Katholieke werkgevers vergaderden in Eindhoven TWEEDE KAMER MAATREGELEN TER BEVORDERING VAN DE VERKEERSVEILIGHEID EIGEN HAARD ROEPING en STRIJD BRAND IN KERK Sporttruien Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW vrijdag 13 november 1964 Camoufleren Re^erinprs- prijsbeleid Nobele motleven BLANKE SOLDATEN IN KONGO IN HINDERLAAG VERSTEKELINGEN AAN BOORD VAN DE „ROTTERDAM" Jongeman reed tweemaal op agent in Misdadig" was onaanvaardbaar aanwasdeling v^Mkamp over de S.E.R. VIETNAMESE PREMIER TE OUD BETOGINGEN IN JAPAN ARRESTATIE IN ZUID-KOREA Nazi mag in Peru blijven Autokeuring Dimlicht DEAN RUSK OVER CHINA Reactie oppositie op Britse begroting Johnson en zijn kabinet ZEEPOST Tijdens de openbare ledenvergadering van het Nederlands-katho lieke werkgeversverbond in Eindhoven heeft de algemeen voor zitter, inr. P. M. H. van Boven, in zijn jaarrede o.m. aandacht ge schonken aan de sociaal-economische problemen van vandaag: lonen en prijzen. De heer Von Boven onder schrijft de doelstellingen van het rapport der drie vakcentrales over bezitsvorming door vermo- gensaanwasdeling. „Een bestsel ler" noemde hij dit rapport, maar niet de gehele argumentatie er van spreekt hem aan. De hoogte van de inkomens verbetering is een van de wezen lijke punten van verschil tussen werkgevers en werknemers in de stichting van de arbeid. Loonsverhogingen moeten ech ter ergens vandaan komen. De eerste financieringsbron daar voor is de produktiviteitsontwik- keling. Maar daarop is al voor een groot deel beslag gelegd dooi de verhoging van de A.O.W-uit- keringen. Dat is een verhoging waarvan men de prijs wel kan camoufleren, maar niet wegwer ken. De tweede bron is het eerste deel van de reeds lang achter stallige belastingaanpassing te laten ingaan op 1 januari a.s. Redenen van conjuncturele aard, die echter niet overtuigend zijn, hebben de regering dit werkge versplan doen afwijzen. Verder ruimte vinden wordt steeds moeilijker. Op het punt van de prijspolitiek voor 1965 hebben de werkgevers geen mis verstand laten bestaan. Vroegtij dig hebben zij laten weten, dat zij deze keer niet in de tang wen sen te worden genomen tus sen een ruimhartige houding van de minister van sociale zaken in het loonvraagstuk en een strin gente prijspolitiek van zijn ambt genoot van economische zaken. „Wij voelen er niet voor om schijnbare ruimte in werkelijke ruimte te laten omzetten door verdere aanslagen op de renta- bilteit van ondernemingen", aldus de heer Van Boven. Worden schokken veroorzaakt, dan mag men de schokbreker niet uit het voertuig verwijderen. De regering kwam dan ook in feite in 1964 niet uit met haar strikt prijsbeleid. Wat zij aan de particuliere ondernemingen ont hield, roomde zij af door de prij zen van openbare diensten te laten stijgen, door zwaardere hef fingen op sigaretten en benzine, door de prijs te verhogen voor- het voorrecht in ons goede va derland te mogen leven en wer ken. Zij liet de progressie in de inkomstenbelasting steeds verder uitlopen en trok aldus een gro ter deel van het nationale inko men naar zich toe. De heer Van Boven was niet onder de indruk gekomen van de economische argumenten die de vakcentrales aanvoeren voor een wat ruimere loonpolitiek in 1965, althans niet van de economische redeneringen op langere termijn. De vakbeweging stelt dat po gingen om de loonbeweging in 1965 binnen beperkte omvang te houden buiten de realiteit om gaan. Zonder twijfel zijn de spannin gen groot, aldus de voorzittei van het N.K.W., maar wij z'in van mening, dat verdere diffe rentiatie in 1965, zoals de vak beweging voorstaat, volslagen onrealistisch ls. Een beleid met duidelijke con touren is in de huidige omstan digheden de enige weg. Vage normen zouden het toetsingsbe- leid van de stichting van de ar beid in de huidige situatie tot een farce maken. In het afgelopen jaar was de primaire verantwoordelijkheid voor de loonvorming In handen van het