Radio en Televisie ROEPING en STRIJD De „Prawda" over Chroesjtsjovs vervanging Experiment met TV op autosnelweg BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Maandag 19 Dinsdag 20 oktober 1964 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 SPOORWEGONGELUK OP CEYLON 20 gedood en 150 gewond PRIJS VAN 5000 DOLLAR VOOR LOETOELI Internaat uitgebrand Dode bij verkeersongeluk Onderzoek middenberm beveiligingen In een eerste commentaar op Chroesjtsjovs vervanging zegt de „Prawda", dat de Sowjetrus- sische communistische partij een „vijand is van het subjecttivisme, de politiek om de dingen op hun beloop te laten en bij de opbouw van het communisme, van dol zinnige plannenmakerij, onrijpe conclusies en overijlde besluiten en daden". Dit commentaar staat in een hoofdartikel, dat in verkorte vorm door „Tass" werd vrijge geven voor publikatie voor het blad zelf voor het publiek ver krijgbaar was. In de samenvatting staat voorts dat de Russische politiek geba seerd is op de „algemene lijn", uitgestippeld op partijcongres sen die na Stalins dood gehou den zijn. De weg naar het communisme van het Sowjetblok, aldus deze eerste politieke verklaring van de nieuwe Russische regering „is vastgesteld door de algemene lijn die collectief werd uitge werkt door de partij op haar 20ste, 21ste en 22ste congres". Op deze congressen, die in 1956, 1959 en 1961 werden gehouden onder leiding van Chroesjtsjov, werd bepaald dat destalinisatie, vreedzame coëxistentie en een nieuwe campagne ter verhoging van de levensstandaard de fun damentele programmapunten zijn van de politiek van het Krem lin. Snoeverij en onwilligheid om rekening te houden met weten schappelijke prestaties en de re sultaten door praktijkervaring verkregen, zijn strijdig met het streven van de partij, zo wordt dan in de verklaring gezegd. De partij, zo gaat het verder, heeft zich bij het volgen van de algemene lijn consequent verzet tegen de ideologie en praktijk van de persoonsverheerlijking, die strijdig is met het marxisme en leninisme, en zal zich hier tegen blijven verzetten. Over de buitenlandse politiek wordt opgemerkt dat de „alge mene lijn" van de partij de strijd voor de vrede en internationale veiligheid inhoudt alsmede de toepassing van het principe van vreedzame coëxistentie tussen staten met een onderling afwij kende sociale orde. De Sowjetrussische partij zal blijven streven naar het beleg gen van een „internationale bij eenkomst van alle communisti sche partijen ter bespreking van alle actuele problemen met be trekking tot de strijd voor de vrede, de democratie, de natio nale onafhankelijkheid en het socialisme en ter versterking van de eenheid van de internationale communistische beweging op basis van de onveranderlijke grondslagen van het proletari sche internationalisme". Het collectieve leiderschap, al dus de samenvatting, is de be langrijkste leninistische grond-' slag voor het leven en de acti viteit van de partij. Deze zal alle nodige maatregelen nemen om het defensieve potentieel van de Sowj et-Unie te versterken en de veiligheid van de gehele so cialistische gemeenschap te waarborgen. De partij beschouwt het als haar plicht al het moge lijke te doen om de vreedzame arbeid van het volk te bescher men, een kernoorlog af te wen den, een koers uit te stippelen voor de regeling van internatio nale geschillen door onderhande lingen, de betrekkingen niet alle landen in het belang van de vrede te verbeteren en te ont wikkelen en de internationale samenwerking op het gebied van de economie, wetenschap en tech nologie te bevorderen. De vergadering van woensdag had opnieuw de „monolitische eenheid van de partij en haar onwrikbare trouw aan Lenins opdrachten aangetoond". Zaterdagochtend heeft zich op ongeveer dertig kilometer van de Ceylonse hoofdstad Colombo een spoorwegongeluk voorge daan, dat aan twintig personen het leven heeft gekost, terwijl er 150 werden gewond. De toestand van 45 gewonden is ernstig. De regering heeft via de radio een beroep gedaan op alle be schikbare bloedgevers om bloed af te staan. