Amerikaans requisitoir tegen Frankrijk RADIO EN TELEVISIE ROEPING en STRIJD De verhouding Engeland-Rhodesië BMERUJKE STAND Pagina 11 Pessimistische stemming in Raad van Europa Politieke front Geen Europese kernmacht ironisch 80,000 ten méér melk Gebouw ingestort Pessimisme Krijgsgevangenen in Kongo Celal Bajar vrij HAAR DE GAULLE Venezuela verbreekt betrekkingen met Bolivia Terneuzen der bevolking Tersieuszesi Maandag 9 Dinsdag 10 november 1964 DE VRIJE ZEE UW f! Wayne Hayes, lid van het Amerikaanse congres en ex- president van de parlementaire Navo-conferentie, heeft vrijdag als gastspreker in de raadgevende vergadering van de raad van Europa een uiteenzetting gegeven van de Ame rikaanse buitenlandse politiek, die uitmondde in een re quisitoir tegen de Europese politiek van generaal De Gaulle. Het Amerikaanse volk heeft zich deze week met grote meerderheid achter de politiek geschaard die gericht is op deling van het leiderschap in de vrije wereld met West- Europa, aldus Hayes. Maar op hetzelfde ogenblik is een van de branderidste kwesties in Europa de vraag of de atlan- tische samenwerking van de na-oorlogse jaren moet wor den voortgezet en versterkt of dat de Europese landen een zelfstandige koers moeten gaan varen, waarbij die zelfstan digheid voornamelijk bedoeld is als vrijheid om alleen maar nationale belangen te kunnen najagen. Voor Amerikanen die bereid eijn geweest hun onafhankelijk heid van handelen op te offeren ten behoeve van nauwe samen werking binnen een zich vereni gend West-Europa, is deze nieu we neiging tot Europese onaf hankelijkheid een ironische spe ling van het lot. aldus de Ame rikaanse afgevaardigde. Die nei ging is namelijk analoog aan het Amerikaanse besluit om zich na de eerste wereldoorlog uit Euro pa terug te trekken. De Amerikanen van nu zullen de eersten zijn om te erkennen, dat dit een politieke fout is ge weest. Als de Verenigde Staten toen hun atlantische verantwoor delijkheid hadden aanvaard, was de loop der geschiedenis wellicht anders geweest. De Amerikaanse kiezers heb ben deze week getoond dat de les van het verleden niet is ver geten. Wij hopen nu, dat onze Europese vrienden niet in een zelfde fout zullen vervallen en zich op hun beurt uit het atlan- tisch geheel terugtrekken, want, men dient in Europa wel te be denken dat de Amerikaanse po litiek alleen mogelijk is zolang men in de Verenigde Staten niet gedwongen wordt tot de conclu sie, dat de Europese landen hun deelgenootschap willen afbreken teneinde een onafhankelijke koers te kunnen volgen. Hayes sprak halverwege het politieke debat in de raadgeven de vergadering, waarin de Ne derlandse K.V. P.-afgevaardigde Duynstee onder meer betoogde, dat een geheel onafhankelijke Europese kernmacht gevaarlijk is, aangezien dit de isolationis tische groepen, die deze week in de Verenigde Staten zijn versla gen, weer nieuwe mogelijkheden voor agitatie zou geven. De heer Duynstee wees er op dat de ervaring van het Brits- Franse project voor een s.uper- soon-passagiersvliegtuig (de Concorde) bewezen heeft dat zelfs twee grote Europese lan den samen niet meer het econo mische en wetenschappelijke po tentieel bezitten om deze volgen de stap in de ontwikkeling van de luchtvaart te zetten. Dit is al leen maar op atlantisch niveau mogelijk. Van gaullistische zijde werd dit ontkend. De Franse afgevaar digde Nessier vreesde dat Enge land het Concorde-project had laten schieten, omdat mogelijk heden voor samenwerking met de Amerikaanse luchtvaartindus trie opdoemen. Hij waarschuwde dat Frankrijk, dat zo langzamer hand in alle Europese organisa ties in de oppositie is, een steeds hardere positie zal gaan in nemen. Zijn partijgenoot