Tweede ronde Europa-cup WITTE KRUIS Kantongerecht van Terneuzen DE LEEUW VAN BASHRA DWS-SKI 06 LYN TOCH OP DE TV LANDSKAMPIOEN DWS MN KWART-FINALE BEREIKEN WAT DOET ANDERLECHT? ALLEEN EEN WETENSCHAPPELIJK BEPROEFDE KOMBINATIE Woensdag 4 november '64 AZVV 2—Hoek 1 1-6 MAAKT U VLOT WEER FIT! Pyreneeërs favoriet inter wint En D.W.S. v. DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Zitting van 3 november. „Wanneer iemand, rijdend met slecht materiaal ongelukken ver oorzaakt en niet tot gevangenis straf wordt veroordeeld, zegt men: er bestaat geen recht". Deze woorden werden gister morgen tijdens de zitting van het kantongerecht gesproken door de waarnemend kanton- ■rechter mr. H. C. M. van Son, die het enorme risico, waaraan automobilisten die met slecht materiaal rijden zichzelf en an dere weggebruikers blootstellen, fel hekelde. P. A. K. te Hontenisse wilde op 9 augustus van dit jaar met zijn auto waarin zijn vrouw en kind gezeten waren de Hulster- weg overstèken, om een uitrit in te rijden. Hij deed dit, terwijl op korte afstand een bus nader de, waarin op dat moment slechts één passagier zat. „Het was een klein misver stand" zei verdachte. „Dat is gebleken," sprak mr. Van Son, „elke aanrijding is een misverstand". Het was allemaal niet zo best afgelopen, de auto werd geramd door de bus en kwam onderste boven in een sloot terecht. K. en zijn echtgenote werden ge kwetst, de schade aan zijn wa gen bedroeg 1500, Verdachte verdedigde zich door te zeggen, dat hij de richting aanwijzer in werking had ge steld en de chauffeur van de autobus niet had geremd. „U kunt toch niet verwachten, dat het verkeer op deze belang rijke internationale route Hulst Graauw stilgelegd wordt, als U uw richtingaanwijzer uit steekt!" merkte de kantonrech ter sarcastisch op. „Hoe stond het met uw banden?" liet hij er belangstellend op volgen. De banden van de tweedehands gekochte wagen waren glad ge weest. De bewering van ver dachte, dat hij direct nieuwe had gekocht, doch men geen tijd had deze om te leggen, werd door officier en kantonrechter niet geaccepteerd. De heer K. bleef lange tijd aan het woord om zijn onschuld aan te tonen. De officier van justitie, mr. Lebret, stelde in zijn requisitoir, dat K. maar één ding had moeten doen: voordat hij ging draaien in de spiegel kijken, of de rijbaan vrij was. Er hadden 30 mensen in de bus kunnen zitten, zei hij en eiste een boete van 50 voor het in gevaar brengen van het verkeer en 50 voor de afgesleten ban den en onttrekking van deze aan het verkeer. Formidabel onvoorzichtig en ellendig, dat opletten alleen met boetes kan geleerd worden, was de mening van de kantonrech ter, die K. conform de eis ver oordeelde. „WIE HABEN ES NICHT GEWUSZT". Deze woorden en nog vele andere sprak de Duitser G. K. uit Aken, toen zijn zaak gis termorgen voor de tweede maal behandeld werd. Hij had in september van dit jaar met nog een paar inzitten den in een auto over de provin ciale weg te Terhole in de rich ting Terneuzen gereden. Hij ont kende in een vorige zitting daar te hard te hebben gereden en zeide bovendien dat de rijks politie dit onmogelijk had kun nen constateren. De verbalisant, de heer A. B., wachtmeester le klasse bij de rijksverkeersgroep te Terneuzen, vertelde dat hij K. reeds in Zaamslag-Veer op een overtre ding had gewezen, n.l. dat daar niet mocht worden ingehaald. Twee Duitse auto's reden achter elkaar, de achterste remde af, bij nadering van de bebouwde kom, de eerste, waarin K. ach ter het stuur zat, bleef dezelfde snelheid voeren. Deze