PROVINCIAAL NIEUWS Pannekoekmeel a?° Albert Heijn Een prijsbewuste huisvrouw telt voor twee! Choc. Repen 69 WIJ VERZORGEN i?° 17° Prijsuitreiking bij Philips Hele Augurken Nu alle Perla-koffies ook in MELITTA-maling! Perlade Colombia Perla Americana Perla Robusta AIMrwlensoep AH-fioekworst QQ l?9 Modspek Wille Bloem NislGoreng „Ik kijk scherp naar de prijs... ...en let terdege op de kwaliteit Pagina 2 DK VRIJE ZEEUW Terneuzen Hulst Sluiskil St. <Jansteen ADVERTENTIES Tonijn StarKist- blik, hele moot 79 Molenspeculaas lekwaliteit pak500gr. nu 1." Appelmoes mmkSS Sperziebonen i/ibiuc 68 Choc. Hagel melkofpuur pak 500gram ff'3 Bruine Bonen nieuwe oogst! 500gram 69 Windsor Theezakjes Nieuw Sherry Pale mediumdiyperfles 37s Wees prijsbewust „.kom ook naar nu Donderdag 22 oktober 1964 TWEE OOSTENRIJKSE STRAALJAGERS NEERGESTORT Dit is wat er overbleef van een van de twee Oostenrijkse Saab- 29 straaljagers, die in de omge ving van de Tsjechische hoofd stad. Praag zijn neergestort. De vliegers van de beide toestellen zijn bij dit ongeval niet gewond. Woensdagavond heeft de heer J. van Zuijlen van de Philips-verkoopmaatschap- pij Nederland de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de fotofluxwedstrijcl die op 3 september ter ge legenheid van de officiële opening van Philips Ter- neuzen werd georgani seerd. De prijswinnaars en hun dames werden met enige feestelijkheid ontvangen in de kantine en welkom ge heten door de plan-mana ger, de heer J. Bolling. De namen der prijswin naars hebben wij reeds ge publiceerd in ons land van donderdag 15 oktober j.l. Onder het genot van ver versingen werd tenslotte nog een aantal dia's ver toond. Op de foto: Staande v.l.n.r. de heren: W. Blonimaart, W. van Doeselaar, C- Kruf, J. van Zuijlen en J. Bolling. Vergadering gemeenteraad Op donderdag 29 oktober a.s. zal de gemeenteraad van Ter- neuzen in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat o.m. de vol gende punten van behandeling: Vooi-stel van B. en W. tot aan koop van het perceel Baandijk 83, gelegen in het uitbreidings plan in hoofdzaak „Industrieter rein DriewegenMr. F. J. Haar man weg"; idem tot overname van het be heer en onderhoud van het Don kerstraatje; idem tot het inrichten van een lokaal van de openbare ulo school tot informatiecentrum; idem tot vaststelling van de verordening tot uitvoering van artikel 81 van de algemene bij standswet betreffende de taak en de werkwijze van de commissie van advies; idem tot benoeming van de leden van de advies-commissie; idem tot benoeming van de voorzitter van de adviescommis sie; idem tot wijziging van de ver ordening op het gebruik en het beheer van de begraafplaatsen in de gemeente Terneuzen; aanbieding van de gemeente begroting 1965 en van de begro tingen 1965 van de takken van dienst als bedoeld in artikel 252 van de gemeentewet. Terneuzense haven bijna versperd Het wrak van het Belgische motorschip „Frederik", dat vo rige week vrijdag in de oostha ven van Terneuzen is gezonken, maakt het in- en uitvaren bijna onmogelijk. De binnenscheep vaart voor het kanaal Terneuzen Gent ondervindt grote moei lijkheden. 's Nachts kan geen enkel schip de haven in of uit komen. Overdag ligt het scheep vaartverkeer nog niet helemaal stil. Wanneer de stuurlieden nauwkeurig de raad van het sluispersoneel opvolgen, kunnen zij overdag op eigen risico in- en uitvaren. Het duizend ton metende schip was vorige week met een lading kolen onderweg naar Gent. Doordat de luiken niet voldoen de gesloten waren, heeft het in een zware regenbui veel water binnengekregen. Overslaande golven hebben de rest gedaan. De „Frederik" kon nog juist de haven van Terneuzen bereiken, maar is in de monding gezonken. Z. V. U.