Vlissingen verplettert HYY '24 DESK alleen aan de leiding Clinge bedreigt Vogelwaarde Axel handhaaft zich door grote zege Zaterdagvoetbal Pagina 5 Drink real American Cola Maandag 2 Dinsdag 3 november 1964 Heracles wint in van PSV (Adv.) GO AHEAD—DWS 1-2 Het tweede doelpunt voor DWS werd „gescoord" door rechts achter Somer van Go Ahead (2). Een fraaie trekbal van Temming zou door Huub Lentz gekopt worden, doch deze miste de bal, waarna het bruine monster op het been van Somer stuitte en zo het doel in sprong V.l.n.r.: doelman Van Zoghei, Butter, Lentz, Somer en Kanse laar. Go Ahead—DWS 1-2 (0-2) 24e min. Geurtsen 0i; 43e min. Somer (eigen doel) 02; 57e min. Niehaus 12. Toeschouwers: 21.000. In een boeiende wedstrijd heeft DWS, dat over drie dagen in de belangrijke Europa-cup wedstrijd de Noorse kampioen Sky Og Lyn ontmoet, een 21 zege geboekt op Go Ahead. De DWS'ers speelden weinig inspi rerend, terwijl Go Ahead daar entegen fel op de zege was ge brand. De thuisploeg had dan ook doorlopend het initiatief. Maar kapitale blunders in eigen defensie leidden tot een niet ge heel verdiende nederlaag. Eerst miste stopper Warnas, waarvan Geurtsen profiteerde, en vervol gens schoot Somer de bal in eigen doel. Deze vrij fortuinlijke 20 voorsprong bij rust bereikt, heeft DWS in de tweede helft goed verdedigd. Meer dan één tegenpunt stonden zij hun tegen standers niet toe. Zij hadden echter het geluk dat de bal bij schoten van Niehaus en Steen stra tegen de paal belandden. PSV—Heracles 0—1 (0—0) 88e min. Pesman 01 (straf schop). Toeschouwers: 18.000. De wedstrijd PSVHeracles heeft niet beantwoord aan de hooggespannen verwachtingen. Van topvoetbal was geen sprake, al viel de strijdlust van de beide ploegen te loven. PSV was over het geheel genomen het meest in de aanval, maar de afwer king kostte doorgaans zoveel tijd dat de hechte Heracles-defensie steeds het gevaar in de kiem kon smoren. De voorhoede van Hera cles toonde zich beweeglijker en opereerde verrassender dan die van de thuisclub, maar van de schutterscapaciteiten van kanon nier Van Nee heeft niemand iets kunnen merken. Rechtsbinnen Morsnik was in het Almelose elftal de grote man. In de slot fase toen een PSV-doelpunt on vermijdelijk scheen, viel een treffer aan de andere kant, door dat Van Nee die ongestraft wat al te hardhandig met Roel Wiersma was omgesprongen werd gehaakt door Donners. Aanvoerder Pesman bezorgde door het benutten van de straf schop zijn ploeg een benauwde 01 zege. F eijenoord—NAC 5-1 (2-0) 24e min. Bergholtz 10; 42e min. Kreyermaat (strafschop) 20; 50e min. Moulijn 30; 60e min. Saris 31; 80e min. Krui- ver 41; 88e min. Kreyermaat 5—1. Toeschouwers: 39.000. Met zelfbeheersing blijkt het dus toch mogelijk een wedstrijd tot een sportief einde te bren gen. Daarom hulde aan de spelers van Feijenoord en NAC, wier zenuwen door een aantal scheidsrechterlijke missers in hoge mate op de proef werden gesteld. Het minder lankmoedige publiek onthaalde de falende ar biter Van Gemert op fluitcon certen voor beslissingen, die en dat was het summum al lereerst Feijenoord een straf schop opleverde en het vlak daarna een tegenpunt bespaarde. Het was namelijk niemand ont gaan, dat Kruiver, alvorens te worden aangevallen, overduide lijk buitenspel had gestaan en evenmin dat het wel hoog op geheven been van Visschers bij het maken van het betwiste doelpunt eigenlijk geen gevaar had opgeleverd. De