PROVINCIAAL NIEUWS Loonexplosie van 1964 was niet noodzakelijk en niet gewenst BURGERLIJKE STAND horpanta I BRARDSTOFFENHANCEL F. VERSTRAETEN ZOON j HOOGCONJUNCTUUR DUURT NIET EEUWIG eeuwig ROEPING en STRIJD Neutraliseren SHELL HAARDOLIE PK1C Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag f5 november 1904 Terneuzen Auto uitgebrand Bazar vrouwenvereniging ,Lydia' Aardenburg Gemeenteraad Breskens Vergadering gemeenteraad Bijbelgenootschap Vismijn Cadzand Ere-medaille Bestand in Jemen Frankrijk wil Nederlandse vissers weren ROEP KAALHEID EEN HALT TOE Yoor het te laat is! Prinses Beatrix bezocht vliegbasis „Twenthe" ProfSchouten: CHINESE WATERSTOFBOM GEVLUCHTE PRESIDENT VAN BOLIVIA HIELD PERSCONFERENTIE !!lll!linil!lll!(ff Milium1 ROLLER 55 BALPEN Pelikaneen kostelijk geschenk om te krij'gen enom te geven. BOEKHANDEL VAN DE SANDE Gistermorgen te ongeveer half ;ien bemerkte de chauffeur N. van Loozenoord uit Amsterdam, dat in de door hem bestuurde werkauto van de firma Kaspers te Amsterdam, waarop een kraan was gemonteerd, toen hij het kruispunt in de St. Annapol- der TerneuzenZaamslag was genaderd, rook ontwikkelde. Vanuit de woning van de heer De Bruijne werd hiervan telefo nisch mededeling gedaan aan de gemeentepolitie, die de brand weer alarmeerde. Toen deze ter plaatse kwam, bleek de werkauto vrijwel te zijn uitgebrand. Nadat de vlam men waren geblust werd de auto weggesleept naar de ga rage Visser alhier. Gisteravond opende de echt genote van de burgemeester, mevrouw E. RijpstraKnook, de fancy-fair die de hervormde vrouwenvereniging „Lydia" in het gebouw „De Schakel" heeft ingericht. De baten hiervan ko men uitsluitend ten goede aan de Goede Herderkerk die ge bouwd wordt aan de Koningin- nelaan. Mevr. Rijpstra noemde dit een van de redenen, waarom zij met zoveel genoegen de uitnodiging had aanvaard deze bazar te ope nen. Stellig zijn er velen die met verlangen uitzien naar de vol tooiing van deze kerk, waarvoor velen zich financiële offers ge troosten. In de tweede plaats vond mevr. Rijpstra dit een ge legenheid om uiting te geven aan haar waardering voor het werk van „Lydia". Nimmer doet de federatie van vrijwillige vrou welijke hulpverlening waar van de burgemeestersvrouw pre sidente is vergeefs een beroep op het bestuur van „Lydia" wan neer er werk aan de winkel is. Het verbaasde mevr. Rijpstra dan ook geenszins, dat het juist deze vereniging was, die het initiatief tot een bazar nam, die zij veel succes en dus veel geld voor de Goede Herderkerk toe wenste. Het bezoek was op deze eer ste avond ondanks de kou zeer groot. Het was een echte ouder wetse fancy-fair met een rad van avontuur, een lichtspel, een werpspel, grabbelton en het on vermijdelijke naam en leeftijden raden van twee poppen in Axel- se dracht. Veel kramen met zelf vér vaar digde en geborduurde kussens, kleedjes, tafellakens, sokken, baby-kleding en nog veel meer, een stalletje met planten, een met speelgoed, werkelijk zóveel, dat men zelf zal moeten gaan kijken. Een verrassing om voor de thuiswachters mee te brengen zijn de heerlijke oliebollen die er te koop zijn. Tenslotte: de fancy-fair is ge opend: heden van 710 uur en zaterdag van 210 uur. De trekking van de verloting zal a.s. zaterdag om half tien ten overstaan van notaris K. J. Hoving plaatsvinden. Maandagavond a.s. komt de gemeenteraad in openbare zit ting bijeen. Voorgesteld wordt om eervol ontslag te verlenen aan de heer J. de Clerck als klokluider. Het college is voorts bereid het verzoek van het E.T.I. voor Zeeland in te willigen om de bijdrage uit de gemeentekas te verhogen van 5 tot 12 cent per inwoner. Aan de plaatselijke V.V.V. wil men ƒ250 subsidie geven en