Provinciaal nieuws - PRIJSUITREIKING VAN DE 10e KINDERBOEKENWEEK IN DE RAADSZAAL TE TERNEUZEN HULST GAF EEN MILJOEN UIT VOOR SCHOLENBOUW ZONDER GOEDKEURING VAN GEO. STATEN Chefarine .4" Terneuzen Axel ©ostfeisrg Philippine Retranchement Sluiskil Zaamsiag Bom in tuin van Russische ambassade Olympische prestatie beloond Gdepfeestrijding met 4 middelen tegelijk! Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 9 Dinsdag 10 november 1964 SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL VAN TERNEUZEN Zeevaart Totaal geschut op- en afvaart: aantal b.r.t. 729 685.605 Gelost of geladen te aantal b.r.t. Terneuzen 87 63.500 Terneuzen rede 5 79.912 Sluiskil 11 18.445 Sas van Gent 14 27.843 Binnenvaart Totaal geschut op- en afvaart: aantal ton 4965 2.371.013 Gelost of geladen te aantal ton Terneuzen 343 166.071 Terneuzen rede 65 82.648 Sluiskil 257 187.369 Sas van Gent 355 131.054 Axel-Sassing 22 5.571 Geslaagd Te Rotterdam slaagde voor het diploma voet- en schoenkun- dige pedicure van de stichting vakopleiding en vakexamen voor de detailhandel in schoenen mej. zr. C. Hamelink te Terneuzen. Zilveren jubilaris garage Visser gehuldigd Bij gelegenheid van het 25- jarig dienstjubileum bij garage Visser van het hoofd van de ad ministratie, de heer A. A. v. d. Peijl, werd zaterdagavond in hotel „Rotterdam" een receptie gegeven. Vele relaties die in de loop van de voorbije kwart eeuw de heer v. d. Peijl hebben leren kennen, waren aanwezig om hem en zijn familie hun gelukwensen aan te bieden. Wanneer men het aantal ge schenken en de vele bloemstuk ken als maatstaf kan nemen, dan moet de heer Van der Peijl een bijzondere plaats innemen bij de vele relaties van garage Visser. De heer Van der Peijl kwam op 17-jarige leeftijd als jongste bediende in de zaak en heeft zich in de loop der jaren zodanig weten te bekwamen dat hij nu de functie van hoofd van de admi nistratie vervult. Persoonlijk heeft de heer Visser ook veel waardering voor deze trouwe medewerker. Hij heeft dit ter ge legenheid van dit jubileum o.m. ■laten blijken door de jubilaris een fraai geschenk aan te bieden. Opbrengst collecte De JSfovib-collecte heeft in Ter neuzen in totaal ƒ875,85 opge bracht, waarvan 115,— te Sluis kil. Geen voorrang verleend Hedenmorgen te half acht reed de heer M. P. de F. uit Axel met zijn auto door de Guido Gezelle- straat, komende uit de Willem de Zwijgerlaan, in de richting Axel. Toen hij het kruispunt Guido Gezellestraat—Jacob Catsstraat was genaderd, kwam gelijktijdig over de Jacob Catsstraat in de richting Axelsestraat de heer J. J. de K. op zijn bromfiets aan gereden. Deze verleende geen voorrang aan de auto, tengevol ge waarvan een botsing ont stond. De K. kwam te vallen en brak zijn rechtersleutelbeen. Na in het Juliana-ziekenhuis verbonden te zijn kon hij per auto naar huis terugkeren. Congres van de Ned. kath. bond van invaliden De afdeling Zeeland van „St. Liduina", de Nederlandse katho lieke invalidenbond, heeft zondag in het parochiehuis te Terneuzen haar jaarlijks congres gehouden onder voorzitterschap van de heer W. Weterings. 's-Morgens werd in de St. Wdl- librorduskerk een mis opgedra gen door de geestelijk adviseur, kapelaan A. Krijnen. Na de koffietafel begon de vergadering waarin de heer We terings in zijn openingswoord langdurig heeft stilgestaan bij de structurele verandering in de landelijke bond. EIGEN GEZICHT De voorzitter zei dat hij als lid van het hoofdbestuur reeds geruime tijd heeft gewezen op die structuurverandering. Naar zijn mening zijn er teveel vereni gingen die zich van tijd tot tijd het lot van de gehandicapten aantrekken en dan overigens 'met goede bedoelingen zich verplicht voelen „iets" voor de gehandicapten te doen. Dit acht te de voorzitter onjuist. In de DEMONSTRATIES IN JAPAN In de Japanse havenstad