overtuiging vloeide weg uit het spel van NAC, terwijl daarentegen de thuisclub slagvaardig werd. Ook na rust ontstond er weer een hels kabaal, toen Bouw meester door doelman 'Koren brits aan de benen omver werd getrokken. Met een achterbal deed de heer Van Gemert dit klassieke penalty-geval af. GVAV—Sittardia 2-0 (1-0) 3e min. Koeman 10; 57e min. Mengerink 20. Toeschouwers: 10.000. Een verrassend afstandsschot AV reeds in het prille begin een voorsprong opleverde, heeft een duidelijk stempel gedrukt op het spel van GVAV en SittaVdia. De Groningers kennelijk in de ver onderstelling een gemakkelijke opgave te hebben, bleven aan zienlijk onder hun normale ni veau. Sittardia toonde meer ijver maar de Limburgse voor hoede toonde weinig kracht tegen de weer voortreffelijke verdediging van GVAV. Het weinig opwindende duel werd in de tweede helft definitief beslist door de beste Groninger aanval ler Mengerink. Enschede—MVV 1-1 (0-1) 10e min. Brokamp 01; 60e min. Hoomans 11. Toeschouwers: 4.000. Ten einde de stootkracht en dus de produktiviteit op te voe ren had trainer Donenfeld van Enschede deze keer. Chris Geutjes uit het elftal gelaten. Maar halverwege de wedstrijd na een bijzonder slechte eerste helft bleek dat ook dit niet de oplossing is. Want terwijl MVV met matig voetbal tenminste nog door Coenen en Brokamp ge vaarlijk was, ging van de En- schedese aanvalslinie in het ge heel geen dreiging uit. Met Ter Beek weer als rechtshalf en de gewijzigde voorhoede ging het na de pauze beter, voornamelijk door een grotere wilskracht en het uitstekende spel van links half Hoomans. Dat deze de ge lijkmaker moest scoren onder streepte eens te meer dat de En- schedese voorwaartsen zelfs een duidelijk veldoverwicht niet ver mogen uit te buiten. Stopper Haenen en zijn medewerkers konden tenminste met hard wer ken een nederlaag voorkomen. Fortuna '54—Sparta 3-1 (1-0) 39e min. Kohn 10; 74e min. Carlier 20; 81e min. Laseroms 21; 85e min. Kohn 31. Toeschouwers: 8.000. Fortuna '54 heeft in een mid delmatige wedstrijd verdiend van Sparta gewonnen. De kracht van de Limburgers lag ditmaal niet in de betere defensie maar in het feit dat zij in Bart Car lier en spitz Kohn twee snelle, gevaarlijke en doortastende aan vallers hadden. Daaraan ontbrak het juist de Rotterdammers die vanuit de achterhoede wel aar dig combineerden maar voor het doel met de falende binnen- spelers Bosveld en De Vries on intelligent speelden en daardoor geen enkele keer het peil haal den dat nodig is om een defensie met een weer sublieme Van der Hart te passeren. De enige goal van Sparta viel dan ook door een afstandschot van Laseroms en een foutje van doelman Vogels. Sparta kwam daardoor op 21 maar toch konden de Rotterdam mers het niet opbrengen om For tuna ook maar onder druk te zetten. Ajax—Telstar 0—2 (0—0) 62e min. Immers 01; 78e min. Daniëls 02. Toeschouwers: 13.500. Opnieuw heeft Ajax verloren en opnieuw is gebleken dat de Amsterdamse schutters er to taal uit zijn. De Amsterdammers hadden ook nog de pech dat hun dure aankoop Klaas Nuninga niet opgesteld kon worden wegens een blessure opgelopen bij de training van vrijdagavond. De start was verdienstelijk van de Amsterdammers, maar na enige vergeefse aanvallen op het doel van de uitstekend spelende Stuy werden de Ajacieden inge toomd door het sterke spel van stopper Kort en het gevaarlijke aanvallen van Daniëls en Boe- kestein. Toch hadden