bedroeg 60 a 70 km naar beneden af dus in het voordeel van gedaag de afgerond. Van het inhaal- verbod had de verdachte niets afgeweten, maar, zei de heer K., mag ik deze politieman zélf eens iets vragen? Dat mocht, doch toen ging de verdachte requisi toir tegen de verbalisant houden en dat kon de kantonrechter nu net niet toestaan. De officier achtte de wijze waarop de snelheid was gecon troleerd juist en bewezen en eis te 30 boete. Toen wilde K. zijn in de zaal aanwezige herhaaldelijk inter rumperende vriend als getuige doen horen, doch hiermede was hij te laat. De kantonrechter bepaalde zijn uitspraak conform de eis en wil de K. hiermede inprenten, dat men zelfs als men hier als Duit ser vferkt, zich aan de verkeers regels moet houden. STAMPIJ IN DE DWARSSTRAAT „Ik protesteer, ik heb geen schuld" sprak L. H. te Terneu zen na de uitspraak van 20 boete. De eis tegen hem was ƒ25. H. had in augustus met een vrachtauto door de Dwarsstraat gereden en hierbij een schut ting beschadigd. Volgens H. lagen achter de schutting kolen en hierdoor puil de dit houten bouwwerk in de toch al niet brede straat naar buiten. De beledigde partij, de heer P. K. zeide dat de oorzaak van de beschadiging moest wor den gezocht in overstekende kisten op de vrachtauto. Overi gens had H. de schutting weer netjes gerepareerd. „Ik heb alles vernieuwd" zei H. De kantonrechter antwoordde hem».dat de gemeente.Terneuzen H. daarvoor wel dankbaar zou zijn, maar dat reparatie toch beter niet op die manier kon ge beuren. De schuttingen in Ter neuzen zijn toch niet zo slecht? peinsde mr. Van Son hardop. Verdachte: Ze noemen het daar het varkensbuurtje. Kantonrechter (verschrikt): „Dat slaat toch niet op de bewo ners, hoop ik?" Verdachte: „Nee, dat is van eeuwen her." Kantonrechter: „Een prea-his- torische benaming dus." Rechts houden ging volgens H. ook niet, want, zei hij, „er is daar geen linker- en geen rech ter kant". Uiterst verbaasd reageerde mr. Van Son hierop met: „Er is daar toch geen luchtverkeer?" Wat er in deze zaak ook scheef hing, de schutting, of de vracht wagen, de uitspraak resulteerde als hierboven vermeld. OVERSCHRIJDING MAXIMALE RIJSNELHEID P. J. M. de R. te Willebroeck (België) stond terecht omdat hij in Axel in de bebouwde kom de snelheid zou hebben overtre den. De R. trok dat sterk in twijfel, doch gaf geenszins de schuld aan de verbalisant, noch aan derzelver meetapparaat, doch sprak over een „technische dif- fessie". De R„ van professie ingenieur, bedoelde hiermee, dat zijn snel heid door „de rijkswacht" bij het passeren opgenomen was. „Nee, zei mr. Lebret de rijks wacht gaat U niet opschrijven, als U gepasseerd wordt, dan krijgt men een onnauwkeurige telling. „U bent de eerste Belg die toegeeft dat onze controle- meters goed zijn. Alle Belgen zeggen, dat er van onze appara ten niets deugt", sprak de kan tonrechter, die overigens met de officier van mening was dat deze zaak aangehouden moest worden voor nader onderzoek. In verband met zijn werkkring opperde de heer De R. enige be zwaren dat hij nogmaals voor zou moeten komen. Dat was niet verplicht, maar, aldus mr. Van Son, frist uw ge heugen eens op, U hebt om de veertien dagen een nationale feestdag in België, misschien kunnen wij het dan op een feest dag doen! De tweede Belg, S. K„ die te recht moest staan voor eenzelf de feit, was woonachtig in An- derlecht. „Juist, bij de beroem de voetbalclub" zei de kanton rechter. K. had eveneens in Axel, op de Magrette, te hard gereden. In ieder geval hebben we zojuist van