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. TERNEUZEN Geboren: 7 okt. Franciscus Pe trus, z. van Aloijsius M. M. van Baal en Cornelia C. van Merode, Irenestr. 29. 8 okt. Peter Lourus, z. van Pieter Mol en Annie W. Almekinders, O 18; Luc, z. van Ja cobus L. Segers en Anna M. Soo- mers, Kanaalweg 96a; Cornelia Krina, d. van Johannes Bouman en Johanna A. van der Maas, Vloos- •wijkstraat 79. 9 okt. Dagmar Cle- mence Renée, d. van Herman R. van Kouteren en Dortie M. B. van Ecke, Spoorstraat 111; Jan, z. van Christiaan Hollebek en Christiana J. Herrebout, won. te Axel. 10 okt. Leendert Abraham, z. van Arie v. Waart en Annigje C. Stoutjesdijk, J. Boschstraat 37; Rofoina Christina Reginalda, d. van Albert A. Harms en Regina M. van der Klooster; Rudi Eric, z. van Cornelis J. Len- sen en Aaltje J. den Hamer, le de Feijterstraat 23. 11 okt. Pieternel- la Daniëlle, d. van Daniël van Ooijen en Geertruida A. de Wolf, J. Catsstraat 15; Helena Gabriëlla Tanja, d. van Marinus J. van der Pejjl en Gideona van den Berge, Kastanjelaan 36; Peter Frank, z. van Antoon A. Markusse en Diane H. P. Heirman, won. te Zelzate; In de periode van 8 tot en met 15 oktober hebben zich in deze ge meente gevestigd: C. H. Zwaan, Nieuwstraat 41 van Sas van Gent; E. F. H. Boussen, Nwe Kerkstraat 17 van IJzendijke; R. A. A. Bolle, Nwa Kerkstraat 17 van Aardenburg;; A. Obrie Nwe Kerkstraat 17 van Westdorpe; M. T. Dekker, Koninginnelaan 2 van Zaamslag; W. Drijfhout, Axelse- straat 221 van Zwijndrecht; J. Ziilstra, Woonschepen van Breda; S. J. de Roos, Nieuiwstraat 41 van Baarn; M. J. Zandee, Nieuwstraat 41 van Vierlingsbeek; A. J. Bikker, Breitnerstraat 16 van Loosdrecht; R. TouwSmit, Zandstraat 9 van Sneek; L. J. A. Broekaert, Koren bloemstraat 16 van Sas van Gent; F. de Kraker, Catspolderdijk 11 van Koudekerke; M. Herrebout, Noord straat 83 van Schiedam; H. Lin- ting, Fabrieksstraat 10 van Axel; C. A. Bochardt, Tramstraat 34 van Arnhem; K. van RielNieuwen- hoff, Rozenstraat 212 van Soest. In dezelfde periode zijn vertrok ken: C. Bruijns, Scheldekade 44 naar Hulst; P. N. M. WiemesPadmos, Koninginnelaan 16 naar Zuid- dorpe; A. I. de Feijter, Oudeland- seweg 49 naar Zaamslag; M. J. M. C. van Vugt, Hondiusstraat 21 naar Rotterdam; I. H. P. de Jonge, Axelsestraat 223 naar Leiden; A. M. den Hamer, Middenstraat 97 naar Sas van Gent; J. van de Ree Nieuwstraat 14 naar Middelburg; J. T. G. van Kessel, Axelsestraat 90 naar Zwolle; H. J. Ivens. Wil- helminaplantsoen 17 naar Axel; M. C. Haartsen, Eramusstraat 10 naar Tilburg; E. M. Wolfert, Louisastr. 29 naar Oostkapelle; L. M. C. de Clerck, Baandfjk 1 naar Aarden- iburg; C. van der Peijlv. d. Have, Leeuwenlaan 10 naar Papendrecht; C. A. Lijbaart, Benedenweg 16 naar Biervliet; T. A. Bos, Markt 25 naar Groningen; D. L. van Bloois, Azaleastraat 36 naar Oegst- geest; E. Kastelein, Iepenlaan 48 naar Wissenkerke; W. C. van Bo ven, Dr. Buijzestraat 11-13 naar Vlissingen. 'Patrick Petrus Josephus, z. van Edumondus P. de Brouwer en Martina Neve, won. te Axel; Al- bertus Jacobus Maria, z. van An- tonius H. C. Kandelaar en Maria A. J. Blommestijn, Bellamystraat 47. 