Provinciaal nieuws KUNNEN COMPUTERS DENKEN? L**»®---—1 BRANDSTOFFENHANBEL F. VERSTRAETEN ZOON MIDDENSTANDSBOND OVER LONEN EN PRIJZEN Gemeenteraad van Terneuzen iHAARDOLIE PK Donderdag 29 oktober 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Terneuzen krijgt een „Herbert H. Dowweg" Beroepen Rectificatie Axel Slachtoffer verkeersongeval ter aarde besteld Verkeersongeval Gecompliceerde botsing Breskens Universitair examen Geslaagd Hengelwedstrijd Aanvoer vismijn Clinge Eervol ontslag burgemeester Hulst Benoeming dijkgraaf Sas van Gent Open deur-commissie voor gespreksdiensten Zaamslag Vergadering gemeenteraad AGENDA ONGEREGELDHEDEN IN BOLIVIA NOORDVIETNAMESE BESCHULDIGING Prof. Dr. Euwe hoogleraar te Tilburg EXPORTSTOP TAFELAPPELEN „STEEL PIKE I" EIST NOG MEER SLACHTOFFERS ISnuifen wrijf FRANSE GANGSTER CASANOVA GEARRESTEERD HET KANAALTUNNEL PROJECT Twee doden bij autobotsing Bij een botsing tussen twee personenauto's op de straatweg in Maarssen zijn woensdagavond laat beide bestuurders, een in woner van Amsterdam en een van Utrecht, om het leven ge komen. De slachtoffers zijn de 53-jarige heer J. F. A. Welling (Amsterdam) en de 19-jarige G. Liemelink. De botsing had plaats bij een uitwijkmanoeuvre van een van de automobilisten. De auto's werden vernield, NEDERLAND ALS AARDGASLAND OP DE VIJFDE PLAATS WRAK VAN „SOLENT" WORDT OPGERUIMD Uienprijs aangetrokken tot 21 en 22 cent Op donderdag 5 november a.s. zullen de raad van commissaris sen en de hoofddirectie van The Dow Chemical Compagny, Mid land (Verenigde Staten) een in spectiebezoek aan hun fabrieken in Terneuzen brengen. Om 11.30 uur zal de ont hulling plaats hebben van het naambord „Herbert H. Dowweg" op de toegangsweg naar het Dow-complex. Na afloop hiervan zal het col lege van B. en W. van Terneuzen op het stadhuis recipiëren. In een nieuwe wijkgemeente van de Nederl. hervormde kerk te Groningen is beroepen ds. G. Cazemier te Spijkenisse. Ds. G. Cazemier is een zoon van ds. L. J. Cazemier, die vele jaren de hervormde gemeente te Terneu zen diende en die momenteel in Schiedam werkzaam is. In ons vorig nummer meldden wij dat tot de sleepboten, die deelnamen aan de redding van de schipbreukelingen van de Pana mese tanker „Miraflores", op 25 februari 1963 in het Nauw van Bath, behoorde de „En Avant X" van de rederij Muller uit Dor drecht. Bedoelde sleepboot be hoort echter tot de sleepdienst van de rederij Muller te Ter neuzen. Donderdagmiddag waren zeer velen in de cantine van de Cito- garage bijeengekomen om de be grafenis van de zondag op zo'n tragische wijze om het leven ge komen heer C. Esselbrugge bij te wonen. Behalve de familie en vele vrienden en kennissen was ook het volledige personeel van het bedrijf aanwezig, evenals een groot aantal vertegenwoordigers van zakenrelaties. Nadat ds. Pennings had ge sproken, werd de stoet gefor meerd en begon de tocht naar de algemene begraafplaats. Aan het graf sprak als eerste de heer P. Esselbrugge, de oom van de overledene. Ds. Pennings sprak daarna een grafrede uit. De broer van de overledene, de heer P. Esselbrugge Jzn, dankte namens de familie voor het mede leven dat de familie van zovele zijden was bewezen bij dit grote verlies. Bedpfyen onder zeer vele bloemstukken daalde de kist neer in het graf. Woensdagavond te kwart over tien kwam de heer W. P. C. S. uit Koewacht met zijn personen auto uit de richting Sluiskil over de rijksweg naar Axel gereden. Even voor de kom der ge meente kwam de auto zonder brandstof. S. stapte uit zijn auto en zijn echtgenote nam plaats achter het stuur. S. begon zijn auto voort te duwen om deze naast de rijweg te zetten. Van achteren naderde een per sonenauto, bestuurd door J. M. de B. uit Hulst, en deze reed de auto van het echtpaar S. aan ondanks goede verlichting van deze wagen. S. raakte bij deze botsing be kneld. Dokter Boor verleende de eerste hulp en constateerde breu ken aan beide benen. Hij liet hem per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoeren. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Donderdagmorgen om 10.45 uur reed E. M. uit Sas van Gent met een vrachtauto door de Julianastraat. Op de kruising met de Prins Hendrikstraat ver leende hij geen voorrang aan een van rechts komende perso nenauto, bestuurd door J. W. uit Axel, waardoor een botsing ontstond. Hierdoor kwam de auto van W. terecht tegen een geparkeerd staande auto. De beide personenauto's werden flink beschadigd, zonder dat iemand persoonlijk letsel opliep. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor het kandi daatsexamen wis- en natuurkun de f de heer G. H. .T. Frijling, alhier. Mej. S. Kareis te Breskens slaagde in 's-Hertogenbosch voor het vakdiploma aardappelen, groenten en fruit. Aan het z.g. Duivelshoekje is een hengelwedstrijd gehouden door de hengelsportverenigingen Breskens en Hoofdplaat. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. A. v. d. Ameele, Hoofd plaat, 767 pnt.; 2. G. Thomaes, Hoofdplaat, 488 pnt.; 3. A. Kareis, Breskens, 472 pnt.; 4. J. Cruson, Breskens, 461 pnt.; 5. P. Ver sprille, Breskens, 372 pnt.; 6. J. Lallekens, Breskens, 368 pnt.; 7. L. Pielaet, Hoofdplaat, 343 pnt.; 8. A. Versprille, Breskens, 316 pnt.; 9. mevr. Van Zeele, Hoofd plaat, 302 pnt. en 10. R. v. d. Borteyne, Hoofdplaat, 282 pnt. Aan de vismijn te Breskens werd in de week van 18 t/m 24 oktober de volgende vis aange voerd: 59.360 kg export-garnalen; 5488 kg binnenland-garnalen; 1229 kg onverkochte garnalen; 1325 kg bot; 1347 kg schar; 1347 kg schol; 371 kg tong; 21 kg griet; 50 kg tarbot; 3219 kg kabeljauw; 2535 kg wijting; 109 kg rog; 30 kg poon en 8 kg paling. Bij koninklijk besluit is aan de heer P. V. M. Vercauteren op zijn verzoek, in verband met het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd, met ingang van 1 november 1964 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Clinge met dank voor de goede en langdurige diensten door hem als zodanig bewezen. Bij koninklijk, besluit is be noemd tot dijkgraaf van de Van Alsteinpolder de heer mr W. E. M. Seijdlitz te Hulst. Zoals bekend is in het begin dezer maand uit besprekingen tussen de hervormde en gerefor meerde kerkeraden een gemeng de commissie voortgekomen, de z.g. open deurcommissie voor ge spreksdiensten. Naast lectuurverspreiding be last deze commissie zich met het organiseren van kerkdiensten, die na de preek de mogelijkheid bie den vragen te stellen. Deze commissie stelt zich voor de bedoelde diensten eenmaal in de zes weken te doen plaatsvin den in de hervormde kerk te Sas van Gent. Medewerking wordt verleend door ds. Gispen uit Ter neuzen en ds. Stern uit Sas van Gent. Men kan ook vragen depone ren in een bij de uitgang geplaat ste bus. Voor de eerste dienst zullen uitnodigingen worden rondge stuurd. Maandag 2 november a.s. komt de gemeenteraad des middags om half drie bijeen. iDe agenda bevat o.m. de volgende punten: Benoeming van de leden dei- commissie van advies woonruim- tewet en van de commissie tot wering van schoolverzuim; Voorstellen van B. en W. inzake medewerking op grond van art. 72 der L. O.-wet en art. 50 der Kleuteronderwijswet voorstel tot verhoging van het bedrag per leerling voor 1964 in gevolge de L. O.