Provinciaal nieuws MAN DIE ZIJN VROUW DOODDE, GENEZEN VERKLAARD PROVINCIALE LEDENVERGADERING NEDERLANDSE BOND VAN VEEHANDELAREN F, VERSTRAETEN ZOON Luchtverontreiniging langs Kanaal Terneuzen-Gent een probleem BENELUX TE WATER met SHELL HAARDOLIE PK Vrijdag 13 november 1964 DE VRIJE ZEEÜ\V Pagina 3 Terneuzen Film voor Z.V.U.-Ieden Sluis Zuidzande OFFICIER VAN JUSTITIE GRIJPT IN AGENDA U bekijkt het door een zonnige bril Neem geen risico ...verf met De verf met flexabiliteif 'extra speling voor de doe-het-zelver DE HEER H. J. COLSEN TOT ERELID BENOEMD jmMiymaEj/pe BRANDSTOFFENHANDEL Het kanaal naar Gent Aanvang bouw van 696 „Pronto"-woningen Op woensdag 2 december a.s. zal de bouw van 698 „Pronto"- woningen in het uitbreidingsplan Zuidlandpolder alhier officieel woi'den ingeluid. De symbolische handelingen zullen daarbij worden verricht door de heer ir. L. D. Huisman; hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting in Zeeland, en door de heer A. J. Kaland, lid van Ged. Staten. Opsporing verzocht Zoals in de dagbladen reeds uitvoerig is vermeld wordt de in Hontenisse geboren Willy V. door de politie van een groot aantal gemeenten gezocht i.v.m. door hem gepleegde misdrijven. Toen dan ook op donderdag 12 nov. bij de rijkspolitie te Axel een bericht binnenkwam dat aan een inwoner, door een Duits-spreken: de man, rijdende in een grote gele Chevrolet, was getracht stof voor een kostuum te verkopen, werd onmiddellijk aan V. gedacht, temeer omdat deze zich bij zijn praktijken ook dikwijls van de Duitse taal bedient en graag in grote auto's rijdt. Onmiddellijk werd dan ook de politie van de omliggende plaat sen in kennis gesteld. Nadat het bericht bij de gemeentepolitie te Terneuzen was ingekomen wer den hier direct de nodige maat regelen getroffen. De op verschil lende punten gestationneerde sur veillance-auto's werden per mo bilofoon in kennis gesteld. Nog geen tien minuten later werd door een van deze auto's gemeld dat de bedoelde bestuur der met zijn auto was aangehou den op de provinciale weg nabij Driewegen en dat bestuurder en auto reeds op weg waren naar het politiebureau te Terneuzen. Hier verklaarde de man afkom stig te zijn uit Tilburg en dat hij inderdaad getracht had aan pen inwoner van Axel een lap stof voor een kostuum te verkopen. Hij had hierbij Duits gesproken omdat de praktijk hem had ge leerd dat het gebruik van een vreemde taal het verkopen ver gemakkelijkte. Nadat een politie-ambtenaar uit Hulst, die V. goed kent, had vast gesteld dat het hier niet de ge zochte V. betrof, werd de man na voldoening van een hem door de kantonrechter te Amsterdam opgelegde geldboete van 10, waarvoor hij stond gesignaleerd, heengezonden. «3V Gisteravond had in het Luxor- theates voor de leden van de Z.V.U. en andere belangstellen den de vertoning plaats van de Engelse film „A kind of loving" Van John Sdhlesinger. Deze film behandelt een onder werp uit het leven van alle 'dag: twee jonge mensen die in een sleur leven, van elkaar houden en trouwen. De ellende van het inwonen bij de ouders van één van hen komt in deze film duidelijk naar voren. Het meisje staat te veel onder invloed van haar moeder met het gevolg dat er een breuk tussen de cwee jonggehuwden dreigt. Tot zij er tenslotte in slagen een eigen huis te vinden waardoor alle misverstand uit de weg wordt geruimd. Een bijzonder knap geregisseerde film met in de hoofrollen Alan Bates en June Ritchie. KLAPROOSDAG 1964 VOOR HEN DIE VIELEN VOOR ONZE VRIJHEID. Hoe verder de oorlog achter ons komt te liggen, hoe meer de herinneringen aan de ver schrikkingen van die donkere jaren verbleken, des te moeilij ker wordt het ons in te leven in de gevoelens van vreugde en dankbaarheid, die wij bij de bevrijding hebben ondergaan. En toch is het nuttig, dat ons {•volk van tijd tot tijd blijft stil staan om zich die dagen