aar het dameskoor „Amicitia" en het kinderkoor „De-Krekels" samen ƒ200. Te Eede kan voor busrei zigers een abri worden geplaatst. Voor het plaatsen van rijwiel- rekken bij de openbare school is 158,40 nodig. In de nieuwe begroting is op de kapitaaldients ruimte voor het aanleggen en verbeteren van de straatverlich ting in Eede. Hiermee is een bedrag van ƒ21.800 gemoeid, hetgeen in vijf jaar kan worden afgeschreven. Voor hetzelfde doel is voor Sint Kruis 5400 beschikbaar. De raad der gemeente Bres kens kreeg deze week als voor naamste punt te behandelen een beroepsschrift bij de Kroon in zake een onthouding van goed keuring aan het uitbreidings plan in hoofdzaak gelegen ten westen van de nieuwe veerha ven. Met handhaving van de motie ven, die geleid hebben tot op neming van het terrein van de heer Cappon in het onderhavige plan, stelden B. en W. voor in beroep te gaan. De argumenten van G. S. richtten zich tegen dit plan daar de gronden van de heer Cappon liggen in een strook tussen de duinen en een denk beeldige rooilijn, waarbinnen niet gebouwd mag worden. Het gedeelte voor de denkbeeldige lijn moet vrijblijven voor uit te voeren deltawerken. Het ge meentebestuur meent dat Cap pon in de gelegenheid moet wor den gesteld zijn recreatiebedrjjf uit te oefenen tot men met even tuele werken zal zijn begonnen. De heer J. Vergouwe onder schreef dit beroep en hoopte dat men succes zal hebben. De heer Cambier vond deze rooilijn een slag in de lucht. Het kan nog 20 jaar duren voordat men met de betreffende werken gaat begin nen. Burgemeester Eekhout meende dat het tijd genoeg is om maat regelen te nemen als men aan de werken begint. De heer Cam bier vroeg B. en W. aanwezig te willen zijn als deze zaak door de Kroon wordt behandeld, het geen door de burgemeester werd toegezegd. Gedeputeerde Staten verleen den goedkeuring aan-een aantal raadsbesluiten o.a. de verhoging van de verzekering van de ge meentegelden tot ƒ40.000; de verkoop van diverse percelen grond aan mej. C. Cruson aan de Parklaan; aan het N. V. Bouw fonds voor Nederlandse Gemeen te aan de Karei Doormanlaan en aan de Ringlaan voor de gebrs. Brugge. Voor de aanleg van een weg met bruggetje uit het bun galowpark naar de Singel werd een perceel grond aangekocht van de gebrs. V. d Poel te Ter- neuzen. De rekening van het vismijn- bedrijf sluit met een batig saldo van 68.367,42. Aan de heer G. L. Wijffels werd een perceel grond in het uitbreidingsplan West verkocht ter grootte van 36 m2 voor de bouw van een autobox. Ook de heer P. v. Pamelen kreeg een perceel van 180 m2 voor de bouw van autoboxen. Leenhouts aannemersbedrijf te Sluis had een verzoek ingediend voor 485 m2 grond voor de bouw van autoboxen in uitbrei dingsplan West. Ook deze grond werd toegewezen. Al deze perce len werden verkocht voor 30,50 per m2. Bij de verkoop werd be paald dat de gronden zonder toe stemming van B. en W. niet als opslagruimte mogen worden ge bruikt. In de hervormde kerk te Bres kens heeft het bijbelgenootschap afd. Breskens een hervormings- dienst gehouden, waaraan de ge mengde zangvereniging „God is mijn Lied" medewerking heeft verleend. De liturgie werd ver zorgd door ds. Praas, terwijl ds. Spaans een meditatie hield over „Het Woord dat gij zult laten staan". Aan de uitgang was er een collecte ter bestrijding van de onkosten van deze avond en voor het Bijbelgenootschap. Aanvoer vismijn Breskens in de week van 25 t/m 31 oktober: 1356 kg bot; 1686 kg schar; 449 kg schol; 144 kg tong; 15 kg tarbot; 2926 kg kabeljauw; 7559 kg wyting; 225 kg rog; 15 kg makreel; 68 kg haai; 8 kg pa ling; 57.937 kg exportgarnalen: 4292 kg pellerij-garnalen; 446P kg doorgedraaide garnalen; 