EWS-ABO 1-1 Terneuzen nadert de gevaarlijke zone Axel samen mei Goes aan de leiding Vier koplopers in 4e klasse H Maandag 9 Dinsdag 10 november 1964 DE VRTJE ZEEUW Pagina 5 Tern. Boys—Meeuwen 2—6 HERACLES- FEITENOORD 1-5 (0-2) DWS-ADO 1-1 SPARTA-ENSCHEDE 3-0 (2-0) TELSTAR-GVAV 2-3 (0-1) NAC-FORTUNA '54 0-1 (0-1) DE SPORTTOTO •GO AHEAD 1-0 MVV- (0—0) SITTARDIA—PSV 2-5 (2-2) DOS—AJAX 2-2 (1-0) TERNEUZEN- ROOD WIT 1-4 Zeelandia—Axel 1—1 Hontenisse—Grenswachters IJzendijke—Steen 2—1 Corn Boys—RCS 3—1 Aardenburg—Lewed. Boys 1-0 Koewacht—Biervliet 3—8 Clinge—Vogelwaarde 2—2 DE BELGISCHE COMPETITIE Sprang—AZVV 4—1 Spui—Hoek 0—3 Drink real American Cola De Boys hebben zaterdagmiddag voor de derde achtereenvolgende keer de kous op de kop gekre gen. Zij speelden ver beneden hun krachten. Er zat ditmaal hoegenaamd geen verband in het elftal, terwijl De Meeuwen vooral in de voorhoede sneller spel lieten zien. De ex-Middel burgspelers Van Melis en Lie- vense waren de gangmakers, die de Boys tot capitulatie dwongen. Linksbinnen De Rubber van de thuisclub verdient een woord van lof. Van het begin tot het eind heeft hij gewerkt voor twee, maar zijn voorbeeld kon de Boys niet inspireren. Toeschouwers: 22.000. Tot acht minuten vóór het einde heeft het er naar uitge zien dat het Heracles nog zou gelukken de eerste nederlaag van het seizoen te voorkomen. Feijenoord, dat met Moulijn en Bergholtz veel betere buitenspe lers had dan Heracles met Mar cus en de zelden aan de lijn opererende Greving, kwam na het tegendoelpunt van Morsink onder grote druk te staan. Door dat Kraay Van Nee bedwong en er geen ruimte overbleef voor dieptepasses, slaagden de Alme- loërs er niet in naast hun tegen standers te komen. Bij Feije noord werden de aanvallen soms waren het uitvallen steeds weer over de vleugels ge leid en de snelheid van Berg holtz, alsmede de verrassende acties van Moulijn werden Hera cles te machtig.. In plaats van de te verwachten gelijkmaker kwa men er in de laatste acht minu ten nog drie doelpunten van Feijenoord waarvan twee op fortuinlijke wijze waardoor de Rotterdammers de verdiende overwinning kregen, maar met een te ruime score. Toeschouwers: 13.500. Elf ijverige ADO-spelers heb ben in het slecht gevulde Olym pisch stadion een vervroegd Sinterklaascadeautje ontvangen van een lauw en ongeïnteres seerd spelend DWS. De Amster damse ploeg wenste vier dagen na het Europa-cupduel niet op nieuw een krachtsinspanning van formaat te leveren en daardoor kon ADO onverwacht tot een gelijkspel komen. Slechts gedurende een korte periode toonde DWS belangstel ling te hebben voor een over winning. Dat was in het eerste kwartier na de rust, maar nadat Van Lier na een scrimmage de gelijkmaker had gescoord, ebde het „offensief" weg. ADO was al meer dan tevreden met de gelijke stand en bleef tot het einde uiterst voorzichtig spelen, waardoor de Hagenaars niet aan de binnen hun bereik liggende overwinning toekwamen. Arbiter Gennissen was de enige, die nog voor opwinding zorgde door een aantal minder duidelijke beslis singen. Toeschouwers: 12.000. Met matig voetbal heeft Spar ta eindelijk een thuiswedstrijd tot winst kunnen brengen. Alleen het eerste kwartier, toen er wat meer opbouw in het spel van de oostelijken zat, bleef het even wicht bewaard. Daarna en voor al toen er doelpunten gevallen waren, werd het spel steeds zwakker. Zo ontstond een door lopend Sparta-overwicht, dat tot meer doelpunten had kunnen en moeten leiden, maar ondanks een actieve Bosveld bleek de Sparta-aanval nog steeds een zorgenkind. Zo kreeg Enschede zelfs na rust nog uitzicht op suc ces maar eerst verzuimde Ten Donkelaar na een misser van Den Hertog een mooie kans en daarna presteerde Weering het zowaar voor een leeg doel op de paal te richten. Geen groots voetbal dus met winst voor de minst