12 okt. Guiljam, z. van Corne lis van Liere en Neeltje Klaassen, Esdoornlaan 11; Siena, d. van Wil lem L. Bondewel en Cornelia T. Molewijk, Emmalaan 20 a/b; Neeltje, d. van Willem L. Bonde wel en Cornelia T. Molewijk, Em malaan 20 a/b. 13 okt. Monica Theresia Sabina Ursula, d. van Wido R. Z. Willems en Janna L. Hamelink, Dijkstra'at 25; Jacobus Michiel, z. van Cornelis D. de Vos en Elizabeth G. de Pooter, Mauve straat 4. Huwelijksaangiften: Geen. Huwelijksvoltrekkingen: 9 okt. Edgard E. Lauret 24 j, jm, en Christina van Akkeren 23 j. jd. Overleden: 8 okt. Maria Klaas sen, 66 j. ongeh. won. Axelsestraat 33a. 13 okt. Cornells Rottier, 75 j. ongeh. won. Nieuwediepstraat 77; Oene de Vries, 83 j. geh. gew. met Wilhelmina M. Riemens, won. Emmalaan 1. De vereniging voor de familie der mensheid, een afdeling van de protestantse raad van de stad New York, heeft zaterdag be kendgemaakt dat de Zuidafri- kaanse negerleider Albert Loe- toeli een prijs van deze vereni ging van 5.000 dollar zal ont vangen wegens zijn „strijd tegen de apartheid". Albert Loetoeli heeft in 1961 de nobelprijs voor de vrede ge kregen. De vereniging zegt dat Loetoeli steeds vastbesloten en voortdurend verzet zonder ge weld tegen de apartheid heeft voorgestaan. „Daarvoor heeft hij lichamelijk geweld en gevange nisstraf ondergaan en is hij van zijn functies in de stam en het congres beroofd", aldus de oor konde. De voorzitter van de pro testantse raad, Dallas Sherman, zei dat Loetoeli voor de plech tigheid in New York is uitgeno digd. Aan de Zuidafrikaanse re gering is verzocht het reisver bod voor Loetoeli op te heffen. Van beide kanten is nog geen antwoord ontvangen. De vereniging zal voorts prij zen van 5.000 dollar uitreiken aan de Amerikaanse ambassa deur bij de V. N., Adlai Steven son, Edward R. Murrow, oud directeur van de Amerikaanse voorlichtingsdienst, en een New- yorks televisiestation voor on derwijs, alle wegens „voorbeel den van uitnemendheid op hun gebied". DINSDAG 20 OKTOBER Hilversum I: 7.00 Nws; 7.10 Het levende woord. (Tussen 7.40 en 9.00 uur kunnen de program ma's onderbroken worden door rechtstreekse uitzendingen uit Tokio: Olympisch journaal); 7.15 Licht progr. (Tussen 7.55—8.00 Overweging); 8.00 Nieuws; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Lichte gram.; 10.30 Olym pisch journaal; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaanvooruit, lezing; 12.00 Angelus; 12.00 Angelus; 12.04 Volksliedjes; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Olym pisch journaal; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte gram.; 14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Lichte gram.; 14.50 Lichtbaken, lezing (herh. van zaterdag j.l.); 15.00 Rieleksen amusements- progr.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Onderweg: godsdienstig progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 Regeringsuitz.: Het eiland Saba, lezing; 18.00 Licht instru mentaal ensemble; 18.20 Uitzen ding van de Kath. Volkspartij; 18.30 Radio Volksuniversiteit: lezing; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.35 Licht ork.; 20.00 Olympisch journaal; 20.30 Moderne gram.; 21.15 Blerick maakt school, klankbeeld over onderwijsver nieuwing (dl. 3); 21.30 Klass. kamermuz.; 22.05 Gregoriaanse zangen en comm.; 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Epiloog; 22.45 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en.. anders; 23.15 Licht ensemble; 23.35 Licht in strumentaal kwartet met zang soliste; 23.55 Nieuws. Hilversum II: 6.30 Olympisch journaal; 7.00 Nieuws; 7.10 Och- tendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgym.; 9.00 De groenteman; 9.05 Gew. muz.