De Grailly voegde hier ironisch nog aan toe, dat de tegenstanders van het Frans-Duitse verdrag tevre den kunnen zijn. Frankrijk is I namelijk bereid de nodige leer uit de ervaring te trekken: het zal Igeen politieke unie volgens een plan als dat van Spaak aangaan, als niet tevoren de algemene po litieke lijn ten aanzien van de- Premier Ian Smith van Rho- Jesië acht het ogenblik gekomen voor besprekingen met de Brit se regering over de onafhanke lijkheid van zijn land. Hij deelde zaterdag op een persconferentie mee, dat hij in een boodschap aan premier Ha rold Wilson de Britse minister voor gemenebestzaken, Arthur Bottomley, heeft uitgenodigd naar Salisbury te komen. Deze zou echter geen toestemming krijgen de gevangengezette na tionalistische leiders te ontmoe ten. „OVER ONZE LIJKEN" „Als Engeland denkt dat het een of ander lid van de konink lijke familie kan sturen om hier de Britse vlag neer te halen, zal Het produktschap voor zuivel verwacht dat de boeren in de tomende stalperiode (15 nov. tot sn met 3 april) 1.845.000 ton melk zullen afleveren, dat is 128.000 ton op 7V2% procent méér dan in de staltijd 1963/64 en BO.OOO ton of 4,5 procent méér dan de in het afgelopen voor jaar opgestelde raming. Hierbij is aangenomen dat het aantal melk- en kalfkoeien één a twee procent hoger zal zijn dan in de vorige stalperiode. Het produktschap heeft de in het voorjaar gemaakte raming herzien, omdat ook de aflevering in het afgelopen zomerhalfjaar boven de raming is gekomen. Tussen 5 april en 17 okt. lag ze er 80.000 ton of twee procent boven, in de laatste vier weken van dat tijdvak zelfs vijf procent. Er werd in het hele tijdvak 5 april—17 okt. 27.000 ton of 0,7 procent minder, in de laatste vier weken van dat tijdvak echter reeds vijf procent méér melk af geleverd dan in de overeenkom stige periode van 1963. In de stad Piracicaba (Brazi lië) is een gebouw van 15 ver diepingen, waaraan nog gewerkt werd, ingestort. In het puin zijn twintig lijken gevonden en 25 arbeiders worden vermist. Het kan wel tien dagen duren voor men het laatste slachtoffer onder de naar schatting 8.000 ton puin vandaan heeft gehaald. dat over onze lijken moeten ge beuren", aldus Smith. Wilson heeft in Londen ge zegd dat Bottomley de uitnodi ging niet kan aannemen, als hij geen gelegenheid krijgt te spre ken met vertegenwoordigers van alle stromingen. Als dat niet kan, hoopt Wilson Smith binnenkort in Londen te ontmoeten. Vorige week heeft men zich bij een referendum onder hoofd zakelijk blanke kiezers uitge sproken voor onafhankelijkheid onder de huidige grondwet. Eer der had een vergadering van stamhoofden zich al voor onaf hankelijkheid onder blank be stuur verklaard. fensie, atlantische samenwer king en Oost-Europa zijn vast gesteld. De teneur van liet debat was algemeen zó pessimistisch, dat de Duitse christendemocratische afgevaardigde Von Merkatz als laatste spreker probeerde zijn collega's een hart onder de riem te steken. 'De Europese eenwording is de afgelopen 15 jaar immers ver ge vorderd, zo zei hij. Het herlevend nationalisme waar men over klaagt, is heel iets anders dan het nationalisme van vóór 1940. Men moet de moed hebben de experi mentele weg in te slaan van het plan-Spaak en dan is er geen enkele reden om het hoofd te laten hangen. Het opstandelingenbewind in Stanleystad heeft alle Amerika nen en Belgen achter de rebel- lenlinies tot krijgsgevangen ver klaard, zo is zaterdag in de Kon golese hoofdstad Leopoldstad vernomen. De opstandelingen- president", Gbenye, deelde in een radio-uitzending mee, dat deze maatregel een reactie vormt op „de door buitenlanders uit gevoerde bombardementen in bevrijde (door rebellen