-toneel te Terneuzen Een toneel- en televisiegezel schap heeft gisteravond voor de Z.V.U. in het Concertgebouw het toneelseizoen geopend met Pi randello's toneelspel in drie be drijven „Het leven, dat ik je gaf". Een goed bezette zaal heeft in ademloze aandacht de pres taties bewonderd van Caro van Eyck, Ina van Faassen en Mag- da Janssens, die zich in dit ir reële spel op bewonderenswaar dige wijze van hun taak weten. Caro van Eyck speelde de rol van de moeder, wier zoon na ze ven jaar weer thuis komt om daar te sterven. Zij gelooft niet in de dood als een afscheid voor altijd. Daarom verbeeldt zij zich dat hij nog bij haar is en dit doet ook de vrouw met wie hij leefde (Ina van Faassen). Wanneer tenslotte haar moeder (Magda Janssens) haar zegt dat de man gestorven is, sterft hij ook inderdaad voor zijn moeder. Zoals gezegd, deze drie vrou wenfiguren waren indrukwek kend en daardoor waren zij in staat deze (toneel)personages gestalte te geven. Aan het einde kregen zij een ovationeel applaus. Beroepen Beroepen te Hulst ds. B. J. Blaauwendraad, kandidaat te Utreoht. Plotseling overleden Woensdagmiddag omstreeks zes uur reed de 81-jarige heer C. J., wonende te Sluiskil, op zijn rijwiel naar Terneijzen. Ter hoogte van de boerderij van de heer A. Dees werd hij onwel en viel naast zijn fiets op het rij wielpad. Een wielrijder, die de bejaarde man zag liggen, belde onmiddel lijk de politie alhier op, die dok ter Wechgelaar van een en ander op de hoogte stelde. Helaas kon de arts geen me dische hulp meer verlenen, daar J. tengevolge van een hartver lamming was overleden. Het stoffelijk overschot werd door de politie naar het St Elisa- bethziekenhuis alhier vervoerd. Collecte In de week van 12 tot 17 ok tober werd een collecte gehou den voor het P. I. T. De opbrengst was 92,50. Volksonderwijs Van de zijde van de vereni ging Volksonderwijs afdeling Sluiskil vernemen wij dat men er ook dit jaar weer in geslaagd is een voldoend aantal toneel spelers te krijgen. Onder leiding van de heer M. Hemelstoet werd het stuk „Hoogheid, Uw kameel staat voor" in studie genomen. Geslaagden bij de N. S. M. In de kantine van de Ne derlandse Stikstof Maatschappij heeft de direkteur, ir. V. Gena, aan een aantal geslaagden diplo ma's Bemetel en V. E. V. uitge reikt. De direkteur deed dit in het bijzijn van de praktijkleraren van het bedrijf, leden van de per soneelsdienst en de consulent voor Bemetel, de heer J. v. d. Werp te Goes. De heer Gena zei in zijn felici tatietoespraak dat het hem ver heugde dat een aantal van de 'medewerkers van het bedrijf hun kennis hebben verrijkt. Deze rijkdom is persoonlijk eigendom geworden, aldus de direkteur, en .het ligt geheel aan u hoe u deze pas verworven kennis gebruikt en welke vruchten u er van zult plukken. Ir. Gena wees er bo vendien op dat deze offervaar digheid van het bedrijf niet al leen ten goede komt aan de ge slaagden maar ook aan de ge meenschap. Hij dankte in het bijzonder de leraren en de in- spekteurs van de Bemetel en de V. E. V. Vervolgens reikte de direkteur de V. E. V.-diploma's uit aan de hulp-elektriciens, de heren R. M. M. de Gijsel en R. E. J. Rijckaert, beiden te Sluiskil, G. C. E. Pee- ters te St. Jansteen, A. P. Ras te Clinge en A. M. Chr. Warnier te Hulst. Het A. en B.