bedrijfsleven. Niettemin heeft de regering daarbij her haaldelijk Ingegrepen. De nobele motieven voor de prioriteit van de woningbouw nemen niet weg dat de politiek van minister Bo- gaers het loonbeleid van de stich ting van de arbeid heeft door kruist. Aan de coördinatie aan werk geverszijde, waarop in netelige omstandigheden zozeer de nadruk wordt gelegd, doet de grootste werkgeefster in Nederland, de overheid, niet mee. Integendeel, zij maakt deze coördinatie bij tijden vrijwel onmogelijk. Zou het in deze omstandighe den niet van een gebrek aan rea lisme getuigen wanneer wij de overheid de kans geven haar verantwoordelijkheden niet reeds thans in het geding te brengen' Wij verlangen slechts dat voor het spel begint, de kaarten eer lijk worden geschud, zo besloot de heer Van Boven zijn jaarrede. Bij de stad Boemba in noord- west-Kongo zijn twee Belgen om gekomen en drie anderen go- wond, toen hun eenheid in een hinderlaag viel, zo is woensdag in Leopoldstad bekend geworden. De hinderlaag zou gelegd zijn door stamleden die met de op standelingen sympatiseren. Een andere blanke eenheid is naar Boemba gestuurd om de Belgi sche eenheid van het Kongolese leger af te lossen. Boemba is drie weken geleden op de op I standelingen heroverd. De drie Amerikaanse jongens die, toen het vlaggeschip van de Holland-Amerikaliin enkele dagen geleden uit New York vertrok, zich aan boord hadden verstopt, zijn door de rivierpo litie in Rotterdam van boord gehaald en voorlopig onderge bracht op het hoofdbureau,van politie. Eén van hen, JVrry Kleinman, is alweer per vlieg tuig terug naar de Verenigde Staten vertrokken, waar een boze vader hem opwacht om het kostbare avontuur met hem te verrekenen. Kleinman is n.l. evenals zijn vriend Allan Kirch- ner maar kort „verstekeling" geweest, omdat hun beide vaders direct nadat commodore Kooij- man de verstekelingen had ge meld, bereid bleken de passa- gekosten te betalen. Zij waren 12 uur nadat zij zich aan boord hadden verstopt, gepromoveerd tot passagier. De derde, Jeffery Goss, heeft zijn status als ver stekeling moeten behouden en zal ook als zodanig dinsdag met de „Rotterdam" weer naar New York gaan. Eigenlijk is het een tragisch verhaal. Deze 16-jarige Jeffery Goss leeft in Bronx met zijn moeder die van zijn vader ge scheiden is. Jeffery had om een of andere reden het denkbeeld gekregen dat hij een grote last voor zijn moeder was en had daardoor het plan opgevat de wijde wereld in te trekken. Hij besprak dit plan met zijn twee vrienden en min of meer toe vallig zijn zij op de „Rotter dam" terecht gekomen. De jongens zijn, omdat zij geen papieren en geen geld bij zich hadden, ondergebracht op het hoofdbureau van politie, waar zij een gemeenschappelijke kamer hebben gekregen en waar zij hun tijd met boeken en spel letjes kunnen doden. De politie kan zonder toestemming van de ouders deze jongens niet vrij rond laten lopen, omdat zij geen middel van bestaan hebben en tot nog toe niemand zich voor hen garant heeft gesteld. De Amsterdamse recherche heeft de 24-jarige J. P. in de hoofdstad van zijn bed gelicht op beschuldiging van poging tot doodslag, Hij is aan de Baarnse recherche overgeleverd. J. P. was dinsdag tot tweemaal toe met zijn auto op een agent ingereden. De eerste keer vroeg hij de weg aan een agent. Deze verzocht hem zijn papieren te tonen. P. bleek alleen maar over een rijbewijs te beschikken. De agent nodigde hem uit mee naar het bureau te rijden, maar toen hij wilde instappen gaf P. plot seling vol gas en reed weg. Een Baarnse jongeman bood de agent aan in zijn auto de voortvluch tige automobilist te achtervol gen. Zij kregen echter een lekke band. Terwijl men bezig was deze te repareren kwam J. P. weer teruggereden. De agent probeerde hem tot stoppen te dwingen, maar moest terugsprin gen om niet te worden over reden. De auto waarin J. P. zat, bleek een in Doorn gestolen Engelse wagen te zijn. Tijdens de vergadering van de va-ste commissie voor sociale za ken uit de tweede kamer heeft het communistische kamerlid T. Jager kritiek geleverd on het overheidsbeleid met betrekking tot de ontsnanning op de ar beidsmarkt. Hij sprak in dit ver band over een „misdadige pn1?