-wet voor de bij zondere scholen; voorstel inzake grondaankoop gelegen aan de Polderstraat; voorstel vaststelling kredietbe drag in rekening-courant bij de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten en voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting 1964. VRIJDAG 30 OKTOBER Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Via Mala". ZATERDAG 31 OKTOBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Via Mala". AxelHet Centrum, 8 uur „De hartstocht van een 17- jarige". ZONDAG 1 NOVEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 2.30 uur: „Freddy en de mil jonair"; 5 en 8 uur: „Via Mala". AxelHet Centrum, 8 uur „De hartstocht van een 17- jarige". Donderdag zou in het mijn- gebied van Oruro in Bolivia een heftig treffen hebben plaatsge had tussen arbeiders en militai ren, waarbij een vijftigtal doden zou zijn gevallen, zo is meege deeld in berichten van radio stations die in handen zijn van vakbondsleden. De arbeiders zijn in opstand tegen de strijdkrach ten in dat gebied. In een woensdagavond door de regering uitgegeven commu niqué werd gezegd dat zes men sen vier burgers en twee sol daten waren omgekomen bij een gevecht om het radiostation van Oruro. Het regeringsgezinde blad „La Nacion" meldde donderdag dat de „San José"-mijn bij Oruro door de militairen was bezet. Volgens sommige berichten zou den daarbij zeven mijnwerkers zijn gedood. De radiostations van de mijn werkers maakten gisteren mei ding van aanvallen tegen de militairen om de bezetting van het Huanunidistrict te beletten. Gevraagd werd om versterkin- een en hulp voor de gewonden. .Adv.) Het Noordvietnamese minis terie van buitenlandse zaken heeft donderdag een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat Amerikaanse vliegtuigen en schepen woensdag Noordvietna- mees gebied hebben gebombar deerd en beschoten, zo meldt het persbureau „Nieuw China" uit Hanoi. In de verklaring wordt gezegd, dat Amerikaanse straalvliegtui gen en T-28-bommenwerpers komend uit de richting van Laos woensdag de grenspost Tsjoe Lo in de provincie Kwoeang Binh hebben gebombardeerd en met raketten beschoten en dat later drie marinevaartuigen van de „Verenigde Staten en hun agen ten" komende uit Zuid-Vietnam de Noordvietnamese territoriale wateren hebben gesehonden en de kusten van de provincie Kwoeang Binh hebben bescho ten. Prof. dr M. Euwe heeft giste ren in zijn inaugurele rede bij de aanvaarding van zijn ambt van buitengewoon hoogleraar in de methodologie van de automati sche informatieverwerking aan de katholieke hogeschool te Til burg de vraag opgeworpen, of computers ook kunnen denken. Deze kwestie wordt in vele boeken over automatisering be handeld en wordt door verschil lende auteurs op uiteenlopende wijze benaderd. Men is het erover eens, dat de machine doorgaans wel in staat zal zijn de resultaten van het menselijk denken op te leveren, en dan snel en zonder fouten. Een andere vraag is, of de computer de weg van het menselijk denk proces kan volgen, anders gezegd dat denkproces zal stimuleren. (Adv.) Stationsweg 38 Terneuzen Tel. 011582085 I TWEE STROMINGEN Deze vraag grijpt diep in. Wij weten lang niet alles van het menselijk denken. Toch hebben psychologische proefnemingen geleid tot de ontwikkeling van een programma, dat het mense lijk denkproces simuleert, zij het op een wijze, die wel even doet denken aan de opvulling van een cirkel door een aantal vierkanten. Er zijn twee stromingen, die dia metraal tegeover elkaar staan. De ene huldigt de opvatting, dat bet menselijk brein biologisch en niet fysisch gezien mag wor den. De andere richting meent, dat evenals het principiële ver schil tussen organische en anor ganische chemie ruim een eeuw geleden is overwonnen, de ogen schijnlijk nog veel diepere kloof tussen het gebeuren in lichaam en geest eerlang evenzeer zal worden overbrugd. THEORIEEN. Prof. Euwe betrekt bij zijn be schouwingen ook de ervaringen, die zijn opgedaan in het kader van een opdracht, die enkele ja ren geleden door Euratom werd verleend aan het studiecentrum voor administratieve automatise ring en die het machinale schaak betrof. Het schaak-denken als middel van simulatie van het al gemene menselijk-denken heeft verschillende voordelen, omdat het schaakspel is gebonden aan vaste wett.en. Het biedt daardoor de mogelijkheid