-diploma Bemetel werd uitgereikt aan de aan komende bankwerkers M. Oppe- neor te Axel, J. de Bok te Hoek. fHet A-diploma ontving de heer W. E. v. d. Vijver te Axel. In een korte toespraak tot de geslaagden zei de heer Van dei- Werp dat de praktische opleiding op het bedrijf niets te wensen overliet, maar dat sommige leer lingen de waarde van de theore tische kennis te dikwijls onder schatten. Hij wees hen er op dat een bedrijf als de N.S.M. goede vakmensen nodig heeft, omdat een storing enorme bedragen kost. Voor er verversingen werden aangeboden, sprak de chef van de vakopleiding, de heer W. v. d. Velden, dankwoorden tot de direkteur en allen die aan deze opleiding hun werk en tijd heb ben gegeven. Examen semi-arts Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is voor het semi- artsexamen geslaagd de heer Th. J. M. Verhclst te St. Jansteen. VSEssln^eis DRIE FLATS MET SPOED ONTRUIMD Drie hoekflats in Vlissingen zijn gis teravond binnen vier uur ontruimd na een spoedvergadering van het college van b. en w„ omdat er met de fun dering van het flatgebouw iets aan de hand is. Om zes uur kwam de politie bij de bewoners met de mededeling dat ze hun woning om tien uur moesten verlaten. Zij zijn in een Vlis- sings hotel ondergebracht. Deze woningen aan de Hogeweg in Vlissingen zijn in 1950 gebouwd voor rekening van de Woningbouw vereniging Gemeenschappelijk Belang De bewoners hadden al geruime tijd klachtenvoortdurend gingen de muren scheuren vertonen. De Wo ningbouwvereniging liet grondborin gen verrichten en de resultaten daar van kwamen gistermiddag ter sprake. Het bestuur ging daarop onmiddellijk naar het College van B. en W. De Wethouder van Openbare Wer ken deelde mee, dat de fundering niet in orde is. „De flats staan als het ware in het niets te wankelen". Het Gemeentebestuur vermoedt dat er bij de bouw te weinig toezicht is uitge oefend, maar heeft zich over de schuldvraag nog niet uitgelaten. De flats staan op niet al te stevige grond, er is echter niet geheid. De drie gezinnen krijgen vermoedelijk nog deze week een andere woning toegewezen. (zonder enige prijsverhoging) in binnen- en buitenlandse bladen. Administratie DE VRIJE ZEEUW Telefoon 01150-2073 - Terneuzen lllllll!lllllll!lllllll!lllllllll!lllllllll!lll!l!l!llllllll[|llllllllll!i!lllll!l!l!llllllll!ll!l!l!lllll!lil!lllll!lll!lll!l!li:illllll!!l!!!!i:!!ii::!:i;!i!!!»ISI!l!i:i'l!!; Trein drukte kolenwagens uit de rails zoetzuur LITERPOT nu groenmerk, Java-Sumatra-melange doos 20 stuks (a 4koppen) Co KANTEN KLAAR Alleen .water toevoegen PER In een handomdraai 12pannekoekJes ZAKJE De Melitta-fans zien hun wensen vervuld, Albert Heijn heeft zoveel extra koelmolens voor Melitta-maling geïnstalleerd dat nu het HELE Perla-Koffie-assortiment ook in poe- derfijne, zuinige Melitta-maling verkrijgbaar is. Let u vooral op ditmerk! Het staat op ieder vacuumblik Perla-koffie Melitta-maling! m ook in Melitta-maling nu ook in Melitta-maling vacuum, blik 250 gr. vacuumblik 250gram nu ook in Melitta-maling Alleen bij Albert Heijn, de Melitta-koffiespccïalist. VRAAG IN DE AH-WINKEL DE NIEUWE CATALOGUS VAN DE PREMIE-YAN-DE-MAAND CLUB. Bij het binnenrijden in Boxtel heeft de trein Den HaagHel mond woensdagochtend om streeks kwart over zeven enkele te ver geplaatste lege kolenwa gens geraakt. Twee wagons wer den opzij gedrukt en ontspoor den. Om 8.50 uur waren de ver sperde sporen weer vrij. Van lage prijzen alléénJaar komt Je moJerne huisvrouw niet meer van onJer Je indruk. DeJ&gste prijs voor de beste kwaliteit, daar gaat het haar om. Wees óók prijs- en kwaliteitsbewust: kom óók naar Albert Hejjgu Hét begin is deze week alweer goed, met die fijne Delicata-Repen. Dat is kwaliteit. Daft is een lage prjjsl Fijnste Delicata kwaliteit BUTTERSCOTCH (Dit is 39 ct per 100 gram fijne Delicata chocolade) melk, puur, mokka extra bitter I vooi hazelnoot sinaasappel hazelnoot met worst 1/1 blik vacuum-verpakt 250 gram 2: 250 etarn KILO- PAK 1/1 blik L69-

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 2