een Belgische in genieur gehoord, dat die meters hier allemaal in orde zijn, aldus mr. Van Son. „Ik heb de plaat niet gezien" verweerde zich de gedaagde, die verder toegaf wel iets harder te hebben gereden dan 50 km. Op de eis van ƒ20 wilde K. onmiddellijk betalen. De kantonrechter maande hem tot geduld, tot hij veroordeeld was. „Ha, ik ben nog niet ver oordeeld" zei K. Het werd 15 die hij wilde betalen in Hollands geld. Kantonrechter: „Geen Hol lands, doch Nederlands geld." Mr. Lebret eiste tegen J. A. D. te Axel een boete van 50 omdat hij als chauffeur van een trekker met twee aanhangwa gens geen voorrang had ver leend op het kruispunt Buthdijk —Zuidsingel te Axel. „Die auto was een schim" zei gedaagde, waarmee hij zeggen wilde dat de Belg zeer snel gereden had. De kantonrechter noemde het gelukkig, dat er geen persoon lijke ongelukken waren gebeurd en veroordeelde D. tot een boe te van 25. Driftig en heftig gesticuleerd verdedigde zich J. E. de K. uit St. Jansteen, die terecht moest staan, omdat hij met een vracht wagen, waarvan de lading meer dan drie meter breed was, dak pannen van een huis op de Hul- sterweg had afgereden. Verdachte betoogde, dat hij het niet geweest was die gereden had. „Ik zou er toch geen „em- brasse" over die paar pannen willen hebben en direct hebben betaald." Deze zaak werd voor het ho ren van getuigen aangehouden. H. A. D. te Hoek had op on fortuinlijke wijze een tractor met aanhangwagen bestuurd, duidelijker geformuleerd: hij was ermee van de wal in de sloot gekomen. De oorzaak lag volgens het verbaal hierin, dat D. te veel aan de linkerkant van de weg gereden had in de Nieuw Neuzenpolder en zodoende tegen een Volkswagenbusje opgebotst was, met bovenvermeld gevolg. In verband met de leeftijd van D. ried de kantonrechter hem, tractorrijden aan zijn personeel over te laten. De officier zwaai de met het zwaard van ontzet ting uit de rijbevoegdheid. D. beloofde van een tractor af te blijven, althans om erop te rijden. Uitspraak: 15 boete; de eis was 30. J. A. A. B. uit Axel was in de Walstraat te Terneuzen met zijn auto in aanraking gekomen met een bromfiets. In de dagvaarding stond dat B. onvoldoende rechts had gereden. De bromfietser was gekwetst en zijn rijwiel bescha digd. B. werd veroordeeld tot 15 boete; de eis was 30. „Dan ga ik maar zitten" zei W. W. P. W. uit Bergen op Zoom toen hij de uitspraak van 50 boete hoorde, wegens overtre ding van een inhaalverbod. De officier, wiens eis gelijk luidend was, wees erop, dat de inhaalverboden moeten worden nageleefd. „De gevolgen kunnen fataal zijn," voegde de kanton rechter aan zijn uitspraak toe. J. de B. te Terneuzen had een ogenblik zijn rijwiel tegen een trottoir in de Marijkestraat ge plaatst. Het was maar een klei nigheid, was de officier van me ning. Toch moest De B. er over eenkomstig de eis nog 5 boete voor betalen. Heden zendt de N. T.S. van 20.10 tot 22.00 uur op Nederland I toch een rechtstreekse repor tage uit van de voetbalwedstrijd D.W.S.—Ski Og Lyn, die in de tweede ronde van het toernooi om de Europacoup in liet Olym pisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld. ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND EERSTE KLASSE Na de aftrap wisselden de aan vallen op beide doelen zioh af. Na tien minuten spelen leverde dit een doelpunt op voor Hoek. Linksbuiten P. De ij speelde zich goed vrij en met een strak schot werd het 01. Nadat A. Z. V. V. 2 wat moei lijkheden voor het Hoek-doel te weeg had gebracht, kreeg Hoek aan de overzijde een vrije trap te nemen. Linkshalf J. de Zeeuw schoot de bal hard in, die door een A. Z. V. V.