- tiek". Deze constatering ging de voorzitter van de vergadering, de heer J. Bommer, te ver. Hü merk te op dat de overheid niet mis dadig handelt. Het woord „mis dadig" kan naar zün mening niet worden gebeid. Het is onaan vaardbaar, aldus de voorzitter. De communistische afgevaar digde wdziede dearon ziin kriti sche uitlating. Hu noemde het beleid „onaanvaardbaar". De gerichte adviesaanvraag aan de sociaal economische raad (SER.) over het vraagstuk van de herverdeling van het inkomen zal niet uitgaan van een vage vraagstelling. De adviesaanvraag zal voorzien ziin van kantteke ningen en misschien wel van een voorlopig regeringsstandpunt, Minister Veldkamp (sociale za ken en volksgezondheid) heeft dit meegedeeld in de vergadering van de vaste commissie voor sociale zaken. Aan de S.E.R. zal advies worden gevraagd over de vraag wat het overheidsbeleid moet zijn ten aanzien van de ver- mogensaanwasdeling en of dit wel of niet gestimuleerd moet worden. De minister deelde mee, dat de memorie van antwoord op het voorlopig verslag over het ont- wern „Premie-snaarwet" waar- sehiinliik nog vóór het einde van dit jaar zal worden ingediend. Dr. G. M- J. Veldkamp, minis ter van sociale zaken en volksge zondheid, acht het jammer, dat de sociaal economische raad (S E.R.) bilna over geen enkel onderwerp tot overeenstemming komt. De minister merkte op, dat het hem verheugen zou als men in de S.E.R. zou kunnen komen tot een grotere mate van eenstem migheid met betrekking tot de sociaal-economische ontwikke ling. „Ik wil de S.E.R. niet be kritiseren, maar deze ontboeze ming moest ik even kwijt", aldus de bewindsman. Een woensdagavond uitgebro ken brand in de gereformeerde kerk te Velp heeft dit uit 1910 daterende gebouw binnen een uur volledig in de as gelegd. Nadat in de noordelijke beuk brand was uitgebroken, even nadat arbei ders het gebouw hadden verlaten na bespuitingswerkzaamheden van het houtwerk, joeg het vuur in een razend tempo door naar de toren, die geheel werd vernield. Het vrijwel geheel verkoolde karkas van de dertig meter hoge toren stortte onder geraas naar beneden. Geen der belendende percelen liep hierbij schade op. De hervormde gemeente te Velp heeft reeds toegezegd haar kerk tijdelijk ter beschikking te stellen van de gereformeerde ge- Zesendertig Zuidvietnamese politici, die onder het regiem van Ngo Dinh Diem samen ge vangen hebben gezeten met Phan Khac en Tran Van Hoeong, heb ben de Zuidvietnamese presi dent in een open brief verzocht premier Tran Van Hoeong te vervangen door een persoon die meer in overeenstemming is met de wensen van het volk. De ondertekenaars vinden Tran Van Hoeong te oud. Zuid-Vietnam heeft Oe Thant voorgesteld een bemiddelaar te benoemen in het geschil met Cambodja. Onlangs heeft het Cambod jaanse staatshoofd, prins Siha- noek, met militair optreden ge dreigd als de Zuidvietnamezen zijn grens nog eens zouden schen den. De twee landen beschuldigden elkaar van grensschending. Prins Sihanoek stelt Amerika, dat mi litaire adviseurs in Zuid-Viet- nam heeft, voor de incidenten verantwoordelijk. meente die door de vernieling van haar juist geheel gerestau reerde kerkgebouw bijzonder ge dupeerd is. Over de oorzaak van de brand staat nog niets vast, maar mogelijk is een gevallen lamp de oorzaak van de ravage welke werd aangericht. De kerk was tegen brandschade verze kerd. In de Zuidjapanse stad Sasebo is het donderdagmorgen tot vechtpartijen met de politie ge komen, toen de Amerikaanse kernduikboot Sea Dragon daar in de haven voor anker ging. De Sea Dragon is de eerste door kern energie voortgedreven Ameri kaanse duikboot die een Japanse haven is binnengelopen. Rond 1.200 vakbondsleden