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de De 71-jarige mevrouw F. Het- tinggaYntema uit Tiel is za terdag bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Zij zat bij haar 41-jarige zoon in de auto. Nabij de Zande (gemeente IJsselmuiden) is de auto bij een inhaalmanoeuvre van de weg af geraakt en in de sloot terecht gekomen. De heer Hettinga liep een lichte hersenschudding op en is naar het ziekenhuis in Kam pen gebracht. kleuters; 11.00 Nws; 11.02 Voor de zieken; 12.00 Licht instr. en semble; 12.20 Regeringsuitzen ding: Voor de landbouw; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte orkestmuz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Pianospel; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Fluit, cello en piano; 15.45 Voor dracht; 16.00 Nws; 16.02 Bas- bariton en piano; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Lichte gram. voor de tie ners; 18.00 Nws;' 18.15 Eventueel act.; 18.20 Promenade-ork.; 18.55 Gesproken brief uit Parijs; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Kleur rijke klanken; 20.00 Nws; 20.05 Variété theater, gevar. muzikaal progr.; 21.20 Gehoord, gezien, gelezen: kritieken; 21.50 Inlei ding tot muziekbegrip, muzikale lezing; 22.05 Vioolrecital; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Actuali teiten; 23.00 Gesproken brief; 23.05 Moderne orkestmuz.; 23.55 Nieuws. Brussel (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.15 Gevar. muz.; (om 12.25 Weerbericht); 12.50 Beursber. en progr.overz.; 13.00 Nws en Olympisch journ.; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio (om 15.00 Nieuws); 15.45 Gram.; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Lichte muz.; 16.50 Gram.; 17.00 Neuiws; 17.15 Jazzmuz. voor de jeugd; 17.45 Volksconc.; 18.00 Nieuws; 17.15 Jazzmuz. voor de 18.28 Paardesport; 18.30 Lichte muz.; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Adempauze; 19.00 Nws en radio kroniek 19.30 Olympisch journ.; 19.40 Adempauze; 19.50 Syndi cale kroniek; 20.00 Hoorspel. Aansluitend: Orkestmuz.; 21.35 Klankbeeld; 22.00 Nieuws; 22.15 Amerikaanse volksmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nieuws; 23.05 Stemmig gemengd avond- progr.; 23.55 Nws; 24.00 Ligging van zeeschepen. Televisieprogramma's. Nederland I: 14.05—14.20 Schooltelevisie; 18.15 Olympische spelen; 19.30 Engelse les voor beginners; 20.00 Journaal; 20.20 Wissewassen, amusementsprogr.; 20.45 De speelplaats, tv-film; 21.10 Paulus, documentaire; 21.35 De schaakpartij, tv-spel; 22.15 Journaal; 22.3023.30 Olympi sche spelen. Nederland II: 20.01 De schone heks, tv-film; 20.25 Artistieke ontmoetingen; 21.10 De Vijfde Kolonne, tv-film; 22.1022.35 Gesprek over wrijfpunten in de verhouding tussen samenleving en kerk. De stichting wetenschappelijk onderzoek verkeersveiligheid houdt op het terrein van de Prins Bernhard-kazerne in Amersfoort proeven met mid- denbermbeveïligingsconstruc- ties. Een onbemande, door een kabel tussen tussen twee rails voortgetrokken auto wordt met een snelheid van ongeveer 90 km per uur tegen een vang rail getrokken. Filmcamera's gemonteerd op 22 m. hoge to rens volgen het verloop van de wagen. Deskundigen bestude ren aan de hand van de films en, van metingen, opgenomen door in de wagen gemonteer de meetapparatuur, de resulta ten. De bovenste foto toont het ogenblik van de botsing; de onderste foto laat de vangrail na de botsing zien. Het korps rijkspolitie gaat binnenkort in nauwe sa menwerking met Philips en met medewerking van rijks waterstaat een proef ne men met de toepassing van televisie ter observering van het verkeer op een autosnel weg, aldus deelt het ministe rie van justitie mee. Deze proef wordt genomen op rijksweg 12 ter hoogte van Linschoten, waar het wegdek wordt vernieuwd', en het ver keer uit beide richtingen over een afstand van drie km over één rijbaan moet worden ge leld. Als hulpmiddel bij de verkeersgeleiding zal nu t.v.