Sasebo hebben zondag meer dan 25.000 studenten en leden van linkse or ganisaties protestbijeenkomsten gehouden tegen het aanstaande bezoek van Amerikaanse kern onderzeeboten. De Amerikaanse marinebasis in Sasebo was door 1200 politie-agenten afgezet, maar er kwamen geen incidenten voor. Bij de Amerikaanse marinebasis Hokosoeka in de omgeving van Tokio werden zaterdagavond 31 studenten gearresteerd en bijna 100 studenten en politiemannen gewond, toen de 10.000 demon stranten slaags raakten met de politie. eerste plaats wordt door deze versnippering veel onnodig werk gedaan. De ene gehandicapte profiteert er voorts van en de andere wordt vaak gepasseerd. Hij was van mening dat een samenbundeling van krachten noodzakelijk is, omdat hij de ge handicapte ook als een volwaar dig lid van de maatschappij wil beschouwen, zij het dan met spe cifieke problemen. Een commissie heeft het eer ste van twee rapporten samen gesteld dat „de betekenis van een organisatie voor gehandi capten" behandelt. Het werd aan vele overheidsinstanties en aan het episcopaat toegezonden. Het tweede rapport verschijnt in de loop van het volgend jaar. De heer Weterings betoogde dat aandacht zal moeten worden besteed aan de arbeid, revalida tie, vakantie en ontspanning, be lastingproblemen, sociale verzor ging enz. van de invaliden. De jongeren die met aparte problemen te maken hebben zullen een afzonderlijke groep moeten vormen. JAARVERSLAGEN De jaarverslagen werden goed gekeurd. De bespreking van het ontspannings- en vakantiepro gramma voor 1984 en 1965 nam vrij veel tijd in beslag, mede om dat de voorzitter van oordeel bleek te zijn dat dit onderdeel voor de gehandicapten van meer dan gewone betekenis is. De ambtenaar van het bureau Zeeland van het ministerie van maatschappelijk werk, de heer P. de Priester, gaf een uiteenzet ting over de per 1 januari a.s. in werking tredende bijstands wet. Zijn uiteenzetting ontlokte heel wat vragen. In het tweede gedeelte van het congres werd het woord gevoerd door de geestelijk adviseur, kape laan A. Krijnen, en door de sport- instructeur voor invaliden, de heer A. Gaal uit Brugge die een uiteenzetting gaf over de inva- lidensport. Dr. P. K. van Daalen over beeldhouwkunst Vrijdagavond hield dr. P. K. van Daalen, direkteur van het Zeeuws museum te Middelburg in „Het Centrum'' te Axel een lezing met dia's over moderne beeiunouwkunst. Het was jammer dat er zo wei nig belangstellenden naar deze lezing waren komen luisteren. Mevr. Sanderse heette de spre ker namens de Z. V. U. welkom. Zij juichte het toe dat deze lezing in Axel werd gehouden, nu ook hier verschillende beeldhouwwer ken zijn geplaatst. Dr. Van Daalen gaf een uiteen zetting hoe de moderne beeld houwers er toe gekomen zijn van de traditie af te wijken en te scheppen naar voorbeelden zoals die voor ieder te zien zijn. Na de eerste wereldoorlog stonden er beeldhouwers op die in hun werk meer begrip voor ruimte durfden te brengen. Via een aantal bekende kunstenaars die van de klassieke wijze waren afgeweken, kwam spreker tot de moderne beeldhouwkunst. Hier in gaat het niet meer om het zuivere model maar om de strak ke en vloeiende lijnen die het ge heel omgeven. Het was een interessante en leerzame avond waarvan de helaas weinige bezoekers iets hebben meegenomen. Oriëntatierit Zaterdag jl. werd door de Motor- en Autoclub Axel (M. A. C. A.) de rit van 13 juni over gereden. Er was een bevredigen de belangstelling. Het weer was gunstig en de rit zwaar. Uitslag eerste tien (start en finish Axel): 1. M. J. Houg, Terneuzen, 76 strafpnt.; 2. U. van Tiggelen, IJzendijke, 89 strafpnt.; 3. A. van Wijck, Terneuzen, 110 straf pnt.; 4. G. Mol, Zaamsiag, 114 strafpnt.; 5. W. Nieuwelink, Ter neuzen, 122 strafpnt.; 6. A. van Esbroek, Axel, 127 strafpnt.; 7. P. Buijze, Terneuzen, 