theorieën over het denken te ontwikkelen, te concretiseren en te toetsen. Prof. Euwe's conclusie is tweeledig: Het rationele denken is inder daad vatbaar voor simulatie, zfj het ook dat deze simulatie wei nig genuanceerd. Hij twijfelt eraan, dat deze simulatie op den duur belangrijk verbeterd zal kunnen worden. Het intergrale denkproces, dat naast rationele elementen zoveel gevoelsoverwegingen inhoudt, valt geheel buiten het bereik van de machine. TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGEVAL Bij een autobotsing op de Straat weg in Maarsen zijn woensdag avond de twee bestuurders om het leven gekomen. De foto toont de beide wrak ken. De linkse auto, een Opel, zou gestolen zijn. In verband met het prijsver- loop op de Westduitse markt hebben de autoriteiten van dit land besloten de invoer van ta felappelen van de kwaliteits klasse II met ingang van 31 ok tober niet meer toe te staan. Dit invoerverbod geldt voor alle E.E.G.-landen, waaronder Neder land. Uit ons land worden dagelijks veel appelen naar West-Duits land verladen. In de tweede week van oktober bedroeg de Nederlandse uitvoer naar dit land 2730 ton handappelen en 3217 ton industrie-appelen. De uitvoer van appelen klasse II voor de industrie mag nor maal doorgaan op speciale in voervergunningen. Verder mag ook de uitvoer van handappelen van de kwaliteitsklasse I naar West-Duitsland doorgaan. Door de overwegend goede kwaliteit van het Nederlandse fruit is hiervan een ruim aanbod. Het zijn dus alleen de mindere kwa liteiten handappels die door dit Duitse invoerverbod worden ge troffen. De Amerikaans-Spaanse lan dingsoefeningen die onder de naam „Steel Pike I" bij de Spaanse kust worden gehouden, hebben woensdagavond aan nog vier mensen het leven gekost. Het zijn de bemanningsleden van een vliegtuig van het Ameri kaanse vliegdekschip „Lake Champlain", dat in zee is ge stort. Maandag kwamen negen sol daten om en werden er dertien gewond, toen twee helikopters met elkaar in botsing kwamen. I Uw verkoudheid van neus, 1 keel of borst weg met De Franse gangster Jean-Jac- ques Casanova, die aan het hoofd stond van de bende die in mei j.l. mevrouw Dassault, de echt genote van de bekende Franse vliegtuigfabrikant, ontvoerde, is in Parijs gearresteerd. Hij werd aangehouden bij het verlaten van een metrostation. Hij had zijn haar rood geverfd om de po litie te misleiden. Na een vruch teloze poging tot verzet werd hij in een gereedstaande overval wagen geduwd en naar het hoofdbureau van de Süreté ge reden. De 37-jarige gangster wordt ook verdacht van de moord op een politieagent in juli 1963 tij dens een overval. Hij heeft tal van overvallen in Parijs en om geving op zijn geweten. Det voorzitter van de Neder landse katholieke middenstands bond, de heer J. B. A. Hurkmans, In de raadsvergadering die donderdagavond onder voorzit terschap van burgemeester mr. H. Rijpstra werd gehouden, vroeg de heer De Feijter in verband met het voorstel tot overname van het beheer en onderhoud van het Donkerstraatje ook aandacht te schenken aan het gedeelte DonkerstraatOtheensebrug, dat vooral bij donker zeer gevaarlijk is. Voor de Donkerstraat zelf vroeg de heer De Feijter dit voor de mensen die er wonen zo goed mogelijk berijdbaar te houden. Op de eerste vraag antwoord de wethouder De Vos dat dit te zijner tijd bekeken zal worden. De heren Hol, Van Langevelde en Weterings betuigden hun in stemming bij het voorstel van B. en W. om een lokaal van de openbare uloschool tot informa tiecentrum in te richten. De heer Weterings vroeg hierbij of het mogelijk zou zijn ook gedurende de zomer dit lokaal voor toeris ten open te stellen. De voorzitter antwoordde hier op dat dit in verband met de les sen bezwaren meebrengt. Alvorens over te gaan tot de behandeling van het voorstel tot vaststelling van de verordening tot