- apparatuur worden geïnstal leerd, die het mogelijk zal maken op een centrale post onmiddellijk waar te nemen of zich files gaan vormen en te beoordelen of maatregelen moeten worden getroffen, bij voorbeeld in verband met ket tingbotsingen. Op de punten waar het ver keer op één rijbaan wordt ge leid, zoals thans nabij het via duct Linschoten en bij kilo- meterpaal 43,8 zullen aan masten van 15 m hoogte drie t.v.-camera's worden opge steld. Aan de mast bij kilo- meterpaal 43,8 komen twee camera's die de weg in beide richtingen aftasten. Bij deze proef fungeert als centrale post het mobiele bu reau van de rijkspolitie, dat bij het benzinestation te Lin schoten geplaatst is en ook ge bruikt wordt als centrale post voor de experimentele meld zuilen langs rijksweg 12. In dit bureau worden vier moni toren opgesteld, waarvan drie de beelden van de camera's weergeven. De vierde monitor is bestemd voor 't weergeven van beelden die met een vi deorecorder zijn vastgelegd. Dit maakt het mogelijk bij zondere verkeerssituaties op te nemen en naderhand af te draaien. door ERNST MEISTER Zaterdagmiddag is brand uit gebroken in het Pius XII-inter- naat in Beek-Ubbergen, een par ticuliere instelling voor indivi dueel onderwijs. De brandweren van Beek en Nijmegen konden slechts een ge deelte van het gebouwencomplex behouden. De schade wordt geraamd op 500.000 gulden. 12) „Over dit geval zullen wij nog wel eens met elkaar praten", zei de chef toen zij de kamer verla ten hadden. „Ik zal u wel laten roepen". Met deze woorden nam hij voorlopig afscheid van Se- vard. De anderen gingen ook verder. Maar ook dr. Forana was blijven staan. „De zwarè gevallen behandelt de chef zelf", zei ze. „En dr. Malata?" „Niet meer dan een aanhang sel, ter opluistering", „Wat doet dr. Pehr eigenlijk?" „Die is een hospitant, een stu dent zoals ik. Zeg, wat denkt u van de heer Stoja?" „Een ongeanimeerde vlegel". ,,'Rhiniscierose' (een neusaan- doening)", lichtte dr. Fortana zakelijk toe. Zij waren intussen weer in de hall gekomen en daar ontmoetten zij dr. Pehr. „Zeg, wilt u een interessant bloedaf strijkje zien?", wendde hij zich meteen tot dr. Fontana. Eer ze kon antwoorden kwam dr. Brioni aanstuiven. Zijn uit- Tnodiging „Wilt u even meeko men?" gold dr. Sevard. „Ik wil over de heer Stoja met u praten, collega", begon dr. Brioni in de directeurskamer en bood Sevard een stoel aan. „Hij is in vijfen veertig gevlucht, zijn vader had een suikerfabriek, zijn moeder was een Duitse. In een kamp in Karnten heb ik hem leren ken nen. Stoja is in Wenen geweest om economie tè studeren en hij kende een groot deel van Oos tenrijk. Zijn plan om te vluch ten over de Taunus en Salz burg naar Duitsland leek mij niet gek. Wij gingen samen en de vlucht gelukte. In Duitsland ben ik Stoja weer vrij spoedig uit het oog verloren. Een paar maanden geleden is hij hier on verwacht komen opduiken als een. wrak. De man heeft een zware angstneurose en hoort op de zenuwafdeling thuis. Ik ver moed bovendien dat hij „Coro- narsclerose" heeft (aandoening van de hartspier). U is hartspe cialist, dus dat komt goed uit. Ik graag willen weten in welk sta dium hij verkeert. Zorgt u er ■voor dat