128 straf pnt.; 8. P. W. v. d. Velde, Sluis kil, 183 strafpnt.; 9. mr. H. J. Q. Tichelman, Terneuzen, 188 straf pnt.; 10. U. de Boitselies, Sluis kil, 190 strafpnt. Beschuttende werkplaats In de burgerzaal van het ge meentehuis in Oostburg vond een vergadering plaats van de stichting beschuttende werk plaats voor West Zeeuws-Vlaan- deren onder leiding van burge meester P. F. van Hootegem uit Sluis. Burgemeester J. C. Hoftijzer uit Schoondijke werd benoemd tot secretaris in de vacature die was ontstaan door het vertrek van burgemeester H. P. Everwijn van Zuidzande naar Wester- schouwen. Winkelaktie Evenals vorig jaar organiseert de plaatselijke winkeliersvereni ging „Philippine" een Sint-Nico- laaswinkelaktie. Bij aankoop van iedere gulden aan goederen bij deelnemende winkeliers krijgt men een ge nummerde bon, waarmede o.a. kan worden meegedongen naar een koelkast, een draa.gbare radio en kolen. De trekking van de winkel- atie, die duurt van 16 november tot 5 december, zal plaats vinden op 7 december a.s. Zeeuwse collecte De Zeeuwse collecte heeft te Retranchement 119,40 opge bracht. Toneelstudie Het toneelgezelschap onder leiding van de heer J. Hakker heeft het spel „De stap terug" in studie genomen. Het bestaat uit drie bedrijven en is geschreven door Bert Speets. Het ligt in de bedoeling dit stuk op te voeren bij de najaarsuitvoering van het muziekgezelschap „Ons Genoe gen". Geslaagd De heer J. C. Faas alhier slaagde dezer dagen te 's-Gra- venhage voor het examen vak diploma voor de kantoormachine- handel. Ontspanning voor de bejaarden De bejaarden van Retranche ment hebben hun samenkom sten hervat. Om de twee weken zullen zij weer met diverse spe len hun krachten meten en el kaar heel wat te vertellen heb ben. Be gemeente heeft voor deze samenkomsten opnieuw de ge meentezaal beschikbaar gesteld. Het bejaardencomité bestaat uit de dames J. A. van der Werff (presidente), S. RisseeuwRis- seeuw, A. Brakman-Hol, E. Kornelisvan Hanegem en C. de Smidtde Koene. Instuif hervormde jeugdraad Zaterdagavond startte de her vormde jeugdraad te Sluiskil met zijn instuifavonden in het jeugdgebouw „De Ark". De jon gelui van 12 jaar en ouder kun nen zich amuseren met tal van spelen, waaronder twee biljart spelen, een elektrische recebaan, een tafeltennisspel en enkele sjoelbakken. De grote zaal van het jeugdgebouw is gezellig in gericht, terwijl de familie Strij- donk voor de verfrissingen zorg draagt. De leiding van de instuifavon den is in handen van de heren. A. van Harn, W. de Feijter, W. de Kraker en A. Janse. De eerste avond werd nog niet zo druk bezocht, maar de organi satoren hebben goede hoop, dat in de toekomst hun werk zal worden bekroond met een groot aantal bezoekers. Slotactiviteiten Kinderboekenweek Met eén tweetal voorstellingen van de film „De witte poedel" werden te Sluiskil in het jeugd gebouw „De Ark" de activiteiten in het kader van de jeugdboe kenweek 1964 afgesloten. Na af loop van de tweede voorstelling werden de kinderen, die een eer ste prijs hadden gewonnen naar Terneuzen gebracht, waar ze uit handen van de burgemeester hun prijzen in ontvangst konden ne men. Wegverbetering Het wegennet van Zaamsiag heeft weer een belangrijke ver betering ondergaan. De verkeersweg naar Axel is van de Molenstraat tot de Pool se brug vernieuwd en verbreed. Er zijn twee parkeerplaatsen naast gelegd, terwijl het trottoir is herlegd en doorgetrokken tot de Poolse brug. De stenen zijn gelegd op een zandbed vermengd met kalk. Dank zij de medewer king van hen die grond hebben afgestaan voor het trottoir en mede door de prestatie van de mensen die het werk tot stand hebben gebracht, kon een en ander in betrekkelijk korte tijd worden opgeleverd. Opzichter De Kok uit Terneuzen en de aannemers, de gebroeders Spon- selee uit Kloosterzande, kunnen