92 kg onverkochte bot en 27464 kg haring. Op het gemeentehuis van Cad- zand heeft burgemeester J. Leen- houts_ in tegenwoordigheid van notaris J. Mijs, president-com missaris, en de heer L. Horten- sius, directeur van de stoom tram BreskensMaldegem, als mede de beide wethouders aan de heer J. Vasseur te Cadzand de eremedaille in brons verbon den aan de orde van Oranje- Nassau uitgereikt. De heer Vas seur is gedurende 40 jaar onaf gebroken in dienst van de S.B.M. geweest. Notaris Mijs wenste de onderscheidene geluk namens de S.B.M., terwijl de heer Hor- tensius een overzicht gaf van hetgeen in die 40 jaar bij de S.B.M. is geschied. In Jemen wordt met ingang van zondag een bestand var kracht. Dit werd donderdag of ficieel in Cairo bekendgemaakt. De elkaar bestrijdende groepen, royalisten en republikeinen, voerden al enige tijd in het ge heim onderhandelingen. Aansluiten Bestand in Jemen De revolutie in Jemen een land met een bevolking van tussen vier en vijf miljoen zie len begon in september 1962 nadat imam Mohammed El-Badr zijn overleden vader was opge volgd. Kolonel Abdoellah El- Sallal riep een republikeinse re gering uit. De imam vluchtte met getrouwen 'de bergen in en deed van daaruit aanvallen op de republikeinse troepen. Hij kreeg indirecte steun van Saoe- di-Arabië, terwijl Salal door Egypte werd geholpen. Vorig jaar verscheen een waarne mingscommissie van de Ver-| enigde Naties in Jemen om te trachten Saoedi-Arabië en Egypte te bewegen hun bemoei enissen met Jemen stop te zet ten. De toestand bleef echter verward. Frankrijk heeft nog geen ant woord gekregen van de Euro- markt-commissie op een verzoek een visserijreglement van de „zes" te mogen opschorten, dat vrije toegang tot alle havens in de E. E. G. geeft aan alle vissers vaartuigen uit de gemeenschap. Naar donderdag in kringen van de commissie wordt vernomen, zal de beslissing over dit verzoek eerst de volgende week worden genomen. Het is in Brussel ech ter niet bekend, of Frankrijk hei op 1 november van kracht ge worden reglement inderdaad toepast. Het houdt in, dat door vissers uit één van de zes E. E. G.-lan den gevangen vis wordt be schouwd als „gemeenschapsvis", die vrij in een wilekeurige haven van de E. E. G. kan worden ver kocht. Naar wordt vernomen, zouden de laatste tijd veel Ne derlandse vissers goede vang sten maken onder de Franse kust. De vangst zou volgens het reglement dus in Franse havens vrij kunnen worden afgezet. De Franse regering zou echter onder deze omstandigheden een te grote concurrentie voor de Fran se vissers vrezen. AXEL Geboren: 4 okt. Yolanda Leo- narda Adrienne, d. van Edmon- dus Adriaan Vanhijfte en Sara Cornelia van Driel, won. Olivier- str. 12; Gezina Johanna, d. van Aart Johan Kisjes en Reine Ma ria van Prudhomme, won. Bea- trixstr. 33. 7 okt. Louise Anne, d. van Hermanus Wiemes en Dine Johanna Oostdijk.won Liniedijk 7 11 okt. Ellen Grace, d. v. Ronald Frederick Voogd en Martha Theodora Magdalena Bokhout, won. Bankertstr. 58. 19 okt Si mon, z. van Pieter Levinus de Blaeij en Dina Catharina Janna Hoekman, won. Graaf Jansdijk 10. 23 okt. Joanne, d. van Jan Willem Bartels en Francina Adriana Lindhout, won. Weststr. 