zwakke. Toeschouwers: 11.000. Telstar en GVAV hebben on danks voetbaltechnisch tekortko mingen voor een aardige wed strijd gezorgd. Beide ploegen, die hun sterkte vinden in de ver dediging, zijn aanvallend pro- duktief voor de dag gekomen. GVAV bleek over de beste schutters te beschikken en trok tenslotte dan ook aan het langste eind. Bij de rust hadden de Gro ningers een verdiende voor sprong van 10. had geïmponeerd, kreeg inspira tie uit een geluksgoal. Van der Kuil en doelman Van Leeuwen sprongen samen naar de bal, ter wijl het leer via de rug van Van der Kuil in het doel sprong. GVAV zat even in de put, maar men herstelde zich en het ge lukte de noordelingen vlak voor het einde toch nog de winst te grijpen. Toeschouwers: 7.000. NAC had deze zondag bepaald niet naar de onderste plaats op de ranglijst behoeven af te zak ken, want met een capabele schutter zou de na rust herhaal delijk in paniek verkerende For- tuna-verdediging stellig één of tweemaal hebben moeten capi tuleren. Cor van der Hart was op enkele uitzonderingen na hij veroorzaakte vrije trappen plus in de slotfase een niet toe gekende strafschop de grote sta-in-de-weg voor de Bredase aanvalslinie. De weinige tegen aanvallen die de bezoekers na rust konden ondernemen, waren minstens even gevaarlijk als de kansen die voor het voortduren de NAC-offensief ontstonden. Ook aan deze zijde bleven doel punten echter uit, zodat een doelpunt al na drie minuten door Gerards gescoord, uiteindelijk de beslissing bracht. voetbal maar ging mank aan een gebrek aan schotvaardigheid. De Utrechtse aanvallen waren di recter en gevaarlijker, hetgeen reeds na twaalf minuten bleek toen Wery scoorde na een com binatie tussen Visser en Van der Linden. Pas in de tweede helft slaagde Petersen erin, een Ajax- aanval met een doeltreffend schot te besluiten, maar het goed spelende DOS kwam veertien minuten later weer op winst door een treffer van Fahenhorst. Toen negen minuten voor het einde Ruitenbeek de bal liet val len na een voorzet onderschept te hebben, kon Muller de stand op 22 brengen. Op de foto zien we hoe Piet Kruiver de voet dwars gezet wordt door de Heracles-verdedi- ging. V.l.n.r. Kruiver, V. d. Wint (op de rug gezien) en Borghuis. De uitslagen van de voetbal wedstrijden, die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: DWS—Ado 1—1 MW—Go Ahead 1—0 SpartaEnschede 30 NACFortuna '54 01 HeraclesFeijenoord 15 SittardiaPSV 25 Telstar—GVAV 2—3 DOSAjax 22 VolewijckersAlkmaar 40 ExcelsiorWillem 2 2—2 DHC--RBC 1—0 VolendamEiinkwijk 30 EindhovenBlauw Wit 1—3 Juist ingevuld zag het toto- ais volgt uit: 2, 2, 2, 3, 1, 3, 1, formulier e; 3, 1, 1, 2, 2. Het aantal deelnemers aan de sporttoto bedraagt 659.460, die voor een inleg van 797.517 ver antwoordelijk waren. De eerste prijs bedraagt i44.517, de tweede 78.954 en de derde 39.477. Zondagavond waren er ai drie meldingen van dertien goede voorspellingen binnenge komen, 40 deelnemers hadden slechts één fout en voor de derde prijs (de eerste acht uitslagen) meldden zich al 60 gegadigden. In een matige wedstrijd heeft MVV tachtig minuten lang het beste van het spel gehad. De Go Ahead-uitvallen waren niet van gevaar ontbloot, maar de afwer king liet te wensen over. Welis waar ditceerde MVV het spel maar gebrek aan schutters liet zich voelen. Daarnaast hadden de Maastrichtenaars enkele malen pech bij kansen, die een doel punt hadden kunen betekenen. Go Ahead speelde weinig con st uctief en slechts een enkele keer kregen de gasten een goede kans. Later was het Brokamp, die voor Maastricht het enige doelpunt scoorde. Tevoren was de MVV-defensie al gedeorganiseerd, toen de ge blesseerde Van Dijk naar de linksbuitenplaats moest verhui zen. Go Ahead, slechts gevaar lijk tot het strafschopgebied, miste stootkracht om werkelijke kansen in doelpunten om te