de Am sterdammers met rust een voor sprong kunnen hebben, want Henk Tijm invaller voor Nu ninga kwam een paar maal goed door de Telstar-defensie. In de tweede helft was Ajax aanvankelijk ook sterker maar na de fraaie goal van Immers na een prachtige pass van Boeke- stein vielen de Amsterdammers snel terug. Het werd zelfs 20 toen Daniëls een voorzet van Immers inkopte. ADO-DOS 2-1 (1-1) 40e min. Maassen 10; 45e min. Van den Bogert 11; 56e min. De Zoete 21. Toeschouwers: 12.000. Het gemis van de geschorste Heijnen en de geblesseerde doel man Thie was voor de Hagenaars geen beletsel een verdiende, zij het zwaarbevochten, zege op DOS te boeken. Het verschil met de voorgaande wedstrijden van ADO, waarin de Hagenaars vrij wel niet tot scoren kwamen, lag uitsluitend in de voorhoede, die met open snelle aanvallen het de ÖOS-verdediging zeer moeilijk maakte. De DOS-aanval had bij de Hagenaars betrekkelijk wei nig in te brengen en werd zel den gevaarlijk, waarbij Van Vianen diverse malen echter niet over doelmans-geluk mocht kla gen. Het was een stevige wedstrijd, die zich het eerste half uur voor namelijk op de Utrechtse helft afspeelde en waarin DOS zich moest bepalen tot gevaarlijke uitvallen van het binnentrio Visser, Van der Linden en Van den Bogert, waarbij laatstge noemde vlak voor het rust- signaal succes boekte. Het open spel van de Hage naars besliste tenslotte de strijd in hun voordeel. Jeugdige bromfietser verongelukt In de nacht van zaterdag óp zondag is de 18-jarige kelner A. C. Buys uit Rotterdam met zijn bromfiets tegen een lichtmast gebotst. Met een schedelbasis- fractuur werd hij naar het Berg wegziekenhuis gebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De jongen is ver moedelijk bevangen door een duizeling. Hij had daar reeds eerder last van. HVV '24—Vlissingen 1-10 HVV heeft een zeer zware nederlaag te slikken gekregen van Vlissingen. Een nederlaag, die nog groter had kunnen zijn, had Vlissingen in de tweede helft op volle kracht gespeeld. Rob Moens, de oud-HVV- speler, was de man die zijn oude ploeg tot zulk een grote neder laag bracht. Hij scoorde niet minder dan zes doelpunten. Het was onbegrijpelijk dat HVV het gevaar van deze speler ken nende hem steeds vrij liet, zo dat hij alle kans kreeg te scoren. HVV startte niet slecht en stormde direkt op het Vlissingse doel af. Voet kopte de bal uit een voorzet van Leon van Dor- selaer rakelings over. Na een kleine tien minuten was HVV echter uitgespeeld en begonnen de bezoekers voetbal te spelen. In de 7e min. scoorde Moens het eerste doelpunt uit een voorzet van rechtshalf Stroo. Vijf minu ten later was het 02 door Moens, na een doelworsteling voor het HVV-doel. De achter hoede der thuisploeg moest alle zeilen bijzetten om de steeds terugkomende aanvallen van Vlissingen te stuiten. In de 17e min. scoorden de bezoekers wederom via Moens, na een mooie pass van Lilipaly (03). Enkele minuten later was het Lilipaly zelf die voor het vierde doelpunt voor zijn club zorgde. Hoewel de thuisploeg een grote achterstand had bleef zij, hoewel zwak spelende, door vechten. Dit vechten werd even vóór de rust gelukkig beloond toen uit een doelworsteling voor RKVVU—TERNEUZEN 2-2 Na de minder goede wedstrijd tegen Zeeland Sport heeft Ter- neuzen in de uitwedstrijd tegen RKVVU bewezen, toch wel over de juiste vechtersmentaliteit te beschikken. Na bij de rust 20 achterstand te hebben opgelo pen, wisten