-speler van rich ting werd veranderd en onhoud baar verdween de bal in het doel CO2). A. Z. V. V. kwam daarna ver scheidene malen goed weg, toen de Hoek-midvoor alleen voor de doelman miste. Direct na de rust een sterk aanvallend Hoek, dat zijn spel nu meer opengooide, over de vleugelspelers. Na tien minuten had Hoek succes door midvoor Burm (03). A. Z. V. V. kwam wel tot tegen aanvallen maar de afwerking liet te wensen over, terwijl ook de Hoekse verdediging resoluut ingreep. Midvoor Burm maakte er 04 van. Daarna zag A. Z. V. V. kans de eer te redden door linksbuiten Bouchaut (14). Hoek bleef het beste van het spel behouden. Na een goed af gegeven bal van de naar binnen gekomen rechtsbuiten J. 't Gilde kon linksbinnen J. Reminsen be heerst doelpunten (1—5). Met nog tien minuten te spelen gaf Deij goed af en rechtsbinnen Kiel maakte het halve dozijn doelpunten vol (16). Idee voor een televisie-pot gelanceerd De in de regel nogal moei zame onderhandelingen tussen clubs en de televisie over het uit zenden van belangrijke wedstrij den, heeft de heer E. Dumoulin, ere-voorzitter van de eerste klasse amateur RFC Roermond tot het volgende idee gebracht: hef een dubbeltjé voor elke toe schouwer bij elke amateur en profwedstrijd. Dat brengt per zondag ruw geschat ƒ40.000 op. Dit geld zou in een pot moeten worden gestort, waaruit even tueel de televisierechten zouden kunnen worden betaald. De tele visie en de K. N. V. B. voor lopig gepolst voelen veel voor een dergelijk plan. Naar de me ning van de toeschouwer zelf is nog niet gevraagd. LiverpoolAnderlecht vormt het klapstuk van de tweede ronde van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen, waarvan de eerste ontmoetingen binnenkort worden gespeeld. Landskampioen D. W. S. zal reeds vandaag aantreden tegen de Noorse kampioen en wanneer de Amsterdammers hun tegenstan ders niet onderschatten, maken zij een goede kans door te stoten tot de kwart-finales. Het toeval wil dat de grote favorieten voor de eindstrijd (Inter, Benfica en Real Madrid) ook in deze ronde niet tegen elkaar in het veld komen, maar niettemin zullen in het bijzonder de Madrilenen alle moeite hebben zieh via het Tsjechi sche sterrenteam Dukla Praag te plaatsen voor de volgende ronde. Het Belgische Anderlecht heeft in de eerste ronde van de cup wedstrijd voor een opzienbaren de prestatie gezorgd door de Ita liaanse kampioen Bologna uit te schakelen. Ook al moest uitein delijk het lot ten voordele der Brusselaren beslissen, het is op zieh al een hele prestatie het zo ver te brengen tegen 'n Italiaan se club. Bologna mag dan de bekerervaring van een Inter of een A.C. Milan missen en het op 't ogenblik in de landelijke com- petiti'e ook maar matig doen, weinigen zullen Anderlecht toch als favoriet hebben beschouwd Thans beeft Anderlecht tegen de Engelse kampioen Liverpool ge loot. En wéér is men op het eer ste gezicht geneigd te zeggen: „Dat halen de Belgen niet". Doch mogelijk hebben Van Himst c.s. uit hun succes tegen Bologna zoveel zelfvertrouwen geput, dat zij de Britten onbevangen tege- moettreden. Het gelijkspel, dat het Belgisch elftal (hoofdzake lijk Anderlecht-spelers) kortge leden op Engeland bevocht, geeft de voetballers uit Brussel stellig ook moed. Liverpool, dat de eerste ronde tegen de kampioen van IJsland gemakkelijk overleefde, speelt momenteel in de Engelse league een onopvallende rol, maar de directe speelwijze van de Britten zal de op short-passing wel eens al te verliefde Belgen voor een moeilijke opgave stellen. (Adv.) Deze uitzending is mogelijk geworden doordat alsnog over eenstemming is bereikt tussen D. W. S. en de N. T. S. Commen tator is Bob Spaak. De N. T. S.