hiel den donderdagmorgen een beto ging voor de ingang van de Ame rikaanse marinebasis in Sasebo uit protest tegen het bezoek van de duikboot. Een zestigtal stu denten trachtte de toegang tot de basis te forceren, hetgeen leidde tot een vechtpartij met de politie. Op en ander punt hadden zich ongeveer 1.000 studenten verza meld, die naar de plaats wilden marcheren waar de bemanning van de Sea Dragon aan land zou gaan. Ook zij werden met geweld tegengehouden door de politie. Jong Joeh Wang, president var, een radiostation en bloed verwant van president Park, is woensdag gearresteerd nadat hij door de minister van justitie was beschuldigd de „zaak van de Noordkoreaanse communisten te hebben gediend" met een artikel in het regeringsgezinde tijd schrift „Seia". Wang had geschreven dat Noord- en Zuid-Korea gezamen lijk tot de Verenigde Naties zou den moeten worden toegelaten om de hereniging van beide delen te vergemakkelijken. Het hooggerechtshof in Peru heeft een verzoek van Italië om uitlevering van Friedr. Schwend, een voormalige nazi, afgewezen. Schwend staat in Italië gevan genisstraf te wachten wegens oorlogsmisdrijven. Schwend, die het Peruviaanse staatsburgerschap heeft aange nomen en thans zakenman is, werd in mei door een rechtbank in Bolzano bij verstek veroor deeld tot 21 jaar gevangenisstraf voor de moord op een Tyrools soldaat in 1945. Schwend was toen gestapo-officier. Toen hij na de oorlog in Peru aankwam, noemde hij zich een Joodse vluchteling. (Adv.) Het reglement verkeersregels en -tekens zal, naar minister Van Aartsen aanneemt, begin 1966 kunnen worden ingevoerd. Ongeveer gelijktijdig zal het wegenverkeersreglement technisch worden herzien, o.a. op het punt van de kruipauto's, die een groot gevaar op de weg zijn, zo deelde de minister tijdens de openbare commissievergadering in de tweede kamer mee. De kruipauto's zullen moeten worden verboden met ontheffin gen binnen de bebouwde kom men voor bestelauto's en even tueel voor invaliden. Een ruime overgangstijd zal worden inge steld. (Adv.) ONGEKENDE KEUZE DAMES-en HEREN- Nieuwstp dessins in wol, draion Noordstraat 76 TERNEUZEN door ERNST MEISTER 30 „Zoals jullie misschien weten ben ik corresponderend lid van de Société Médicinale. Wij heb ben een conferentie in Parijs ge had en onder andere hebben wij gesproken over een nieuw mid del ik kan jullie dat nu wel vertellen dat middel is ont staan door de samenwerking van twee Franse artsen en onderge tekende. En ik geloof dat wij daar weer een heel stukje verder mee zullen komen. Wij hebben het „Absorbin" genoemd en wij kunnen het gebruiken bij een patiënt als deze, waarbij dus een bloedprop in een ader terecht gekomen is. Dit middel lost de Embolus op zonder de bloedsom loop te storen. Absorbin hebben wij klinisch laten onderzoeken en tot ons grote genoegen heb ben wij kunnen constateren dat ook allergische patiënten het middel verdragen. Het blijft ook volkomen neutraal tegenover de samenstelling van het bloed en wjj hebben geen enkel schade lijk gevolg kunen constateren en daarom moesten wij het meteen maar toepassen. Mag ik u ver zoeken, mijne heren?" De patiënt was wakker en klaagde over hevige pijn in de onderarm. Dr. Brioni onderzocht hem en bevestigde de diagnose van zijn assistenten. Dr. Brioni liet de opperarm van de patiënt afbinden, onderzocht zijn injec tiespuit en liet de naald in de huid verdwijnen. Tot verwondering van de bei de assistenten verscheen niet het kleinste druppeltje bloed, hoe wel dr. Brioni in een ader had geïnjecteerd. Vermaakt keek hij naar de verbaasde gezichten, „Ja, dat is nu het dubbele ef fect van de samenstelling", ver klaarde hij, „En nu moeten wjj het even rustig afwachten". Dr. Brioni nam de hand van de patiënt in de zijne. De zieke voelde de ijzeren greep niet, de hand scheen gevoelloos, koud en verkleurd, de pols was nagenoeg weg. Twintig minuten wachtten de doktoren. En toen gebeurde