collega Fontana niet in zijn buurt komt, die vrouw is voor hem beslist gevaarlijk. Ik heb haar bepaald moeten verbie den zijn kamer binnen te gaan zonder dat ik er ben". Brioni opende de achter hem staande stalen kast en haalde er een map uit, keek er even in en hing die toen weer op zijn plaats terug. „Nee, collega, ik vind het eigenlijk beter dat u uw diagno se maakt zonder de ziektege schiedenis te kennen, dan ben ik er tenminste van overtuigd dat we het bij het rechte eind heb ben wanneer onze meningen overeenstemmen. Die ziektege schiedenissen van de overige pa tiënten kunt u natuurlijk wel in zien. Ik wilde dit nog zeggen, ik hoop dat wij goed kunnen samenwerken". In de hall trof dr. Sevard de patiënt van kamer vier aan, de filmproducent Wolfgang Stern- bach. „Vertelt u mij eens dokter, is er in mijn toestand iets veran derd?" Een zuster kwam met een paar negatieven uit de röntgenkamer. Sternbach keek haar na tot zij in de directeurskamer verdween. „Daar is vrij zeker ook een fo to van mij bij, maar van dit soort films heb ik helemaal geen ver stand, jammer genoeg. Ziet u, ik ben er eigenlijk niet zeker van of dr. Brioni mij de hele waar heid wel vertelt". Dr. Sevard liep met Sternbach door de deur naar de binnen plaats en daar zei hij: „U krijgt druppels en die zullen beslist helpen tegen die vervelende hoofdpijn". „Oh ]a, -een verdovirigsmiddel natuurlijk", zei Sternbach ge ringschattend. „Wel nee. Waarom bent u toch zo wantrouwig, meneer Stern bach?" „Omdat dr. Brioni niet alles zegt." „Er is geen dokter die meer kan vertellen dan hij weet". „Hij weet meer dan hij zegt". „Dat is toch alleen maar een vermoeden". Sternbach haalde de schouders op. „Ach, jullie dokters span nen immers allemaal samen. Te gen jullie kan een gewoon mens niets beginnen". „U ziet in een dokter een vij and, meneer Sternbach. Vindt u dat eigenlijk wel behoorlijk?" „Ik wil weten wat ik mankeer en dat is alles". „U bent overwerkt. Dat is uw hele ziekte, meneer Sternbach". „Heeft u een ogenblikje tijd voor me? Ik zal met u graag pra ten". „Oh ja, maar natuurlijk", ver zekerde Sevard haastig. Samen liepen zij door de tuin naar een klein meertje, waar zij samen op een bank gingen zit ten. Zij keken over het water en zwegen. Maar toen begon Sternbach te praten. „Hoe denkt u over de pseudoromantiek in de Engelse films, dokter?" (Wordt vervolgd.) j Belg. T.V. (VI.): 14.05—15.15 Schooltelevisie; 18.30 Reportage van de Olympische spelen; 19.55 Hier spreekt men Nederlands; 20.00 Nws; 20.20 Voor geld en recht (Have gun, will travel), tv-feuilleton; 21.30 Penelope, uit zending voor de vrouw; 21.55 De liberale gedachte en actie; 22.3023.30 Reportage van de Olympische spelen. Aansluitend: Nieuws. WOENSDAG 21 OKTOBER Hilversum I: 7.00 Nws; 7.10 Dagopening; 7.20 Klass. gram.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Gew. muz.; 8.30 Lichte gram.; 8.50 Vocaal ensemble; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Klass. gram.; 10.30 Gezin en welvaart, godsdienstige uitz.; 11.00 Gees telijke liederen (herh. van 16 okt. j.l.); 11.30 Licht instr. kwin tet; 11.50 Licht progr.; 12.00 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht orkest; 12.5 Gram., event, act.; 13.00 Nws; 13.15 Koorzang: lich te muz.; 13.35 Musette-orkest; 14.00 Boeren en burgers in Bui tenveen, hoorspel (dl. 2, herh. van 15 okt. j.l.); 14.30 Moderne kamermuz.; 14.55 Klass. gram.; 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Jazzperspectief; 17.45 Country en Westernmuz.; 18.05 Madri gaalkoor; 18.30 Het Spectrum: nieuws uit de protestants christe lijke organisaties; 