64. Huwelijksaangiften: 2 okt. Hu breeht Cornelis van der Maas, 26 j., jm., won. te Kortgene, en Eli zabeth Suzanna van Fraaijen- hove, 23 j., jd. 16 okt. Tonny Theo van Stevendaal, 23 j., jm., won. te Vogelwaarde, en Maria Johanna Bruel, 20 j., jd. 23 okt. Krijn Verhelst, 24 j., jm., won. te Hoek, en Catharina de Kraker, 27 j. jd. 28 okt. Hendrik Johan nes de Waal, 24 j., jd., en Maria Margaretha Alphonsa Baert, 24 j-, jd. Huwelijkvoltrekkingen1 okt. Jan Adolf van Arenthals, 25 j., jm., won. te Sluis, en Suzanna /an Langevelde, 19 j., jd. 8 okt. vlarinus Jacobus Verhelst, 19 j., jm., en Anke Zijl, 17 j., jd. 14 okt. Ralph Robert Overweel, 23 j., jm., won. te Middelburg, en Irma Magdalena van de Vijver, 24 j., jd. 15 okt. George Duerinck, 22 j.. jm., won. te Vogelwaarde, en Jo hanna van Kampen, 18 j., jd. 22 okt. Jacobus CorneMs Oostdijk, 24 j., jm., won. te Terneuzen, en Suzanna Pieternella Oppeneer 23 j., jd. 23 okt. Hubrecht Cor nelis van der Maas, 26 j., jm. won. te Kortgene, en Elizabeth Suzanna van Fraaijenhove, 23 j. jd. Overleden 4 okt. Nicolaas Adri aan Bolleman, 3 j., z. van Chris- tiaan Bolleman en Hebrina Fran oina Verhelst. 5 okt. Francois vVolfert, 79 j., echtg. van Maria Verpoorte; Dina Elve, 69 j., geh. gew. met Edumondus Aloysius Sijs. 12 okt. Leendert Deij, 83 j., geh, gew. met Frangina Cornelia Blankert. 25 okt. Cornelis Pieter Esselbrugge, 26 j., z. van Jan Karei Esselbrugge en Maria de Regt. 31 okt. Jan Abraham de Smidt, 68 j„ echtg. van Cornelia Esther Schieman. HOEK Geboren; 8 okt. Pieter, z. van Jan d® Jonge en Tanneke M. Dieleman. Huwelijksaangifte: 29 okt. Pie ter Dieleman, 55 j., jm., en Maatje van de Velde, 44 j., jd. Huwelijksvoltrekking: 16 okt. Gijsbrecht Pladdet, 24 j., jm., won. te Katwijk, en Catharina Neeltje van Tatenhove, 21 j., jd. Overleden: Geen. Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) is de hoofdhuid nog aktief. Doe dan als dhr. v. d. Wouw.-Oisterwijkseweg 29. Moergestel (N.B.) die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en edeibrillantine) verkrijgbaar in in TERNEUZEN bij: Drog. R. Platteeuw Noordstraat 5" en Drog. VerlindeDarcon, Dijkstraat 54 In AXEL bij: Drog. „De Vijzel", (P. A. Wondergem) Nieuwctraat 5 In HULST bij: Drog. J. D. de Bruyn, Houtmarkt 5 Als onderdeel van de werkbe zoeken die prinses Beatrix brengt aan de onderdelen van de strijd krachten, bezocht ze gisteren de vliegbasis „Twenthe". Deze basis maakt deel uit van het comman do tactische luchtstrijdkrachten. De kroonprinses werd tijdens dit bezoek vergezeld door de chef van het militaire huis var, de koningin, lt-generaal H. Scha per, en door haar particuliere secretaresse, mej. M. C. C. Wij nen. Na een korte uiteenzetting over het werk op de basis door de commandant, kolonel J. van Log- gem, te hebben gehoord, liet ze zich uitvoerig voorlichten over de oplëiding van vliegers en tech nisch grondpersoneel, die be stemd zijn voor de „star-fighter"- squadrons. Ten behoeve van deze opleiding bevinden zich op de ba sis „Twenthe" verschillende faci liteiten, zoals een vluchtnaboot- ser en een oefeninstallatie voor de technische opleiding. De prinses die de lunch in de officiersmess van de basis ge bruikte, zag hierna demonstraties met enkele F-104 G „star figh ters'. Ook het op deze basis ge stationeerde foto-verkennings- squadron 306, uitgerust met de RF-104G, de verkenningsuitvoe ring van de „star fighter", werd door haar met een bezoek ver eerd. Lazer in de middag keerde prinses Beatrix naar Soesterberg terug. Stationsweg 38 Terneuzen Tel. 01150—2085 De abnormale loonstijging in 1964 zal na verloop van twee jaren ongetwijfeld leiden tot ongewenste werkloos heidseffecten, tenzij men in 1965 een abnormaal laag loon stijgingspercentage zou kunnen realiseren, zo meent prof. dr. D. B. J. Schouten, hoogleraar aan de katholieke econo mische hogeschool en lid van de Sociaal-Economische Raad, blijkens zijn artikel „Over onaardige economie gesproken" in Economisch-Statistische berichten van deze week. Prof. Schouten gelooft dan ook 'lat de werknemersleden van de 3. E. R. ongelijk hebben, wan neer zij in de komende loonon derhandelingen blijven aandrin gen op een nominale