van tegenspoed te herinneren, om zijn doden te eren en in dank baarheid allen te herdenken, die voor onze vrijheid het leven lieten. Op tientallen kerkhoven staan de witte stenen met ontroeren de opschriften om te herinneren aan een ereplicht, die wij des tijds op ons namen en die niet ophoudt te bestaan. Ieder jaar komen door bemid deling van het Nederlandse Oor- logsgravencomité honderden na bestaanden naar ons land om een bezoek te brengen aan het verre graf van hen, die hun lief en dierbaar waren. De dagbladen herinneren ons dezer dagen weer in het bijzon der aan de 85 dagen van zware strijd, gestreden om Oost en West Zeeuws-Vlaanderen en de Schel de vrij te maken voor de havens van Antwerpen en doen besef fen, hoevelen bij deze bevrijding het grootste offer, hun leven, hebben gegeven. Wij weten niet te vergeefs een beroep op U te doen om éénmaal per jaar ten opzichte van onze bevrijders dankbaarheid te tonen door een geldelijke bijdrage af te zonderen voor de „Klaproos collecte". Een symbool van dank baarheid en verbondenheid met de geallieerden. Gaarne zij een ieder opgewekt pp zaterdag 14 november met milde hand te geven. Mr. H. RIJPSTRA, burgemeester, Carillonconcert Op het carillon te Sluis werd dinsdagmiddag, toen Sluis druk bezocht werd door Belgen die vrij hadden wegens de wapen stilstandsdag, een concert ge geven door de heer Leon Impe, stadsbeiaardier te Thielt. Even daarvóór was het caril lon bespeelt door prof. Ephrem Delmotte uit Oostende. Zijn repertoire bestond hoofdzakelijk uit kerstliederen, die op de band werden opgenomen om te wor den gebruikt bij festiviteiten in Oostende en Brugge. De atletiekvereniging Er bestaat grote belangstel ling voor de onlangs opgerichte atletiekvereniging. Het bestuur van deze club overweegt dan ook tot splitsing over te gaan van de wekelijkse oefenavonden. Enige leden zullen worden aangewezen om een medische sportkeuring te ondergaan, waar door zij deel kunnen nemen aan officiële wedstrijden in Neder land en België. Deelname aan de sporttoto moet de mogelijkheid scheppen om financieel wal meer armslag te krijgen. E.H.B.O.-cursus Na een korte rustperiode is de afdeling Zuidzande voor E.H.B.O. dezer dagen gestart met een nieuwe cursus voor het verlenen van eerste hulp by ongelukken. Voor deze opleiding hebben zich 16 kandidaten doen inschrijven, die onder leiding van dokter J. W. Beek te Zuidzande zullen worden opgeleid voor het in het voorjaar van 1965 te houden examen voor het E.H.B.O.-een- heidsdiploma. Hoe ontvangt men gasten In hotel „De Zwaan" te Zuid zande werd dezer dagen de eer ste les gegeven van de cursus „Het verzorgen en ontvangen van gasten". Deze cursus, die is georganiseerd door de plaatse lijke afdeling van de Nederland se bond van plattelandsvrouwen in samenwerking met de V.V.V.'s van Cadzand, Nièuwvliet en Zuidzande, is toegankelijk zowel voor de leden van genoemde or ganisaties als voor ieder ander die op enigerlei wijze met het toerisme heeft te maken. De les sen zullen in de loop van deze winter worden gegeven met als sluitstuk omstreeks mei 1965 een gezamenlijk bezoek aan een hotel, pension en zomerhuis. De eerste les startte met ruim 50 deelnemers. Behandeld werd „begrip recreatie en ontwikkeling van de streek", waarover een inleiding werd gehouden door de heer P. Verhage te Cadzand. De inleider stelde voorop de unieke positie die West Zeeuws- Vlaanderen als toeristenoord be zit. Het overgrote deel van de gasten komt hierheen om te ge nieten van strand en zee, maar wanneer de weersomstandig heden de toerist niet mee zitten, is er in de nabijheid een assor timent van ontspanningsmoge lijkheden. Spreker noemde o.a. de badsteden Knokke en Oost ende, cultuursteden als Brugge, Damme, Gent en Brussel, de overtocht over de Schelde van Breskens naar Vlissingen, een tocht over Walcheren en nog