hebben er ook dik aan verdiend. Zij klaagde maar over de goede naam van de firma, die op zo'n manier verlo ren zou gaan, omdat wij een han deltje „in alles en nog wat" wa ren begonnen. Nou, mijn stand punt is dat je een goeie roep, een zekere goodwill, serieus kan nemen. Maar het kan ook ge beuren dat een goede roep van een firma je in de weg staat om eens 'n goed handeltje te doen. U begrijpt dus wel dat het al moeilijker werd. Ik moest die oude tante werkelijk, figuurlijk gezegd, steeds in een hoek drij ven om de vrije hand te krijgen. Het ging ons allebei op onze ze nuwen werken en het slot was dat zij met haar vijfentwintig procent van de aandelen in een zenuwinrichting zit en ik met mijn vijfenzeventig in het sana torium van Brioni. Wij hebben overigens een aardige verzeke ring lopen; wanneer mijn com pagnon overlijdt dan krijg ik, nou ja, een behoorlijke som en overlijd ik eerder, dan is zij de gelukkige. De een wacht op de dood van de ander. Begrijpt u nu waarom mijn tikkertje wel eens harder gaat dan beslist noodzakelijk is? Ik krijg er de zenuwen van! Stel je voor, dat ik de verliezende partij ben Stoja dronk zijn glas leeg. Se vard liet een nieuw glas aanruk ken. Had hij eerst voor Stoja nog wel enige sympathie gehad, nu kon hij een gevoel van af schuw voor deze koudbloedige speculant nauwelijks onderdruk ken. Een speculant, ja, op de dood van een ander! „Ja", vervolgde Stoja, „ik praat er natuurlijk niet veel over, maar ik moet toch einde lijk eens een keer mijn hart luchten. Aan de andere kant heb je er in de regel niet veel aan als je wat verdient, want de fis cus stroopt je tegenwoordig de huid van je lichaam. Ik heb mij in alle mogelijke bochten ge wrongen en ik vond een bepaald systeem uit waaraan natuurlijk wel enige risico was verbonden. Rondweg gezegd heb ik de heren van de belasting behoorlijk bij de neus gehad. Maar ja, ook dat werkt natuurlijk op je zenuwen. Door enkele uitlatingen, die, ik een paar dagen geleden deed, weet u dat ik niet bepaald brand schoon ben op fiscaal gebied. En nu ben ik ook af en toe weer bang dat u uw mond zult open doen". (Wordt vervolgd.) CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 uur en 14.30 uur Ds. S. v. d. Molen, em. pred. te Mid delburg. (10 uur H. A.) GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en fl uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. rrrtH - GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en .6 uur leesdienst. VOLLE EVANG. GEM. (Filadelfiai-kapel) Terneuzen: Samenkomsten: zon dags 10 uur v.m. en donderdags 8 uur n.m. Bidstond: zondags 8.30 uur n.m. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen- komst; 19.30 uur Luitenant B. Outhuijse. ROOMS KATHOLIEKE KERK Axel: 7.30 uur, 9 uur, 10.30 uur en 5.30 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 15 NOVEMBER 1964 NED. HERV. KERK Biervliet: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Nieuwvliet: 11 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 19 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Retranchement: Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Wika Dales, van Hedenesse. IJzendijke: 9.30 ur Ds. Joh. Bre- zet, van Nieuwvliet. Zuidzande: 9 uur jeugdkapel. 10 uur mej. Da. H. B. de Neeling. Amerikaans grondpersoneel BOAC gaat staken De internationale vereniging van werktuigkundigen, de vak bond waarin het meeste grond personeel van de Britse lucht vaartmaatschappij Boac in New York is georganiseerd, heeft don derdag voor 21 november een staking uitgeroepen. Er zijn ge schillen over de voorwaarden voor een nieuw contract tussen de vakbond en de luchtvaartm!?.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2