loonsver noging, zoals deze in de afgelo pen jartn gemiddeld genomen werd gerealiseerd, dit te meer, omdat wat normaal was in de afgelopen tien jaren, niet meer normaal zal zijn in de komende jaren. De hoge nominale loonstijgin gen in Europa worden volgens prof. Schouten veroorzaakt door de duidelijk zichtbare inflatoire tendenties van de afgelopen jaren, die Inherent waren aan een typisch na-oorlogse hoog conjunctuur. Deze kan niet eeu wig duren. Hij meent dat de risico's van een Europese recessie in de jaren 1966 en 1967 zo groot is, dat Nederland met zijn kwets bare open economie geen loon stijgingspercentages meer mag nastreven, die op grond van de praktijk der afgelopen tien jaar normaal zijn geworden. Een 0 door ERNST MEISTER 25) „U kunt zwijgen en dat is heel goed", zei mevrouw Stoja. „Ik zal u morgen alles verklaren. In middels hartelijk bedankt, dok ter. Goedennacht." Dat was nu vandaag de twee de keer dat iemand Sevard zei dat hij zo goed kon zwijgen. Nadenkend stond hij voor de deur van de bar. Dr. Fontana zou er zeker niet zijn. Zij had na tuurlijk niet alleen de donkere weg naar het dorp durven lopen. „Ze zal Pehr toch niet ontmoet hébben", dacht hij en dat was een pijnlijke gedachte. Met twee sprongen was Sevard aan de deur en hij hoorde daar achter het geluid van een juke box. Hij stapte naar binnen en bevond zich in de bar van het dorpshotel, welke gemeubileerd was als èlle bars van Alle dorps hotels, kwasi ouderwets en zwak verlicht. Aan de tapkast zat de dorps jeugd, die er meer Amerikaans dan Duits uitzag. De jongens en meisjes dronken coca-cola. Links bevond zich een deur met een uitgestrekte hand er od geschilderd met het woordje „Café" op de manchet. Sevard volgde de richting van de weg wijzer, liep door een soort tun nel, waar het doordringend naar goulasch rook, kwam bij een tweede deur en bleef daar even staan. Achter die deur moest het in tiemer zijn dan in die lawaaie rige Expressobar. Hij hoorde het geluid van een radio. En dan zag hij Gabriëlle Fontana en ook zijn collega dr. Pehr. Zij zaten beiden op een bar kruk. Dr. Fontana zag Sevard het eerst. Met een uitroep van verrassing keek zij hem aan, maar Sevard kon niet consta teren of dat nu een blijde of een onaangename verrassing was. „Waar was je zo lang?" vroeg Gabrielle. „Wanneer collega Pehr niet toevallig was gekomen, dan stond ik nog steeds buiten in de nacht op je te wachten." Hij vertelde over het onge legen bezoek. Wat stijfjes zat hij naast de Argentijnse, die voor deze avond verleidelijk was ge kleed in een geraffineerde cock tailjapon, welke haar vormen volkomen verraadde. Voorlopig echter zat Sevard boos in zijn glas te staren; de tegenwoordig heid van dr. Pehr ergerde hem buitengewoon. „Jij was de bal, collega," zei Gabrielle. „Maar het is beter dat je de hand bent, de hand die de bal stuurt proost!" Sevard zette het glas zó hard neer dat het in stukken sprong. „Juist! Zo beval je me beter," lachte de vrouw en hield hem haar glas voor. „Drink dit maar leeg." „Alleen met jou," zei Sevard vlug en gaf de dienster een wenk. Meteen stond er een nieuw glas voor hem. Hij nipte even, klonk met haar en ledigde dan het glas in één teug. „Gezondheid! Zo beval je me beter, Sevard, dat zei ik al." „Geen wonder," mengde Pehr, die meer had gedronken dan goed voor hem was, zich in het gesprek. „Wie bij Gabriëlle Fon tana in de leer gaat leert ge woonlijk buitengewoon snel." Sevard wilde het opnieuw ge vulde glas pakken, maar dokter Fontana legde haar hand op zijn arm. Hun blikken kruisten elkaar en Sevard begreep wat zij bedoelde. Hij boog zich iets voorover. „In iedere school heb je nu eenmaal voortreffelijke leerlin