de roodzwarten deze in de tweede helft door hard werken en redelijk goed voetbal om te zetten' in een verdienste lijk gelijkspel. Terneuzen had voor deze wed strijd zijn opstelling enigszins gewijzigd. Zo bezette Geelhoedt de spilplaats en werden de back plaatsen ingenomen door Frede- riksen en Witte. Vooral laatstge noemde kan terugzien op een goed gespeelde wedstrijd. Precies half drie gaf scheids rechter Lambregt het aanvangs- signaal en bracht midvoor Van Dijk van RKVVU de bal aan het rollen. RKVVU had blijkbaar grote plannen, want direkt golf de de ene na de andere aanval op de Terneuzen-veste. Dit resul teerde reeds in de derde minuut in een 10 voorsprong, toen een goed genomen vrije trap over links via de voet van Lauret bij linksbinnen Goudzien terecht kwam, die onhoudbaar inschoot. Terneuzen moest zich in deze periode beperken tot enkele uit vallen die voorlopig weinig zo den aan de dijk zetten. De Ter- neuzense defensie speelde erg .nerveus zodat voor de gastheren enkele zeer doelrijpe kansen ontstonden, die echter door slecht en onbesuisd schieten niet werden benut. Toch wist Ter neuzen zich na circa 20 minuten aan de druk der gastheren te ontkomen en volgden enkele goede aanvallen, waarbij vooral de snelle Wissel zeer aktief was. Uit één dezer aanvallen dachten wij dat Dooms in de 33e minuut de gelijkmaker zou scoren maar voor open doel schoot hij over. Succes kwam aan de andere zijde toen in de 36e minuut een snelle en goede aanval over links door midvoor Van Dijk doeltref fend werd afgerond (20). Vier minuten vóór rust leek het er zelfs nog op dat de voor sprong weer vergroot zou wor den maar het harde schot van de doorgebroken linksbinnen Goudzien werd door doelman Leunis op schitterende wijze tot corner gewerkt. Na de rust bleek Dey, die aan de knie geblesseerd was geraakt, vervangen te zijn door IJsebaert, terwijl ook de verdediging en kele wijzigingen had ondergaan. Lauret stond nu op spilplaats, terwijl Geelhoedt de backplaats bezette. Deze omzetting gaf de Terneuzense defensie de nodige rust en opeens werd Terneuzen ook veel feller. Het nam het spel volledig in handen en begon de RKVVU-defensie onder zware druk te zetten. Doelpunten kon den dan ook niet uitblijven. Na dat enkele corners niets hadden opgeleverd, kwam in de 14e min. het verdiende tegenpunt. Een door 't Gilde goed genomen eor ner belandde via de rug van Steen—Corn Boys 1—5 Een zeer geflatteerde over winning van de Sassenaren, die bij de rust een 04 voorsprong hadden door doelpunten van Wegman en G. van der Bergen (driemaal). Vlak na de rust scoorde De Kindt het enige tegenpunt van Steen, waarop het laatste doel punt voor Corn Boys was, ge scoord door v. d. Bergen (15). RCS—Aardenburg 0—8 RCS speelde een zeer zwakke wedstrijd, waarvan Aardenburg dankbaar profiteerde. De thuis club hield 25 minuten stand. Toen was het met de tegenstand gedaan en nog vóór de rust werd het 04 door doelpunten van De Backere (2 x), Karreman en Minnaard. Ook in de tweede helft maak te Aardenburg vier doelpunten. Blondeel en De Backere scoor den ieder tweemaal (08). Lewed. Boys—Koewacht 3-1 Een slechte wedstrijd, waarin Koewacht na een kwartier de leiding nam door Rietjens (01). De Baar zorgde na 26 minuten voor de gelijkmaker (1-1). In de tweede helft was Lebo in de meerderheid, al kwam de thuisclub gelukkig aan de lei ding toen één der achterspelers van (rechtshalf Koeman, dat