met voldoening op hun werk en hun inspanning terugzien. Indien de weersomstandighe den het toelaten, zal de weg a.s. donderdag 12 november voor het verkeer worden opengesteld. Het zal een uitkomst betekenen voor de zeer velen, die lange tijd een behoorlijke omweg heb ben moeten maken om Zaam siag of Axel te bereiken. Wandeltocht Zaterdagmiddag organiseerde de wandelsportvereniging „Oran- je-Nassau" alhier een wandel tocht waarvan de baten ten goede kwamen aan de stichting „Zonneveld" te Oostkapelle. Om half twee werd gestart voor de verschillende afstanden, n.l. 5, 10 en 15 km in de omge ving van Zaamsiag. De meer dan veertig deel nemers hebben allen de tocht goed volbracht. Het was een tegenslag dat de traditionele herinneringsmedail les niet meteen konden worden uitgereikt. Deze zullen evenwel hun bestemming alsnog berei ken. Het mooie najaarsweer werkte in niet geringe mate mee aan hef wels'agen van deze wandel tocht, die heeft bewezen dat 'de belangstelling voor de mooie en gezonde wandelsport groeiende is tc Zaamsiag. Burgemeester Rijpstra deelde in tegenwoordigheid van de „blauwe boekenier" de prijzen uit. „In een plaats waar grote din gen gebeuren, is het goed ook aandacht te besteden aan de kleine, die het leven veraange namen", zo zei burgemeester Rijpstra zaterdagnamiddag tot de eerste prijswinnaars van de schoolcompetitie die had plaats gevonden in het kader van de 10e kinderboekenweek. De bur gemeester was vergezeld van zijn echtgenote. Ook de „Blauwe Boe kanier" was er bij tegenwoor dig en verleende zijn medewer king bij de prijsuitreiking- Ten slotte waren er de vier Terneu- zense boekhandelaren, de heren Van Aken, Meeusen (boekhandel Littooy), Van de Sande en Ver vers. DANK VOOR INITIATIEF Veel waardering toonde de bur gemeester voor het initiatief van de boekhandelaren die deze aktie op touw hadden gezet en waar aan het gemeentebestuur graag zijn medewerking heeft willen geven. Daarom had hij met ge noegen de Blauwe Boekanier of ficieel willen ontvangen, toen deze vorige week met zijn tra wanten in de haven van Terneu zen aankwam en hij zei ook nu weer blij te zijn dat hij bij deze prijsuitreiking tegenwoordig was. Dat wij jong en oud in de raads zaal ontvangen, wil zeggen dat wij het initiatief onderstrepen, aldus mr Rijpstra. Dat de actie uitstekend is geslaagd, is voor ons het bewijs dat er onder de jongeren beweging is. Na alle kinderen die in de schoolcompetitie de eerste prijs hebben gewonnen, te hebben ge lukgewenst ging de burgemees ter over tot het uitreiken van de prijzen, die bestonden uit kinder pocketboeken. De prijswinnaars die een eer ste prijs hebben behaald waren: Hervormde school: Peter Op peneer, Cor van Doorn, Bert Ste- ketee, Hanny' Harte, Kees de Vos, Leunis van de Wege, Lex Hogenhout, Géke Benjamins, El len Fleurbaay, Magda Jansen van Roosendaal, Ellen Hogen hout en Liesbeth de Jonge. Zuidlandschool: Elly Schrijver, Bianca Groenewout, Marijke Meeuwsen, Hellen Andriessen, Wiesje de Jong, Rachel Hame link en Jan de Klerk, St. Willi brordselioolEmmi van Damme, Gerard Hagenaar, Ivo Rogios, Marcel Rijckaert, John ny Hamerlinck, Mario Willems, Jos Morres. Heilige FamilicschoolHanny Wijffels, Christiane de Meijer, Ivonne Mevissen; Francien Pie- ters, Ingrid Koulen, Annemieke d'Hont en Ria van Cleemputte. Chr. Nat. school: Leo Fluijt, Janny van Urk, Wout Meijer, Beppie Schot en Loes van Baal. Zonneschool: Joyce v. d. Bent, Alineke Bliek, Freddy de Rijke, Harold v. d. Peijl. SchippersschoolCaty Heijens, Arend Goeseije, Jenet v. Suijle- kom. Chr. school Driewegen: Anne ke Kaijser en Hannie Zegers. Dow Elementary school: Derek Bollen. SLUISKIL St. Antoniusschool: Linda de Wit, Carla Baert, José Giele, Hen- riëtte Jurriëns, Jannie van de Hurk, Marijke Caluwé en Rolan- da Kindt. School „De Vrije Vlucht"Elly Corveleijn, Tilly Breepoel; Leu- neke Moens. Chr. school Sluiskil: Jaap Eek hout, Loes de Kesel en Hans Die- leman. Na de prijsuitreiking dankte de heer Meeusen namens de boek handelaren het gemeentebestuur en de velen die bij deze aktie hun medéwerking hebben gegeven, speciaal de Blauwe Boekanier met zijn trawanten, twee ge- meentefunetionarissen en ook de heer Gerreman die de voorstel lingen in Sluiskil had verzorgd. De heer Meeusen zei te hopen dat ook volgend jaar weer velen aan deze aktie zouden deelnemen. In de loop van de dag waren er in Terneuzen en in Sluiskil gratis filmvoorstellingen voor de schooljeugd gegeven. De „blauwe boekanier" temidden van de gelukkige prijswinnaartjes in de raadzaal. In de tuin van de Sow jet ambassade in Rome is zaterdag avond een bom ontploft die blijkbaar over de vier meter hoge muur rondom het gebouw is gegooid. Er vielen geen slacht offers en de schade bleef be perkt tot een gebroken glazen overkapping. De Sowjet-ambas- sadeur wilde geen Romeinse justitiële autoriteiten tot de tuin toelaten. Naar aanleiding van de pres tatie van de gestuurde twee van Triton bij de Olympische spelen in Tokio, hebben de curatoren van de rijksuniversiteit in Utrecht in overleg met de rec- tor-magnificus, aan Triton een bedrag ter beschikking gesteld voldoende voor de aankoop van een acht. De door Triton aan vaarde voorwaarde daarbij is, dat de nieuwe acht uitgeleend zal worden aan andere Utrechtse studentenploegen, die op grond van hun prestaties daarvoor dui delijk in aanmerking komen. Plattelandsvrouwen vergaderden De afdeling AxelZaamsiag van de bond van plattelandsvrou wen belegde vrijdagavond in het jeugdgebouw „De Poort" al hier een goed bezochte bijeen komst. Dit geschiedde in samen werking met de afdeling Axel van de Z. L. M. De voorzitter dezer afdeling, de heer J. de Kraker, sprak een welkomstwoord waarin hij spe- 'ciaal de spreekster van deze avond, mevr. Van WijkBeloo, welkom heette. Ook de nieuwe leden werden begroet. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven dat op 14 november a.s. een vergadering zal worden gehouden te Goes, waar tal van sprekers het woord zullen voeren, o.m. de secretaris van de Z. L. M., de heer Ir. J. Prins, en de hervormde predi kant van Burgh. De voorzitter kon dié vergadering in ieders belangstelling aanbevelen. Hij sprak er vervolgens zijn vreugde over uit dat mevr. Van Wijk be reid was gevonden te spreken over het bekende boek „Exodus". De spreekster vond bij de be handeling van dit ontroerende boek een stil en aandachtig ge hoor. Het is, zoals mevr. Van Wijk vooropstelde, een boek met velerlei facetten, waarop iemand moet ingesteld zijn. Het brengt het'verhaal van de restanten van het Joodse volk dat na de ver schrikkelijkste ervaringen aller tijden een eigen nieuwe staat wil stichten en dat bereid is ervoor te vechten en nieuwe ontberin gen te doorstaan. Het beschrijft hoe de Joden na de grote vernie tiging voor andere haast onover komelijke problemen werden ge plaatst. De Engelsen die de olie in Israël op het oog hadden, vormden daarbij niet het ge ringste probleem. De presidente dankte mevr. Van \vijk hartelijk voor haar boeiende lezing en zij drong er op aan, dat ieder het boek, het welk overal in de boekhandel verkriiebaar is. zelf zou lezen. (Adv.) Zonder de maag van streek ie maken De vier geneesmiddelen, verenigd in Chefarine „4", zijn elk afzonder lijk in de hele wereld beroemd ge worden en hebben reeds miljoenen mensen baat gebracht. Te zamen werken zij nog beter en doen wer kelijk wonderen. Eén der bestand delen zorgt dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Dodelijk verkeersongeluk De 28-jarige P. Elfrink uit Groessen (gem. Duiven) is za terdag op zijn scooter dodelijk verongelukt. Het ongeluk ge beurde