zet ten. Toeschouwers: 12.000. PSV verscheen met invallers voor Bals (blessure), Van Wis sen (griep) en Wiersma (ge scheurde rib). Het zag er lange tijd naar uit, dat Sittardia naast dit gewijzigde PSV zou kunnen blijven. In het laatste kwartier verloor de Sittards achterhoede haar greep op de snelle Eindho- vense aanvallers Van der Kuy- len en Theunissen. Dank zij de deze middag zeer produktieve Theunissen liep PSV snel uit naar een 25 zege. De zege was verdiend, maar wel wat geflatterd. De wedstrijd stond technisch niet op hoog peil, maar was toch attractief, omdat er snel werd gespeeld en zowel PSV als Sittardia veelvuldig op doel schoten, waarbij Van der Kuylen voor rust tegen de lat van Gruisen na rust tegen de paal knalden. Toeschouwers: 10.000. Een aantrekkelijke wedstrijd met twee verschillende speel- helften. Vóór rust was het tech nisch betere Ajax veelal in de aanval, na de hervatting gaf DOS de toon aan, zodat de punten verdeling wel gerechtvaardigd was. De Amsterdammers hadden echter negen minuten vóór tijd een fout van doelman Ruiten beek nodig om tot dit resultaat te komen. De voorhoede van Ajax zonder Telstar, dat tot. dan toe weinig Swart speelde aantrekkelijk Een in de tweede helft volkomen falend Terneuzen heeft beide punten aan Rood Wit moeten laten. Gaven de roodzwarten de eerste drie kwartier goed partij, zij kwamen zelfs met 10 voor te staan, na de hervatting was het verband totaal zoek en de rood-witten waren technisch veel en veel beter, zodat zij de over winning volkomen verdienden. Bovendien maakte de Terneu- zense doelman Leunis drie kapi tale fouten, die evenveel doel punten opleverden. Rood Wit trok na de aftrap onmiddellijk ten aanval en reeds in de derde minuut loste rechts binnen Kas een hard schot, dat naast ging. Terneuzen forceerde in de vijfde minuut een tweetal corners en uit de laatste, door 't Gilde genomen, gaf v. d. Peijl met een kopstoot Terneuzen de leiding (10). Een hoopgevend begin dus en de toeschouwers die de laatste weken niet verwend waren, gin gen er eens goed voor zitten, Terneuzen kwam steeds terug, maar de roodwitten stonden niet meer toe dan een enkele corner. In de 17e minuut zwenkte Doorns naar rechts, gaf een goede voor zet, maar v. d. Peijl schoot hoog over. De Willebrorders kwamen nu ook gevaarlijk voor doel en het was Lauret, die bij een scrim mage de bal nog juist kon weg trappen. Met nog een kwartier te spelen in de eerste helft dach ten we Doorns te zien scoren. Deij, die helemaal naar links was uitgeweken, gaf de bal op 'n presenteerblaadje aan Doorns, die echter grandioos miste. En nu begon Rood Wit. Het gehele middenveld voor zich op eisend, golfde aanval op aanval op de Terneuzenveste af, maar de verdediging gaf geen centime ter prijs en kon erger voorko men. Het was echter duidelijk dat na de rust nog wat kon wor den verwacht. En dat kwam uit, want reeds in de tweede minuut gaf rechtsbuiten Buurstede een hoge voorzet, waarbij Leunis de bal achter zich liet vallen. Van Peer gaf nog een tikje mee en de stand was 1-r-l. Deze keer bracht Leunis redding Nauwelijks twee minuten na dien was rechtsbinnen Kas een afwachtende Terneuzen-defensie te vlug af en hij maakte er 12 van. Ook hier ging de doelman niet vrijuit. Deze beide doelpun ten deprimeerden de roodzwar ten zodanig, dat zij weinig of niet aan de bal kwamen en dit werd nog erger toen in de acht ste minuut Leunis opnieuw mis te en Van Peer de voorsprong tot 13 wist te vergroten. Na rüim een kwartier spelen liep Viveen goed door en gaf Doorns een mooie schietkans. Deze schoot ook, maar de bal ging juist langs de verkeerde kant van de paal. Dit was zo ongeveer het laat ste wat Terneuzen gaf te zien. Steeds verder zakte het spel af en in de 26e minuut moest Lau ret zelfs naar de noodrem grij pen om de doorgebroken Wenings