bezette) gebieden". Intussen maken de Kongolese regeringstroepen zich gereed voor een aanval op Stanleystad. De weg naar de rebellenhoofd-- stad ligt open, nu de belangrijke steden Kindoe en Ikela zijn her overd. Celal Bayar, de 82-jarige voor malige president van Turkije, is zaterdag met het oog op zijn zwakke gezondheid uit gevan genschap ontslagen. Hij moet naar de gevangenis terug zodra zijn toestand dit toestaat. De ex-president die vier jaar ge leden ter dood werd veroordeeld, heeft het aan hart en ingewan den. Hij was staatshoofd van 1950 tot 1960, toen een militaire staatsgreep onder leiding van generaal Cemal Gursel een ein de aan zijn carrière en het be wind van premier Menderes maakte. Zij werden beschuldigd van misdrijven tegen de grond wet. De doodstraf van Bayar werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. Menderes kreeg de strop. Oud-bondskanselier Adenauer, die vandaag in Parijs erelid wordt gemaakt van de Franse academie voor geestelijke en po litieke wetenschappen, zal van zijn bezoek aan de Franse hoofd stad gebruik maken om presi dent De Gaulle, met wie hij een hechte vriendschap heeft, het Duitse standpunt te verduidelij ken in kwesties waarover thans onenigheid met Frankrijk be staat. Bondskanselier Erbard heeft hem dit verzocht tijdens een i gesprek dat beide mannen deze week hebben gehad. Er- hard hoopt dat zijn voorganger bij De Gauile meer begrip kan wekken voor de Duitse opvat' tingen. KONING BOUDEWIJN AUTOSNELWEG GEOFEND Koning Boudewijn der Belgen heeft vrijdag de naar hem ge noemde autosnelweg van Ant werpen naar de Duitse grens of ficieel geopend. De nieuwe ver binding geeft aansluiting op het Duitse net van autowegen. Aan de 160 km lange weg is acht jaar gewerkt; de bouwkosten bedroe gen 580 miljoen gulden. Op ae foto begroeten koning Boudewijn (links) en de West- duitse president Lübke elkaar aan de Belgisch-Duitse grens. AUSTRALIËR REISDE ALS VRACHTGOED In een kist reisde de 22-jarige/ Australiër Reginald Spiers' naar pas nu bekend is geworden in oktober per vliegtuig van Londen naar Perth omreisgeld uit te sparen. Drie-en-zestig uur bracht hij zonder eten en drin ken in de kist door om voor delig naar vrouw en kind terug te keren. De kist had hij in Lon den zelf in elkaar getimmerd en van een fictief adres in Austra lië voorzien. In de Westaustralische stad Perth aangekomen, klom hij er uit en liftte hij verder naar zijn woonplaats Adelaide. Dagenlang bezorgde de opengebroken kist, waarin slechts een deken, een - zakmes en een leren riem lagen, de Australische douane hoofd brekens .Een vriend van Spiers in Engeland zorgde tenslotte voor opheldering. Hij ging na vraag doen, daar hij geruime tijd niets van Spiers hoorde en stelde de autoriteiten op de hoogte van de ongebruikelijke reisweg. Waarschijnlijk zal de reis Spiers nog duur komen te staan. Venezuela heeft de diplomatie ke betrekkingen met Bolivia verbroken, aldus is in Caracas bekend gemaakt. Zoals bekend heeft enkele da gen geleden een militaire junta in Bolivia de macht in handen genoemen. Geboren: 29 okt. Carlo Maria An- toin, z. van Andries J. de Smidt en Maria L. van Waes, Elleboog 3; Anite, d. van Walter Berentsen en Louise P. J. van Loon, Zuidland- str. 63. 30 okt. Lourina Lycia, d. van Pieter Minderhoud en Leijntje C. de Regt, won. te Westdorpe, Kanaalzicht 50; Chan tal Imelda Oscar, d. van Eugène V. P. de Smet en Simone Anna A. M. Waes- berghe, won. te Koewacht, Wou- terij 13; Leendert Pieter, z. van Frangois J. Dep en Jozina de Vos, Pieter de Hooghstr. 21. 1 nov. Pe trus Joost, z. van Jan F. de Keijzer en Maria A. Wieland, Oostkade 11. 