-persdienst deelde gistermiddag nader mede, dat D. W. S. voor de tv-rechten een bedrag van 25.000 krijgt. Zaterdag verklaarde de N. T. S. dat de t. v.-uitzending niet door zou gaan, wegens een ver schil van mening over de ver goeding. De N. T. S. bood 25.000 voor het uitzenden van de wedstrijd. D.W.S. stelde daartegenover de eis dat ƒ30.000 zou worden be taald. De N- T. S. wees er hierbij op dat krachtens de bestaande over eenkomst tussen de Europese voetbalbond (Uefa) en de Euro pese Radio Unie (E.B.U.) als ta rief voor een wedstrijd die in de tweede ronde van het Europa cuptoernooi wordt gespeeld een minimum van 20.000 geldt en een maximum van 30.000, beide onder voorwaarde dat een rede lijk aantal Eurovisielanden in overname van een reportage is geïnteresseerd. Dit was niet het geval, aldus de N. T. S. De Noorse televisie toonde geen interesse maar prefereert evenals andere Eurovisielanden de overname van de landenwed- strijd Duitsland—Zweden die ook vandaag wordt gespeeld. Voor overname van deze wedstrijd krijgt de N.T. S. geen toestem ming van de K. N. V. B. De returnmatch uit Oslo op 18 november is gecontracteerd voor een bedrag van 15.000. Deze wedstrijd wordt alleen door Nederland overgenomen. WIJZIGING AVONDPROGRAMMA In verband met deze reportage laat de Vara haar programma's „Achter het nieuws" en „Durven we bang te zijn?" vervallen. Dit laatste programma (een docu mentaire) wordt nu woensdag 2 december om 21.35 uur uitge zonden. Na de wedstrijd zendt de Vara wel, van 22.00 tot 22.50, de aan gekondigde aflevering uit de Perry Mason-serie uit. Het eer ste N. T. S.-journaal wordt uit gezonden van 20.00 tot 20.10 uur, het tweede van 22.50 tot 22.55 uur. Het aangekondigde pro gramma van 19.00 tot 20.00 uur blijft ongewijzigd. Verkoudheid? Koorts? Reumatische- of perio dieke pijnen? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. Het geheim schuilt in de speciale kombi- natie van uiterst werkzame bestanddelen. Weten- schappelijkverantwoord.Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Ze bevatten' géén salicylzuur dat vaak maag klachten veroorzaakt. Deze poeders zijn fan tastisch goed. Voor kinderen en volwassenen! Benfica zal zich ongetwijfeld voor de kwart-finales plaatsen door een voordelige score tegen het Zwitserse Chaux de Fonds, dat overigens het stoute stukje uithaalde om de Franse kam pioen St. Etienne uit te schake len. Maar tegen het Portugese schuttersgeweld staan de Zwit sers machteloos. Eusebio en midvoor Torres verkeren in glanzende vorm en scoren de laatste weken aan de lopende band en voorts beschik ken de pupillen van Elek Schwartz nog over eminente bui tenspeler als Simoës en Augusto en een kanthalf als Coluna, een der beste middenspelers van ons continent. Misschien weten de Zwitsers thuis de score beperkt te houden, maar in „de hel van Lissabon", waar eens de cup- droom van Feijenoord zijn einde vond, zal Benefica Chaux da Fonds geen enkele illusie laten. Real Madrid heeft de Deense kampioen twee stevige neder lagen bezorgd, maar in de tweede ronde zullen Gento en de zijnen hun krachten moeten meten met het vooral technisch zeer be kwame Dukla Praag, dat zich overigens evenals Anderlecht pas vla een loting (na een onbeslist treffen tegen het Poolse GornikJ voor de tweede ronde kon plaat sen. De Eurovisie zou