te stuiten. Dit gebeurde o.i. juist buiten het strafschopgebied, maar de scheidsrechter wees resoluut naar de beruchte witte stip en het was 14. Wat in de resterende tijd nog gebeurde, is niet vermeldens waard, behalve dan dat Rood wit een technisch goed spelletje liet zien. Met 14 mocht de thuisclub nog tevreden zijn. Al met al een slechte wed strijd voor de roodzwarten. Het elftal moet nodig op de helling, we schreven het al eer der. Er is nu nog tijd voor. Ge beurt het niet, dan wordt het vechten tegen degradatie. Een ntoment uit de zondag in Amsterdam gespeelde wedstrijd DWSADO, waarbij het lijkt, alsof doelman Jongbloed van DWS een paar extra benen ge kregen heeft om zijn domein nog beter te kunnen verdedi gen. Het „extra" paar is echter het bezit van ADO-aanvaller Maassen. De Meeuwen namen aldra het spel in handen. In de zesde mi nuut kreeg Van Melis de bal toegespeeld. Schoonakker liet hem vrij en Van Melis' harde schot trof doel in de rechterbo venhoek (01). In de eerste helft kregen Geensen en Van Dixhoorn prachtkansen maar zij faalden beiden. Reeds twee minuten na de her vatting was het 02. Spil Hame link maakte hands, overigens onopzettelijk, en v. d. Heijden scoorde onhoudbaar voor Pladdet. In de 17e minuut haalde Schoonakker de Meeuwenlinks buiten v. d. Heijden onderuit. Deze nam zelf de vrije trap Hij plaat ste onberispelijk voor doel en het hoofd van Franken deed de rest (C-—3). De Rubber zag even later zijn harde werken beloond met een mooi doelpunt (13). De Boys werden even wakker geschud, maar het duurde niet lang of Franken flitste met Van Melis en Lievense door de Boysdefensie en Van Melis schoot raak (14). Bij een doorbraak van Van Melis werd deze binnen het be ruchte gebied door Schoonakker gehaakt. Dit ontging scheidsrech ter Machielsen natuurlijk niet en ook deze tweede strafschop werd in een doelpunt omgezet door Lievense (15). De Meeuwen waren nog niet tevreden. Een kwartier vóór het einde liep Van Melis alleen dooi de Terneuzense verdediging en knalde nummer zes in de tou wen, waarmee hij voor de hat trick zorgde. In de laatste minuten trok spil Hamelink mee naar voren. Hij werd door twee van de Meeu wen getorpedeerd. Aanvoerder Cornelissen bracht uit de straf schop de eindstand op 26. Axel trok met drie invallers naar Middelburg en heeft daar met een 11 gelijkspel genoegen moeten nemen in een niet op hoog peil staande wedstrijd. Zeelandia speelde zwaar ver dedigend. Bij Axel wilde het niet erg vlotten. Geen beide ploegen wist zich kansen te scheppen. Het duurde dan ook-tot de 17e minuut in de tweede helft, eer er een doelpunt viel. Bij een ongevaarlijke Zeelan- dia-aanval plaatste de linksbui ten de bal op doel. Doelman Verpoorte liet de bal tussen zijn handen en benen doorgaan (10). Eerst enkele minuten vóór tijd schoot Sheilds uit een voorzet van Steel de wedstrijd naar een gelijke stand (11). Een voor Axel teleurstellende uitslag. De wedstrijd begon veelbelo vend. Reeds in de tweede mi nuut viel het eerste doelpunt door Van Paassen (0—1). De volgende minuut loste spil Neve een ver schot, dat in het Grens- wachtersdoel verdween (11). Na de rust was Hontenisse sterker, maar de afwerking der Een verdiende overwinning van de thuisclub, die na 11 mi nuten de leiding nam door De Jonge (10). In de 32e minuut kon Van Opdorp de stand op 20 brengen. Hoe onproduktief de voor hoede van Steen was, bleek in de 34e minuut toen Steen-half- speler Bouwens de eer voor zijn club moest redden. Ook in Sas van Gent liet RCS een zwakke indruk achter. Door doelpunten van G. van den Ber gen in de 21e en 35e minuut ging Corn Boys de rust in met een 20 voorsprong. Wegman schoot in de 18e mi nuut na de hervatting het derde Sasse doelpunt in de touwen (30), waarop 6 minuten voor het einde De Keijzer het enige doelpunt van de bezoekers