op de rijksweg Arnhem Zevenaar onder de gemeente Duiven. De heer Elfrink was met zijn scooter tot in de berm uit geweken voor een vrachtauto, die bezig was een landbouwtrek ker te passeren. De vrachtauto remde bij deze manoeuvre zo krachtig, dat de wagen de heer Elfrink raakte. De man was op slag dood. West-Brabant wil eigen vliegveld West-Brabant streeft naar een eigen vliegveld. De stichting ..WeVaartsbnvö-^êring'", waarbij £4 gemeenten zijn aangesloten, bestudeert mans de mogelijk heden voor aanleg. De gedach ten gaan uit naar een streek- luchthaven, afgestemd op kleine typen vliegtuigen en helikopters. Het stadsbestuur van Breda heeft dit meegedeeld op schrif telijke vragen uit de raad naar aanleiding van do nog te behan delen eemeentebesroting. In de jongste vergadering van de gemeenteraad te Hulst zijn narde noten gekraakt over het xeit dat Gedeputeerde Staten het college van B. en W. van Hulst op de vingers hebben moeten tikken wegens ontoelaatbare, al thans niet-goedgekeurde uit gaven voor de bouw van enige scholen. Hiermee is, naar in de raadsvergadering tot uiting kwam, een bedrag gemoeid ge weest van ongeveer een miljoen gulden. De heren B. Picavet en J. H. Stolte leverden scherpe kritiek, omdat volgens hen de gelden ook niet door de raad waren gevo teerd. De heer Picavet wees er op dat de brief van G. S., waarin het college van B. en W. terecht werd gewezen, reeds dateert van half augustus, maar dat dit schrijven nu pas bij de ingekomen stukken aan de raad was overgelegd. Het provinciaal bestuur kon geen toezegging doen dat Hulst nog een bedrag uit het leningsquotum toegewezen zou krijgen en indien dit al gebeurt, zal het. alleen kun nen worden aangewend voor af doening van vlottende schuld en niet voor nieuwe werken. Volgens de heer Picavet ligt de verantwoordelijkheid geheel bij B. en W. Hij had al eerder een openlijke erkenning van dit col lege verwacht, dat er ernstige fouten waren gemaakt. Spreker wilde geen motie van wantrou wen indienen, maar hij zal zich in de toekomst bij eventuele herhalingen daarover moeten be raden. Er ligt, aldus de heer Picavet, nog een andere zaak te wachten, die openbaarheid vraagt. Hij verwacht hierover in een volgende raadsvergadering een duidelijke verklaring van het college. De heer Stolte sprak over grove fouten en hij verwonderde zich er sterk over dat zij die voor deze fouten verantwoordelijk zijn ge weest, daaruit niet de noodzake lijke consequenties hebben ge trokken. Burgemeester Molthoff, die nog slechts kort in Hulst in functie is en zich sindsdien met enige pijnlijke aangelegenheden geconfronteerd heeft gezien, verklaarde de verantwoordelijk heid voor de gemaakte fouten op zich te nemen. De bewuste brief van G. S. had hij eerst nu bij de stukken gevoegd, omdat hij tevo ren in een conferentie met G. S. de verschillende fouten had wil len rechtzetten. Ons vertrouwen, aldus de burgemeester, dreigde een lelijke deuk te krijgen en dat wilde ik voorkomen. Spreker had dan ook gegronde hoop om aan te nemen dat de gevolgen voor de gemeente Hulst niet van zulk eem ernstige aard zullen zijn als zich aanvankelijk liet aanzien. De raad nam met duidelijk ge noegen kennis van de mededelin gen van de voorzitter. De verdere agenda nam weinig tijd in beslag en was ook niet erg belangrijk. Alleen oefende de heer Stolte bij een nota over het zwembad kri-' tiek uit op het beleid van de zwembadcommissie en speciaal op dat van wethouder Brand, die voorzitter is dezer commissie. De voorzitter meende dat het weinig nut heeft te praten over wat er met deze commssie in het verleden gebeurd is. Hij deed de toezegging dat in de toekomst de verordening zo nauwkeurig mo» gelijk zal worden toegepast. De heer Stolte kon hiermee genoe gen nemen.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2