ons een prachtig Sintnicolaascadeau kun nen bezorgen door een van de ontmoetingen tussen deze clubs te relayeren, want beide spelen zeer gaaf voetbal en sterren als Gento, Amaneio, Puskas en Ma- sopust zullen voor menig hoogte punt zorgen. Vermoedelijk zullen de Spanjaarden met gering scoreverschil de kwart-finale be reiken. Cupwinnaar Internationale Mi laan kan op het ogenblik in de Italiaanse voetbalcompetitie de race tegen stadgenoot A.C. Mi lan, dat bovenaan staat, niet bij houden, maar niéttemin verkeren de Milanezen in een goede vorm. Dat bewezen zij in de heroïsche strijd tegen de Argentijnse landskampioen, die Suarez s.c. met 20 wonnen, waardoor zij (officieus) wereldkampioen club voetbal werden. Inter zal het Roemeense Dy namo uit Boekarest weinig illu sies laten. De Roemenen spelen het bekende Middeneuropese tik tak spelletje, dat koren is op de goeddraaiende molen van de hechte Inter-defensie en onge twijfeld zal grootmeester Suarez weer voldoende zuivere passes afgeven om de snelle vleugelspe lers Jair en Corso en schutter- internationaal Mazzola tot sco ren te brengen. Vooral in Milaan, waar 80.000 Italianen hun favo rieten zullen aanmoedigen, zijn de Roemenen bij voorbaat kans loos. Het technisch bekwame Vasa Gyoer (Hongarije) kan tegen de Bulgaarse kampioen Lokomotiva de buit binnenhalen maar of Ra pid Wien de kwart-finales zal bereiken is 'n grote vraag, want of nu Glasgow Rangers of Rode Ster uit Belgrado de sparring partner wordt, kwalitatief lijken de Oostenrijkers zwakker dan hun tegenstander. F.C. Köln is in de Duitse com petitie zeer zwak gestart en te gen de Albanese kampioenen hebben de Duitsers ook niet hun beste cupvoetbal gespeeld. Maar de ploeg gaat nu elke zondag be ter spelen en via het Griekse Pa- nathinaikos zullen de Keulenaren zich wel voor de kwart-finale plaatsen. Met grote belangstelling ziet de Nederlandse voetbalwereld uit naar vanavond, wanneer I). W.S- tegen het Noorse Ski Og Lyn zal uitkginen. Op het eerste gezicht moeten de Amsterdam mers deze wedstrijd tegen een vrijwel onbekende amateurploeg met ruim verschil kunnen win nen. Maar... het Nederlandse voet bal bewaart onaangename her inneringen aan de technisch niet zo bekwame, maar altijd bijzon der vechtlustige Noren, wier di recte speelwijze de Nederlandse voetballers niet zo bijster ligt. Ons nationale elftal heeft me nig verrassende nederlaag tegen de Noorse internationaals ge leden en landskampioen Ajax werd enkele jaren geleden door de Noorse ploeg Frederikstad al eens onverwachts in zijn cupillu sies gestoord. D.W.S. moet dan ook zijn tegenstander niet onderschatten. Te meer waar de Amsterdam mers van zichzelf heel goed we ten, dat zy juist tegen energieke, opportunische tegenstanders nooit hun beste spel spelen Wanneer men deze feiten onder ogen ziet en zich zijn eigen zwakke kanten goed realiseert, is de kans om door te dringen tot de kwart-finales des te gro ter. 13. „Kijk uit messire! Een zakken roller!" riep de avonturier, terwijl hy naar voren sprong en de pols greep van de lange hagedisachtige man, die bezig was de oude Lom- bardijn van zijn geldbuidel te be roven. De man deed een snelle sprong terzijde, maar Aram hield zijn arm in een stalen greep en bovendien vatte de verontwaardigde koop man de hagedis thans woedend bü de keel en schudde hem door elkaar. De dienaren waren ontzet terug geweken. „Laat hem maar los, vriend. Ik heb hem reeds te pak ken!" kakelde de Lombardijn. „Een knap schavuit als hü me thans nog ontkomt! Word ik soms nog niet genoeg