vele andere zaken die, wanneer men ze door het oog van de toerist ziet, een belevenis wor den. Ook het eigen landje met zijn vele polders en kreken heeft voor vele mensen een aparte bekoring. Duidelijk kwam in de inlei ding naar voren het grote belarre dat de pensionhouder door mid del van folders e.d. de gaster kan wijzen op de vele mogelijk heden die een vakantieganger hier worden geboden. De 43-jarige pijpfitter W. v. d. S., die op 27 oktober in Vlaar- dingen tijdens een voorlopig ontslag uit de psychiatrische in richting „Rozenburg" te Loos duinen zijn vrouw met messteken van het leven beroofde en daar na weer in de inrichting werd opgenomen, is gisteren genezen verklaard en uit de inrichting ontslagen. De officier van justitie n Rot terdam, mr. J. M. van Leeuwen, heeft daarop de man onder ver denking van moord laten arres teren en hem doen opsluiten in het huis van bewaring. V. d. S. werd op 12 juni in de inrichting in Loosduinen opge nomen, nadat hij o.a. op grond van een attest van zijn huisarts krankzinnig was verklaard. De behandeling had tot gevolg dat men hem begin oktober zodanig genezen achtte dat werd beslo ten hem op 11 oktober een eerste proefverlof te gunnen. Dit ge beurde een tweede maal op 20 oktober en een derde maal op 23 oktober. Echtscheiding Tegen bankovervallen.... Een uitvinder in Frankfort heeft een nieuw systeem, ontwikkeld ter bescherming tegen bankover vallen. In geval van nood kan de bedreigde bankbediende een 2.30 meter hoog schot in be weging zetten, dat door jnid- del van luchdruk wordt gesloten. Het systeem zorgt automatisch voor politie-alarm en de bedie ning van een flitscamera. GEVANGENHOUDING NKOMO ONWETTIG Josjoea Nkomo en zestien an dere Afrikaanse nationalistische leiders worden onwettig vastge houden in de Gwelo-gevangenis. Dit heeft het Rhodesische hoog gerechtshof donderdag bepaald. Het hof deed uitspraak naar aanleiding van een beroep van de 17 gearresteerden om het re geringsbesluit dat hun gevangen zetting zonder vorm van proces mogelijk maakte, ongeldig te verklaren. Het hof bepaalde dat de wet die de arrestatie mogelijk maak te, onverenigbaar was met de Rhodesische grondrechten en dat geen rekening diende gehou den te worden met het vorige maand uitgevaardigde detentie- besluit. Tenuitvoerlegging van de uitspraak van het hof werd echter uitgesteld tot 20 novem ber op verzoek van de lands advocaat, die dan zal meedelen of hij beroep zal aantekenen bij de kroonraad. Anton Geesink kreeg carnavaleske hulde Woensdagavond is de judowe reldkampioen Anton Geesink in Eindhoven de zoveelste huldi ging na zijn terugkeer uit Tokio ten deel gevallen. Hij was de gast van de carnavalsvereniging „De lichtstadnarren" in hotel Carlton, waar „de elfde van de elfde" op carnavaleske wijze werd gevierd. Zijne dorstlustige hoogheid prins Antonio de eer ste benoemde Geesink tot erelid en drager van de hoogste onder scheiding der vereniging. Dezelfde onderscheiding viel ten deel aan de zwemster Betty Heukels, de kanovaarder Anton Geurts, de tienkamper Eef Ka merbeek en radioreporter Dick van Rijn. „Ik ben er kapot van, dat ge allemaal hier zijt", zo verzeker de de carnavalsprins, hetgeen hem er nochtans niet van weer hield Betty Heukels met de ge bruikelijke omhelzing te felici teren. Dat was voor Anton Gee- sing aanleiding om te vragen waar de prinses was, waarop deze dorstlustige dame niet schroomde de judoreus op slag om de hals te vliegen. De huldiging der deelnemers aan de Olympische spelen werd gevolgd door een gelijke cere monie jegens een aantal andere personen, waaronder Wille Al- berti, Trea Dobbs en David Monnickendam, componist en dichter van de Eindhovense car navalsschlager „Houd oewen tet ter". Zijn oude werkgever was be reid hem terug te nemen en er werd huisvesting voor hem ge vonden. De verhouding tussen de man en de vrouw