gen, dokter Pehr." Pehr dronk in één teug zijn glas leeg; kennelijk trachtte hij het geprek op een ander thema te brengen, een meer zakelijk. „Hoe bevalt het je eigenlijk bij ons, het sanatorium bedoel ik?" „Ja, het is vanzelfsprekend al les nog nieuw, maar voorlopig vind ik het heel erg interessant." ..Wat zeg je van de Ouwe? Van dokter Brioni?" „Neem me niet kwalijk, maar die is afwezig." „Oh ja, natuurlijk, je hebt ge lijk." Nadenkend tuurde Pehr in zijn gjas. „Waarom drink je eigenlijk niet?", zei hij na enige ogenblik ken tot dr. Fontana. „Eh.je bent zo stil? Ik geloof dat je bezig bent ons beiden te testen." „O, dat is allang gebeurd," lachte de Argentijnse. „En wat is het resultaat?" „Dat ik jullie allebei een beet je vervelend en een beetje lang dradig vind. Om je de waarheid te zeggen houd ik meer van vlotte mannen." Dr. Pehr keek eerst Sevard, daarna Fontana aan, toen zei hij langzaam: „Zo, dus jij vindt mij. vervelend en langdradig?" Ze lachte even en knikte. Pehr pakte zijn portemonaie en wierp een bankbiljet op de tap kast. „Laat maar zitten," zei hij tot de dienster. „Zo, dus ik ben vervelend en als je vervelend bent, betekent dat, dat je over bodig bent, düs, goedenavond, waarde collega en nogmaals goe denavond. Ja, ik ben vervelend, alles is hier vervelend, het hele nest." Dr. Sevard, die de situatie nogal pijnlijk vond, wilde Pehr terughalen. Misschien dat hij wat opknapte als hij een paar koppen koffie dronk. Opnieuw echter voelde hij de hand van de vrouw op zijn arm en hij zweeg. Bij de deur bleef Pehr, die krampachtig had geprobeerd om recht te lopen, even staan. „Ik ben geen baleen bal rolt, maar ik loop Tot ziens!" (Wordt vervolgd.) tweede loonexplosie acht prof Schouten daarom niet wenselijk met het oog op de werkgelegen heidssituatie in of na 1966. Hij meent namelijk in overeenstem ming met het centraal plan bureau dat na fle loonontploffing van 1964 de ontspanning op de arbeidsmarkt niet reeds over een jaar verwacht moet worden. Volgens prof. Schouten kan bo vendien niet worden bewezen dat Japanse professoren van de universiteit van Nigata en van Tokio hebben gezegd, dat uit een analyse van de radioactieve neerslag na de explosie van de Chinese kernbom blijkt, dat de bom meer weg heeft van de wa terstofbom van Bikini, die in 1954 werd beproefd, dan van de kernbom van Hirosjima. de loonoperatie van 1964 een noodzakelijke en gewenste gang van zaken is geweest met het oog op een in het verleden ver kregen achterstand. Daarmee vervalt z.i. het argument dat het abnormale loonstijgingspercen tage van 15 procent in 1964 niet behoeft te worden geneutrali seerd door een abnormaal laag percentage in 1965. De gevluchte Boliviaanse pre sident, dr Paz Estenssoro, heeft donderdag op een persconferen tie in Lima gezegd dat hij zich nog steeds als de constitutionele president van Bolivia be schouwt. Estenssoro zei dat hij in Peru niet om politiek asiel had ver zocht en dat hij daarheen zou gaan „waar hij het beste voor de revolutie kan vechten". Hij meende dat hij nog steeds de steun van het volk had en dat hij verdreven was door het leger „onder leiding van een verrader". Tijdens de persconferentie werd Estenssoro door een groep vrouwen uitgescholden voor „moordenaar" en „lafaard". In Washington hebben Ame rikaanse functionarissen gezegd dat eerst de samenstelling van de regerende militaire junta be kend moet zijn alvorens de Ver enigde Staten zouden overwegen het nieuwe Boliviaanse bewind te erkennen. „De toestand is zó verward dat er op het ogenblik niets te erkernnen is", zo zeiden zij. ||iimiiiiii|miii!ii!i| Shlikun VERKRIJGBAAR BIJ:

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2