2 nov. Anita, d. van Thomas van Hoorn en Cornelia L. de Groote, won. te Hoek, Mauritsfort 29; Mar- tien, z. van Johannes A. H. Abra hams en Marcella Lievens, woon wagenkamp Sas van Gent; Wirian- da Martha Remi, d. van Frits Audenaerd en Cecilia B-. M. van Paemel, won. te Westdorpe, Lin- denlaan 9. 4 nov. Roy, z. van Ja cobus Scheele en Helena de Rijke, won. te Axel, Hulsterweg 2A. Huwelijksaangiften: 4 nov. Arie Boonstra, 27 j. jm„ won. te Den Haag en Antonia M. M. Cornelis- sen, 34 j. geh. gew. Huwelijksvoltrekkingen: 4 nov. Cornelis P. Dieleman, 32 j., geh. gsw. en Maud D. Duijts, 22 j. jd. Overleden: 27 okt. Leunlje Gal- le, 81 j., echtg. van Jacobus de Zeeuw, won te Axel. 28 okt. Arie A, Rollof, 75 j„ echtg. van Janna P. Kiel, won. te Axel; Adriaan de Visser, 89 j., geh. gew. met Santina de Brupne, won. te Axel; Daniel E. Dekker, 69 j. echtg. van Janna Westerbeke, won. te Zaamslag. 29 okt. Catharina Simons, echtg. van Cornelis L. Rinn, won. te Axel; 30 okt. Stephanie de Vrieze, 67 j„ geh, gew. met Hyppolyte Th. Vogelaere, won. te Zuiddorpe; Raymond J- B Neyt, 51 j., echtg. van Celina P. Stroowinder, won. te Sas v. Gent; I Anna M. C. van den Bergen, 32 j. echtg. van Henni M. Stubbé, won. te Sas v. Gent. 2 nov. Jacobus M. de Mareé, 62 j., echtg. van Geer truida Penne, Tuinstr. 12; Martha M. Triest, 36 j., echtg. van Honoré J. P. Wezepoel, Vogelschorstr. 14; Jacoba Stroo, 85 j., geh. gew. met Jan D. 'tGilde, Azaleastr. 32. In de periode van 30 okt. tot en 5 nov. hebben zich in deze gemeen te gevestigd: L. HughesSmart, Bontepolder- str. 9, van Sale (Engeland); S. C. Faasvan Wijck, Koninginnel. 2, van Biervliet; S. J. de Hullu, Ko- ninginnelaan 2, van Oostburg; S. BoesMieras, Koninginnel. 2, van Axel; W. Lugt, Rembrandtstr. 6, van Smallingerland; F. W. Schot Schrier, Koninginnel. 2, van Til burg; J. P. van den Heuvel, van Cantfortstr. 20, van Den Haag; J. G. Steenepoorte, Zuidlandstr. 62, van Kapelle; A. K. de Pauw, Ha- venstr. 2, van Antwerpen (B.); D. Koenen, Vondelstr. 65, van Rotter dam. J. van der Straate, Narcisstr. 24, van Goes. In dezelfde periode vertrokken P. J. C. Dieleman, M. Eijkestr. 16, naar SerooskerkeJ. A. Kerk hofHuibregtse, Jan Steenstr. 10, naar Rijswijk; N. S. Dekker, Leeu wen! 8, naar Goes; C. P. C. Bak ker, v. Cantfortstr. 9, naar Goes; C. C. VetBakker, v. Cantfortstr. 9, naar Zaamslag; A. T. Snap, Azaleaatr. 16, naar Rotterdam; A. Leenhouts, Nieuwediepstr. 14, naar Eindhoven; G. B. van Schraven- dijk, Nieuwediepstr. 63, naar Hen gelo; M. E. Barrett, Mad. Curiestr. S, naar Bunnik; C.„A. Allen, Volta- str. 12, naar Bunnik; R. A. Bollen, v. d. Waalsstr. 2, naar Bunnik; J. W. Eckhardt, Leliestr. 21, naar Arnhem. door ERNST MEISTER 27) Dr. Sevard haalde zijn porte feuille uit zijn zak en legde een bankbiljet op de tafel. Er ston den maar drie streepjes op zijn bierviltje, maar natuurlijk wil de hij ook voor zijn collega be talen. „Ik vind het bijzonder aar dig", zei dr. Fontana, „maar mag ik zelf? Tenslotte heb ik je uit genodigd om mij gezelschap te houden, het zou wel wat ul te ver gezocht zijn wanneer ik nu nog liet betalen ook." De vreemde dame die naast Sevard zat, keek dr. Fontana op merkzaam aan. Ongegeneerd fixeerde zij de Argentijnse. Mis schien vond zij zichzelf wel wat armoedig vergeleken bij het schitterende toilet dat dr. Fon tana droeg. Kassany had wel wat scheutiger mogen zijn, ze had gewoon niets behoorlijks om aan te trekken. Wie zou toch wel die heer zijn die in gezelschap van die vrouw was? Zij had hem toch al eerder gezien, meende ze, maar waar? Risa Kerbler, die ex-vriendin van professor Kassany, kon Se vard rustig observeren. Die had zijn portefeuille geopend en keek verbijsterd naar de kaart van Clara Eyken. Hij had zo waar