was n.l. zó slecht, dat tot een echtscheiding was besloten. In de loop van 26 oktober verliet de man de in richting. Dezelfde dag ging hij naar Vlaardingen met het doel kleren te halen. Toen hij thuis kwam, waren de kinderen nog op en een poging om hen de straat op te sturen, mislukte. Mes en glassnijder De dag daarop heeft hij in Rotterdam een mes gekocht en in een andere winkel een glas snijder om zonodig een ruit uit te snijden om bij zijn kleren te kunnen komen. Zijn vrouw vroeg hem een aantal papieren te tekenen, wat hij deed, waar na zij zich samen naar boven begaven om de in de slaapkamer klaargelegde kleren in de kof fer te pakken. Toen de vrouw even met haar rug naar hem toestond, heeft hij zijn mes ge trokken en haar gedood. Psychiater Toen v. d. S. zijn afschuwelijke daad pleegde, was zijn krank zinnigverklaring nog van kracht en dat is de reden geweest dat de justitie na het plegen van zijn daad geen rechtsvervolging heeft ingesteld en de man naar de in richting heeft laten terugbren gen. Nu de man volledig genezen is verklaard, kan de justitie in grijpen, wat dan ook prompt is gebeurd. Uiteraard zal bij het vooronderzoek een psychiater worden ingeschakeld, aldus mr. Van Leeuwen. HEDEN TerneuzenLuxor-Theater, 8 u.: „Heimweh nach St. Pauli". ZATERDAG 14 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 u.: „Heimweh nach St. Pauli". Zuidersportpark, 3 u.: Ter- neuzense Boys IKats I. ZONDAG 15 NOVEMBER Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 u.: „Heimweh nach St. Pauli"; 5 u.: „Maciste overwinnaar"; 8 u.: „Heimweh nach St. Pauli" Politieke afdeling bij Zuidvietnamese strijdkrachten Generaal Ngoeyen Khanh, ex- premier en hoofd der Zuidviet namese strijdkrachten, heeft meegedeeld, dat bij de Zuidviet namese strijdkrachten een „po litieke afdeling" zal worden in gesteld, die belast zal worden met de psychologische oorlog voering tegen de Vietcong-op- standelingen. Hoofd deze af deling zal zijn generaal Mai Hoe Xoeam. Bij de instelling van deze af deling zal gebruik worden ge maakt van de diensten van 40 nationalistisch-Chinese militaire adviseurs, die voor dit doel kort geleden in Zuid-Vietnam zijn aangekomen. (Adv.) i Uitvoering rederijkerskamer De rederijkerskamer „Al doen de leert men" te Zuidzande heeft in studie genomen het toneel spel „De Surprise", een blijspel in drie bedrijven door Stien de Bruyn en Ben Heuer. De rederijkerskamer zal met dit stuk eind november een uit voering geven. (Adv.) DE DEFENSIE VAN SURINAME Naar aanleiding van een in de pers verschenen bericht, volgens hetwelk de Surinaamse premier een eigen leger voor Suriname heeft geëist met het dreigement, anders de banden met Nederland te zullen verbreken, deelt de mi nister van defensie desgevraagd mede: „Feitelijk juist is dat de Neder landse minister van defensie bij zijn recente bezoek aan Suriname aangelegenheden betreffende de verdediging van Suriname heeft besproken met de Surinaamse re gering. Daarbij is een in Surina me vervaardigd intern stuk be handeld dat betiteld was als een memorandum. Besloten is dat de minister dit stuk zou medenemen naar Nederland om er advies over te laten uitbrengen door 'de chefs van staven. De Surinaamse regering heeft geen memorandum betreffende de verdediging van Suriname tot de Nederlandse regering ge richt". De vice-minister-president voegde hieraan desgevraagd toe, dat er, wat de koninkrijksverhou ding betreft, geen enkele reden is voor de bezorgdheid die in het betreffende persbericht tot uiting is gekomen. De afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van veehandelaren hield haar provinciale ledenvergadering in hotel Van Oosterom te Hulst. l STATIONSWEG 38 TERNEUZEN - TELEFOON 2085 In het tweemaandelijks en dubbeltalig tijdschrift „Benelux", een uitgave van het „Comité Benelux", troffen wij onder het opschrift „Benelux te water" enige interessante ontboezemingen aan van de Rotterdammer L. O. „De jachthavens van Breskens en Ter neuzen", zo schrijft hij, „zijn door de Belgische vlaggen geüsurpeerd. Een in woner van Terneuzen, die wij goed heb ben gekend, toen hij IJselmeer en Wad denzee met een stokoude botter onveilig maakte, heeft ons in een mistroostige bui zijn visie eens gegeven. Volgens hem waren de jachten der Belgen in deze Nederlandse havens toonbeelden van luxe". „Men moet overigens zeggen dat veel Belgische luxe onder de vlag van het Ne derlandse fabrikaat tot stand is gekomen. Een deel van de Nederlandse jachtbouw heeft in Zeeuws»Vl&&i)deren onderdak gevonden en bloeit bij de gratie van de Belgische cliëntèle. „Wij kozen als Belgische aanvulling voor ons reisdoel Gent. Zo bezeilden wij het kanaal TerneuzenGent dat blaakt en blinkt van vernieuwings- en verbre- dingslust. Toen we bij een vorige gelegenheid in de Zeeuwse wateren rondtoerden in ge zelschap van iemand die ze moest kennen als zijn binnenzak, hadden we ook al Gentse plannen, maar die werden door de expert minachtend weggewuifd. Het kanaal was niets, beweerde hij. Het water stonk en GentWat hij van Gent zei, zullen we maar niet her halen. Het kanaal toonde zich by goede wind een aangenaam zeilwater. Van de geurigheid van het kanaal heb ben we niets gemerkt. Dat kwam pas veel verder in Gent zelf, maar dat wisten wij al. Wel hebben wy gemerkt en soms ook fierokOPt dat er aan de boorden van dit kanaal vooral in België op het gebied van de chemische industrie meer te doen is dan de doorsnee-Nederlander ver moedt. Op verschillende plaatsen langs het kanaal gespeurt men dat de luchtveront reiniging niet een probleem is, waarmee alleen enkele gemeentebesturen aan de Waterweg zich bezighouden". Tot zover L. O. uit Rotterdam, die nog meer wetenswaardigheden vertelt en die zich een scherp opmerker toont. Wij zijn het niet overal met hem eens, maar dat is bijzaak. Wij hebben zyn ontboezemin gen in ieder geval met genoegen gelezen en wij kunnen alle Zeeuwen aanraden er kennis van te nemen. Vooral zijn „zeilerslatijn" aan het slot groeit naar een ongeëvenaard stukje humor, met milde ironie en grote mensenkennis. Het is alleen jammer dat hij zijn „Benelux te water" niet heeft opgedra gen aan een bekende wethouder ergens in West Zeeuws-Vlaanderen. Die had er de wisheid uit kunnen putten dat het met de stank in Terneuzen nogal los loopt. Maar vermoedelijk wist hij van het be staan van dis wetboud.es niet af.,..., Het hoofdbestuur was op deze vergadering vertegenwoordigd door de landelijk voorzitter de heer K. W. ten Dam en de ad junct-secretaris de heer A. van der Heüden. Namens de Kamer van Koophandel was aanwezig de .secretaris, de heer A. Hendrikse. Voorzitter C. Noorthoek uit St. Philipsland sprak in zijn ope ningswoord over 1964 als een jaar dat voor de veehandelaren niet erg rendabel was. Districts- gewijs lagen de prijzen van vee verschillend, doch over het alge meen was er een geringe winst marge behaald. JAARVERSLAG Secretaris A. M. Zuidweg sloot zich in zijn jaarverslag hierbij aan. In 't begin van 1963 waren de prijzen laag, in juli herstelde zich dit enigszins. In het najaar was er een ongekende hoogte, die zich tot oktober voortzette. De kwaliteit van het slachtvee werd in het verslag niet zo goed genoemd. Er zal jong en goed mestvee moeten worden aange voerd om de handel levendig te houden. Aan de import wordt overigens niet verdiend. Over do vijfdaagse werkweek had de sa mensteller geen onverdeeld gun- 1 stige mening. Ook in deze bond was het ledental teruggelopen tot 180. Als oorzaak werd ge noemd het verlies van oude leden, die de handel vaarwel zeggen en wier plaatsen niet worden inge nomen door jongere. Toch zag de heer Zuidweg ook voor de veehandel geen andere weg om iets te bereiken dan het