uitvoering van artikel 81 van de algemene bijstandswet be treffende de taak en de werk wijze van de commissie van ad vies, vroeg de heer Bleijenberg of dit per 1 januari 1965 in wer king treedt, waarop wethouder De Vos antwoordde dat dit abso luut het geval zal zijn. Tot leden van de adviescom missie werden gekozen mej. M. Jurrij en de heren J. M. Hame link, D. M. Ollebek, J. Bleijen berg, W. G. Simons, A. D. van Driel, M. Wisse, G. F. Giele en J. Scheele. Als voorzitter stelde de heer Weterings kandidaat de heer Giele. De heer Hol wilde graag de heer A. D. van Driel als zodanig gekozen zien. De heer Giele werd met 9 tegen 5 stemmen gekozen. Het voorstel tot wijziging van de verordening op het gebruik en het beheer van de begraafplaat sen in de gemeente Terneuzen werd eveneens aangenomen. GAS IN DE RONDVRAAG Nadat de heer Van Langevelde de aandacht had gevraagd be treffende publicaties over het in stellen van helikopterdiensten, vroeg dezelfde vragensteller in lichtingen over eventuele conse quenties door het overdragen van het gasbedrijf te Axel aan de Zegam. Daarover konden B. en W. geen enkele inlichting geven om dat Terneuzen tot ongeveer 1977, naar de heer De Vos meende, concessies aan Axel heeft ge daan, maar verder geen partner is. De heer De Vos was van me ning dat er binnen korte tijd meer van bekend zou zijn. De heer Van Langevelde brak een lans voor de cokesfabriek te Sluiskil die als oudste leveran cier toch wel rechten heeft. De publicaties over dit bedrijf die de laatste tijd in de pers zijn ver schenen, verontrusten de heer Van Langevelde. Overleg met de direktie achtte hij gewenst. De voorzitter was evenwel van mening dat de gemeente het beste advies kan vragen aan de provinciale overheid en niet aan de direktie van de cokesfabriek. Wetjiouder De Meijer zei het volkomen onjuist te vinden dat noch door de Zegam noch dooi de Gasunie contact is opgenomen met de cokesfabriek te Sluiskil. De heer Weterings zei het on langs door de heer Kaland, de initiatiefnemer, gevoerde betoog, zeer zwak te vinden. Ook deze spreker was van mening dat de belangen van de cokesfabriek niet mag worden veronacht zaamd. Op voorstel van de heer Hol zal het college eerst nadere in lichtingen vragen en in een vol gende vergadering de raad in lichten. De heer Bleijenberg merkte op dat in de pers een onjuist be richt was verschenen over de situatie in de haven van Terneu zen, toen het binnenschip „Fre- derik" was gezonken. Hij had ge lezen dat het 's nachts moeilijk was „het kanaal" in- en uit te varen. Hij vroeg de voorzitter de „competente instanties" te ver zoeken hierop een rectificatie te geven. De voorzitter antwoordde dat dit alleen maar zin heeft wan neer de kwestie actueel is. Nu is het schip gelicht en zijn er geen moeilijkheden meer. Naar aanleiding van het be richt dat er op de zeedijk nabij het zwembad vergif is gestrooid ter bestrijding van de veldmui- zenplaag sprak de heer Hol er zijn spijt over uit, dat het vergif nu juist moet worden gestrooid tijdens de vogeltrek. Hij was van mening dat men dit vroeger had moeten doen. heeft op een donderdagavond te Nijmegen gehouden regionale bij eenkomst van zijn organisatie aandacht geschonken aan het be raad over lonen en prijzen dat op 6 november in het bestuur van de stichting van de arbeid begint. „Waar zoveel verschillende be langen in het spel zijn, moet een voor ieder aanvaardbaar compro mis worden gevonden. Wij als middenstanders moeten daar re kening mee houden, maar ik wil nu toch wel één ding heel duide lijk zeggen: wij gaan niet ak koord met een beleid waardoor, zoals in het afgelopen jaar het geval is geweest, de inkomens in de middenstand duidelijk achter blijven bij de inkomens van ande re groepen", aldus de heer Hurk mans. ONAANVAARDBAAR Hij herinnerde er aan dat het centraal planbureau heeft uitge rekend