18.45 Nieuwe gram.; 19.00 Nws en weerpraat- je; 19.10 Radiokrant; 19.30 Mu ziek van het Leger des Heils; 19.45 Op de man af, praatje; 19.50 Orkestengala: lichte muz.; 20.40 Amsterdams kamerorkest; 21.15 Recreatief perspectief, cau serie (III); 21.30 Koorzang; 22.00 Kanttekeningen; 22.10 Klassiek kwintet; 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Gram.; 23.05 Leven om te spreken spreken om te leven, gesprek; 23.30 Lich te gram.; 23.55 Nieuws. Hilversum II: 6.30 Olympisch journaal; 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgym.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagina, praatje); 7.45 Olym pisch journaal; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Gym. voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Klass. gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Romantische gram.; 10.30 Olympisch journaal; 11.00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Pia norecital; 12.00 Orgelkwartet; 12.20 Act.; 12.25 Voor het plat teland; 12.30 Meded. t.b:v. land en tuinbouw; 12.33 Olympisch journaal; 13.00 Nws; 13.15 Ka lender; 13.20 Licht instr. sextet; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Omroepork.; 14.50 Kamerpraat; 15.00 Voor de jeugd; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Tango-rumba- orkest; 17.50 Regeringsuitzen ding: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Uitz. van de Boerenpartij; 18.30 Olympisch journaal; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Jazzmuziek; 19.30 Artistie ke staalkaart; 20.05 Dansorkest; 20.45 Het einde van de reis, hoorspel; 22.00 Dansmuz.; 22.30 Nws; 22.40 Volksliedjes en bal laden; 22.55 Tussen stilstand en beweging, lezing; 23.10 Viool en piano; 23.55 Nieuws. Brussel (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.15 Gevar. muz.; (om 12.25 Weerbericht); 12.50 Beursber. en progr.overz.; 13.00 Nws en Olympisch journ.; 13.20 Kamermuz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 14.20 Jeugd- en kinderkoren; 14.30 Voor de teen agers; 14.30 Jeugd- en kinder koren; 15.00 Nws; 15.03 Fanta sia; 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Engelse les; 16.24 Boeredansen; 16.45 Koorzang; 17.00 Nws; 17.15 Gram. voor de teenagers; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Sportkroniek en Olympisch journaal; 18.54 Gram.; 19.00 Nws en radiokron.; 19.25 Reportage van de voetbalwedstr. tussen Engeland en België (om 20.15 Marsmuz.); 21.20 Volksdansmuz;. 21.45 Openbaar kunstbezit; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22.45 De zeven kunsten; 23.00 Nws; 23.03 Feiten en muziek uit voorbije jaren; 23.30 Lichte muz.; 23.55 Nws; 24.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. Nederland I: 17.00 De verre kijker, intern, jeugdjourn.; 17.10 17.45 Voor de kinderen; 18.15 Olympische spelen; 19.30 Barend de beer; 19.35 Zeg maar Jacco; 20.00 Journaal; 20.20 Pa Pinkel man en tante Pollewop, beeld verhaal; 20.25 Act.; 20.50 Stief- been en zoon, tv-spel; 21.20 Een tegen allen, quizprogr.; 22.20 Dagsluiting; 22.25 Journaal; 22.30 Olympische spelen. Nederland n: 20.00 Journaal; 20.01 Een moeilijk begin, tv- film; 20.50 Franse ehans.; 21.20 Mr. Alleman (U.S.A.) gaat naar de stembus, filmdocumentaire. Belg. TV (VI.): 17.00 Televi- sum, progr. voor de jeugd; 18.00 Reportage van de Olympische spelen; 19.25 Reportage voetbal wedstrijd EngelandBelgië; 20.16 Nieuws; 21.10 Brand in de jonge Jan, monologenspel; 22.15 Zoeklicht op culturele activitei ten; 22.30 Reportage van de Olympische spelen; 23.30 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1964 | | pagina 9