vergeten haar te antwoor den. „Wat is dat, Sevard?," vroeg dr. Fontana nieuwsgierig. „Dat is een ansicht." „Van een vrouw? Ja, natuur lijk. En je hebt nog niet terug geschreven? Verbluft keek hij haar aan. „Je bent gewoon hel derziend," zei hij. „Is zij mooi?" „Sevard Sevard. vroeg Risa Kerbler zich af; ja, die naam had ze ook al eerder ge hoord. Was het niet Kassany ge weest die niet zo heel erg vrien delijk over hem had gesproken? „Oh, die is van een collega een specialist," zei Sevard ont wijkend. Nu wist Risa tenminste iets meer. Zij keek hen na toen ze het café verlieten. Misschien zou bet hier in Wiedmoos niet zo verschrikkelijk vervelend wor den wanneer ze die aardige jon gen. die dokter Sevard, nader leerde kennen. Zij verontschul digde zich een ogenblik en vroeg de hotelhouder of hier misschien een dokter Sevard logeerde. De hotelhouder schudde het hoofd en deelde mee dat hij meende dat er een dokter van die naam in het sanatorium van Brioni werkte. „Leef je nog?," vroeg Fontana aan haar begeleider toen zij het laatste huis van het slapende dorp achter zich hadden gelaten en op de weg naast de weide liepen. „Ik geloof niet helemaal meer," zei hij droogjes. Alle moeizame gesprekken van deze middag lagen hem werkelijk een beetje zwaar op de maag, hij voelde niet veel behoefte nu weer te gaan praten. „Je hebt nog een lange weg voor je." „Dat weet niemand." „Onze weg is echter zeer kort." „Hoe bedoel je dat?" „Omdat je van de heuvel af al het sanatorium kunt zien." Deze duidelijke tip maakte Sevard voor een ogenblik wer kelijk hulpeloos. Natuurlijk had hij vóór hij vertrok bepaalde fantasieën gehad over het ver loop van de avond, maar nu ze zich zonder meer eigenlijk aan hem aanbood, schrok hij toch voor de werkelijkheid terug. Er scheen een onzichtbare hinder nis tussen hem en deze vrouw gekomen te zijn en toch was die hindernis niets anders dan de onbeantwoorde prentbriefkaart van Clara Eyken. Hij gaf geen antwoord en liep verder. De weg werd smaller en er kwam een brugje over een beek dat slechts uit twee planken be stond. De vrouw aarzelde even. Sevard strekte zijn hand uit. Hij was de hand, geen bal! „Kom maar." Zij gaf hem haar hand en zette haar voet op de wankele plank. Misschien overdreef ze wel een beetje en spéélde ze dat ze bang was. „Kom maar, Gabriëlle," fluis terde hij en trok haar naar de overkant. Zij drong zich tegen hem aan. Hij nam haar hoofd in zijn beide handen en wendde haar gezicht naar het maanlicht. „De weg is zo kort," zei hij, haar woorden langzaam herha lend en toen kuste hij Gabriëlle en zij kuste hem terug. „Gabriëlle." „Klaus." Even stonden zij zo. Toen zei ze verschrikt: „Kijk daar, op de heuvel. Hij zag de gestalte en hij hoor de de slepende tred van een man die niet helemaal vast meer ter been scheen te zijn. „Laat hem maar gaan, Ga briëlle." „Ja. maar wanneer het Pehr is?" „Ach, die is allang naar huis." „Misschien. Zullen wij ook gaan, Klaus?" Ze kuste hem nog eenmaal, maar nu meer moederlijk. „Deze weg is kort, Klaus. Kom, laten wij gaan. Ik ben blij. Het is allemaal zo mooi en het was allemaal zo mooi, ook als je niets zei en zo naast me liep." (Wordt vervolgd.) Dinsdag 10 november 1964 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende Woord; 7.15 Licht programma; 8.00 Nws; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 Ouverture (vervolg); 8.50 Voor de huisvr.; 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Wereldradioweek 1964; 10.30 Lichte gram.; 11.00 Amus. muz. (gr.); 11.50 Praatje; 12.00 Angelus; 12.04 Wereldra dioweek 1964; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lezing; 12.45 Act. of gram.; 12.55 Reli gieus nieuws; 13.00 