dat er in 1965 eigenlijk geen ruimte is voor loonsverbe teringen en dat de regering met klem heeft aangedrongen op ma tiging. De vakcentrales daarente gen zeggen, aldus spreker, niet te kunnen istemmen met iets dat op een loonstop lijkt. „Wij zullen zien hoe dat in de onderhandelingen uitpakt, maar de vakcentrales moeten wel we ten, dat een loonsverhoging die uitgaat boven wat economisch mogelijk is, prijsconsequenties zal moeten hebben. Anders gebeurt datgene wat onaanvaardbaar is, n.l. dat de inkomens in de mid denstand achterblijven". De Britse regering is voorne mens door te gaan met het Frans-Engelse project voor een tunnel onder het Kanaal zo heeft de Britse minister van vervoer, Tom Fraser meegedeeld. De Britse regering wenst de re gelingen in verband met het Ka naaltunnel-project voort te zet ten. Het geologisch oderzoek van het tunnel-tracé zou moeten wor den voortgezet zoals was voorge nomen, evenals de besprekingen tussen Britse en Franse functio narissen over het totale project, waaronder de wettelijke en finan ciële problemen, aldus de verkla ring. Wat de grootte van zijn aard gasreserves betreft komt Neder land na de Verenigde Staten, het Midden-Oosten, de Sowjet-Unifl en Algerije op de vijfde plaats- De Nederlandse reserves van 1.100 miljard kubieke meter zijn nog net groter dan die van Cana da, welke 1.000 miljard knbieke meter bedragen. De voorlichtingsdienst van de Europese gemeenschappen, die dit meedeelt, noemt de Verenigde Staten als het land met de groot ste reserves, namelijk 7.800 mil jard m3. Het Midden-Oosten staat genoteerd voor 5.160 miljard m3, de Sowjet-Unie heeft een reserve van 2.500 miljard m3 en Algerije heeft 1.500 miljard m3. De reserves in de Europese ge meenschap worden met inbegrip van de 1.100 miljard m3 van Ne derland geschat op 1.500 miljard m3. Aardgas, zo zegt de voorlich tingsdienst van de Europese ge meenschappen, neemt in de ener- giehuishoudig van de Europese gemeenschap een steeds belang rijker plaats in. De produktie er van werd in vijf jaar van 1958 tot 1963 tweemaal zo groot. Toch wordt nog maar een klein deel van het energieverbruik in a.e gemeenschap door aardgas ge dekt, n.l. 3,5 procent. Maar men schat dat dit aandeel tegen 1975 zal oplopen tot 10 procent. Rijkswaterstaat gaat het wrak van de „Solent", de Nederland se kustvaarder, die vorige week gezonken is in de mond van de Nieuwe Waterweg, opruimen. Vermoedelijk vandaag al wordt met behulp van twee bergings vaartuigen, de Jan van Gent en de Zeewolf van het bergings bedrijf Van den Akker uit Vlis- singen, een begin gemaakt met het aanbrengen van stroppen en kabels. In een later stadium zal een drijvende bok de stukken van de „Solent" aan de oppervlakte brengen. Naar hoeveelheid gemeten zijn de uien op het ogenblik weer veruit het belangrijkste export- produkt in de Nederlandse tuin bouwsector. Wekelijks gaan er ruim 5 miljoen kg Nederlandse uien de grenzen over. Naar vele landen wordt dit produkt ver zonden. Zo bedroeg volgens 't uitvoer- controlebureau voor tuinbouw- produkten in de week van 12 17 oktober de totale Nederlandse uienuitvoer 5650 ton, waarvan naar West-Duitsland 2543 ton, Frankrijk 1201 ton, Italië 1092 ton, Engeland 490 ton, West- Indië 120 ton, Afrika 125 ton en kleinere hoeveelheden naar Bel- gie-Luxemburg, Zweden en en kele andere landen. De prjjs is de laatste tijd wat aangetrokken en de exportge- schikte kwaliteiten middel, grove en drieling uien noteerden op het ogenblik tussen 21 en 22 cent per kg, wat voor de telers een be vredigende prijs is. Het uien- areaal is dit jaar wat kleiner dan het vorig jaar, maar de kilo-op brengst is in de belangrijkste produktiecentra bevredigend en door het gunstige weer in de oogsttijd is de kwaliteit van het opgeslagen produkt ook goed.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 3