GV 1 van Koewacht de bal in eigen doel trapte (21). Spil Raas drukte het overwicht van de thuisclub duidelijker uit in een derde doelpunt (31). Breskens—IJzendijke 4—2 Op een glad veld speelden Breskens en IJzendijke een slechte wedstrijd, die verdiend door de thuisclub is gewonnen. Vooral in de tweede helft was de thuisclub overwegend ster ker en kwam IJzendijke spora disch op de Breskens-helft. De thuisclub nam na 10 min. de leiding door Hoefnagel (10). Toen de wedstrijd 20 min. oud was passeerde Riemens drie spelers en maakte er 20 van. Vier minuten later kon Schil ders de achterstand verkleinen tot 21, waarna Vermeulen uit een corner 10 min. vóór de rust de gelijkmaker kon scoren (2-2). In de 10e min. van de tweede helft gaf Hoefnagel Breskens opnieuw de leiding (32). De eindstand 4-2 werd in de 16e minuut bereikt toen De Nooyer een aan Breskens toegekende strafschop benutte. Biervliet—Clinge 1—3 In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Het enige doelpunt vóór de rust werd in de 32e min. gescoord door Merckx van Clinge (01). De tweede helft was vijf mi nuten oud toen Hoefnagels Clin ge een 02 voorsprong bezorgde. Uit een strafschop scoorde Lij- baart voor Biervliet een tegen punt (12), waardoor nog van alles mogelijk was. Kort vóór het einde was het Willaert die Clinge aan de zege hielp (13) midvoor Dooms in 't doel (21). Terneuzen voerde het tempo op en dit had na 7 minuten weder om succes. Het was wederom een corner van 't Gilde die, na in eerste instantie te zijn wegge werkt, door de altijd attente Wissel werd ingekopt (22). Wat Terneuzen hierna ook probeerde, de schoten van Wis sel, Dooms en Van der Peijl gin gen net naast of over het doel. In de laatste 10 minuten, toen Terneuzen duidelijk over de meeste adem bleek te beschik ken, greep de RKVVU-defensie met spil Timp aan het hoofd met succes naar de buitenspelval. Zo kwam dan het einde van deze sportief en door scheidsrechter Lambregt rustig geleide wed strijd met een voor «beide ploe gen bevredigend resultaat. Zeeland Sport—Internos 1-1 De 11 uitslag was reeds na vier minuten bereikt. Drie mi nuten na de aftrap scoorde Kees de Nooyer het enige doelpunt van de thuisclub. Een minuut later was het gelijk toen doel man De Ridder zich verkeek op het Vlissingse doel door Neefs een tegenpunt werd gescoord. Met een 14 stand trad de rust in. Na de rust was de doelpunten- honger van Vlissingen nog niet geluwd. In de vijfde minuut na de hervatting scoorde Lilipaly uit een dieptepass het vijfde doelpunt. Moens was ook nog niet tevreden en scoorde met een kopbal uit een voorzet van rechtsbuiten Van Oosterhout. HVV kreeg nog een kans via Block, die naast schoot. Beurte lings scoorden Stoor, Moens, Van Oosterhout en nogmaals Moens, zodat het eindresultaat tenslotte 101 voor de bezoekers was. Tegen het einde werd Zaman nog gewond en moest het veld verlaten. Alleen de penningmeester van HVV is bij deze wedstrijd wél gevaren, want er was zeer veel belangstelling. DE SPORTTOTO De 653.304 deelnemers aan toto 11 legden ƒ771.658 in. Voor de eerste prijs was 140.056 be schikbaar, voor de tweede 76.394 en voor de derde 38.197. Zondagavond kwamen al drie meldingen van 13 goed voor spelde uitslagen binnen, 21 van 12 en een groot aantal van de eerste acht uitslagen. Aan goaltips 5 namen 202.018 personen deel, die voor een to taalbedrag van ƒ171.028 inleg den. De drie prijzen bedroegen alle