het. Plotseling liep er een siddering door de arm. Dr. Brioni klemde de hand van de patiënt weer in de zijne, er klonk een kreet van pijn. Terstond liet dr. Brioni de hand los, deze begon zich te be wegen en weer kleur aan te ne men. Nog even wachtte dr. Brioni en zei toen verheugd: „Mijne heren wij zijn hier klaar. Ik kan u ver zekeren dat de chirurg hier niets meer te doen heeft". De doktoren trokken zich te rug en de chef weidde nog wat nader uit over de chemisch-fys- cale werking van het nieuwe middel en besloot: „Door dit ab sorbin, wanneer het tenminste vroegtijdig wordt toegepast, is het gevaar aan de embolie ver bonden, vrijwel bezworen. Wij kunen bovendien in de arterie injecteren, het is de basis voor een wel zeer universele therapie, hoop ik. Wanneer artsen, chemici en psychiaters samenwerken, kun je in de geneeskunde heel wat bereiken, dat is nu wel al bewezen". De volgende dag begon met de gewone visite, welke niets bij zonders opleverde. De patiënt van kamer veertien voelde zich prettig en de assistenten felici teerden de chef met het succes. „Ja, maar", zei dr. Brioni voor zichtig, „eigenlijk kunnen wij pas over vier dagen een defini tief oordeel vellen. Wij moeten nog wachten hoe die straling zich ontwikkelt en het is nog no dig dat wij de patiënt voortdu rend laten observeren". Stoja zei niet veel, maar hij snoof heftiger ë!an ooit. „Wat is er toch eigenlijk met uw neus aan de hand?", vroeg dr. Brioni. „Het is misschien no dig dat wij weer eens catechise ren, meneer Stoja". Maar daar voelde Stoja niets voor, van een sonde wilde hij niets weten. „Waarom?", vroeg hij, „mijn neus mankeert niets". „Toch wel. U snuift te veel". „Ik? Ik snuif helemaal niet, dokter". Maar op hetzelfde ogenblik deed hij het weer. Hij mérkte het nu zelf en glimlachte. Voor de eerste maal had men hem eigenlijk op het onbehoorlijke snuiven van zijn neus opmerk zaam gemaakt. En nu had Stoja van deze tijd af een nieuwe taak; hij lette beter op zijn neus dan vroeger en voorkwam zoveel mogelijk dat snuiven. Het valt in de regel niet mee een ingeroeste gewoonte af te leren. Er zijn mensen met een schokje in hun hals, een schokje in hun schouders, mensen die al tijd fluiten wanneer ze zenuw achtig zijn en mensen die altijd in hun neus zitten te peuteren of aan hun oren trekken of op hun nagels kauwen, die altijd op de tafel trommelen, die ver zot zijn op kauwgom, die met hun vingers knakken of met hun tenen wippen of voortdurend kringetjes blazen. Die mensen proberen wel zichzelf te genezen, maar meestal lukt het niet. (Wordt vervolgd.) Van de 500 km autosnelweg komt 300 km direct voor het aan brengen van vangrails in aan merking. Dat zijn wegen met meer dan 20.000 auto's per dag of per week. De middenbermbeveiliging wordt op alle nieuw aan te leg gen autosnelwegen aangebracht. Dit jaar wordt 110 km beveiligd, volgend jaar 90 km. Over een systeem van ver plichte periodieke autokeuring wordt overleg gepleegd. De com missie veiligheid zal hierover adviseren. Overleg met de auto verhuur-associatie inzake vrij willige periodieke keuring wordt gepleegd. Verplichte keuring bestaat voor autobussen, taxi's on vrachtauto's voor vervoer van gevaarlijke stoffen. Overwogen wordt in de nieuwe wegenverkeerswet de mogelijk heid van een verplicht nieuw rij examen bij gerechtelijk vonnis op te nemen. Veel waardering uitsprekend voor het centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewij zen (C.B.R.), dat tot 24 oktober dit jaar reeds 708.000 (verlengde) examens afnam, wees de minis ter op de mogelijkheid, dat men na twee keer zakken bij zijn de partement een rlj-examen kan aanvragen. Dit examen door een speciale examinator duurt langer dan een C.B.R.