Nws; 13.15 Lichte gram.; 14.00 Voor de plat telandsvrouwen; 14.10 Lichte gram.; 14.50 Lezing; 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Godsdienstig progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Voor de leden van de jeugdbeweging; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Lied jes (gr.); 18.20 Uitzending P. B. O.; 18.30 Radio Volksuniversi teit; 19.00 Nws; 19.10 Actualitei ten; 19.35 Licht orkest (opn.); 20.00 Klass. muz.; 20.50 Klank beeld; 21.05 Klass. muziek; 21.35 Russische orkestwerken (gr.); 22.05 De zingende kerk; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Epiloog; 22.45 Liedjes (opn.); 23.15 Wereldradioweek '64; 23.15 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Caril lonbespeling; 7.30 Lichte gram.; 7.50 Dagopening 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Gymn. voor de vrouw; 9.00 De groenteman; 9.05 Moderne muz. (gr.).; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespr.; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nws; 12.02 Voor de zieken; 12.00 Lichte orkestmuziek (gr.); 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht instrumentaal ensemble; 13.00 Nws; 13.15 Meded.; 13.25 Beurs- ber.; 13.30 Lichte orkestmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Lichte gram.; 15.30 Vijf eilanden, lezing (III); 15.45 Lichte gram.; 16.00 Nws; 16.02 Bariton en piano; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling 17.35 Lichte gram. voor de tieners; 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Amus. muz.; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Orfeo ed Eurildice, opera (ver korte uitvoering gr.); 20.00 Nws; 20.05 Radioperiodiek; 20.45 Gevar. progr. voor de militairen; 21.35 Toneelbeschouwing; 21.45 Radiotijdschrift voor gitaristen; 21.55 Wereldradioweek '64; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Actualitei ten; 23.00 Gesproken brief; 23.05 Interview; 23.40 Zang met in strumentale begeleiding; 23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (V!): 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.15 Lichte muz.; (Om 12.25 Weerbericht); 12.50 Beursber. en progr.-overz.; 13.00 Nieuws; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Schoolradio; (Om 15.00 Nieuws); 15.45 Lichte mu ziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Beurs berichten; 16.09 Duitse les; 16.24 Kamermuz.; 16.55 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Jazzmuziek voor de jeugd; 17.45 Volksmuziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Wereldradioweek 1964; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Gram.; 19.00 Nieuws en radiokroniek; 19.40 Wereldradioweek: Draaiorgels in Euorpa; 19.50 Lezing; 20.00 Het zwarte pak, hoorspel; 21.10 Lich te muziek; 22.00 Nieuwsoverz.; 22.15 Wereldradioweek: Zuid- amerikaanse orkesten en poëzie en proza in vertaling; 23.00 Nws; 23.05 Stemmig gemengd avond programma; 23.55 Nws; 24.00 0.10 Ligging van de zeeschepen. T elevisieprogramma's Nederland I: 19.00 Weekjour- naal voor gehoorgestoorden; 19.30 Engelse les voor beginners (les 5 (herhaling) en les 6); 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Uitzending van de Pacifistische Socialistische Partij; 20.30 Ac tualiteiten; 20.40 Stiefbeen en Zoon, T.V.-spel; 21.15 Christe lijke omroep in de wereld, jubi- leumdocumentairé; 22.20 Liede- renprogr.; 22.4522.50 Journaal. Nederland II: 20.00 Nieuws in het kort; 20.01 Verschuivende grenzen; actuele onderzoekingen op het gebied van de weten schap; 20.25 De schavuiten Diamanten, T.V.