ƒ18.813. Zondagavond wa ren er reeds diverse kandidaten voor de prijzen: één deelnemer had er zes „goed", twaalf had den er slechts één foutief inge vuld en er was een groot aantal met vier juiste tips. De juiste volgorde luidt: 6-6-7-4-5- 7. Juist ingevuld zag het toto- formulier er als volgt uit: 1-2-3-1-1-2-2-1- 1-1-3-1-3-3. ARRESTATIE IN BANDOENG Volgens bericht van Antara is in Bandoeng een Indonesische staatsburger van Nederlandse afkomst, aangeduid als de 42- jarige W- G. F., aangehouden wegens het maken van gering schattende opmerkingen over de toestanden in Indonesië. Hij zou zulks hebben gedaan tijdens een bezoek aan de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, waar hij een aan vraag had ingediend tot terug- verkrijging van het Nederlandse staatsburgerschap. een ver schot van Van Beers (1—1). In de tweede helft kreeg Zee land Sport de betere en de meeste kansen om het winnende doelpunt te maken. Toch kwam de thuisclub nog goed weg toen vijf minuten vóór het einde een schot van Van Beers door de paal werd gekeerd. Axel—Kaaise Boys 7—1 Axel heeft een grote en ver diende overwinning op een te hard spelend Kaaise Boys be haald. Aan de goede leiding van de scheidsrechter is het te dan ken, dat het aantal blessures be perkt is gebleven. In de 15e min. van de tweede helft moest F. Verstraeten met een gebroken kuitbeen van het veld worden gedragen, terwijl ook Herman vervangen moest worden, zodat Axel het laatste half uur met 10 moest spelen. Toch bleek dit voor het maken van doelpunten geen bezwaar te zijn. Reeds in de eerste minuut schoot Lensen de bal uit een voorzet van Ver straeten in de bovenhoek maar de doelman der Boys wist het schot te stoppen. In de 10e min. zette Verstrae ten de bal weer goed voor. Ook nu stopte de doelman de kopbal I van Herman voortreffelijk. AZVV—Aalburg 2-3 Het heeft AZVV in deze wed strijd niet meegezeten en een gelijk spel was zeker verdiend. Reeds in de eerste minuut had AZVV een gevaarlijke aanval, die echter werd afgeslagen. In de 7e minuut kreeg Visser een goede kans, maar zijn schot ging voorlangs het doel. AZVV hield het beste van het spel maar de afwerking liet te wensen over. Tegen de verhouding in gaf in de 40e min. L. Wijgers met een goed schot Aalburg de leiding (0-1). Na de hervatting was het dezelfde speler die in de eerste minuut met een fraaie kopbal de stand op 02 bracht. Door een doelpunt van J. Dieleman werd in de 10e minuut de ach terstand tot 12 verkleind. Toen in de 25e minuut de half- speler L. Dieleman over een bal heentrapte en doelman Van de Broeke te laat uit zijn doel kwam, kon B. Bouman hiervan profiteren (13). AZVV ging geheel naar voren en in de 28e minuut ondernam J. Dieleman een soloren, gaf een listig pasje naar de vrijstaande Borgt die goed inschoot (23). In de nog resterende tijd bleef AZVV op de veste van Aalburg beuken, maar steeds was er wel iemand die een doelpunt in de weg stond. Ook de paal bracht en kele malen redding, evenals de wel zeer onsportieve grensrech ter van Aalburg die steeds maar met de vlag stond te zwaaien, waarop de zwakleidende scheids rechter Donze grif inging. Smerdiek—Tern. Boys 3—2 In de allerlaatste minuut van deze wedstrijd werd Tern. Boys geveld door een doelpunt van Van Hout, waarmee de gastheren meer kregen dan ze verdienden, al hadden ze tweemaal de lei ding genomen. De eerste maal na een half uur spelens door v. d. Hoek (10), met welke