-examen. Er is dus in zekere zin een beroepsinstan tie. Het vraagstuk opruimen auto wrakken wordt met het departe ment van economische zaken be studeerd. De stichting wetenschappelijk onderzoek verkeersveiligheid werkt niet alleen aan vangrail- onderzoek. Men bereidt een rap port verkeersveiligheid Voor, be studeert o.a. het inhaalvraagstuk op autowegen, de beveiliging van spoorwegovergangen en de men selijke factor in het verkeer. Het gebruik van dimlicht op auto's in duistere stadswijken is in studie. Een wiskundig bere kend systeem van links voor rang, dat grote voordelen op zou kunnen leveren, wordt bezien. Op het gebied van de rijscho len maakt de stichting Vamor- examens goede vorderingen. Be studeerd wordt of het mogelijk is voor te schrijven, dat een in structeur eerst enige jaren zijn rijbewijs moet hebben, voordat hij les mag geven. }net 9t helpt en9t is lekkër RED BAND- ROOSENDAAL De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft woensdagavond gezegd het „zeer twijfelachtig" te achten dat China handelbaarder zou zijn wanneer het tot de Verenigde Naties zou zijn toegelaten. „Da Verenigde Naties is geen verbe teringsgesticht. Het is een orga nisatie van die landen die be reid zijn zich aan de principes van het handvest te verplichten". Op de vraag of hij dacht, dat de V. S. en China op weg zijn naar een bótsing over Zuid-Viet nam zei hij, dat het antwoord hierop afhangt van de vraag of de leiders in Peking bereid zijn hun buren met rust te latèn. „Wanneer zij dat niet doen staan er moeilijkheden voor de deur. Wanneer zij 't wèl doen, bestaan er geen moeilijkheden die niet kunnen worden opgelost met het gewone proces van besprekingen met de Zuidoostaziatische lan den." De vorige Britse premier, sir Alec Douglas Home, heeft de nieuwe -labour-regering woens dag aangevallen over haar bij zondere najaarsbegroting. De leider van de oppositie in bet Lagerhuis zei dat wat de ver diensten van de invoerheffing van vijftien procent ook mogen zijn, zij er door haar werking in is geslaagd een crisis te veroor zaken in de Europese vrijhan dels-associatie, de Europese deelgenoten te vervreemden en een verlies aan vertrouwen in Europa te doen ontstaan dat ge heel onnodig was. Premier Harold Wilson daagde sir Alec de gegeven cijfers in ogenschouw genomen uit te verklaren of de laatste nog steeds van mening was dat de economie van het land zo krach tig was, waarop sir Alec ant woordde: „De economie van het land is in wezen krachtig., In feite had de labour-regering nooit de crisissfeer behoeven te scheppen, zoals zij de afgelopen weken heeft gedaan". Sir Alec was het er niet mee eens dat de begroting moest worden inge diend in verband met de toe stand waarin de Britse betalings balans verkeert: hij meende dat de begroting 'eenvoudig was gé- richt op het aantrekken van gel den voor sociale doeleinden door de belastingen te verhogen. President Johnson heeft alle leden van zijn kabinet verzocht aan te blijven en „men kan hier uit afleiden dat zij dit zullen doen". Dit heeft Malcolm Kilduff, waarnemend perssecretaris van het Witte Huis, woensdagavond meegedeeld. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, en zijn collega van defensie, Robert McNamara, hebben dinsdag al laten weten dat zij op hun post zullen blijven als Johnson dit wil. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Amstelland" 18-11 Australië: s.s. „Canberra" 16-11 m.s. „Riederstein" 18-11 m.s. „Himalaya" 21-11 Brazilië: m.s. „Sulaphat" 15-11 m.s. „Charles Tellier" 17-11 m.s. „Amstelland" 18-11 Canada: s.s. „Rotterdam" 15-11 m.s. „Harpefjell" 19-11 Chili: m.s. „Wien" 15-11 m.s. „Hermes" 18-11 Indonesië: m.s. „Laertes" 17-11 Kenya, Oeganda en Tanganjika: m.s. „Ferd. d'e Lesseps" Ned. Antillen: ,m.s. „Oranje Nassau" Nieuw-Zeeland: m.s. „Waipawa" Suriname: m.s. „Artemis" Verenigde Staten van Amerika: s.s. „Rotterdam" m.s. „Prinses Margriet" Zuid-Afrika (Rep.) en Z. W.-Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" m.s. „Randfontein" Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. 15-11 18-11 15-11 17-11 15-11 19-11 15-11 17-11

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2