-film; 21.15 Film venster; 21.45 Achter het nws; 22.10 Gewoon Heilig: film over het leven van Theresia van Li- BRUSSEL (VI.): 14.05—15.15 Schooltelevisie; 18.45 Engelse les; 19.00 Zandmannetje; 19.05 Voor de jeugd; 19.30 De Flint- stones, tekenfilm: Het liefdes- poeëem; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 19.59 Weerbericht; 20.00 Nws; 20.25 De geschiede nis van de show: periode 1910- 1920; 21.50 Panorama; 22.30 Poëzie in 625 lijnen; 22.55 Nws. Woensdag 11 nov. 1964 HILVERSUM 1: 7.00 Nws; 7.10 Dagopening; 7.20 Gram.; 7.45 Radiokrant; 8-00 Nws; 8.15 Ge wijde muz.; 8.30 Gram.; 8.50 Ned. volksliederenpotpourri; 9,00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Licht ensemble; 11.50 Caba- retprog.; 12,00 Gram.; 12.30 Me- deiingen t-b.v. land- en tuinbouw; 13.00 Nws; 13.15 Jubileummede- delingen; 13.20 Licht kwartet; 12.33 Volksliedjes; 12.53 Gram.; 13.40 Gram.; 14.00 Hoorspel; 14.25 Klassieke liederen; 14.50 Gram.; 15.45 Bijbslvertehing voor c.e jeugd; 15.55 Operatie Bus; 16.00 Jeugdland; 17.15 Gram. 17.30 Gram.; 18.10 Knapenkoor; 18.30 Het Spektrum; 18.45 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Radiokrant; 19.30 Le ger des Heils; 19.45 Praatje; 19.00 Geestelijke liederen; 20.20 Goe,.s uit Nazareth; 21.50 Gram. 22.30 Nws; £2.40 Avondoverdenking; 22.55 Gram.; 23.10 Commentaar uit Rome; 23.25 Gram. 2-3.55— 24.00 Nws. HILVERSUMII; 7-00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 3.15 Gram.; 8.50 Gymn. voor d_e vrouw; 9.00 Kookp je; 9.05 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram. 11.00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Moderne kamermuz.; 12.00 Ritmisch strijk orkest; 12.25 Actualiteiten; 12.50 Medeling-en t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel en zangsoliste; 13.00 Nws; 13.15 Kalender; 13.20 Amusementsmuz.13.45 Gespro ken portret; 14.00 Kamerorkest; 14.15 Utrechts Stedelijk Orkest; 14.50 Toespraak; 15.00 Voor de jeugd; 16-50 Voor de zieken; 17.20 Wereldradioweek; 17.50 Rege- ringsuitzendilig; 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Uitzending van de P.S.P.; 18.30 Dansork.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Meisjeskoor met piano; 19.30 Artistieke staalkaart; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.35 Hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Dansmuz.; 23.15 Jazz- muz.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.55 Programma-overzicht; 13.00 Nws; 13.20 Voor de soldaten; 14.00 Nws; 14.03 Orkestmuz.; 14.30 Voor de jeugd; 14.50 Jeugd koren; 15.00 Lichte muz.; 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nws; 16.03 Gram.; 16.09 Engelse les; 16.24 Gram.; 18.45 Meisjeskoren; 17.00 Nws; 17.15 Voor de teen agers; 18.00 Nws; 18.03 Vokale muz.; 18.30 Lekenmoraal en -filo sofie; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Casino- muz.; 21.00 Kamermuz.; 21.30 Wereldradioweek; 21.50 Pedago gisch praatje; 22.00 Nws; 22.15 Wereldradioweek; 23.00 Nws; 23.05 Feiten en muziek uit voor bije jaren; 23.30 Amusementsmu ziek; 24.00 Nws en voor de zee lieden. T elevisieprogramma's Nederland I: 17.00 De Verre kijker, internationaal jeugdjour naal; 17.1017.45 Voor cle kinde ren; 19.30 Dick van Dyke Show; 20.00 Journ. en weersoverzicht; 20.20 Sport. 20.50 AVRO's Tele- visier; 21.05 De Verdedigers; TV- film; 21.55 Aardgas, documentai re; 22-2522.30 Journaal. Nederland II: 20.00 Nieuws in 't kort; 20.01 Theater '64: inter view; 20.20 Yanco, Mexicaanse film; 21.4522.10 Onze man in Londen. BRUSSEL (V!): 15.00 Penelo pe; 15.30 Toneelspel; 16.50 Te kenfilm; 17.0018.00 Voor de jeugd; 19.30 Oude en moderne Amerikaanse volksliedjes; 19.55 De weerman; 20.00 Nws; 20.25 Variétéprogramma; 20.50 De der de persoon; 22.50 Zoeklicht op de culturele actualiteit; 22.50 Nws. -<

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 11