uitgeplunderd door de be lastinggaarders van deze ellendige stad? Moet het laagste gespuis zich ook nog bemoeien met de schaarse goudstukken die een be rooid Lombardijn met hard zwoe gen heeft verdiend? Tscha! Dit kost je je neus en je rechterhand, schobbejak! Ik zal zorgen dat ge hi het openbaar wordt gebrand merkt! Ik zal Het is niet na te gaan wat Arams beschermer nog meer met de zakkenroller voorhad. Want met een paar lenige draaien van zijn lang reptielenlijf wist de man zieh plotseling te bevrijden en voor Aram of een van de anderen een kans kregen toe te springen.- had hij de koopman diens mantel over zpn oren getrokken. Terwyl de Lombardijn machteloos kake lend om zieh heen graaide, ont rukte de gestalte hem behendig zün beurs en schoot met lange, schuifelende sprongen de straat in „Grijp hem!" hoorde de avon turier de oude koopman schreeu wen toen hq naar voren sprong, de hand aan het gevest van zijn zwaard MEVR. GEESINK TERUG UIT TOKIO Na een afwezigheid van een maand hee'ft mevr. Jans Geesink gisterochtend om 7 uur op Schiphol haar drie kinderen weer kunnen omarmen. Zonder haar man keerde zij terug uit Tokio met de mededeling, dat hij vrijdagochtend zal volgen. „Wij houden er n.l. niet van om samen in één vliegtuig te reizen", ze: ze. „Ja, we hebben in de krant die griezelige berichten over mijn man gelezen", aldus mevr. Gee sink over het gerucht dat Anton zoek, ja zelfs vermoord was. „Maar gelukkig was er niets van waar". Zelf wilde zoals bekend mevr. Geesink de strijd van haar man tegen Kaminaga niet zien. De spanning was haar te groot. Maar ze liep niet te winkelen, zoals gemeld is. Ze zat thuis in Tokio en kon toch niet nalaten tenslotte de televisie aan te zet ten. „Ik heb alleen de laatste 5 minuten gezien", zei ze. Aanvankelijk lag het niet in de bedoeling, dat mevr. Geesink ook naar Japan zou gaan, even min als de vrouwen van andere Nederlandse deelnemers aan de spelen. Doch Anton zorgde er voor, dat daarin verandering kwam. In Tokio vroegen Janpan- se judoleiders hem om na de spelen nog twee weken op tour nee te gaan met vele andere Olympische judoka's. Geesink stemde alleen toe op voorwaar de, dat Japan dan zijn vrouw liet overkomen. „Anders ga ik na afloop meteen naar huis", zei hij. Voor dit argument zwichtte Japan. „Wel heeft mjn man duizen den bewonderaars in Japan", vervolgde mevr. Geesink, „maar toch niet uitsluitend. We hebben tijdens de tournee gemerkt, dat er ook fanatieke Japanse sup porters zijn, die tegen hem wa ren". De tournee was volgens haar onoordeelkundig op touw gezet. De eerste dag moesten de 19 judoka's, die er aan deel na men, ieder in 6 wedstrijden tegen zeer sterke Japanners uitkomen. Dat duurde van 's morgens vroeg tot laat in de namiddag. „Het zou op die manier veel te zwaar zijn geworden, want tenslotte wilden we allemaal ook een beetje feest vieren. Anton heeft toen gezegd, dat het op die manier niet ging en vanaf die dag moesten de judoka's ieder dagelijks slechts in 1 wedstrijd uitkomen. Hij heeft ze trouwens allemaal ge wonnen, is geen enkele maal verslagen". Ze wist, dat haar man vrijdag a.s. bij zijn terugkomst in Utrecht een grootse huldiging wacht. Speciale plannen voor de toekomst heeft wereld- en Olym- pisch kampioen alle categorieën Geesink nog niet. „Weer judo-lessen geven op zijn school," veronderstelde zijn vrouw, die haar schouders op trok over de aanbieding van cir cus Boltini. Of Anton volgend jaar zijn wereldtitel gaat verde digen wist ze niet.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5