verbon den blijven in een organisatie. De enkeling vermag niets. DE HEER COLSEN TRAD AF Aan de beurt van aftreden waren de heren H. J. Colsen en C. v. d. Maas, die zich beiden wegens hun gevorderde leeftijd niet meer herkiesbaar stelden. Tn de plaats van eerstgenoemde werd voor Oost Zeeuws-Vlaande ren benoemd de heer W. Gelder land te Sluiskil en de heer J. v. d. Bossche uit St. Laurens voor Walcheren en Zuid-Beveland. De heer Colsen hield een af scheidstoespraak, waarin hij stel de dat geen disharmonie met het dagelijks bestuur hem tot zijn be sluit noopte. Hy bracht hulde aan voorzitter en secretaris voor het werk, dat zij in zware tijden in het belang van de veehandel hadden verricht. De bezetting •'■was ook voor de veehandel een bewogen tijd. De heer Colsen heeft altijd geweigerd zijn mede werking te verlenen aan veever- voer naar Duitsland. Het was hem een eer geweest in die ban ge tijd onderduikers van voedsel te kunnen voorzien. „WAT IS EEN ZEUG?" Toen in 1946 in Walcheren en Zuid-Beveland varkens in beslag werden genomen, toog de heer Colsen naar Den Haag om per- sooniyk voor de belangen van de gedupeerde veehouders te plei ten. Smalend verweet men hem later, dat hy zijn voeten had ge stoken in het traditionele schoei sel van de veehandelaren (klom pen) maar, aldus de heer Colsen, Den Haag reisde, ik kwam er niet mee op het ministerie van land bouw. Hier trof hij overigens niet de minister zelf, doch een paar heren van de C.C.D. „over schot uit de oorlog", die hem o.a. vroegen: Mijnheer Colsen, wat is een zeug? Het antwoord van de heer Colsen luidde: Dat is een moederdier Ook zijn actie voor de vrije veren liet de heer Colsen aan zijn geestesoog voorbijtrekken In een bekend avondblad stond laatst een artikel, waarin de heer Colsen werd afgeschilderd als een oude rancuneuze moegestre den man, die in Den Haag van de minister van verkeer en water staat „op handslag" vrije veren over de Westerschelde wilde ver krijgen. De heer Colsen noemde deze passage beledigend. „REVOLUTIONAIR" Na cTe watersnood vond het veevervoer na moeizame onder handelingen over België plaats. De heer Colsen had'hierbij grote steun ondervonden van de secre taris van de Kamer van Koop handel. Tenslotte zeide de heer Colsen voor niemand enige wrok te voelen. Men noemde hem vaak revolutionair, maar hiï heeft slechts gewerkt, voor Zeeuws- Vlaanderen. Een warm applaus volgde op deze woorden en er werd uit de vergadering aandrang op de heer Colsen uitgeoefend ziin functie toch weer maar te blij ven vervullen. „Wij willen hem niet missen, hij is niet oud", betoogde een jonge veehandelaar, maar de heer Colsen bleef onvermurw baar. „Ik wil altijd helpen", zei hij. BENOEMD TOT ERELID Op voorstel van de voorzitter werd hij daarna met algemene stemmen tot erelid benoemd. Namens het bestuur ontving hij een geschenk. Als kandidaten voor het hoofd bestuur werden de aftredende heren C. Noorthoek en A. M. Zuidweg opnieuw kandidaat ge steld. Als afgevaardigden naai de wintervergadering 1964 en de zomervergadering 1965 werden gekozen de heren Zuidweg en P. van Hootegem. De heer Colsen zag liever een jongere afvaardiging, waarbij hij steun ontving van de voorzitter. WAAR BLIJVEN DE JONGEREN? De heer Zuidweg was het hier mede wel eens, maar vond dat de jongeren dan hun best moeten doen om zich te oriënteren. De heer Zuidweg had een voor stel voor de algemene ledenver gadering op 14 december in Utrecht, waarin werd aangedron gen op een spoedigere afwikke ling van geleden schade bij transportongelukken. Dit moet op zijn hoogst veertien dagen in beslag nemen. In twijfelgevallen dient een expert te worden Inge schakeld. De vergadering verleend® aan dit voorstel haar fiat. De jaarvergadering 1965 zal In al had ik za aan toen ik naar Oosiburg worden gehouden.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3