stand werd gedraaid. De tweede helft was 10 minu- Axel bleef in de aanval en één minuut later nam Axel de lei ding door Van Vught uit een voorzet van Verstraeten (10). Vele Axelse aanvallen volgden. De tegenaanvallen van Kaaise Boys met lange trappen waren minder gevaarlijk, maar toch kon 1 min. vóór de rust links buiten Michiels met een prachtig schot de stand gelijk maken. Twee minuten na de hervat ting moest Herman door een op gelopen blessure worden ver vangen door de jeugdige Sheilds. In de 5e min. was het Van Vught die een bekeken pass gaf naar Steel en deze schoot raak (21). Drie minuten later nam J. Diele man een vrije trap die bij Van Vugt kwam en deze schoot goed in (31). Het spel werd van de zijde van Kaaise Boys steeds harder. Na 15 min. werd Ver straeten hiervan de dupe en werd van het veld gedragen. In de 26e min. passeerde Sheilds uit een voorzet van Lensen han dig de doelman (41). Negen minuten later deed hij het op nieuw nu uit een pass van Van Judo ANTON GEESINK MORGEN OP SCHIPHOL Anton Geesink arriveert mor gen (dinsdag) om twintig minu ten over zeven 's morgens op Schiphol. Eerder dan verwacht nog keert de Nederlandse judo reus, over wie de afgelopen we ken nogal tegenstrijdige berich ten de ronde hebben gedaan, uit Japan terug. Het bericht van zijn thuiskomst afkomstig van de Nederlandse ambassade in Tokio is door de K. L. M. bevestigd. ten oud toen Van Dixhoorn de partijen op gelijke voet bracht (11). Maar weer nam Smer diek de leiding en wel in de 17e minuut door v. d. Ree (21). De Boys kwamen tot 22 door een doelpunt van Simons in de 25e minuut. Deze stand zou de verhouding goed weergegeven hebben, zo niet de laatste secon den de bezoekende club fataal werden. Vugt (51). In de 37e min. ver richtte Sheilds de hattrick uit een pass van Lensen (61). In de laatste minuut schoot Lensen een vrije trap goed in en via het been van een achterspeler werd het 7—1. Meto—Hontenisse 3—1 Een gelijkopgaande eerste helft werd twee minuten vóór de rust afgesloten met een doelpunt van oud-international Van Overbee- ke (1—0). De tweede helft begon met een overwicht van Hontenisse. Tegen de verhouding in viel een doel punt aan de overzijde toen Bor- remans de bal uit een corner van Van Overbeeke in de 15e minuut inkopte, waarbij de Hontenisse- doelman niet geheel vrijuit ging (20). Tien minuten later kon Pauwels de achterstand van Hontenisse terugbrengen tot 2—1. De gelijkmaker zat in de lucht, maar kwam er niet meer uit, omdat een vijftal minuten- vóór het einde Van Overbeeke de zege voor Meto veilig stelde (3-1).. Goes—Roosendaal 2—1 Een spannende wedstrijd, waar in Roosendaal toch wel het beste van het spel had, maar Goes de kansen beter benutte. Na een half uur spelens kopte Sinke de bal in 't Roosendaal-doel (10). In de tweede helft kwam Roo sendaal na 19 minuten gelijk met Goes door Van der Boom, maar zes minuten vóór het einde ging de overwinning toch nog naar Goes, toen A. Debbaut een kans benutte (21). Sluiskil—Zeelandia 0—0 Dè wedstrijd van de doelver- dedigers Kees Smit en Piet Baart, die uitstekend werk ver richtten en de voorwaartsen geen kans gaven te doelpunten. Toch heeft Sluiskil heel wat meer doelrijpe kansen gehad dan de Middelburgers, maar zelfs de gemakkelijkste kansen werden nog om zeep gebracht, zodat het 00 gelijke spel uiteindelijk de juiste verhouding weergeeft.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 5