scoorde (31). De gelukkigste heeft deze wed strijd tussen twee elkaar niets toegevende clubs gewonnen. De stand bleef dubbelblank tot een kwartier voor het einde. Toen kreeg Aardenburg een vrije trap te nemen, die door De Backere zeer kundig werd genomen, want over het muurtje heen verdween de bal in het Lebo- doel. (0—1). Een gemakkelijke overwinning van de bezoekers, die bij de rust de leiding hadden met 03 door twee doelpunten van Mar tens en een van Versluijs. Nadat Rietjes in de 5e minuut van de tweede helft de achter stand tot 13 had verkleind kreeg Versluijs het op zijn heu pen en scoorde viermaal achter een (17). Van Waesberghe en Rietjes maakten de nederlaag dragelij ker (37), maar kort voor het einde zag Martens toch nog kans te doelpunten (38). Een aantrekkelijk partijtje voetbal, waarbij de punten broe derlijk werden gedeeld. De thuisclub nam na 16 minuten de leiding door De Kindt (10) en behield deze voorsprong tot 10 minuten voor de rust. Toen kon Van Dijk de gelijkmaker scoren (11) en een minuut later nam Vogelwaarde zelfs de leiding door Lambert (12). In de 22e minuut van de twee de helft scoorde B. Hoefnagels de verdiende gelijkmaker (22) Kort voor het einde greep Clin ge bijna nog de winst, maar het schot van Merckx vloog tegen de lat. De uitslagen van de zondag voor de Belgische voetbalcompe- tie gespeelde wedstrijden luiden: BeerschotDiest 33; Ander- lechtStandard 21Daring CS Brugge 10; St. Truiden Gantoise 10; TilleurBerchem 62; Lierse Antwerp 52; Be ringenUnion 0—0; FC Brugge Luik 00. Anderlecht leidt met 14 punten uit zeven wedstrijden. Standard, Luik en Lierse bezeten de tweede plaats met elk 11 punten. aanvallen liet alles te wensen over. Bij een uitval van Grens wachters maakte Van Paassen een kwartier voor het einde zijn tweede en winnende doelpunt (1-2). Ook nu weer heeft A.Z.V.V. een nederlaag te incasseren ge kregen, zonder in het veld de mindere te zijn. De goede aanvallen die de Axelaars wisten op te zetten, worden onvoldoende afgewerkt terwijl doelman Van de Broeke weer enkele steekjes heeft laten vallen. Voor de rust zagen we een sterker A.Z.V.V., maar de doel punten kwamen van de andere kant. Bij een uitval in de 20e minuut van Sprang greep doel man Van de Broeke een tegen stander onnodig bij de benen. De toegestane strafschop werd in een doelpunt omgezet door J. Groeneveld (10). In de 43e minuut ontstond uit een misver verstand in de A.Z.V.V.-verdedi- ging het tweede doelpunt. M. de Jong schoot onhoudbaar in (2-- 0). Een kwartier na de hervatting maakte Van de Broeke 'n fout en dat betekende 30 door P. Pau- lides. Twee minuten later bracht delzelfde speler met een goed schot de stand op 40. Ruijten- burg redde de eer met een kop bal uit een corner van Borgt. De uitslag doet vermoeden dat Hoek sterker was. maar dit was niet het geval. Misschien is het beter te zeggen dat Hoek het minst slecht speelde en beter wist te profiteren van verdedi- gingsfouten. In de achtste mi nuut wist 't Gilde, toen Je ge hele Spui-defensie bleef staan, met een kopbal zijn ploeg de lei ding te geven (01). Hierna volgde een Spui-offensief, maar de afwerking was tamelijk slor dig- In de 35e minuut was de stand bijna gelijk, toen een goed en hard schot van Koekoek door de lat werd gekeerd. Na een kwartier spelen in de tweede helft bleef de gehele Spui-verdediging staan 'en een rollertje van P. Deij ging het doel in zonder dat doelman Ver- berkmoes een hand uitstak (02). Na een half uur moest stopper F. v. d. Velde van Spui het veld verlaten. Hij had vóór de rust een bal op zijn hoofd ge- kregen. Later bleek dat hij zich niets van het gebeurde herinner de. Kort vóór tijd schoot Kiel met een schot onder de lat de Qinristaud naar 03. D.W.S. verovert ereplaats in eredivisie

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5